Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Lompos48 válasza Bjørgersson (#13350) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ne törődj a dologgal csak annyira, hogy MINDIG legyen vizük. Ha egészségesek annyit isznak, amennyi kell nekik. A nyelve csak a "szellőztetés" miatt lóg.

(#13352) Bjørgersson válasza Lompos48 (#13351) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudom én, csak rossz látni, hogy ennyire szenvednek a melegtől. Tavaly nyáron nem rémlik, hogy ennyire lógott/ilyen meleg lett volna. Mostanában rákapott, hogy a kocsi alá mászik be, néha kirobbantani se lehetne onnan. :)

Egyébként van előttük mindig víz, ha el is megyek itthonról, inkább jóval többet adok nekik, csak tudjanak inni. Hiába nem friss, de legalább van előttük.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13353) Lompos48 válasza Bjørgersson (#13352) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rövid ideig boldoggá lehet tenni őket egy, a fejükre/hátukra terített hidegvizes törülközővel, ameddig megtűrik magukon.

(#13354) Bjørgersson válasza Lompos48 (#13353) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Holnap keresek valami rossz törölközőt, aztán megnézem hogy tetszik majd Boginak.

Szilvától lesz valami bajuk? Tegnap este adtam nekik pár szemet, csak úgy nyomtak befele, nem győztem nekik adni. :))

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13355) Lompos48 válasza Bjørgersson (#13354) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem lesz. Az enyém már lopott/evett frissen pucolt tormát is... és élvezte, csak épp' nem cuppantott utána. :)

(#13356) Bjørgersson válasza Lompos48 (#13355) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt nálunk még nem kóstolták. Volt már savanyú káposzta, meggy, cseresznye, szilva, alma. Eddig egyedül a sárgarépát és az almacsutkát nem szerették. :)

Apumnak elvileg volt olyan törpesnacija, aki még a kukoricacsutkát is megette.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13357) capulet75


capulet75
addikt

Be szoktam áztatni a kutyát. :DD Olyan mint a szivacs, fevesz vagy 3 liter vizet a bundája. Persze utána a szőnyeg is. :))

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#13358) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Kezd rájönni a kutya, hogy nem úgy működik a fürdés, hogy csak odaáll. Mert eddig nagy melegben, beleállt, de mi vizeztük be és élvezte. Most beleáll, de csak néz, hogy nem működik a víz :)

"Those who want respect, give respect"

(#13359) Lompos48 válasza Idiofil (#13358) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:))

(#13360) Varoz válasza Idiofil (#13358) üzenetére


Varoz
őstag

:DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13361) FehérHolló válasza Idiofil (#13358) üzenetére


FehérHolló
veterán

Sürgősen távolságérzékelőssé kell alakítani a csapot. :K

Skynet is real. It's called Google.

(#13362) Idiofil válasza FehérHolló (#13361) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát a falra ki van szerelve a locsolónak a kapcsolója, azt már tudja hogy kell használni. Múltkor arra jöttünk haza, hogy a kert ázik már kb órák óta, mert ő úgy gondolta, hogy locsolni kell...

"Those who want respect, give respect"

(#13363) Lompos48 válasza Idiofil (#13362) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És akkor sokak rémálma: interneten nemcsak a kapcsoló lesz vezérelhető, hanem a kötelezővé váló chip segítségével majd a kutya is utasítható lesz a kapcsoló működtetésére. :D

[ Szerkesztve ]

(#13364) FehérHolló válasza Lompos48 (#13363) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt ugye érzed, hogy ezt körülbelül 2 óra leprogramozni, egy kiterjesztett hatókörű RFID olvasót meg 5-6 óra összerakni hardveresen, jómódosan? :D
(Legyártatni mondjuk egy külön élvezet, de ez egy magyar kuriózum. Nem ajánlom senkinek.)

Ez a közeli jövő. A kutya szaladgál a kertben, közben indítja a locsolót. Jobb, mint a birkákat terelgető puli. Hasznosabb a mai ember számára. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#13365) AMD Power


AMD Power
titán

Mi baja lehet egy olyan kutyusnak akiknek sokszor kell visszatartania a pisilést, mert ritkán viszik le vagy keveset töltenek lent vele az utcán. Húgykő gondolom stb...

Egy ismerősömék gyereke ritkán és keveset (időben) viszi le a kutyát. Anyuka - Apuka persze szól neki de elfelejti , lusta stb. Így ők viszik le sokszor de nincsenek mindig otthon. Mivel tudnám a gyereket meggyőzni ,hogy ha ez így folytatódik tovább a kutyus elpusztul... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13366) Idiofil válasza AMD Power (#13365) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Egy nagy pofon.... :DD

Hát pedig el kell magyarázni, hogy vigye le, nincs mese...Bár én nem vagyok szülő, így érdemben erre nem tudok válaszolni :)

Szerk:Zárják be a wc-t és csak 1X kapja meg a kulcsot egy nap.

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#13367) Varoz válasza AMD Power (#13365) üzenetére


Varoz
őstag

Zárd be egy hétre a szobájába és csak kaját toljál be neki mindennap. Csak rájön. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13368) AMD Power válasza Varoz (#13367) üzenetére


AMD Power
titán

Én már mondtam ilyet... de mégse az én gyerekem. Ha az enyém lenne akkor levinné... kénytelen lenne. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13369) Lompos48 válasza AMD Power (#13365) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Amikor nem bírja, még a legfegyelmezetebb kutyus is odapisil (szerencsére). A húgykő pedig egy betegség, nem a vizeletvisszatartás okozza.
A gyereket meg kell nevelni, és/vagy vele takaríttatni állandóan a kutyus után és nem csak akkor, ha odapisil.

(#13370) Varoz


Varoz
őstag

:C :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13371) capulet75 válasza AMD Power (#13365) üzenetére


capulet75
addikt

Veseelégtelenség ha jól tudom ,vagy valamilyen veseprobléma. És az sokat elvesz az életéből.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#13372) Lompos48 válasza capulet75 (#13371) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"A krónikus veseelégtelenséget előidéző tényezők közül már számosat ismerünk, melyek közül a leggyakoribbak a cukorbetegség, a krónikus vesegyulladás (glomerulonephritis) vagy a magas vérnyomás, valamint az érkárosodás. Amikor a vesék nem működnek tovább, a termelt vizelet összetevőinek-mint a víz és a salakanyagok-mennyisége is lecsökken, így azok felhalmozódnak a szervezetben. ezt a jelenséget urémiának hívjuk. Legfőbb tünetei a fáradékonyság, étvágytalanság, az émelygés és a viszkető bőrfelület. Ha az urémiát nem kezelik, annak súlyos, akár halálos következményei is lehetnek."

A fentiek a kétlábúak :) számára voltak megfogalmazva, de a vizeletkiválasztás szempontjából a kutya is ugyanúgy "működik".

Ha a kutyát nem viszik pisilni, akkor a húgyhólyagja telik meg és nem a veséje. A veseelégtelenség egy nagyon komoly betegség, de más, mit amiről itt szó volt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#13373) Jovanny2 válasza Varoz (#13370) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem 100-tól már nem annyira élvezi. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#13374) Lompos48 válasza Varoz (#13370) üzenetére


Lompos48
nagyúr

km >>> km/h talán. :D

(#13375) Varoz válasza Jovanny2 (#13373) üzenetére


Varoz
őstag

Nem túl őszinte a mosolya. :DDD


Lompos48

Nem én készítettem. Nekem is szemet szúrt. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13376) philoxenia válasza Varoz (#13375) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kutyát madzagon húzták annyi km -en át.... :O

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13377) killer_04


killer_04
csendes tag

Szép estét!
Most találtam erre a topicra. Nem gondoltam, hogy itt PH-n is van kutyás topic, pedig amint látom nem éppen most jött létre...
Jelenleg három kutyám van, két szuka, és egy kan. Nem szaporítom őket, semmi félreértés ne essék. Kisgyermekkorom óta érdekelnek a kutyák. Sokat foglalkozom velük, nem tartom őket láncon, és megfelelően vannak gondozva. Sajnos manapság elég sok esetben ez nem így történik. :(
Olvastam, hogy aggódtok a lihegés miatt. Jó időben nekem is lóg a nyelvük, ez így van rendjén. Fő a friss víz, ahogy ezt előttem is írták. Nekem rettenetesen félnek a víztől. Nem tudom miért, nem voltak vele félemlítve. Kölyökkoruk óta irtóznak tőle, így nem tudom őket locsolni ha meleg van. Szerencsére rövid a szőrük. Az előbb etettem őket, és meglepően tapasztaltam, hogy a két szuka (Maya és Kira) remegett.:D Igaz, kicsit most hűvösebb az idő...
Itt van róluk pár fotó.

[L:/dl/upc/2012-08/12/248162_lqmiwpcchz48gwps_p4110045.jpg](IMG:/dl/upc/2012-08/12/248162_lqmiwpcchz48gwps_p4110045.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#13378) canniball válasza killer_04 (#13377) üzenetére


canniball
nagyúr

killer pitbullokat tart...jól hangzik... :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13379) killer_04 válasza canniball (#13378) üzenetére


killer_04
csendes tag

na igen, ez így kicsit vicces! :DD
Nagy ellenzője vagyok a kutyaviadaloknak! semmi harcoltatás és hasonlók!

(#13380) mexicanraven válasza killer_04 (#13377) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Gyönyörűek!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#13381) canniball válasza killer_04 (#13379) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagyon helyes! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13382) killer_04 válasza mexicanraven (#13380) üzenetére


killer_04
csendes tag

Köszönöm a nevükben! :)

(#13383) killer_04 válasza canniball (#13381) üzenetére


killer_04
csendes tag

azokat az embereket akik kínozzák őket...na őket én sem pátyolgatnám! ;)

(#13384) Bjørgersson válasza killer_04 (#13377) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Úristen de gyönyörűek! :Y Milyen fajta? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13385) killer_04 válasza Bjørgersson (#13384) üzenetére


killer_04
csendes tag

Ezt a fajtát Amerikai Pit Bull Terriernek nevezik. :R

(#13386) Bjørgersson válasza killer_04 (#13385) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Amerikai fajták közül csak a Staffordshire Terriert ismerem, de így képek alapján a Pitbull jobban tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13387) killer_04 válasza Bjørgersson (#13386) üzenetére


killer_04
csendes tag

Ez a két fajta nagyon közel áll egymáshoz!:)

(#13388) FehérHolló válasza killer_04 (#13387) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ja, fél centire, azt reggelizték. ;]

Egyébiránt valóban szép ebek.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13389) Varoz válasza killer_04 (#13377) üzenetére


Varoz
őstag

Viszot!

Jó pofák. :D

Nem gondoltam, hogy itt PH-n is van kutyás topic, pedig amint látom nem éppen most jött létre...
Itt minden van. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13390) killer_04 válasza Varoz (#13389) üzenetére


killer_04
csendes tag

Lassan kezdem beismerni! :DDD :D

(#13391) killer_04


killer_04
csendes tag

Na és nektek? Van kutyátok? Ha van, milyen fajta?:)

(#13392) mexicanraven válasza killer_04 (#13391) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem egy amstaffem van!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#13393) killer_04 válasza mexicanraven (#13392) üzenetére


killer_04
csendes tag

Mutatsz róla képet?:)

(#13394) mexicanraven válasza killer_04 (#13393) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Keress a felhaszbalonevemre itt a topikban, most telefonrol nem tudok mutatni!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#13395) Varoz válasza killer_04 (#13391) üzenetére


Varoz
őstag

Nincs, én csak viccből vagyok itt. :DD

Van amúgy.
Egy német juhászkutya. :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13396) Bjørgersson válasza killer_04 (#13391) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nálunk egy bigli és egy nyugdíjas puli van. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13397) killer_04 válasza Varoz (#13395) üzenetére


killer_04
csendes tag

Az egy dolog, hogy itt vagy. Lehet, hogy szereted a kutyákat, de jelenleg nincs a háznál eb. :DD

(#13398) Varoz válasza killer_04 (#13397) üzenetére


Varoz
őstag

Na, jó, ez jogos. :D

3x tettem be képeket. Íme tekintsd meg: 1 2 3 :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13399) killer_04 válasza Varoz (#13398) üzenetére


killer_04
csendes tag

Gyönyörű kutya! Szeretem a német juhászokat. :K

(#13400) Varoz válasza killer_04 (#13399) üzenetére


Varoz
őstag

:R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.