Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5451) Daffni2 válasza c41r0^ (#5448) üzenetére


Daffni2
addikt

:R

Tényleg elnéztem.

Viszont a gyakorlati összehasonlításban nekem sokkal jobban tetszett a LED-es képe azért is választottam azt. :K

Sir81 Tökéletes játékra is, nincs észrevehető imput lag.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#5452) c41r0^ válasza KisApám (#5449) üzenetére


c41r0^
őstag

azt tudni külföldi fórumokról, hogy az 5605 és 5625 között minimális külcsínybeli különbségek vannak csak, elvileg belül minden megegyezik, valamint az 5625-öst dedikáltan nagyáruházakban való forgalmazásra gyártja a Philips

Daffni2 - ha be van kalibrálva a TV (sötét) szobai fényviszonyokhoz és mozi módra, akkor gyakorlatilag nem igazán lehet különbség a LED és CCFL háttérvilágítás között (csak fogyasztásban, pl. 32-es esetén kb. 80W vs. 50W), azaz ez a 100.000 vs. 500.000 dinamikus kontrasztarány elég nagy marketing rizsa csak... szerintem placebo volt a két TV közti "jobb kép észlelése", vagy pedig be volt kapcsolva a dinamikus kontraszt (ami ugye alapból kikapcsolandó kalibrálás esetén)

de persze most nem kötekedni akarok, mindenkinek szíve joga, melyiket választja

[ Szerkesztve ]

(#5453) Sir81 válasza Daffni2 (#5451) üzenetére


Sir81
aktív tag

Na végre egy full ledes input lag "mentes" full HDTV! :)

Filmezéshez próbáltad már?
Mennyire folyamatos a képe (24p 4:4, 5:5)?
Hely ahonnan érdemes rendelni?

(#5454) c41r0^ válasza Sir81 (#5453) üzenetére


c41r0^
őstag

uccsó hozzászólásom a témában:
azért közel sem tökéletes ez a TV sem, Philips esetén amik a gyenge pontok, fontossági sorrendben:

1., a 100 Hz ON esetén (HD Natural Motion ON) csak az "alacsony" profil esetében nincsenek képhibák (azaz az interpolált képkockák beszúrása miatt észlelhető artifaktok a képen), illetve már itt is elő-előfordulnak, csak nagyon miniálisan és csak közelről kiszúrhatóan, és mindegy, hogy Pixel Plus HD, Pixel Precise HD vagy Perfect Pixel HD stb. "engine" dolgozik a TV-ben

magyarul tehát 24p video esetén nem igazán célszerű bekapcsolni rajtuk a 100Hz-et

2., egyetlen egy custom képprofil minden bemenethez és teljesen lefixált gyári kép-presetek (azaz ha gyári képbeállítás presetben módosítasz, azt máris a custom képprofilba menti, tehát ha pl. PCről több custom képprofilt használna valaki - mondjuk összesen 3 képprofil kéne játékhoz, desktophoz és filmhez is, de egy bemenetről - , akkor mindig manuálisan állítgatni kell mindig)

3., beépített lejátszó hiányosságai

(#5455) BBéci válasza c41r0^ (#5454) üzenetére


BBéci
titán

Képtelen vagyok megérteni, hogy az általad említett, engem nagyon zavaró artifaktokat miért nem képesek megszüntetni? Más gyártók tévéinél nem látni akkora mértékben és mennyiségben, mint a filipszeken.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5456) Sir81 válasza c41r0^ (#5454) üzenetére


Sir81
aktív tag

Rendben!

Nem vagyok expert, de az eddig olvasottak alapján az edge led közel sem olyan kifizetődő mint amilyennek reklámozzák.
Sem az LG, sem pedig a Samu nem tökéletes, olcsó kategóriás készülékek ilyen olyan hibával és ami nekem nagyon számít magas input laggal!
Végezetül, engem a képminőség győzött meg mikor a boltban hasonlítgattam össze a képüket.
A beállítás "hiánya" viszont valóban hatalmas -pont!

(#5457) c41r0^ válasza BBéci (#5455) üzenetére


c41r0^
őstag

ha beírom ezt, te mindig ráharapsz, mintegy megerősítendő tényként :)

ha átvennék a pl. Samsungnál/LG-nél látható blur és judder 10-es skálás csúszkákat, valamint a gyári képprofil custom beállítása menthető lehetne ugyanabba a profilba, de egy opcióval vissza is lehetne állítani azt gyári értékre, vagy több custom képprofil lenne, mondjuk 3 db. (nem hiszem, hogy nincs ennyi belső memóriakapacitása a TV-nek :D ), akkor én is Philipset vettem volna és univerzális lenne TV+monitor kombónak, és az 5405/5605 lenne kb. a bestbuy, ezzel szerintem sok igényesebb és hozzáértő ügyfelet veszítenek...

(#5458) Daffni2 válasza c41r0^ (#5454) üzenetére


Daffni2
addikt

Tökéletest elvárni középkategóriában nem is lehet.

150 ezernél többet meg eleve hülyeség lenne monitorként használt TV-re kiadni.

1. Pc módban eleve nincs 100 Hz
2. Nekem tökéletesen megfelel a gyári profil, netezéshet egyéb dolgokhoz a "Szabványos"
Játékhoz a "Játék" mód, fimnézéshez legtöbbször szintén a szabványost használom,esetleg a " Mozi" módot.
3. Hidegen hagy a beépített lejátszó, minek is az amikor ott a számítógép?

4. A Logouton jó a cikked, kár, hogy kevesen veszik a fáradtságot, az elolvasásához. :O

"Aki ad,az nyer"

(#5459) c41r0^ válasza Daffni2 (#5458) üzenetére


c41r0^
őstag

na tényleg uccsó:

sajna felsőkategóriában sem lehet elvárni tökéletest manapság

150K-t viszont monitor+TV kombóra már megéri kiadni, ha valaki szeretne nagy képernyőn netezni/játszani, és néha pl. DVB-T-zni vagy digitális SD-zni és HD ripeket kukkantani

1., ha nem címkézed meg a HDMI bemenetet PC-re, hanem a submenüben kapcsolod csak be a PC módot, mikor netezel, játszol, akkor ugyanazt éred el 60Hz-en, annyi előnnyel, hogy HD film nézésekor viszont (24Hz) ki tudod kapcsolni a PC módot és a képjavítók aktiválódnak, így a 100 Hz feaure bekapcsolható, tehát aki szereti a 100 Hz feature-t 24p-s videók esetében, az be tudja kapcsolni PCről hajtva is - csakhogy ugye ekkor jönnek a képi artifaktok a "minimum" beállításon kívül

2. ezekben a módokban monitorknak használva túl erős a háttérvilágítás, valamint köze sincs a képnek a kalibrált beállításokhoz képest egyik gyári preset esetén sem, mondjuk a Mozi mód elég jó szín tekintetében, csak az egyéb beállítások nem biztos, hogy mindnekinek kedveznek

3. ez így van, engem is, ezért volt ez a legkisebb probléma

[ Szerkesztve ]

(#5460) deicide válasza gejala (#5408) üzenetére


deicide
veterán

Egy 47LD750 esetén hogy működik a 24p lejátszás? Elég az nvidia panelon 24hz-re állítani a képfrissítést, vagy a TV-n is kell beállítani valamit?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5461) Navika75 válasza KisApám (#5449) üzenetére


Navika75
csendes tag

Sztem meg meg fogja bánni,40" alatt nem igen vennék semmit,de inkább 42"

(#5462) deicide válasza c41r0^ (#5459) üzenetére


deicide
veterán

Neked is címzem az előző kérdésem, egy gyors step by step leírást tudnál adni 47LD750 esetére a 24p/200hz lejátszáshoz? El kell-e nevezni a bemenetet, ilyesmik.

köszönöm

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5463) Gigi01


Gigi01
őstag

Másnak nincs is ilyen problémája?Érdekes!Gariztatni ilyennel lehet?

(#5464) BBéci válasza deicide (#5462) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell elnevezni, elég a lejátszó oldalon beállítani a 24p-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5465) Lokids válasza c41r0^ (#5459) üzenetére


Lokids
addikt

1: azt hogy lehet milyen menüből?

2: nekem energiatakarékosra van állítva, mert a többi kiégette a retinámat.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5466) deicide válasza BBéci (#5464) üzenetére


deicide
veterán

Úgy érted, hogy Mediaplayer classicban? Vagy a képfrissítést rakjam 24hz-re a driverben?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5467) Duree


Duree
veterán

Ma alaposan pofára estem.Kinéztem 2 féle Samu tévét UE55C6000 és a LE55B652 mindkettö jó paraméterekkel rendelkezik.Miután van egy REAKTÍV nevü áruház
van webáruházuk is de üzletük is van.Folyamatosan hirdetnek,hogy náluk az ára a legjobbak,gondolom megnézem náluk mennyibe kerül.Hát az árak nincsenek feltüntetve,tehát webáruház de árak nincsenek,Gondoltam telefonálok és megkérdezem mibe kóstálnak a tévék.Hát megint koppantam,azt mondta a kolléga a telefonba,hogy árakat nem mondhat telefonon keresztül csak személyesen.Tehát ahhoz,hogy tudjam mennyibe kerül náluk ez két szaros tévé utazzak 50 kilométert,és vegyek ki szabadságot csak egy összeg miatt.Szerintem ez felháborító,messze kerülni fogom még a nevüket is,az ilyen cég minek üzemel.Az ilyen banda menjen tönkre.Nem ajánlom senkinek sem

duree54

(#5468) BBéci válasza deicide (#5466) üzenetére


BBéci
titán

Mindenhol, ahol lehetséges. Én csak az nVidia kezelőpaneljében szoktam beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5469) jada


jada
csendes tag

sziasztok

kis segítséget kérnék lcd tv vásárlásba, a következő tipusokból melyik érné meg legjobban, (sd adás, médialejátszás hd)
legfontosabb a képminőség, és a megbízhatóság:
Sony KDL-32EX710
Philips 32PFL7605H/12
LG 32LE7500

vagy esetleg tudtok ajánlani valami jobbat?

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5470) Daffni2 válasza Navika75 (#5461) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem olvastad az előzményt, milyen célra kell és mekkora távolságról nézné. :DDD

"Aki ad,az nyer"

(#5471) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

lcd tv vásárlása előtt vagyok, mint bizonyára sokan e fórumban :)
100-150k körül gondolkozom és 82-104cm között.

- ledes tv-nek van értelme? alacsony fogyasztás, talán homogénebb színek... ezeken kívül?
- 50-60-100-600hz?? most ez hogy is van? 100hz még megy, de 600hz-es lcd tv? Mit is tud?
- 50 vs 100hz: kinek mi a tapasztalata? utóbbi nagyon szappanoperás? 50hz-en tényleg elmosódott a foci, meg pl. a star wars?
- 94cm-es tv-k tényleg kollektíven búgósak? Max 40 colos kell, de lehet csak 82cm-es lesz...
- márkák között óriási különbségek vannak? Pl samsung vs orion, philips?
- javaslat, hogy hol vásároljak?

No azt hiszem ennyi, majd amelyikre érkezik pár válasz, nem teszem fel többet, addig is köszi!

üdv

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#5472) jegenye77 válasza vikcsi (#5471) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is ugyan erre lennék kíváncsi.
Kezdődnek a karácsonyi akciók és a rengeteg tv-közül nem tudok választani.
82cm-est és fullhd-st keresek.Napokban vezetik be az iptv-t nálam.Ezért,és hát itt az ideje váltani a képcsövesről egy Lcd-re gondoltam szétnézek de egyszerűen lehetetlen választani.Az áruházakban a demókat dvd-ről játszó tv-k közül könnyen el lehet ájulni és csábulni.Aztán otthon jön a fekete leves amikor a kábeltévét ráköti az ember.
Ezért lenne jó egy két tapasztalat ill. jó tanács.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5473) Daffni2 válasza vikcsi (#5471) üzenetére


Daffni2
addikt

No azt hiszem ennyi, majd amelyikre érkezik pár válasz, nem teszem fel többet,

Kár volt feltenni ezeket is.

Szívesen válaszolok , adok tanácsot Én is, de nagyon bosszantó amikor olyan kérdéseket tesz fel valaki amit már százszor feltettek és meg lettek válaszolva. :(((

Szóval csak egy kicsit olvass vissza, és máris megvannak a válaszok a kérdéseidre. :R

"Aki ad,az nyer"

(#5474) gejala válasza vikcsi (#5471) üzenetére


gejala
őstag

1. LED-nek semmi értelme. És a LED minden, csak nem homogénebb. :D
2. Nincs 600 hz LCD, az plazmáknál van. De mindegy is, mert ez csak a marketingesek közti számháború.
3. Tényleg nagyon mosódik. Ha a 100 hz-nél külön van a de-blur és a de-judder, akkor tökéletesen filmszerű marad a kép. Erre csak a Samsungok képesek, illetve pár újabb LG.
4. Miért búgna mindegyik?
5. Nagy különbségek vannak, alapból teljesen más bennük a panel, elektronika, stb.

(#5475) vikcsi válasza Daffni2 (#5473) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Egy hsz-ben sztem annyira nem gáz... szemezgettem már az előttem szólók írásaiból, némelyiket épp azért tettem fel, mert nem igazán volt egyetértés.

gejala:
-
"Ha a 100 hz-nél külön van a de-blur és a de-judder, akkor tökéletesen filmszerű marad a kép. Erre csak a Samsungok képesek, illetve pár újabb LG." - lehet tudni melyikek? Pl termékszámukban számukban benne van valami jelölésképp?
-37-esek nem tudom miért búgnának, csak olvastom :B
- Elsősorban samsungot szeretnék, bevált, hasonló árban meg lg még ami közül lenne választék, philips, orion, stb alig van elvétve. Sony, JVC, Pana pedig szerintem elég drága...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#5476) gejala válasza vikcsi (#5475) üzenetére


gejala
őstag

Nem tudom pontosan mely LG-k tudják már ezt, netes tesztekben biztos megemlítik a konkrét típusoknál.
De ha elsősorban Samsungot szeretnél, akkor ott nem lesz ezzel gond. :D

(#5477) c41r0^ válasza deicide (#5462) üzenetére


c41r0^
őstag

nem muszáj megcímkézni semelyik bemenetet sem, ha csak filmezel a TV-n gépről, ha viszont játszol is és desktopozol is, akkor PC-re nevezd meg az adott HDMI bemenetet (LG-nél általában a HDMI1 a dedikált port PC-hez), így VGA@60 Hz esetén lesz a legjobb képed a képjavatók automatikus letiltódásával és a "leginputlagmentesebb" is így lesz a TV

ha a driverben beállítod a VGA-t 24 Hz-re (csak digitális összeköttetés esetén), a TV 24Hz-es jelet kap a VGA-tól, így úgy érzékeli, hogy 24p jel érkezik rá (mintha egy Blu-Ray lejátszótól kapná a jelet, azt kell kiírnia a TV-nek az Info gomb hatására, hogy 1920x1080@24Hz), ezért inaktiválódik a PC mód és bekapcsol a TV-n a 24p funkció és a pulldown, (nálad 5:5 pulldown, LG-nél a RealCinema, azaz Valósághű Mozi a fantázianeve ennek a feature-nek, megduplikálja az eredeti képkockákat), így 240Hz-es képfrissítési rekin megy a panel ->, 24x5x2 (azaz minden duplikált képkockát mégegyszer duplikál, ellentétben a "100" Hz-es TV-k 120Hzes paneljével, ami meg 24x5-öt csinál belőle )

azt ajánlja minden tesztelő, hogy így célszerű nézni a 24p filmeket, a moziban is így látod (csak ott 2:2 vagy 3:3 pulldownnal, gyakorlatilag 48 vagy 72Hzen)

ha ezen felül mégis be akarod kapcsolni a TruMotion 200Hz feature-t, akkor megteheted, de ha minden igaz, ebben az esetben az 5:5 pulldown kikapcsol LG esetében, elvileg így sem fog akadni a film, gondolom ugyanúgy 240Hz-re vált a panel, azonban ekkor a TV már saját maga által számolt képkockákat is beszúr az eredetiek mellé, a a blur és judder csúszkákkal pedig be tudod lőni a számodra legjobb vizuális élményt, ami valószínűleg 10-0 blur-judder állásban lesz anomália-mentes és legkevésbé elmosódós

(#5478) c41r0^ válasza Lokids (#5465) üzenetére


c41r0^
őstag

1: PFL8404-et tudtam kitesztelni, de a többi középkat. Philipsnek is ugyanolyan a menüje, a lényeg, hogy a főmenüben a HDMI bemenetet, amire a PC-t csatlakoztatod, ne nevezd el PC-nek, ne nevezd el sehogy sem... hanem lépj a Beállítások-ba és ott a Képbeállításoknál van valahol a "PC mód" üzemmód is, a menü alján, ezt kapcsold be, de persze úgy, hogy a VGA 60Hz-en legyen

azért jó ez, mert akkor ezt kikapcsolva be tudod izzítani a Pixel Plus/Precise menüben található HD Natural Motion-t, ami a 100Hz feature a Philipsek esetén

akkor viszont inaktív ez a "PC mód" menü, ha már a főmenüben megcímkézted PC-nek az egyik HDMI-t

ha pedig HDrip filmezni akarsz PC-ről 100Hz feature-el együtt, akkor VGA 24 Hz-re, a TV-n PC mód kikapcs, és máris elérhető a HD Natural Motion a Pixel Plus/Precise menü alatt, és a "minimum" beállítást célszerű csak használni, mert a nagyobb fokozatok látható képhibákat generálnak, ahogy ezt már írtuk

annyi még hozzátartozik az igazsághoz, hogy egyetlen TV-n sem láttam soha teljesen folyamatosnak PC-ről lejátszva a 24p filmeket 100Hz feature-el, mivel mindig van egy ilyen "mikroakadás" fél percenként még MPC-HC-val is, ha a 100Hz feature be van kapcsolva... a szerencse, hogy ez nem igazán észrevehető már fél méterről, és csak ez az egyetlen mód van arra, hogy az alapból kevés fps-t (24) kicsit folyamatosabbá tegye az ember...

2. így van, monitor üzemmódban az én Samu 37B679 TV-men is 10-es skálán 2-es a háttérvilágítás, gamma teljesen le van véve, fényerő pedig 20, vigyázni kell ilyen közelről...

mondjuk a bekalibrált színprofilhoz is csak 3-as a háttérvilágítás

(#5479) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Van egy LG 42LD550 tv-m. A neten több helyen az az infó van leírva, hogy van benne DVB-C. Mi igaz ebből, mert nálam nem találja a digitális csatornákat. Ha valóban benne van, akkor hogyan lehet életre kelteni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#5480) Lokids válasza c41r0^ (#5478) üzenetére


Lokids
addikt

Próbáltam. Sajnos "szürke" :( Nem választható.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5481) fefer


fefer
csendes tag

Mi a véleményetek erről a TV-ről: Pana TX-L42U2, 140000 Ft.
Vagy inkább egy samu C650?

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#5482) BBéci válasza SharpSA (#5479) üzenetére


BBéci
titán

Területi beállításnál Svéd- vagy Finnországot válassz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5483) deicide válasza c41r0^ (#5477) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, ez kimerítő volt. Mivel néha játszom is, ezért akkor el fogom nevezni PC-nek a HDMI1-et és a desktop képfrissítésének változtatásával tudom szabályozni, hogy menjen-e a 24p vagy sem (a képjavító funkciók pedig ezek szerint feleslegesek PC módhoz), ha jól értem. A 200hz truemotion pedig gondolom tv adásoknál bekapcsolható a képjavító funkciókkal együtt és ez külön kezelhető a PC módtól, tehát nem kell mindig állítgatni, ha TV és számítógép között váltok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5484) vikcsi válasza gejala (#5476) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Szóval samsungok mindegyikében van?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#5485) jangsze


jangsze
csendes tag

Sziasztok!

Még újonc vagyok, viszont már régóta olvasom a fórumot. Éppen LCD tv vásárlását tervezem, de egyszerűen nem tudok dönteni, annak ellenére, hogy kellően belemerültem a témába, bár ahogy olvastam a fórumot, akkorát nem lehet mellé nyúlni.

Az elképzeléseim adottak: Méret: 32" - (helykorlát miatt), tudja a 100hz-t, Full Hd legyen, usb-ről olvasson filmeket, Használat vegyes lenne: tv-nézés, filmezés gépről, filmezés usb-ről, esetleg játék pc-ről stb.

Van 3 kiszemeltem, de egyszerűen nem tudok dönteni köztük:
Samsung le32c650
LG 32Ld650
Philips PFL5405h
A tudásuk és az áruk közel "azonos", 115eFt és 135eFt között mozog, de ettől többet nem nagyon tudnék rá szánni. Esetleg ha van valami jobb ötletetek ilyen paraméterek mellett, akkor a tanácsokat szívesen fogadom :)

Köszi előre is :)

Üdv. jangsze

(#5486) c41r0^ válasza deicide (#5483) üzenetére


c41r0^
őstag

szívesen

pontosan, ahogy írod, minden forrás (bemenet) és képfrissítési freki kombónál ezek a TV-k érzékelik, hogy változás van, és mindnen kombinációban be tudod kedvedre állítani, amit meg is jegyez

képjavítók feleslegesek a PC-hez 60Hznél, minden PC módra felkészített TV le is tiltja azokat, így a legkisebb az input lag is, viszont 24Hzen a PC-ről filmnézéskor pedig te tudod kiválasztani, hogy kell-e valamelyik képjavító, avagy sem, ezért jó ez a mód, amit javaslok, mert így minden beállítási lehetőséged megmarad

remélem, hogy tényleg úgy van a 2010-es LG-knél is (2008-2009-es LG és 2008-2010-es Samsungnál és Philipseknél így van, ezekkel van a legtöbb tapasztalatom), hogy ha nem 60Hz frissítést kap a VGA-tól, akkor inaktiválódik a PC-mód annak ellenére is, hogy PC-nek van megcímkézve az adott bemenet, de hát próbáld ki, sztem így kell majd mennie, ahogy írtam, nem hiszem, hogy változott volna ilyen tekintetben az elektronika bennük

még annyi, hogy 60 és 24 Hz esetén az overscant 0-ra kell húzni, hogy teljes 1:1 pixel mappinges képed legyen, valamint 24 Hz esetén nem 16:9-es képarányt kell beállítani a TV-n, hanem "nem méretezett", vagy hasonló fantázianevű képarányt, így lesz csak 1:1 pixelmapiinges a képed

ezen felül 24Hz esetén a TV menüjében a képélességet nézd meg, ezt teljesen vedd vissza, mert ha nem 0, akkor túlélesíti az amúgy is natívan éles képet, amit a VGA-tól kap, és kontúrok keletkeznek (bár ez sok TV esetén mégsem így van, de ez az alapfelállás), PC mód esetében ilyen gond nincs, mivel az élesség opció is eleve letiltódik, mert képjavítónak számít

(#5487) c41r0^ válasza Lokids (#5480) üzenetére


c41r0^
őstag

biztos fennállnak ezek a kritériumok?

1. az adott HDMI bemenetre, amire a TV-t dugtad, a főmenüben nincs hozzáadva a PC eszköz

2. a VGA 60Hz-es képfrissítési jelet küld a TV-nek

pedig Philipsnél tudtommal csak így lehet nem macerásan ki-be léptetni a TV-t PC módból (legalábbis 7404-8404 esetében így van, és nem hinném, hogy változott az 5xxx szériánál ez), mert ha a HDMI bemenethez hozzáadod a PC-t a főmenüben, akkor minden esetben PC módban lesz és nincs lehetőség adott esetben a képjavítókat bekapcsolni, mert mind szürke, vagyis inaktív lesz

(#5488) c41r0^ válasza vikcsi (#5484) üzenetére


c41r0^
őstag

amely Samsung 100Hz-es, abban mindben van blur és judder csúszka, tehát C630-tól kezdődően már van bennük

2010-es LG-kben is mind van blur és judder csúszka, LD550-tól kezdődően

többi TV-ben általánosságban el lehet mondani, hogy sajnos csak presetek vannak, minimum - közepes - magas, stb. beállítások, és a közepes fokozattól általában már szappanopera effekt meglátszik...

azért jó ez a skála, mert a blurt az ember maxra tudja venni (elmosódáscsökkentés), míg a juddert 0-ra (akadozás megszüntetése, ez teszi szappanopera jellegűvé a képet, művi folyamatosságot eredményez)

(#5489) Lokids válasza c41r0^ (#5487) üzenetére


Lokids
addikt

Reseteltem a TV beállításait, így eltűnt a hozzáadott gép, de még ígyis szürke maradt az a menü.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5490) c41r0^ válasza Lokids (#5489) üzenetére


c41r0^
őstag

érdekes... legújabb firmware van a TV-n?

még egyre tudok gondolni, hogy 60Hzes képfrissítés esetén az 5xxx széria már automatikusan PC módba kapcsol megcímkézés nélkül is (lehet, hogy ezt már "javították" a 2009-es TV-ik firmware-éhez képest), ezért szürke a menü, mert már PC módban van a TV... ezt onnan látni, hogy sok más képjavító menü is kiszürkül, inaktiválódik, ami egyébként más esetben, pl. sima TV nézéskor elérhető

ha 24Hz-re kapcsolsz, akkor is inaktív ez a menüpont? a lényeg hogy ez a PC mód menüpont ne legyen bekapcsolva, ha 24p filmet néznél 24Hzen és szeretnéd a képjavítókat (pl. HD Natural Motion 100Hz) használni

(#5491) Lokids válasza c41r0^ (#5490) üzenetére


Lokids
addikt

Na várj. A PC-t jelenleg csak úgy látom, hogy külön eszközként hozzáadtam. Gondolom mind1, hogy a 3 hdmi csati közül melyiket választom.
24Hz-n hogy próbáljam, hogyha alapból pc módban van? Állítsam át a VGA drivert?
Firmwaret nem próbáltam meg még frissíteni, szóval alap van rajta.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5492) c41r0^ válasza Lokids (#5491) üzenetére


c41r0^
őstag

akkor mégiscsak hozzáadtad eszközként a főmenüben a PC-t, ezt mondom, ezt írtam, hogy ezt a lépést hagyd ki... :N (én meg már találgatok, hogy akkor ez a funkció megváltozott 5xxx-ben oszt' mégse :D ) nem szabad hozzáadni eszközként a főmenüben, egyszerűen csak állj arra a HDMI bemenetre (bemenetválasztó gomb), amire dugtad a PC-t, át fog váltani a kép

nem muszáj hozzárendelni az eszközt, tudom, hogy erősködik a TV, hogy ezt tedd (Philipsék ilyen "felhasználóbarát plug-and-play menüt" csináltak), de PC esetén jobb, ha nem adod hozzá eszközként, és akkor menni fog, amit leírtam

igen, Philipsnél pont mindegy, melyik HDMI-be dugod a PC-t, sok más TV-n viszont az egyik HDMI bemenethez kötött a dolog

24Hz-re akkor kell váltani, ha 24p filmet nézel, és igen, a VGA driverben az adott felbontáshoz (remélem 1920x1080-at használsz) ekkor állítsd a képfrissítési frekit 24 Hz-re

btw, olvasd el a cikkem (katt nevem alá)

[ Szerkesztve ]

(#5493) Lokids válasza c41r0^ (#5492) üzenetére


Lokids
addikt

jah nem tudtam, hogy valahol máshol is ki lehet választani azt a bemenetet.

jangsze A Philipset ajánlom. Bár kicsit elfogult vagyok, mert most vettem olyant. De nagyon tetszik. Nagyon mellé nem nyúlhatsz bármelyiket is válaszd.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#5494) c41r0^ válasza Lokids (#5493) üzenetére


c41r0^
őstag

ezt valóban nem írtam, azt hittem, hogy magától értetődő

ennek az egész kavarásnak annyi csak az előnye, hogy mostmár ki fogod tudni próbálni a filmeket PC-ről 100Hz feature-rel is - eztán majd rájössz sajnos, hogy valószínűleg jobb nélküle HDripet nézni :)

na, akkor minden megoldódott, "user error" volt a másik oldalon :)

(#5495) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Végre sikerült berendelnem egy samu 40c650-es tv-t!Sokáig vaciláltam h melyiket vegyem meg,a c6000-et vagy a c650-et!Sok rossz tapasztalatot olvastam a ledről így emiatt esett a választásom a c650re amit remélem nem fogok megbánni!
Abban kérném a segítségeteket h mik azok a dolgok amiket a beüzemelés után érdemes megnéznem,ellenőriznem?

(#5496) HUTCHDB válasza droti25 (#5495) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

hu, de jó kérdés!
ez engem is érdekelne, mivel holnap szállítják ki nekünk is a c650-et.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#5497) Debilon


Debilon
addikt

hali!

két jelöltem van TV-nek..

Samsung LE40C650
Philips 42PFL5405

melyik lenne jobb választás?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#5498) ALI_G


ALI_G
veterán

Karácsonyi ajándéknak gondoltam LCD TV-t. Nekem van egy samsung le40c650-em, de szülőknek nincs szükség ennyi cuccra, úgyis csak kábelt néznek, max DVD.
Olcsóbb, de használható kategóriát keresem,
méret 30" körül
100 Hz nem fontos
USB-n film lejátszás jó ha van, de nem szükséges
full HD nem fontos.

Mit tudtok ajánlani szigorúan 100k alatt?

(#5499) zsigmondz


zsigmondz
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, egész pontosan a véleményetekre lennék kíváncsi: Karácsonyra szeretném lecserélni a HD ready-s 101 cm-s Sony lcd tvmet. Csak filmnézésre használnám full HD-a filmekkel, illetve Blue ray filmekkel PC-ről. Nem szeretnék játszani se netezni se semmi ilyesmit, hangfalszettem is van, csak a kép minősége érdekelne. Max 320-350e Ft-m lenne rá, 46 colos méretben mit javasoltok? Plazmát nem szeretnék, szerintem nem olyan éles a képe mint a sima lcdnek vagy a ledes háttérvilágításos lcdnek. Tudnátok típust ajánlani? Főleg LG vagy Samu. Nagyon köszi előre is!

(#5500) gejala válasza ALI_G (#5498) üzenetére


gejala
őstag

32C530 már 100k alatt van, ár/értékben kiváló.

zsigmondz:
Samsung 46C650 250k, a 46C750 bő 350k, de túl nagy rajta a 3D prémium, a 2D képminőségbeli ugrás nem indokolna ennyit. Az edge-LED-eik semmivel se jobbak ebben az ársávban, csak drágábbak.
Sony-ból a 46EX700 edge-LED is jó kis tévé, jobb, mint az EX500 CCFL "testvére".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.