Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) czanga


czanga
őstag

Szerdán végül nem volt időm, így "gondoltam+ áááhhh majd csütörtökön elmegyek auchanba, és a megmaradt pontjaim elköltöm, mert szerettem volna még egy Pickupot, amit megőrzök az utókornak bontatlanul. Nagy mosollyal rakom a kosárba.. Na hát a kasszánál szembesültem vele, hogy negyedikén lejárt. Igazi szerencsecsomag vagyok bakker én is.. Nevessetek velem.:C :W (szerencsére van egy ugye, és a razod crest is meg van, de így bontatlanok maradnak)

Majd figyelni fogom azért a "megmaradt" készleteket nem akarják e kiszórni olcsón, mert akkor lecsapok egyre. :))

(#49052) ayo válasza czanga (#49051) üzenetére


ayo
addikt

múltkor nagyjából ua. áron adták picivel később, szóval remélhetőleg nem maradtál le semmiről :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#49053) Derron válasza ayo (#49052) üzenetére


Derron
aktív tag

Ez az Auchan akció folyamatos lesz? Várható 1-2 hónap múlva a következő adag?

(#49054) ayo válasza Derron (#49053) üzenetére


ayo
addikt

tavasszal szoktak, szóval elméletileg nem lesz több, de lehet rosszul emlékszem

http://jateknaplo.blog.hu

(#49055) proci985 válasza Memmaao (#49050) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egész thread ilyenkor törölve lesz :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49056) magickonfig válasza Derron (#49053) üzenetére


magickonfig
tag

1 évben 1szer van ilyen kuponozás az Auchanban.

(#49057) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

aszongya a zinternet, hogy a Wolt-on keresztül lehet házhozszállítást kérni a Store üzletekből :D ....parádé

ps. azt nem vágni, hogy vidékre is, de pestre tuti.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49058) maross válasza LÁZ (#49057) üzenetére


maross
veterán

lego store-ra azt irja, hogy sajnos ebbol az etterembol nem tudunk kiszallitani hozzad :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49059) sb válasza czanga (#49051) üzenetére


sb
veterán

Én még 4-én végigszaladtam 3 közel lévő üzletet, de kettőben a teljes akciós Lego pultnak hűlt helye volt már akkor. Szóval már 4-én is le voltunk maradva.
A harmadik üzletben volt még minden, kivéve a Porschét... ami már korábban máshol is hiányzott, szóval szerintem abból pl. semmi nem maradt készleten az utolsó napokra/hétre.

Pickup volt, gondolkodtam is rajta hasonlóan hozzád, mert abból már nálam is van egy. De aztán már nem mentem vissza érte. Igazából 38-39-ért most is vannak jófogáson is.

Az SC Bronco/GT-t meg már korábban begyűjtöttem, az kellett mindenképp. :)

(#49060) sb válasza maross (#49058) üzenetére


sb
veterán

Kicsit összevissza írja ki honnan nincs szállítás.
Az Árkádból rányomtam az első készletre ami szembe jött, berakta a kosárba, 30-35 perces kiszállítást ír. A fizetés gombot már nem merem megnyomni. :D

(#49061) Memmaao válasza LÁZ (#49057) üzenetére


Memmaao
addikt

Az azért jó, mert ha kihűlve érkezik, jóvá írják a szállítás értékét! 🙃

My name is Bond, James... Dean.

(#49062) LÁZ válasza Memmaao (#49061) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:DDD :DDD

ps. tallneck-et hozzádobja a kosárhoz :F , tegnap még aszonta a csaje az alleeban, hogy sehol sincs belőle, viszont így gondolom a kapcsolat kártyás 10% ugrik

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49063) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Átvettem eMagon a Lego-t gond nélkül 3.000 Ft-al olcsóbban.

(#49064) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Jé, emagon találtam egy vasember páncélcsarnokot 15000-ért. Mellé kétezres kuponnal jó deal volt. A háromezrest a fent ismertetett dolgok miatt már nem mertem beírni.

(#49065) Throme válasza kbalage2 (#49044) üzenetére


Throme
veterán

Nem tapasztál hasonló problémát, mint itt a linkelt videóban,. hogy törnek az első tengelyek. A villa megússza, de az első kerék használhatatlanná válik....

[link]

(#49066) maross válasza HUN_Sector (#49064) üzenetére


maross
veterán

Szerencse hogy en egy honapja rendeltem meg, es azota se hoztak ki, tartjak a rendelest...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49067) czanga válasza ayo (#49052) üzenetére


czanga
őstag

Na ma voltam bent, és nuku... semmi. Lebontották a cuccokat, és a készleteknek nyoma sincs. Pedig volt rendesen mindenből. :N

Esetleg ha valaki jár Budaörs fele és megnézi azt megköszönöm, de ha nem lesz idén ilyen mert mondjuk más lett a DEAL a LEGO-val, az is érthető.

(#49068) ayo válasza czanga (#49067) üzenetére


ayo
addikt

érthető, vége az akciónak. majd figyelni kell a heti újságot.

http://jateknaplo.blog.hu

(#49069) HUN_Sector válasza czanga (#49067) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Fehérváron csütörtökön még ki voltak pakolva. Azóta nem jártam arra.

(#49070) kbalage2 válasza Throme (#49065) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ha jól rémlik az első szériával voltak ilyen gondok, és talán csak az USA-ban. Az első kerék nagy ütésre ki tud mozdulni a helyéről, de eltörni még nem sikerült egyiket sem. Pedig nem egyszer ugrattak le az asztalról :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#49071) HUN_Sector válasza kbalage2 (#49070) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Igen, csak usa és visszahívás lett a vége.

(#49072) timar88


timar88
tag

Ez de marha jó lett. Videó: [link]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49073) Throme válasza kbalage2 (#49070) üzenetére


Throme
veterán

#49071HUN_Sector

Köszönöm Urak! Akkor megnyugodtam. Berendeltem pár motort és nem lenne jó, ha sorra törnének a tengelyek. :N

#49072timar88
Tényleg jó. Bár ugye így nem nyitható játékra, de legalább jobban egyben van, mint a 31120, amire baromira figyelni kell, miközben felteszem a helyére....

[ Szerkesztve ]

(#49074) Throme válasza Throme (#49073) üzenetére


Throme
veterán

... update
már annál is inkább aktuális a motorok tengelyének törése/nem törése, mert éppen jött az üzenet, hogy mehetek az easybox-hoz átvenni a pakkot. Ma ezek szerint kezdődik a moci reptetés :DDD

(#49075) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Tallneck update

westend store 3db

ps. sajna nem vagyok ott , de gondolom a wolt-on lerendelhető

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49076) Dzsuri89 válasza LÁZ (#49075) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Egyébként ez a Wolt-os Lego sztori azért jó, mert lehet készletet ellenőrizni, még velétlenül se megy az ember oda feleslegesen. :DDD

Wolt szerint Árkádban is van Horizon szett.

(#49077) sb válasza Dzsuri89 (#49076) üzenetére


sb
veterán

Igen, erre jó lehet.
Most voltuk a gyerekkel az Árkádban, valóban van pár darab készleten belőle.

(#49078) Freddy76 válasza Dzsuri89 (#49076) üzenetére


Freddy76
addikt

Allee-ban volt vagy öt.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#49079) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Nagyon tetszik ez a 76832 Buzz Lightyear XL-15 Spaceship. Jó ez a neo classic space stílus, illetve eléggé hajaz a bsg viperra .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#49080) ii77


ii77
tag

Sziasztok!
Emag fúzió kapcsán láttam meg Thor kalapácsát (76209), ami kuponnal (ahogy itt is megírtátok) szépen ÁK alá (43.000Ft) 33.990Ft-ra redukálható. S nekem nagyon tetszik. Főleg, hogy megláttam a júniusban debütáló LEGO Super Heroes 76217 Groot figurát. Igazán impozánsan mutatnának együtt kiállítva a Mjölnirrel itthon. (Emag oldalán 16.900Ft-ért már ki is van téve). Világos, hogy a jövő útjai kifürkészhetetlenek, ám tapasztaltak vagytok: -Egy ilyen idei kiadás, mint e kalapács, később még eshet hasonló árszintre? Vagy mindig az a biztos, amit megvesz az ember?
Szívesen legóznék újra, tetszik is jó pár modell, melyek talán még nem szálltak el árban a megjelenésük óta. Az alábbi példányokat néztem még ki:
1. LEGO® Creator Expert 10265 Ford Mustang: Emagkuponnal 36.990Ft - ÁK: 39.990Ft-tól,
2. LEGO Creator - Porsche 911 (10295): Emagkuponnal 38.990Ft - ÁK: 41.849Ft-tól,
3. LEGO Technic - Dom's Dodge Charger (42111): Emagkuponnal is Horror 36.990Ft - ÁK: 31.859Ft-tól,
4. LEGO Technic - The Batman - Batmobile (42127): Emag 27.890Ft - ÁK: 28.419Ft-tól. ...
A jól kidolgozott Lego modellek mindig lenyűgöznek. Izomautók, filmes (SW, GB, Marvel & DC, ...) vagy videójátékos (pl. Horizon-Tallneck) témák egyaránt felcsigáznak. A Botanical Collection-ért is rajongok, melyből többet is vásároltam már ajándékba az évek folyamán.
(Csak egy 10281 Bonsai fát hagytam magamnak.:))

VESTAX QFO

(#49081) LÁZ válasza ii77 (#49080) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel :DDD

dióhéjban
:DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49082) HUN_Sector válasza ii77 (#49080) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Dom's charger legalja 24000 volt tesco akcióban. Weben azóta 27-28 alá nem nagyon ment. Hamarosan kifut.
Creator porsche 29990 volt emag akcióban eddig valaha legolcsóbban. Most mar harminc alá sem igazán megy és hamarosan kifut.
Mustang legjobb ára jatekneten volt 32-ért. Ez is konstans 40 felett megy pár kivételtől eltekintve, par hét és kifut.
A batmobile gyakorta hiánycikk, de azt annyira nem követem.

(#49083) h1mpi válasza HUN_Sector (#49082) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ehhez képest én az első 911-et 49.990 Ft-ért a másodikat 38.990 Ft-ért vettem :U

(#49084) Dareiosss válasza HUN_Sector (#49082) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Honnan veszed hogy a Mustang kifut? Idén a Fiat 500 as fut ki csak.

(#49085) hami85 válasza Dareiosss (#49084) üzenetére


hami85
tag

2022 közepét irnak mindenhol, szerintem is reális ez.

(#49086) ii77 válasza LÁZ (#49081) üzenetére


ii77
tag

:DDD Mint minden hobbi, asszameg! :) :R
Köszönöm HUN_Sectornak is. Nehéz. Sajnálom a Porschét (talán lesz a jövőben még vhol jóárasítva), picit közelebb áll a szívemhez a Mustang. Pár foglalás is felszabadult Emagnál, sztem az egyik ő lesz. Mellé pedig a Mjölnir.

VESTAX QFO

(#49087) LÁZ válasza ii77 (#49086) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

porsét asszem vmi emagos akcióban húztam be 27ért, biztos lesz még vmi ilyesmi náluk :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49088) HUN_Sector válasza Dareiosss (#49084) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Brickeconomy szerint meg vannmak számlálva a napjai.
https://www.brickeconomy.com/set/10265-1/lego-ford-mustang
Legoéáknál az elmúlt időszakban soha nem lehet pontosat előre jelezni, de szerintem itt nem hosszabbítanak. Nem bírják az újdonságok gyártását sem.

(#49089) ii77


ii77
tag

Nem az én napom. Eljöttem az Etelébe a Fordért. Ez a móger nem tudja rátenni a kupont a foglalásomra. Hiába enged többet is lefoglalni náluk, app-ban ilyenkor én nem tudok kupont megadni. :( Sajnos, ma nincs itt az az eladó, aki mondta, hogy ő is rá tudja majd tenni, akár a foglalásosomra is.

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#49090) Throme


Throme
veterán

Hétvégén belekóstoltunk a Stuntz témakörbe. Egyelőre bejött. Még kell a gyakorlás, de menni fog.

(emagos rendelés, csüt este, szombatra be is futott easyboxba.. .nem értelek titeket, miért nem jó ez az emag? :P ;] :) )

A "tűzkerekes" ugartót megépítve ment a verseny. Lángok érintés nélkül átrepülés 1 pont. lángot feldöntve átrepülés 2 pont....
Gyerkőccel még este is nyomtuk.
Azért kíváncsi leszek a kitartására... Ha jó lesz újabb moci lesz elérehtő.

A készlet (egyet lehagytam a képről).

Nem akarok még egy gyűjthető sorozatot :O :N

Már látom, hogy többi kaszkadőr pályát beszerezve lesz egy igazi akadályverseny ...
Már ha marad a rajongás...

A hurkos pálya tesztjére - ugye RacingBrick?! ;) - kíváncsi leszek.

(#49091) tocsek18


tocsek18
senior tag

azt mondja az internet népe, hogy

május 12 optimus
május 17 van gogh

bejelentések lesznek, vagyis jönnek a képek

(#49092) sb válasza Throme (#49090) üzenetére


sb
veterán

Ez tényleg gyors volt. :D

Itt pedig érzek némi ellentmondást. :)
"Nem akarok még egy gyűjthető sorozatot" :O :N vs "A hurkos pálya tesztjére - ugye RacingBrick?! ;) - kíváncsi leszek."

Szerencsére én most meg tudtam még állni, pedig már a bemutató előtt ott tartottam, hogy az egy szál próbamotort mégsem adhatom oda 2 fiúnak. Ha viszont kell még egy motor akkor már lehetne ez a tűzkerekes és akkor van pálya és pótmotor is. A nagy készletből meg a bigfootok fogtak meg, voltak 20k alatt amazonos akcióban. :) De aztán szerencsére elmúltak. :D Most már megvárom az új szetteket szerintem.

A loop és a majmos jön be leginkább. De igazából mindegyik új szett ötletes. És még mindig ott vannak a bigfootok is. :D Viszont ez már végképp nem illik még a város koncepcióba sem nálunk.

Egyébként tényleg követhetetlen nem csak a szettek, de már a témák száma is kb.
Itt van ez, a City, azon belül többféle vonal, Technic, Creator és Expert (Botanical) amik kb. mind külön futnak, WV. Épp van ugyan City-ben is állatos téma de most a Duplo figurákban jobbnak tűnik. És akkor még örülhetek, hogy az SW, HP vonal nálunk senkit nem mozgat (amíg a Store-ba/Müllerbe benéztünk masszív, célirányos SW érdeklődés zajlott pl. a többi látogató jó részéről). Átnéztem azért az új listát és hát nyilván sima Lego rajongóként, a témától teljesen függetlenül is van ott is jó pár tetszetős szett. Vagy tök random dolgok, amit xcvbxcvb írt, a Lightyear Spaceship is tök függetlenül elég jól néz ki.

A leginkább szimpla Lego fanként lehet elveszni. Talán ha tök más az érdeklődési kör és a Lego csak egy forma akkor még jobban jár az ember. :)

(#49093) LÁZ válasza tocsek18 (#49091) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

16-tól meg ajándék uss cardboard ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49094) Throme válasza sb (#49092) üzenetére


Throme
veterán

A tűzkerekes szettet 60299 kipróbálhatjátok pedig.
2 motor (ahogy nézem a pályaszetteket jellemzően csak 1 motor jár hozzájuk, ami nem túl szép dolog) is jár hozzá. Az a lángnyelv is tetszik. Ehhez jött ez a sárga-piros, míg a batman szetthez a kékes.

Igen, ellentmondásos, de ez kb a vívódást mutatja, mert kb én is így gondolkodom, hogy nagyon sok témába bele lehetne vágni, ami kész káoszhoz vezet (+ anyagi csőd).

Nem vagyok minifig gyűjtő, de ezek a motorosok jól néznek ki.
Itt is a csajszi (asszem ez a nagyobb hajú az) hippi/rockos megjelenése és hozzá egy - nagyjából" Harley-t idéző motor, de a másik figurának is tetszik sisakja. Biztos más szettekből jön, de nekem új. Nem az a szimpla bukó, mint pl egy speed championban.
Ezek a sisakrostélyok is újak nekem. Igaz nem látszódik át, ami fura, de jól néz ki a sisakon.

Most van annyi szett, hogy kivárok.... egy kicsit :DDD

(#49095) RapaNui1 válasza sb (#49092) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én egy év után kezdem leépíteni a dolgokat és tényleg csak arra szorítkozni ami nagyon tetszik és meg is építenem. Őszintén szólva kezdek kicsit kiábrándulni a legoból. Gyermekoromban óriási varázsa volt és a varázst az elérhetetlensége, a készletek hiánya és hiányossága és az ára adta. Mindenki akinek volt óriási nagy becsben tartotta, óvta és vigyázott rá. Egy-egy készetet a végtelenségig újra és újjá épített. Ellentétben a mai világgal azt látom hogy dömping van és számomra pont a varázsát kezdi elveszíteni. Követhetetlenné és oly gyorssá vált a készletek eme áradata, hogy igazából már nem tudom értékelni magát a terméket. Mi ajándékot anno leginkább karácsonyra kaptunk, még a húsvét sem játszott, most meg teljesen mindegy hogy van-e rá alkalom szinte naponta karácsony van. Túl jól élünk és nem fogjuk tudni megbecsülni az élet apró örömeit, mindent természetesnek veszünk, csak azt ne tudom tudunk e alkalmazkodni majd ha más idők jönnek.

(#49096) Throme válasza RapaNui1 (#49095) üzenetére


Throme
veterán

Amit anno kihagytál, most pótólod... mi ebben a rossz?
Légy erős és határozott :K
Miért lenne jó, ha most is kevés és mégdrágább szett lenne, lassabb frissüléssel?

Jó ez így, csak nekünk kell (kéne) erősnek lenni...vagy gazdagabbnak :DDD .

szvsz 2 dolgot tehetsz.
- egész életedben készülsz a rosszra és ha bejön, akkor mondhatod, te szóltál... és szar lesz akkor és szar lesz az oda vezető út is
- ha bekövetkezik a szar, akkor alkalmazkodsz hozzá, szar lesz akkor, de az oda vezető út legóval lesz kikövezve.... :) szóval "(sz)táncra" fel!!

[ Szerkesztve ]

(#49097) Mozaart válasza RapaNui1 (#49095) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Szerintem jó hogy van miből választani. Csak tudatosnak kell lenni. Egy éves keretet szabni. Arra plusz minusz x forint.
Én idei evtol tervezem egy excel vezeteset. Igy latom eves szinten mire hol mennyi ment el. Tudom kovetni. Lehet betegesen hathat. De amugy is sok excelem van.. :D
A lego erdeke nem az hogy tudatos legyel.. :)
Es ha elerem a keret felso reszet tudom magamnak mondani. Haver jobb ha megállsz. :)

Olyan sok a keszlet hogy ugy sem lehet mindent gyujteni. Kivetel a felso tizezer.. :)

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#49098) kbalage2 válasza Throme (#49090) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Persze persze mindig én vagyok a hibás :D

Az új Stuntz szettekre nagyon kíváncsi vagyok én is. Szinte biztos hogy review-ra nem kapom meg, úgyhogy ki kell bekkelni azt a pár hetet amig megjelenik és be lehet vásárolni. Ha valaki látja őket bárhol szóljon :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#49099) Major Lion válasza RapaNui1 (#49095) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ize, de most mar felnott vagy, magadnak vasarolsz, szoval tudni kellene nemet is mondani, ne a Lego tehessen mar arrol hogy mindent meg akarsz venni. En pl nem erzek igy, a szettek 70-80-a% nem erdekel, se a City, se a Ninjago stb... nem mondom hogy konnyu neha nemet mondani, de na :)
Egyetertek vele hogy gyerekkenk nagyon meg kellett becsulni ezeket a szetteket, de gyanitom hogy 20-30 eve is tudtam volna minden hetvegere kerni magamnak valamit, akar Lego akar mast :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#49100) Đusty


Đusty
addikt

Nekem szerencsém van mert nagyon kevés lego készlet tetszik de azok legalább jó drágák :-). Szinte kizárólag a valós járművek abból is csak a legjobban kidolgozottak, ideas vagy technik szint, kivéve titanic :)
De a bugatti mostani eszement árát se fogom bevállalni. Reménykedem, hogy kiadják újból mint pl. a saturn V-t. A 2022-es F1-est meg jól elcseszték kihozták a legjobban kidolgozott nem létező autót, inkább várták meg volna a valóságot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.