Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) RapaNui1 válasza kbalage2 (#50148) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ezen a matrica kérdésen már túltettem magam. Amikor van kedvem felragasztom, amikor meg nincs kihagyom. Egyetlen bajom vele, hogy nagyon nehéz annyira eltalálni a felrgasztását, hogy utána nekem is tetszen és ne legyen az az érzésem hogy elcsesztem, kicsit ferdén áll, nem pont középen van, kicsit balra sikerült van kicsit jobbra stb, szóval ez az egy problémám csak vele, és ha már ráragadt nagyon nehéz úgy leszedni, hogy az úgy tapadjon vissza, hogy ne látszódjon az hogy felszedted.

LEGO 40686 + 5008818 + 30680 + 40704 Micro Ninjago Docks

(#50152) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

Végre nekem is sikerült összerakni a Lambót! Most már együtt a két kedvenc kocsim! :C

[ Szerkesztve ]

(#50153) RapaNui1 válasza wolfcsibe84 (#50152) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Jó az a ferrari, az miből készült?

LEGO 40686 + 5008818 + 30680 + 40704 Micro Ninjago Docks

(#50154) wolfcsibe84 válasza RapaNui1 (#50153) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

10248-ból! :DDD

(#50155) RapaNui1 válasza wolfcsibe84 (#50154) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ohh ezért volt ismeretlen, mert mar kifutott készlet

LEGO 40686 + 5008818 + 30680 + 40704 Micro Ninjago Docks

(#50156) azka79


azka79
aktív tag

Én az Ecto-1 re nem tettem fel a (rozsda) matricákat úgy jobban tetszik. Bajban lettem volna, ha printelt lenne.

(#50157) japunk


japunk
aktív tag

Na végül behúztam a 76391-es HP szettet, nem tudtam neki ellenállni. :DDD Remélem az arany figurákat nem akarom majd összeszedni...

The owls are not what they seem.

(#50158) apholyon válasza wolfcsibe84 (#50152) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nagyon jól mutatnak egymás mellett, kár, hogy az F40-et már nem kapni (újonnan). A Countach a legjobban sikerült az egész SC sorozatból, még talán a Ferrari 512 M, ami tetszik valamennyire...

Matricás témához még annyit, hogy a logisztika azért nem kvantumfizika és 2022-t írunk... az meg hogy félresikerül egy nyomtatás, az inkább minőségbiztosítási kérdéseket vet fel... De persze megértem, ha valaki jobban szereti a matricát, ahogy írtam korábban, ez teljesen szubjektív. Én kifejezetten kerülöm a matricás készleteket (persze nem teljesen kizáró ok).

Az említett Ecto1-nél tényleg kifejezetten jó, hogy nem kell felragasztani a rozsdát, sokkal jobb nélküle szerintem is, bár ezzel együtt szimplán el is hagyható lett volna. Talán ez a matrica egyetlen és elvitathatatlan előnye: több különböző lehetőséget ad bizonyos szituációkban.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#50159) HUN_Sector válasza apholyon (#50158) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ez szerintem nem a dobozos countach hanem egy 911 moc

(#50160) kbalage2 válasza RapaNui1 (#50151) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Pro tip matrica visszaszedésre - a matricaív szélével nyúlj alá, akkor nem fog úgy felpöndörödni mintha körömmel vagy bármi egyébbel próbálnád.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#50161) wolfcsibe84 válasza HUN_Sector (#50159) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Így van. Ráadásul a legjobb! :D Nem tudom, hogy túl lehet e szárnyalni azt a MOC-ot. Max Firas mester tudná önmagát. De eddig a 4 alternatívája közül nekem ez mindent visz.

(#50162) csigay2k


csigay2k
csendes tag

Mi a helyzet az emag újracsomagolt kóddal? Mint ha múlt héten lett volna. Az péntekenként él?

(#50163) balint82 válasza csigay2k (#50162) üzenetére


balint82
senior tag

Szerintem nem lesz semmi most, múlt héten le lett fosztva rendesen.

Google Pixel 4a

(#50164) apholyon válasza wolfcsibe84 (#50161) üzenetére


apholyon
aktív tag

Csak telefonon végig pörgettem, észre sem vettem, de wow. Lenyűgöző, nagyon komoly. Lego helyében alkalmaznám az embert ... :C

Így most már az SC változat nem is tetszik annyira. Persze azért a védelemben: az jóval kisebb.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#50165) Crus


Crus
őstag

Összeraktam végre teljesen a 71374 Nintendo gépet. Megosztanék pár észrevételt.

1. A leírás pár pontján lenne mit optimalizálni, mivel adott részre illene előbb feltenni xy elemet, mint később, amikor erőt fejtesz ki és eshet szét. Nem vészes, gyakorlott Legósoknak ez nem probléma, de szvsz ez hiba, nem gondolták át 1-2 ponton eléggé.

2. A warp zónás easter egg kondikból a gép belsejében egyszerűen pazar!

3. Az egész építése számomra végig rendkívül érdekes és szórakoztató volt, meg hát érzelmi alapon is hajtott előre, első igazi konzolom volt egy Famicom gép.

4. Nem tetszik a talpazat. Arra számítottam, hogy szépen össze lehet pattintani a tv-t a talppal, de csak rá lehet tenni és így nem igazán stabil.

5. Az egész ötlet, ahogy tekerve Mario mozog a háttér előtt, az annyira zseniális, hogy csak hajlongani tudok. Ehhez képest az alapgép kevésbé lelkesítő, noha a cartridge nyitó és záró mechanika jól működik. Kicsit fájó pont, hogy pl. szép hűtőbordák is vannak a gépben, de ezt csak az látja, aki összeépíti, nem egyszerű utána bontogatni és úgy mutogatni, hogy de a belseje is milyen ötletes.

6. Lego 71360 Mario Starter kell ahhoz, hogy a tv tetejére tett Mario reagáljon a történésekre. Gyak. itt arról van szó, hogy van a figura alján egy optikai szenzor, az pedig reagál az alatta elhaladó színes Lego darabokra. Remek ötlet, de az üzembe helyezése megőrjített.

Kezdjük azzal, hogy a leírását a 71360-as 17 ezres szettnek a netről kell bogarászni, az árba nem fért bele egy nyomorult leírás, csak egy vékony saláta quick guide, ami semmire se jó. Folytassuk azzal, hogy 5 percig kerestem Mario kék naciját, mert a leírás állította, hogy az 1-es csomagban van, a többit eltettem és hát egy JELÖLETLEN zacsiban volt végül, teljesen külön a testétől.

Elég olcsó húzás, hogy 2 db. nyavalyás AAA elemet nem voltak képesek a pakkba tenni. Ha ezt egy kisgyereknek adod, nem biztos, hogy ott és akkor pont lesz nálad két ilyen elem, ki se tudja próbálni.

A beüzemelésre netszerte panaszkodott más is és csak megerősíteni tudom, hogy kínkeserves. Egyrészt egy 1.5 GB-os app kell hozzá, akkor is, ha csak ehhez a NES géphez akarod használni. Amikor a Mario figurát bekapcsolod és összepárosítod a telefonoddal (már valamiért ez se megy elsőre), akkor utána elkezdi a figurát szoftver frissíteni. Ez relatív hamar megvan. Na utána jön a fekete leves, ugyanis állítja, hogy feltölti rá a "kalandokat". Majd nem történik semmi, nem mozdul a csík. Vártam 20 percet, a Mario ki is kapcsolt, tehát nem volt aktív adatátvitel. Megpróbáltam újra, dettó. Meg újra, akkor 50%-tól indult a csík, de megint nem történt aztán semmit. Végül valami ihlet megszállta, mert a cirka 5. ki és bekapcsolásnál végre valahára elkezdte rá LASSAN tölteni a "kalandokat".

Miután ez megvolt azt hittem, hogy kapcsolatban kell maradnia a Mariónak a telóval és nyomkodtam az appban mindent is. Hát nem. Egyszerűen utána csak le kell olvastatni a kódot a tv tetejéről, ELŐRE tenni teljesen Mariót, hogy rálásson a szenzor a színes Lego darabokra és végre működik. Na most én IT-ban úgy gondolom elég járatos vagyok, mert cirka 2+ évtizede ez a munkám, de rendesen elszenvedtem ezzel az egésszel.

Ettől függetlenül őrületesen jó az egész! Nálam 9/10 az összkép, még a gondok ellenére is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#50166) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Mai nap szerzeménye. Egy kedves kollegám ajándékozta. Megjelenése óta egy tervezoirodaban porosodott. 2015-2022

Mindosszesen egyetlen polybag ban jott ki. De az erteke atlagos. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#50167) balint82


balint82
senior tag

Csak egy kicsit visszakanyarodnék a fegyveres / erőszakos témára? :

60230 figurapakk, ez most komolyan egy karóra felhúzott ufo fej? :DD :

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#50168) Dilikutya válasza balint82 (#50167) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na, ilyen figuracsomagok kellenének. :)

Az egy karóba húzott fej. :) Mi a gond vele? :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50169) Ereshkigal válasza balint82 (#50167) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ufós nyalóka.

(#50170) balint82 válasza Ereshkigal (#50169) üzenetére


balint82
senior tag

Vagy lufi? Bár nekem a karóba húzott UFO tűnik a legértelmesebb verziónak :D

Google Pixel 4a

(#50171) timar88 válasza balint82 (#50170) üzenetére


timar88
tag

Akármi is, az operatőr rendesen beszart tőle. Vagy az egy rakétavető lenne a kezében? :D

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#50172) Mozaart válasza balint82 (#50167) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Szerintem, egy karóba húzott fej. Itt az űrlény maga: :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#50173) kbalage2 válasza balint82 (#50167) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Idézet a hivatalos leírásból: "egy botra húzott földönkívüli fej"
Hol volt a bolygóközi jogvédelem amikor ez megjelent?! :D

Kicsit más - az idei szett ami 100% hogy nem lesz meg senkinek (Inside tour 2022 exkluzív):

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#50174) balint82 válasza Mozaart (#50172) üzenetére


balint82
senior tag

Te már csak tudod , bocs magas labda, mondom ezt én :DD :DD :DD

kbalage2 (50173): :D , Pfff ennyit az erőszakról.
De 80 embernek lesz ilyen szettje.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#50175) LÁZ válasza kbalage2 (#50173) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Hacsak nem veszi meg csilliárdért a zíbéjen :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#50176) kbalage2 válasza LÁZ (#50175) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Hajrá, biztos tuti befektetés :D A 2019-esből 1db kelt el az előző 6 hónapban, laza 1 millióért :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#50177) sb válasza kbalage2 (#50173) üzenetére


sb
veterán

Idézet a hivatalos leírásból: "egy botra húzott földönkívüli fej"
Hol volt a bolygóközi jogvédelem amikor ez megjelent?! :D

Így okés ez. :)
Akkor lenne gáz, ha ott lenne a plazmavágó is mint fegyver, amivel előtte levágták.

[ Szerkesztve ]

(#50178) kbalage2 válasza sb (#50177) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Úgy érted az ott mellette? :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#50179) Lajti válasza balint82 (#50174) üzenetére


Lajti
tag

Én a helyedben nem szólnék be, ki tudja, az űrlények mennyire szeretik a sült békacombot :DD

(#50180) sb válasza kbalage2 (#50178) üzenetére


sb
veterán

Az fogzuhany. Semmi extra.

Vagy ha mégis hegeszteni készülnek akkor az csak az újraélesztési folyamat része.

(#50181) RapaNui1 válasza kbalage2 (#50173) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Talán jobb is hogy nincs meg, mert ott lenne a dilemma, hogy eladjam-e vagy sem, ha igen akkor mikor és mennyiért, ha meg kirakom és az egegbe megy az ára verném a fejem a falba hogy miért nem adtam el, de akkor is ha rosszkor adnék túl rajt, vagy túl korán vagy túl későn, így legalább ez a gond nem nyomja a vállamat. :)

LEGO 40686 + 5008818 + 30680 + 40704 Micro Ninjago Docks

(#50182) Mauzes válasza kbalage2 (#50176) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez már kb ilyen art gallery szint, hogy mennyire egyedi árak vannak ilyen ritka cuccnál. Pár hónapja elment egy 1 millióért, most 1-et hirdetnek 200 ezerért. Mod: habár ez nem bontatlan, szóval így már érthető az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#50183) Mozaart válasza Mauzes (#50182) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Olvasd el a Leírását lehet azért. :)

No box, no sticker. With PDF-instruction. Missing unique parts: 1x sand Green drafter, 11x 1x4x4 trans clear window glasses.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#50184) Throme


Throme
veterán

Tegnap kicsit szerelgettem a Stuntz motort. Egyik pillanatról a másikra felhangosodott a lendkerekes mechanizmus.
Kíváncsi voltam az okára.

Nem a legjobb kép, belső fogak kicsit furik, okát nem értem. Elején jó hangja volt... mindenesetre működik a motor.
Szétszedésnél kissé határozottnak kell lenni, nem esik szét magától a csavar eltávolítása ellenére sem.

(#50185) Freddy76 válasza japunk (#50157) üzenetére


Freddy76
addikt

"Remélem az arany figurákat nem akarom majd összeszedni..."

De.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#50186) japunk válasza Freddy76 (#50185) üzenetére


japunk
aktív tag

Így összerakás után konkrétan letettem a hajamat ettől a szettől. Jöhetnek az arany figurák... :( :DDD

The owls are not what they seem.

(#50187) Vale_46


Vale_46
csendes tag

Sziasztok,

Delorean-hez valaki tudja, hogy hol lehet valamilyen mutatós állványt rendelni?
Ilyesmire gondolok: [link]

(#50188) Major Lion válasza Vale_46 (#50187) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ez nem jo? :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#50189) apholyon válasza japunk (#50186) üzenetére


apholyon
aktív tag

Most építem R2D2-t, már fájnak az ujjaim rendesen... :DDD

Klasszikus Star Wars (ep. 4-5-6) készletekből melyek azok, amelyek jól mutatnak és nem hatalmasak? (AT-AT és Millenium Falcon nagyon tetszenek, de amellett, hogy drágák, túl nagyok is, nem tudnám hova tenni őket). Amiket eddig néztem: 75300, 75301, 75302, 75306 (ezekkel van valakinek tapasztalata?) és a 3 új dioráma (azok egyre jobban tetszenek). A sisakos téma annyira nem fogott meg, esetleg Darth Vader tetszene, de nem túl jó véleményeket olvastam róla. A technic SW figurák egyáltalán nem tetszenek. :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#50190) apholyon válasza Vale_46 (#50187) üzenetére


apholyon
aktív tag

És ha vennék áttetsző Lego alkatrészeket és abból építenéd meg? Az nem játszik? :F

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#50191) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

érdekességképp: lego ellátási hiány russzija
[link]

(#50192) zbundy válasza apholyon (#50189) üzenetére


zbundy
aktív tag

Milyen rossz véleményeket lehet olvasni a Darth Vader sisakról?🤔

(#50193) HUN_Sector válasza zbundy (#50192) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Hogy olyan, mintha dauerolt lenne

[ Szerkesztve ]

(#50194) Major Lion válasza apholyon (#50189) üzenetére


Major Lion
senior tag

Amiket neztel abbol vannak meg nekem, szerintem egy jo sorozat.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#50195) HUN_Sector válasza apholyon (#50189) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Kicsit behozok más korszakot is, de ez szigorúan magánvélemény:

Szerintem szoborból és figurából az alábbiak szuperek:
75255 Yoda
75532 Scout trooper (ez eszméletlen)
75112 General Grievous (a valaha készült legjobb figura)

Sisakokból ezek nagyszerűek:
75277 Boba Fett sisak (szerencsére ez még mindig kapható az első hullámból)
75328 Mandalóri sisak

Diorámából:
75330 Training on Dagobah

UCS épeszű méretben és designban jelenleg nincs emberi áron.
Abból a 10135 Vader advanced és a 75095 tie fighter, a klasszik 10240 X wing, a 10174 AT-ST és a 75181 Y-wing vitték a prímet.

Más:
Egy 75306 imperial probe droid szerintem jól mutat és megfelelő kezdésnek, ha szereted a hoth hangulatot. Sok elemből áll, részletes, kapható, mégsem foglal nagy helyet.

[ Szerkesztve ]

(#50196) zbundy válasza HUN_Sector (#50193) üzenetére


zbundy
aktív tag

És ehhez mások véleményét kell elolvasni? Nem egyértelmű a dobozképből?🤔

(#50197) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Még mindig pislogok a júniusi árakon. 40k alatt szinte nem nagyon van választék, legalább is ami tetszene. A legtöbb számomra megnyerő készlet ára 40 és 80k között van. Azért ez tényleg nem semmi infláció ide vagy oda. Lassan már nemcsak a szegényebb rétegek számára lesz luxus és elérhetetlen a Lego hanem a középréteg, legyen az alsó vagy felső számára is, ha egyáltalán nálunk létezik még ilyen. És ahogy korábban is nem magam sajnálom, mert én megértem és túlteszem magam rajt ha nem tudok egy készletet megvenni, vagy egyáltalán nem tudok legot venni, de sajnálom az azon szülőket akiknek ezt meg kell magyarázniuk a gyerekeiknek, és azokat a gyerekeket is akiknek el kell fogadniuk ezen tényeket.

LEGO 40686 + 5008818 + 30680 + 40704 Micro Ninjago Docks

(#50198) HUN_Sector válasza RapaNui1 (#50197) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ne is mondd, teljesen ki vagyok én is akadva. Semmi pénzem nem maradt a legora, már a kosztpénzt és a jövő heti fizut költeném, de megöl az asszony...

Baszki, hogy ez hogy került ide?!?!

(nem-nem, viccet félretéve, tényleg mocskosul elszaladt a legoval a ló)

(#50199) Mahrenburg válasza HUN_Sector (#50198) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Vagy a Thesztrál szaladt el velük... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#50200) Throme válasza RapaNui1 (#50197) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ezen a nem legó fan szülők gyerekei simán átsiklanak, mindenféle lelki sérülés nélkül :DDD
Akinek meg elvonási tünetei lennének betölt egy legó videójátékot :) , vagy előveszik a vödörnyi legót és építenek abból.

Ettől az áremelkedéstől inkább itt a fórumlakók szenvednek mindössze.

Átértékelem a helyzetet és csak a "legszükségesebb" szetteket veszem majd meg.
Kisebb speed championt ha lesz és a téli winter village szettet, ha tetszeni fog.
Gondolkodtam a nagy BMW mocin, meg a Creator kalózhajón.... ezek pont benne vannak a 105-ös listában... :(((

Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a legónak csökkenne a bevétele.
Nézd meg egy könyvet is hogy elkapkodták, vagy a bricklinkes szetteket, pedig egyik se volt olcsó.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.