Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) Dani3457 válasza hitchins (#5400) üzenetére


Dani3457
tag

Hat akkor megprobalom ps4 rossz dontes ugy sem lehet :)

(#5402) unrealnoise válasza donceleger8 (#5388) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Jópár játék van, ami meg X1-en megy jobban. COD: AW, The Witcher 3 https://www.youtube.com/watch?v=tkB8gpPzMkw, meg még van pár...

Exkluzívokat néve idén az Xbox verni fog mindent: Forza, Halo, Tomb Raider, Fable, meg amiről még nem tudunk esetleg. :) Majd az E3 után lehet állakat keresgélni.

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#5403) hitchins válasza unrealnoise (#5402) üzenetére


hitchins
őstag

Szerintem meg varjuk ki a veget.:)
Az meg hogy exkluzivokban mi mit ver felesleges hangoztatni mert ez izlesfuggo.
PS4re es X1 re is vannak jo exek a kerdes kit melyik erdekel. Hiaba a Halo vagy tuloldalon egy Bloodborne ha valakit nem erdekel...
Ezert is mondom bogy szerintem nincs jobb gep. Mindenki vegye ami szamara erdekesebb jatekokat kinal.

[ Szerkesztve ]

(#5404) Madwe válasza unrealnoise (#5402) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az exklúzívokm szubjektívek... Az általad említett játékok xboxon 720pben ps4en 1080pben futnak.

(#5405) donceleger8


donceleger8
őstag

Mennyire érdemes most ujgenerációs konzolt venni? Úgy értem a játékok egyelőre jönnek mindkettő generációra, legalábbis majdnem mindegyik. Pl mortal kombat x, fifa 16 is. Gta v stb......
Van annyival jobb képi megjelenítése, vagy játékélmény előnye hogy megérje váltani? Vagy mondjuk 1-2 év mire szinte csak ezekre jön új játék?
A F1 2015 csak újra jön, de elvagyok a 14-el is.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#5406) Madwe válasza donceleger8 (#5405) üzenetére


Madwe
nagyúr

gyakorlatilag eddig tartott a prev gen, mostmár csak az újra jönnek lényegében, persze a nagy multiplat címek így is jönnek régire, pl fifa, de ugye ott a régi fizikai motor van csak rá nem az iginte, szemben a ps4 xbox s 15től kezdve a pc-s motorral. Ha van prev gened még kicsit ki lehet vele húzni, de mostmár olyat venni nem érdemes szvsz... A grafikai különbségről meg van kismillió youtube videó, igaz az tömörít, de azért átjön h mennyivel szebb az új gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#5407) optikal válasza donceleger8 (#5405) üzenetére


optikal
tag

Én október elején vettem ps4-et az xbox360 után és érezhető a grafikai különbség. Amikor vettem kicsit aggódtam a kevés játék miatt de mára már elég szépen dőlnek a játékok ps4-re és x1-re is.Az pedig csak rajtad múlik hogy melyiket veszed.

PSN:Optikal89

(#5408) donceleger8 válasza optikal (#5407) üzenetére


donceleger8
őstag

Ha veszek mindenképpen PS4 lesz, ezt már eldöntöttem. Nekem is előtte Xbox 360-am volt, tehát már nincs meg, a ps4 meg még nincs meg. Sajnos előbb eladtam mint hogy az új meglett volna, de közbejött valami esemény, és most nem bírom megvenni a ps4-et. Kínomban már arra gondoltam szerzek egy olcsó Xbox 360-at, de valahogy mindig elhessegetem ezt a gondolatot. Inkább várok a ps4-re egy-két hónapot, csak megerősítést reméltem a dologban. De mindenképpen újgenerációs lesz, ez most már tuti.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#5409) desolator


desolator
senior tag

Én meg most vettem egy xbox360-at a ps4 mellé annyira nincs számomra játék még ps4-re ami tettszene. Kicsit bántam, hogy elhamarkodtam a ps3 lecserélését, mert most kb azokat a játékokat tolom boxon ami a prev genből kimaradtak.
Vagyis ami kijött és tetszett azt kiadták még az előző gépekre is (watch dogs, resi revelelations 2, gta V)

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#5410) hitchins válasza donceleger8 (#5408) üzenetére


hitchins
őstag

En tavaly osszel neveztem be uj genre.
Igy utolag ugy erzem kicsit elkapkodtam. Meg varhattam voln aegy evet es kitolhattam volna par jatekot.
Viszont most mar nem gondolkodnek regiben. Ahogy en latom az idei osszel mar eleg sok uj jatek jelenik meg. Ha lenne geped azt mondanam talan meg varj ev vegeig, igy viszont mar nem vennek regit.

(#5411) Gebriel válasza hitchins (#5410) üzenetére


Gebriel
veterán

Mi az a sok játék?

(#5412) hitchins válasza Gebriel (#5411) üzenetére


hitchins
őstag

pl
F1 2015
Mgs 5
Forza 6
SW Battlefront
uj COD
Tomb Raider
Rainbow Six
TC Division
Payday 2
MadMax
AC syndicate

(#5413) optikal válasza hitchins (#5412) üzenetére


optikal
tag

Just Cause 3,Uncharted 4,Batman,God of War(bár ez remastered de biztos lesz valami újítás is benne),Mass Effect 4

[ Szerkesztve ]

PSN:Optikal89

(#5414) Madwe válasza optikal (#5413) üzenetére


Madwe
nagyúr

uncharted 4 nem fog megjelenni idén összel :D

(#5415) optikal válasza Madwe (#5414) üzenetére


optikal
tag

Igen már látom... :DDD

PSN:Optikal89

(#5416) hitchins válasza optikal (#5415) üzenetére


hitchins
őstag

Szerintem mindegy is. A lenyeg hogy ugy tunik a kiadok elkezdtek az "uj" gepekre fokuszalni es vegre tenyleg beindulnak a jatek megjelenesek.
Oszinten nekem folyamatos hianyerzetem volt,de most ugy erzem valami megmozdul...

(#5423) w.miki


w.miki
veterán

PS3 esetén honnan tudhatom meg a gyártási időt?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5424) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Soha nem volt még konzolom, mindig PC-n játszottam és most lehet rászánnám magam egy konzolra, csak nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni. Sajnos nem értek hozzájuk. PS4 vagy XBOX ONE? Esetleg elég a PS3 vagy az XBOX 360? A PS4 viszi a PS3-as játékokat, valamint az XBOX ONE-on futnak az XBOX 360-as játékok?

Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#5425) hitchins válasza Pardise (#5424) üzenetére


hitchins
őstag

Hogy elég-e a 360/PS3 az rajtad múlik.

korábbi generáció= sok játék, játkékok konzol olcsóbban elérhetőek, gyengébb grafika
Új generáció= drábább játékok viszont hosszabb távra talán jobban megéri már, most már erre is elég a játékkínálat.

PS4-en tudtommal valamilyen fizetős szolg keretében elérhetőek ps3 játékok.
Xbox One-on most jelentették be a visszafelé kompatibilitást. De nem minden játékra lesz elérhető.
Ez valamikor év végén válik valóra. Viszont ez itt ingyenes.

Ugyanakkor sok nagyobb címet eleve kiadnak az új gépekre is kicsit feltuningolt verzióban.

Én személy szerint ma már inkább azúj generációt ajánlanám, ha a keretbe belefér.
Hogy PS vagy X az megint csak szubjektív.
Legtöbb játék mindkét gépre megjelenik, saját tapasztalatom alapján kb azonos minőségben. Szerintem az alpján dönts melyik gépen van több olyan exklusive ami érdekel barátok milyen géppel rendlkeznek.
On line játékot vétek kihagyni az pedig leginkább barátokkal jó :)

(#5426) Pardise válasza hitchins (#5425) üzenetére


Pardise
senior tag

Nagyon köszönöm a részletes leírást, PS4 mellett döntöttem :)

Your car, your life ;)

(#5427) hitchins válasza Pardise (#5426) üzenetére


hitchins
őstag

Welcome to Consoleland :) es jo jatekot

(#5428) _bela válasza w.miki (#5423) üzenetére


_bela
újonc

(#5429) Rotcsa


Rotcsa
tag

Heló! Konzol vásárlását tervezem, elég sokat is hezitáltam azon, hogy melyiket vegyem majd... Mivel hardverjellemzőkből lehetetlen eldönteni, melyik a jobb, ezért nálam ezek a szempontok döntöttek:

Lakótársamnak egy ps4-es van.
Ami nekem tetszik és felé hajtana:
-Formaterv.: Szépre sikerült a kocka x-box-al szemben szerintem egy igen impozáns látvány
-Menürendszer, kezellőfelület: Nagyon letisztult, nem érzem rajta azt az erős céges beütést, mint amit mondjuk az x-boxra erőltetett microsoft.
-Tölthető aksi.: Az x-box elemes ha jól tudom és hamar merül.
-Rengeteg játék, szemben az x-box-al. ( 2014-es gamék, ezért lentebb ezt mindjárt korrigálom)

Ami nekem az x-box mellett szól:
-Innováció: Itt a kinektet kell figyelembe venni. Nekem az x-box one elképzelhetetlen anélkül.
Ha nem lenne, akkor lehet, h inkább ps4-est vennék. Nálam mellett szól a skype, meg az egyéb filmes dolgok, stb...
Én azért szeretnék tartani néhány partyt a haverokkal, arra pedig teljesen jó, hogy elugráljunk a játékokra részegen :D Lényegében ezzel a mondattal már fel is vezettem a következőt:
-Közösségre orientált.
-Csendesebb. A ps4-nek azért van hangja néha...
-Most jelentették be, hogy minden x 360-as játék ingyen lesz elérhető a one-on!! Na, ez azért odaütött nálam!
Hátrány: Mindig be kell jelentkezni a fiókba, a kontroller pedig elemes, bár ha jól tudom, akkor már van tölthető verzió. Javítsatok ki, ha nem így van!

Nekem a kinekt és a hozzá kapcsolódó szolgáltatások, valamint az x-box 360-as játékok ingyenessé tétele nyerte el a tetszésem. A győztes gól az x-box javára ez utóbbi volt... Egész eddig hezitáltam! :)

(#5430) Pardise válasza hitchins (#5427) üzenetére


Pardise
senior tag

Olyan kérdésem lenne még, hogy minden PS4-hez adnak játékot? Én a PS4-et a T-homenál veszem meg kamatmentes részletfizetésre (ilyen lehetőségem van, egyben nem tudom kifizetni), a honlapon nem írták, hogy lenne a dobozban bármi játék!

Your car, your life ;)

(#5431) Gebriel válasza Rotcsa (#5429) üzenetére


Gebriel
veterán

Valoban elemes az xbox kontroller.. amibe vehetsz akksit. Az legalabb birni fogja nem ugy mint a PS4 joy, ami 4-8 ora jatek alatt lemerul.

(#5432) Gebriel válasza Pardise (#5430) üzenetére


Gebriel
veterán

Nincs hozza jatek. Demokat letolthetsz a Store-bol meg vannak free to play jatekok is.

(#5433) hitchins válasza Pardise (#5430) üzenetére


hitchins
őstag

Ha nem irjak akkor nincs jatek csak a gep.Erdemes mashol is korulnezni mert szokott lenni 0thm-es akcio.
Amit meg erdemes tudni hogy online jatekhoz vasarolni kell ps+ elofizetest. Ez havi kb 2000 vagy evi kb 12e. Pontosan nem tudom.
Ezzel viszont nehany jatek ingyen kiprobalhato, valamint havonta van 1 ingyen jatek bar ezek nem tul jok altalaban. Az e havi pont kivetel asszem Metal Gear Solid a letoltheto ingyen ami azert eleg jo meg ha nagyon rovid is.

Hasznalt jatekokat talalsz itt hardverapron vagy a jatekaim.hu oldalon.
Lehet eleg jo arban venni mar jatekokat.

Koltsegcsokkentes modja lehet ha egy baratoddal osszealltok akinek szinten van ps4e.Igy gyakorlatilag felaron tudjatok beszerezni a digitalis jatekokat.
Ps4en ennek a pontos menetet nem ismerem de ps4 topicban sztem le van irva vagy segitenek.

[ Szerkesztve ]

(#5434) hitchins válasza Rotcsa (#5429) üzenetére


hitchins
őstag

Szzem amiket leirtal majdnem mind reszletkerdes.
Jatekok alapjan donts. Illetve hogy melyik gepen jatszanak baratok.

X kontrollerhez is van akksi (charge kit)de az fizetos. En 4 ceruza akksit hasznalok. 2 bent van 2 tartalek. 1-2 hetente cserelem.
ps4 kontrollert nekem naponta kellett tolteni.

Sajnos kinect egyaltalan nincs kihasznalva. Nagyon keves a jatek ra.

[ Szerkesztve ]

(#5435) Madwe válasza Rotcsa (#5429) üzenetére


Madwe
nagyúr

1. Az xbox 360 játékok nem ingyenesek lesznek, hanem ami már meg van neked x360ra, azt tudod az xoneon is futtatni. Majd ha támogatott lesz, ugyanis nem minden játék támogatott, folyamatosan bővítik majd a listát. De amit nem vettél meg, azzal nem játszhatsz, ezt te se gondoltad komolyan :D? Vagy digitálisan van meg, vagy lemezesen, mely esetben beteszed a lemezt, ami feljogosít arra hogy liveról leszedd a játékot xonera.

2. A kinekt egyáltalán nincs kihasználva. Ugrabugrára jó a ps kamera is, ha feltétlen kell s csak emiatt húzol a one fele, szvsz ez nem egy nyomós érv mellette. Phil Spencer Admits the Kinect Isn’t Really That Useful... Ha már ő is beismeri akkor csak van benne valami :P

Elemes kontroller: kapható hozzá akku. Egyébként az elemmel tovább bírja, ps4 kontrollere 6-8 órát bír ki.

[ Szerkesztve ]

(#5436) Pardise válasza hitchins (#5433) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm!

A PS+ előfizetést én is olvastam, szerintem is nagyon jó és sokkal olcsóbbak a játékok. 10-15 ezer helyett csak 4-5-6 ezer!

Your car, your life ;)

(#5437) SzDavid99 válasza Rotcsa (#5429) üzenetére


SzDavid99
tag

Az Xbox One-ra ősszel érkezik egy nagyobb frissítés, teljesen átszabják majd a menüt. ;)

Switch FC: SW-2552-2661-4912

(#5438) oriic válasza SzDavid99 (#5437) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jobban is fog kinézni szerintem mint a mostani.

Live-Die-Respawn

(#5439) Lefty válasza Rotcsa (#5429) üzenetére


Lefty
addikt

Miert kellene mindig bejelentkezni a fiokba? Ezt nem ertem.

(#5440) Rotcsa válasza Lefty (#5439) üzenetére


Rotcsa
tag

Az egyik ismerősömén játszottam, szünetet tartottam és amikor visszamentem, újra meg kellett adni a jelszót, különben nincs mentés.

(#5441) Rotcsa válasza SzDavid99 (#5437) üzenetére


Rotcsa
tag

Na, azt várom én is! :) Ez így nekem nagyon töményen microsoft,,,, :S

(#5442) Rotcsa válasza Gebriel (#5431) üzenetére


Rotcsa
tag

Na, így már jobban tetszik...

(#5443) Rotcsa válasza Madwe (#5435) üzenetére


Rotcsa
tag

Jaja, belátom, h naívitás volt ezt gondolnom! Nem tudom miért, de így gondoltam.... D:
Nekem a 360 és a one -ra kijött játékok közötti kompatibilitás valamiért evidens volt, h működik.
ezek szerint nem volt az és most bejelentették, mint szenzációt,,, szerintem direkt csinálták, h felértékeljék a konzolt a ps4-el szemben, de direkt vártak vele 1 évet, h megnézzék, hogyan alakulnak az eladások.

(#5444) Madwe válasza Rotcsa (#5443) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azert elég bonyolult ezt összehozni, más architektúra, emulalni kell... Nem véletlen egyesével jelentik majd be mikortól mi fut illetve jelenlegi betaban feleannyi fpssel futnak a játékok mint 360on:)

(#5445) oriic válasza Rotcsa (#5443) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel technikailag is teljesen más a két gép felépítése, annyira azért ez nem evidens. Sőt... Én inkább veszek úgy hogy wow, ezt meg tudták csinálni, mert egy komplett Xbox 360-at emuláltak le szoftveresen, ami azért nem kis dolog. Főleg hogy a kezdeti emulációk még PC-s emulátoroknál is rém gyengék voltak. Lásd PS2 emulátor esete, mennyi idő kellett míg rendesen elfutott.

Btw, máskor szerkeszd kérlek a hsz-ed 5 percen belül.

Live-Die-Respawn

(#5446) #20844032 válasza oriic (#5445) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Én inkább veszek úgy hogy wow, ezt meg tudták csinálni, mert egy komplett Xbox 360-at emuláltak le szoftveresen

Nem, ez nagyon nem így működik. A környezetet emulálják, de ez önmagában nem nagy truváj, már a 360-nál is egy virtualizált rétegen futottak a játékok(hyperv-n), ezt elég egyszerű átvinni máshova, de a lényegi részek nem az eredetiben futnak, azokat lecseréli kódszinten. Ugyanígy működött a 360-ban is a kompatibilitás, szal ez nem egy jitcompiler, vagy ilyesmi.

(#5447) tDr1v3r válasza Madwe (#5444) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mi fut feleannyi FPS-el? A Mass Effect amit próbáltam csutka ugyanúgy fut mint 360-on.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5448) Madwe válasza tDr1v3r (#5447) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#5449) oriic válasza #20844032 (#5446) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez alapján mondtam, de akkor majd átolvasom rendesen, mert csak beleolvastam felületesen. :R

Live-Die-Respawn

(#5450) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Találtam olyan PS4-et, amihez adnak Las of us remasteredet. Milyen formában vannak az ajándék játékok a gépekhez? Dobozos, vagy letölthető?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.