Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) czanga


czanga
őstag

Én most egy időre valószínüleg read only módba váltok, mert beteljesedett egy merőben más gyerekkori (csillagos) álom, ami szintén nagy pénznyelő tud lenni, de nagyon fun. :D

Mondom ezt most, aztán jönnek a nyári SW készletek lassan... :U

(#49502) ZsZso válasza maross (#49499) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Nem tudom, de remélem igazad lesz. eMAG mostanában az újdonságokat jó áron adja, aztán felviszi az árait (ha egyáltalán lesz még raktáron). Meg aztán itt van a brutál infláció. Nehéz kiszámítani most szerintem, hogy mit hoz a jövő.

De persze ezek nem nagy difik, nem épp ez ver földhöz, csak nekem fontos a jó ár. :B

@hami85: meg is érdemeltem, napokig tököltem rajta, örülök, hogy neked sikerült! :K

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#49503) magickonfig


magickonfig
tag

Ha ilyen jó árakon jön vissza a Porche Creator 911, lehet jó pár évig még maradni fog a piacon. Bár Legoéknál semmi se biztos :N

(#49504) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

End of life 2022
[link]

(#49505) Cheesus válasza HUN_Sector (#49504) üzenetére


Cheesus
senior tag

Az UCS Star Destroyer meg a Bugatti nagyon csábító, de hát pont nem az "olcsó" készletekről beszélünk :))

https://www.twitch.tv/csehla

(#49506) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

A Bugatti már kifutott...

(#49507) maross válasza HUN_Sector (#49504) üzenetére


maross
veterán

T2 camper..tenyleg? egyszer mar felroppent, azt hittem kamu....berendelek egyet kockraol promoval.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49508) Nono_ka válasza Mauzes (#49478) üzenetére


Nono_ka
csendes tag

Mi az ajándék?

[ Szerkesztve ]

(#49509) Mauzes válasza Nono_ka (#49508) üzenetére


Mauzes
őstag

40529 alapból, de ha pakolsz még kosárba, akkor 60 felett 40533. Utóbbi tök jó kis szett egyébként, bár az eredeti Ideas verzió szerintem jópofább volt.

(#49510) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Kockán már el is fogyott a 30k-s ajándék (vidámpark)? Beraktam egy T2-t kosárba, de nem adta hozzá. Azt hittem a korábbi rendelésem miatt, de nem bejelentkezve néztem.

Beraktam mellé mást, hogy átlépje a 60k-s küszöböt, felajánlotta a választást, majd amikor kivettem a másodikat, bekerült a kosárba a vidámpark, azóta pedig ha kiürítem és visszarakok 30k értékben bármit, mellékerül automatikusan. Érdekes. :D

[ Szerkesztve ]

(#49511) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Kocka.hu elvileg mától ingyen szállít foxpostba pár napig.

(#49512) czanga válasza HUN_Sector (#49504) üzenetére


czanga
őstag

A 40557 -et pl be sem sikerült szereznem, de ha jól látom kocka.hu-n sincs, szóval lehet már ki is futott kb. Mondjuk LEGO Store-t még megkérdezem.
Aztán a lista szerint a 75306 -os Probe droid is kuka lesz, szóval abból kellene még egy, hogy egyet ki lehessen majd rakni. ajjaj... :D

(#49513) manokaj


manokaj
tag

Tegnap a gyerekkel unboxing volt.Az utolsó 2 hónap gyüjtögetése. Most már jöhetne kis eső, hogy vminek neki tudjak állni. Mondjuk a gyerek egyből lenyulta a thor hajót. Elég jó lett, főleg 5 mini figurával.

(#49514) maross


maross
veterán

Valahol fent vannak regebbi lego katalogusok letoltheto formaban? (mondjuk 2010-tol)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49515) Mauzes válasza manokaj (#49513) üzenetére


Mauzes
őstag

Mintha a Lego vásárlási addikció jelei itt is felfedezhetők lennének. :) De legalább van kecskéd (Thor hajó).

(#49516) sb válasza Mauzes (#49515) üzenetére


sb
veterán

Kecskeinvázió. :)
21184 - Minecraft, The Bakery
@manokaj
Kemény. Ez 1-2 évre is elég lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#49517) Dilikutya válasza sb (#49516) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem a Minecraft LEGO értelmezhetetlen. Ormótlan, bénán is néznek ki. Ez a szett is olyan, mintha egy 5-6 éves kezdene valamit összerakni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49518) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Duplákok
Brekire+kék szerkós tatára cserélnék belőlük :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49519) nexus6 válasza Dilikutya (#49517) üzenetére


nexus6
aktív tag

nálunk is dúl a minecraft láz a kisfiamnál, én mondjuk azért szeretem a készleteket mert sok kockából állnak, így az újraösszeépítési része szuper. így készülnek a nether, sivatag vagy mocsár részek vegyítve is :) a figurák is többségében ugyanazok de abból is van egy kettő ritka (pl. boszi)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#49520) Tony21 válasza sb (#49516) üzenetére


Tony21
tag

Nekem olyan retro érzésem van ezzel kapcsolatban, kockákból építek kockásat. 40 éve is tudta ezt a Lego az akkori alkatrészekből (leszámítva ugye a spéci elemeket, figurákat).

(#49521) Wanderlust válasza maross (#49514) üzenetére


Wanderlust
tag

Szia,

Itt 1966-2015-ig fent van szerintem az összes.

(#49522) maross válasza Wanderlust (#49521) üzenetére


maross
veterán

Koszi, ezt megtalaltam en is, de 2011-2015 kozott ossz 3 ujsag van, es utana ugye semmi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49523) Nono_ka


Nono_ka
csendes tag

42141 a játékshopnál 54500Ft
Ha esetleg érdekel valakit

[ Szerkesztve ]

(#49524) Llew


Llew
senior tag

Lehet hogy lesz egy Forestman keszlet is a 90 éves évfordulóra
https://www.brickfanatics.com/second-lego-castle-rumoured-90th-anniversary/

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#49525) sb válasza Tony21 (#49520) üzenetére


sb
veterán

Igen, olyan feeling, hogy ezen már túl vagyunk 30 éve.
De azért annyi kis csavart, extrát belevisznek ahogy látom, hogy megvannak a spec jellegű formák/extrák. De ezek se feltétlen javítják az összképet, csak jobban beazonosíthatóak lesznek. Pl. ez a pixelkard ezmiez?

Egyszóval én se tudom értelmezni. :D

Mindegy, a kecskék miatt raktam csak be. Épített már van párféle. :)

Kép még nincs, de ez a rajz vótmá'? Dupla loop+lift lehet az új Expert hullámvasútban.

[ Szerkesztve ]

(#49526) HUN_Sector válasza maross (#49522) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Youtubeon van pár video formátumban, googleban egyesével meg lehet amúgy találni a scaneket.
Ráadásul hazai játékbolt :)
https://kockavilag.hu/lego-katalogus
Szívesen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49527) timar88


timar88
tag

Te atyaég!!!!!!! :Y :Y :Y

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49528) ZsZso válasza timar88 (#49527) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Hatalmas vagy, köszönöm! Tumblerből már eggyel kevesebb van. :)

LEGO Super Heroes 76209 Thor kalapácsa​ - 29 331 Ft szupermarket kuponnal.

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#49529) timar88


timar88
tag

Ja igen, azt elfelejtettem. Kalapács is olcsóbb mint a múltkori "nagy" kedvezménykor. Illetve:

Szupermarkettel 37000:

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49530) maross válasza HUN_Sector (#49526) üzenetére


maross
veterán

koszi

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#49531) Throme válasza timar88 (#49529) üzenetére


Throme
veterán

Így már elérte a reális árát...
Ezt így is kihagyom...

... egyébként kíváncsi vagyok ennek a a kategóriának a folytatására, ha lesz.
HOG tényleg elférne rajta.
Valahogy jó lenne, ha meg tudnák oldani az ilyen szetteknél, hogy megmaradjon a felfüggesztés rugós tagja, de a kasztni magasságot süllyesztenék. Határolókkal, vagy másképpen, mindegy is.
A batman autónál pl elhagyták ezt a rugós tagot és valóban szebb, hogy normális magasságban van a kasztni, de kicsit azért hiányzik onnan a rugózás.

[ Szerkesztve ]

(#49532) RapaNui1 válasza timar88 (#49529) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Valahogy nekem az a Thor kalapácsa nem jön be, nem mozgat meg. A Goat hajó az tetszik azt meg is rendeltem a kocka.hu ról, a szemétzúzó diorámával együtt, de ez a kalapács annyira nem gyere be. Az orchidea meg a pozsgások viszont megint jó. A T rex szökésének árcsökkenésére várok, mert szeretném megvenni. Az új Hp szettekből egyedül a szelemszállás ami tetszik a téli téma miatt, viszont láttam a Grimmault tér bemutatóját és az is egyre jobban tetszik kivéve az árát.

(#49533) HUN_Sector válasza timar88 (#49527) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

na fasza, űrcsikló már nincs is

(#49534) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#49533) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

De van csak drágábban :)

(#49535) Đusty válasza RapaNui1 (#49534) üzenetére


Đusty
addikt

Ja, most épp 95ezer :Y

(#49536) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#49533) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Hát igen ezekkel az árakkal más boltok nehezen kelnek versenyre. Érdekes hogy hihetetlen gyorsasággal fogynak ezek az extra akciós termékek. A kérdés az hogy ezek utolsó darabos szettek, vagy ilyen gyorsan elkapkodják azt a pár száz darabot.

(#49537) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

űrsikló csak foglalásra üzletben, miskolc+győr, arrafele vki? 1 jó lenne nekem is

szerk. foglalni csak 1 db-ot enged

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49538) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Én kérek egy győrit, Láznak mehet a miskolci :)

(#49539) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na a seregem maradékát holnap újrakonfigurálom :)
A használtpiacon egy ideig miattam nem volt eladó csontvázfogat :D

(#49540) Mauzes


Mauzes
őstag

Uh, a Discovery 36900-ért nem volt rossz vétel. És elvileg még egy 3000-es utalványt is kapok. :) FYI: https://www.emag.hu/lps/visa-emag-kampany-2022

(#49541) LÁZ válasza LÁZ (#49537) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

mondjuk a foglalás se működik, folyamat hibát dob....asszem ez legutóbb sem ment vmi másik legóval....de tök jó, hogy azért aktív az opció :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49542) RapaNui1 válasza LÁZ (#49541) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én még anno 55k ért vettem meg. A 36k tényleg ajándék volt érte, még lehet hogy én is feladtam volna az elveimet miatta. Ezen az áron már a doboz sem számít, csak a lego helyett nehogy megint könyvet kapjak. Egyébként nem vettem meg. Ez az egyetlen amit még nem sikerült kiraknom. Érdekes, hogy a holdkomp, a nemzetközi űrállomás, és a Saturn V rakéta a legrégebbben meglévő NASA készleteim amit addig nem is adok el amíg az űrsiklót össze nem rakom. Ez valahogy megmaradt, egyrészt nem is éri meg eladni, másrészt szeretném egyben látni a 4 készletet egymás mellett a vitrinben. Nagyon komoly olyan nekem való készletek, ahogy a Star wars diorámák is.

(#49543) RapaNui1 válasza RapaNui1 (#49542) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Valaki rakott már össze Monkie Kid készletet? Milyen élőben, milyen az építési élmény? Nekem megvan a legnagyobb szett 80036 A lámpások városa belőle és a 80024-es szettel szemezgetek még de nem tudom érdemes-e megvenni. Bár Ninjagoból is megvan a City Gardens az sincs összerakva, viszont a sok Creator, Technic, és egyéb komolyabb készletek mellett nagyon tetszik egy egy Monkie Kid és Ninjago szett is.

[ Szerkesztve ]

(#49544) tipuka válasza timar88 (#49527) üzenetére


tipuka
addikt

azta. :Y

(#49545) RapaNui1 válasza Mauzes (#49540) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én meg Mauzesét kérem :) 32 ért átveszem. Áll az alku?

[ Szerkesztve ]

(#49546) Lajti válasza timar88 (#49529) üzenetére


Lajti
tag

Köszi, behúztam!
Tavaly fekete péntek/karácsony környéken volt 44-ért, az se volt amúgy rossz ár, de akkor végül otthagytam mert annyira nem tetszett. Úgy döntöttem, ennyit viszont megér kipróbálni, olcsóbb sose lesz. Plusz @Mauzes figyelmeztetésének hála lesz egy kuponom is :)

@LÁZ, szerintem annyira ne bánkódj, ha jól értem a fentiekből, akkor ez a sikló üzletben kirakott példány. Volt nemrég egy olcsóbb 76909 merci sc szett, annál ez konkrétan oda is volt írva. Mondjuk lehet, hogy a ferrari is az lesz, de annál nem jelezték; persze tőlük bármi kitelik.

(#49547) LÁZ válasza Lajti (#49546) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nem lett volna rossz 40ért, de most már pl győrt fel se ajánlja, ami kicsit bosszantó, mert ha működött volna a csodás foglalás, akkor a 7végén lett volna már ember aki elmegy érte nekem, na mind1, legközelebb hamarabb nézem a topikot..

ps. egyébként 40ért volt bp opció is belőle még amikor a kollega linkelte?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#49548) Ideg válasza Lajti (#49546) üzenetére


Ideg
aktív tag

Hali. Miből gondolod, hogy a lefoglalható példányok az üzletben összerakott és kirakott darabok? Nincs sehol feltüntetve az űrsiklónál.

#49547LÁZ

A Győrit én foglaltam be, de ha ez nem egy bontatlan darab, akkor lemondok róla. :)

(#49549) timar88 válasza LÁZ (#49547) üzenetére


timar88
tag

36ért, mert még a 10% is lejött belőle. Soroksárra kértem, nem volt megjegyzés, bárhova lehetett. Amúgy szerintem edigi/emagba nincsenek legok kirakva, én legalábbis még nem láttam sehol.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#49550) LÁZ válasza timar88 (#49549) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

najólvan, akkor majd legközelebb ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.