Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4301) Monyesz válasza BBéci (#4297) üzenetére


Monyesz
aktív tag

Megyek, bár utána olvasva látom, hogy a G20 mind panelban, mind szolgáltatásban sokkal jobb, de erről majd ott...

(#4302) Gabor970 válasza zsolt19900 (#4299) üzenetére


Gabor970
addikt

távolság, ahonnét nézni fogod?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4303) Badb0y válasza BBéci (#4296) üzenetére


Badb0y
addikt

Jujjj, ez plazma :Y

Velük sosem voltam kibékülve :D Biztos jó vétel ?

Nem jobb egy LCD? Vagy valami nagyon fullos mennyivel lenne drágább ami minden szinten hibátlan ?

Más hozzáértő is dobjon egy választ pls :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4304) zsolt19900 válasza Gabor970 (#4302) üzenetére


zsolt19900
őstag

kb 2méter de inkább több

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4305) Badb0y válasza Badb0y (#4303) üzenetére


Badb0y
addikt

Esetleg médialejatszós?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4306) GoTReX


GoTReX
őstag

Mennyire rizikós használt LCD-t venni?

Kinéztem egy LG 37lg5000-t,de garancia sajnos nincs. :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#4307) gejala válasza GoTReX (#4306) üzenetére


gejala
őstag

Garancia nélkül felejtős.
Milyen évjárat ez a tévé? Ha azért nincs garancia, mert lejárt, akkor nagyon régi tévé és azért felejtős.
Ha nincs 2 éves, akkor meg miért nincs garancia rá? Az nagyon gyanús.

(#4308) gejala válasza Badb0y (#4303) üzenetére


gejala
őstag

Hibátlan tévé nincs, LCD-ben pláne.
Egy 46" fullos LCD 600k körül van, a Pana 50V20 plazma olcsóbb és nem kapsz annál jobb tévét.

Szerintem:
46" LCD Samsung C650 260k körül.
46" plazma Panasonic G20 300k körül.

[ Szerkesztve ]

(#4309) Gabor970 válasza zsolt19900 (#4304) üzenetére


Gabor970
addikt

2m? az jó, elég egy 42-es. Panasonic TC-P42C2 Ha nem kell beépített médialejátszó. Sztem legjobban ezzel járnál. Analóg kábeles adást talán ez jelenít meg legszebben. Amúgy erősen javallott áttérni valami digitális adásra. Akár tányéros verzió (digi nem, az csak kábelesben jó) ha nem városban laksz. Digitálisra akkor van értelme áttérni, ha HDMI összeköttetés megoldott a beltéri és a TV közt. Meglepően sokat számít!!!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4310) GoTReX válasza gejala (#4307) üzenetére


GoTReX
őstag

Pontosan ezt kérdeztem énis,de még nem kaptam választ!

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#4311) Badb0y válasza gejala (#4308) üzenetére


Badb0y
addikt

Értem, és a LED irány milyen? Samsungnak a LED TV-i ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4312) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
A #4271 hozzászólásra továbbra is várnám a jó tippeket. Segítsetek légyszi mert már szeretnénk megvenni a tv-t. Plazmát én nem szeretnék, tudom hogy jó kép stb, de konzol mellé nem akarok olyat illetve lehet hülyeség de tartok a beégéstől. Szóval csak lcd vagy led. Köszi szépen

(#4313) zsolt19900 válasza Gabor970 (#4309) üzenetére


zsolt19900
őstag

ja bocsi akkor izé :) lehet hogy rosszul tudom thome satunk van a beltéri egységen jelenleg van hdmi de ugye nem tudom használni, én megmondom őszintén még ott tartok, ha lenne még szkártom -mivel a másik tvn van- hogy attól csúcsabb lett a kép mint sima csatis adáson. Na de lényeg a lényeg van most olyan beltérim amin van hdmi de az le esz cserélve mivel a másik készülék amit még használunk szoftverileg sokkal sokkal tökéletesebb, szóval, sat tvnk van nem tudom, hogy az analog-e vagy digitális, és akkor nem tudom gondolom hd ready tv lenne nekem a legjobb, azok között láttam már 100k alatt, az ilyesmi mint orion és társaik mennyire jók?

Szerk.: és még egy variáns, látom ez egy plazma tv, ha esetleg néha számítógépezésre értsd ez alatt monitornak is használnám, arra is jó a ketyere? vagy arra amint olvastam már jobb az lcd?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4314) lumpen_stex válasza gejala (#4253) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

/*
Szerintem egyik technológia se jobb egyértelműen a másiknál ma már, mindegyiknek van előnye és hátránya is. A különbség annyi, hogy az alap
*/

hmm, a plazma minden szempontból jobb, talán a kisebb kijelzőkben nem lehet akkora felbontást megvalósitani mint lcd-ben, de a kis méret miatt ez nem számit. illetve 3d-re sem alkalmas igazán, mert nem jó ha túl nagy a képfrissités. de hogy mi lesz a 3d-bl az ajövő zenéje. sztem bukta, de ki tudja.

/*
Idén gyakorlatilag mindegyik Samsung LCD-nek olyan a feketéje, mint a hasonló árú plazmáknak (főleg az SPVA paneleseket értve ide, de az AMVA3 paneleknek se szégyenkezniük a középkategóriáig).
*/

ezt szerintem te sem hiszed el. az lcd azt tudja amit, túl sok fejlődés nem várható. majd ha lesz (eccer valamikó') led-es panel, a plazma árszintjén akkor talán az lesz a jobb választás, (fogyasztás, sebesség) de úgy néz ki nem nagyon lesz ilyen.

(#4315) lumpen_stex válasza igmond (#4312) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát a kölök gipszboxozik a plazmán jó sokat, 3 éve alatt égett be semmi. csak a gipszbox lett 3 ledes..

(#4316) BBéci válasza Badb0y (#4303) üzenetére


BBéci
titán

Eddig hány plazmád volt, hogy nem vagy kibékülve velük? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4317) gejala válasza lumpen_stex (#4314) üzenetére


gejala
őstag

Ha csúcs plazmát hasonlítunk csúcs LCD-hez, akkor igen, a plazma jobb. Low-endben is. Középkategóriában viszont nem jobb egyértelműen egyik sem a másiknál. Mást állítani elfogultság.
Én például nézegettem egymás mellett C650 LCD-t és S20 plazmát (kalibrálva persze) és teljesen döntetlenre jöttek ki nálam. Egyáltalán nem egyforma a képük, de összhatásra nem lehet győztest hirdetni.

Amit a feketéről írtam, az tény. Ezt műszerrel bármikor egyértelműen és megismételhetően be lehet bizonyítani. Ja, szemre is látszik.

Még mindig túl sok az olyan ember, aki azt hiszi, hogy a plazma beég, az LCD-nek meg szürke a feketéje...

[ Szerkesztve ]

(#4318) Badb0y válasza BBéci (#4316) üzenetére


Badb0y
addikt

1db, és valamiért a szín és az élesség nem volt olyan mint egy lcd-nél :( Nem full HD volt, csak hd ready. Tehát akkor egyhangúan a legjobb vétel az a pana lenne amit ajánlottatok (Panasonic G20)? Nem az 50"-os, mert az inkább 500.000 mint 400, hanem az olcsóbbik? Színei rendbe kellene legyenek meg az élek Xbox,médialejátszás lenne csak.

Igen, egyébként 5x24hz miatt kellene a 120hz.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4319) BBéci válasza Badb0y (#4318) üzenetére


BBéci
titán

Az a tévé hibás, selejtes lehetett.
[link] Ez messze van az 500-tól.
Már mondtam, a 120 hertzet felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4320) ZaJanga


ZaJanga
tag

Sziasztok! Tudtok segíteni abban, hogy hol tudok venni LCD kijelzőt?
Full HD-s LG 42" -os tv ről lenne szó. Betört a kijelző. Ne is kérdezzétek hogyan sikerült!
A kijelző tipusa: LC420WUE (SB) (C1)
:R

Ámítástechnika

(#4321) BBéci válasza ZaJanga (#4320) üzenetére


BBéci
titán

Annyiba kerülne, mint egy új tévé. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4322) Badb0y válasza BBéci (#4319) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem nem nem, gelaja írta ezt:

"Hibátlan tévé nincs, LCD-ben pláne.
Egy 46" fullos LCD 600k körül van, a Pana 50V20 plazma olcsóbb és nem kapsz annál jobb tévét."

120hz amcsiból beszerezhető, egy bajom vele az, hogy ntsc, és nincs olyan ami ntsc/pal mint a kamerák :(

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4323) gejala válasza Badb0y (#4322) üzenetére


gejala
őstag

Egy 100 hz-es tévé is tökéletesen le tudja játszani a 24p-t, az nem ettől függ. Na persze, már amelyik. :D

(#4324) Gabor970 válasza ZaJanga (#4320) üzenetére


Gabor970
addikt

legközelebb, ha repül a tányér, ne állj el az útjából! :)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4325) Badb0y válasza gejala (#4323) üzenetére


Badb0y
addikt

Eddig a Pana 46g20 a nyerő :D
Remélem nem fog csalódást okozni :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4326) gban


gban
Közösségépítő

32-es LCD-n látható, szabálytalan "árnyéknak" mi lehet az oka?
Fehér és sötét háttérnél nem látszik, világos színeknél, pl. focimeccs alatt viszont árnyék / folt / sötétebb rész van a háttérben.
Mitől lehet?
Megszüntethető-e?
Nem akarok pofátlan lenni, de a nagyon gyors válasz borzasztó segítség lenne.
Köszönöm.

Postázást nem vállalok.

(#4327) Daffni2 válasza Badb0y (#4325) üzenetére


Daffni2
addikt

Remélem nem fog csalódást okozni

Abban biztos lehetsz.

Miután hazavitted és bekapcsoltad, nem győzöl majd hálálkodni. :C

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#4328) v2izzy


v2izzy
tag

Nah meg van az EX-500.
Nagyon tetszik!! :C

Viszont szeretnék rá, egy wifi-s usb-t hogy legyen rajta net. Ez megfelel? És ezzel mehetne a DLNA?

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#4329) Rick4 válasza Badb0y (#4322) üzenetére


Rick4
félisten

Nem kell a tunert használni, veszel egy hdmi-s beltérit, és bedugod. Az ott is meg itt is ugyanaz.. Amcsiból mennyiért tudnál szerezni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4330) BBéci válasza v2izzy (#4328) üzenetére


BBéci
titán

DLNA-hoz nem kell USB kütyü.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4331) Badb0y válasza Rick4 (#4329) üzenetére


Badb0y
addikt

Nagyon jó áron kel megvenni, mert a postaköltség közelebb van a 100e-hez, mint az 50-hez (mivel csak futár viszi)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4332) ZaJanga válasza Gabor970 (#4324) üzenetére


ZaJanga
tag

:D
Most komolyan. Van valami infó róla honnan lehet ilyet venni?

Ámítástechnika

(#4333) nightshadow válasza ZaJanga (#4332) üzenetére


nightshadow
veterán

Mondjuk a hivatalos LG márkaszervizben, s gondolom ki is cserélik pénz ellenében, mivel nem garanciális hiba: [link]

(#4334) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

A Samsung LE32B530P7W és a Samsung LE32B530P7N közötti különbségről szeretnék kérdezni. Rákerestem a neten,de a Samsung LE32B530P7W-ről nincs pontos adat...Pl: Contr. High....

Lehet én voltam figyelmetlen,de ez a kettő érdekelne,és szeretném tudni melyik a jobb választás.

Előre is köszönöm! :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#4335) ltoth


ltoth
csendes tag

Muszáj félmilkát adni érte?
Én tavaly november óta használok egy LG 32LH3000 -et, akkor 104e volt - LCD 3X hdmi, Az USB-jét megoldottam, viszi a mkv-ket is, egy Alcor HD-1500 -at hazsnálok hozzá (földi adókról felvesz, lejátszik dts hangot nem).
DVB-T és /C tuner (analóg is, de minek)
Könnyen kezelhető a manüje, sok szolgáltatással.
Most újabb típus van de csak 2xHDMI sajna, meg persze LED-esek.

(#4336) ZaJanga válasza nightshadow (#4333) üzenetére


ZaJanga
tag

thx :R

Ámítástechnika

(#4337) romulan válasza v2izzy (#4328) üzenetére


romulan
tag

Hivatalosan csak a Sony UWA-BR100-at fogadja.

(#4338) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok,
Mivel sajna altalanos LED hattervilagitasu LCD topik nincs kulon igy itt teszem fel a kerdeseim.. :)

Esetleg valakinek van tapasztalata afelol mit erdemes venni 46" ban gondolkodom, LED hattervilagitas. Ennyi. ja es 3k alatt... (igazandibol jo lenne 2k hoz kozelebb...a vateran tegnap csusztam le egy samu B6000 rol 230 ert :( )

szoval van e alterativa a B/C 6000/5000/7000/8000 samu seria mellett mas gyartoknak?
Ha igen melyikuk erdemes megfontolasra?
Koszi

UI: azt hogy miert ragaszkodom a LED hatterhez igen egyszeru: fogyasztas. Ennyi. Nem mondom hogy jobb a kepe, nem mondok semmit. Egyszeruen a 46 os samu ~100W ot fogyaszt. Ez az egyetlen ami nekem mellette szol :) (ugyhogy most ne ezt boncolgassuk ;) koszi)

(#4339) v2izzy válasza BBéci (#4330) üzenetére


v2izzy
tag

És akkor, hogy tudnám aktiválni a DLNA-t?
Mert érdekelne, de nem találtam jó írást róla. Nem tudtok ajánlani valamit?
Köszönöm! :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#4340) Daffni2 válasza Z0mbi (#4338) üzenetére


Daffni2
addikt

A hivatalos specifikáció szerint 170W a fogyasztása.
[link]

A Panasonic TX-P42C2E Plazma TV Átlagos éves fogyasztása: 106 kWh

Az EON energiatakarékossági díj győztese a TV-k között.http://www.eondij.hu/dijazottak.php#lcd_teve

Ha csak a fogyasztás számít.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#4341) BBéci válasza v2izzy (#4339) üzenetére


BBéci
titán

A tévéd leírásában (kezelési könyvében) benne van, hogy miként kell használni. Olvasd el ezt is!

(#4338) Z0mbi
Az összes általam olvasott cikk, vélemény szerint csak az áramfogyasztás miatt nem érdemes LED-es tévét venni. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4342) pitor68 válasza Z0mbi (#4338) üzenetére


pitor68
csendes tag

Ha kiadtok több 100 ezer forintot egy tv-ért akkor miért számít a fogyasztása?
Nálam a kép és szollgáltatások számítanak tv vételkor, nem a néhány 10-20W fogyasztáskülönbség.

(#4343) heffe


heffe
csendes tag

Hali!

Ha egy LCD vagy ledes LCD tudja a 100 vagy 200 Hz képfrissítést, akkor miért van az, hogy csak 60 Hz-en fogadja pl PC-ről a HDMI-t? Van olyan tv, ami akkor is képes a 100Hz-re, ha PC-ről vagy egyéb multimédiás állomásról megy a HD anyag?
[link]

(#4344) BBéci válasza heffe (#4343) üzenetére


BBéci
titán

Honnan a csudából veszed, hogy csak 60 hertzet fogadnak? :F Ez tévedés!
Megy bármilyennel, ami kellhet, 24-gyel, 30-cal és 50-nel is.
A 100 (200) Hz a tévé saját képfrissítését jelöli, nem keverendő a bemenő jellel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4345) Z0mbi válasza pitor68 (#4342) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Sharp LC46LE600E operation p. cons. : 89W
A samu B6000 nek 105W (persze mindet fel lehet tolni az egig... viszont a plazmat/ sima LCDt nem lehet annyira szabalyozni.)
Es miert erdekes mennyit fogyaszt...Hat. a vicc az az hogy azon kevesek koze tartozom akik probaljak leszoritani a fogyasztasukat amennyire lehet. Ez amolyan sportag ;)
Nem tartozik ide annyira de multkor vettem egy IR kutyut amit a tv tavjaval benyomok villanyt ad az egesz tv allvanyon levo cuccnak. ha leesik a fogyasztas ~40W ala akkor kikapcsol.

Nos ez a trukk 3500ft volt. Azota havonta ~1000 ft al olcsobb a villanyszamlam. (megmertem 58W volt az osszes kutyum standby fogyasztasa (erosito, dvd, tv, xbox360, subwoofer, acryan, mobilvinyo rajta))
Nos a TV nel ugyan ez a lenyeg nalam. Ne zabaljon 120W+ ot. Ennyi. Es legyen 46" :)
A mostani TVm elviselheto szinten 60W ot fogyaszt (32" LCD) amivel ki vagyok bekulve...
De nagyobb kene :)

(#4346) BBéci válasza Z0mbi (#4345) üzenetére


BBéci
titán

Semmivel nem lehet jobban szabályozni a LED-esek fogyasztását, mint a többi televízióét. Viszont a LED-es annyival kerül többe, hogy évek kellenek, mire megtérül az esetlegesen alacsonyabb áramfogyasztása miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4347) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Lehet, hogy már volt róla szó, de kérdezném, hogy kinek van tapasztalata a garanciával kapcsolatban. Internetes bolttól szeretném megvásárolni (mert ugye ott olcsóbb) viszont azt mondják, hogy nem magyar garancia van rajta. Felhívtam az LG Magyarország ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták, hogy a szervizük csak akkor javíttatja a tv-t, hogyha a garanciajegyen importőrként az LG Magyarország van feltüntetve.
Tehát, ha nem így veszem, akkor a bolt vállalja a garanciát és nem a hivatalos LG szervíz?
Van egy másik cég is aki viszont úgy hirdeti magát, hogy hivatalos magyar garanciával adja a tv-it, viszont az ügyfélszolgálat megkereste és kiderült, hogy nem állnak vele kapcsolatban.

(#4348) Gabor970 válasza Z0mbi (#4345) üzenetére


Gabor970
addikt

pont a plazmák azok, amiknek a fogyasztása erősen műsor és fényerő függő. Ha ez a sportod, akkor vegyél egy samsung plazmát, gondolom a 42-es az kevesebbet eszik mint az én 50-esem, eco módot bekapcsolod, besötétítesz, sokat nézel horror filmeket, amelyekben kevés a világos tartalom és még 70W körül is el fog vegetálni az a szegény készülék.

A hosszabbítóddal egyet értek, nekem csak azért nem olyan van, mert 2 éve újra lett szerelve a villanyom, és a TV melletti egyéb fogyasztó kütyük olyan konnektorsorba vannak bedugva, amelyeknek ugyanolyan villanykapcsolójuk van, mint a lámpának. Kicsit érdekesen nézett rám a villanyszerelő, aztán azt mondta: "milyen jó ötlet!" Egyedül a TV az, ami állandó áramellátás alatt van, 0,3W a standby teljesítményfelvétel, illetve talán nem is örülne a TV ha ki-be lenne kapcsolgatva a konnektora. Lehet, hogy a többi eszköz sem kedveli ezt annyira -UPC már jelzett, hogy a modemem miért nincs állandóan áram alatt, így ők nem tudják ellenőrizni a megfelelőséget, ....leszarom- de azokat nem féltem annyira.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4349) @tis


@tis
csendes tag

Hali!
Érdeklődnék samsung LE32C530-as tulajokotól hogy tapasztalt e valaki olyat, hogy monitorként bekötve (d-sub kábel) nem ismeri fel a windows 7 64 bit a tv-t.
Nem pnp képernyőt ír rá, így nem engedi a legnagyobb felbontásba rakni (1920x1080).
Esetleg erre tud valaki valami megoldást?
Priviben is jöhet a segítség.
Előre is köszönöm!
S.O.S lenne...

(#4350) Daffni2 válasza @tis (#4349) üzenetére


Daffni2
addikt

Ne D-subot használj, hanem a HDMI-t.

"Aki ad,az nyer"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.