Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Jim Tonic válasza Apollyon (#7749) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ilyet se láttam egy jó ideje. Úgy látszik, újra divatba hozzák. :)

Amúgy pár hete rohadtul instabil.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7752) F34R válasza Jim Tonic (#7751) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezek a szomoru fejek meg miegymasok windows 8 ota vannak, es korulbelul onnan kezdodott a galiba.
A nagy sietsegbe viszont a 10-es is xar lett.

(#7753) Jim Tonic válasza F34R (#7752) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nálam a 8 és 8.1 kimaradt szinte teljesen. A 7-essel viszont tized ennyi gondom nem volt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7754) F34R válasza Jim Tonic (#7753) üzenetére


F34R
nagyúr

Te Windowson programozol?

(#7755) Jim Tonic válasza F34R (#7754) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Linuxon ugyanúgy. ARM-on pl. csak Linuxon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7756) #59070464


#59070464
törölt tag

Newsbeuter-ben minden feed kerek ket oraval korabbi idopontot mutat, mint amikor adott cikk kikerult a webre. A man page-ben nem talaltam semmi erre vonatkozot. Valakinek otlete? A date ertelemszeruen jol jar.

(#7757) bambano


bambano
titán

itt indult a thread, csak pár kényes orr miatt átterelném ide.

(#157) xTc "Az én véleményem pedig az, hogy mind a virtualizáció, mint pedig a konténer technológia előnyösebb a fizikai szerverek üzemeltetésével szemben.": a virtualizációnak akkor lehet értelme, ha össze akarsz rakni egy szerverre több, kisebb alkalmazást, amikre egyesével egy gép pazarlás lenne. ekkor bizonyos esetekben indokolható. amikor egy alkalmazásod van, mint a threadindító, a rios, akkor virtualizálni nettó marhaság. a konténerezésnek lehetne az az értelme, hogy a fejlesztői és az üzemeltetői környezet közötti esetleges különbségeket áthidalja, de rios: házon belül egy ember faragja a dolgokat. ha különbség van, el kell törni a kezét, oszt jónapot.

"Egyrészt megadják azt az izolációt amit több rendszer vagy alkalmazás egy vason történő futtatásához szükséges": ez egy nagyon kellemes, kényelmes, de a tapasztalatok szerint téves hiedelem. a tapasztalat ezzel szemben az, hogy nagyjából semmiféle érdemi izolációt nem adnak. most ezt a véleményt ne tetézzük a konkrétummal: miszerint egy darab riost nem lehet izolálni erővel, mert önmagában is izolált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7758) bambano


bambano
titán

[link] nem akarok simicska lenni (de. :P :P :P) de ilyen rendelkezésre állás esetén nem a mod_php tulajdonságai a bűnök...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7759) #59070464


#59070464
törölt tag

Egy ajanlora elkezdtem hasznalni a dvtm-t. Tetszik. A tmux-al es a screen-el meg nem foglalkoztam. Mas meg nincs. Illetve a dvtm-t szoktak meg dtach-al hasznalni. A tmux-nal nem tetszik a zold status bar, a screen-nek meg talan semmi elonye a kettovel szemben. Olvasatom szerint csak az oreg motorosok hasznaljak, csupan csak mert "old habits, they die hard". A console-t vlock-al zarom, viszont a dvtm-t nyilvan vele nem lehet. Mit javasolsz? Egy tty2-ben tegyem meg, mint vlock -a? Nem tul elegans.

[ Szerkesztve ]

(#7760) Rimuru válasza #59070464 (#7759) üzenetére


Rimuru
veterán

dvtm-ben nincs lock lehetoseg? nezd meg a manualt.
Screen eseten nagyon konnyu C-a x

Vigyázat, csalok!

(#7761) spammer válasza #59070464 (#7759) üzenetére


spammer
veterán

"A tmux-nal nem tetszik a zold status bar"

Olyanra állítod a színét, amilyenre akarod, a betűknek is. Természetesen konzolban limitáltan, X alatt meg a terminál emulátortól függ (pl. urxvt alatt megy a 256 szín, modernebb terminálokkal meg több). szerk: illetve az is állítható, mit jelenítsen meg, lényegében egy "panel".

Amúgy dvtm is biztos jó cucc, bár én nem használtam, lockot sem használok, úgyhogy ez részemről passz.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7762) F34R válasza #59070464 (#7759) üzenetére


F34R
nagyúr

tmux konfigjaban ird at a statusbart. dvtm nem teljesen egy kategoria vele.

(#7761) spammer

Lool hova kell neked attol modernebb ?

[ Szerkesztve ]

(#7763) Rimuru válasza F34R (#7762) üzenetére


Rimuru
veterán

privi, nem tudom miert ide irtam megint. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#7764) spammer válasza F34R (#7762) üzenetére


spammer
veterán

Nem írtam, hogy nekem modernebb kell, de attól még modernebbek (bizonyos szempontokból). :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7765) #59070464


#59070464
törölt tag

colomb2: valamiert a man dvtm nalam nem irja a Mod-X-t (lock screen), de a weben levo man page igen. Ebben is van logika (mint eddig mindenben), nalam nem is mukodik a Mod-X. Te screen-t hasznalsz?

spammer: sejthettem volna, hogy at lehet allitani. Igazabol fel tehetnem a kerdest, hogy van egyaltalan olyan, amit nem lehet beallitani? Erre nem szukseges valaszolni. dvtm ellenesnek tunsz nekem. :) De ebben is van logika, dwm helyett is mast hasznalsz. Ne privizzetek, mert minden erdekel! :)

F34R: kifejtened bovebben, hogy mire gondolsz a dvtm nem egy kategoria dologgal kapcsolatban?

tmux/screen-ben nincsenek megszamozva a shell-ek, mig dvtm-ben igen. Az is igaz, hogy ketszer annyi billentyuzet atugrani egyikrol a masikra, a dwm-hez kepest. Es 9 shell helyett is csak 5 van. Valamiert megis baromira tetszik ez az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#7766) spammer válasza #59070464 (#7765) üzenetére


spammer
veterán

"Erre nem szukseges valaszolni. dvtm ellenesnek tunsz nekem. De ebben is van logika, dwm helyett is mast hasznalsz."

Akkor nagyon rossz a logika. :DDD Egyáltalán nem vagyok dvtm ellenes. Mint írtam, jónak tűnik. Láttam, olvastam róla, nagyjából tudom, milyen, de személy szerint nem használtam, ennyi az egész. Nincs ebben semmi ellenesség. Ráadásul annyi köze van a dwm-hez, hogy az "ihlette", szóval ez alapján párhuzamot vonni... :DDD

Egyébként a dwm-mel sincs bajom, csak annyira nem értek a C-hez, hogy olyan mértékben testre szabjam, amennyire nekem kell. A bspwm-et könnyebb shell scriptekkel irányítani, ahogy az awesome-ot is könnyebb volt lua-ban konfigolni, mintha C-ben kellett volna a forrást átírni és újrafordítani minden alkalommal. Ennyi a történet.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7767) Rimuru válasza #59070464 (#7765) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen screen-t hasznalok. Az ok nagyon egyszeru, ezzel kezdtem es megfelel.

Ne privizzetek, mert minden erdekel! - nem hiszem hogy erdekel amit privatban beszelunk. :P

Vigyázat, csalok!

(#7768) F34R válasza #59070464 (#7765) üzenetére


F34R
nagyúr

Az hogy ezzel csak manipulalod a terminal shell-t, pl egy olyan programnal aminel nincs daemon, de azt akarom hogy fusson a hatterbe, akkor is ha kilepek, erre teljesen alkalmatlan. Sessionokat sem tud kezelni stb. Egyebkent urxvt-nek is van perl extensionnal olyan modja hogy megszamozza a terminal ablakot.
Sot tmux is megszamozza, meg el is nevezheted annak aminek akarod.

(#7769) spammer válasza F34R (#7768) üzenetére


spammer
veterán

Valóban nincs built-in session kezelés, viszont ezzel igen: abduco

szerk: tmux ablak számozható/elnevezhető, de a "pane"-eknek, azaz a felosztott részeknek nincs külön jelzésük/nevük, amit a "határvonalakon" jelenít meg. Ha jól tudom, de annyira nem másztam bele a tmux-ba sem.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7770) F34R válasza spammer (#7769) üzenetére


F34R
nagyúr

De minek ketto mikor egyben megoldod? (egyebkent akkor mar kell hozza a dtach is).
Basszus, csak tudom talan mit nyitok meg. ;]

(#7771) spammer válasza F34R (#7770) üzenetére


spammer
veterán

Minek más init system + egyéb cuccok, ha systemd-vel mindent meg lehet oldani? ;] Vagy pl. minek egy natúr WM+lemonbar, ha az pl. az awesome wm panellel együtt jön. Van ez a juniksz véj dolog, tudod. :P

BTW, nekem megfelel a tmux, de nem használom sűrűn, mert X alatt vagyok tiling WM-mel (és urxvt-vel), session kezelés meg nem fontos nekem.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7772) F34R válasza spammer (#7771) üzenetére


F34R
nagyúr

Te meg is oldod ;]

van amugy yabar is :P

Nekem van session-manager tmux-hoz, mostanaban ritkan lovom be. Megyek is megizzasztom ;]

(#7773) #59070464


#59070464
törölt tag

Parabola Main live ISO-val bootolva, 10 perc utan lekapcsol a kijelzo. A nelkul, hogy barmit is telepitenek, hol talalom azt a config file-t, ahol ezt es erre vonatkozo dolgokat lehet configuralni? Mivel nem magatol kapcsol le a kijelzo, hanem valami 10 perc utan lekapcsolja, feltelezem erre van mod.

$ cat /sys/module/kernel/parameters/consoleblank
600

# VALUE=minutes
$ setterm -blank VALUE

[ Szerkesztve ]

(#7774) #59070464 válasza #59070464 (#7773) üzenetére


#59070464
törölt tag

Elkiabaltam, hogy tudok mindent. Konzolban ez mukodik, de fene sem gondolta, hogy egy konzolbol (honnan mashonnan) inditott X-ben valtozatlanul marad 10 perces kijelzo kikapcsolas. Miert gondolom rosszul, hogy amit konzolban "elfojtok" azt egy konzolbol indutott X felulir? Es mi lehet a megoldas? Ki tudom ezt kapcsolni egy helyen, ami vonatkozik konzolra es X-re is?

Egy darabig azt hittem, hogy a newsbeuter-t le tudom valni a snownews-ra. Aztan amikor mar wget-el sem tudtam egy adott feedet letolteni, dobni kenyszerultem. Van valami text-based a newsbeuter es a snownews mellett, amit erdemes lenne kiprobalni? Nalam tudomasom szerint nincs AUR, mert Parabola-t hasznalok, nem Arch-t.

(#7775) #59070464


#59070464
törölt tag

Ne szalazd el! [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#7776) Rimuru válasza #59070464 (#7775) üzenetére


Rimuru
veterán

Hajra. ;]

Amugy mennyi ramod van? Hetvegen viszonylag sokat voltam live rendszer alatt, es 8G nagyon keves ahhoz minden aprosagot felrakjak es meg hasznaljam is. Alapvetoen nem is desktop felhasznalas volt, ugy meg tobb kene. Most azt mondanam hogy minimum kell 16G, de ez is kompromisszumos lenne hosszabb tavon.

Vigyázat, csalok!

(#7777) spammer


spammer
veterán

Winfos 8 telepítés haver gépére (oem, gyári visszaállítás), felmegy, kérdezi milyen nyelvi beállítások legyenek, mindent magyarra állítok, erre a csempés fos magyar, a rendszer meg fritz mindenhol. Végül is nehogy már megcsinálja normálisan. Oké, nyelvi csomag telepítés manuálisan, kb. 15 perc mire felrakta a nyomorult nyelvi csomagot. :W Na ennyi elég is volt a Winfosból, remélem egy darabig nem látom újra.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7778) Rimuru válasza spammer (#7777) üzenetére


Rimuru
veterán

Win telepites: nyelv angol -> ido atallit magyarra (ez viszi a billentyuzetet is szoval) -> keymap: us
Tok jo van egy angol rendszer, erre a kulso programok mar magyarul szolalnak meg (a sok szemet is amit a store felrak reklamkent), tok konzisztens rendszerrol beszelunk. :P

Vigyázat, csalok!

(#7779) spammer válasza Rimuru (#7778) üzenetére


spammer
veterán

Ennél pl. az Office továbbra is német maradt, ahhoz természetesen megint külön nyelvi pack kell (gondolom), de az üdvözlő/leállító üzenet is mind német nyelvű maradt, miközben a rendszer többi része már magyar. :U Ráadásul a nyelvi beállítások rész is, meg úgy az egész vezérlőpult is egy trágya, a kategóriákon belül almenük, rejtett menük... És akkor csodálkoznak, hogy az egészségsugarú júzerek szeretik az almát.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7780) #59070464 válasza Rimuru (#7776) üzenetére


#59070464
törölt tag

8G RAM-om van. Kell is hozza a bc, mire kiszamolom, hogy adott session alatt mit akarok csinalni. 8G RAM-al egyelore nem is sikerult libreoffice-fresh csomagot telepiteni, csupan csak egy xorg-server xorg-xinit dwm melle. Parabola main iso.

[ Szerkesztve ]

(#7781) F34R


F34R
nagyúr

Azon kevesek koze tartozom akik, 4gb rammal Gentooznak, eszrevettem mar hogy nekem is nagyon keves, de nem mondanam azt hogy minden napi hasznalatra nem volna elegendo.
16GB meg boven eleg meg Windowsos viszonylatban (jatekra is.)

(#7782) Rimuru válasza F34R (#7781) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi most nem telepitett rendszerrol beszelunk. :P Oda 8G most meg boven szo szerintem.

spammer: win8 ota ossze vissza van minden, pl ott van a regi es az uj vezerlopult, ide oda iranyitgat at adott esetben.

NewmanHD: Tehat akkor csak szenvedsz a live rendszerrel. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#7783) F34R válasza Rimuru (#7782) üzenetére


F34R
nagyúr

Eleve olyan rendszert amit a live-ba tolt be eleg nehez eletkepes kontosbe koltoztetni 8GB-bol. :P

(#7784) #59070464 válasza Rimuru (#7782) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ezt igy nem mondanam, de nem adom fel. ;] Lecsereltem volna mar az X200-t X220-ra (legregebbi ThinkPad subnotebook, ami mar 16G-ready), de ket dolog zavar, ami miatt nem tettem. A libreboot hianya es az az otvar felbontas.

[ Szerkesztve ]

(#7785) Rimuru válasza #59070464 (#7784) üzenetére


Rimuru
veterán

Milyen megfontolasbol raktal fel librebootot? csak azert hogy ne legyen proprietary? ha igen akkor ird mar le kerlek hogy milyen elonyokkel jar ez szerinted.

Vigyázat, csalok!

(#7786) #59070464 válasza Rimuru (#7785) üzenetére


#59070464
törölt tag

BeagleBone hianyaban meg nem raktam fel. Elonyeit leirjak a libreboot.org - Why use libreboot? alatt.

(#7787) Rimuru válasza #59070464 (#7786) üzenetére


Rimuru
veterán

A te gondolataidra lettem volna kivancsi de oke, nincs racionalis erv ra. ;]

Vigyázat, csalok!

(#7788) #59070464 válasza Rimuru (#7787) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az en gondolataim halvany tukorkepe lett volna a fenti URL-nek, nem akartam terhelni vele a forum adattaroloit. Szerintem eleg racionalis erveket sorolnak ott fel. Nelkule nem titkosithato a /boot, gyors (coreboot: 500 milliseconds to verified Linux kernel), proprietary software altalaban malware. Miert ne lathatna barki a forraskodot? Miert kell titkolni barki elol is? Ezeken felul a sajat ervem a kivancsisag.

(#7789) Rimuru válasza #59070464 (#7788) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt eddig is lehetett latni hogy nagyon megszallt teged a GNU szelleme, ezzel nincs is semmi baj, nagyreszt egyetertek en is, csak a mai vilagban tarthatatlan.
Nem csak a szoftverben hanem a hardverben is lehet backdoor, ez ellen nem tudsz vedekezni, viszont hardverbor szignifikansan kevesebb open source termek van, igazabol hobbiprojecttol komolyabb szinten kb nincs (most csak a PC-s vilagra gondolok).
/boot lehet titkositott, nekem pl pont az is, [link]
Sebesseg, ma kb ez se szamit semmit, legyen az 0.5,1 vagy 2sec eszre se veszed, komolyabb helyen pedig nem a boot ido miatt aggodnak, mert akar fel ora is lehet mire magahoz ter az egesz (kerdezd bambano-t).
Magaba a niylt/nem nyilt reszbe nem akarok belemenni, mashol sokan es sokszor lejatszottak mar.

Ez a libreboot jelenleg csak "kockak" jatekszere, es amig nem all be moge senki nem is lesz mas.

Vigyázat, csalok!

(#7790) #59070464 válasza Rimuru (#7789) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez a hardwares backdoor egyre problemasabb Intel szinten. Nem a veletlennek koszonheto, hogy C2D utan nincs libreboot support. [link]

Veletlenul az Arch nem a "kockak" jatekszere? :U

(#7791) Rimuru válasza #59070464 (#7790) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem ilyen szinten gondoltam kockara, hanem akkor inkabb LFS. A kovetkezo szint pedig a sajat OS lenne. :P

Az Arch az nagyon easy cucc torodni nem kell vele. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#7792) bambano


bambano
titán

innen: nem kompatibilitási problémák vannak, hanem alapvető filozófiai. bizonyos határokat nem lehet átlépni, mert ha átléped, az már nem az a dolog. ha az a termék alapfilozófiája, hogy kiss, ez az alapvető megkülönböztető tulajdonsága, akkor ha elbonyolítod, az már nem az a termék lesz, hanem egy másik.

a vega kaja is addig vega kaja, amíg nem raksz bele húst. ha raktál bele húst (=megsértetted az alapvető megkülönböztető tulajdonságát), akkor az már nem vega kaja.

vagy a klasszikus adatbáziskezelési probléma: lehet-e elsődleges kulcsot módosítani egy rekordban? NEM lehet. mert ha módosítottad, az már egy másik rekord. ha a telefonodban átírod a telefonszámot, akkor másik embert fogsz megcsörgetni.

ez az alapvető probléma a systemd-vel meg a btrfs-sel. a linux és a windows között a fő megkülönböztető tulajdonság, hogy a linux kis, okos, egy feladatra koncentráló programok hatékony összekapcsolásáról szól, a windows meg nagy böszme monolitikus cuccok futtatásáról. ha a linuxot nagy böszme monolitikus programok futtatásának irányába fejleszted, akkor az egy linux kerneles windows lesz, nem pedig egy unix.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7793) F34R válasza bambano (#7792) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam egyik sincs, sot meg a kernelbol is kiszedtem a nem kello filerendszereket :DDD
Sot udev sincs mar regota, most ujra volt vele kalandom de nem szerettem meg :D

(#7794) BoB válasza Rimuru (#7791) üzenetére


BoB
veterán

Az LFS pont hogy saját OS. Az csak egy iránymutatás hozzá.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7795) F34R válasza BoB (#7794) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem beleorulne ha sajat maganak kellene leforditani minden csomagot, meg a core komponenseket is ;]
Gentoo-val is basztatom de nem akarja bevallalni. :D

(#7796) Rimuru válasza BoB (#7794) üzenetére


Rimuru
veterán

Kernelre meg mindenre gondoltam. :) LFS utmutatasa pedig egy Linuxot ad.
TempleOS szintre gondoltam. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#7797) BoB válasza Rimuru (#7796) üzenetére


BoB
veterán

DevilOS nincsen? ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7798) bambano válasza BoB (#7797) üzenetére


bambano
titán

miért ne lenne, a pokoli operátornak is dolgoznia kell valamin...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7799) Rimuru válasza BoB (#7797) üzenetére


Rimuru
veterán

Majd a SystemdOS-t el lehet nevezi igy.

Vigyázat, csalok!

(#7800) cami][us válasza bambano (#7798) üzenetére


cami][us
senior tag

Az a WS2003.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.