Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) Def26 válasza Madwe (#5750) üzenetére


Def26
félisten

Már alig várom. :D A következő hardveren remélem nem kell ennyi kompromisszumot kötniük a programozóknak és mesze elkerülik az amd -t.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5752) Bensur1


Bensur1
újonc

Hello, érdekelne a véleményetek hogy így 2016-ban érdemes-e xbox360 konzolt várásolni? Van-e benne még 1-2 év?

(#5753) ldave válasza Bensur1 (#5752) üzenetére


ldave
félisten

X360-at és PS3-at is a csak a már megjelent játékok alapján érdemes most választani, új tartalom nem nagyon érkezik már ezekre a gépekre. Ha neked van annyi régi cím, amivel 1-2 évig el tudsz szórakozni, akkor megéri megvenni ezeket a gépeket ma is, hisz a régi játékok viszonylag már olcsón beszerezhetőek lemezen és digitálisan is.

A Slime draws near! Command?

(#5754) r.levente75 válasza Bensur1 (#5752) üzenetére


r.levente75
addikt

Attól függ hogyan haszálod. Ha multizni szeretnél rajta akkor valószínű egyre kevesebben lesznek egy bizonyos játéknál. Ha csak otthon családi kikapcsolódásra kell tökéletes. Játékok még nagy számban találhatók rá, sőt.

(#5755) andrasko válasza ldave (#5753) üzenetére


andrasko
senior tag

Sziasztok!
PS2 szettem (+EyeToyKam+2SingstarMic+Táncszőnyeg) cserélném PS3-ra, vagy XBOX360-ra.
Egyszerűen csak itthoni játékra kell, elsősorban kamerás játékokhoz.
(106cm-es HD Pana plazmán nézve)
Melyiket válasszam? Illetve azon belül melyik gép-típus javasolt?
Köszi... :R

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#5756) r3dn3ck válasza andrasko (#5755) üzenetére


r3dn3ck
újonc

Egyértelműen az Xbox 360. Jobb a Kinect és jóval több játék van rá mint PS-re. Azon belül pedig Slim vagy E javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#5757) andrasko válasza r3dn3ck (#5756) üzenetére


andrasko
senior tag

Mennyit jelent?
PS3-at 36e-ért tudnék 160hdd+eye-kam+move-kar, ugyanez xbox-ban min. 50 környékén.
Érdemes rádobni a különbséget? Vagy nagyjából ugyanaz az élmény?

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#5758) r3dn3ck válasza andrasko (#5757) üzenetére


r3dn3ck
újonc

Szerintem ha csak erre lenne használva, akkor igen. Wgyik előny, hogy például nincs kar. És szerintem több játék is van rá.

(#5759) r.levente75 válasza andrasko (#5757) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is a 360-ast venném!

(#5760) andrasko válasza r.levente75 (#5759) üzenetére


andrasko
senior tag

(#5758) r3dn3ck
(#5759) r.levente75

Thx! :R Akkor futok még egy kört a besz.árakkal kapcsolatban.

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#5761) andrasko válasza andrasko (#5760) üzenetére


andrasko
senior tag

Körbejártam...
Végül 40e-ért sikerült vennem egy újszerű, dobozost:
Xbox360 E 500GB + kinect + wireless kontroller + 2x game.

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#5762) r.levente75 válasza andrasko (#5761) üzenetére


r.levente75
addikt

Gratula, jó áron vetted. Üdv a táborban😊

(#5763) andrasko válasza r.levente75 (#5762) üzenetére


andrasko
senior tag

:R
szerintem is, ráadásul belealkudtam egy 3m-es, aranyozott, lapos-fonott külsős vezetékű, Hama HDMI kábelt.

Abszolút láma vagyok még hozzá... :B az alapokat honnan tudnám elsajátítani? :F
- sima dvd-ről való játék (gondolom ez nem túl bonyi...)
- dvd-ről lehet-e winyóról telepíteni, hogy ne kelljen hozzá a dvd? (pl: képfájl-ba)
- pc-xbox lan-on keresztül összekötéssel hdd-re másolás, telepítés?

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#5764) r.levente75 válasza andrasko (#5763) üzenetére


r.levente75
addikt

Eredeti a gép, nem nyúltak bele?

(#5765) andrasko válasza r.levente75 (#5764) üzenetére


andrasko
senior tag

eredeti... (se flash, se rgh)

szerk:
ezt a gépen le tudom ellenőrizni? :F

Ha jól sejtem, akkor ezt már az XBOX360 topikba írjam. :K

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#5766) r.levente75 válasza andrasko (#5765) üzenetére


r.levente75
addikt

Az eredeti játékokat ami lemezen van lehet, sőt fel is kell telepíteni a vinyóra. Ez lehet belső vagy külső is. A játék így is csak akkor indul el, ha a lemezt berakod, viszont nem pörgeti a meghajtó, így a konzol élettartamát lehet növelni. Ha nem akarod felrakni vinyóra, akkor csak simán elindítod a lemezt. Gyere át a 360-as topikba, ott más is tud majd segíteni. Ha már olvastad, a topikot korábban néha ne lepődj meg egy két fura válaszon, némely hozzászólötól. Ez sajnos ilyen, mint minden topik. Várunk.

[ Szerkesztve ]

(#5767) andrasko válasza r.levente75 (#5766) üzenetére


andrasko
senior tag

- A gépen le tudom ellenőrizni, hogy nem volt piszkálva? :F
- Rgh esetén? (van hátránya?)

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#5768) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Szokatlan kérdéssel jövök. Nem vagyok otthon a konzolok terén. A régi sárga kazis piaci nintendos játékok vagy hasonlók szintjére lenne igény. Tehát Wall breaker , Lunar Pool, klasszikus mario, stb. tehát semmi túl bonyolult, mivel idősnek lenne. Emiatt kontroller kellene úgy gondolom. Egy LG 32LF650V smart tv adott Bármilyen ötletet szívesen veszek, hátha kisül vmi :)

(#5769) oriic válasza andrasko (#5761) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Brutál jó ár érte. Grat. :C Már ha nincs mókolva persze.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#5770) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé el vagyok maradva konzolok terén, utoljára PS1-em volt még "annó 60-ba"

Tehát az a helyzet, kezdem megunni, hogy egy Pc pár évente elavul, az újabb játékok el sem indulnak már.
Ha egy tök új gépet összeraknék az 100000-es tétel lenne, de akkor megint ott vagyok hogy pár év és megint fejleszthetem plusz jelenleg nincs is ennyi pénzem ilyesmire.

Így jutottam oda hogy ideje lenne visszatérnem a konzolok világába, na de milyet lenne érdemes beszerezni?
Ps3-at már elég jó áron lehet venni olyan 40 környékén elég sokat láttam, de érdemes még Ps3-at venni egyeltalán?
Mondjuk Ps4 is van olyan 70 körül használtan persze, de 4-esre rohadt drágák a játékok.
Ps3-ra adnak még ki játékokat? Igazából az Xbox-tól sem zárkózom el de ott is ugyanez a kérdés hogy akkor melyiket.

Flash vagy ilyesmi nem szempont, mert ha veszek konzolt akkor szeretnék multizni is. (Fifa, Pes stb.)

Előre is köszi ha valaki tud segíteni, hogy merre induljak.

Zola

(#5771) danih válasza Zolapapa89 (#5770) üzenetére


danih
addikt

Ha már a büdzsédet behatároltad inkább affelől kezdjed el megközelíteni a kérdést hogy:
- mivel akarsz játszani (exkluzívok / multiplatformok)
- van-e ismerősi/baráti körödben konzoltulaj akivel (vagy akikkel) szívesen játszanál.
Esetleg vizsgáld meg a cost-of-ownership egyéb aspektusait minthogy: mennyiért tudsz joy-t szerezni, egyes játékok amelyekkel játszanál mennyibe mennek jelenleg aprón platformonként (melyik olcsóbb) stb.

(#5768) zserrbo
Én a helyedben rámennék egy ocslóbb andoid TV box-ra (emulátorok) és egy bluetooth joy-ra...

[ Szerkesztve ]

(#5772) Attila432


Attila432
tag

Sziasztok,
kis segítséget szeretnék a döntésben. Konzolra szereték váltani a sok pc-s csaló és EA Sports játékok miatt.
Amivel játszanék az Pro Evolution Soccer (pont nem EA, de ez inkább, mint FIFA), NHL, NFL Madden és a barátnőm játszana Dead space-szerű játékokkal, ezeket nem ismerem túlzottan. Laptop van, így az entertainment funkciók nem igazán érdekelnek, játékra használnám a konzolt csak.

Szubjektív vélemények is érdekelnének, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5773) Gebriel válasza Attila432 (#5772) üzenetére


Gebriel
veterán

Xbox One és EA szolgáltatása jó alternatíva lehet.

(#5774) Attila432 válasza Gebriel (#5773) üzenetére


Attila432
tag

Köszi, igen, ez alapján lehet xbox lesz. Egy dolog aggaszt, hogy mivel az xbox gyengébb teljesítményű, így valószínűleg a követező évek játékai sem fognak javarészt 1080p-ben futni rajta, míg a ps4-ből azért lehet még mit kisajtolni. Vagy nektek mi a véleményetek?

(#5775) Gebriel válasza Attila432 (#5774) üzenetére


Gebriel
veterán

Ha csak ez az egy dolog aggaszt akkor, már meg is válaszoltad magadnak a kérdésedre a választ. ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#5776) Attila432 válasza Gebriel (#5775) üzenetére


Attila432
tag

:D
Billegek a két konzol között, utoljára egy SEGA-m volt, imádtam Sonic-ot.

EA Access viszont nagyon csalógató vs 1080p.

(#5777) Gebriel válasza Attila432 (#5776) üzenetére


Gebriel
veterán

1080p mellé én még minimum oda tennék egy Uncharted 4-et. :D

[ Szerkesztve ]

(#5778) Zolapapa89 válasza danih (#5771) üzenetére


Zolapapa89
csendes tag

Köszi a választ!

Hát ami a büdzsét illeti minél olcsóbban :D
De komolyra fordítva a szót, ahogy néztem eléggé egy árban mozognak.
Igazából jön még ki valami az előző generációra, vagy már csak az újakra adnak ki játékokat? Mert ha már semmi nem jön ki akkor nem érdemes talán abba fektetni, mert abból rövid időn belül újabb konzol vásárlás lenne :D
Nézegettem az exkluzív játékokat hát mivel nem játszottam egyikkel sem így ez alapján nem tudok nagyon dönteni, vidókat nézegettem, van mindkettőre amit érdemes lenne kipróbálni. Amivel játszanék biztosan annak nagy része mind 2-n van (asszem Tekken is van már boxra is ha jól tudom)
Az mondjuk talán lényeges lenne hogy ha multizok akkor ne szakadozzon meg ilyesmi, tehát stabil legyen és maga a gép is megbízható legyen nem tudom hogy az újabbaknál van-e melegedési vagy hasonló probléma.

Ja és egy lényeges kérdés elég az 500 Gb? Kb hány játék megy fel rá?

(#5779) LeventeV válasza Zolapapa89 (#5778) üzenetére


LeventeV
senior tag

Az elozo generacio uj gepeivel nincs mar semmi baj. 500 giga meg tobb mint eleg. En a 250 gigas ps3 slimet nem tudtam megtolteni.

(#5780) Zolapapa89 válasza LeventeV (#5779) üzenetére


Zolapapa89
csendes tag

Ja bocs nem voltam egyértelmű az 500Gb-tal és a melegedéssel az új generációra céloztam.

(#5781) Attila432 válasza Gebriel (#5777) üzenetére


Attila432
tag

Köszi, meggondolom. Szívem kicsit a PS4 fele húz, de az EA és a bátyjám már meglévő accountja pedig az XBox felé. Igazából az aggodalmam annyi, hogy mennyire lesz élvezhető mondjuk egy-két év múlva az XBox-on az újonnan kiadott játékok

(#5782) LeventeV válasza Zolapapa89 (#5780) üzenetére


LeventeV
senior tag

Az új generációban az 500 Gb elég úgy kb 7-8 játéknak plusz javításoknak és esetleges DLC-nek.

(#5783) danih válasza Zolapapa89 (#5780) üzenetére


danih
addikt

Melegedéssel nincs gond, viszont én nem adnám alább 1 Tb-nál jelenlegi konzolok esetében. PS4-nél otthoni körülmények közt, garivesztés nélkül lehet HDD-t cserélni (csak oda kell figyelni néhány dologra mint pl méret) - valszeg XB1-en is, de ezt nem tudom.

(#5784) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Ha 7-8 játék elfér az 500 Gb-on, akkor nekem szerintem elég bőven mert annál többel úgysem játszok egyszerre másra pedig nem használnám csak játékra. Ahogy utána olvasgattam jelenleg a ps4 tűnik a jpbb választásnak számomra talán.
Amúgy ha használt játékot veszek akkor az hogyan működik? Megveszem feltelepítem és kész ennyi, vagy hogy megy ez?

(#5785) danih válasza Zolapapa89 (#5784) üzenetére


danih
addikt

Mindig benne kell lennie a lemeznek indításkor.

(#5786) LeventeV válasza Zolapapa89 (#5784) üzenetére


LeventeV
senior tag

Működnek a használt játékok teljes mértékben. Csak ahogy a kolléga is írta, a lemeznek benne kell lennie a konzolban. Tehát azt nem csinálhatod meg, hogy megveszed a játékot, feltelepíted, aztán eladod a lemezt.

Érdemes még tudni, hogy egyes játékokhoz (nem kötelezően) jár úgynevezett day one tartalom, kód formájában. Pl. plusz fegyverek, bónusz XP esetleg. Ezeket a kódokat csak egyszer lehet felhasználni, azonban nem adnak akkora pluszt, hogy emiatt megérje bontatlan játékot venni. Én ha bontatlanul is veszem a játékot, általában nem szoktam felhasználni ezeket a kódokat.

(#5787) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Arra gondoltam, hogy ha egy játékkal játszanak egy bizonyos Accountról, és én utána azt a játékot megveszem akkor simán megy az én Accountomról is? Lehet ez így hülyeség amit kérdezek :)

(#5788) LeventeV válasza Zolapapa89 (#5787) üzenetére


LeventeV
senior tag

Eredetileg a Microsoft szeretett volna ilyen módon nyereséghez jutni a használt játékok adás-vételéből, de végül ők is lemondtak erről az idióta ötletről.
Így a válasz: igen, tudsz játszani minden gond nélkül használt játékokkal is. A digitálisan (PS Store, Xbox Live) vásárolt játékokat azonban nem tudod eladni utólag.

(#5789) Dinasti válasza LeventeV (#5779) üzenetére


Dinasti
senior tag

Csak az a gond hogy most 1 játék 30-70 giga nem 3-9 giga mint ps3on. Én is azt hittem az 500gigás 360 után hogy a one-on is ez lesz aztán 1 hét mulva venni kellett 2 terás kulso vinyót. Természetesen nem kell 10 játékot a vinyón tartani mindig de pár multis cim nekem kell a gépre és melléjuk már sok minden nem fér el. Főleg,hogy 1 uj gépnél a rendszer dolgai miatt 370giga az az 500...

(#5790) Madwe válasza Zolapapa89 (#5787) üzenetére


Madwe
nagyúr

Félreértettek téged:) Röviden: igen, lemezes esetén mindegy milyen accounttal volt addig, amíg nálad a lemez fut a játék is. Digitális játék meg accountfüggő, így amíg tiéd az account fut a játék.

(#5791) Zolapapa89


Zolapapa89
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Igen erre voltam kíváncsi, ez lényeges mert ha minden játékot újonnan kellene megvenni, akkor bankot kellene robbantani :) Remélem hamarosan konzol tulaj lehetek újra (már csak a robogómat kell eladnom :D)

(#5792) buci30


buci30
addikt

Sziasztok 😊

Olvastam itt is sok helyen szóval szinte képbe vagyok de egy kérdést megerősítest megér 😂

PS3-qm van most.
Holnap vagy PS4 vagy Xbox One vásárlása lesz.
Szinte egy árba vannak tehát ez nem döntő
Exclusiv játékokat sose figyeltem ha megjelent valami tetszet megvettem sose tudtam hogy az csak a PS3-ra jött mert nem követem a másik platform.
Konzol részről szerintem mind kettő megszoghato xbox360 játszottam tetszet ps3 konzol ugyszint szóval ez is mindegy
Grafika a így olvastam szinte ugyan az de ha nagyon akarok választani akkor ugye a 1080p miatt ps4
Multi elofizetes ugyan az az ár szinte az hogy xbox-nál van 2ingyen játék havonta az mondjuk lehet jó de ki tudja tetszeni fog e szóval...
Tehát szinte nem találok különbséget 😳
Akkor ha ez tényleg így igaz csak egy valami dönthet hogy ps4 több haveromnak van akivel tudok multizni pl GTA tehát akkor ha tényleg semmi különbség akkor csak ez lehet mondjuk tényleg fontos akkor így ps4 nyert.

Jól gondolom? 😊😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5793) Madwe válasza buci30 (#5792) üzenetére


Madwe
nagyúr

ps4re is kapsz havi 2 ingyen játékot, nem csak xboxra. xboxra ugyanakkor kapsz még 2 extra játékot, de azok xbox 360as címek, csak futnak a one-on is tudnak futni, tehát lényegében 4et kapsz, valamint az eleve one-os játékok ált. nagyobb címek, ps4re indie címek szoktak jönni, mert sonyék úgy gondolják, h minek erőlködjenek, kicsit elkényelmesednek a jól fog konzol miatt... én egyébként ennek örülök, mert szeretem az indie címeket, a 2 közül 1 ált. mindig local coopot is tud ami külön öröm, aaa címekből meg ami kell megveszem magamnak:D

eleve az alapján dönts amúgy h hol vannak a haverok, szerintem.

nem kell amúgy minden topikba beírd ugyanazt, nagyjából ugyanazok az emberek olvassák, csak míg ezek a másik két topikban offtopicok, itt jó helyen vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#5794) buci30 válasza Madwe (#5793) üzenetére


buci30
addikt

Mi az az indie címek? 😳

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5795) LeventeV válasza buci30 (#5794) üzenetére


LeventeV
senior tag

Independent Developer-ek által készített játék. Kisebb a költségvetés, nem áll mellettük nagy pénzes kiadó, viszont teljes mértékben minden a készítőre van bízva.
Nézd csak meg pl. a Broforce című játékot, vagy a Hotline Miami-t. Mindkettő nagyon hangulatos.

(#5796) zooom3r


zooom3r
tag

Sziasztok! Xbox 360-at szeretnék venni csak azt nem tudom hogy újat vagy használtat. Ha használt melyik típust érdemes?

(#5797) r.levente75 válasza zooom3r (#5796) üzenetére


r.levente75
addikt

Én az újra voksolok, gari stb. Egy 4gb alapgép bőven elég, a belső vinyót csak pár játék igényli. Külsőt, ha jól tudom, 2gbig lehet rátenni.

(#5798) #87082240


#87082240
törölt tag

Sziasztok! Fél éve lettem PS4 tulaj, pár hete beszereztem egy PS2-t, sok jó régi játék kimaradt. Kedvenceim a Silent Hill epizódok, Resident Evil. Főleg horror témába mozgok. Gondolkodom egy PS3/XBOX 360-on, van jópár játék ami kimaradt de szívesen játszanék vele: Resident Evil 5-6, Dead Space 1-2-3, Bioshock epizódok, Silent Hill Downpour és Homecoming, Dante's Inferno, God of War. Érdemes nekem még kifutó konzolt vennem? Ha igen melyiket?

(#5799) Gebriel válasza #87082240 (#5798) üzenetére


Gebriel
veterán

PS2 vásárlás után elég felesleges kérdés szerintem. :U

(#5800) jegenye77


jegenye77
addikt

Xbox One vagy a PS4-nél gyakoribb a meghibásodás?
Csak azért mert ha használtba venném akkor nem egy utolsó szempont.
Vagy nem érdemes használtat venni?Ahogy nézem nem is sokkal olcsóbbak a használtak.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.