Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4401) KING1000 válasza Teaway (#4400) üzenetére


KING1000
tag

Ezzel arra céloztam, hogy ne vegyen LED-es TV-t. Maradjon az LCD-nél.
Hallottam sok helyről, hogy még nem az igazi. Ugyan úgy kezdeti stádiumban van, mint régen az LCD-k, mikor bejöttek a piacra...

(#4402) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

42"-es tv, 70-90cm ről (monitorként/filmezéshez) teljesen rendben van, még kevesebbet is fáj a szemem mint a régi 26"-os monitor idején és kb 3-3,5 méterről nézve 720-és 1080 közti különbség elhanyagolható, de jobb filmeknél éppcsak érzékelhető (ha konkrétan keresem a különbséget) szvzs.
Csak saját 2 hetes tapasztalatból.

[ Szerkesztve ]

(#4403) Daffni2 válasza KING1000 (#4401) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem, ha nem értesz valamihez, akkor ne próbálj tanácsot adni.
Még ha jóindulattal teszed, akkor sem.
Vagy nézz utánna a témának alaposan különben butaságokat írsz. :R

Igazán jóindulattal tanácsolom.

"Aki ad,az nyer"

(#4404) #09634560 válasza wwenigma (#4371) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ne haragudj de neked szerintem nincs elegendő ismereted ennek megítéléséhez. Pláne megmagyarázásához.Tudod a szemészek/látszerészek nemcsak felbontással és látótérrel dolgoznak/számolnak.Ha téged fáraszt a szemmozgatás éppen azt jelenti meg kell őket keresned mert nincs korrigálva a látásod.Erre utal a "102 centi felett forgatni kell a fejet"kifejezésed is.
"[szemorvosok meg nem érdekelnek, bármit mondanak, lesz és van kivétel. Ugyanúgy a THX ajanlasok
Ez nem megmondják/ajánlják. Ez fizika és fiziológia. Innen senki nem bújik ki.Se én,se te, se más hiába "jó a szemed" .Ahhoz hogy ez változzon,a szem felépítésének kellene megváltoznia.
Egyébként ezt a szemmozgást akaratlagos és akaratlan tényezők is befolyásolják,pl oldalra akaratlagosan is tudod fordítani a szemed,fejed is utánafordul és nem fárad el tőle a szem ellenben van a szemnek összehúzó-táguló mozgása is ezt nem lehet akaratlagosan szabályozni mivel épp a törőértéket éppen ez a funkció szabályozza,és ebbe fárad el legjobban a szem.Igazából nem is a szem hanem a megfelelő mozgató szemizmok fáradnak el.

(#4405) wwenigma válasza #09634560 (#4404) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En kerek elnezest, amint hazamegyek melobol, kivetetem a szemem es felajanlom a vorosiszapkarosultak javara.

NE TI DONTSETEK MAR EL, ITT POFFESZKEDVE A FORUMBAN, HOGY KI MIT LAT, KINEK MI A JO. Mert kurvara ezt csinaljatok, csak mert nektek jo 50"-on a 720p. Hallod, LESZAROM.

Miert kell gyk. atbaszni a palankon minden erre tevedot, es rajukeroltetni a befasult marhasagokat?

attol, mert szar a szemetek, vagy mert meg onmagatoknak is nehez beismerni, hogy biza a fullhádét kellett volna megvenni?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4406) laszlo168 válasza wwenigma (#4405) üzenetére


laszlo168
senior tag

Mijaza fullhádé?

(#4407) Z0mbi válasza wwenigma (#4405) üzenetére


Z0mbi
senior tag

:D Miert van szukseg ilyen hangnemre itt... nem vagom.
Mindenki azt vesz amit akar. Ha fullHD t akarsz akkor vegyel azt. Ha nem tudod mi az akkor ne vegyel azt. Slussz. Vannak dolgok amit arra talalnak egyszeruen ki hogy lefedjenek vele egy piaci szegmenset. Van az a piaci szegmens (kockak) akik szinte kizarolag specifikaciot hasonlitanak ossze. Hazamegy es elmondja bent a munkahelyen hogy a xxx LCD je 30000000:1 hez kontrasztot tud es 4k a felbontasa meg 0.000001piko sekundumos. Es jol erzik magukat. Akinek el lehet ilyen adatok alapjan adni akarmit annak el is kell. Megerdemlik a cegek ezt a penzt :D
Az ilyen embereknek csinaljak a 15Mpixeles kompaktokat is....
Menj be a boltba es nezd meg azt ami tetszik neked. Ennyi. Es vedd meg amit megtudsz anelkul hogy hitelt keljen felvenedd egy kib...tt tvhez.
Ennyi. Itt senki nem eroltet semmit. En nem azert kerdezek itt hogy dontest hozzanak nekem az emberek hanem azert hogy ha valakinek van tapasztalata akkor ossza meg velem...majd merlegelem hogy befogadom vagy nem.

(#4408) Teaway válasza karicsek (#4396) üzenetére


Teaway
veterán

Felolvashatom a használati utasítást, ha gondolod.

Nincs itthon csokid??

(#4409) Teaway válasza laszlo168 (#4406) üzenetére


Teaway
veterán

Vmi tengerimalac. A Fullmazsola tesója.

Nincs itthon csokid??

(#4410) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

ismét felteszem a kérdésemet, talán valakinek van álláspontja erről:

(#4394 számú hozzászólás)
"kérdés:
LG LD 650 vagy Samsung c650 ?"

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4411) Teaway válasza HUTCHDB (#4410) üzenetére


Teaway
veterán

Csak egy szempontom van, de nem tudom mennyit ér: ha plazma, akkor Pana, ha lcd, akkor Samu.

Nincs itthon csokid??

(#4412) HUTCHDB válasza Teaway (#4411) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

köszi!
1: 0 a samsungnak :)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4413) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

van olyan kedves fórumtársunk, aki rendelkezett már mindkét modellel? (LG LD650 esetleg 750, illetve Samsung C650)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4414) N.Laca64


N.Laca64
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Panasonic TX-32LE60P típusú televízióm kb. 5 éve vettem.Eddig még nem volt semmi problémám vele,de az utóbbi hónapokban olyan jelenségre lettünk figyelmesek,hogy függőleges sávok kezdenek megjelenni a panelon.Olyan mintha valaki a koszos kezét függőlegesen végighúzgálta volna a képernyőn.Pixelhiba nincs rajta,de egyszínű homogén háttérnél ez még talán zavaróbb.Találkozott már valaki ilyen hibával?Anno azért vettem Panasonicot,mert bíztam a minőségében,de úgy néz ki ez nem jött össze.Ha valaki ismeri ezt a hibajelenséget és netán azt is hogy lehetséges javítani,annak megköszönném ha válaszolna.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#4415) laszlo168 válasza Teaway (#4409) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ez a fullhádé, ez már szines? :))

(#4416) Teaway válasza laszlo168 (#4415) üzenetére


Teaway
veterán

Nemtom, én még fekete-fehérben láttam.

Nincs itthon csokid??

(#4417) BBéci válasza Brumi˘ (#4392) üzenetére


BBéci
titán

Fogadok, nem élőben nézted, hanem az adatlapját a neten.
Ugyanazt tudja? Már megbocsáss, de ki nem tojja le, hogy mit tud? Megvizsgálom a képminőségét, semmi más nem számít. Az adatok javarésze parasztvakítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4418) BBéci válasza N.Laca64 (#4414) üzenetére


BBéci
titán

Meghibásodott, tönkrement, keress egy szerelőt, szervizt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4419) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

üdv mindenkinek!

Lapos tv vásárlás előtt állunk.
Nem sürgős a váltás, ám előbb utóbb rá szorulunk.
A plazma topicban már informálódtam, így most itt is összegyűjtöm az LCD tapasztalatokat.
Nappaliba lesz, ám nincs terv a tv elhelyezésére, lehet háttal lesz az ablaknak, lehet szemben.

A pénz sem utolsó szempont.
Plazmánál alapmodell, így itt is ez.
100K körüli árban keresgélek 32" méretben.
Betekintési szög mindegy(szemből szoktam tv-t nézni) :D
Mindenesetre legyen bent dvb-t/mpeg4 tuner.
Fogadja a CI modult.
TV nézésre lesz leginkább, és elég a HD-ready.
Tehát ebből kiindulva a legjobb választás melyik gyártó, melyik modelljére esik.
Találtam ilyen árban sharp-ot/panasonic-ot/samsung-ot,lg-t stb.

Előre is köszönöm.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#4420) igmond


igmond
tag

Helló
4271-re továbbra is várom a jó ötleteket. Sd adás(digikábel) xbox 360, dvd később média lejátszó. Plazmát NEM akarok. Milyen lcd-led 200e-ftig. Légyszi jöjjön valami válasz. Köszi

(#4421) BBéci válasza igmond (#4420) üzenetére


BBéci
titán

Erre a kérdésre nincs jó válasz, jó ötlet.
A Te céljaidra egyértelműen plazma lenne a megfelelő, ráadásul a LED-eseknek nincs jó híre itt a topikban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4422) Ijk válasza igmond (#4420) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért NEM akarsz plazmát?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4423) igmond válasza BBéci (#4421) üzenetére


igmond
tag

Hát akkor így elég nehéz lesz választanom!!! Plazmánál tényleg a beégéstől tartok, ha elkap a hév képes vagyok 2-3 órát tolni a boxon. Az lcdnél ilyen gond legalább nem lenne. Lehet hogy akkor 40c650 lesz belőle, arról legalább sok jót hallottam. Igaz magas az input lagja de olvastam máshol hogy a tulaj boxra használta és nem volt vele gond. [link] Ez a teszt alapján a 630 nagyon jó, már csak a tükröződés kérdés az ultra clear panel miatt.

(#4424) Mlnr To'm válasza Teaway (#4409) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Az nem inkább fullTádé?

(#4425) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

továbbra is kérdezném:
van valakinek véleménye az LG LD650 esetleg 750, illetve Samsung C650-ről?

sajnos a boltban szinte lehetetlen összehasonlítani.

HD-n semmi különbség, viszont SD adáson talán az LG tűnik jobbnak.
de az is lehet, hogy csak jobban bánik a kivilágított eladóterrel?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4426) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung LE40A656 típusú tv-m, és kb 1,5 éve fent van a falon, de csak a talp volt leszedve, de EZT nem vettem le, folyamatosan halogattam :D Úgy döntöttem, ma lekapom azt a részt is, de az a kérdés hogy hogyan kell? alul hátul vannak a csavarok amik tartják, vagy hogy lehet levenni? köszi előre is.

(#4427) dh66e válasza HUTCHDB (#4425) üzenetére


dh66e
veterán

Keresőbe üsd be ld650 kidob rá pár találatot.Ugyanez a többivel is amire kíváncsi vagy.

(#4428) Godimodi válasza Slyer (#4426) üzenetére


Godimodi
tag

Itt a képek között az ötödiken A Tv hátulján látszik egy-egy csavar kétoldalról.Szerintem azokat kell kicsavarnod,hogy le tudd szedni a talp felső részét.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#4429) HUTCHDB válasza dh66e (#4427) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

szétnéztem már, de olyat hozzászólást nem találtam, akinek esetleg mindkettő volt.(van)
nyilván mindenki "hazabeszél", így mindenki a saját készülékét dícséri.
ezért szerettem volna (szeretnék) egy olyan tájékoztatót akinek van összehasonlítási alapja.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4430) BBéci válasza HUTCHDB (#4429) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam pár elgé, annyit egyértelműen megállapítottam róluk, hogy amíg más gyártók készítenek tévéket, addig többé nem vagyok kíváncsi a kétbetűsökre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4431) BBéci válasza igmond (#4423) üzenetére


BBéci
titán

Ha játékra gondoltál, attól semmi baja nem lesz a plazmáknak. Nyugodtan mehet 2-3 órán keresztül egyhuzamban. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4432) HUTCHDB válasza BBéci (#4430) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

nem kötekedni szeretnék, csak lehet félreértettél:
nem plazmáról (tv), hanem LCD-ről érdeklődnék. :B

egyébként amit írtál, az teljesen igaz plazmára, ezzel egyetértek, ott az LG szerintem is gyenge. :K
de lcd-nél nem nagyon találom a különbséget.
vagyis biztos van, és én is látok néhányat. (pl. a fehérben, és feketében az LG, míg színekben a Samsung az, ami néhány megtekintés után különbségként kijött. legalább is nálam.)

ehhez több idő kellene....arra meg sajna nincs időm, hogy 2 hétig a Media Markt-ban álljak a készülékek előtt!

ettől függetlenül köszönöm a véleményed, :R és így még egy strigula a Samsungnak.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4433) BBéci válasza HUTCHDB (#4432) üzenetére


BBéci
titán

LCD tévékre vonatkozott az előző, neked címzett hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4434) HUTCHDB válasza BBéci (#4433) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

értettem én, és köszönöm a véleményed!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4435) dh66e válasza HUTCHDB (#4429) üzenetére


dh66e
veterán

Kicsi rá az esély hogy egy háztartásban ez a két modell megforduljon itt a fórumozok között,de hátha.

(#4436) mpierre


mpierre
veterán

Hali!
Segítséget kérnék. LCD tv-t vennék 37-42 coll közt. Eddig 3 féle jöhetne szóba. Ami biztos, hogy kerül mellé egy htpc és másodlagosan upc digitális set top box.
A versenyzők:
Panasonic
Sharp
Samsung

Ami eddig kiderült, hogy a samsungnak van a legélesebb képe hd felbontás mellett. Ugyanakkor jó lenne, ha 2 db scart csatlakozóval is rendelkezne. Itt a samsung elvérzik, a másik kettő áll nyerésre. Sajnos teszteket még nem leltem mindre.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#4437) HUTCHDB válasza dh66e (#4435) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

igen, ...és én is így vagyok....hátha :)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4438) Brumi˘ válasza BBéci (#4417) üzenetére


Brumi˘
addikt

Kösz az infót, de kevésbe tartanálak bunkónak ha csak simán nem válaszolsz... (hová lett a régi ph? :( )

(#4439) laszlo168 válasza Brumi˘ (#4438) üzenetére


laszlo168
senior tag

Valaki lehúzta a klotyón.

(#4440) dh66e válasza mpierre (#4436) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben a Samu ahogy írod tényleg elvérzik akkor a Sharp.Az újabb ledeseket csak boltban láttam de a tavalyiakban tudok segíteni.Melyiket nézted ki?

(#4441) popeye01


popeye01
csendes tag

Sziasztok,

Már végigolvastam rengeteg hozzászólást, cikket, megnéztem élőben a tv-ket.
De nem tudok dönteni.

Győzzetek, meg hogy miért éri meg a Samsung 40C650-es az LG 42LD550-vel szemben a +20e FT-ot!

[ Szerkesztve ]

(#4442) Luissimo válasza popeye01 (#4441) üzenetére


Luissimo
veterán

Eccerű.
Az LG nemtud wifit, LAN-t , Internetet, nemjátszik USB-ről filmet, mkv-t pl., csak így első blikkre ennyit !!
Nos,
ha ezek Neked nemfontosak, akkor, nevegyél Samut, de ha szeretnél a saját hálózatodon keresztül ugy filmet nézni a PC-dről, hogy nem másolgatod sehová, akkor vegyél SAMSUNGOT !! :D

(#4443) laszlo168 válasza popeye01 (#4441) üzenetére


laszlo168
senior tag

A nagyobbat vedd, a többi dolog másodlagos..

(#4444) popeye01 válasza Luissimo (#4442) üzenetére


popeye01
csendes tag

Ezek valóban nem érdekelnek. Van egy ac rayn mini-m. :DD

Csak a képminőség. De én a boltban nem látok nagy különbséget a kettő között. Persze ott nem ideálisak a feltételek az összehasonlításra.
Ezért érdekelne, hogy miért ajánlják sokan a Samsungot az LG-vel szemben.

Vagy mindenki a samsungnak dolgozik??? :))

(#4445) mpierre válasza dh66e (#4440) üzenetére


mpierre
veterán

A Sharp LC-40LE705EV néztem boltban. Egész korrekt képe volt.

A samun sajnálom, hogy csak egy scart van. Ez amúgy jobb lenne mint a másik kettő?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#4446) dh66e válasza mpierre (#4445) üzenetére


dh66e
veterán

Mármint a samu meg a pana között?

(#4447) mpierre válasza dh66e (#4446) üzenetére


mpierre
veterán

Öööö...
Nem. A samu jobb, mint a sharp, vagy a pana?

(Eddig csak, pana, vagy technics cuccaim voltak/vannak, tehát ezért bizonytalankodom...)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#4448) dh66e válasza mpierre (#4447) üzenetére


dh66e
veterán

Én is így értettem. :)
Nem mondanám egyikre sem hogy jobb a másiknál egyik ebben jobb a másik abban.Ezt a Sharpot már régen kinéztem magamnak csak az anyagiak közbeszóltak viszont mire oda érek hogy cserélnék már nem is lesz a palettán mert minden évben jönnek ki az újabbnál újabb típusok. :U Sőt még az is lehet hogy samum lesz. :P
A samu elég erős az extrákban ebben egyértelműen leveri a sharpot meg a panát.A képüket nézve nekem a sharp volt anno a leginkább valósághű a megjelenítésben ez most sem változott.Ár érték arányban ha mindent alapul veszünk biztos vagyok benne hogy a samu nyerne a sok extra miatt de nekem ezek nem szempontok mert mindenre külső egységet használok.Lesd meg őket lehetőleg egy helyen aztán úgyis te döntesz.Nehéz ügy.

(#4449) Luissimo válasza laszlo168 (#4443) üzenetére


Luissimo
veterán

Azért ez így ebben a formában kissé ingatagnak tűnik... :N :D :F

(#4450) mpierre válasza dh66e (#4448) üzenetére


mpierre
veterán

Értem.
A külső egységek nálam is meglesznek, megvannak. Dvd, hd film, bluray, internet, skype, msn egy htpcről megy majd (ez rá lesz kötve egy Technics házimozi erősködőre), s-vhs magnó, ehhez kell az egyik scart, megy merevlemezes dvd játékos (ez játszik majd sacd, stb-t is, mert a htpc nem tud ilyen minőséget stereoban) ehhez kell a másik scart. Ez utóbbira lesz kötve a set top box.

Valahogy így terveztem. Tulajdonképpen én egy korrekt - esetleg 24p-s - lcd tv-t keresek, ami végül is csak egy megjelenítő, de nem irgalmatlanul drága (max 250.000-ig). Tehát a samu féle extrák nem hatnak meg. Nem fogom kihasználni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.