Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) bakospe válasza mickemoto (#49944) üzenetére


bakospe
tag

Azoknak szerintem nem olyan a felszereltsége. Pl. Kross Level A7 2011 Suntour villával van

(#49952) Kashim válasza Teasüti (#49947) üzenetére


Kashim
őstag

Kíváncsivá tettél. Így ahogy írod még nem tűnt fel, de holnap reggel kipróbálom, van elég lejtő a környéken. :D

(#49953) HwAdokVeszek válasza venember83 (#49948) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Az én vázam nem 26-os hanem 28-as.

(#49954) Frozzy


Frozzy
őstag

sziasztok..

egy kerékpár gumit mennyi bar-ig szokás felfújni ? 3-4 kb ? mi az optimális ?:)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#49955) zoo8800 válasza Frozzy (#49954) üzenetére


zoo8800
veterán

milyen gumiról van szó? egyszerű monti?
ez egy eléggé lényeges kérdés :DDD

rip and tear, until it is done

(#49956) ---Lasali--- válasza Frozzy (#49954) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

1. Rá van írva a külső gumira hogy hány barig fújható. Valamint hogy mi az a nyomás ami alatt semmiképp nem ajánlott használni.
2. Terep függő, pl 60-70 kilónál 2.5 bar felett terepen nem tapad semmit a gumi, nem fekszik fel a mintázat stb.
3. Gumi szélességétől is függ, pl 1 colos monti gumit ne akarj 70 kiló felett 5 bar alatt használni mert egy kis kátyún úgy felütöd a felnit hogy mehet a fémhulladékba.
4. Rider súly függő, pl 10 barig fújható országúti gumit 60 kilóhoz ne fújj fel 10 barra mert pattogni fog és nem lehet vele kanyarodni, valamint kirázza a beled, de 8 bar alá meg nem szeretem én pl engedni
5. Ki hogy szereti. Valaki megmagyarázza hogy neki jó 4 baron is a gumi terepen, míg én úgy 2 méter után fejre állnék meg megfájdulna a csuklóm a rázkódástól..
6. Nagyon kis nyomást akarsz használni, fel raksz széles külsőt, oké, de az sem mindegy hogy belső nélkülie-e vagy belsős, netán felütés ellen védett DH gumiról van-e szó, mert akkor lehet próbálkozni minimális nyomásokkal is.
+*Nem árt figyelni mit bír a felni szalag, valamint a felni. Gumiból készült felniszalaggal ne fújjad fel 6 barra mert úgy átviszi a belső hogy csak úgy durran el 3 perc múlva. Meg rommá elfékezett felnit se fújjál fel 7-8 barra mert úgy végig reped a pereme mint annak rendje.
Perem nélküli felni meg megint egy másik kaland, az 40 psi nél többet nem annyira szeret mert ledobja a külsőt, max ha nagyon jó minőségű a külső akkor lehet próbálkozni többel saját felelősségre.

Ezekből valahogy rakd össze a megfelelő választ a kérdésedre.. Még lehetett volna tovább is bonyolítani, de így fél 12 kor nem jutott épp eszembe más. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49957) Teasüti válasza ---Lasali--- (#49956) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi van akkor, ha a külsőim feliratozása szerint 3,5 bar a minimum, de én még életemben nem fújtam olyan sokat bele? Rendre 2-2,5 közt használom, soha nem akart még lefordulni. Felütni se tudtam még soha.
Igaz nem hajthatók olyan könnyen, de legalább kényelmesek.

(#49958) ---Lasali--- válasza Teasüti (#49957) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Megőrült az ember aki ráírta, vagy nagyon féltek a garanciális problémáktól. :D
Milyen gumiról is van szó?

[ Szerkesztve ]

(#49959) Frozzy válasza zoo8800 (#49955) üzenetére


Frozzy
őstag

konkrétan egy boss cruiser gumijáról van szó. foggalmam sincs milyen van rajta :D legutóbb 3 barig fújtam :D

ennyit tudtam ki keresni:

Kerék első: 26x1,75 duplaf.abr. + acél agy
Kerék hátsó: 26x1,75 duplaf.abr. + gr.agy

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#49960) hoffman_ válasza deicide (#49932) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ss-el városban ha beledöglöm se tudok 26-27 feletti átlagot menni 20-40km-en. most hazafele tudtam meghúzni éjszaka, egy 5km-s rövid etapon, és nagyon jót vártam, nem volt forgalom, szóval rakpart, 11-es sávközép, piros lófütty, ami kell, azt hittem ilyen 32-es átlagom lesz, oszt csak 26,5 lett, itthon csak lestem... biztos fáradt voltam, ma sokat tekertem meg rohantam, és csak gyorsnak éreztem, de nem volt az.

mod:

összeadogattam az endo-t, meg hozzávettem, a távokat, amiket nem mértem vele, úgy nagyjából, így május feléig kb 220-230km-et tekertem városban. az egész hónapra legyen 450km. nem rossz, bár azt hittem picit több, egy kerek 500 szép lenne. bár több táv van, ami nagy volt, és kimaradt, egy hóra lehet kijönne a fél ezer.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49961) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Eddig LOOK pedált használtam, de szeretnék valami kényelmesebbre váltani, ebben ugyanis nem tudok menni 10m-t sem...
Most a kérdésem az volna, hogy a kinézett Shimano SPD-M520-as pedál mellé MTB cipőt vegyek vagy maradhat mellé az outi cipőm is? A kisebb stoplival esélyesebb, hogy tudok benne mondjuk megejteni egy gyors vásárlást anélkül, hogy zakózzak a járólapon és ne nézzenek hülyének? :D

Köszi a választ! :R

Üdv, Balázs

(#49962) deicide válasza hoffman_ (#49960) üzenetére


deicide
veterán

SS-en mekkora az áttétel? 48-as hajtómű azért szerintem minimum kell, mert amíg 42-es tányér volt elöl az MTB-n, nagyon kellett pörgetni még a 30-hoz is. Volt már ilyen nekem is, úgy éreztem, hogy repülök, aztán 28 volt csak, az éjszakai bringázás csalóka, mert ugye nem látni a kilométerórát :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49963) zack válasza gooool (#49961) üzenetére


zack
nagyúr

Nem úgy oldódik mint a szabvány SPD pedál? Mert az SPD tudtommal szabványosan old, olyan mozdulattal mintha csikket taposnál. Ha ez is olyan, akkor tök felesleges váltanod, mert egyikkel se lesz jobb, és akkor egy sima taposó pedál lesz számodra a megoldás.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49964) belaazallat válasza gooool (#49961) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Az outi cipőd valszeg nem lesz kompatibilis az spd rendszerrel. De ha megírod a pontos cipőmárkát a többiek megmondják a tutit.

(#49963) zack
A kollégának nem az oldással van problémája, hanem a look rendszerű cipőt nem járásra tervezték, majdnem olyan, mintha korcsolyában kellene gyalogolnod.
Spd-ben "mélyebben van a patent, ezért egy fokkal könnyebb benne járni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49965) superecneB válasza venember83 (#49948) üzenetére


superecneB
őstag

Az biztos, hogy egy nem túl esztétikus koncepció...
[link]

(#49966) zack válasza belaazallat (#49964) üzenetére


zack
nagyúr

Jaaaa. Az más. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49967) salieri. válasza gooool (#49961) üzenetére


salieri.
őstag

Új cipőt is kell venned.

(#49968) ludsimon válasza gooool (#49961) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia

Ha vársz 1,5-2 hetet, lesz eladó PD-M540-es, neked akciósan. :) Cipőt viszont nem tudok adni hozzá, de stoplit viszont igen. :) Kb 8000-10000 km-t használtam, de semmi baja! Look-ra csere miatt válok meg tőle!

Szerk:
Én 4 éve vettem egy Adidas túra MTB cipőt, suliba, illetve utcára ebben megyek és tökéletes, teljesen kényelmes, a stopli nem érintkezik az aszfaltal és lehet benne rendesen lépkedni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49969) ludsimon


ludsimon
veterán

adidas minrett a pontos megnevezése!

4 éve folyamatosan használva van, és brutális! Soha életemben nem volt még ilyen cipőm, ami 4 évet kibírt volna!
Engem meggyőzött az Adidas. Még mindig teljesen tökéletes állapotban van. Persze hosszabb utakat ne ebbe tegyél meg, mert mégis csak MTB cipő és én nekem konkrétan kényelmetlen ebben edzeni. De utcára teljesen tökéletes pár km-re.

undefined

(#49970) dqdb válasza gooool (#49961) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kell SPD kompatibilis cipő is, mert teljesen más a felfogatása a két pedálrendszernek (a Look 3 csavaros, az SPD 2 csavaros).

Ha kényelmesen szeretnél vásárolni, akkor erősítés nélküli talpú, túracipőbe hajló kinézetű cipőt vegyél, de ezzel romlani fog a hajtáshatékonyság (nyáron nálam ez egy Specialized Tahoe). Ha üvegszálas erősítésű cipőtalppal ellátott cipőt veszel, azzal sokkal hatékonyabb lesz a tekerés, cserébe a járás kényelmetlen, mert a talpa nem hajlik, csak az orránál lévő ív segíti a járást (télen nálam ez egy Northwave Celsius). De még így is jobb lehet, mint Look pedállal, mert legalább nem kizárólag a stoplin kell menned.

Arról már csak egy konkrét modell gazdája tud nyilatkozni, hogy az aszfalt-beton mennyire viseli meg az adott merevített talpú cipőt. A Northwave-ben rossz volt minden lépés, amint beértem munkahelyre, cseréltem is le, míg a Specializedban elvagyok egész nap cipőcsere nélkül.

Elvileg a legjobb két cipő lenne, egy sétára kényelmes és egy hatékony, de akkor már egy kisebb vagyonnál tartasz ...

Update: lassú vagyok

ludsimon: ebből az Adidas üzletágból jött létre felvásárlással a Mavic ruházati vonala, Adidast már nem lehet kapni. Nekem egy Adidas bringás mezem van, egyszerűen tökéletes, megérte azt az 500 forintnak a sokszorosát is, amibe került :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49971) Monya78 válasza deicide (#49962) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Pont jó hogy feljött ez a téma, mostani félig eladott MTB bicajomon 42-es tányér van, vízszintes úton max. 26-27-es átlag jön ki 20km-re, az új vásárolandó MTB biciklinél figyelem hogy 44-es legyen a legnagyobb tányér, ez mennyit jelenthet majd? 30Km/h átlag kijöhet?

Vagy annyira kicsi a különbség hogy nem érdemes ezt is figyelembe venni?

[ Szerkesztve ]

(#49972) Szakbarbár válasza deicide (#49945) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szép teljesítmény, konkrétan az én súlyom több mint felét lefogytad egy év alatt :DDD Tudnék pár embert aki örülne ha csak negyed annyit tudna fogyni, mint te. Igazából én még csak idén kezdtem el intenzívebben biciklizni, azóta még csak most lett meg az 1000. km. Ha lenne több szabadidőm akkor többet tudnék menni.
De ahogy Belaazallat is említette "az amit én csinálok, az inkább csak bringázás outival" :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49973) belaazallat válasza Szakbarbár (#49972) üzenetére


belaazallat
addikt

Az alábbi mondat: "az inkább csak bringázás outival :D" rétisün kollégától származik.

Én még nem gyengítem az outisok táborát. Cross trekkinget használok aszfalton.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49974) Szakbarbár válasza belaazallat (#49973) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Igaz, bocsánat, elvesztem a hozzászólások sűrűjében.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49975) dqdb válasza Monya78 (#49971) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha ugyanolyan fogszámú a hátsó kazetta legkisebb tányérja, akkor ugyanolyan pedálfordulatszámot feltételezve ez nálad 44/42 ≈ +5%-ot jelent, ami +1-2 km/h tempót jelentene csak. Ha aszfalton hatékonyabb szeretnél lenni, akkor sokkal többet érsz egy keskeny slick gumi felrakásával. Ha szinte csak aszfalton tekersz, akkor 28-as kerekű cross vagy trekking kell neked, hogy még hatékonyabb legyél. A jó minőségű az út, ahol mész, és lockolható a teleszkóp, akkor azt ilyenkor síkon-aszfalton érdemes lezárni, egész sok energiát el lehet veszíteni a teló hintáztatásával.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49976) deicide válasza Monya78 (#49971) üzenetére


deicide
veterán

42-44 között nem lesz akkora különbség, mint 42-48 között lenne, érdemesebb 48/36/26 hajtókart nézni. De erőnlét függvénye is, valószínűleg jelenleg a 42/13-ból is ki tudnám taposni a 30km/h-t, csak nagyon kellene hozzá pörgetnem, amit én nem szeretek. Azt akarom csak mondani, hogy előfordulhat, hogy a nagyobb áttétellel nem leszel gyorsabb, mert kockakifejezéssel élve, nem tudod "kihajtani".

+amit dqdb is mond, lockolt teló, vékonyabb kerék, ezek mind elősegítik a tempót. Anno 2.1-es terepgumival kezdtem aszfalton tekerni 100+ km-eket, de nem bánom, mert akkor erősödtem meg durván, elég nagy kihívás 100-as túrákat nyomni bütykös gumival :DDD

Szakbarbár: főleg az eleje volt látványos, de összességében is megdöbbentem. Főleg a nadrágon lehet lemérni, 48-as volt tavaly áprilisban a farmerem, januárban 38-ast vettem, de már ahhoz is öv kell, most már 34-es lesz jó rám kb :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49977) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok! 29x2.25 külsőt tudnátok ajánlani aszfaltra?

(#49978) deicide válasza GLOCK34 (#49977) üzenetére


deicide
veterán

2.25" aszfaltra :Y Szereted a kihívásokat akkor.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49979) Mr.Csizmás válasza GLOCK34 (#49977) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

-teves-

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49980) Jorus válasza Teasüti (#49941) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tapasztaltam még ilyesmit. Elég feszesek azok a küllők a tárcsa átellenes oldalán? Mondjuk nekem elég stramm kerekeim vannak: Saint agyak, Mavic EX823-as felnik, DT Champion küllők. Az egyébként masszív, bolton-os villám előbb kezd el csavarodni, mint a kerék.
Az elpattogást nem egészen értem, az egyértelműen technikai hiányosság, vagyis az illető nem tud rendesen fékezni. Aszfalton mondjuk nincs nagy gond belőle, de egy poros/saras, gyökeres lejtőn nagyobb tempónál neccesebb a helyzet. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49981) lorcsi


lorcsi
veterán

(#49982) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Még mindig Cross/Trekkinget keresek.
Találtam párat és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy Ár/érték arányban melyik az, ami megéri.
Esetleg, ha valamelyik mellett szólnak érvek, esetleg ellen érvek, akkor azt is szívesen veszem.
Nagyon köszönöm a fáradságotokat.

A gépek:
Capriolo Roadster Tour
Merida Matts
Mongoose Switchback
Kenzel Stroller
Genesis

Nekem a Mongoose és a Genesis a két megkedveltem, de nem szakmai szemmel.

Előre is köszönöm.

(#49983) brownus válasza lorcsi (#49981) üzenetére


brownus
veterán

szeretem ezt a videót, QL! :)

kéne vennem egy ilyen szerviz csomagot, legyen mindig nálam ragasztó, gumi, stb... igaz, nem értek ezekhez :B szükségem lenne egy gyorstalpalóra:) lehet bekéredzkedek egy bringa szervizbe tanoncnak egy-egy délután:D

(#49984) belaazallat válasza Katsu (#49982) üzenetére


belaazallat
addikt

A merida matts jól felszerelt, de az szerintem egy mounti.

Mongoose jó választás szerintem is, de a hajtást jól át kell nézni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49985) hoffman_


hoffman_
nagyúr

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49986) Katsu válasza belaazallat (#49984) üzenetére


Katsu
aktív tag

Köszönöm az észrevételt és a segítséget, de a kezed helyett az egész karod kell! :D
Szóval a hajtáson miket kell szemügyre venni? Sajnos nincs szakavatott szemem. :(

(#49987) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Három pontba szedem mondandóm:

1.) Tudtok ajánlani olyan szerszámos készletet ami viszonylag kis helyet foglal és könnyen magammal tudom vinni és nagyjából minden van rajta amire csak szükségem lehet? Esetleg otthon is azzal szerelgetnék időnként. Rá kell jönnöm, hogy amikor elköltöztem és nem hoztam magammal szerszámokat, mondván, hogy "majd úgyis veszek" elég hülye gondolat volt. Most nem tudom leszedni a hajtókarokat sem, mert pont nincs méretben jó szerszámom.

2.) Megállok az elsőbbség adás kötelező táblánál, noha az út totálisan üres volt. Csak egy Suzukis kacsázott 40-50 méterre éppen csak gurulva, valamit keresett az ölbe vett táskájában. Hát mondom nem várok 3 percet míg ez 4km/h tempóval elhalad, átmegyek előtte. Erre abban a pillanatban vadul nyomni kezdi a dudát és kiordít az ablakon, hogy "Nekem van elsőbbségem faszfej, nem látod a táblát?". :W

3.) Azt hiszem beigazolódott, hogy a kormánycsapágy is kuka a monoblokk mellett. Tegnap hazafele jöttem amikor egy akkora nyomvájatba mentem bele, hogy azt hittem menten lerepülök a bringáról. Keresztirányban volt az úttal (ott egy buszfordító van), tehát nem velem párhuzamosan futott, de annyira beleolvadt az aszfaltba, nem volt árnyékos, hogy nem láttam meg időben. Azóta a kormánycsapágy a legkisebb bukkanókra csilingel (eddig csak a nagyobbakra). Szuper... :(((

(#49988) belaazallat válasza Katsu (#49986) üzenetére


belaazallat
addikt

Fogaskerekek mennyire hegyesek elől, hátul. Lánc mennyire koszos.

Korábban(jó pár oldallal) linkeltek pár kopott hajtóművet, sort(hátsó fogaskerekek). De ha nem értesz hozzá érdemes vinni magaddal olyan személyt, aki ért hozzá. Vagy megbeszélni az eladóval, hogy bevinni egy szervizbe és átnézettetni és felezni a vizsgálási díjat.Ha sok kritikus hibát találnak, sokat alkudni, ha nem, akkor keveset.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49989) sghc_toma válasza GLOCK34 (#49977) üzenetére


sghc_toma
senior tag

GLOCK34 (49977): ajanlani nem merem, mert mast meg nem probaltam, es lehet, hogy van nala sokkal jobb, de nekem a Racing Ralph bejott.. alig kopik, es defektem sem volt meg vele, pedig a meloba vezeto ut sok helyen tele van uvegszilankkal..

deicide (#49978): en is azzal tolom.. albiban sajnos csak egy bicaj fer el, igy a montit hasznalom aszfalton is.. meg hat azert a budapesti utakon jol tud jonni, ha egy tank van az ember alatt.. a trekking 1.75-os gumijaval mindig ovatoskodnom kellett, egy villamossinen atmenve siman fel tudtam utni :)

in asm we trust

(#49990) sanzi89 válasza sanzi89 (#49595) üzenetére


sanzi89
addikt

Úgy néz ki, hogy ennél a Genesis váznál jobb ajánlatot nem találok, ha olcsó, de normális városi bringát akarok összerakni magamnak. Egy értelmes használt darab 50-60k, annyiból pedig tuti kihozok magamnak is egy épített darabot, főleg, hogy pár alkatrész van itthon elfekvőben. Egyedül az nyamvadt vázméret gond, hogy 18-as. Valaki segítsen már ki, aki ért a vázméret témakörhöz.

A vázméretet a nyeregvázcső hossz alapján adják meg. Ha jól gondolom, akkor a 18-as és a 21-es vázméret között 3 col, tehát bő 7,5 cm-rel nagyobb egy 21-es. Ezt szerintem egy nyeregcsővel korrigálni lehet, főleg, hogy a mostani 21-es bringán szinte alig van kihúzva a nyeregcső, plusz a városi bringán egyébként is alacsonyabbra szeretném a nyerget, hogy kényelmesebben leérjen a földre a lábam.
Ami inkább aggaszt az a felsőcső hossz, mivel arra nem találok cm-ben mért értéket, hogy általában egy 18-as bringán és egy 21-es bringán ez hány centiméter. De összesen 7cm-t itt is lehet játszani stucnival meg a nyereggel. Szóval nem tudom...

Lassan egy éve keresek max 15k-ig megfelelő 28-as kerékméretű alu vázat 1 1/8-os nyakkal, de semmi. Az új bringák, amik megfelelnének alulról 100k, a használtak se olcsóbbak 50-60k-nál, és általában mindegyikre kellene költeni egy kicsit. Városi bringát pedig - elvi alapon - nem veszek 50k felett.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#49991) Katsu válasza belaazallat (#49988) üzenetére


Katsu
aktív tag

Értem. Sajnos ismerősöm nincs, akt elvihetek, de ezeket amiket írtál én is meg tudom nézni.
Bár a bevizsgálást még megfontolom. Az sem rossz ötlet.
Köszi még 1x.

(#49992) Katsu


Katsu
aktív tag

Esetleg erről valami vélemény?
Tetszik, de még nem hallottam róla. Megmondom őszintén, hogy a nem szokványos vázak a gyengéim. :-)

(#49993) GLOCK34 válasza deicide (#49978) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Helyesbítek :D : Most ez van rajta,de nagyon nem jó aszfalton. Arra gondoltam,hogy ha huzamosabb ideig városban használom vennék rá inkább sima felületűt. Itt megvan a felni is.
(#49989) sghc_toma: Attól biztos jobb,mint ami rajta van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#49994) sghc_toma válasza GLOCK34 (#49993) üzenetére


sghc_toma
senior tag

neten nezegetve tul sok kulonbseget nem latok a Racing Ralph, meg a Rapid Rob kozott, szoval ha mostani nem jon be aszfaltra, akkor a Racing Ralph sem fog..

in asm we trust

(#49995) GLOCK34 válasza sghc_toma (#49994) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ezt találtam,de az ára :Y !

(#49996) Doki-HUN1978 válasza GLOCK34 (#49993) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez nem is aszfaltra való gumi, sőt aszfalton kopik mint állat + nem tapad jól.
Terepen viszont nagyon jó gumi.

(#49994) sghc_toma :Mintázatban ugyan olyan, a gumi anyagában lehet különbség.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49997) lsebestyen válasza lsebestyen (#49920) üzenetére


lsebestyen
addikt

UP!

(#49998) lefkosia


lefkosia
őstag

Cannondale Pong Bicycle :Y

The Truth Is Out There

(#49999) hoffman_ válasza lsebestyen (#49997) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha a maxi-bike rendes munkát ad ki a kezéből, és rende rakta, meg nincs ronggyá használva, akkor talán.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50000) fpeter07 válasza rétisün (#49949) üzenetére


fpeter07
veterán

Tegnap rájöttem, hogy miért tekernek folyton az outisok. :K Szörnyű az a kerepelő hang, amikor forog a hátsó agy.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.