Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4201) Fecy


Fecy
tag

Helló!

Én is csatlakoznék a sok kérdezőhöz!
Kinéztem 3 tv-t (vagyis 4-t)
Sony KDL-32EX500 (igaz ennek nem nagy tudású a média lejátszó része)
Samsung LE32C650 v. LE37C650
Lg 32LD750

Szerintetek melyik a nyerő? És még egy kérdés. Hogy valaki vásárolt már e a bizonyos "220"-s boltból? Vannak e tapasztalatok, mert árban nagyon jónak tünik!

(#4202) Mlnr To'm válasza sulep (#4198) üzenetére


Mlnr To'm
tag

1. Itt minden le van írva: [link] !!!Garanciavesztéssel és a tv működésképtelenná válásával járhat!!!
3. Ha van a laptopon hdmi kimenet akkor a hdmi kábel a legjobb választás, a legolcsóbb is jó. Ha az nincs akkor szvsz egy jack rca kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#4203) Thom! válasza Fecy (#4201) üzenetére


Thom!
veterán

Samu 37C630vagy650

(#4204) Mlnr To'm válasza Bocaa (#4199) üzenetére


Mlnr To'm
tag

42-es tv-t használok monitornak, nincs túl közel

(#4205) headhunter


headhunter
addikt

Sikerült egy helyi üzletben, tesztelgetnem a Samsung LE-32C530 LCD TV, beépített médialejátszó képességeit.

Végeredmény : 3/10

Tesztfájlok közül egyiket sem indította el, szinte az összesnél nem támogatott codec felirat jelent meg (Meglepetésemre "pár" VOB állományoknál is!), feliratot sem jelenítette meg (egyezett a film nevével).

[link]

A 2010-s Samsung tv-k médialejátszóját mondták sokan a "legjobbnak", számomra csalódás! :Y

Mennyiben különbözhet a C650 médialejátszója a C530-tól? :F (Egyedül a DTS lekeverésben?)

[ Szerkesztve ]

(#4206) Gabor970 válasza headhunter (#4205) üzenetére


Gabor970
addikt

kössz a linket, ezt minnyá ki is próbálom egy ps50c430 plazmával. Az m2ts-t át kell nevezni ts-re.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4207) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérmém TV vásárláshoz. MAX 150 ezer Ft a keret,de inkább kevesebb.
Igények: Full HD 1920 x 1080,100 cm körüli képátló,és gyönyörű szép kép.:D
Leginkább digiTV-hez lesz használva,meg sima dvd-hez,illetve HD filmekhez is majd
. Esetleg később blu ray.

Találtam egy LG 42LD450-t,134 ezer Ft-ért.

Erről mi a véleményetek? ha jól szűrtem le,jó tv ez,de csak 50hz-et tud. Ez nagy baj?
Várom a további lehetőségeket is.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

üdv.

"Nincs megállás"

(#4208) gejala válasza headhunter (#4205) üzenetére


gejala
őstag

Durva tesztekkel próbálkozhattál, nekem eddig 2 film kivételével mindent lejátszott a C650. Ezt úgy mondom, hogy van kb. 200 filmem és 100 videóm.
Felirat megjelenítés be volt kapcsolva? Ha ugyanaz a neve, akkor le kell játssza.

(#4209) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

LCD Tv vétele előtt állok.Szétnéztem a használtak között is,és feltűnt hogy jóval olcsóbbak a Thomson TV-k.Ennek mi az oka? Talán rosszabb a képe,vagy a minősége?

Thomson 32FR5234

Erről a TV-ről lenne szó.
Előre is köszönöm a segítségeket!

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#4210) gejala válasza GoTReX (#4209) üzenetére


gejala
őstag

A Thomson noname márka. Ez lehet az oka. :D

(#4211) Daffni2 válasza GoTReX (#4209) üzenetére


Daffni2
addikt

Vonatkozik rá a közmondás:"olcsó húsnak híg a leve"

A "szegény" ember, meg nem engedheti meg magának, hogy sz@rt vegyen.

"Aki ad,az nyer"

(#4212) GoTReX válasza Daffni2 (#4211) üzenetére


GoTReX
őstag

Leírnád konkrétan miért járnék vele rosszul pl.: PC Monitor/X360 használatra? :F :R
Thx!

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#4213) GoTReX


GoTReX
őstag

Ha valaki más is megtudná ezt indokolni ,megköszönném,mert lehet már a héten letudnám az LCD dolgot.(Elszállt a TV-m,és a monitor is a végét járja :((( )

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#4214) Daffni2 válasza GoTReX (#4212) üzenetére


Daffni2
addikt

Az első ami fontos, megbízhatatlan kínai hulladék gyenge panellal, szar elektronikával, nagy meghibásodási valószínűséggel.
A másik ezekből követketik, szar képminőség, amiről magad is meggyőződhetsz, nagy imput lag / késedelem / ami pont arra a felhasználási területre amire szánod alkalmatlanná teszi.

"Aki ad,az nyer"

(#4215) GoTReX válasza Daffni2 (#4214) üzenetére


GoTReX
őstag

Basszus,ennyire vészes lenne a helyzet?:S

Jó áron jutnék hozzá garival ,és full HD,jó kont.arány.Ezért is jár rajta nagyon az agyam.
2 Phillipset happoltak most el az orrom elől :U

(sajnos arra nincs lehetőségem ,hogy közvetlen egy másikkal vessem össze,mert nem boltba venném,és nem lenne közvetlen viszonyítási alapom sajnos)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#4216) #09634560 válasza GoTReX (#4215) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,Thomsonék eben nem nyerőek. Volt olyan bolt ahol 10-8at visszavittek.

(#4217) v2izzy


v2izzy
tag

Üdv,
Úgy döntöttem, hogy sony 40ex500 lesz. Már csak az a kérdés hol vegyem.
AvPlanet-nél és Digitalko-ban néztem, de az utóbbi elég messze van viszont itt ki van írva a 3év garancia és egy hdmi kábelt is adnak. Melyiket ajánljátok jobban?

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#4218) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Holnap fel kell felfúrnom a fali tartómat, de a tv még nem jött meg, ezért egy olyan kérdésem lenne, hogy az LCD tv-ken nagyjából középen szokott lenni a fali tartó rögzítési pontjai? Konkrétan egy LG 37LD450-ről lenne szó.
Nem lenne jó, ha kiszámolnám, úgy mintha középen lenne, közben nem is. Sajnos holnap kell megejtenem, mert csak akkor tudok hozzáférni ahoz a fúróhoz, ami a betont is átviszi.
Előre is köszönöm!

(#4219) Mlnr To'm válasza Szigi90 (#4218) üzenetére


Mlnr To'm
tag

42LD450-en középen van. gondolom akkor a 37-esen is.

(#4220) dh66e válasza Szigi90 (#4218) üzenetére


dh66e
veterán

Töltsd le a kezelési útmutatót az lg honlapjáról abban gondolom benne vannak a paraméterek,ha nem is méretezve, de kb. szemrevételezve a rajzokon láthatod hogy hol helyezkednek el a lyukak a hátulján.

(#4221) Daffni2 válasza Szigi90 (#4218) üzenetére


Daffni2
addikt

Kezelési útmutató

"Aki ad,az nyer"

(#4222) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, sajnos a manualjából, sok nem derült ki, mert még a benne lévő kép is a 32-esről készült, ami 200x100-as vesa szabvány. A 37-es és a 42-es is 200x200-as így talán mindkettőnek, ugyanott helyezkednek el a furatai.

(#4223) Daffni2 válasza Szigi90 (#4222) üzenetére


Daffni2
addikt

Pedig pontosan kiderül minden.

Láthatóan és olvashatóan ott van, hogyan helyezkednek el a furatok, és milyen távolságban.

Nem értem számodra mi nem világos annak alapján?

"Aki ad,az nyer"

(#4224) Szigi90 válasza Daffni2 (#4223) üzenetére


Szigi90
csendes tag

Lehet Én vagyok a hülye, de végiglapoztam, és nem találok semmit, azon kívül, hogy ez 200x200as vesa szabványú. Az, hogy a tv szélétől, hány centire vannak a furatok ilyet nem találtam. Meg semmilyen útmutató nincs a falra helyezésről, csak a talp csatlakoztatására van ismertető.

(#4225) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Sziasztok!

Nem ismer valaki itt egy megbízható és jó szerelőt?
A tv-m már nem garanciás, és azt játsza, hogy míg hideg néha elmegy a kép (hang marad) de restart és bemelegedés után megy szépen tovább.
Nem hinném, h komolyabb baja lenne, de hiába nézegetem, nekem magas.
Tipusa: Phocus 30 WMS

Előre is köszi

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4226) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

lehet kicsit off leszek:

kb 5 éve szeretném lecserélni a Loewe planus képcsöves tv-met.
legyen nagyobb, és lapos, hogy falra lehessen tenni. :D

na nem csak ez a cél, hanem a képminőség is.

általában sd adást néznék rajta pár Hd adással. (Digi kábel : DVB-C-vel) 3-5 méterről.

szóval jártam az áruházakat, és egyszerűen nem tudtam dönteni.
elkezdtem olvasni a fórumot, és egyből a plazma oldalra irányítódtam.
ki is néztem, az ott leírtak alapján a panasonic egyik dpd-jét.
de ahogy csak jártam, és jártam az MM-be rájöttem, hogy a plazmának amellett, hogy tényleg jobb a feketéje, és sd adásoknál is másabb, mindig ott motoszkál a fejemben (szememben) az lcd-k fényereje, igen jó tiszta fehér és (szerintem csak beállítás kérdése) az egyéb színei, valamint képélessége. (lehet ez csak becsapódás, de az agyam beveszi)
sok tv-t néztem meg, de mindegyik kicsit kompromisszumkészséget vár el tőlem.
pl.: az lcd-nek a digitális (kockás) képeitől (mosott plasztikus arcoktól) néha besokallok.
lehet hülyén hangzik, és biztos az is, és túl sokat várok az újtól.

szóval kinéztem egy lcd-t a Philips 42PFL8684H modellet.
ez ami most a legjobban tetszik.
sajnos nem találtam ebből a modellből nagyobbat, pedig a legjobb méret a 46" lenne.

kérdésem az lenne, hogy mit szóltok hozzá, van - e tapasztalat, esetleg olyan valaki, akinek van, volt, és másik készülékkel össze tudta hasonlítani.
egy kis lcd-plazma összezörrenést is szívesen olvasnék itt is.
melyik az az lcd, ami 46 "-ban jó vételnek számít, mivel debreceni lévén itt kisebb a választék, nem tudok mindent szemügyre venni.
utazom Bp-re a héten, és akkor szétnéznék.

tisztelettel várom a véleményeket! :K

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4227) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#4226) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

dpd=pdp

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4228) dh66e válasza LALA_kiraly (#4225) üzenetére


dh66e
veterán

Próbáld meg itt [link] kérhetsz árajánlatot is.

(#4229) Gabor970 válasza HUTCHDB (#4226) üzenetére


Gabor970
addikt

TV méretben legjobb méret a "NAGYOBB" :-)

Nehezen tudom elképzelni, hogy sd és némi hd tv adásra találnál jobb TV-t, mint pl egy 50"-os (vagy mégnagyobb) plazma. Panasoniccal nem nyúlsz mellé.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4230) HUTCHDB válasza Gabor970 (#4229) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

a méret a lényeg.... :DD
szóval plazma?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#4231) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, és több órányi netes böngészés után továbbra is tanácstalan vagyok. Ahány oldal annyiféle információt ír mind a fényerőről, mind a válaszidőről. Kritériumaim: 32", full HD, HDMI, lehetőleg usb, max 110e Ft. Amiket eddig kiszemeltem:
LG 32LD350
LG 32LD450
LG 32LF2510
Samsung LE32C530
Szerintetek melyik érné meg jobban és miért? Amit olvastam, hogy a LD350nek kisebb a betekintési szöge mint pl a samsungnak, a samsung mellett szól még a PIP funkció.
Főleg notira lenne kötve filmnézésnél, és itt lenne is egy kérdésem: halottam olyat, hogy a HDMI továbbítja az 5.1-es hangzást, namármost van egy 5.1-es hangrendszerem, azt rá tudom kötni valahogy a TV-re? Mert a notin hiába van 3 jack csatlakozó, csak a front és a mély szól, pedig a létező összes beállításnál 5.1 van megadva.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#4232) Gabor970 válasza HUTCHDB (#4230) üzenetére


Gabor970
addikt

hát, én csak azt favorizálom. De tény, hogy mivel nekem is az van (PS50C430) biztosan elfogult is vagyok. Igaz, akármikor nézegettem TV-ket, minden alkalommal azt találtam, hogy a legjobb LCD TV árának a feléért kapható plazmának is jobb a képe, mint az adott LCD-nek. Sokkal természetesebb, filmeknél teljesen mozis látványhoz közeli színvilág.
A méret tényleg rengeteget jelent. Nincs az a 42-es TV-amiért odaadnám a legalapabb 50-es samumat. Viszont bármelyik nagyobb Samu vagy Pana modellre azonnal elcserélném.
Sokszor leírtam, ismétlem: Ha a 4:3 -sd adás java része- arányú és 21:9 -mozifilmek 95%-a- tartalmakat képarányhelyesen akarod nézni (én csak úgy tudom, utálom a tojásfejű embereket) akkor pl. egy 40"-os TV-n már nagyon fog hiányozni az a rész, ami haszontalanul fekete/szürke csíkként marad. Egy 50-es készüléken kb. akkora marad ilyen esetben is a képed, mintha egy 42-esből nem hiányozna semmi.

IIIstIII:

Ha olyan 5,1-es rendszered van, amit szgépekhez használnak (3 kábel a pc-ből az aktív szub-ba, majd onnét kábelek az öklömnyi dobozkákba) akkor azt nem lehetséges a TV-ről meghajtani.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4233) #09634560 válasza IIIstIII (#4231) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen hangrendszered van? Mert valóban átviszi nemcsak az 5.1-et hanem a 7.1 HD hangokat is.
Szerintem Samsung C530. Nemcsak az általad leirtak miatt is:a képe jobb a LG odelljeinél.

(#4234) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Hello

Igen, 3db 3,5-es jack csatlakozón keresztül megy a hang. De láttam átalakítót ami átalakítja a régi szabványú csatlakozóra (nem tudom mi a neve).Ezért gondoltam ha a tvn van olyan csatlakozó akkor talán tudni fogja.

Akkor Samsung?

(#4235) #09634560 válasza IIIstIII (#4234) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem igen. Valóban létezik 20-25 ezres átalakitó. Ja és a tévén HDMI-n 2.0 hang megy ki(akár LG,akár Samu). Így ugyanazt érheted csak el mint scart-rca átalakitóval:sztereót. Max a notit lehetne csak rákötnöd az átalakitóra. Kérdés hogy neked megér-e ennyit.

(#4236) Gabor970 válasza #09634560 (#4233) üzenetére


Gabor970
addikt

rosszul emlékszem, hogy notebook-ról volt szó?
Abból 7.1 HD ?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4237) Gabor970 válasza IIIstIII (#4234) üzenetére


Gabor970
addikt

igen, ez viszi az 5,1 analog hangot a szub-ba be. Nem értem, mit mire akarsz átalakítani?
Sztem a jelenlegi rendszereddel annyi a lehetőséged, hogy a sztereó hang meglegyen a TV-n. Notin lenne 5,1 analog kimenet? Ahhoz min 4 jack csatlakozó kell a notin lenni, mert egy kell a mic/line bemenethez is, + a 3 ami a 6 csatorna kimenete. Nem jellemző, hogy notikon ilyen lenne, illetve a drágábbakkon biztos. Esetleg add meg a notebookod pontos típusát, és akkor megnézem neked. Meg mondjuk a hangcucc típusát is, és máris egyértelmű a dolog.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4238) nyurga82


nyurga82
tag

Remélem jó helyen kérdezem ezt meg.
Olyan kérdésem van, hogy ha vennék egy 40colos LCD TV-t és rákötném HDMI-vel a számítógépemet és ha vennék vezeték nélküli (azt hiszem bluetooth-osnak hívják) egeret meg billentyűzetet akkor elvileg az ágyból tudnék netezni nagy LCD TV-n? Játszani nem szoktam csak netezni meg filmet nézni.

(#4239) Gabor970 válasza nyurga82 (#4238) üzenetére


Gabor970
addikt

igen

nem feltétlen kel BT billentyűzet és egér, lehet másféle wireless is, amihez adnak saját USB vevőt. Olcsóbb mint a Bluetooth.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4240) nyurga82 válasza Gabor970 (#4239) üzenetére


nyurga82
tag

Milyen wireless van még ami jó erre a célra? Kb milyen áron lehetnek? Tudsz valamit ajánlani nekem?

(#4241) nyurga82


nyurga82
tag

esetleg ez?
http://ipon.hu/?product_id=23707

[ Szerkesztve ]

(#4242) Jag válasza nyurga82 (#4240) üzenetére


Jag
senior tag

A rádiós egerekkel vigyázni kell, mert sokszor 1-3 méternél meszebb már nem üzemelnek.
Van Fusi bill+egér kombóm, ami max 2 métert lő át.
Célszerű Bluetooth eszközt venni, azok nagyrészt akár 10m-re is elvihetők, ráadásul nem kell külön vevő egység hozzá.
De mindenképp rá kell kérdezni, meg kell nézni a hatótávolságot.

(#4243) nyurga82 válasza Jag (#4242) üzenetére


nyurga82
tag

rendben köszi

(#4244) Jag válasza nyurga82 (#4243) üzenetére


Jag
senior tag

Esetleg egy ilyenen is elgondolkodtatsz, ha van rá zséd'.

(#4245) gejala válasza Gabor970 (#4232) üzenetére


gejala
őstag

"akármikor nézegettem TV-ket, minden alkalommal azt találtam, hogy a legjobb LCD TV árának a feléért kapható plazmának is jobb a képe, mint az adott LCD-nek."
Ilyenkor mindig azon gondolkodom, hogy ez hogyan történt. Boltban nézelődve vagy normál nézési körülmények közepette, műszeresen kalibrált készülékekkel.

Én bármelyik mostani 50"-es tévé helyett gondolkodás nélkül bevállalnék egy 42"-es Kurot. Sokkal kisebb, de minden film olyan rajta, mintha először látnám. :D

(#4246) viizo válasza gejala (#4245) üzenetére


viizo
tag

szerinted hányan kalibrálják otthon műszerrel a tv-jüket?

ezerből egy? [valszeg ezzel a számmal is sokat mondtam]

egyébként nem véletlenül növekszik utóbbi évben magasan a piaci átlag fölött a plazma piac ;)

[ Szerkesztve ]

(#4247) gejala válasza viizo (#4246) üzenetére


gejala
őstag

De ez egy szakmai fórum elvileg és Gabor970 nem olyan vásárlónak tűnik, aki kizárólag a boltban látottak alapján választ tévét.

Egyébként nem tudom miért ilyen kevesen kalibráltatnak, ~10k Ft + útiköltség és olyan, mintha nem is ugyanazt a tévét nézném. Egy jól kalibrálható tévénél egyenesen vétek nem kihasználni a maximális képminőséget. Egy Samsung C650 pl. olyan színvonalon kalibrálható, mint egy broadcast monitor.

[ Szerkesztve ]

(#4248) Monyesz


Monyesz
aktív tag

Sziasztok !
A jelenlegi tv-nk ideje lassan lejár, úgyhogy el kell gondolkodnom a váltáson.
A viszonyok miatt LED tűnik célszerűnek, abból is a HD-s 32" 100Hz-esek. Használva upc-s hd digit csomaggal lenne, alkalmanként esetleg számítógépre. Konkrét típus kutatása közben körbejártam a boltokat, de nem lettem okosabb, csapnivaló amit ott látni lehet (alapbeállítások, rossz jellel hajtott tv-k, stb). Aztán beleolvastam a fórumba és még inkább bekavarodtam, hogy milyen típus lenne jó.

Minden esetre ezek tűnnek esélyesnek:
Samu C6000
LG LE5500
Philips PFL5625H
Sharp LE705E

Tudom, hogy ezek szolgáltatásban eléggé eltérnek, de általános tapasztalat szerint a képminőség, a kép jó hangolhatósága tekintetében melyiket érdemes választani ? Esetleg melyikek megbízhatóbb típusok, vagy ez attól függ milyen szériába nyúl az ember ?
Vagy mit ajánlotok még ?

(#4249) Daffni2 válasza Monyesz (#4248) üzenetére


Daffni2
addikt

abból is a HD-s 32"

Miért ez a méret?
TV-nek elég kicsi, hacsak nem 1.5 méterről nézed.

"Aki ad,az nyer"

(#4250) Gabor970 válasza gejala (#4245) üzenetére


Gabor970
addikt

leginkább boltban láttam TV-ket egymás mellett. Próbáltam én LCD-t is állítgatni, szerintem a technologia beli különbség ami miatt nekem a plazma jobban bejön. Egyszerűen közelebbinek látom a természeteshez. De én másban is így gondolkodok, egy erősítőn a hangszínszabályozóknál azt nézem, hogy ki lehet-e iktatni a jel útjából. Persze legjobb, ha nincs is.
Kurot eddig egyet láttam, egy MM-be kb 2 éve ment kirakva. Szép volt nagyon valóban. Én még szerintem amiatt sem engednék a méretből. Át kellene rendezni a nappalit, és nekem így tetszik ahogy most van.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.