Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) LÁZ válasza Janaboy (#49298) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Még a beígért kuponjaim jóváírásán is ülnek már 1 hete :B, utánrendelés már alapból off, csak a bajom volt vele, és mindig én ugráltam a bank, meg a lego között a duplán levont pénzek miatt....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49302) Janaboy válasza HUN_Sector (#49299) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehetne már s@hban is elérhető

Janaboy

(#49303) HUN_Sector válasza Janaboy (#49302) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Elég nagy termelési gebaszok vannak legoéknal, ha nézed a tendenciákat

(#49304) Janaboy válasza HUN_Sector (#49303) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudom, megy is az építkezés ezerrel.

Janaboy

(#49305) Mozaart válasza Janaboy (#49304) üzenetére


Mozaart
aktív tag

"A beruházás után a LEGO öt globális létező gyára közül a mexikói után a második legnagyobb üzeme Nyíregyházán fog működni."
[link]

Hihetetlen.. :)

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#49306) Janaboy válasza Mozaart (#49305) üzenetére


Janaboy
veterán

És még ott a vietnami gyár is.

Janaboy

(#49307) sb válasza Janaboy (#49306) üzenetére


sb
veterán

Arról nincs infód esetleg, hogy a Pick a Brick Standard része valóban újraindul-e mostanában? Május van kiírva de még semmi eddig...

Köszi!

(#49308) Throme


Throme
veterán

A Jaguar SC 76898 szettből a Formula E-t már megépítettem korábban.

Az I-pace viszont nem igazán tetszett.
Már néztem a Rebrickable oldalon is, hogy miket lehet belőle megépíteni, de azon is gondolkodtam, hogy majd én kitalálok valamit.... ez addig tartott, míg kibontottam a zacskókat és rakat alkatrésszel nem szembesültem. :F
Végül is a gyári eleje nem lett rossz, így elég ha a "seggét" átalakítom.

Variáltam vele egy darabig. A kész modellt megmutattam páromnak... hát neki az eredti jobban tetszik... oké... :B

Elől a besüllyesztett részt kiemeltem inkább. Lámpáknak beraktam a sárga átlátszó "gombokat". Sajnos a belsőt nem tudtam előrébb hozni, mert csempe, nem bütykös verzió.

Hátul egy sorral lejjebb került a hátsólámpa, így egy egybefüggő féklámpát alakítottam ki.
A hátsó nyomtávot megnöveltem.

Az egész kicsit pick-up-os jelleget kapott. Verseny pick-up :)
Az építmény stabil lett, leszámítva a hátsó szárnyat, az elég könnyen lejön (eredetinél is)

[ Szerkesztve ]

(#49309) Janaboy válasza sb (#49307) üzenetére


Janaboy
veterán

Nincsen sajna.

Janaboy

(#49310) LÁZ válasza LÁZ (#49301) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

csak mondani kellett a pontokat, meg is jöttek, lehet is a seggére verni hétfőn :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49311) Lana102 válasza Mauzes (#49291) üzenetére


Lana102
csendes újonc

Köszönöm az infót!
Nem találok sehol egy teljes leírást erről... a bricklinken a help desk rész pedig csak a legegyszerűbb kérdésekre ad választ.
Már azt sem értem hogyha látom a lego.com-on is már a szetteket, akkor miért kell ehhez bricklink regisztráció.
Illetve azt látom hogy egy darab/háztartás, de gondolom két különböző szettből lehet egy-egy darabot...

Eladó 43222 - Disney kastély 128.000.- Ft.

(#49312) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Remélem nem buta kérdést teszek most fel: a készletek plusz alkatrészeit ki hogy tárolja?
Gondolok most azokra a készletekre, amik összeállítva maradnak, mert amit építés után szétszedtek, gondolom a tartalék alkatrészek is visszakerülnek a dobozába. Szóval amik kikerülnek polcra, vitrinbe, stb... A kis plusz elemeket ti ilyenkor ugyanúgy megtartjátok külön, vagy esetleg megy az ömlesztett alkatrészek közé?

(#49313) RapaNui1 válasza lazioforever (#49312) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Üdv. Gondolom ki hogyan szereti. Én az első kibontott kis zacskóba gyűjtöm őket, majd építést követően összegumizom egy befőttes gumival és megy vissza a dobozába a többi zacsival és építési útmutatóval együtt, majd az egész megy egy plusz kartonba, a szétszedésig, vagy eladásig.

(#49314) edgR válasza Lana102 (#49311) üzenetére


edgR
őstag

(#49315) Pötyi


Pötyi
őstag

Dunakeszi Lego kiállításról infója van valakinek? Kicsit messze van. Megéri elugrani?

QNX is cool!

(#49316) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Auchanban polybag-ek 950-ért. Van jégvarázsos, tarka papagáj, fényképtartó, City gokart.
76940 Jurassic World T-Rex csontváz pedig ÁK ár alatt 8400 Ft-ért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49317) adalbert1 válasza Throme (#49119) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi a beszámolót, ma mi is vettünk 2 Stuntz motort - egyelőre csak versenyeztünk vele a szobában, de ezek után tervezzük valamilyen pálya vételét vagy összeállítását.

Pötyi: nem is tudtam, hogy van most ott kiállítás, köszi, hogy felhívtad a figyelmet rá. Mi holnap délután járunk arra, akkor lehet, hogy megnézzük, ha belefér az időnkbe. Viszont gondolom akkor már késő véleményt írni róla, ahogy nézem holnap este 6-ig van.

[ Szerkesztve ]

(#49318) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Van egy újracsomagolt Porsche az emagon, a szupermarket kóddal most olyan 33000 környékén elvihető.

(#49319) draco31


draco31
veterán

lego.com-ról rendelve a számlát beteszik a csomagba, vagy csak email-ben küldik?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#49320) Janaboy válasza draco31 (#49319) üzenetére


Janaboy
veterán

E-mailben küldik.

Janaboy

(#49321) RapaNui1 válasza LÁZ (#49310) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Van pár apróbb készlet amire én is várok. :)

(#49322) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

No ma elbúcsúztam a Deloriantől. Szép volt, jó volt, de ennyi volt. Remélem az új gazdája legalább ilyen féltő gondossággal óvja és vigyáz rá mint én. Kicsit sajnáltam de a készletnek forognia kell és csak nagyon kevés dolog maradhat.

(#49323) h1mpi válasza RapaNui1 (#49322) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Delorean most kapható vagy még hiánycikk? Látok raktáron csak azt nem tudom valós-e?

(#49324) RapaNui1 válasza h1mpi (#49323) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Kocka.hun raktáron van. Ott valós szokott lenni a raktárkészlet.

(#49325) sb válasza h1mpi (#49323) üzenetére


sb
veterán

A kocka.hu-n biztos, hogy valós.

@Janaboy
Köszi azért!

Akkor még egy kérdés bárkihez akinek van ilyen tapasztalata: Láttam, hogy s@h reward is lejár 60 nap alatt. Ez kőbe vésett vagy az ügyfélszolgálat esetleg tud rajta tolni ha szépen kérik? :)
Egy még bent marad nálam új rendelés híján. Volt kinézett készletem + raktam össze az elemlistát de aztán minden eltűnt minden. Azóta se tértek vissza, más szimpatikus meg most nem nagyon volt. :)

(#49326) h1mpi válasza RapaNui1 (#49324) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi!

(#49327) magickonfig


magickonfig
tag

A vip pontokat fel lehet használni a Bricklink máj 17-ei szettekre?

(#49328) lazioforever válasza RapaNui1 (#49322) üzenetére


lazioforever
tag

Ha szabad ilyen kérdést feltennem: van olyan készlet/témakör nálad, amire azt lehet mondani, hogy nem fogsz tőle összerakás után megválni, hanem marad polcon/dobozában nálad? Bár nem sokat szoktam hozzászólni a fórumon, de rendszeresen olvasom a kommenteket, és feltűnt, hogy elég sűrűn forognak nálad a készletek. :D
Tényleg nem kötekedésnek szánom a kérdést, pusztán kíváncsiságból: egyik se fog meg annyira, hogy azt mondd, hogy "na, ez itt marad"?
Az én fejemmel, aki meg épp ellenkezőleg, nem válok meg egyiktől sem, kicsit fura ez. :) Persze én évi 3-4 nagyobb (értsd: 1000 feletti darabszám) készletet szerzek be max, szóval nem bővül gyorsan a gyűjtemény.

(#49329) LÁZ válasza magickonfig (#49327) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

pontokat ha jól emlékszem nem lehet felhasználni, illetve ha van aktuális gwp éppen (értékhatáros ajándék), akkor az sem jár, viszont pontokat kapsz utána

@sb: elvben a reward nem jár le, csak a kuponok, én az egyik érmét kb biztos, hogy tavaly kértem, vagy év elején, és a may4th rendelésemhez csaptam hozzá.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49330) RapaNui1 válasza lazioforever (#49328) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez egy jó kérdés, de szerintem nincs ilyen készlet, bár az Aston Martin Db5 elég régóta megvan, de ha szükségét érzem meg tudok válni tőle. Vannak filmes készletek melyekről azt gondoltam hogy majd sokáig megmaradnak, de aztán mégsem. Megépítem, tetszik maga az építés folyamata, a mérnöki megoldások az ötletesség, az hogy minden készlet kicsit más és más, de aztán sajnálom porosodni hagyni a vitrinben. Aztán ez még változhat, ahogy változom én is, ki tudja mit hoz a holnap.

(#49331) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

kockánál 60k felett van cardboard vagy vidámpark ajcsi, ergo a 2 nem jár 60k felett...
legóéknál 52.3k felett van cardboard+vidámpark ajcsi

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49332) balint82 válasza LÁZ (#49331) üzenetére


balint82
senior tag

Hát nem találtam olyat, ami megérné a Lego.com-on - még két ajándék + VIP mellett (!) sem.

Google Pixel 4a

(#49333) Major Lion válasza RapaNui1 (#49330) üzenetére


Major Lion
senior tag

Es ilynekor osszerakva adod el? Eredeti ar hany szazalaket adjak igy erte az emberek?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#49334) Cheesus válasza balint82 (#49332) üzenetére


Cheesus
senior tag

Esetleg valami új szett nem jelenhet meg 30-ig, amiért már megérné?

https://www.twitch.tv/csehla

(#49335) sb válasza LÁZ (#49329) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Nem tudom ez változhatott-e mert nálam is érméről van szó és pont annál láttam a leírásban:
You’ll get a promotional code for the coin, which you can redeem with your next purchase on LEGO.com. The code is valid for 60 days and must be entered during checkout in the field labeled ""Enter Promo Code""

Ez már elvileg a kapott promo kódra vonatkozik elvileg.
Rákérdezek azért náluk. Meg keresek vmi rendelhetőt a biztonság kedvéért... :) Végső esetre a Winter Chalet-n is gondolkodom még. Bár ahogy olvaslak, ott is kiesik 1-2 dolog a rendelésnél, ez is hasznos infó volt nekem. Remélem azért egy kódot mellé lehet dobni ha már pontot legalább adnak érte.

(#49336) LÁZ válasza balint82 (#49332) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nekem volt egy 15k-s vip kuponom, úgyhogy nem volt kérdés :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49337) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Holnaptól meg az ulysses is a vip promók között lesz

(#49338) balint82 válasza LÁZ (#49336) üzenetére


balint82
senior tag

És mi jót vettél?

Google Pixel 4a

(#49339) szombatitomi válasza LÁZ (#49331) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Kockánál 30k felett adják a vidámparkot. :) Úgyhogy érkezik a sárga Fiat 500, és mellé két polybag AT-ST, hogy meglegyen a limit, az egyik megmarad, a másikat továbbadom a vidámparkkal együtt.

(#49340) csigay2k válasza HUN_Sector (#49337) üzenetére


csigay2k
csendes tag

Azt tudni, hány órától?

(#49341) Lana102 válasza edgR (#49314) üzenetére


Lana102
csendes újonc

Igen, ezt elolvastam. Lett is plusz 10 kérdésem körülbelül ezeken kívül... :)

A legfontosabb, hogy egy szett/ háztartás, vagy ha kiválasztom a winter chalet-et, meg mondjuk a dinert, akkor az is jó egy címre?

Eladó 43222 - Disney kastély 128.000.- Ft.

(#49342) LÁZ válasza Lana102 (#49341) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Tudod a kettőt együtt magadhoz rendelni ;)

@balint82: kínai újéves cuccokat meg muppeteket ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49343) HUN_Sector válasza csigay2k (#49340) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Szerintem éjféltől

(#49344) maross válasza csigay2k (#49340) üzenetére


maross
veterán

Europe: 17th May 09.00am CEST / 08.00am BST

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49345) formula01


formula01
aktív tag

10311-es lego Orchidea 16900 Ft emagon, 2000 Ft-s kuponnal kihozható 14900-ra, szerintem nem rossz ár, ha valakit érdekel. Rendeltem egyet barátnőmnek, szereti az ilyen szöszmötölős, szerelgetős, összerakós érdekesebb dolgokat, hátha sikerül vele ezt is megszerettetni. :D

76989 Tallneck szintén emag, szupermarket kuponkóddal 23310 Ft-re kihozható, ennek nem én vagyok a célcsoportja, de szerintem szintén jó áron van.

Más téma, másfél évtized legomentesség után, múlt szerdán megérkezett 42110-es Defenderem is. 3 hétköznap este, + hétvége kellett hozzá, hogy végül kirakjam. Nagyon élveztem, de keményebb meló volt, mint amire számítottam, jelenleg nem érzem az ujjbegyeim. Ezúton is respect a videósoknak, akik ipari mennyiségben rakják a seteket össze :D Jól sikerült, nem recseg, nagyon tetszik. Baromi jó moc-okat láttam, hogy ki lehet hozni belőle, de pár hétig most nincs szívem szétszedni. Következő áldozat a 42128 lesz, de azzal várok most kicsit, vagy egy jobb akciót, nem akarok sem kiégni, sem túlzásba esni. :D

[ Szerkesztve ]

(#49346) magickonfig válasza formula01 (#49345) üzenetére


magickonfig
tag

emagon a LEGO Creator - A NASA Discovery űrsiklója (10283) 53k -ba jön most ki, szerintem nem rossz

(#49347) csigay2k válasza formula01 (#49345) üzenetére


csigay2k
csendes tag

Miféle 2000-es kupon van most? Csak a szupermarket-ről tudok. Ill az "edemag"-nak már vége?

[ Szerkesztve ]

(#49348) formula01 válasza csigay2k (#49347) üzenetére


formula01
aktív tag

PH-s Bestbuy topicban tudsz vadászni ha nincs, egyébként pl. bizonyos vásárlások után adják.

[ Szerkesztve ]

(#49349) Sundesz válasza csigay2k (#49347) üzenetére


Sundesz
őstag

Itt van egy -2000 Ft kód: 5705-0812-1679-8955

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#49350) csigay2k válasza Sundesz (#49349) üzenetére


csigay2k
csendes tag

Köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.