Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) Gebriel válasza boost (#5550) üzenetére


Gebriel
veterán

Végül megvetted az One-t?

(#5552) boost válasza Gebriel (#5551) üzenetére


boost
addikt

meg, igen. A múlt héten, 250€ volt lemezes GTAV-el. Fél éves, kb.

(#5553) Gebriel válasza boost (#5552) üzenetére


Gebriel
veterán

Az igen csak jó ár :Y :D

(#5554) LeventeV


LeventeV
senior tag

PS4 mellé milyen konzolt ajánlotok és miért?

[ Szerkesztve ]

(#5555) Krapter válasza #20844032 (#5531) üzenetére


Krapter
tag

Tegnapi pecs (1.08) óta megint jól fut:)

(#5556) Krapter válasza LeventeV (#5554) üzenetére


Krapter
tag

Wii U:)

(#5557) boost válasza LeventeV (#5554) üzenetére


boost
addikt

PS4 mellé... hát, ha PS4ed van, akkor nincs Halo-d, nincs Forza-d.. Mondjuk Halo helyett van Destiny, Forza helyett semmi, mert Driveclub nem helyettesíti, de emiatt :
- nem éri meg XBO-t venni,
- ezért én is a WiiU-t javaslom. Van ott 8-9 játék, amihez hasonó nincs se PS4-en, se XBO-n. De mondjuk WiiU helyett
- egy iPad/iPhone is jó játékplatform, arra is jönnek ki tartalmas, érdekes címek. Valamint
- a 3DS-ről sem feledkezzünk meg, az is egy jó választás, sőt, jobb, mint bármi más.

Tehát elsősorban 3DS, második sorban WiiU vagy egy iPhone/iPad-et javaslok.

(#5558) oriic válasza LeventeV (#5554) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel akarsz játszani PS4 mellett? Ilyen sok szabadidőd van? :DDD

Amúgy nézd meg az exkluzívokat, hogy érdekel-e valami. PS3-on rahedli cím van, és mégis jobb ha natívan játszol, mint streamelve majd a PS Now-t használva. Xbox 360-on is nagyon sok játék van, amiket érdemes letolni, de a tervek szerint egyre több X360-as játék lesz játszható One-on is, amin alapból már egyre több jó játék van, és még több jön.

Szóval így eléggé cinkes válaszolni, azért lenne jó tudnunk hogy milyen játékok érdekelnének?

Főleg hogy ott van a Wii U is, azon is vannak jó cuccok.

Live-Die-Respawn

(#5559) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Nagyjából tudom mindkettő konzol előnyét és hátrányát.

Egy kérdésem volna: ps4-en vagy one-on egyszerűbb a játékok adása ill vétele?

(#5560) oriic válasza FuRiONight (#5559) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ugyanúgy megy. Lemezeseket tudod adni-venni. Digitálisak az accounthoz vannak kötve.

Live-Die-Respawn

(#5561) FuRiONight válasza oriic (#5560) üzenetére


FuRiONight
őstag

Persze ezt ertem, de mintha ps4 tulaj tobb volt itthon, igy tobb a jatek is. Kerdes h mennyivel nehezebb ez, h kesebb tulaj van.

(#5562) boost


boost
addikt

Mivel kevesebb játékos van XBO-n, ezért biztos nehézkesebb a használt adásvétel, de az MS pl többet akciózik, kvázi ingyen EA játékok is vannak, visszafelé kompatibilitás.., 4 GOLD játék ősztöl... neked kell végiggondolni, hogy melyik fontosabb.

(#5563) LeventeV


LeventeV
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Last gen konzolt, mivel mindkét konzolon tudtam játszani, mar nem vennek. Mivel a szabadidőm nagy része hetkoznap, mondhatni darabolt, igy inkabb egy kezi konzolt vennek. Igy Vita es 3Ds kozul kell valasztanom.
Vita mellett szol a remote play, plusz az a nagy mennyisegu cim amit lassan 3 ev ps plus tagsag alatt kaptam.
3Ds mellett szol az ujdonsag erzete. (Ps vita tulaj is voltam mar)

Igy tokeletes lenne mert hetvegen tudnek par orat jatszani a ps4el, hetkoznap meg 30 perceket a kezi konzollal.

Elnezest az ekezetekert, de telefonrol irok is itt igy a gyorsabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#5564) hitchins válasza boost (#5562) üzenetére


hitchins
őstag

Hat ez igy sztem nem teljesen korrekt. En minden jatekom viszonylag gyorsan eladtam xbox one ra. Ps jatek eladas ugyanaddig tartott... Egyebkent is ar fuggvenye az egesz.

(#5565) zkas90 válasza LeventeV (#5554) üzenetére


zkas90
senior tag

Én mindenképpen valami nintendot szereznék be :)

(#5566) #20844032 válasza LeventeV (#5563) üzenetére


#20844032
törölt tag

Remoteplayre jó bármilyen androidos teló is jó, és akkor normális joyod van, nem a vita pöcsanalógjai. 3DS. Csakis. Egyszer majd ha több szabadidőm lesz, veszek egyet az újból. Ó az a luigi's mansion... :C

(#5567) LeventeV


LeventeV
senior tag

Köszönöm a tippeket.
Valószínű, hogy a nintendo marad, de a mostani árakat elnézve, plusz számításba véve azt, hogy játékokat is kell majd vennem, egyelőre jegelem a 3DS kérdést. De a kedvem nagyon meghoztátok. :K

[ Szerkesztve ]

(#5568) Def26 válasza FuRiONight (#5559) üzenetére


Def26
félisten

PS4 -en, ez evidens mivel több a gép is. ONE -on sokkal ritkábbak a jó eladások, nehezebb találni bizonyos címeket normális áron. Persze ez csak az én tapasztalatom. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5569) #20844032 válasza Def26 (#5568) üzenetére


#20844032
törölt tag

One-on SOKKAL kevesebb lemezes játékot vesznek itthon. Senkit nem ismerek, aki lemezen venné. PS4-en az account röghöz kötött régióban. One-on abban a régióban vásárolok ahol épp olcsóbb. Ráadásul rengeteg az akció. A sharing is egyszerűbb. Szóval semmi nem szól a lemezes vétel mellett.

(#5570) Def26 válasza #20844032 (#5569) üzenetére


Def26
félisten

Semmi hát, max annyi, hogy el lehet utána adni. :)

Milyen sharing egyszerűbb? Szerintem mindkét gépen tök ugyanaz csak más a gyerek neve. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5571) #20844032 válasza Def26 (#5570) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem mindenki veszi azért a játékokat, hogy eladja :)
Sharing: nem. one-on egyszer kell belépni a partner accountjával, aztán sohatöbbet. Meg is változtathatja a jelszavát.

(#5576) cactuar válasza LeventeV (#5567) üzenetére


cactuar
aktív tag

Szia! Én 1,5 hónapja vettem Nintendo New 3DS-t, és egyáltalán nem bántam meg, csak ajánlani tudom! :) Gondolkoztam még korábban a Vita-n is, de arra csak egy pár nagy cím jelenet meg, ami érdekelne is (Uncharted, Tearaway, Gravity Rush, FF X HD, Persona 4, és kb ennyi) , már csak indie címek jelennek meg rá kb. 3DS-re meg még most is jönnek ki a nagy címek. Viszont 3DS-re nehezebb és drágább beszerezni a játékokat. Az eshopon minden egy vagyon, akciók csak elvétve vannak. Használtan lehet kifogni még jó áron játékokat, de igazából eléggé tartják az árukat, egy több éves Zelda újan 12000 körül van, és használtan is 8-10000 ft pl. Szóval ezt is számításba kell venni :) De még ennyiért is megéri, egyszer kell kipróbálni, és teljesen magába szippant :)

(#5577) LeventeV válasza cactuar (#5576) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszönöm a tippet. Sajnos én is láttam, hogy milyen drágák a játékok. :(

(#5578) boost


boost
addikt

Kicsit más téma:

Tavaly eladtam a PS4-et tavaly WiiU-ra váltottam, majd kb 4 hete cseréltem WiiU szerkómat egy XBOne-ra kb 1:1-ben. Akkor is megemlítettem, hogy a játékok meg a szolgáltatások alapján XBO a favorit, a szívem úgy tűnik mégis PS-ért dobog.

Szerintem jól jártam az XBO-val, jók a goldok, sőt, mégjobb lesz, olcsón jutottam a géphez, Forza horizon, 6 demo állat, a Tomb Raider-t nagyon várom, szóval tényleg a legjobb platform jelenleg, szerintem.

Ennek ellenére a mai napig a PS-eket nézegetem, sőt, van is félrerakva még egy napig egy piros MGS-es PS4 nekem, pedig idénre tényleg minden ellene szól, hogy PS-t vegyek (anyagilag nem gond, minden egyébben ahogy írtam igen. Sőt, eddig az egy konzol híve voltam, nem is szívesen bővíteném a parkot kettőre, meg nem is örülnének neki otthon, családosként).

De biztos ismeritek ti is, mikor megvan a nyomás a fejben, hogy márpedig kell, az a jó, keresitek, hogy miért is lenne jobb.. Ez a jó marketing? Vagy én hibádzok? Lehet, nem tudom, nem gondoltam magam eddig mániákus vásárlónak, de most én is meglepődtem magamon. Kérdés, tanulság nincs. Maradok XBO-n.

(#5579) Gebriel válasza boost (#5578) üzenetére


Gebriel
veterán

Egyszerű birtoklási vágyad van. :D
Jó választás volt az XO-n, :K

(#5580) LeventeV válasza boost (#5578) üzenetére


LeventeV
senior tag

Én nagy autós fan vagyok, mégsem adnám el a PS4et egy XOne miatt, pedig ebben a tekintetben az XOne tulajoknak jobban fog telni az ősz.
Egyszerűen jobban tetszik a PS4, mindíg is szerettem a konzolokat, az elmúlt generációban is volt Xboxom is, de azt hamarabb kiadtam a kezeim közül, és nem is szerettem úgy mint a PS3at.

PS exkluzívai valahogy jobban bejönnek, előző generációban Resistance, inFamous, LBP, GoW, Last of Us, Uncharted, Killzone, Heavy Rain, jelenleg inFamous SS, Bloodborne, Until Dawn, Uncharted 4...

Halo, Gears sosem mozgatott meg, Forza Horizon 2-t volt szerencsém kipróbálni, de nekem valahogy nem adta azt a hangulatot mint az 1. része, talán az NFS ősszel majd kárpótól, jónak néz ki, és ugye az jön PS4re is.

Forza 6 viszont nagyon hiányzik, és szerintem a GT7 nem lesz olyan jó... megint kezdik a standard-premium modellekre való bontást, aztán egy inkonzisztens játék lesz mint az 5 meg a 6...

(#5581) wannnabeees válasza boost (#5578) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

Ha a pénz nem akadály, akkor miért nem szerzel be egy PS-t is?

(#5582) hitchins válasza boost (#5578) üzenetére


hitchins
őstag

Erdekes dolog ez.
En is egy konzol parti vagyok.
Ebben a genben ps4et akartam de vegul x1 lett. A forza miatt nem is banom de neha en is eljatszom a gondolattal hogy valtani kellene.
Pedig volt nalam egy honapig egy ps4 es ket het utan mar inkabb az x-et akartam.:)
Szerencsere nekem van ps4es ismerosom igy nalam az lesz a megoldas hogy az ex cimekhez majd kolcsonkerem a gepet es vegigtolom par nap het alatt...Szerencsere az exkluziv cimek altalaban nem multiorientaltak...
Until down/uncharted/everybody gone to rapture

Viszont lenne kerdesem is valaki esetleg el tudna mondani par szoban hogy a ps4 jatekmegosztas miben kulonbozik a xboxos home rendszertol? Ez utobbit ismerem

(#5583) Gebriel válasza hitchins (#5582) üzenetére


Gebriel
veterán

Két játékmegosztás van, az egyik kb teljesen ugyan az mint a Home.
És van a másik megosztás a támogatott játékoknál, hogy a share funkció alatt megtudod osztani a játékodat bizonyos ideig azt hiszem egy óra egy másik játékossal a barátlistádból, aki így kitudja próbálni a játékot.
Itt azonban csökken a játék felbontása.

Nagyából ennyi. :)

(#5584) hitchins válasza Gebriel (#5583) üzenetére


hitchins
őstag

Koszi
X1en ugyebar a live gold is megosztodik.Jol tudom hogy PS4 nel viszont mindket embernek kell ps+ elofizes?

[ Szerkesztve ]

(#5585) LeventeV válasza hitchins (#5584) üzenetére


LeventeV
senior tag

A PS+ is megoszlik.

(#5586) hitchins válasza LeventeV (#5585) üzenetére


hitchins
őstag

Az jo akkor ezt rosszul tudtam koszi

(#5587) boost


boost
addikt

PS4 vagy XBox One?

Agymenők (Big Bang Theory). Kicsit régi, de még mindig jó, mintha magam látnám: [link]

:DD

(#5588) Scholes9 válasza boost (#5587) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez jó:D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5589) Bazsi1987 válasza boost (#5587) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Én is igy voltam vele...:D

(#5590) hitchins válasza boost (#5587) üzenetére


hitchins
őstag

Ez nagyon jo :) :) :)

(#5591) boost válasza Bazsi1987 (#5589) üzenetére


boost
addikt

Az a baj, hogy én lassan két éve, a mai napig így vagyok vele. :DD

De mondjuk sokat mondó, hogy ismerőseim közül akinek van van XBO-ja, annak van PS4-e is, sőt WiiU-ja is.

[ Szerkesztve ]

(#5592) tDr1v3r válasza boost (#5591) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ha tudnád hogy mik nem remegnek bennem az MGS V PS4 bundle miatt... eddig úgy voltam vele hogy majd használtan veszek egy simát, de az... OMG.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5593) boost válasza tDr1v3r (#5592) üzenetére


boost
addikt

dettó. en is vacilalok a hasznaltat 270€ert es a piros kozott raadasul az meg mindig kaphato...

az mgs-es egyszeruen tul szep...

[ Szerkesztve ]

(#5594) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Munkatársam keresett meg azzal hogy, hogy a gyerekeknek szeretne venni valami konzolt (Xbox vagy PS) illetve a hozzá kapható Kinect-el. (PS-hez nem tudom milyen ilyen szenzor van).

Évente pár játékot venne meg (max 5-öt) viszont a kértés hogy melyik konstrukció a neki megfelelő?
Xbox 360-at érdemes e még venni vagy Xbox One, vagy esetleg Ps3,PS4-ben gondolkodjon az ember?

Minyegyikből újat venne, viszont a régebbi modellek (Xbox 360 , Ps3) és az újak között (PS4, Xbox One) 30%-énnyi különbség van árban viszont ha hosszútávra tervezne akkor gondolom érdemesebb lenne az újat megvenni.

Ki mit mond kérlek íjrátok le a véleményeteket, pozitívumokat a régi ileltve az új konstrukcók mellett.

Köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5595) Tuomas válasza stigma (#5594) üzenetére


Tuomas
addikt

Helló!

Az attól is függ, hogy hány éves gyereknek lenne, illetve ő maga szeretne-e játszani?
Ha még kicsik, akkor szerintem elég az előző generáció, tekintve, hogy az ereje nem lenne kihasználva, a kicsiknek való játékok miatt.
Ha nagyobbak már, 10-en felül, akkor az új generáció valóban időtállóbb, azzal később, néhány év múlva is tudnak játszani, esetleg komolyabb játékokkal.
A PS4 kamerája (ez a sony "kinect-je") nem sok játékot támogat, de ahogy hallom a kinect sem a világot megváltó, eget rengető innovációjáról híres. Azaz nincs sok játék rá, ami van, azokkal kicsik el tudnak játszogatni, de csak amiatt konzolt venni nem érdemes.

Ha ez szempont, akkor xbox, 360, vagy one. Ha nem szempont, akkor nem tudok elfogultság nélkül véleményt mondani, én egy PS4-et használok teljes megelégedéssel, az XB one-t nem próbáltam. Egyébként csak minimális a különbség a két gyártó konzolja között, az alapján szokás választani, hogy kinek melyik exkluzív címek jönnek be jobban. Teljesítmény béli különbség alig van.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5596) stigma válasza Tuomas (#5595) üzenetére


stigma
addikt

Köszi a sok instrukciót, 3 gyerek van a háznál , korban pár év eltéréssel, (legidősebb 14 asszem).

Oks, köszi a kielégítő válszt, igazából szerintem az is kérdés lesz a gyerek vágya mi lesz majd nemsokára :DDD

Szép napot!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5597) LeventeV válasza stigma (#5596) üzenetére


LeventeV
senior tag

A gyerekek ízlésétől függően, szerintem még egy Nintendo konzol is megfontolandó.

(#5598) stigma válasza LeventeV (#5597) üzenetére


stigma
addikt

A Nintendo-n már túl vannak az van most is, és Xboxot szeretnének.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#5599) Scholes9 válasza stigma (#5598) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Xbox One, ha időtállóbb konzolt szeretnének. Új X360-at én biztosan nem vennék most már.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5600) LeventeV válasza stigma (#5598) üzenetére


LeventeV
senior tag

Ha a Kinect miatt akarnak Xbox-ot, akkor azzal az a baj, hogy míg kicsi a gyerek, elbohóckodik vele, ugrálgat előtte, de ahogy nő, és szeretne nyerni is a játékban (gondolom a nagyobbik már ilyen), észrevevődnek a Kinect hiányosságai, pontatlanságai és elég frusztráló lesz.

@stigma: szerintem is érdemesebb az új generációban gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.