Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20001) maxika2004 válasza Jégtörő (#19997) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát én is erre jutottam...... 570s vs 620s

(#20002) nightshadow válasza maxika2004 (#20001) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezek 50Hz-es tévék. Szerintem jobban járnál a 37ES6100-el.

(#20003) Jégtörő válasza nightshadow (#20002) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Te tudod, hogy a samsung milyen ócska sz*r taiwani paneleket tesz a 37" tvbe, szerintem nem tudod mert nem ajánlanád, LM620S meg nem tudom, én nem látom úgy, mint ha nem 100hz lenne, szerintem az, egyetlen egy teszt van ami cáfolja, minden más állítja.

37" Samsung meg sony, na az aztán télleg minőségen aluli, gyenge kontraszt, kisebb betekintési szög.
Amire 400 hz van írva az elvileg 100hz.

[ Szerkesztve ]

(#20004) maxika2004 válasza nightshadow (#20002) üzenetére


maxika2004
őstag

A samsungnak a nevétől is kiráz a hideg....

(#20005) maxika2004 válasza Jégtörő (#20003) üzenetére


maxika2004
őstag

de a Lg -kel is az a bajom hogy egyik se éri el a 1-2éves g20-as plazmám szintjét :W
még jó hogy nem helyette kell ,csak 2. tv nek.

lehet mégis Panasonic TX-L37E5E... lesz :F

[ Szerkesztve ]

(#20006) Jégtörő válasza maxika2004 (#20004) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Legalább nem vagyok egyedül, utálom ezt a márkát, meg ahogy Mo hoz áll, Samsung tviben ami Magyarországra szánnak gyengébb panel van, nem samsung, azt a nyugat kapja. Sokkal több a marketing, mint a minőség, legyen akár klíma, akár tv.
LG- megveheted, nálam egy ex 700 as sony-t váltott, nem csalódtam, ha tetszik a pana képe akkor azt is nyugodtan megveheted, azt hiszem LG panel van benne, ami nagyon jó.

(#20007) #75912448 válasza maxika2004 (#20004) üzenetére


#75912448
törölt tag

Bármilyen tesztnél többet ér a felhasználók tömeges véleménye. Olvass bele az LG LED topikba, biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan vettek 620/660 típusú tévét és megosztották a tapasztalataikat. Néha én is megteszem, panaszkodni nem nagyon láttam senkit, sőt. Hozzáteszem, személyes véleményem szerint a tavalyi sorozat, azaz LW 55xx tévék jobbak voltak, talán nem is kicsit. Vannak olyan tulajdonságok, melyeket a referencia szintre kalibrálható színhűség és betekintési szög sem tud kompenzálni.

Idén a 760-as nyújt eszméletlen jó képminőséget, sajnos egyelőre az LCD technológiára még értelmesen elkölthető árkategórián felül helyezkedik, pedig a 8x-9x lenne a csúcs kategória, de szerintem rosszabbak a 7x-nél Az eddigi LCD tévék közül az egyik legjobb, amit valaha láttam.

A 620/660-ról sem derült ki véglegesen, hogy pontosan miféle 100Hz technológiát használ. Egyik oldal szerint 300 sor, geeks szerint 700 sor, LG szerint valós 100Hz :) egyik ott dolgozó kolléga szerint is 100Hz. Úgyhogy nézd meg élőben, figyeld meg a mozgásmegjelenítését, számodra kielégítő-e, majd ezután dönts.

(#20008) #75912448 válasza Jégtörő (#20006) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az a baja azzal a márkával, hogy az LCD tévéit képtelen homogén háttérképpel gyártani, vagyis még a törekvés morzsája sem látható. A D8000 és hasonló tévéit, melyek amúgy brutálisan jó képminőséggel rendelkeznek, képes tönkretenni a hülye sávosodással. Jellemzően a legalsótól a csúcs kategóriáig vadászni kell a homogénebb típusokra. A technológiából kifolyólag lehetetlen a tökéletes háttér, de felső ill premium kategóriában jobban odafigyelhetnének.

(#20009) Jégtörő válasza #75912448 (#20008) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Szerintem nincs baj az iei LG-kel.
Nem tudom, nekem a Sony-m ugyan sharp paneles volt,de a VA alapjaira támaszkodott a technológia, hasonlóan a Samsunghoz, tökéletesen homogén volt amennyire szabad szemmel látni lehetett, van egy kicsit régebbi Sony lcd is az is homogén. Samsung Magyarországra előszeretettel használ AUO, CMO,paneleket amik, nem olyan minőségűek.Olcsóbb viszont, többet keres rajtunk, úgy van vele, hogy a magyaroknak ez is jó. Főleg a 37" es méret szempontjából nagyon gáz, nem értem miért ilyen mostoha ez a méret a Sonynak meg a Samsungnak.

(#20010) ityam válasza ityam (#20000) üzenetére


ityam
senior tag

Nah erre kössetek csomót:

Most lehúztam a monitoromról a DSUB csatit és átdugtam a TVre.
Most klónozva van a desktop. ugyanaz a kép van HDMIn is mint DSUBon.

HDMIn ugyanazt a szar képet látom mint eddig a DSUBon meg egy teljesen korrekt olvasható képet. Paintben amit rajzoltam függőleges és majdnem függőleges vonalat az is DSUBon úgy jelenik meg ahogy kell. HDMIn meg hol vastag a majdnem függőleges vonal hol vékony.

Létezik hogy tényleg tudja az 1920x1200 as felbontást a kijelző csak HDMIn lekapja 1366X768 ra míg DSUBon kimegy a valós felbontás?

(#20011) #03969024 válasza Jégtörő (#20009) üzenetére


#03969024
törölt tag

Érdekes, hogy tavaly nagyon rá voltam kattanva a C650-re, a kiállított darabokban mindig Samu panel volt, míg az eladásra kínáltak közül egyetlenben sem, pedig rendesen bejártam a bp.i boltokat. A 47LD750 mellett 3x is elmentem, mert vacak antennáról járatták, aztán az itteni ajánlásokra vettem meg, 160k-ért tuti vétel volt. A Pana plazmát is egy gyenge LCD-vel összehasonlítva demózták, tehát igyekeznek "terelgetni" a laikus vevőt. Amit el akarnak adni, az BR-ről járatják, a többit meg sakkozza ki a vevő. Az is gáz, hogy nem lehet egyetlen készülékkel lefedni az igényeket, de hát itt tartunk 2012-ben...

(#20012) maxika2004 válasza #75912448 (#20007) üzenetére


maxika2004
őstag

" Bármilyen tesztnél többet ér a felhasználók tömeges véleménye. Olvass bele az LG LED topikba " .......

Hát nem sok olyan zizi lehet mint én, mert az lcd, és a lg lcd-s topikból is visszaolvastam az utolsó 600-600 hszt :W :W :W

De azért feltételezem, hogy akiknek tetszett is az LG ,
annak nem volt G20-a.. vagy hasonlója...
(mondjuk azt a topikot az elejétől olvastam végig ! :Y )

Én is néztem élőben külön a Lg 620s-t ... és szép és tetszett, smart, csilivili 3D
belerepül, kiböki ez-az a szemem .
Utána sikerült egymás mellé tenni a két készüléket, Pana G20 - Lg 620s -t
és ugyanazt nézni rajt......
na itt bizonytalanodtam el rendesen. Elsődleges tv nek nem kéne az tuti.
Aki meg fél a beégéstől (átlag felhasználás mellett)
az meg nem fél hogy 5-6 évig szarabbat néz mint nézhetne ?

(#20013) -=RelakS=- válasza ityam (#20010) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

kb kizártnak tartom

Ha van makrós fényképezőgéped, lőj pár képet a tesztábráról

Amúgy 1920*1080 ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20014) ityam válasza -=RelakS=- (#20013) üzenetére


ityam
senior tag

sajna nincs Fényképezőm :(

Monitor tester progiban be lehet állítani hogy 1 pixelenként legyen csík és rendesen látom a csíkokat Dsubon. HDMIn meg egy összemosott szart :(
Engedte beállítani egyébként 1920X1200 at de most a klónozás miatt átállt 1920x1080ra. Kiterjesztettben ment az 1920x1200

[ Szerkesztve ]

(#20015) #75912448 válasza maxika2004 (#20012) üzenetére


#75912448
törölt tag

...De azért feltételezem, hogy akiknek tetszett is az LG ,
annak nem volt G20-a.. vagy hasonlója...

Én LW sorozatot tudok összehasonlítani G30-cal. Amíg állóképet néz rajta az ember fia, addig tökéletes, csak meg ne mozduljon szegény LCD :D Van egy rakat hibája a G30-nak is, azt sem tartott 5 percnél tovább felfedeznem :)

(#20016) BBéci válasza torma1981 (#19993) üzenetére


BBéci
titán

Azt cáfolom, hogy a DVD-filmek szarok egy full HD tévén. Bár belépő LCD-n még nem néztem.
Kiváló skálázási képességű lejátszóval, jó tévén, élményszámba megy a DVD filmek képe is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20017) BBéci válasza #75912448 (#20015) üzenetére


BBéci
titán

Ezért mondjuk az sokan, hogy az LCD nem való tévének, csak monitornak. Azon nem néz az ember gyors mozgásokat, de lassút is ritkán.

(#20014) ityam
Ha nem hiszel a gyári specifikációnak, amit Nightshadow beírt, akkor egy nagyítóval számold meg a pixeleket!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20018) -=RelakS=- válasza ityam (#20014) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

kamerás mobil + nagyító? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20019) ityam


ityam
senior tag

Sajna nagyon szar a a telefonjaim fényképezője :(

A nagyítós megoldást inkább kihagyom :D

Én elképzelhetőnek tartom hogy a panel benne Full HDs felbontású csak szoftveresen lebutították ezt a modellt. Aki akar Full HDs blueray filmeket nézni az vegyen drágább modellt alapon. Vagy ez nagyon irreális elképzelésnek tűnik?

[ Szerkesztve ]

(#20020) xd025 válasza -=RelakS=- (#20018) üzenetére


xd025
csendes tag

Üdv ! jók az LCD TV-k de fejjel lefelé hosszabb idejig ne szállítsátok!!!! saját tapasztalat!!! :)

PÜre illik válaszolni!!!

(#20021) torma1981 válasza xd025 (#20020) üzenetére


torma1981
veterán

Na fejjel lefelé van az adás azóta. ? :) :D

(#20022) ityam válasza BBéci (#20017) üzenetére


ityam
senior tag

Monitor testben beraktam hogy 20 pixelenként legyen vonal. és megszámoltam a két vonal között tényleg 20 pixel van. és 51 vonalat számoltam össze.

(#20023) xd025 válasza ityam (#20022) üzenetére


xd025
csendes tag

van adás valami kijött belőle de a szállító hibája volt de megcsinálta utána :D

PÜre illik válaszolni!!!

(#20024) -=RelakS=- válasza xd025 (#20020) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

mit értesz fejjel lefelé?
Állítva, teteje alul?
Fektetve, kijelző alul?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20025) xd025 válasza -=RelakS=- (#20024) üzenetére


xd025
csendes tag

Állítva, teteje alul azt értem de mint mondtam megcsinálták azóta kitünően működik :C

PÜre illik válaszolni!!!

(#20026) -=RelakS=- válasza xd025 (#20025) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Eleve állítva szállítani? :}
Én inkább fektetném, csak az nem tiszta, hogy baj-e, ha a panel van felül, a hátulja meg alul.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20027) Jégtörő válasza #03969024 (#20011) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Nem véletlen volt pár éve, millió fölött a plazma az lcd meg 400 ezer, szépen megfordult az ár, nem véletlen, Sony, Sharp vajon miért nem gyárt plazmát. Mert ilyen nagy Japán cég nem adja egy olyan ócskasághoz a nevét. Egy jó LCD nek van legalább olyan jó képe, mint egy plazmának, nem égnek be, és normális a fogyasztásuk, még amitől idegbajt kapok az a HD ready plazma, akkora tv igen is legyen full hd.
3d ből meg csak a passzív jó, majd jön BBéci, hogy az nem jó mert felezi a felbontást, az aktív meg nézhetetlen megfájdul az ember szeme, meg a feje tőle.

(#20028) #75912448 válasza Jégtörő (#20027) üzenetére


#75912448
törölt tag

4k-s tévén full hd a passzív 3d :-)

(#20029) -=RelakS=- válasza #75912448 (#20028) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ja, ezért tetszene egy 4K-s tv pl 42"-ban :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20030) ityam


ityam
senior tag

Nah csak kipróbáltam a telómmal való fénykép készítést. Paintben rajzoltam egymás mellé egy függőleges vonalat és egy olyat aminek az elja 1 pixellel van arrébb mint a teteje(vonalvastagságot 1 pixelre raktam).
a két kép ami készült:

Amit én hozzá nem értő okoskodó látok:
1 es kép: DSUB os bemenetet használva. rendesen látszik a full HD felbontás mellett ahogy vált egy pixellel arrébb a vonal.

2 es kép: HDMI bemenet: Elvileg Full HD felbontású kijelzőn ráerőszakolják a kijelzőre hogy csak 1366x768 as felbonásnak megfelelően tegye ki a képet ami azt eredményezi hogy a függőleges vonal 2 pixel vastagságú még amelyik nem teljesen tört vonal az a tetején 2 pixel vastagságú míg az alján már csak 1 pixel vastagságú. A jobb szélén lehet látni hogy egy grammal nem lett jobbrább a jobbszéle a vonalnak. Szerintem ezt a leskálázás csinálja egy olyan környezetben amikor fölösleges leskáláznia a felbontást.

Így nem logikus az érvelésem hogy miért is lehet hogy Full HDs a kijelzőm?

(#20031) Jégtörő válasza #75912448 (#20028) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Igen egy olyannak én is örülnék. Bár mint tudjátok, én nem vagyok olyan közel a tv hez, hogy szabad szemmel meg tudom különböztetni hd ready-t a full hd tól. Csak mikor monitornak használom, lehet más olyan közel ül a 2 méteres tévéjéhez, hogy igen. Mert betartja a nézési távolságot. Nem tudom, hogy megy ilyenkor moziba bekéredzkedik előbb egy mérőszalaggal, hogy melyik sorba vegyen jegyet, kiméri pontosan? :)

Akkor most dobhatom ki a full hd-t és jön az mpeg x kódolás az az mpeg 4 es tunerű tv kuka? :)) :)) :)) :)) :)) :))

(#20032) BBéci válasza ityam (#20030) üzenetére


BBéci
titán

Értsd már meg, nem full HD az a TV!!!
Számold meg a pixeleket egy kis terülten, mondjuk 2x2 centin és számold ki a panel méretéből a felbontást!

(#20027) Jégtörő
Az LCD technológia sokkal régebbi, mint a plazma. Akkor voltak nagyon drágák a plazmák, amikor még újdonságnak számított és nem volt LCD tévé a piacon, azokat csak monitornak használták.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20033) Jégtörő válasza ityam (#20030) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Mint ha élesebb lenne a hdmi kép, nekem nem csinál ilyet, videokártya beállításoknál nézd meg, hogy elbírja e, nekem is volt ilyen problémám régen, meg próbálj egy overdrivet a felbontásnak, hátha sikerül ráerőszakolnia a videokártyának a tv re a jelet.
Ha nem full hd a tv akkor, nem fog menni. De állítom, hogy jobb a képe a hdmi kábelnek.

[ Szerkesztve ]

(#20034) -=RelakS=- válasza ityam (#20030) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mondok neked egy nagyon egyszerű tesztet:
Itt egy kép:

Ez 1920*1080-as felbontású. Ha ekkora a tv-d felbontása, a következő részletet mindig tisztán látod:

Ha nem Full HD a tv-d, akkor vagy homályos, vagy teljesen olvashatatlan lesz az ABC a képen.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20035) ityam


ityam
senior tag

Nah közben átmentem tesómhoz megnézni az ő full hds tvjét és rá kellett jönnöm hogy az enyim nem az. :(
Mostmár csak azt kell eldöntenem hogy visszavigyem e vagy sem.

(#20036) -=RelakS=- válasza ityam (#20035) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mit írtak?
Full HD

Mit kaptál?
HD Ready

Ki kell vágni a balhét?
Igen!

Egyéb kérdés?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20037) donjohnson válasza ityam (#20035) üzenetére


donjohnson
addikt

sajnos itt is írják, hogy nem az

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#20038) BBéci válasza -=RelakS=- (#20036) üzenetére


BBéci
titán

Az a kérdés, hol írtak full HD-t? Ha a szokásos heti szóróújságban, arra nem lehet hivatkozni, mert a nyomdahibákért nem vállalnak felelősséget, ott olvasható mindenkor, az utolsó oldal alján.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20039) -=RelakS=- válasza BBéci (#20038) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

az mondjuk igaz, és ityam egy internetes szórólapot mutatott

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20040) BBéci válasza -=RelakS=- (#20039) üzenetére


BBéci
titán

Amit linkelt, azon nem láttam sem full HD, sem 1920x1080 megjelölést.
Te hol láttad? [link]
Éppen ezért nem értem, mi a probléma, miért kell ezzel vergődni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20041) -=RelakS=- válasza BBéci (#20040) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

képet is megnézted?

3D FULL HD
LED

Ez van ráírva

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20042) ityam


ityam
senior tag

A képen rajta van hogy Full HD. A tescoban kiállított TV előtt lévő táblán is FULL HD volt írva, nem csak az újságban.

Gondolkodok nagyon hogy visszaviszem hétfőn. Kérdés hogy a LED+3D önmagában megéri e a 90Kt vagy sem. Más márkából 130-140 alatt nem nagyon kapni FULL HD, LED, 3D TV. és annyit pedig nem szántam rá.
De még filózok rajta hogy lehet rászánom, de ezen még filóznom kell. Sok múlik még azon hogy sikerül e játékok alatt be tudom e állítani a 3Dt úgy hogy az tetszen nekem. Ha nem sikerül beállítani akkor biztos visszaviszem mert akkor már csak a LED feature marad meg azok közül ami szimpi volt. Ha játékok alatt be tudom állítani hogy jól nézzen ki 3Dben akkor még lehet hogy ez a 90K ért azt mondom megérte a LED+3D kombo is.

(#20043) Mittu88


Mittu88
senior tag

melyik panel adja a legszebb képet jelenleg? IPS? Ha igen, van több fajta ezen belül? Mi az az AH-IPS?

(#20044) #03969024 válasza Mittu88 (#20043) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem LCD fronton az AS-IPS, a Samu tulajoknak valószínűleg más a véleménye, a plazmások pedig lenézik az egészet. Ha jól tudom, az AH IPS-t az LG monitorokba szánta. Egyébként az a legjobb, ha a saját szemeddel nézed meg a különböző technológiákat. Ja, és gugli...

(#20045) Watt25 válasza ityam (#20042) üzenetére


Watt25
veterán

Nem hiszem, hogy 2012 vége felé megéri 90eFt-ot kiadni egy nem full HD-s TV-ért...
Átvertek, reklamálj.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#20046) Mittu88 válasza #03969024 (#20044) üzenetére


Mittu88
senior tag

És a LED tv-k között? Vagy az teljesen más kategória? Az eddigi választ is köszönöm szépen, nagy segítség volt :)

(#20047) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

lcd tv-t keresek, de nagyon nem vagyok otthon a témában

olyan kellene, amit a falra lehetne fúrni, kb 3 méteres távolságra lenne a foteltől, szerintem arra elég egy 26 colos nem?

nem kell 3d meg semmi ilyesmi, de legyen full hd-t

mik jöhetnek szóba?
nem feltétlen a legolcsóbb kell

hogy fullhdban jöjjön a műsor, mi kell ezekhez?
valami box vagy micsoda? van amiben ez beépített?

jó lenne ha usb-ről tudna filmeket lejátszani

köszi

[ Szerkesztve ]

(#20048) nightshadow válasza izomhod (#20047) üzenetére


nightshadow
veterán

kb 3 méteres távolságra lenne a foteltől, szerintem arra elég egy 26 colos nem?

3m-re legalább 46-os kell. Ilyen távolságból semmit nem látsz egy 26"-oson.

(#20049) #75912448 válasza izomhod (#20047) üzenetére


#75912448
törölt tag

Full HD-t szeretnél, de hogy annak előnyeit 3 méterről is élvezhesd, 60- 65"-os tévét kéne vásárolj.

(#20050) Cyrin


Cyrin
addikt

most hogy bekötötték a kábeles digi-t, ami ég és föld a t-home.-hoz képest jóval kevesebbért, aktuálissá vált a hálószobai 15-20 éves videoton tv cseréje, mert ez már sok neki...

ami fontos:
- 32-es tv fér el, nem nagyobb
- 100 Hz, jó lenne valódi, nem hátérvilágítás villogtatós
- pvr
- dvb-c
- fejhallgató kimenet (gondolom ez már alap)

ami nem kell:
- 3d
- mindenféle smart szarság (net, facebook stb.)

amiket eddig néztem neten:
Samsung UE-32ES5500 W
ebben aztán van minden, viszont a képminőségről túl sok jót nem olvastam, mozgásmegjelenítés rossz még lcd viszonylatban is

Sharp LC-32LE530E
nagyon nincs róla semmi, egy francia tesztet találtam, ott elég jókat írnak a képminőségéről, valamint plusz, hogy a felvett tartalom egyéb helyen is lejátszható, kicsit régebbi tv-de ahogy olvastam az új kiadást jobb is.

Panasonic TX-L32E5E
erről is jókat olvastam, viszont itt bár írják a digitális adás felvételét, a panasonic honlapon ez nincs benne, szóval lehet hogy mégsem tudja

egyelőre ennyit találtam

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.