Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5051) Tsebacsi válasza ldave (#5050) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem akartam én, csak ez jött le a hsz-ből :D
Sci-fi-s űrhajós-lövöldözős illetve verekedős, ugrálós játék one-ra vagy PS4-re van több? Bár az az igazság, hogy a Kinect miatt nagyon a one felé húzok pedig imserősi körökben nagyon sokáig ps volt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5052) Rage47 válasza Tsebacsi (#5051) üzenetére


Rage47
veterán

szerintem One-ra van több, ha csak a Halo-t és GoW-ot nézzük.
Kollégáim közül is akik játszanak PS4-et vettek, de nekem jobban bejön a One az elmúlt egy év alapján. Nehéz a döntés :)

(#5053) Tsebacsi válasza Rage47 (#5052) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon nehéz, de a 360-as tapasztalat alapján húzok a One felé, a kinect marha jó móka lehet még egyedül is, és bár nagyon PC-s vagyok, egy konzol se jönne rosszul alkalomadtán.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5054) MmDorian válasza #17954112 (#5048) üzenetére


MmDorian
őstag

inkább a nintendós jákok legyenek meg, mint az autósok. akkor nézelődök wii u fronton. ez már tud fullhd-t ?

(#5055) tDr1v3r válasza MmDorian (#5054) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Elvileg az összes játék Full HD-s rajta.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5056) ldave válasza tDr1v3r (#5055) üzenetére


ldave
félisten

Sajna ez így ebben a formában nem igaz, inkább 720p az a felbontás Wii U esetében, amit játékok tudnak.

A Slime draws near! Command?

(#5057) Rage47 válasza Tsebacsi (#5053) üzenetére


Rage47
veterán

ja én is 360-as vagyok, de kicsit sajnáltam, hogy a PS3-as exkluzivokat nem tudtam kipróbálni olykor
most viszont az látszik, hogy a MS jobban áll minden fronton. kivéve talán a hardver részét, de ott sem akkora a különbség, sőt, valamikor a multiplatform játékok jobban mennek One-on...

(#5059) Dinasti


Dinasti
senior tag

Üdv! Engem az érdekelne hogy ha csak heti 1-2 nap jutok hozzá wifihez (kamionozom külföldön) melyik next gen konzol lenne az ideállisabb? Vagy ugyan ugy mint a 360nál offline is lehet tolni csak néha frissíti magát?

(#5060) MmDorian válasza #17954112 (#5058) üzenetére


MmDorian
őstag

király, akkor ez lesz az irány, köszi.

(#5062) Bertók


Bertók
tag

Sziasztok milyen konzolt ajánlatok nekem ha: PS2-t toltam szüntelen időkig, néha most is, soha semmi baja nem volt.. Volt hozzá kamera is de nem nagyon kötött le minket, viszont a 2 karral jókat fifáztunk, vagy valami hasonló multi játékokat, sose toltam konzollal neten. Ahogy néztem az árakat a next-gen konzolok borsosak nekem, szóval az örök kérdés: X360 vagy PS3? :)

A grafikája nem nagyon fogott meg a játékoknak soha, csak az élménye érdekelt, a két konzol közül az exkluzívok sem döntőek nekem, mert régen gran turismo-t toltam, max az érdekelne ps-re, más nem nagyon, inkább a multiplatformos játékok.

Szeretnék kérni egy kis pro/kontra összefoglalót a két konzolról, megbízhatóságban, grafikában is mert ez már a 21. század, és a ps2 néha bántja már a szemem :) árban is persze, úgy mindenről egy kicsit, a kar ergonómiája is fontos nekem.

Köszönöm előre :R

[ Szerkesztve ]

(#5063) wannnabeees válasza Bertók (#5062) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

"az exkluzívok sem döntőek nekem" + "a kar ergonómiája is fontos nekem" = X360

a PS3 egyetlen előnye az exkluzív játékok + az ingyenes multi

(#5065) Bertók válasza #17954112 (#5064) üzenetére


Bertók
tag

Köszi a válaszokat, én is arra jutottam, hogy azt fogok keresni nemsoká :R

(#5063) wannnabeees: Köszi a választ :R

(#5066) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,
Ha egy 4GB-s Xbox 360-ba gyári HDD-t teszek, az innentől kezdve teljes értékű pl. 500GB-s?
Új nekem ez a francos konzol. :D

(#5067) Mr X válasza M@rdel (#5066) üzenetére


Mr X
veterán

Pontosan. :)

(#5068) M@rdel válasza Mr X (#5067) üzenetére


M@rdel
őstag

Köszönöm! :R

(#5069) mmili


mmili
tag

Sziasztok,

Tanácsot kérnék.
A minap felajánlottak nekem egy Xbox 360-at 40k-ért. Nem vagyok otthon konzolok terén, ezért kérdezném, hogy megéri e. Ami a csomagban lenne. Konzol (nem chippelt) 4 Gb +2 gamepad+kinect+6 játék.
Várom hozzászólásaitokat.
Köszi. :)

(#5070) Rage47 válasza mmili (#5069) üzenetére


Rage47
veterán

4 GB semmire nem elég

(#5071) Mauzes válasza mmili (#5069) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha újszerű, szerintem megérheti a Kinect miatt. 32 GB-os pendrive-val meg bővítheted. Ugyanakkor egyes új játékok (pl. GTA V) valóban nem telepíthetők rá a kicsi belső tárhely miatt.

(#5072) rnagy88


rnagy88
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvastam egy halom hozzászólást, de nem találtam meg a "nekem szóló" ajánlást, hogy milyen konzolt kéne vennem. Nagyon megköszönném ha adnátok tanácsot, hogy elsőre azt vegyem amire szükségem van.
- tudjak ugra-bugra, mozgós játékokat játszani családdal, barátokkal - működjön jól a kamerarendszere
- tudjak FPS játékokat, főleg Call of Duty-t játszani
- tudjak autós/motoros versenyzős játékokat játszani egy TV-n, osztott képernyőn családdal, barátokkal
- nincs exclusive játék preferenciám

Köszi előre is.

(#5073) wannnabeees válasza rnagy88 (#5072) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

xbox one

(#5074) rnagy88 válasza wannnabeees (#5073) üzenetére


rnagy88
csendes tag

Köszi! XBox 360+kinnect nem jöhet szóba? (csak mert, hogy nem baj ha nem 150 ezer)

(#5075) wannnabeees válasza rnagy88 (#5074) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

de de szóba jöhet az is :) teljesen jó annak is a kinect része + több is rá a játék

(#5076) rnagy88 válasza wannnabeees (#5075) üzenetére


rnagy88
csendes tag

Köszi megint.
Egyébként mit "veszítek" a 360-nal a One-hoz képest (ezért a nem csekély 63 Ft különbségért). Gondolom szebb grafikát mindenképp, de még mit? Gyengébb a Kinnectje bármiben?
Előfordul, hogy mondjuk a 360-ra már nem adják ki a következő CoD-ot miközben One-ra igen?

(#5077) wannnabeees válasza rnagy88 (#5076) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

Ne haragudj, hogy csak fél mondatokat írtam eddig, de bejött 1 projekt és csak szusszanásokra néztem fel ide. Most részletezem. :)

Az x360 lassan 10 éves gép lesz, az XOne pedig most volt 1. Azt mondta a microsoft, hogy jön még támogatás a korábbi generációhoz is, viszont már most érződik és lehet látni, hogy nagy kompromisszumok árán jelennek meg az újabb AAA kategóriás játékok az előző generációra.

Talán még 2015-ben jelenni fognak meg komoly játékok, de utána valószínűleg már csak a közepes és indie fejlesztések látnak napvilágot x360-ra.

Ez ha nem vagy nagy gamer akkor nem nagy veszteség. Rengeteg jó játék jelent már meg az előző generációra amivel el tudtok lenni 3-4 évig is akár.
Természetesen ha a szép grafika és a friss játékok kellenek neked/nektek, akkor muszáj lesz az új generációba befektetni.

A legújabb CoD-ról nézhetsz videókat és beszámolókat. Az kijött mindkét xboxra. Viszont remélhetőleg a következő már teljesen új grafikus motort kap és számottevő lesz a látványbeli ugrás is Xbox One-on.

A kinect pedig sokat javult. Az 1-es verziója sem rossz, de tényleg látványos a fejlődés. Viszont nagyjából 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hány játék van 2-es kinectre. :)

(#5078) rnagy88 válasza wannnabeees (#5077) üzenetére


rnagy88
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#5079) Mauzes válasza rnagy88 (#5078) üzenetére


Mauzes
őstag

Én is ezt akartam írni: ha nagyon fontos a Kinect, akkor One, egyébként pedig 360, ami olcsó és tengernyi fasza játék van rá.

(#5080) rnagy88 válasza Mauzes (#5079) üzenetére


rnagy88
csendes tag

Hogy kell elképzelnem a 360 és a One kinectjei közt a különbséget?
Engem csupán az érdekel, hogy amit kinecttel kell játszani az működjön, ahogy a szoftver megkívánja. A szuper új fícsörök kevésbbé fontosak. Úgy is kérdezhetném, hogy a 360 kinectje is teszi-e rendesen a dolgát vagy bosszankodni fogok miatta? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5081) Rage47 válasza rnagy88 (#5080) üzenetére


Rage47
veterán

a kinectes játékok tök jól mennek. esetleg annyi, hogy megvan milyen távolságból érzékel jól. ha kicsi a szobád, akkor érdemes venni kinect zoomot vagy nem tudom mi a neve pontosan, tesóm vett ilyet Kínából

[ Szerkesztve ]

(#5082) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok! Kis help kéne.

Ajándékba vennénk konzolt, de én rohadtul nem értek hozzá.

Az illető PS4 -et szeretne.
Mi úgy szeretnénk neki adni, hogy full extrás legyen.
Addig eljutottam, hogy az alapgépből 1 típus van.
Amit nem tudok az az, hogy léteznek-e hozzá kiegészítők, és ha igen, mik azok, amelyeket érdemes hozzá megvenni?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5083) wannnabeees válasza Colos1 (#5082) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

Az alapgépből is van 2 féle: fekete és fehér

A fullosításhoz + 1 controller mindenképp dob a dolgon.
Lehet fain fejhallgatót is beszerezni.
Ha állítva szeretné használni, akkor lehet hozzá állványt vásárolni.
A controllerek "kar"jaira védőgumit, amitől nem fog elkopni. Illetve a kontrolfreek-re is rákereshetsz. Az is jó cucc.
Van PS4 kamera, amit az alapcsomagok nem tartalmaznak.

Lehetne venni mellé még PS+ előfizetést...viszont tényleg nem lehet tudni, hogy melyik régióra akar regisztrálni (magyar, UK, USA). A PS+ pedig régiófüggő.

(#5084) rnagy88 válasza Rage47 (#5081) üzenetére


rnagy88
csendes tag

Köszi a választ. Kb 2-3 méterre tudok távolodni a kinecttől ha ugra-bugra játék van. Ha ülve is játszható, akkor max 4. Az kicsi szoba vagy elegendő?

(#5085) Mauzes válasza rnagy88 (#5080) üzenetére


Mauzes
őstag

Kicsit úgy, mit egy mai (jobb) középkategóriás okostelefon meg egy felsőkategóriás közötti különbség. A régi Kinect is jól működik, de az új gyorsabb, pontosabb, több ponton érzékel, ilyesmi.

3-4 méter kell neki a legjobb érzékeléshez, de kicsit kevesebbel is működik általában. Alapvetően állva kell játszani ezekt a játékokat.

(#5086) M@trixfan válasza rnagy88 (#5076) üzenetére


M@trixfan
addikt

Én már csak az esetleges kimaradt exkluzív játékok miatt vennék előző generációt. Engem nagyon zavarna, hogy PC árazásnál drágábban vissza vagyok fogva minőségben játék vásárláskor. Nem arról van szó, hogy nem lehet élvezetesen játszani, mert még kiváló DOS játékokkal is lehet. A konzolozás nem olcsó mulatság, szerintem már nem éri meg a prevgen. Az más kérdés, hogy most PS4-et vennék :)

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5087) rnagy88 válasza M@trixfan (#5086) üzenetére


rnagy88
csendes tag

És kinectben tudja ugyanazt a PS kamerája, mint az XBox One?

(#5088) wannnabeees válasza rnagy88 (#5087) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

Nem. Nem is nagyon építenek rá játékokat (sőt én személy szerint egyről sem tudok).

(#5089) mmdms


mmdms
addikt

Találkoztam az egyik boltba 29,90-ért egy lexibook nevű játékkonzollal, két wii-hez hasonló kontroller van hozzá és 200 előre programozott játék. Ez mi a rosseb, semmilyen tesztet nem találok emberi nyelven róla.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#5090) LeventeV


LeventeV
senior tag

PS4 mellé szeretnék venni még egy konzolt.
Ti melyiket ajánlanátok és miért?
Főként autós és kalandjátékokkal játszom.

(#5091) rnagy88 válasza wannnabeees (#5088) üzenetére


rnagy88
csendes tag

De akkor mire van?

(#5092) Californiasu


Californiasu
csendes tag

Üdv!
Tud valaki olyan konzolokkal foglalkozó webshopot ahol van Pick Pack pontos átvétel?

(#5093) Sirandrish válasza mmdms (#5089) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az a régi sárga kazettás "Nintendo" utódja. Akkor a NES-t koppintották most a WII-t és valszeg azért nem találsz róla tesztet mert annyit az egész gép nem ér hogy valaki azt TV-re kösse :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5094) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

PS3-ba érdemes gondolkozni még jövőre szerintetek?
Én azt hittem mára már elég olcsóak ezek, de tévedtem.

Úgy tudom 2016-ig érkeznek rá játékok ebben lehet valami?

Üdv

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#5095) nonsen5e válasza HartgeH3-2.8 (#5094) üzenetére


nonsen5e
addikt

Érkezni érkeznek és érkezni fognak rá játékok, de egyre kevesebb. Már most is egyre több AAA címet már csak a "current gen"-re //értsd. PS4/X0, meddig kell őket még next-nek hívni... jelentenek be.
Amennyiben viszont olcsón szeretnél szórakozni az előző generáció exkluzívaival, akkor bármikor beszállhatsz, csak azok miatt is megéri. :)
Kezdő árhoz képest meg elég durván olcsóak.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5096) HartgeH3-2.8 válasza nonsen5e (#5095) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm szépen a választ, én valahogy másra számítottam amikor körbe néztem. Olyan 70*80 körül dobálnak egy normális gépet (500GB) annyiért szerintem sok. Akkor inkább gyűjt még az ember és ott a PS4. Néztem a 12GB-os verziót az 50k környékén nem rossz de beépítőkeret plussz vinyó lassan annyi mintha 500-at vennék. Mondjuk ez a PS2 style, hogy eltolom az "ajtót" nem jön be túlzottan.

Jövőre remélem lemennek ezek olyan 50 környékére , ha nem akkor marad a gyűjtögetés.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#5097) Sirandrish válasza HartgeH3-2.8 (#5094) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én két hónapja vettem PS3at és nem bántam meg. Szinte fillérekért beszerezhető rá majdnem minden. Én azt se tudom hova nézzek annyi játék van rá amit még végig kéne vinni.
Én bátran ajánlom...főleg ha még nem volt PS3ad korábban..akkor biza lesz mire nézni :K

szerk: vegyél használt garisat...majdnem fél áron megkapod az újakhoz képest :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5098) nonsen5e válasza HartgeH3-2.8 (#5096) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azta de felmentek az árak...Fél éve a 12gb-os a 40k-t súrolta. :Y

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5099) HartgeH3-2.8 válasza Sirandrish (#5097) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Korábban volt PS3-am akkoriban amikor a GT5 Prologue jött ki ugye azt hiszem az a early kiadása volt ennek a játéknak. Dupla Joy-t kaptam egyedi frankó dobozba volt valami limitált kiadásba. Azóta is bánom, nekem a legszebb a FAT volt mint egy dísz annyira tetszett. Hülye fejemmel eladtam, most egy vinyócsere és mehetne tovább a móka. Gondolom FW-t kapnak még a PS3*ak is néha. Akkor még kellett legyen UK, US accom is mert magyaron semmi nem volt (vagy talán HUN Store azóta sincs?!). Jó kis világ volt.

Manuálisan otthon ki lehet cserélni egy vinyót? Ha beszarik drága a javítása ezeknek?
Pofátlannak tartottam már akkor is, hogy ha jól rémlik 110k-t kellett leszurkolnom érte 576 ba és csak egy év gar...?! :F

Neked SLIM van?

Gertrius Igen elég durván felmentek, nem értem itt a karácsony és még egy sokadik bőrt le akarnak rángatni a naív vásárlon nem tudom. Amikor a PS2 került leszálló ágba emlékszem 25ért úgy dobták volna hozzám bárhol, hogy csak itt van vigyed már mert nem tudjuk eladni.
Nagyon drága a PS3 , csak nem tudom mire föl.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#5100) Sirandrish válasza HartgeH3-2.8 (#5099) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát a GT5 Prologue óta azért jelent meg 1-2 játék :)

A magyar store tökéletes..minden van rajta ami az UK-n. Jó...99,9%ban minden ami az UK-n.
És igen..neme Super Slim van. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Melyik konzolt válasszam? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.