Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Crus válasza apholyon (#49649) üzenetére


Crus
őstag

Én már a gyerkőc 1.5 éves korában elkezdtem a Duplo témát :-)

Velence azért ilyen drága bontatlanul, mert cirka 4 éve kifutott és eléggé a felnőtt réteget szólítja meg, egy kicsit sznobéria lett belőle, amit ki lehet tenni a dolgozóba a mahagóni polcra...

Nekem az a véleményem ős (1984!) legósként, hogy szinte bármit is veszel, ami kicsit is igényesebb szett, ha annak dobozát, csomagolását, tartozékait hiánytalan formában meg tudod őrizni, akkor ki van zárva, hogy azon évekkel később bukj, ha el akarod adni! Sok esetben nem is kell 10 éves távlatokban gondolkodni, elég megnézni, hogy ami volt 5 éve 30.000 Ft, az most fél nap alatt elmegy bontott, de perfekt állapotban 50-ért, bontatlanul meg 70+-ért.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#49652) HUN_Sector válasza apholyon (#49649) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Alapszabály: ne a kockashop árait nézd.
Alapszabály 2: nézd meg bricklinken az elmúlt fél év eladott darabszámait, átlagárát és vedd a 85%-át

(#49653) sb válasza proci985 (#49647) üzenetére


sb
veterán

A német új árak is hasonlóak. Kapható még 1-2 helyen UVP-n ami 370 EUR, de előtte 250-280-as sávban is bőven voltak akciók, rossz esetben 300 EUR-ért.

Nehéz belőni mi a készlethiány és mi az áremelés. Ill. sanszosan a kettő együtt hat (+EUR árfolyam itthon).
Ami eltűnt készletről, pl. Creator Mustang, Porsche bedrágultak, most újra 40k ill. alatta kaphatóak. A Technic Porschéval ugyanez visszafelé nem nagyon működött. A modularok ára is eléggé "rendeződött" itthon a magasabb UVP szintekhez.

Viszont más készletekből vannak fordítva is, 1-2 Creator Expertből, de főleg Technicből van jó pár amire kint ugyanúgy vannak akciók (ott sem a Porschére). Szóval én feladtam, hogy mintázatot találjak benne. :D

Az azért látszik, hogy kúszunk felfelé szépen folyamatosan. Ill. nem tudni mikor-mennyi hiány lesz. Most rendeződött pár készlet ránézésre de az újak szinte azonnal kifogynak és akár hosszabb távon is oda-vissza jelennek meg/tűnnek el. Ha később fut ki vmi úgy látom akkor sem mindig lehet számítani rá, hogy még vissza fog térni normális készletben.

(#49654) ii77 válasza Ideg (#49640) üzenetére


ii77
tag

Az én példányomat szombaton hoztam el a Mammutból. Közel tökéletes a doboza. És ennek valóban jól áll, hogy sötét témájú. Csupán kibontottam és megcsodáltam az elemeket. 36.891Ft-ot adtam érte, de ezt 40.990Ft-ért sem hagytam volna ott. ÁK. 53.620Ft legjobb árral? Ki tudja, ha visszakerül, mennyiért? Sztem ne hagyd ott.
Azóta már nézem, hogy hol tudnék majd BB áron lecsapni a 92176 Saturn V és 21321 ISS párosra :DDD , hogy szép férfias gyűjtemény válhasson belőle.

VESTAX QFO

(#49655) proci985 válasza sb (#49653) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyebkent a 10280 flower bouqet volt meg ilyen, ott elso keszlet kifutott, aztan honapokig nem volt elerheto uj. abban az idoben boven MSRP felett lehetett csak kapni. utana rendezodott.

viszont a nagy CAT dozer megjelenes ota kb 350 eur korul tanyazik erre (500 eur msrp!), es nekem meg annyiert se tunik instant getnek. igaz engem a control es a motor nem erdekel, arra ott a Mindstorms. meg SW dev hatterrel a Lego nekem pont azert lazitas, mert fizikailag meg lehet fogni es nem nekem kell wrappert irnom a komponensek kore.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49656) sb válasza HUN_Sector (#49627) üzenetére


sb
veterán

Én is nézegetem de szerintem ott is vannak kamu akciók.

Valamelyik nap bevillant egy 125 eurós (48k) Technic Volvo 6x6 is. 2 perc múlva a bolt linkjén kint volt 125-ért Ausverkauft státuszban. :) 3 perc múlva meg már 215-ért volt listázva. :)

(#49657) sb válasza proci985 (#49655) üzenetére


sb
veterán

A virágcsokor most is érdekes.

Kapható 2-3 boltban MSRP-n, 19k-ért és még 3-4 hiéna boltban 20-30k között. Teljesen eltűnt a többiből itthon.
A németeknél ugyanez 13-14k és vagy 2-3 tucat boltbot listáz a brickmerge.

Szóval vannak eltérő készletek is. Ilyenkor kérdés melyik hely követi a másikat. :D

A CAT engem sem fogott meg pedig 300 EUR alatt is nézegettem. Nekem megúszósnak tűnt minden szempontból. A Liebherrt már sajnálom... de ott nálunk is megvolt, hogy ha nem is ugyanannyi vagy EV3, de volt már bőven alap. Így felesleges lett volna még 2 hub + 7 motor.
Kisebb részben készletben, nagyobb részben BL-ről vettük.
Talán 5 motor+a beépítettek, 3 érzékelő, 3 féle hub amit a gyerek össze szokott kombinálni, SBrick Pro beta-ban pl. egyszerre szokta vezérelni így az összeset. Sőt, múltkor rápróbált a kistesó Duplo vonatjában lévő hub-ra is. :D

Nálam is IT, de nem dev úgyhogy engem még vonzana is. :) De főleg nyilván a gyereket. A blokkos cuccokból nagyon jókat rak össze. Írni/olvasni most tanul, még nem értek a végére, de már nyaggat, hogy rakjuk fel a pybricks fw-t és majd írogat valamit. :D

[ Szerkesztve ]

(#49658) nexus6 válasza sb (#49657) üzenetére


nexus6
aktív tag

sajnos én is azt látom hogy vannak készletek amik egyszerűen eltűnnek a piacról, én a kis vespát keresem a keresztfiamnak, de megjelenéskor elkapkodták, azóta nem igazán látok...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#49659) Tony21 válasza nexus6 (#49658) üzenetére


Tony21
tag

Főleg a karácsonyi nagy akciók után látványos ez a dolog, vannak olyan készletek, amik előtte huszonsok webshopban elérhetőek voltak, utána meg 2-3 webshopnál lelhetők csak fel (abból az egyik tuti a kockashop, horror áron).

(#49660) HUN_Sector válasza sb (#49656) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Vannak kamuk (elarazasok), de vásároltam nem egyszer valós akció keretében is -60, -80%-on

(#49661) apholyon válasza Tony21 (#49650) üzenetére


apholyon
aktív tag

Félreértés ne essék, nem ajánlást kértem, természetesen szubjektív, hogy kinek mi tetszik. Csak olyat vásárolok, ami nekem bejön, legfeljebb ötletet merítek... Engem ténylegesen érdekel mások "története", kvázi úgy, ahogyan Crus kolléga leírta.

Nincs ebben semmi mögöttes, tisztán kíváncsiság másokra, illetve mások véleményére :K Tudom, ez kissé furcsa elsőre, a mai világból hiányzik ez szvsz. Én tipikusan az a fajta ember vagyok, aki (amennyiben a másik is igényt tart rá) szívesen beszélget bárkivel, akár idegenekkel, bármiről...

#49651 Crus : Nah igen, amilyen ütemben drágulnak a dolgok és párhuzamosan értéktelenedik a pénz... ugyanakkor úgy vásárolok (magamnak legalábbis), hogy nem tervezem eladni utána :P

#49652 HUN_Sector : Köszönöm a tanácsot! Általában nagyobb (és/vagy nem alapvető, vagy sürgős) kiadásnál mindig szétnézek a belföldi és külföldi piacokon egyaránt, a specifikus oldalakat ugyanakkor (jelen esetben bricklink) nem ismerem, de ezentúl megnézem.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#49662) proci985 válasza sb (#49657) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

EV3nal jatszik firmware csere is es ugy megy embedded Javaval.

viszont gyarilag a vizualis programozasi resze is tok jo. proceduralis programozast megtanulni szvsz tok jo, bar ertelemszeruleg nagyobb gyerekekkel erdekes.

hosszabb tavon azt neztem, hogy van wifi module es sajat network stackkel pl megoldhato elvileg, hogy a robot vezerleset pl a desktopra ki lehessen szervezni. magamnak eredetileg applikalt AIt tanulni vettem, aztan vegul annyira nem volt ra idom.

de azert nezem, hogy sajat network protokolt fel tudok huzni, ugy meg azt neztem, hogy elvileg nemi "interfacinggel" egy pre-trained python modellt ra lehetne huzalolzni. extrem megoldaskent akar ugy is, hogy egy telefon kameraja az input es egy desktop Android studioba van kiszervezve az SW egy resze. ez viszont eleg extrem use-case :D.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49663) Llew


Llew
senior tag

Bestbuy topikban:

laci666senior tag2022-05-23 10:20:02#132246
Ha kell valakinke a Nyíregyi Emag üzletben átvehető május 24-ig LEGO® Technic™ 42125 Ferrari 488 GTE “AF Corse #51” 36891Ft-ért. Privátba megadom a rendelés számot.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#49664) ayo


ayo
addikt

csütörtöktől:

Tesco -25% minden játékra 3K felett. Talán még egy-egy jó lego akciót is ki lehet fogni.

Auchan 27% KEDVEZMÉNY TÖBBFÉLE LEGO® TERMÉKRE
Az ajánlat 05.27-29-ig, illetve a készlet erejéig tart.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#49665) Tony21 válasza apholyon (#49661) üzenetére


Tony21
tag

Értelek :)
Egyébként engem is a gyerek rángatott vissza a Lego-hoz, anno Duplo-ból építettem neki repülőt, toronydarut, nyergest hosszú félpóttal, aztán szerencsére gyorsan kinőtt belőle és én is kiteljesedhettem :D

(#49666) Llew válasza ayo (#49664) üzenetére


Llew
senior tag

Gyereknapi akciók.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#49667) Throme válasza Tony21 (#49665) üzenetére


Throme
veterán

... engem meg a fórum :)) aztán a gyerekre fogtam a vásárlásokat.... ;]

...csak azt nem tudom hogy kerültem ide :DD

(#49668) Nono_ka


Nono_ka
csendes tag

Ne én meg nézem ma az akciós űrsikló rendelésem, hogy hogyan is áll a dolog.
Erre látom, hogy várható kiszállítás 05.31 :Y
Gondolom majd jön atz üzenet, hogy mégsem tudjuk teljesíteni

(#49669) timar88 válasza Nono_ka (#49668) üzenetére


timar88
tag

Csak nem. Nekem most jött az email, hogy átvehető.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49670) maross válasza Nono_ka (#49668) üzenetére


maross
veterán

Nekem a vasember pancelcsarnokat tették rendeles utan egy-ket hettel kesobbi kiszallitasra. Azota se kaptam meg, szoval barmi lehet.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49671) sb válasza proci985 (#49662) üzenetére


sb
veterán

Itt még mi nem tartunk. :D

@HUN_Sector
60-80% az nem semmi. Nekem ilyenek még nem jöttek szembe amit el is tudtam volna csípni. :)

(#49672) timar88 válasza sb (#49671) üzenetére


timar88
tag

A kockashopos árakhoz számolta, úgyhogy nem nagy kunszt. :D

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49673) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Pl 35 euros hp vonat :)
Akkor még 29.99 felett ingyen hozták (amazon.it)

(#49674) magickonfig válasza ayo (#49664) üzenetére


magickonfig
tag

Lehet előkerülnek a megmaradt auchan kuponakciós termékek :U

(#49675) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

No pár hete nem volt időm legózni, pontosabban csak szétszedni a Siánt, de most kezdődjön a játék!

(#49676) Major Lion


Major Lion
senior tag

A ket angol oldalon kivul (wickedbrick, idisplayit) ahol display-eket lehet venni, tudtok mast is, lehetoleg olyat ami EU-s? :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#49677) RapaNui1 válasza RapaNui1 (#49675) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Na elkészültem vele. Esti szórakozásnak pont elég volt. Tök jó lett. Jók a színek, szépek a minifigurák. A legjobban a két oldali löveg tetszik benne és a minifigek. Tökéletes játék gyerekeknek, de kiállítva is megállja a helyét, sőt még én is eljátszottam vele egy kicsit. Nem tudom, hogy ér-e ennyit, de nekem tetszik és számomra ez a lényeg.

(#49678) HUN_Sector válasza Major Lion (#49676) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nézd meg az amazonokat (.es, .de, .it, .fr)

(#49679) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Már alig várom hogy a Star wars diorámákat megépíthessem, de ott van a Home Alone ház, Monkey Kid készletek, Titanic, stb, szóval elég hosszú a várólista csak az idő kevés hozzá. Majd télen akkor hosszabbak az esték kevesebb a munkám, több az időm, elkészülünk a felújítással, othagyom a másik munkahelyem, szóval talán több időm lesz legózni. Már alig várom hogy elárasszalak benneteket képekkel. :)) :)

(#49680) Crus válasza RapaNui1 (#49679) üzenetére


Crus
őstag

"Home Alone ház" - Ugh, de kéne... sose lesz, az már lélektani határ felett jár :(

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#49681) Crus


Crus
őstag

Kocka.hu - 5*

Vásároltunk onnan nemrég, gyerkőcnek, apának. Írtam is itt róla, hogy buták voltunk, mert ha 2 rendelést adunk le, akkor nem csak a Cardboard Adventures, de a Vidámpark is járt volna, gyerkőc legnagyobb boldogságára. De apa elcseszte, kapkodott, apa hülye.

Végül úgy döntöttünk, hogy írunk nekik, leírjuk a butaságunkat, term. vállaljuk az elmaradt Vidámparkért a futárköltséget és reménykedünk benne, hogy még nem veszett ki az emberiség és a jó akarat ebből a csapatból. Ez volt pénteken. Nem jött semmiféle válasz ma sem.

Erre pár órája jön egy értesítés a Sprintertől, hogy a kocka.hu 0 Ft-os csomagot küldött.

Bevallom férfiasan, hogy kicsit meg is hatódtam. Simán ignorálhattak volna minket. Simán írhattak volna, hogy bocs, ezt benéztétek, ti hibátok, sajnáljuk. És nem. A futárköltséget is átvállalták szó nélkül.

Ne haragudjatok, de én ezt nem teszem off-ba. Ez példaértékű. Végtelen tiszteletünk a kocka.hu minden dolgozójának.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#49682) RapaNui1 válasza Crus (#49681) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A kocka.hu ról nekem is csak jó tapasztalataim vannak. Egyszer az egyik rendelésemből kimaradt az ajándék szett. Küldtem nekik emailt képekkel, majd szó nélkül pótolták. Egyszer hibátlan helyett kissé nyomottabb dobozt kaptam, visszaküldtem és pár nap múlva vissza is utaltak a pénzem. Ezen kívül eddig mindig makulátlanul csomagolt hibátlan dobozok érkeztek. Most is jön egy foxpostra, szóval én sem tudok róluk rosszat írni, szerintem az egyik legjobb és legmegbízhatóbb Lego üzlet Magyarországon, sőt ami lényeg el lehet őket érni, válaszolnak is és korrektek.

(#49683) maross válasza Crus (#49681) üzenetére


maross
veterán

Nalam is volt egyszer hasonlo, nem tudom, hogy en nem valasztottam ki vegul az ajandekot (eselyes), vagy rendszerhiba, minden esetre nem volt a csomagban, irtam nekik, hogy ez van, valoszinu en voltam hulye, es ugyanugy szo nelkul jott par oran belul az sms hogy uton van a csomag. Valamint volt talan ketszer dobozserules reklamaciom, egy-ket napon belul itt volt a futar az ujjal, en pedig atadtam a regit. Tenyleg minden szuper veluk, csak penzzel kell birni :). Osszeadnam mennyire rendeltem mar toluk, valoszinuleg rosszul lennék :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49684) Đusty


Đusty
addikt

Úgy látom valakinek elgurult, persze ha eladja ennyiért akkor nagyon ügyes volt.

[Lego_Technic_Porsche_911GT3]

Mondjuk nekem egyáltalán nem tetszik a 911rs sokkal kidolgozottabb, a legenda szerint a porsche elnöke mondta talán egyszer, hogy az a titkuk, hogy egy porsche semmire sem jó mégis mindenkinek az kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#49685) Mozaart válasza RapaNui1 (#49677) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Én is ki néztem magamnak ezt a szettet. Főleg Mace karján lévő speckó print miatt. Az ára emagon nagyon csábító.
De nekem Mace-re és a két klónra lenne szükségem.

És itt jön az örök kérdésem:

Tapasztaltabbak mint mondanak, jobban jövök ki ha megveszem a készletet és esetleg rajtam marad a maradék két figura és űrhajó. Vagy majd BL-en a három figurát összeépítem?

Esetleg eladom a többit ha eltudom.

Közben megnéztem, kb most 3-3-3 ezer a három figura + - a weapon.

De attól még mindig elgondolkodom és csábít a gondolat hogy húzzam be most.. :D

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#49686) Tony21 válasza Đusty (#49684) üzenetére


Tony21
tag

Mi a baj vele? Csak árulja, nem akarja eladni :)
Megnézte a kockashop-on, utoljára 464990Ft volt náluk, ő meg rendes volt és sokat engedett, ráadásul össze sem kell raknod! :DDD +50000Ft-ért szét is szedi :O
Most tegyem fel a bontatlan Arocs-ot 200k-ért? Kockashop-on 288990 :W

(#49687) HUN_Sector válasza Mozaart (#49685) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Megveszed emagról, kiveszed macet, a klónokat, a droidokkal a tankot meg eladod 5000ft-ért

(#49688) Đusty válasza Tony21 (#49686) üzenetére


Đusty
addikt

Látom már fel is tetted :)

[link]

(#49689) Tony21 válasza Đusty (#49688) üzenetére


Tony21
tag

Nem, az nem az enyém, nem akarom eladni :D Pedig van belőle egy bontott is :)

(#49690) Đusty válasza Tony21 (#49689) üzenetére


Đusty
addikt

Az igen, egyszer majd lehet érdekel egy ilyen, addig el ne add! :-)

(#49691) Tony21 válasza Đusty (#49690) üzenetére


Tony21
tag

Anno voltak tervek vele, aztán idő hiányában a második bontatlan maradt ... de ha lesz valahol akciós szabadidő, bevásárolok és kibontom :) (és van még jópár ilyen, nem tudom mikor jutok hozzájuk ...)

(#49692) Mozaart válasza HUN_Sector (#49687) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Igen, Köszi! Erre voltam kiváncsi, hogy ha el tudom adni, majdnem ugyanott vagyok. Csak a magam megnyutatása történt, hogy nem kell feltétlen behúzni mindent. De minden minifiget se tudok úgysem össze gyűjteni.. persze lottó ötös esetén igen.. :D

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#49693) manokaj


manokaj
tag

Speed champions kocsihoz használ vki külön fali vitrint?Szeretném külön rakni a többi legotól, és lehetőleg nem egyesével, hanem egy nagy vitrinben. Amit a neten találtam az csak 10cm mély, jobb lenne kicsit nagyobb.

(#49694) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

azt tudjuk vajon, hogy a van gogh a kockánál mennyi lesz?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49695) Throme válasza manokaj (#49693) üzenetére


Throme
veterán

Ikea Besta szekrényeink vannak és abból egy 2/3-os, 40cm mély különállóan fent van a falon. Egyik oldala 2 üvegpolccal elszeparálva full SC verda. Tudsz üvegajtót venni (átlátszó, vagy tejüveg) és belülre többfajta világítást.
A nagy szekrényünk is besta 4x4 "kocka" elrendezésben, ahol 1 "kocka" 60x64cm és 40cm mély. Fentről a második sor full vitrinnek kialakítva (üvegajtó, üvegpolcok, világítás) .

Aztán van RacingBrick-nek videója, hogy amit mögötte látsz vitrin, azt miből építette. Ha van teljes falad, az talán jobb megoldás, mint egy Besta.

Ikeában van még ilyen kicsit antik, vagy vintage vagy milyen kinézetű különáló vitrin, meg full üveg, álló hasább alakú.
Bocs, a nevüket nem tudom, mert némelyiknek olyan a neve, hogy kiesik a fogsorom, ha megpróbálom kimondani...

(#49696) sb válasza LÁZ (#49694) üzenetére


sb
veterán

Én s@h árra tippelnék. VIP, Ideas, "exkluzív": gyanítom 1-2 boltban lesz csak, ha egyáltalán lesz (német webshopokban sincs előrendelés rá) és ott se biztos, hogy nagy készlet.
Mint a Deloreannél.

[ Szerkesztve ]

(#49697) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Megérkezett. :Y

Ferrari Daytona SP3

Hát ez valami eszméletlen. Egyedül a sok emag akciós vásárlás miatt nem lesz most instant get... de alig várom, hogy beszerezzem.

[ Szerkesztve ]

(#49699) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

Kint vannak a Ferrari Daytona videók! ;)

Látom hogy mindenki is figyelt! :P

[ Szerkesztve ]

(#49700) draco31 válasza wolfcsibe84 (#49699) üzenetére


draco31
veterán

Ja ja, épp csorgatom a nyálam :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.