Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80301) ripla válasza sb (#80300) üzenetére


ripla
őstag

Az a Ninjago-s sárkány lehet megérné csak azért, hogy átrakjam a D&D készletbe az ottani helyére. :D

Mellesleg 4 oldalnyi új készlet került fel a hivatalos oldalra. Lesz hagyományos sakk készlet is június 1-től.

[ Szerkesztve ]

(#80302) Llew válasza ripla (#80301) üzenetére


Llew
senior tag

Azért 30 ezerért a sakk eleg erős. Par eve 12 körúl volt pofas HP akcioban.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#80303) Mauzes válasza ripla (#80301) üzenetére


Mauzes
őstag

A sakk nem rossz, de jó drága. Mondjuk ez az a játék, amiből egy fasza kis praktikus, összecsukható fa készletet kell beszerezni és good for life.

(#80304) Djuree válasza Llew (#80302) üzenetére


Djuree
félisten

pár éve a kedvenc halkonzervem 400ft volt, most 1200.
a lidl-s kacsatepertőkrém szintén 400 körül volt, most az is 1200...
nem tűnt még fel, hogy 3x árak vannak?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#80305) Llew válasza Djuree (#80304) üzenetére


Llew
senior tag

A lego talan meg nem dragult 3x-ra.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#80306) Djuree válasza Llew (#80305) üzenetére


Djuree
félisten

még nem, de folyamat drágul, meglesz az nemsoká...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#80307) ripla válasza Llew (#80302) üzenetére


ripla
őstag

Az infláció elvitte a forint reál értékét, és ez már évek óta tart. Szóval... nem, ez reális ár, csak akkor nem tűnne fel, ha a fizetések is inflációkövetőek lennének. Pl. a mostani árak alapján egy alapfizetésnek olyan 650-750.000 nettónak kéne lennie, és akkor így szépen felfelé szakmától és tudástól függően.

#80303Mauzes
Jepp.

(#80308) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

ne is menjünk jobban bele, bittedanke

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#80309) RapaNui1 válasza sb (#80295) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Neken ezekből egyik sem tetszik annyira, szóval én ezt a kört feltehetően kihagyom.

(#80310) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Én meg ennek nem tudtam ellenállni. A listaárhoz képest 30%-al kevesebbért voltam hajlandó csak megvenni, ami annyit jelent hogy 63k plusz foxpost árat voltam hajlandó érte fizetni. Beletelt egy kis időbe de 65k-ért jutottam hozzá postával együtt. Biztosan lesz ez valamikor még olcsóbb is, de nekem a Micimackó mellett ez annyira tetszett, hogy így már nem tudtam kihagyni. Persze az is kellett hozzá hogy egy Porsche 911-nek T1 és T2 campernek mennie kellett. Természetesen nem gyári kartonban jött és a doboz sem makulátlan, van pár apróbb hibája, de engem már ez sem érdekel úgy is kibontom és összerakom, ha meg esetleg eladom bontottan már a kutyát sem érdekli annyira a doboz állapota, legyen meg aztán kész.

(#80311) manokaj


manokaj
tag

Az idei citys készletek nagyon jól sikerültek szerintem. A villamos, a sárga kamion(kedvencem), mind a nehéz gépes készletek jól fognak kinézni a városban. Bízom benne, hogy jól fog majd a ceruza.

(#80312) Dilikutya válasza Llew (#80302) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az nem is féláras akció volt, rendes ára annak is 20+ volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80313) Dilikutya válasza ripla (#80301) üzenetére


Dilikutya
félisten

A SC Mercedes így normális képen már jobban fest. Ráadásul míg az átlag autó 300 elemes, a duopakk meg kb 600, egy 800 darabos lesz. A sárga kimondottan tetszik, a G elejét még szokni kell, de ettől eltekintve az is jó. Végre nem egy tucat versenyautó. Az Aston Martin-ból az F1 az majdnem ugyanaz mint a pár éves Merci. A Lambo csúnya, ezen nincs mit szépíteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80314) Crus válasza RapaNui1 (#80310) üzenetére


Crus
őstag

Boldog vagyok, hogy sose voltam Hófehérke kedvelő így teljes biztonságban vagyok tőle. Gyerek se csíptet sose ("babás, lányos"). Ettől függetlenül, nem néz ki rosszul, a licenc díjat értem, a figurák se kevesek, egész egyediek is. Hát ja... valahol ez a 65k a reális érte.

Persze mondanám, hogy maga a ház jól jöhetne castle témához, de arra van jobb és olcsóbb megoldás, ha ilyesmi házikóra vágynék.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#80315) Crus válasza Pötyi (#80288) üzenetére


Crus
őstag

Igen, azt hittem rosszul látok, hogy eddig terjedt már megint csak a fantázia. Egészen biztosra veszem, hogy az a daru fel tudna emelni pl. egy újságosbódét, telefonfülkét, EV töltőt vagy a jó ég tudja mit, csak nem már megint klotyót :-/

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#80316) Crus válasza Đusty (#80286) üzenetére


Crus
őstag

Bocs Láz, csak ezt az egy reakciót engedd meg Dusty kommentjére, mert az nem a fizetésekről és árakról szólt, hanem még a klotyó téma:
Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Robert De Niro és Leo DiCaprio együttes vagyona kevesebb, mint akiről írtál! Ez a kemény nem a nád éle... vagy a kád széle... whatever.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#80317) Crus


Crus
őstag

Ne röhögjetek ki... de nekem a 4 oldalnyi újdonságból, ez jön be a leginkább, mivel ez tökéletesen menni fog a Rivendell szetthez. Mer' ha úgy nézem, akkor figek nélkül ez bizony Shelob az óriáspók a LOTR-ből! KELL!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#80318) manokaj


manokaj
tag

Mai focimeccs mellé, egy kis laza:C építés.

(#80319) Djuree válasza manokaj (#80318) üzenetére


Djuree
félisten

ne rontsd el ezt a jó szettet focimeccsel. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#80320) Dilikutya válasza Crus (#80317) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amúgy ja. Az előzőből a pókot tavaly bricklinkeztem össze, csak pont a lába vége elem kifogyott akkor az eladónál, azóta se rendeltem még. Erre kiadják ezt, akcióban 4-5 ezer is lehet majd. :) És sokkal jobb ez az új.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80321) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Mondjuk ez is eleg jo lett :DD




(#80322) Crus válasza Dilikutya (#80320) üzenetére


Crus
őstag

Simán lesz ez 4k-ért... fincsi!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#80323) sb válasza Dilikutya (#80313) üzenetére


sb
veterán

Astonból a másik is vótmá: Vantage ami most futott ki.
F1 gyűjtőknek mondjuk így is oké, az SC is plusz, F1-esből meg hiába egyformák és nincs nagy csoda, mégis jobb a több autó.

G mercin sok apróság érdekes, gondolom a szokásos, nem alaplapos cucc, a sárvédők feles kilógása jobb mint MOC-on, oldal ablakok, első is jó megoldás, az oldalablakok minimálisan dőlnek befelé ha jól látom, elég menő. Az említett motorháztetőn felül viszont a döntött oldalak mellett a hátsó ablak elég fura amennyi látszik belőle. A tető eleje is, szélvédő oldala. A hasmagassággal nem tudom mit csináltak és miért lehet rá szükség.

@ripla
A sárkány szerintem is brutál jó lett. Viszont 60k-ról indul, azért így más a DnD-s árfekvése is. :) Meg egyébként is igen jó lett az a sárkány is szvsz. Elsőre fanyalogtunk de építési alapján sztem meglepően jó klasszikus forma. Bár most épp kikoptak Ninjagoban is - a gyerek meg most jutott pont oda, hogy jó lenne egy - megnéztem a régebbieket is, klasszik formájút és masszív méretűt nem nagyon találtam így visszanézve sem.
Emiatt kérdeztem nemrég, hogy külön tudható-e milyen alkatrészek vannak zacskónként a szettekben. A sárkány külön is érdekes lenne. :)

@Fifaisshit
:K
Minden fig jó lett de a bástya teteje talán a legkreatívabb.

[ Szerkesztve ]

(#80324) Throme válasza Dilikutya (#80313) üzenetére


Throme
veterán

A lambo tetszik, meg hát az igazi is ilyen.
Egy dolog viszont gáz egy kicsit, hogy lyukas a kasztni, ott a szélvédő alatt.

Valószínűleg kényszer, mert nem lenne elég helye a minifignek, ami alapból szinte fekszik a pilóta fülkében.

A színe viszont jól el lett találva.

Az Aston-nal kapcsolatban igazatok van, a színe nagyon nem lett jó és kicsit összehasonlítva a korábbi dupla Aston-nal, pár helyen ugyan eltérnek, de duplázásról lehet beszélni.
Volt már ilyen: Porsche turbo fehér és zöld, még a 6 széles érából....

[ Szerkesztve ]

(#80325) apholyon


apholyon
aktív tag

Nah jó... Idén eddig 2 Lego-t vettem csak, de a múltkori SW szettek közül több is nagyon bejött...

Erre most tessék, halmokban jönnek a jobbnál jobb készletek...

SC: a G mercivel nem sikerült megbékélni, F1-et nem követem, de valamiért bejönnek a kocsik (élőben pedig nem érdekel)...

HP: Arra a hajóra biztosan lesznek jó kis kalóz MOC-ok, ránézésre pazar alapanyag. A hintót ugyan nem említette senki, de szerintem kifejezetten szépre sikerült. Aragog olyan szinten telitalálat, hogy leírni is nehéz, olcsó is, nem feltétlenül HP releváns, tökéletes lesz a kis spooky erdőmbe a temető mellé...

City: nem mozgok ezen a vonalon (sajnos, mert kb. a legjobb ár / érték arány), de ezek most mintha nagyon erősre sikerültek volna, kiváltképp a daru és a munkagép. A dzsungeles cuccok is jók, meg így is, hogy nem izgat a téma különösebben (jól látom, Johnny Thunder visszatért? :DDD ).

Sakk: szeretek sakkozni, de a Lego-s sakk készletek nem fogtak meg, még az olcsó HP sem kellett anno. Nekem is a már említett klasszikus, szépen faragott és lakkozott fa van. Ugyanakkor ez a készlet szerintem az eddigi legjobb a maga egyszerűségével.

Ninjago: szintén érdektelen vagyok a témában, de az a sárkány nagyon király lett, nagy kár, hogy drága lesz...

BDP: voltak mindig is jól sikerült készletek, de sosem gondolkodtam el a vásárláson... Idáig. Az a kalóz sziget első blikkre nagyon ígéretes... :( Kicsit persze BB pótlék lenne, de nah...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#80326) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Azért cseles ez a Lego. Máskor ha rendeltem még aznap de sokszor legkésőbb másnap már postára is adták és jóváírták a pontokat, jelenleg még csak raktárban van a 2 napja rendelt csomag, szóval 6-7.-nél elöbb tuti nem kapom meg gondosan ügyelve arra, nehogy jóvá írják a pontokat és még akción belül bármit újra tudjak rendelni. Nem is szerettem volna egyébként, mert most így a Hófeherkével együtt havcak valami óriási akció nem lesz ebben a hónapban a még hiányzó SW készletekre azt hiszem kimerítettem a keretem. Persze ha lenne jó áron D&D szett vahy Középkori város főtere tuti nem.tudnék rá nemet mondani.

(#80327) Dilikutya válasza Throme (#80324) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom, hogy ilyen, sőt viszonylag jól is adja vissza a Lego változat a formát, ami a Valkyrie -nél nem jött össze.
De akkor is csúnya, mint autó. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80328) balint82


balint82
senior tag

:D sokak kedvence a Brickheadz sorozat:

egész jópofák.

Google Pixel 4a

(#80329) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)


Ez tetszik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#80330) sb válasza RapaNui1 (#80326) üzenetére


sb
veterán

SW napokon biztos egy rakás megrendelést kapnak, nem hiszem, hogy itt direkt húzzák a szállítást. A weboldal is le volt halva szokás szerint.

(#80331) balint82 válasza Victoryus (#80329) üzenetére


balint82
senior tag

Annyira nem is elborult az árazása 82ért induló áron.

Google Pixel 4a

(#80332) hami85 válasza RapaNui1 (#80326) üzenetére


hami85
tag

Fura, én 1-én ejfelkor rendeltem, másnap feladták, pontot is jovairták, lehet szerencsém volt.

(#80333) ripla válasza Dilikutya (#80313) üzenetére


ripla
őstag

Hm? :D

#80323sb
Mondjuk még nem raktam össze, szóval lehet hogy élőben majd jobban fog tetszeni.

#80326RapaNui1
Valószínű brutál mennyiségű megrendelést kell feldolgozniuk. Legutóbbi 2 rendelésemen is ültek vagy 3 napig. Erre sem számítok jövő hét közepe-végénél hamarabb. De mindegy is, 13 bontatlan doboz van itthon, és most semmi kedvem foglalkozni vele, szóval ráér. :)

[ Szerkesztve ]

(#80334) czanga


czanga
őstag

Mivel a hobby autó viszi a LEGO pénzt is nagy részben jelenleg nálam (meg a hazai extra szép infláció ami ugye nincs :U :D ), ezért a LEGO Auchan pontbeváltós történet kapcsán tegnap 8:47-kor jutott eszembe, hogy na EZT elfelejtettem.... :DD

A vicc az, hogy odaértem Savoya Parkba zárás elött 3 percel, lekaptam egy Star Wars készletet amit szerettem volna megvenni és rohantam fizetni. A biztonsági őr csak pislogott. :))

(#80335) Napfénysüti válasza Victoryus (#80329) üzenetére

Ohh ez nekem is bejön. :K Megvenni mondjuk úgyse fogom mert ahogy látom elég szép ára lesz.

Més que un club!

(#80336) apholyon válasza balint82 (#80328) üzenetére


apholyon
aktív tag

Láttam ezeket... Első gondolatom az volt, hogy ezekhez bezzeg tudnak printelni egy csomó plusz alkatrészt... :(((

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#80337) Throme válasza apholyon (#80336) üzenetére


Throme
veterán

Brickheadz-ben mindegyik UCS és jár a print :P

(#80338) balint82 válasza apholyon (#80336) üzenetére


balint82
senior tag

És tényleg :DD.

Google Pixel 4a

(#80339) Zotyipotyi válasza balint82 (#80328) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Első kettő nagyon tuti! 🙂

(#80340) Zotyipotyi válasza apholyon (#80336) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

Igen, BrickHeadznél nincs matrica :)

(#80341) RapaNui1 válasza Throme (#80337) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem kötekedés képpen, de tényleg és itt dőlt meg kbalage2 érvelése, hogy a matricák az alkatrészek többszörös felhasználását teszik lehetővé. Egy brickheadz készletben meg nincs matrica, a licenszelt drága SW meg egyéb készletek meg tele vannak vele. Nem mondom, hogy egy verseny autónál, vagy egy Dakar rally autónál és pár másik készletnél nem áll jól a matrica vagy nem dobja fel a készletet magát, de pl a legutóbbi Tantive IV esetében azt a pár elemet vagy legalább az orrkúp 2 kis mini elemét printelhették volna.

Nekem nagyon bejön ez a 26-os minifigura sorozat. 1 teljes sort majd mindenképp beszerzek valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#80342) Tygryss002 válasza RapaNui1 (#80310) üzenetére


Tygryss002
újonc

Én is erre hajtok de megvárom míg 55 lesz. Mert ezt találtam ki hogy lesz ez még 55 :)

(#80343) Tygryss002 válasza Llew (#80283) üzenetére


Tygryss002
újonc

Ez a hajó és a hintó nekem tetszik nagyon bár nekem a másik két új szett is a bagolyház és a csónak is tetszik. Most vettem a régi szettekből pár Lego másolatot de a hajót tuti megveszem eredetiben.

(#80344) Kvelstadt válasza Victoryus (#80329) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ez nekem is, de kiváncsi vagyok mi lesz az új nagy technic.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#80345) kbalage2 válasza RapaNui1 (#80341) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nem tudom pontosan mire gondolsz, de nem hiszem hogy állítottam olyasmit hogy a matricák csak azért léteznek, hogy többször lehessen felhasználni az elemeket.

LEGO építői szemszögből én sokszor örülök a matricának a nyomtatás helyett, mert eldönthetem hogy fel szeretném-e matricázni azt az elemet vagy nem. Ha nyomtatva van, akkor ez adott, és különösen olyan esetekben szívás amikor az az elem abban a színben nem létezik nyomtatás nélkül.

A LEGO-nak szemmel láthatóan egy elég komplex rendszere van arra, hogy mikor milyen szetteknél mi a nyomtatott és mi a matricás. Bizonyos termékvonalaknál konzekvensen nem használnak matricát, máshol meg vegyesen van mindkettőből. Sokszor a legkisebbeknek szánt szettek matrica nélküliek, ez azért elég érthető. Sokszor előfordul az is, hogy egy adott szín, vagy minta miatt egyik vagy másik technológiát kell használni. Van hogy a minta mérete, pozíciója, vagy az elem formája dönti el hogy azt nyomtatni kell, mert matricázni nem lehet.

Ami az UCS szettek matricáit illeti - ahogy én tudom minden printelt elem egyedinek számít, és adott időszakra és adott termékvonalra x db egyedi új elemere van "kerete" a tervezőknek amivel gazdálkodhatnak. Ha nem akarják ennek a keretnek a nagy részét egyetlen szettre elsütni, akkor vegyesen célszerű alkalmazni a matricákat és a nyomtatott elemeket.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#80346) RapaNui1 válasza kbalage2 (#80345) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Valóban valami ilyesmi volt :)

https://prohardver.hu/tema/lego_klub_mindenkinek_tippek_trukkok_tanacsok_segi/hsz_45077-45077.html

Érdekes módon a Falconnal meg tudták oldani a printelést.

A 3. zacskó után így néz ki a szerkezet. Érdekes építeni, nem mondanám hogy eddig érdekfeszítő, de felettébb érdekes, de gondolom mint a Tantive esetében itt is majd ezt követően jön a hűha faktor, de az mindenképp pozitív, hogy nincs matrica egy darab sem.

(#80347) RapaNui1 válasza Tygryss002 (#80342) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem elrugaszkodott elképzeles, sőt a jelenlegi piacokat nézve egy nagyobb akcióban idővel akár még 50 is lehet, nekem jelenleg megfelelt a listaár mínusz 30%.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.