Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) hami85 válasza sb (#49780) üzenetére


hami85
tag

"A rendeléseimnél amúgy fura módon van ami "Utánrendelve" és van ami "Új készletre vár". Nem hinném, hogy van jelentősége, de fura ugyanannál a körnél kétfélét látni" --- Nálam is dettó ez a helyzet :) sebaj várok.

(#49802) sb válasza Mauzes (#49792) üzenetére


sb
veterán

Általános romlást én sem vettem észre de őszintén, nem is figyelek annyira az anyagvastagságra vagy hasonlókra. :)

Amit írtam a múltkor az pont az új neon-yellow színű, főleg vékonyított alkatrészek amik nagyon könnyű/vékonynak és tapintásra is kicsit másnak tűnnek.

szerk: A 60330 kórház szettben.

[ Szerkesztve ]

(#49803) edgR válasza LÁZ (#49799) üzenetére


edgR
őstag

figyelem, figyelem, olyan vagyok, mint egy szurikáta ;]

(#49804) maross válasza hami85 (#49800) üzenetére


maross
veterán

Orchideabol 3-at vagy 4-et kell rendelni, hogy egyaltalan eselye legyen standard lego dobozban erkezni. Nem mintha annak nem vágnák oda a sarkát.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49805) sb válasza edgR (#49803) üzenetére


sb
veterán

Figyeljétek nekem is! :D Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49806) balint82 válasza maross (#49804) üzenetére


balint82
senior tag

1 orchideát rendeltem, dobozban érkezett easyboxba, hibátlan állapotban, ugyanez volt a helyzet a pozsgással is.

Bezzeg a két shuttle zacsikban érkezett.
Az egyik kb elmenne újracsomagoltnak (csak az emag ragi hiányzik), a másikra meg sikerült ráragasztaniuk az emag zacsi zárószalagját.

Google Pixel 4a

(#49807) maross válasza balint82 (#49806) üzenetére


maross
veterán

sajat lego dobozra ertettem, sajat legos keszletes matricaval. nagy keszleteknel tipikusan 2dbos, kicsiknel 3-4 van egy dobozban.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49808) Throme válasza hami85 (#49800) üzenetére


Throme
veterán

kérdés, hogy házhozszállítással kérted, vagy easyboxba... már ha az emagról van szó megint.

(#49809) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Emag nekem a technic ferrarit egy rá méretezett passzentos, lezárt kartondobozban küldte

(#49810) koncsik válasza HUN_Sector (#49809) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Úgy tűnik a LEGO valamiért mindegyiket így csomagolja be külön-külön, a viszonteladók veszik ki belőle (csak a Ferrari-val van ilyen tapasztalatom)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#49811) proci985 válasza koncsik (#49810) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meg akarjak ovni a dobozokat a serulesektol, ami gyujtoi daraboknal ertheto. a Chiront konkretan en a dobozt tartalmozo dobozban kaptam :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49812) timar88 válasza proci985 (#49811) üzenetére


timar88
tag

Az emag pedig a csomagautomatát akarja megvédeni a lego dobozoktól, ezért is veszik ki a nagy kartonból. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49813) edgR válasza timar88 (#49812) üzenetére


edgR
őstag

így-így :D én azon csodálkozom, hogy még egyik nagyokos sem találta ki, hogy kifordított dobozban küldjék a "MISB" készleteket :DDD

Vagy ne adjak ötleteket :F
Bár a teszkós szatyorba hányt tasakoknál, az még jobb is volna.

[ Szerkesztve ]

(#49814) hami85 válasza Throme (#49808) üzenetére


hami85
tag

Easybox.

(#49815) Throme válasza hami85 (#49814) üzenetére


Throme
veterán

Oda a saját embereik viszik úgy tudom. Nekem is csak ebben a szürke, lehegesztett zacsiba csomagolták a 2 botanica szettemet. Még nem volt gondom ezzel
Kisebb (pl stuntz) dolgokat dobozolják.

[ Szerkesztve ]

(#49816) sb válasza koncsik (#49810) üzenetére


sb
veterán

Nekem a s@h rendelésem nem ilyenek voltak.
Benne volt egy külső dobozban persze, de jóval nagyobb volt a belső(k)nél, kitöltve papírral, ami még pozitív is lehetne, de alig volt benne anyag. Így az egyik teljesen amorf külső dobozzal érkezett pl.

Passzentos dobozzal nálam csak az amazonos jött anno, a széleken duplafalú kartonnal. Üresen széttaposni is nehéz volt. :D

Látom a topicba azért jutott jó pár Ferrari, Discovery, Tumbler. :D

Más: Ahogy látom a régi tehervonat kapós lett kivezetés előtt.
Nálunk ez megvan, személyvonatnak viszont saját építés lenne inkább. Viszont ahogy nézem, lehet, hogy érdemes lenne saját felépítmény mellé is egy olcsóbb régi személyt (60197) beszerezni? A motor olcsó de a hub elég drága önmagában.

És akkor még egy kérdés. Az új készletekben használt új (vagy inkább majdnem) süllyesztett fél vonat alaplapnak tudja vki a számát? Találtam már korábban a Bricklinken és Pick a Bricken is, de azóta az egyik eltűnt a másiknál ahol találtam onnan elvitték... és egyszerűen nem találom magát az elemet. Train szekció megvolt, split level base/plate keresések is.
Az új készleteknek még nincs elemlistájuk, bár ha eddig is volt nyilván vmi másban is meg kell lennie, de egyszerűen nem találom sehogy.

(#49817) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Üdv még mindig nem kaptam választ hátha valaki tudja vagy meg tudja erősíteni, hogy a 60197 Passenger Train illetve a 60198 Cargo Train pontosan mikor tervezi a lego kivezetni. Elviekben 2022.07.31. A dátum de nem tudom hogy jók e az értesüléseim? Köszi a választ.

(#49818) HUN_Sector válasza RapaNui1 (#49817) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Feljebb megosztottam a promobricks eol listáját. Abban benne lesznek ezek is :) de szerintem mérget vehetsz a júliusra

(#49819) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#49818) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igen láttam, csak pirossal volt írva felkiáltó jellel a végén, a többi pedig feketével, így nem értem pontosan hogy mi a különbség, azért piros és felkiáltó jeles mert 2022. Július, vagy azért mert változhat a kifutás ideje?

(#49820) HUN_Sector válasza RapaNui1 (#49819) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A piros a nyári kifutás, a fekete az évvégi

(#49821) JRussel


JRussel
újonc

Véleményetek szerint ez bontatlannak számít?
Emagos.
Batman 76240
Az a parám, hogy mondjuk kivettek belőle elemeket és visszaragasztották. Vagy nem lehet majd teljes áron eladni évek múlva, mert nem sértetlen a csomagolás.

Az alsó csomagzáró matricákon látok számozást, azok szorosan zárnak.
A felsők matricák viszont számozás nélküliek - csak egy fekete jelölés van rajtuk - és ilyen lazábban állnak.
A matricák szélei nem hullámosak és a matrica alatt 1 kivételével nem sérült a doboz fekete színe.
Így a doboz alapján nem úgy tűnik, mint amit kinyitottak. Vagy nagyon óvatosan tették, de akkor az eredeti (?) matricát nem lehetett volna ennyire passzolósan visszaragasztani. Vagy nem az eredetit ragasztották vissza?

Látszik, hogy újonc vagyok és nem tudom mit kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#49822) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#49820) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Értem, erre gondoltam én is csak nem voltam benne biztos. Köszönöm

(#49823) RapaNui1 válasza RapaNui1 (#49822) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A city tehervonat pozitív csalódás. A pálya számomra hatalmas, elfoglalja az egész étkező asztalt és még egy mellékvágánya is van egy váltóval. A mozdony hatalmas és masszív darab, szinte mindenben kisebbre számítottam és még csak a mozdony, a pálya, a bankos autó és a targonca van kész az első 7 zacskó után. Nem csodálom hogy beszippantja ez a téma az embereket, vagy köré építik a winter wilage, modular building és egyéb téli téma pl Hp szetteket, és mondjuk a city road plate szettekkel egybekötve építenek egy hatalmas várost. Kedvem támadna egy hatalmas terepasztalt építeni aztán az embereknek mutogatni itt vidéken némi juttatás ellenében, de aztán eszebe jutott hogy az emberek irigyek és inkább nem néznék meg minthogy nekem legyen egy kis hasznom a befektetett összeg tekintetében, így marad a saját szórakozásomra az egész.

(#49824) LÁZ válasza JRussel (#49821) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

valszeg csak a meleg miatt engedett a matrica, vagy vmi ilyesmi, ha bontottan küldték volna vissza, felszedett volna valamennyit a matrica a dobozból, és látszana.

persze csipesz meg hajszárító meg laboratórium, akkor nem, de sztem ha óvatosan felszeded, és megnézed, hogy minden zacskó megvan, és bontatlan e, az nem fog levonni semmit a jövőbeli árából, a logoutomon van nekem is ilyen zacskós kép róla, de a net is tele van vele, hogy mennyinek kéne benne lennie. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49825) maross válasza JRussel (#49821) üzenetére


maross
veterán

Ugyanigy jartam, csak még csunyabb volt, kibontottam, nem labor modszerrel. Total ferden volt az egyik, gyakorlatilag 45 fokban, nem ertem hogy lehetett annyira elcsuszva anelkul, hogy felszedte volna a festeket. Jo esellyel semmi baja, de ha befektetesnek vetted, biztos hogy csunyan neznek majd rad, es magyarazkodnod kell, ami már rossz. Ha bontod, en ez alapjan ellenoriztem a zacskokat.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49826) HUN_Sector válasza JRussel (#49821) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A ragasztószalagok a tárolás során megnyúlnak a nehezebb készletek esetén. Nekem 3/3 barracuda bay és 5/4 sors adománya ninjago hajó kinyílt, pedig a szekrény tetején pihentek élükre állítva bobtatlanul. A szalag elvesztette a tapadást, aztan ahogy elvált, por rakódott rá és onnan tól menthetetlen volt.
A megnyúlás esetén meg volt, hogy kb. a kisujjam befért több nagyobb készlet dobozelemei közé, de lego shoposak voltak, hiánytalanok.
Emag UCS készletnél volt még gyakrabban kinyúlás, kibontás után is hiánytalan volt eddig 4, vagy 5 creator expert, illetve seasonal, amit emiatt nyitottam fel.

(#49827) Pötyi válasza sb (#49816) üzenetére


Pötyi
őstag

2972a

2972b

87058

QNX is cool!

(#49828) #32191744


#32191744
törölt tag

Valaki tudja hol tudom beszerezni ezt az elemet a lehető leggyorsabban? 42141-es McLaren F1 technic szettből hiányzik, 1 darabot kaptam pedig 2 kellene hogy legyen. Hivatalos lego missing bricks
oldalt néztem már, nincs készleten egy elem sem ebből a szettből. Budapesti LEGO Storeban esetleg?
:R :R

(#49829) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

következő gwp ideas szavazás , június 2-ig lehet szavazni

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49830) Nekton válasza RapaNui1 (#49823) üzenetére


Nekton
aktív tag

Pedig ez a mozdony az egyik legkisebb. :)

Kiállítások szoktak lenni. Nem rég volt ilyen Budakeszin. Az is belépős volt és voltak sokan. A város modularokból állt és köztük mentek a vonatok, villamosok. Volt minifig kereső játék.

A mostani City koncepcióval az a baj, hogy a közúti járművek kezedenek rendre 6 és 8 stud szélesek lenni, a vonatok meg 6 stud-on maradtak. Így aránytalanok lettek egymás mellé téve. A vonatokat nem kéne nagyon növelni City-ben, mert kezelhetetlenek lennének. Az autók tök jók voltak 4 studon. A mostaniak szerintem túl nagyok. Gyerek kézben óriásiak.

Sajnos nem tudok képet beszúrni a kiállításról. A ph oldal nem tud tallózni a rengeteg képem között.

(#49831) JRussel válasza HUN_Sector (#49826) üzenetére


JRussel
újonc

A vevőid mennyire problémáztak rajta, hogy megnyúlt a ragasztó?
(korábbi hozzászólásaid alapján az jött át - lehet tévesen -, hogy adod-veszed a készleteket)

(#49832) Pötyi válasza #32191744 (#49828) üzenetére


Pötyi
őstag

Ballagj el valamelyik pösti használt boltba és túrj egyet 15 - 50,- Ft közti áron.

QNX is cool!

(#49833) HUN_Sector válasza JRussel (#49831) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Mindig jeleztem ennek a tényét. Mivel általában mások ára alá vágok (értsd, nem adom pofátlan áron a kifutott készleteket), ez egyetlen kivételtől eltekintve eddig senkit sem zavart.

[ Szerkesztve ]

(#49834) RapaNui1 válasza Nekton (#49830) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nagyon jók ezek a készletek, bár a régi city autókhoz képest valóban szélesebbek az újak. Nem tudom miért jó ez a Legonak, tényleg a megalománia felé mentek el. Iszonyat helyigényes viszont az egész, ahhoz hogy tényleg gyönyörködni tudj egy komolyabb gyűjteményben már valóban egy kiállító térre lenne szükség, nem beszélve a rengeteg alkáli elemről amit benyelnek ezek, na meg ha még világítással is feldobod az egészet, szóval hihetetlen gyönyörű, hihetetlen helyigényes és hihetetlenül drága tud lenni ez az egész.

(#49835) proci985 válasza RapaNui1 (#49834) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a klasszikus 4 szeles city cuccok nem adtak tul sok helyet kiserletezni sajnos.

6 jobb, de pl a speed championsnal a 6 es a 8 szeles modellek kozott zongorazni lehet a kulonbseget. nezd meg a 2019 (Porsche 911), 2020 (Audi Quattro S1), 2021 (Koenigsegg Jesko), 2022 (Lamborghini Countach) fejlodest, es tedd mellejuk a 2017es Bugatti Chiront.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49836) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Emag ucs lefosztva
Ok: ujracsomagolt20j
20% csak újracsomagolt játékra
A tehervonat az at at és a ford raptor mar el is tűnt utóbbi én voltam, 27900-at megért

(#49837) Gergőke88 válasza HUN_Sector (#49836) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én a Vespat húztam be 24700 Ft-ért.

(#49838) Major Lion válasza JRussel (#49821) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nekem is van ilyen dobozom, ketto szett erkezett egy eredeti Legos barna dobozban, es az egyiken a ragaszto csik lazabb mint a tobbi, szoval nem hiszem hogy hozzanyultak, csak igy kerult fel vagy engedett kicsit.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#49839) NorDezs válasza Major Lion (#49838) üzenetére


NorDezs
senior tag

Kedden vettem át az emagos Discovery-t, ugyan ilyen csálék a matricák rajta... De 37k-ért ez elviselhető probléma :DDD

(#49840) Mozaart válasza RapaNui1 (#49834) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Én ezért maradtam 9 volton. A műanyag vonatok amik újak, rc-esek meg tudnak a 9 voltos sínen haladni. A régi transzformátorosokkal együtt.

Nekem nem szimpi ez az elemezés. De az persze vagány hogy írányíthatóak külön.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#49841) Pötyi válasza Mozaart (#49840) üzenetére


Pötyi
őstag

+1

Az elem bírja X óráig, aztán cserélheted. Vagy vehetsz nem olcsó Eneloop-okat, meg egy komplett töltőfarmot hozzájuk. (Nekem nem csak egy vonatom van.)

A 9 Voltos vonat addig megy, amíg áram jön a konnektorból.

Kiegészítés:

9 Voltos rendszernél megspórolod még az elemtartó helyét is.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#49842) Mozaart válasza Pötyi (#49841) üzenetére


Mozaart
aktív tag

+1
Igen, még+ a motorok adják majd meg magukat. De nem gyilkolom őket. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#49843) Soja válasza Mozaart (#49842) üzenetére


Soja
aktív tag

A régi halott 9V-os motorokból lehet csinálni áram felvételére alkalmas egységet, csak a motort kell belőle eltávolítani. :)
Így a mozdony egyik végébe mehet ez, a másikba egy motor, sőt így lehet csinálni PF vezérlést is állandó áramforrásról.

(#49844) Tony21 válasza Mozaart (#49840) üzenetére


Tony21
tag

én meg off vasútra nyergeltem, ez is van olyan drága mint a Lego vasút (nem, mert drágább :W ). Probléma még, hogy eléggé helyigényes (H0-ás 3 szintes terepasztal mérete 285cm x 145cm, egy szobát megeszik), az időről amit az építése felemészt nem is beszélve ... már alagútkapu undorom van, 9-et legyártottam, de még kell 4 ... Lego-ból az is pikk-pakk menne :D

(#49845) timar88 válasza NorDezs (#49839) üzenetére


timar88
tag

Nekem tökéletes volt a doboza :D

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49846) Fr0z3n válasza HUN_Sector (#49836) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Tehervonat volt 3, meg 1 roxforti ikonok. De csak volt ;]

Meg pár nappal ezelőtt 2 Home alone is.

[ Szerkesztve ]

(#49847) HUN_Sector válasza Fr0z3n (#49846) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A 60198 talán 40 környékére jöhetett ki. Az már nem rossz úgy

(#49848) magickonfig


magickonfig
tag

Ezek szerint végre visszatért a nagy kedvenc Újracsomagolt 20% kuponkód? :R

Ti hogyan és mikor értesültetek róla, mert emagra fel vagyok iratkozva, de semmi nem jött tőlük :(

(#49849) magickonfig


magickonfig
tag

Ósánban most LEGO Technic Porsche 911 RSR (42096) 38 683 FT ;)

(#49850) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

come to daddy :DDD aug 1.


insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.