Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) beci válasza Phvhun (#49790) üzenetére


beci
őstag

És ez mennyire tartja a lábat?Nem csúszik?

xboxmod!
Ahogy látom a tied fém,az enyémnek csak a kerete,a blokk műanyag.

M_o_g_y_i! Én egy kicsit másra használnám.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49802) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Neki sem arra volt használva (arra a pár kilóméterre, amit végül belerakott :DDD), de mondom ezt ajánlotta a boltos, munkatársaim is ilyen alupedállal nyomják többen is MTB-on. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#49803) superecneB válasza dqdb (#49793) üzenetére


superecneB
őstag

És nem kezd el recsegni a sok portól? Elég letörölni?

(#49804) belaazallat válasza SOAD19 (#49796) üzenetére


belaazallat
addikt

Én ilyen kategóriájú kerékpárokat nem szoktam nézni. Szerintem egész jó ár értékben van. Próbaképp megkérdezheted, hogy 170-ért odaadják-e. Egy próbát megér.

Én a sajátomat úgy vettem meg 65-ért (78-ra hirdette), közöltem 65-nél nincs több nálam. Ez mondjuk fedte is a valóságot, mert még a vonat és a kerékpár jegyet kifizetve 800 Ft om maradt.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49805) Mr.Csizmás válasza hoffman_ (#49788) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:)) :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49806) SOAD19 válasza belaazallat (#49804) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Kicsit elvarázsolt a hirdetésben szereplő sok "XT", meg hogy újonnan 400k egy ilyen gép.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#49807) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Na, a montim rendbetételét elhalasztom, helyette néztem pár régi használt országútit. Egyelőre EZ a legszimpatikusabb.
A képek és leírás alapján tudtok valami okosat mondani róla?

(#49808) Doki-HUN1978 válasza Bati0501 (#49800) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Arra figyeljetek, hogy ne lánckenő spray-ket vegyetek, azok szvsz nem annyira hatékonyak.
Múltkor ráfújtam az ujjamra, hogy megvizsgáljam a kenőképességét, de az nem nagyon volt neki.
Egy kicsit ragadós réteg keletkezett az ujjamon, de nem volt síkos. Elképzelni nem tudom, hogy az hogy keni a láncot.

Zsírspray a cucc, nem lánckenő spray!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49809) salieri. válasza Kephamos (#49807) üzenetére


salieri.
őstag

Röviden: messze kerüld el ezt a gépet.

(#49810) Kephamos válasza salieri. (#49809) üzenetére


Kephamos
addikt

És hosszabban? A tervem, hogy bagóért veszek valami régi országútit. Néhány sponom hasonlóan járt el és megkívántam :)
A touron nem indulnék vele (idén :DDD ), itt a környéken nyomatnék vele túrákat, mozognék.

[ Szerkesztve ]

(#49811) csabi94 válasza belaazallat (#49795) üzenetére


csabi94
őstag

De. :)

(#49812) Manitou


Manitou
addikt

Dura ace láncot használ valaki itt MTB-hoz?
Ezt a típust: [link]

Nem tudom be merjem-e majd vállalni. Mivel ez alapból országúti lánc.

(#49813) salieri. válasza Kephamos (#49810) üzenetére


salieri.
őstag

Van egy minimum összeg, ami alatt igazán nem lehet használható gépet venni,ez a határ nagyjából 40K.

(#49814) belaazallat válasza csabi94 (#49811) üzenetére


belaazallat
addikt

Mész vele Te is?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49815) Bati0501 válasza Doki-HUN1978 (#49808) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem tudom,nekem ezt ő ajánlotta személyesen...

Kephamos: Nem hinném,h azért nem ajánlaná,mert olcsó,sőt,ő szokott jó ár/érték arányú gépeket belinkelni. /főleg régebbiket,amik nekem sokszor annyira nem jönnek be,de ez már más kérdés... :D /

[ Szerkesztve ]

(#49816) Kephamos válasza salieri. (#49813) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor kizárólag a kedvező ár miatt nem ajánlod?

(#49817) dqdb válasza Manitou (#49812) üzenetére


dqdb
nagyúr

Láncban nem ugyanaz az XTR és a Dura-Ace? Rákerestem, az a CN-7701, szóval tárgytalan ez a sor.

superecneB: És nem kezd el recsegni a sok portól? Elég letörölni?
A spray kenés mellett jól kitakarítja a láncot. Ha nagyon poros, akkor jön a WD40-es előkezelés. Lehet, hogy nem a legszebb megoldás, amit alkalmazok, nekem csak annyi a célom, hogy az 1 évet kibírja a lánc a lehető legkevesebb időráfordítással.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49818) Doki-HUN1978 válasza Bati0501 (#49815) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az zsírspray. Teljesen jó lesz.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49819) salieri. válasza Kephamos (#49816) üzenetére


salieri.
őstag

Az országúti érzetet ezen nem fogod érezni az fix, gyenge fékek, váltók,gagyi váz,régi szabvány kerék.
Konkrétan hulladék árban lehetne megvenni.. Mennyi kilója a vasnak?

Columbus,Oria,Dedacciai,Reynolds,Tange infinity,Vitus csőből épített gépeket érdemes nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#49820) csabi94 válasza belaazallat (#49814) üzenetére


csabi94
őstag

Á, nem, ezeket szerintem nem nekem találták ki. :)

(#49821) Kephamos válasza salieri. (#49819) üzenetére


Kephamos
addikt

Aha. Az a baj, hogy nem is nagyon látok ilyeneket a környéken az apróhirdetések között...

(#49822) fpeter07


fpeter07
veterán

Szép, hogy a Girot átrakták Eurosport 2-re. Most egy nap fáziskéséssel tudom csak nézni. (Tudnám, ha nem csinálnék mindig mást helyette)

(#49823) Toomy válasza belaazallat (#49795) üzenetére


Toomy
senior tag

Jaja, a Csabi már megmondta a tutit. :K
Kb. egy hónapja befizettem már rá a legkedvezményesebb előnevezést.
Remélem nem akkor fogják a saratice-it is rendezni a cseheknél. Mert az a 13km-es kör nagyon megtetszett tavaly. :)

[L:http://www.velo.hu/majusban-rajtol-az-i-visegrad-bike-race-azaz-a-v4.html]Erről sajnos saját hülyeségem miatt lecsúsztam. Pedig de jó kis buli lett volna. Ráadásul komoly pénzdíjazásos verseny. Nem mintha tartanom kellene, hogy kapnék is belőle valamit. :DDD De nekem már az is siker, ha a középmezőnyben végeznék. Talán majd jövőre. :K

[ Szerkesztve ]

(#49824) Toomy


Toomy
senior tag

Elcsesztem a linkelést. :B Konkrétan erről van szó.

(#49825) Kashim


Kashim
őstag

Basszus el sem hiszem hogy végre találtam külön ilyet. Ezek támasztják meg a BB7-ben a fékpofákat, ebbe pattannak bele gyakorlatilag. Használtan vettem a cangát és a fékekben el voltak/vannak görbülve. Nem tudtam normálisan kiegyengetni, szóval elég szenvedős a fékpofa csere rohadt nehéz is beállítani, állandóan serceg valamelyik oldal mert feszül benne. Végre jó lesz, muhaha.

(#49826) bakospe


bakospe
tag

Hali!

Van egy merev villás százezer éves montim, amit nem rég sikerült kivégeznem. Ráadásul már amúgy is gondolkodtam, hogy beruházok egy új gépre, így pont "kapóra jött". :D
A régit főleg hobbi kerékpározásra használtam, rövid túrák, erdei út, aszfalt, stb. Amit venni szeretnék, azt valószínűleg munkábajárásra is nyúznám alkalom adtán (~25-30 km oda-vissza összesen), illetve a túrázás megmaradna hétvégékre, de elég masszív köves utakon is. Emiatt a trekking és mtb kategória között vacilálok.
Kb. 150-200 ezer HUF amit rászánnék, esetleg egy kicsit több, ha úgy adódik.

Ha lehet mindenképp új kerékpár érdekelne, tudom, hogy azonos áron sokkal jobb használt gépeket is lehet kapni, de annyira sajnos nem értek hozzá, hogy ezt be merjem vállalni.
Kinéztem két gépet:
Gepida Albion 900 CRS
Gepida Asgard Pro

Mi a véleményetek ezekről? Milyen gépeket ajánlanátok még ebben az árkategóriában?
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#49827) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Veszprém - Tihany távval van valakinek tapasztalata? Végig lehet menni gond nélkül a 73-as, illetve 71-es utakon, vagy célszerűbb valamerre kerülni? És ha igen, merre?

(#49828) zack válasza bakospe (#49826) üzenetére


zack
nagyúr

Az egyik inkább beton és enyhe terep (Alboin), a másik viszont komolyabb terep, és a gumiprofilból adódóan kevesebb beton (Asgard Pro).
Én a Gepidát nem biztos hogy nyugodt szívvel ajánlom, van ismerős aki ott dolgozik (itthon rakják össze az alkatrészek pedig kínából gyünnek), és a minőségét tekintve nem nyugtatott meg hogy jól járnék vele, amikor még pár hete én is keresgéltem. Sok ez a pénz, ennyiért jobb minőségű amcsi bicajt is kapsz, vagy jobb minőségű strapásabbat. Ebben az ársávban inkább ezt venném: Mali Mamba 29er 2013 és még pénzed is marad a Gepidához képest. De körbe lehet nézni Wheeler, Mongoose fronton is...Tyax Expert is jobb vétel szerintem olcsóbban. De ennyiért Scott, Kelly's, KTM-ek között is lehet találni jó vételt. Arra törekednék, hogy lehetőség szerint SLX felszereltség legyen, még ha drágább is, vagy vedd meg a kicsit gyengébbet, és ahogy cserés lesz 1-2 alkatrész, azokat apránként majd lecseréled jobbra. Mivel újat akarsz, én inkább ez utóbbit választanám, anyagilag jobban jössz ki vele szerintem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49829) deicide válasza Cathfaern (#49827) üzenetére


deicide
veterán

Teljesen jó, én szeretem azt az útvonalat, jó minőségű, relative kis forgalmú, Csopaktól a 71-esen pedig már mehetsz bringaúton Tihanyig, mert ott azért párszor rád dudálnának, ha az úton mész.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49830) Kephamos válasza salieri. (#49819) üzenetére


Kephamos
addikt

Tudnál nekem 1-2 linket dobni arról a kategóriáról, ami már megéri az árát. Csak könnyebb úgy nézelődni. Azon is gondolkozom, hogy veszek egy vázat és használt cuccokból rakok össze egy igáslovat.

(#49831) Doki-HUN1978 válasza zack (#49828) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én biztosan nem beszélném rá a 29-esre!

Az Asgard-ban ott az itegrált hajtás, a deore-xt váltó és a Rock Shox.
Lényegesen jobb vétel, még ha kicsit többe is kerül.

Szerk: + 12,6 kg vs 15,1 kg (nem elhanyagolható szempont! )

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49832) salieri. válasza Kephamos (#49830) üzenetére


salieri.
őstag

Úgy többre fogsz kijönni ,ha darabonként építed.
Pl ilyenek.:[link]

(#49833) Kephamos válasza salieri. (#49832) üzenetére


Kephamos
addikt

Hát igen. Ezek azért már komolyabb gépeknek néznek ki, csak egy kicsit drágák. Egyelőre csak bele akarok szagolni az országutizásba is, hogy tetszik-e az nekem egyáltalán. Még gondolkozok egy kicsit.

(#49834) borix válasza bakospe (#49826) üzenetére


borix
őstag

Munkában egész nap magára hagyni ilyen drága gépeket nem mernék.
Gepida egyes vázaira örök gari van.Amiket néztél azokra mind a kettőre van ha jól tudom.Arra figyelj,hogy csomagtartó felfogatás legyen mert ha megkedveled a hosszabb túrázást kelleni fog.

(#49835) zack válasza Doki-HUN1978 (#49831) üzenetére


zack
nagyúr

Igazad van. Akkor biztos jobban fog járni egy Budapesten kínai alkatrészekből betanított munkások által összerakott Gepidával. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49836) GeneraL_XTX válasza zack (#49835) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mert más gyártóknál tán nem ugyanezt csinálják? :U

[ Szerkesztve ]

(#49837) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#49836) üzenetére


D.Orion
veterán

Érzem az iróniát, de még keresem. Azt hiszem megtaláltam: De?!? ;)
Szvsz. két verzió van: Távol-keleten (többnyire Kína, Taiwan, Korea, Malaysia) legyártják és:
onnan darabokban érkezik a gép, itt pedig a betanított munkás összeszereli
ottani betanított munkás összerakja és egyben érkezik a gép

90%-ban ilyen gépekkel tekerünk.
Szerintem az úgymond nagy márkák is ugyanígy állnak össze. Attól, hogy most Olaszországban vagy Németországban, netán az USA-ban rakják össze... Elméletileg az összerakás minősége nem szabadna, hogy függjön a szerelőüzem helyétől.

(#49838) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Én azt hittem a Scott gépeket maga az USA elnök rakja össze :U

:P ;]

[ Szerkesztve ]

(#49839) borix válasza zack (#49835) üzenetére


borix
őstag

Kár ezen lovagolnod hogy az ismerős ezt meg azt mondta.Sok gyártó ezt csinálja kint legyártatja majd otthon összedobják.
Ha másik gyárba dolgozna akkor meg azt fikázná vagy a harmadikat stb.
Épp a teleszkópokról olvastam tegnap a hozzászólásokat páran megjegyezték,hogy a drága Rock Shox-t is újdonnal érdemes szét szedni mert volt amelyikben alig volt kenőanyag volt amelyikben meg hosszú forgács volt.Akkor most mi van ne vegyünk semmit mert kiderül a többség Kínában készül?

(#49840) zack válasza lsebestyen (#49838) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudtad? Ez köztudott dolog volt eddig is. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49841) Syd69


Syd69
aktív tag

Váctól a 2-es és 22-es úton lehet kerekezni az országhatár felé? Arra lenne dolgom, gondolom viszem a gépet

Alma

(#49842) Packersbay


Packersbay
tag

Kezdi megadni magát a bringához kapott műanyag pedál így gondoltam keresek valami jobbat. Ezt [link] néztem ki,szerintetek ez megfelelő?? Ti hogyan szeditek le a pedált a hajtókarról,van erre spec. szerszám vagy sima villáskulcs?? azért kérdezem,mert múltkor 15-ös villácskulcs-al szedtem le igaz kicsit megkarcoltam a pedált de ennek már úgyis mindegy :)

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#49843) bakospe válasza borix (#49834) üzenetére


bakospe
tag

Kosz mindenkinek a valaszokat!

Munkában egész nap magára hagyni ilyen drága gépeket nem mernék.
Olyan helyen dolgozok, ahol nem feltem ott hagyni az orzott parkoloban. Raadasul ha jol tudom tarolnak ott ettol joval dragabb gepeket is.

(#49844) Syd69 válasza Packersbay (#49842) üzenetére


Syd69
aktív tag

Pedálkulccsal

Alma

(#49845) venember83 válasza Packersbay (#49842) üzenetére


venember83
nagyúr

Sima kulccsal (15-ös vagy 16-os, fene tudja), netán imbusszal, ha olyan a pedál tengelye.

(#49846) zack válasza Packersbay (#49842) üzenetére


zack
nagyúr

Jó az a 15-ös villás kulcs. Illetve van amelyik imbuszos.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49847) Packersbay


Packersbay
tag

Akkor jó gondoltam :) és a linkelt pedál szerintetek megfelelő?? Olyan 1-1,5 fél évet kéne kibírnia napi munkába járással.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#49848) venember83 válasza Packersbay (#49847) üzenetére


venember83
nagyúr

Annyit simán bírnia kell. :K

(#49849) lsebestyen válasza Packersbay (#49847) üzenetére


lsebestyen
addikt

Bírni fogja, néha azért nem árt megkenni.

(#49850) zack válasza Packersbay (#49847) üzenetére


zack
nagyúr

Gondolom ez függ elég sok mindentől. Csapágyazástól, sűrűn tekersz e állva, mennyi a súlyod, mennyit bicajozol 1,5 év alatt stb...
Árából kiindulva nem hinném hogy a tartósságra mentek volna...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.