Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) cocka


cocka
veterán

Olyan ház van esetleg, amibe 4-5 2.5-es HDD-t is bele lehet rakni? Vajon a tápja milyen?

Nekem nem kell se raid, se extra funkciók, csak jó lenne, ha tudna kezelni több vinyót is egyszerre.

(#6102) gerner1 válasza cocka (#6101) üzenetére


gerner1
veterán

Én sokáig gondolkodtam egy Sabrent DS-4SSD beszerzésén, de az, csak jelentős átalakítással tudta volna fogadni a mi 15mm magas (vastag) 2.5" -os meghajtóinkat. Szóval, adott esetben, normál méretűekhez megfeleő lehetne .

(#6103) cocka válasza gerner1 (#6102) üzenetére


cocka
veterán

És vajon hány volttal működik meg mekkora amper kell neki?

15 mm-esek is mennek 5 volt 900 mA-rel?

(#6104) gerner1 válasza cocka (#6103) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs pontos infóm, és a gyártói oldalon sem találtam anno erre vonatkozót.

"15 mm-esek is mennek 5 volt 900 mA-rel?"
- Nem tudom, hogy van-e ilyen meghajtó. A mi 5TB -os Seagate -jeink 1.2A -esek.

(#6105) cocka válasza gerner1 (#6104) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ha esetleg vennék egy ilyen 15 mm-est inkább 3.5-es házra kötném, mert onnan tuti megkapja, amit igényel. 12 volt 2 amperből csak kigazdálkodja. :D

Akkor ha jól értem Magyarországon nem is kapható ilyesmi ház?

(#6106) gerner1 válasza cocka (#6105) üzenetére


gerner1
veterán

Amit linkeltem, az külső tápegységes. Csak, infó nincs, hogy mennyit ad le .. Normál méretűeket (én úgy tudom, hogy a 3TB alattiak mind olyanok), szerintem, biztosan stabilan kiszolgál.

"Akkor ha jól értem Magyarországon nem is kapható ilyesmi ház?"
- Én nem találtam. Anno, amit néztem, az Belga, vagy Holland forrás lett volna.

Egyelőre (mivel nem találtam jobbat), én is külső 2,5" USB-C -s házban tartom őket, szólóban ...

[ Szerkesztve ]

(#6107) King Unique válasza cocka (#6101) üzenetére


King Unique
titán

Van, ott van pl. az ICY BOX IB-RD3741-C31 4-lemezes külső ház, ami ugyan RAID funkciós, de tud JBOD módot is, amikor külön-külön kezel minden HDD-t.
A másik válaszban említett Sabrent DS-4SSD viszont dokkoló és nem külső ház, de olyan szempontból releváns, hogy a másik opció a külső ház mellett értelemszerűen a 4-lemezes HDD / SSD dokkoló.

"15 mm-esek is mennek 5 volt 900 mA-rel?"

Nyilván mennek 1 db USB 3.X portról, sőt ez elég alap, elég csak a 2,5"-os, USB-s tápellátású 4-5 TB-os gyárilag készre szerelt külső HDD-kre gondolni, amikben eleve 15 mm magas merevlemezek vannak.
Hálózati (külső) tápadapter max. akkor kell, ha többlemezes külső házról van szó és egyszerre több 2,5"-os HDD-t kell működtetni, mint pl. a 2-lemezes ICY BOX IB-RD2253-U31 külső háznál.

[ Szerkesztve ]

(#6108) cocka


cocka
veterán

Köszönöm a válaszokat!

(#6109) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ilyet véletlen se vegyetek.

Megjött, HDD-vel nem ment, SSD-vel is hektikusan ment.

Most már sehogy. Gyári kábel helyett próbáltam másikkal, azzal talán viszi. De mintha nem kapna elég kraftot.
Érdekes módon Kingston SSD-t nem viszi, Micron-t simán, HDD-ből Toshibát nem vitte, HGST-t meg igen... Szerintem nagyon gyenge áramerősséget visz át.

RTL9201-es vezérlő van benne amúgy.
( Én is csak azért vettem, mert mondom itthonra adatmentésekhez jó lesz, meg csak egy 1000 volt akcióban)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6110) King Unique válasza Graphics (#6109) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "nem ment", "nem viszi" akkor reális és helytálló, ha fel sem pörög / be sem kapcsol a külső házban lévő HDD / SSD, Windows esetén sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg.
Normál esetben nem a HDD / SSD márkájától, gyártójától függ hogy működik-e egy ilyen külső házban, elég-e 1 db USB-port a tápellátásához, hanem a különféle jellemzőitől, mint pl. IDE / SATA csatolófelület, 5400 / 7200 RPM, X A (amper) áramfelvétel, stb.
Az nem a külső ház hibája, ha a PC-n megfelelő tápellátást biztosító USB 3.X / USB4 port helyett USB 2.0 porthoz van csatlakoztatva, amely utóbbinál a tápellátás bizonytalan lehet. Valamint akkor is lehet USB-s tápellátási probléma, ha túl hosszú az USB-kábel, nem véletlenül mellékelnek a 2.5" és M.2 külső házakhoz gyárilag rövid kábeleket.
Ki lehet fogni akár gyári hibás külső házat is, vagy van amikor az USB-kábel hibás gyárilag, amely utóbbit a kábel cseréje megoldja. Egy ilyen eset, egy ilyen tapasztalat alapján viszont nem feltétlen lehet általánosítani, ha már pl. 10-20 (vagy több) ilyen előfordul ugyanabból a külső házból, akkor már inkább.
Elég noname ez a külső ház, ez a "NoEnName_Null" márkanév érdekes. :D

Köszönjük a beszámolót!

[ Szerkesztve ]

(#6111) Graphics válasza King Unique (#6110) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megfelelő helyre van csatlakoztatva, megfelelő portra.

Nem az amatőr tàborba tartozok. :U :R
Ez a termék hibás, ennyi. Egyikkel megjelenik másikkal nem.
Közvetlen a gépbe/ laptopba dugva van. Több meghajtóval tesztelve nem mindegyik jelenik meg Win alatt. Ez tény jelenleg.

Lehet működni fog néha, de az kevés.

A vele együtt érkező Orico viszont rendben van, habár az is olcsó műanyag, és kicsit gyengébb is a ház.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6112) Moki2 válasza Graphics (#6109) üzenetére


Moki2
aktív tag

Az a csati amúgy is usb 2-es időket idéz , onnantól gyanus . Mondjuk attól kellene elég tápot biztosítania mert 1TB-os Toshiba külső winyóm is ilyenel van ellátva , de azért megy még usb2-n is (valszeg energiatakarékosabb modelt raktak bele..) . De mostanság usb c van rajtuk .Gondolom hátlapi usb-n is próbáltad .

[ Szerkesztve ]

(#6113) Graphics válasza Moki2 (#6112) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Type-C a cucc.
A másik a dupla csatis, de én Type-C-t vettem. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6114) King Unique válasza Graphics (#6111) üzenetére


King Unique
titán

Hát pont ez ez, a vásárolt termék lehet vélhetően hibás, ha biztosan nem az USB-s tápellátás és nem az USB-kábel a probléma forrása, meg nem is a PC előlapi portja (inkább hátlapi port használata javasolt), ellenben nem feltétlen a teljes sorozat, meg pláne nem 1 ilyen tapasztalat alapján.

(#6115) Moki2 válasza Graphics (#6113) üzenetére


Moki2
aktív tag

Akkor , ha alaplapon van hátlapi usb c csati akkor én usb c-usb c kábellel használnám . Bár az ezres ár nem sok jóval kecsegtet , onnan valszeg minden ki van spórolva..

(#6116) Graphics válasza King Unique (#6114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet, megreklamálom, majd kíváncsi leszek mit mondanak. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6117) ben-ga válasza ben-ga (#5993) üzenetére


ben-ga
tag

Most kombó házat keresek, olcsót, sebesség nem számít.

A sata-s Orico kiválóan működik, és toll free! ;)

(#6118) mrbego


mrbego
aktív tag

Üdv
Asztali gépemben az m.2 SSD-t kicseréltem egy nagyobbra, és a korábbit hasznosítanám külső tárolóként.
Az SSD m.2 nvme típusú, és nem tudom, hogy ez mennyire kompatibilis az m.2 sata interfésszel?
Nézegettem m.2 külső házakat, de nem egyértelmű nekem, hogy működni fog e az nvme ssd-m egy pl. sata-s külső házban? "Visszafelé" kompatibilis?

Üdv, P

(#6119) Moki2 válasza mrbego (#6118) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem , ha csak sata akkor azzal nem megy . Vannak amik csak sata-t kezelik , kezelik sata- nvme és csak nvme. Neked csak az utóbbi kettő jó.

(#6120) King Unique válasza mrbego (#6118) üzenetére


King Unique
titán

M.2 PCIe NVMe SSD-hez értelemszerűen ahhoz való külső házat kellene venni és használni (példák), vagy olyat ami egyszerre mindkettőt, M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe formátumot is támogat (példa).

(#6121) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha veszek egy ilyet -
AXAGON EE25-A6C, screwless RAW alu box 2,5" HDD/SSD, SuperSpeed USB-C 5 Gbps
- akkor adott esetben, mivel ennek végre USB-C a készülékbe menő csatlakozója, használhatok másik kábelt is hozzá vajon, működni fog vele?
Ha netán rossz lenne, idővel szakadozna a kapcsolat, stb.

(Ilyet rendeltem kissé elhamarkodottan, nem túl robusztus darab, ill. a kábele valóban nagyon rövid, szerencsére a házam tetején van az USB, de hamarosan költözöm át, aminek ott nem lesz. Amúgy működik).

Köszönöm.

Malaka!

(#6122) King Unique válasza spleenszuru (#6121) üzenetére


King Unique
titán

Az AXAGON EE25-A6C külső háznál a külső ház felőli csatlakozó USB-C, a gyárilag mellékelt USB-kábel USB-C - USB-A típusú, ahol a kábel PC-be menő vége USB-A csatlakozós, ami a termék hivatalos weboldalán lévő képen is látszik.
Az AXAGON EE25-A6C külső házhoz másik USB-kábelt vásárolni és használni akkor indokolt, ha nem elég a gyárilag mellékelt kábel kb. 40 cm-es hossza, valamint ha USB-C - USB-C csatlakozás a cél.
Ha USB-C - USB-C csatlakozás a cél, akkor adott a lehetőség olyan külső házat vásárolni, amelyhez gyárilag annak megfelelő USB-kábelt mellékelnek, lásd pl. az ebben a hozzászólásban lévő példákat.
A másik USB-kábel használatánál alapesetben arra kell figyelni, hogy a csatlakozók típusa stimmeljen a kábel mindkét végén, valamint hogy ne legyen túl hosszú a kábel, mert az adatkapcsolati és tápellátási problémákhoz vezethet.

[ Szerkesztve ]

(#6123) Graphics válasza King Unique (#6114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül elismerték a hibát, és visszaküldték a termék árát.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6124) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözlet!

Kérdésem lenne. Egy Kingston A400-as 250GB-os SSD költözne ki a gépből, és erre a célra vennék egy külső 2,5 colos házat. Ezt néztem ki, mivel Type-C szeretnék már: [link] Láttam a táblázatban és az Összefoglalóban is, hogy az Orico márka, úgy általában ajánlott! Ez a fenti, általam választott is ajánlott, van tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6125) King Unique válasza tibaimp (#6124) üzenetére


King Unique
titán

Itt a topikban értelemszerűen azokkal a külső házakkal van tapasztalat, amelyek szerepelnek a téma összefoglalóban (információs táblázat, beszámolók, tesztek), valamint a topik keresője ad rá találatot.
Az előbbiek értelmében az ORICO-25PW1C-C3 külső házzal pont nincsen itt tapasztalat, vagy legalábbis nem említette eddig senki, hogy ilyet vett volna. Viszont a célra elvileg ez is megfelelhet, támogatja az UASP és UNMAP (TRIM) funkciókat, ami SSD használatánál pont jól jöhet, stb.
Ha egyéb külső házak is érdekelnek 2,5" SATA SSD-hez, akkor pl. ebben a válaszban vannak példák USB-C interfészes és UNMAP (TRIM) képes modellekre.

[ Szerkesztve ]

(#6126) tibaimp válasza King Unique (#6125) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6127) jobesz


jobesz
tag

Üdv.
Samsung 870 8tb ssd kinek milyen keretben megy?
Usb 3 végű kell, type c nem érdekes.
Köszönöm a válaszokat.

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6128) King Unique válasza jobesz (#6127) üzenetére


King Unique
titán

Lásd más hasonló kérdésére adott válaszban leírtakat, az ott felsorolt és linkelt külső házakat.
Alap manapság a legalább USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1) külső ház, az "Usb 3 végű kell" pedig ha USB-A (Type-A) csatlakozót akar jelenteni, akkor azon csatlakozási lehetőség is.
Itt a 8 TB-os tárolókapacitás kezelése lehet kérdéses, mivel akkorát nem feltétlen támogat minden 2,5" külső ház, de pl. az AXAGON kínálatában lévő modellek (bővebben) igen, mármint azoknál oda van írva az alábbi.

Támogatja a 2.5" SATA III / II / I HDD és SSD merevlemezeket a maximális kapacitás korlátozása nélkül, max. 9.5 mm magasságig.

[ Szerkesztve ]

(#6129) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Csavaros rögzítésű 2.5" méretű alumínium házat keresek HDD-hez USB-A csatlakozóval.
Csak képek és videók hosszútávú tárolására használnám. A hdd-t még nem vettem meg, így nem tudom megmondani, hogy 7mm vagy 9.5mm vastag lesz az eszköz, de célszerűnek tartom a nagyobbik beszerzését, akkor nem ér meglepetés.
Melyik modellt javasoljátok?

(#6130) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

van egy 1TB-os Hitachi Travelstarom (HTS721010A9E630) elfekvőben, most arra gondoltam rákötném a TV-re és filmeket játszanék le róla. Ehhez keresnék megbízható külső házat.
Fog ez így rendesen működni, vagy a tv miatt inkább nézzek egy nagyobb pendrive-ot? :F
Köszi!

(#6131) King Unique válasza tpeter77 (#6129) üzenetére


King Unique
titán

A másik topik hozzászólása alapján ha 2,5"-os 2 TB-os HDD kell a külső házba, akkor azok manapság 7 mm magas SMR modellek, amikhez a legtöbb, standard méretű (9,5 mm-es magasságig) 2,5"-os külső ház eleve megfelelő.
Az "USB-A csatlakozóval" feltételnél nem mindegy, hogy most az USB-kábel PC-be menő vége legyen USB-A típusú, vagy a külső házon lévő aljzat. Ahol az előbbinek a legtöbb 2,5"-os külső ház eleve megfelel, az utóbbiból viszont már szűkebb a kínálat, de azért akad olyan, mint pl. a Gembird EE2-U3S-2 külső ház, amivel van itt tapasztalat.
A "Csavaros rögzítésű" feltételnél szintén nem mindegy, hogy most csak maga a külső ház külső része legyen csavaros rögzítésű, vagy a belsejében a HDD / SSD is rögzíthető legyen csavarral, lásd egy korábbi válaszban lévő kategóriákat és példákat, + pl. a LogiLink UA0115 külső házat.
A megbízhatóság, tartósság, hosszú idejű adattárolás témában többször volt szó itt is arról, hogy eleve összetett dolog és több tényező függvénye lehet, ami társtopikban bővebben ki lett fejtve. Ahol a lényeg, hogy mindig legyenek naprakész biztonsági másolatok több tárolóeszközön a fontos fájlokról, akár a 3-2-1 mentési stratégia szerint, stb. Azaz ilyen szempontból nyilván előnyösebb 2 db külső HDD-n tárolni a fontos adatokat, mint 1 db külső HDD-n.

[ Szerkesztve ]

(#6132) King Unique válasza scott_free (#6130) üzenetére


King Unique
titán

Mármint 7200 RPM-es Hitachi Travelstar 7K1000 HDD, amihez intenzívebb használatnál nem árthat egy full alumínium, jó hővezető / jól szellőző külső ház, mint amilyen pl. az előző válaszban említett LogiLink UA0115, de akár az LC-Power LC-25U3-Becrux is megfelelhet a célra, stb.
Ha van a tévén "HDD 5V 1A" / "USB IN (1A)" / "USB IN (1.2A)" jelölésű USB-port, vagy egymás mellett 2 db 0,5 A-es port Y-kábel használatához, akkor az akár egy 7200 RPM-es 2,5"-os külső HDD-nek is megfelelő tápellátást biztosíthat. Ha csak 1 db 0,5 A-es USB-port van a készüléken, akkor viszont megfontolandó helyette inkább egy kisebb energiaigényű pendrive vagy külső SSD, valamint egy külső tápegységes 3,5"-os külső HDD használata is.

[ Szerkesztve ]

(#6133) scott_free válasza King Unique (#6132) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszönöm a választ! :R

(#6134) scott_free válasza King Unique (#6132) üzenetére


scott_free
senior tag

2,5"-es ssd-hez (KINGSTON SUV500480G) milyen külső házat ajánlasz? Ugyanúgy tv-s filmlejátszás menne róla.
Vagy ssd-nél mindegy?

(#6135) King Unique válasza scott_free (#6134) üzenetére


King Unique
titán

Amiket nemrég más hasonló kérdésére adott válaszban.

Az az előző válaszban már le lett írva, hogy mikor lehet biztosan oké egy 2,5"-os külső meghajtó tápellátása a tévénél, ellenben az továbbra sem derült ki, hogy milyen USB-portok vannak a tévén. De egyébként egy 2,5"-os SATA SSD kedvezőbb lehet ilyen szempontból, mármint annak kisebb lehet az energiaigénye, mint egy 2,5"-os HDD-nek. Ahol ha a modellszám (SUV500480G) alapján a Kingston UV500 SSD-ről van szó, akkor annak az adatlapja alapján 1,17 és 2,32 W a max. energiaigénye olvasásnál és írásnál, amit akár 1 db standard USB 2.0 port is kiszolgálhat a maga 5 V | 0,5 A | 2,5 W értékeivel.

[ Szerkesztve ]

(#6136) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Olyasmi külső kunyhót keresek 2.5"-re, mint ez itt.

Egyetlen baja, hogy nem kapható már. (Mondjuk másik hibája hogy rögzített a kábel, de ennek még azt is elnézném.)

A lényeg hogy full fém legyen, amiből nem spórolták ki az anyagot, és ne legyen műanyag oldallapokkal kiegészítve, az olyan gagyi hatást kelt. Leginkább Type-C csatis kéne, vagy Type-A, de első a minőség, ha csak micro/mini/ usb-s van, de amúgy frankó, akkor az is érdekel. Van még ilyen, vagy már csak a futottak még kategóriából lehet válogatni?

[ Szerkesztve ]

(#6137) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

SSD-hez keresnék külső USB 3-as, 2,5"-es házat. Tudnia kell a TRIM-et is.

Ezt néztem ki: UGREEN USB-A 3.0 to 2,5'' SATA Hard Drive Enclosure

Ez jó lesz?
Ha nem karaj tudnátok ajánlani egy jót helyette? :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6138) King Unique válasza LLKobe (#6137) üzenetére


King Unique
titán

Mindig a termék hivatalos weboldalát kell nézni és linkelni, ott van leírva minden szükséges információ, ellenben az XY webáruházaknál előfordulhat hiányos és / vagy pontatlan termékleírás. Ha erről az Ugreen külső házról van szó, akkor a hivatalos weboldalon csak az UASP támogatása szerepel, ellenben az UNMAP (TRIM) támogatása nincsen feltüntetve.
Ha olyan USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) interfészes külső ház kell 2,5" SATA SSD-hez, ami biztosan támogatja a TRIM, illetve USB-n az UNMAP funkciót, akkor olyat érdemes vásárolni, amelynél a gyártó ezt feltünteti a termék hivatalos weboldalán. Ilyen külső házak pl. az AXAGON kínálatában lévők, lásd az ebben és ebben a válaszban lévő példákat.
Ha a másik topikban leírtak alapján Linuxon / Linux-alapú operációs rendszerrel lesz használva az USB-s külső ház, akkor ott a modern Windowsokkal ellentétben nem feltétlen fog működni egyből az UNMAP (TRIM), hanem bizonyos esetekben utólagos tákolást igényelhet (példa), ahogyan pl. a S.M.A.R.T. állapotinformációk kiolvasása is (példa).

[ Szerkesztve ]

(#6139) LLKobe válasza King Unique (#6138) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm az infókat :R

Akkor még egy kérdés: érdemes nekem ezzel szarakodni, vagy ha nincs trim, xarjam le?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6140) King Unique válasza LLKobe (#6139) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem lesz sokszor írva és törölve a külső házban lévő SSD, akkor nem feltétlen létszükséglet a TRIM illetve UNMAP támogatása és működése, meg szükség esetén megoldható akár máshogyan is a szabad terület kinullázása (példa). + Ha az SSD-nél kellően hatékony a Garbage Collection működése, akkor az is tudja némileg ellensúlyozni a TRIM / UNMAP hiányát. De ettől függetlenül az ideális mégis nyilván az, ha egy SATA-USB külső SSD-nél is működik a TRIM, mármint pontosabban az UNMAP USB-s csatlakozásnál.

(#6141) LLKobe válasza King Unique (#6140) üzenetére


LLKobe
veterán

Torrentezek csak rajta, tehát azért elég sok írás / törlés lesz.
Szerintem a jelenlegi külső házzal nem mókolok, az egy száz éves darab, felesleges.
Akkor veszek egy másik házat, aztán azzal indulok majd el.

Tudnál ajánlani egy konkrét darabot ami jó lehet nekem? :R

EZT lőhetem? Nem is drága.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6142) King Unique válasza LLKobe (#6141) üzenetére


King Unique
titán

A legelső válaszban már linkelve lettek konkrét darabok, ebben csoportosítva az egyes AXAGON külső házak jellemzők szerint. Ahol értelemszerűen el kellene dönteni hogy pontosan milyen kell, majd annak megfelelően választani.
Igen, megfelelhet a célra az EE25-XA6 külső ház is, meg ha nem kell USB-C csatlakozás és tool-free kivitel, az előbb linkelt linuxos példában is olyan vett és használ egy másik fórumtag.

(#6143) LLKobe válasza King Unique (#6142) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, akkor megveszem azt, legalább ha bénázok majd tudom kitől kérjek segítséget :D
Köszönöm a segítséget :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6144) Kezdőként


Kezdőként
kezdő

Üdv. Van egy régi külső merevlemez házam. Már rég meghalt benne a HDD.
Van egy SSD kártyám.
Ezzel működnie kell? Nem tesz benne kárt?
Még nem mertem összedugni a géppel.
Köszi

(#6145) King Unique válasza Kezdőként (#6144) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "Már rég meghalt benne a HDD" nem lett kifejtve, hogy pontosan hogyan értendő, de ha nem a külső ház hibájából hanem egyéb okból (pl. elégtelen tápellátás USB-n / fizikai behatás / HDD hibája), akkor kb. mindegy is.
Ha eleve 2,5" SATA HDD / SSD meghajtókhoz való a külső ház (ránézésre igen), akkor nyilván működni kell annak egy 2,5" SATA SSD-vel, ez nem is lehet kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#6146) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Kis AXAGON EE25-A6C kényelmi visszajelzés, mivel minden más rendben, működik, jól néz ki, elég hosszú a kábel, stb.

Maga a 2,5" SSD behelyezés, szerintem béna, és nincs jól átgondolva.
A fém házból kivett műanyag keretbe kell betenni, ami ugyan valamennyire rugalmas, mégis folyamatosan azt érzem, vajon mikor törik el, mivel úgymond egy bizonyos szögben, feszítve kell csatlakoztatni a meghajtót. Nincs ráhagyva kb. 5 mm hosszban, hogy egyenes szögben tolhassam bele a csatlakozóba a meghajtót.
Maga a SATA csatlakozó rész pedig nem jön ki a keretből, vagy ennyire balf**z vagyok.
(Papírján sem úgy mutatja).
Nem tudom, ez mennyi kárt tehet a csatlakozókon idővel, mindenesetre nem sokat fogom ki-be mozgatni a meghajtót, pedig nem vagyok barbár.

Malaka!

(#6147) tpeter77 válasza King Unique (#6131) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, bocs a késői válaszért.
Az USB-kábel PC-be menő vége legyen USB-A típusú.
Csavaros rögzítés házon belül és kívül is legyen.
SMR miatt elgondolkozok hogy a legolcsóbb 1TB-os 2.5" SSD lenne olyan megbízható mint egy HDD?

(#6148) ubyegon2 válasza spleenszuru (#6146) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen jó az úgy, nekem ugyanez van, csak nem Type-C, ahhoz épp elég rugalmas a csatlakozó, hogy azt a pár fok eltérést tolerálja! Befektetem az SSD-t aztán hüvelykujj begyével finoman nyomok egyet rajta és becuppan. Volt olyan is, amit műanyag bepattintós zárólemez oldott meg, na az szörnyű megoldás volt.

A ház csatlakozója meg jó esetben nem jön ki, ne is próbáld kifeszegetni. Hidd el, semmi baja nem lesz! :N

(#6149) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv a totyiklakóknak!

Megerősítést, vagy elrettentést szeretnék az alábbi témában:
Synology DS412+ NAS-ról kellene USB 3.0 porton keresztül lementenem 600 GB adatot, ezért gondoltam szerzek egy SSD/HDD dokkolót, fontos lenne hogy a holnapi napon el tudjam végezni az adatmentést.

EZ az Axagon ADSA-SN COMPACT dock [link]
jó lesz erre a minimális feladatra?

Máskor is csak ilyen 1-2x adatlementésre használnánk, de fontos lenne hogy ha kell 3,5 ha kell 2,5 háttértárral is használhassuk.

Köszi,

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6150) Graphics válasza PROTRON (#6149) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha ki kell adni lóvét erre, akkor én már olyat vennék, ami tud klónozó funkciót, ha ez nem szempont, akkor persze jó ez is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.