Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Pötyi


Pötyi
őstag

10001

QNX is cool!

(#10002) Pötyi


Pötyi
őstag

10002

QNX is cool!

(#10003) LÁZ válasza Pötyi (#10000) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

tán készültél rá :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#10004) Pötyi válasza LÁZ (#10003) üzenetére


Pötyi
őstag

Áh, dehhhogy is! Miből gondolod?

:DDD

QNX is cool!

(#10005) Sub-ZeRo válasza Throme (#9999) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, már láttam 3600 körül is, de már nem tudtam várni vele mert tetszik. Megy a Ferrari kamion mellé! :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10006) xedos válasza Sub-ZeRo (#9998) üzenetére


xedos
addikt

Ez jópofa sorozat! Fiamnak a fehér audi R8-at vettem 3500Ft □aruhazban. De a fekete autót is szeretné... az meg kettes készletben 10.000Ft felett már sok!

(#10007) Throme válasza xedos (#10006) üzenetére


Throme
veterán

A szettben kapható verdákat én is kihagytam az áruk miatt. A körítés nem érdekel. Alkatrész szinten lehetne beszerezni, csak én nem igazán csináltam még ilyet. Biztos nem ördöngősség...

Sub-ZeRo: ferráriból is van ilyen szimpla verda, 2 is ;)

[ Szerkesztve ]

(#10008) Djuree


Djuree
félisten

Mullerben 20 szazalekos akcio. Veszek egy corner delit, igy minden kb. Annyi mint a legolcsobb boltban a kockavarosban. Igy megeri mar mert nincs posta es egybol nalam van ami kell.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10009) Sub-ZeRo válasza Throme (#10007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudom, de a ferrari nem szimpatikus... 😈

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10010) xedos válasza Throme (#10007) üzenetére


xedos
addikt

Az bosszant, hogy megin kitaláltak egy új sárvédőt és egy szélvédőt, ami ebben a sorozatban van :-( próbáltuk megépíteni az itthoni 10kg Legoból de nem sikerült. Na jó hasonló lett.

(#10011) Djuree válasza Djuree (#10008) üzenetére


Djuree
félisten

nem vettem semmit, várok inkább mennyi lóvém marad a flagship után, jövőhéten megjön nagyjából minden, de annyi biztos h elkezdhetek építkezni. :)
2 star wars moc-ot eladtam egy nasa-s fickónak, mert nem maradt pénz folytatni a falcont. hátha kiállítják az előtérben az apollo 11 modell mellé. XD azt írta ha lesz más azt is megveszi. van még csak az nem eladó. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10012) tvamos válasza Djuree (#10011) üzenetére


tvamos
nagyúr

APOLLO 11? Az atom jó!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10013) Djuree válasza tvamos (#10012) üzenetére


Djuree
félisten

nem az volt a moc, csak asszem az is ki van állítva az előcsarnokban életnagyságban. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10014) LÁZ válasza Djuree (#10011) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

akko megtaláltad az embered ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#10015) Throme válasza xedos (#10010) üzenetére


Throme
veterán

Az új szélvédő az a buborék, panoráma ablak?
Nekem az tetszik. LA Ferrari-nak pl ilyen van.

A sárvédő szintén tetszik. A lego city-nél is jobb.

Ahogy eddig néztem a dizájn videókat sokszor mutatnak be új alkatrészeket. Lehet ez az egyik oka, ne lehessen megépíteni meglévőből....

(#10016) Sub-ZeRo válasza Throme (#10015) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De ha egyszer kiadják az alkatrészt akkor utána meg lehet venni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10017) r.levente75 válasza Sub-ZeRo (#10016) üzenetére


r.levente75
addikt

A 42030-al én is így voltam, megjelent, a hiányzó új alkatrészeket beszereztem és a méglévő legóimból összeraktam egy kis szín tunninggal.

(#10018) Djuree válasza LÁZ (#10014) üzenetére


Djuree
félisten

jaja, biztos nagy sw fan az ürge is. :)
gondolom ha a nasa-nál dolgozik pénze is van legóra. XD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10019) Jim-X válasza Pötyi (#10004) üzenetére


Jim-X
őstag

Hagytuk neked, orujje :DDD ;]

(#10018) Djuree :Elerhetoseg, valami? :Y :W ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#10020) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#10021) r.levente75 válasza LÁZ (#10020) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez a mapet show?

(#10022) LÁZ válasza r.levente75 (#10021) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, :D , akarok egy ilyen készletet :DDD ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#10023) Jim-X válasza LÁZ (#10020) üzenetére


Jim-X
őstag

-The question is: What is a "mana-mana" ?
-The question is, Who cares?

:DDD ;]

forras ;)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#10024) LÁZ válasza Jim-X (#10023) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ez igy van :DDD :C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#10025) Peathee


Peathee
aktív tag

Elég régóta nem jelentkeztem, pedig haladtam pár dologgal :)
Egy kis Bricklink-es vásárolgatásnak köszönhetően született meg ez:

Illetve az Arocs kapott egy L motort a kerekek meghajtására, meg két infra vevőt a távirányításhoz. :)

(#10026) xedos válasza Peathee (#10025) üzenetére


xedos
addikt

Ez ultrabrutál! Ki vele a kertbe!!!!

(#10027) Peathee válasza xedos (#10026) üzenetére


Peathee
aktív tag

Na ha lesz egy kis napsütés, akkor csinálok róla pár képet a kertben :)

(#10028) r.levente75 válasza Peathee (#10025) üzenetére


r.levente75
addikt

Gratulálok, ez nagyon szép munka. :Y
Volt valami alap hozzá, vagy teljesen fejből?

[ Szerkesztve ]

(#10029) Pötyi válasza Peathee (#10027) üzenetére


Pötyi
őstag

Profi legós nem teszi ki a legóit napfény hatásának, mert az UV sugárzástól kiválik az alkatrészek felületén a bróm és megsárgulnak...

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#10030) Gondwana válasza Pötyi (#10029) üzenetére


Gondwana
addikt

... és ha lenyalja a bròmot, bàcsi még lehet, de apu nem, kinek veszi akkor a többi Legot öregkoràban?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10031) Atesz 666 válasza Peathee (#10025) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szép munka. :C :R
-Korábban nézegettem én is ezt a készletet,de most,hogy láttam a művedet nagyon kedvet kaptam hozzá. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#10032) Throme válasza Peathee (#10025) üzenetére


Throme
veterán

Klassz! Igaz én nem vagyok munkagép rajongó, de ez jó. :K

(#10029) Pötyi : bróm? az egy mérgező anyag. Ilyet raknának a műanyagba?

(#10033) Pötyi válasza Throme (#10032) üzenetére


Pötyi
őstag

Égésgátló, égéslassító adalék. Sokat beszélgettünk korábban róla, hogy raknak-e még az ABS műanyagba ilyet a Legónál, vagy már nem, de még mindig nem tudjuk biztosan. Merthogy korábban biztosan raktak, de ÁLLÍTÓLAG már nem raknak, amióta kiderült, hogy nagyon agresszívan támadja az ózonpajzsot, de érdekes módon még mindig, a mai napig meg tudnak sárgulni a kocekák. A legenda szerint állítólag kábé azóta nem raknak, amikor megjelentek a világos kékes-szürke és a sötét kékes-szürke színű elemek.

Kiegészítés: Rengeteg cikket olvashatsz a magyar legós blogokon is arról, hogy hidrogén-peroxiddal hogyan fehérítették ki többen a régi, brómkiválástól besárgult alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#10034) Gondwana válasza Throme (#10032) üzenetére


Gondwana
addikt

Bròm - ABS és egyéb műanyagokban égéslassìtò adalék.
Szerk.: lassan pötyögök telefonon :B

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10035) Grillo válasza Jim-X (#10023) üzenetére


Grillo
senior tag

Egy az egyben ez jutott eszembe :DDD

(#10036) R3ĐßuŁŁ válasza Peathee (#10025) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Elég masszív a gép, gratula! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#10037) Sub-ZeRo válasza Peathee (#10025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Illetve az Arocs kapott egy L motort a kerekek meghajtására, meg két infra vevőt a távirányításhoz.

Ez viszont engem érdekelne, hogy oldottad meg! :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10038) r.levente75 válasza Peathee (#10027) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy L motor elviszi a gépet?

(#10039) Sub-ZeRo válasza r.levente75 (#10038) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a kormányzást elviszi, de arra meg ott a szervó motor. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10040) batmanéhes válasza Pötyi (#10033) üzenetére


batmanéhes
tag

kivéve, ha valaki csak fekete alkatrészekkel dolgozik. vagy nagyon sötét szürkékkel.

mennyi volt a trakesz kerék?

(látom 10 pénz a 4 db)

[ Szerkesztve ]

(#10041) Peathee válasza Pötyi (#10029) üzenetére


Peathee
aktív tag

Amilyen UV sugárzást így november eljén kapni fog kb 20 percig attól nem lesz gond :)

@r.levente75: Ez gyári szett, én csak a dupla kerekeket tuningoltam rá. (Egyenlőre... Aztán amikor az Arocs épp átépül B modellé villanyosítom előtte ezt is próbaképpen)

@batmanéhes: igen kb annyi volt, Bricklinkről vadásztam le az akkor legolcsóbbat. A felnivel csaltam, mert az fekete. Az jóval olcsóbb mint a piros. Bent úgysem látszik.

@Sub-ZeRo és r.levente75: Úgy viszi mint a fene! Van abban bőven erő ehhez :) pár elemet ki kellett bontani, hogy beférjen oda az L motor, de végülis nem volt vészes. A rugózó részhez van csak hozzáfogatva azzal a 2db 3 hosszú kékkel. A kormányzást a servo motor csinálja, majdnem ugyan úgy mint a "punng daddy" videóban van. (pár alkatrészem más csak, mert nem volt minden amit ő használt.) az eredeti funkciók is megvannak azokat továbbra is a kismotor hajtja.

Az infra vevők az anyósülés helyét foglalták el :)

Aki Arocs-ban járatos észrevehet még pár apróbb változást is az eredetihez képest :)

[ Szerkesztve ]

(#10042) bobafett válasza Peathee (#10041) üzenetére


bobafett
tag

Ez XL motor, nem?

(#10043) Jim-X válasza bobafett (#10042) üzenetére


Jim-X
őstag

De ;) :K

A játék az nem játék!

(#10044) Peathee válasza bobafett (#10042) üzenetére


Peathee
aktív tag

Ja de az :)

(#10045) r.levente75 válasza Peathee (#10044) üzenetére


r.levente75
addikt

Érdekes, hogy egy ekkora gépet elvisz egy xl motor, én a 9398-as gyári szettet alakítottam át xl motoros hajtásra értelemszerűen két db volt benne, és gyengébbnek bizonyult mint az eredeti L motor.
Valszeg más az áttétele.

[ Szerkesztve ]

(#10046) r.levente75


r.levente75
addikt

Szerintetek van rá esély, hogy a 7498-as szettet valahonnan be lehet szerezni, bontatlanul? Nekem jobban bejön mint az új, vagy tévedek?

(#10048) Jim-X válasza r.levente75 (#10046) üzenetére


Jim-X
őstag

Bricklink ? :F

A játék az nem játék!

(#10049) r.levente75 válasza Jim-X (#10048) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi, ezt már lehet, hogy elengedem, barátkozok az új kiadással. Köszi. :R

(#10050) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok
Kisfiamat szeretném karácsonyra meglepni a 10508 és 10506 szettekkel.
Tud valaki akciósan? Esetleg nem dolgoztok a Lego gyárban?
Írjatok egy privátot ha tudtok segíteni.
Thx

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.