Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) cekkk válasza zack (#49700) üzenetére


cekkk
veterán

90 fok és a hipó sokat segíthet ;] :P

(#49702) Stauffenberg válasza 313313 (#49696) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ruházatból igen. Ha nem akarsz reklámfelület lenni és a sima egyszerű ruhák jó árban vannak. De a márkajelzésesek, reklámokkal telenyomott darabok rohadt drágák. Munkába sem veszek fel olyan inget aminek a hátára nagy rikító betűkkel egy H&M felirat van hímezve. Akkor miért sport közben kellene vállalatokat reklámoznom önköltségen? :D

Amúgy sok más mindenben meg drága a Dechatlon. Múltkor bementem, hogy KRESZ kompatibilissé tegyem a bringám. Prizmákért (2 küllő prizma + 1 hátsó) ott hagytam majdnem 1500 Ft-ot, meg vettem egy csengőt 1000 Ft-ért. Gondoltam jó vételt csináltam. Aztán átsétáltam a mellette lévő hipermarketbe zabát venni, ahol kíváncsiságból odatévedtem a kerékpáros részlegre. A küllő prizma darabja volt 120 Ft, az első-hátsó prizma szett volt 250 Ft és egy közel ugyan olyan csengő, mint amit vettem meg 400 Ft.

A Dechatlonban majdnem vettem "gumis LED lámpát", darabját 2000 Ft-ért. Szerencsére inkább későbbre hagytam, mert az Auchanban az előbb linkelt szettet (Merida márkajelzés nélkül, de pont ugyan ezt) megvettem 1200 Ft-ért, amiben az első és hátsó is benne van.

Nem vagyok fillérbaszó, de nem szeretek indokolatlanul többet fizetni ha nem kell.

(#49703) zack válasza cekkk (#49701) üzenetére


zack
nagyúr

Igen minőségi helyről van, de szerintem komoly fertőtlenítésen mennek át ezek a használt holmik boltba kerülés előtt. Én még nem hallottam semmilyen negatív kritikát ebből fakadóan, hogy fordítva vette fel, és összekakisodott a kuki vagy ehhez hasonló... :DDD
Mi több általában tök jó illata van az összes gúnyának. Szóval tuti fertőtlenítik. Gondold el mekkora pleff lenne egy nagyobb bolt hálózatnak, és mekkora botrány kerekedne belőle ha pl valaki lapostetűt kapna vagy xaros gatyát venne..stb. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49704) D.Orion válasza Stauffenberg (#49702) üzenetére


D.Orion
veterán

Én láttam ezt a ledes gumis izét 700Ft-ért is már. :P Én se vagyok fillérbaszó, de mindent inkább háromszor körbenézek mire valahol megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#49705) cekkk válasza zack (#49703) üzenetére


cekkk
veterán

Ez csak hülyéskedés volt a részemről :DDD :D

(#49706) zack válasza cekkk (#49705) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor benyaltam. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49707) cekkk válasza zack (#49706) üzenetére


cekkk
veterán

Be ;] :DDD

(#49708) Mr.Csizmás válasza zack (#49703) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a hasznalt turis dologrol annyit, hogy a Hada kft-s nadragokban eloszeretettel lehet talalni angol apropenzt, es bankjegyeket ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49709) Stauffenberg válasza zack (#49703) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem tennék rá nagyobb összegű tétet, hogy tényleg olyan nagyon alaposan fertőtlenítenek. Bár igazából túl van reagálva ez a "más hordta, nekem ez fúj" kérdés. bedobod a mosógépbe és egy keményebb programot ráeresztesz (amit még bír az anyag) és le van tudva a gond. Én vásárolok ruhákat a drágább ruhaboltokból és turiból egyaránt, de egyiket sem hordanám addig amíg nem mostam ki alaposan. :)

Az illatos öblítős mosás nagyjából olyan trükk, mint egy autókereskedőnél a szilikon spray meg a fenyő illatú légfrissítő amivel bármilyen vevőben lehet bizalmat ébreszteni, mert szépen csillog a belső tér és kellemes illat van, közben meg tudod mikor takarítja ki egy átlagos kereskedő az autókat... :) Talán a lábtörlőt ha kirázza, de a szétizzadt kárpiton nem fog végigmenni takarítógéppel és szövet tisztítóval.

Szerk: És ha alsógatyával hordta a kerékpáros nadrágot és úgy kakkantott be akkor mi a különbség a nem alsógatyás viseléshez képest? Egy alsógatya hamar átázik ha bepermetezi a viselője, ezt már oviban megtanuljuk. ;]

(#49708) Mr.Csizmás: Ja, amennyiben elhisszük, hogy az "angol használt ruha" azt jelenti, hogy a származási helye Anglia. :D Hozzák ezeket mindenhonnan. Egyik ismerősöm dolgozott diákmunkán egy ilyen helyen (nem a Hádánál), ahol csak annyit csináltak, hogy ilyen növény spriccelős flakonba töltöttek öblítős vizet és amikor szelektálták, akkor az eladásra alkalmas ruhákat befújták, mintha most jöttek volna a mosásból. :D

[ Szerkesztve ]

(#49710) 313313 válasza zack (#49700) üzenetére


313313
addikt

40 fokon moshatóak az ilyen cuccok, de inkább csak kézzel, hogy a gumi ne sérüljön :DD

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49711) zack válasza Stauffenberg (#49709) üzenetére


zack
nagyúr

Ezt a részét értem, de aki egy Trek gatyót lead jó állapotban, és egyéb márkás holmit, eleve otthon kimossa. Nem az igénytelen emberek adják le ezeket az alig használt darabokat. Bár ha versenyzőé volt, és telecsurgatta párszor, az se sokkal jobb. :DDD
Nekem eszem ágában nem lenne mosás nélkül beadni bármit is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49712) rii válasza Jorus (#49699) üzenetére


rii
nagyúr

tavaly vettem egyet a lidl-ben aldiban vagy hol, de én nem is bírom viselni ezeket a gatyákat ... alsónemű nélkül meg végképp nem tudnám hirdani .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49713) Jorus válasza rii (#49712) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pedig ezeket rendszerint ugye úgy tervezik, hogy kényelmesen szellőzzenek, kiengedjék a keletkező párát, illetve az alsógatya ugye begyűrődhet a sok fészkelődésben, és jól feltöri az ember hátsóját. Én nem is tudok alá alsógatyát venni, mert nagyon kényelmetlennek találom. Elsőre persze szokatlan volt ez a pelenkás érzés, de aztán rákap az ember az ízére. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49714) HwAdokVeszek válasza ---Lasali--- (#49671) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Köszönöm a sok segítséget :)
Esetleg ha tudnék ilyet szerezni akkor jól járnék vele, vagy inkább nézelődjek 29-es telóknál, és próbáljam megoldani úgy ahogy írtad?
Esetleg Pesten van valaki aki vállalná?

(#49715) zack válasza Jorus (#49713) üzenetére


zack
nagyúr

Remek. De turiba ne add le a használt gatyáidat. ;] :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49716) Stauffenberg válasza zack (#49711) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Inkább azért mossák ki, mert mosatlant nem vesznek be a turik (vagy inkább a szeretetszolgálatok, amik pusztán szeretetből kiválogatják az eladhatókat és lepasszolják egy kis haszonért a turiknak). Ez nem jófejség kérdése a legtöbb embernél. Nálam is alap lenne, hogy kimosom, de sajnos a legtöbb ember nem tenné meg ha nem lenne kötelező.

De ennyi OFF mellé: Nyugodtan vegyen turiból sportruházatot az ember ha akar. Bár egy olcsóbb, nem márkásított, de kényelmes nadrág nem túl drága újonnan sem. De túl van reagálva ez a "más már beleizzadt, nem veszem fel" para. A gond inkább az, hogy a legtöbb eléggé el van nyűve, itt-ott kifeslett, megnyúlt, stb.

(#49717) zack válasza Stauffenberg (#49716) üzenetére


zack
nagyúr

Ezért írtam, hogy meg kell gondolni mit hoz el az ember, és alaposan át kell nézni. Csajom pl talált magának egy kifordíthatós Nike sport top-ot, és olyan mintha új lenne 700ft-ért. Persze vannak használtabbak is, azokat ott kell hagyni. 3500/kg ár simán összejöhet 3-4-5db holmiból, és ha ezek jó állapotúak, esetleg márkásabbak is akkor nagyon megéri.
Decathlon-ban egy bicajos gatya 4-5k...És nem Trek, Scott, és társai. Szóval még ott is horror felöltözni a mai árakon. A Specialized SPD cipő amit vettem 25-30k újonnan. Én 5k-ért jutottam hozzá és úgy néz ki belül is mintha új lenne. Muszáj vagyok ezeken spórolni, mert könnyen beleszaladnék egy másik bicaj árába ha újonnan venném. A Shimano 545-ös pedál + cipő 52k lett volna újonnan...Én megúsztam 13k-ból és mindegyik olyan, mintha új lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49718) Stauffenberg válasza zack (#49717) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én egy időben airsoftoztam elég rendszeresen (minden hétvégén kijártam) és amíg sok tehetősebb emberke vagyonokat költött vadonatúj egyenruhára (nadrág + zubbony 20k), bakancsra (30-40k), taktikai mellényre (30k-tól a csillagos égig) meg a többi szarra amik amúgy is kiszakadnak a használattól egy év alatt (na jó a bakancs örök darab), addig én a military boltokat jártam és hibátlan darabokat hoztam el fillérekért.

Azért szerettem a Bundeswehr levetett darabjait, mert tisztességesen fertőtlenítve voltak és nem voltak elrongyolódva, nem úgy, mint a Magyar Honvédség szarjai. Emlékszem kaptam egy tippet Budapest legnagyobb MH "surranó" bakancs készletéről. Az illető a bolt alatti dohos, penészes pincébe vitt le, ahol egymásra voltak hányva bakancsok százai. Egy pár került volna 2500 Ft-ba (újonnan 14k), de nagyon szar volt... tuti találtam volna használhatót sok kutatással, de inkább hagytam. Elmentem máshova, ahol annyira új Bundeswehr bakancsot találtam 9500 Ft-ért, hogy még be sem volt törve, alig volt valakinek a lábán, még új szaga is volt. Annak az ára újonnan 30k felett van bőven. Plusz vettem nadrágot + zubbonyt összesen 3000 Ft-ért. Az már kicsit viseltesebb volt, de a 15 ezres új árhoz képest (meg az MH levetett darabjaihoz képest főleg) nagyon jó állapot volt. Ma is megvannak, itt-ott már foltozva, de még mindig viselhetők.

Pedig aztán a katonák is tudnak izzadni meg néha be is szarnak. :D

(#49719) Doki-HUN1978 válasza zack (#49695) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

20000 Ft-os mezt, hogy alkudsz le 8000-re???!!!

Veszel belőle 1000 db-ot?! ;]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49720) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Semmi gond nincs a turis cuccokkal, egy normális mosás után olyanok, mint bármely más ruhadarabok. Ki kell fogni a jót, nagyon sok leharcolt, kifakult, kinyúlt gönc van, azokat nem szabad megvenni.

Márkás kerékpár alkatrészeket lehet találni bolhapiacokon a használtpiaci ár töredékéért. Nyilván külföldön sem dobnak ki ilyeneket, valahol biztos keresik őket. Múltkor komplett versenybringát láttam, állványon, nem nekidöntve valaminek. Bőven 300 ezer forint feletti kategória lehetett.

(#49721) zack válasza Stauffenberg (#49718) üzenetére


zack
nagyúr

Muszáj spórolni itt-ott. Az új bicikli pont ilyen. Kompletten bicajjal együtt, fejvédővel, profi első+hátsó lámpával, mezzel, pedállal, cipővel még így is 200k alatt vagyok, pedig ha ilyen szintű bringát veszek újonnan + új gúnyát, szerintem 450-500k környékén lennék.

(#49719) Doki-HUN1978

Méret probléma, és mivel kapta, effektív nem bukás neki. 10k-ra tartotta, lealkudtam 8k-ra. ;]
Majd teszek fel képet komplett hacukában. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49722) rétisün válasza Mr.Csizmás (#49708) üzenetére


rétisün
veterán

haverom doglozott olyan helyen, ahol ezeket az angliai bálákat válogatták. nem csak aprópénzt, hanem napszemüveget, mobilt, meg még az isten tudja mit nem találtak a ruhák zsebeiben....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49723) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok ismét,

Családi okok miatt kb 1 hétig tartott a minőségi országúti által nyújtott élmény. :-(
Sajnos a párom nem tud napirendre térni vele, hogy sok pénzért vettem kerékpárt, mikor pár 10ezer forintból is vesz az ember...
Hiába próbáltam meg ecsetelni a különbségeket, neki a bicikli az bicikli. Tök mindegy.

Szóval abban kérném a segítségetek, hogy átváltanék cross/trekking irányba, ott hátha találhatok használtan 50.000 Ft környékén valami jót. Próbáltam keresgélni, de nem igazán találtam nekem valót.
Esetleg, ha belebotlotok ilyenbe, akkor dobnátok ide egy linket vagy egy privit. Nagyon hálás lennék érte.

Aztán, ha sikerült eladnom a mostani outit, akkor meg is venném a cseregépet.
A hardveraprón fent van a mostani, amit el kell adnom, nem akarom, hogy ezen menjen el a kapcsolatom...

Előre is köszönöm.

(#49724) Doki-HUN1978 válasza Katsu (#49723) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A pi.án háborúk dőltek el... :W

Szerintem rúgd ki a csajt és vegyél egy montit is! :DD

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49725) pengemetal válasza Katsu (#49723) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Biztos a bicajt kell cserélni? ;]

Szerk.: hopp, megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#49726) Packersbay válasza Katsu (#49723) üzenetére


Packersbay
tag

Most nem azért,de mennyi volt a bringa és ki tekeri?? Egy nő mindig többe kerül mint 1 bicikli :DDD

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#49727) Mr.Csizmás válasza Katsu (#49723) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kerdezd meg tole, hogy ok mennyiert szoktak vasarolni ruhakat maguknak. (ja es jutub keresni: al bundy nok)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49728) Katsu


Katsu
aktív tag

Egy bicikli sem ér annyit, hogy Őt lecseréljem. Én már csak ilyen vagyok.
De szerintem nektek is csak a szátok nagy. :DD

(#49729) Doki-HUN1978 válasza Katsu (#49728) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igazad van, hangok vagyunk... :B

Megkérdezhetem mennyi idős vagy?

(a feleségem ugyanígy gondolkodott mint a barátnőd, de aztán belátta, hogy nincs értelme okoskodni...)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49730) amargo válasza Jorus (#49699) üzenetére


amargo
addikt

:R

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#49731) Jorus válasza Katsu (#49728) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fiatalság, bolondság. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49732) pengemetal válasza Katsu (#49728) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Fel sem merül a párom lecserélése, mert eleve nem választok olyan párt aki a hobbimban akar korlátozni :) (nálunk csak akkor volt enyhe célozgatás amikor 4 bicikli volt 45 nm-en :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#49733) Packersbay válasza Katsu (#49728) üzenetére


Packersbay
tag

Nekem nem csak a szám nagy :DDD :DDD de nyugodtan tedd fel a kérdést a Nőügyek topikban :D Vagy vegyél a bnődnek is 1 bringát.

[ Szerkesztve ]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#49734) rétisün válasza Katsu (#49723) üzenetére


rétisün
veterán

részvétem....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49735) Stauffenberg válasza Katsu (#49723) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az előttem szólók már elsütöttek néhány poént, de idővel ez csak rosszabb lesz, ha hagyod, hogy kotorásszon a pénztárcádban. Én együtt élek a párommal és nálunk nincs beleszólás abba, hogy az ember mit vásárol a saját megtakarításából és szerintem ez így van rendjén. Vannak fix havi költségek (lakás, kaja, rezsi, számlák, stb), de ami ezen felül a zsebünkben marad, azt arra költjük amire akarjuk.

Az egész csak arra jó, hogy legközelebb letagadod az árát annak amit vásárolsz. Épp elég költséges hobbival (meg szakmával) vettem körbe magam, hogy ezernyi példát lássak erre. Hivatásos fotós vagyok és sok hobbi fotós ismerősöm van akik nem merik megmondani, hogy nem 200 ezerért vették a gépet, hanem háromszor ennyiért (vagy újat vettek és azt mondták, hogy használt). Volt olyan airsoftos ismerősöm aki nem vitte haza a fegyvereit, hanem egy barátjánál hagyta. Azt mondta otthon, hogy csak bérli őket, közben volt három darab fegyvere, darabonként 100k értékben.

Felnőtt emberek megbeszélik azt, hogy az élet túl rövid ahhoz, hogy folyton mindenből a silányat vegyük és ha egy hobbi költséges, akkor is megéri ha szeretjük és nem megyünk tőle anyagi csődbe.

[ Szerkesztve ]

(#49736) Muton válasza Katsu (#49723) üzenetére


Muton
addikt

még vagy 15 éve írta vki azt, hogy csak úgy tud gépet fejleszteni, hogy a ház a régi marad, mert az asszony arról veszi észre csak, és nem fért bele az új VGA :DDD (mondjuk ez csak addig vicces, amíg nem érintett az ember)

nem gondoltam volna, hogy még manapság is előfordul az eset, szóval megdöbbentett a dolog csöppet :Y

amúgy tök igaza van: ő ismeri a bevételedet, és :

a., ha a bicaj a fizetésedhez képest sok, és így le kell mondani másról, akkor azért jogos a sírás, vegyél olcsóbbat
b., ha amúgy nem kell semmi fontosra, csak az zavarja, hogy ennyi egy bicaj, akkor... GOTO: a pont, mert épp pszichológusra kell neki :DDD

bocsi, nem tudtam kihagyni :B

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49737) venember83 válasza Katsu (#49728) üzenetére


venember83
nagyúr

De szerintem nektek is csak a szátok nagy.

Vagy csak egyszerűen olyan barátnőnk/élettársunk/házastársunk van, aki nem kotorászik a pénztárcánkban, és/vagy hagy annyi szabadságot, hogy mi is élhessünk boldogan. :) Tényleg érdemes lenne leülni és megdumálni a dolgot és itt most nem a bringa a lényeg. Amíg nem tőle/gyerektől veszed el a pénzt, hogy a hobbidra költsd, nem látom, mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#49738) Jorus válasza pengemetal (#49732) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ilyen állapotokért én is kaptam az arcomra, de csak átmenetileg. Aztán mexokta. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49739) lorcsi válasza Jorus (#49738) üzenetére


lorcsi
veterán

nem koszolja össze a szobát?

úgy gondolom, hogy ha bármiylen száraz is a kinti terep onnan azért dúrva dzsuvákat lehet bevinni
ezt mégis hogy csináljátok? (bárki más is aki a lakásban tudja tartani a bicajt)

(#49740) Mr.Csizmás válasza lorcsi (#49739) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt en is kerdeznem, szaraz idoben a kereken (meg csak aszfaltrol jarva is) rengeteg port tud bevinni a verda, sajat tapasztalat. (eloszobaban taroltam)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49741) hoffman_ válasza Jorus (#49738) üzenetére


hoffman_
nagyúr

vadállat :DDD

én egyetem lévén egyelőre még itthon lakom, ha néha valami maszek bringaszerviz van, és 3-4 bringa van itt, mint kb egy hónapja, akkor jóanyám már a porszívócsővel ánuszolna meg legszívesebben, nagyon ki tud borulni szegény :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49742) Jorus válasza lorcsi (#49739) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha durván saras/homokos volt, akkor hazafelé lecsapattam benzinkúton, majd lépcsőházban lecsöpögött a víz róla egy rongyra, aztán áttöröl, pár óra múlva bevisz. Ha csak poros volt, akkor egy e célra tartott ronggyal áttöröl és kész is. Mondjuk azóta kertes házban lakunk, itt külön helyiség szolgál bringák tárolására. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49743) Katsu


Katsu
aktív tag

Úgy látom kicsit elment a téma. :)
Szóval idén töltöm a 30-at és jegyben járunk a párommal. A probléma az volt, hogy kerek legyen a történet, hogy vannak közös terveink és most ez elé helyeztem magamat. (esküvő, leendő gyerek, lakásfelújítás)
Mivel nem vagyunk tehetősek, így minden ilyen kiadás spórolás előz meg.
Na mindegy. szóval, ha fele ennyiért vettem volna kerékpárt, akkor a másik feléből valami közös célra is mehetett volna. Nyilván úgy, hogy ő is beleadja az ő félretett részét.
Ő nem az a fajta, aki sok ruhát vesz vagy cipőt halmoz fel. Ha vesz is valamit, akkor sokszor meggondolja, hogy szükség van-e rá. Többet nem akarok erről beszélni. Egyszerűen így döntöttem, hogy a kedvében járjak, mégha későn is.

Most már jöhetnek a cross/trekking linkek. :-)

(#49744) pengemetal válasza Jorus (#49738) üzenetére


pengemetal
aktív tag

:C :R

Nálunk most csak egy van a nappaliban, mert nem akarom, hogy süsse a nap és nem viszem ki az erkélyre :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#49745) 313313 válasza Katsu (#49723) üzenetére


313313
addikt

Engem pont barátnőm bátorított "új" bicaj vásárlásra, elmondtam miért akarok és milyet, onnantól már szinte ő noszogatott vegyek, meret "kell".
Így lett egy közép kategóriás monti mellett egy acél vázas, alsó váltós verseny bicaj munkába járni, mert az mégiscsak olcsóbb, mintha a montit viszik el.... :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49746) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Végre akadt normálisan idő egy újabb nagyobb kiruccanásra "Bringázz a melóba! extreme kiadás" kódnév alatt. Ausztriában dolgozom szezonmunkában, gondoltam kössük össze a dolgokat, nyáron mindenképp itt kell legyen a bringám mivel a cangázás a mindenem - és mivel tényleg, ezért a legjobb, ha rögtön bringával érkezem.
6 nap alatt 530 kilométert hagytam magam mögött, Linz-ig a Donauradweg -en, onnan a Traunradweg a hegyek felé, majd a hegyek között a Salzkammergut radweg vezetett célba.
Eszméletlen szép túra volt, igaz a hat napból négy esőben ért véget, de ez se szegte kedvemet egy pillanatra sem.
A 3 éves Schwinn Csepel Elite bringám gondok nélkül teljesített - csomagokkal megpakolva alattam, lassan már én sem hiszem el, hogy az eredeti Joytech agyak pörögnek még a kerekekben, lassan 10 000 km környékén járnák már.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#49747) rii válasza ---Lasali--- (#49613) üzenetére


rii
nagyúr

megnéztem most
a dunlopos rész az mintha rendesen működne

de a motorszelepes rész az tolja kétszeres értékkel
nem is lenne gond, de 2x olyan nehéz is lenyomni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49748) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Kb 1 hete nyúzom a bicót,ma munkába menet,észrevettem,hogy kattogásokat hallok lentről.
De nem bírok rájönni,honnan jön.
Mi lehet?Pedál-monoblokk...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49749) hoffman_ válasza beci (#49748) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sanszos, hogy monoblokk. ennyi alapján nem lehet megmondani, de jellemzően az szokott lenni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49750) beci válasza hoffman_ (#49749) üzenetére


beci
őstag

Javítható?Tehát egy pucolás elég neki?Vagy csere?
Igaz,szétszedni nem tudom,még sosem csináltam ilyet.:)

[link]

Bár nekem furcsa az a fehér müanyag belül,bár lehet ilyen a többi is...

Bár itt is rajt a képen gyárilag.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.