Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) emitter válasza lsebestyen (#49897) üzenetére


emitter
őstag

köszi a tippet.. erről mit kell tudni? Akku kapacitás, meddig bírja szuflával, mekkora kb. (méret, tömeg), és mennyire megbízható..?

(#49902) SOAD19


SOAD19
addikt

165-166 cm-hez milyen cross kerékpár méret ideális? Több értéket is találtam, van ahol 52 cm-et, máshol meg 48-at adnak meg. :F

Köszi!

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#49903) HwAdokVeszek válasza SOAD19 (#49902) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

52cm biztos nagy lenne.
Nekem 52cm-es van és 180cm vagyok.

(#49904) borix válasza venember83 (#49881) üzenetére


borix
őstag

Pedig kijön az csak össze kel vadászni lehet nem 1.2 nap de olyan nyerged lesz amilyet te akarsz olyan kereket fűzetsz amilyet te akarsz az az 50E telo 70-80e-ről lesz le akciózva.Volt ismerős aki régebben 250E teleszkópot vett 140E utolsó darab címén.Igaz nem xt-s dolgok lesznek a gépen de nem attól bringa a bringa.

(#49905) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Ki milyen navigációt használ kerékpározáshoz?
Igo-t próbáltam de nem igazán használható főutakra is bevisz ahonnan ki van tiltva a kerékpár.

(#49906) HwAdokVeszek válasza Koczka (#49905) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Nekem a Locus vállt be.
Tud opencyclemapot, de navigáció csak akkor van ha van internet a telón.

[ Szerkesztve ]

(#49907) Doki-HUN1978 válasza borix (#49904) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Van itt a fórumon 1-2 srác, aki rakott már össze komoly bicajt és ha megkérdezed, hogy mennyibe került, akkor inkább meg sem mondják mennyibe is állt meg a projekt.

Szerinted miért van ez?!
Mert anyagilag annyira megéri alkatrészenként összerakni egy bringát!?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49908) borix


borix
őstag

Dobálóznak itt az xt-vel felszerelt gépekről 250-e körül mikor olcsó alivio az agy a tárcsafék is az.Az olcsó rock shox teleszkópot még az is megcsavarja nincs egyensúlyban a rendszer.

(#49909) gmatti válasza Doki-HUN1978 (#49907) üzenetére


gmatti
csendes tag

Teljesen igazad van, az már más kérdés, hogy egy darabokból összerakott bicót
sokkal többre fogsz tartani, mint egy gyárit. :)
(#49900) venember83 felnit, meg kiegészítőket gyárt

[ Szerkesztve ]

(#49910) zack válasza HwAdokVeszek (#49906) üzenetére


zack
nagyúr

..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49911) Doki-HUN1978 válasza gmatti (#49909) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez kétségtelen... :K

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49912) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Endomondo progival kapcsolatban lenne kérdésem.
Az alap (nem a pro) verziót próbáltam, hogy milyen. Egész jónak tűnik, de
- nem tudtam háttérbe rakni, mert kilép a progiból, így pedig nem igazán használható
- ha hívás érkezik a telóra akkor szintén megszakad a program futása

Ez a nem pro verziónak tudható be és a pro verzióban már normálisan működik vagy JB 4.1.2-t nem szereti esetleg a telómat (Razr Maxx) nem szereti?

read-only mode on the forum

(#49913) MP4-23 válasza SOAD19 (#49902) üzenetére


MP4-23
csendes tag

Szia!

Nekem 52-es Merida Speedr-em van és a 175cm-es magasságomhoz majdnem nagy.

(#49914) csabi94 válasza AtHoS (#49912) üzenetére


csabi94
őstag

Az a telefon hibája, ha nem tudod a háttérbe rakni, működnie kell. Én is ezzel szenvedtem ma, csak nekem Defy-vel csinálja (pro verzió)... Földhöz is vágtam amikor hazaértem és láttam, hogy megszakadt. :DDD

(#49915) AtHoS válasza csabi94 (#49914) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No, az szép baleset akkor. Tesztelhetem a hasonló progikat, hátha rendben fog működni valamelyik :F

read-only mode on the forum

(#49916) Gyufaaa válasza AtHoS (#49912) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nekem WP8-on hibátlanul műkszik.

(#49917) Cathfaern válasza AtHoS (#49912) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Telefont nem szereti, ennek mennie kéne az ingyenesben is.

(#49829) deicide
Köszi :R Jó eséllyel ki fogom próbálni én is pár héten belül :)

(#49918) Toomy válasza csabi94 (#49914) üzenetére


Toomy
senior tag

Csigavér Csabi csigavér :K Tudjuk, hogy egyre keményebben tolod! Jövőre bőven ott leszel az első 10-ben. :P
Bár ha nekem megszakadna egy 400-as utam lehet, hogy én is odavágnám. :DDD
Az a legrosszabb mikor tényleg valami kiemelkedőt alkotsz és azt nem rögzíti rendesen. Tavaly én a Pannon maratonon voltam így, amikor a Te utadat másoltam be magamhoz és átírtam az időmmel.

(#49915) AtHoS - Nekem is a háttérben fut. Bár tegnapelőtt történ, hogy 3x belepauseoltam, mert közben szerelgettem a bringát és a 3. után hiába nyomtam rá az endo ikonra, nem jött fel a felület csak a fekete képernyő volt. Kb. 5 percig sz@r@kodtam vele majd telefon kikapcs és ujjat indítottam. Pedig nincs buherálva a telefonom. A gyári 4.0.4 es androiddal fut a SE XPERIA ARC S.

[ Szerkesztve ]

(#49919) Muton


Muton
addikt

heló!

fényvisszaverős mellpánt kategóriában szerintetek ez milyen? jó vétel lehet?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49920) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok, erről a montiról vélemény? Megér ez ennyit?

(#49921) SOAD19 válasza dqdb (#49886) üzenetére


SOAD19
addikt

"Sokan beugranak a használt XT/XTR felszereltségű bringába, mert olcsó, aztán meglepődnek, hogy a pótalkatrész drága, mert új és XT/XTR."

Ezt magamra vettem! :((( :DDD Igazából egy jól kinéző Deore szintű bicajjal is kiegyeznék, de nagyon megtetszett a korábban linkelt Merida, és nincs túl sok választék ilyen kis méretben, cross kategóriában.

(#49903) xboxmod és (#49913) MP4-23 (tudom, az agyváltós bicajod van, anno pü-ben tárgyaltunk ;) )

Köszi! Akkor, a 48-as jó lenne nekem?

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#49922) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Egy kis tanácsot szeretnék. Van az outim, amit sehogy nem tudok kényelmesre beállítani, folyton előrecsúszok a nyeregben. A kezemmel kell hátranyomnom magam hogy ne csússzak előre emiatt meg fáj a csuklóm. A nyereg teljesen előre van állítva,a dőlésszögét vízszintesre állítottam és a magassága is elvileg jó, mert majdnem teljesen nyújtott lábbal tekerek. Rossz lehet a vázméret nekem? Itt egy kép, hátha kiszúrjátok hol a hiba, bár ezen a képen a nyereg teljesen hátra van már állítva, mert próbálgattam új beállításokat.

Muton
Azt elfogadja a rendőr láthatósági mellényként ha esetleg kéri?

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49923) venember83 válasza Szakbarbár (#49922) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyértelműen nagynak tűnik a váz ekkora stucnival. Esetleg hátrahajlás nélküli nyeregcsővel érdemes próbálkozni.

(#49924) gooool válasza Szakbarbár (#49922) üzenetére


gooool
őstag

Szia!

Ez nagyon úgy tűnik, hogy nagy Neked...hány centi vagy? Ez a váz van vagy 58-60-as így első blikkre, ráadásul sloping-os. :)

Üdv, Balázs

(#49925) Muton válasza Szakbarbár (#49922) üzenetére


Muton
addikt

ha esetleg nem hajlított nyeregcsövet használnál, akkor pár centivel egyből előrébb lennél.

gondolom elfogadja :DDD szerintem valami minősítő matricával kell rendelkeznie

közben venember83 jól megelőzött

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49926) bakospe


bakospe
tag

Valaki említette (lusta voltam visszakeresni) még a Kross Level A7-et, mint opciót. Mondjuk annak az ára már kissé túllépi, azt az összeget, amit szívesen rászánnék, de ha úgy adódik még ki tudnám szurkolni valahogy.
Kross
Gepida
Kérdés, hogy összehasonlítva ezzel megéri azt a +25ezret ár/értékben?

(#49927) Bati0501 válasza bakospe (#49926) üzenetére


Bati0501
őstag

Használt nem jöhet szóba?

(#49928) Szakbarbár válasza venember83 (#49923) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ha már hárman mondjátok ugyan azt, akkor elég valószínű hogy tényleg nagy a vázméret nekem. Pedig a mérettáblázat alapján vettem, úgy látszik a természet mégsem arányosan épített meg :DDD
A vázméret M-es, elvileg 52-es. Én 172 cm magas vagyok.
Lehet hogy most hülyeséget mondok, de próbaként ha megfordítanám a nyeregcsövet az nagyon hülyén nézne ki? A nyereg természetesen maradna ebben az irányban :DDD
Ha úgy be tudom állítani kényelmesre, akkor vehetek új csövet, ha nem, akkor új biciklit :W

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49929) salieri. válasza Szakbarbár (#49928) üzenetére


salieri.
őstag

EZ egy ejtett felső csöves gép, kb. 58- nak felel meg,Neked pedig 54-es bringa kell.

(#49930) HwAdokVeszek válasza Szakbarbár (#49928) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Próbáld meg ezt:

Lehetőleg cipő nélkül szorítson a lába közé a lehető legmagasabb ponton egy könyvet, és mérőszalaggal mérje le a föld és a könyv teteje közti távolságot. Ez az Ön testére jellemző átlépési magasság.
MTB kerékpár esetén szorozza meg az átlépési magasságot 0,57 -tel, és megkapja a vázméretet centiméterben.
Versenykerékpár esetén szorozza meg az átlépési magasságot 0,66 -tal, és megkapja a vázméretet centiméterben.
Sportos kerékpározáshoz a kisebb, túrázáshoz nagyobb vázméretet válasszon!

[ Szerkesztve ]

(#49931) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Most néztem hogy a Gepida Asgard Pro 2012 ugyanolyan vázzal van mint a Gepida Alboin 700 CRS 2012, vagy tévedek?

Ezek szerint az én Alboin 700 CRS 2012-be tényleg nyugodtan mehet a 29"-os villa?!

Előzőt már nem tudtam szerkeszteni :R

[ Szerkesztve ]

(#49932) deicide


deicide
veterán

Nem csak az OUTI-sok kiváltsága a 30 feletti átlag, MTB/1.75ös félslick gumi ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49933) Toomy válasza deicide (#49932) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha egyszer majd outit is veszel akkor olyat vegyél amin van magassági kormány is! :DDD

(#49934) Tomi_Sci válasza deicide (#49932) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szép :D Látom szintre is gyúrtál :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49935) xmad


xmad
őstag

kross hexagonokrol mi a velemenyetek?? venni akarok bringat most, 80 er egy x2 ot neztem de mikor meglattam elobe hát nagyon vekony váza van.. tok gyerekjateknak nez ki. de a festese tetszik :-) van valakinek tapasztalata a krosdokkal?

(#49936) lsebestyen válasza deicide (#49932) üzenetére


lsebestyen
addikt

nice, milyen áttétel?

(#49937) deicide válasza Toomy (#49933) üzenetére


deicide
veterán

Lehet, hogy beruházok majd, mert kíváncsi vagyok, azzal mire lennék képes, rövid távon még biztos bírná az üléspozíciót a hátam.

Tomi_Sci: :DDD szint az nem sok volt, ellenben délkeleti szél igen.

lsebestyen: 48/15-17

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49938) Segesdy


Segesdy
tag

Helló! Annyi lenne a kérdésem, hogy az egyenes felső vázas bringák is megfelelőek terepre és aszfaltra egyaránt? A kép cska minta.

(#49939) kovsol válasza deicide (#49932) üzenetére


kovsol
titán

Én majd pénteken tervezek tókört. 50km meglesz kb háztól-házig.
Most nem női társaságban megyek így legalább saját tempómban tolhatom neki majd.

May the Force be with you!

(#49940) deicide válasza kovsol (#49939) üzenetére


deicide
veterán

Akkor lehet, hogy összefutunk, én pont női társaságért megyek Fehérvárra majd szerintem :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49941) Teasüti válasza Jorus (#49853) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt én is észrevettem, hogy rugalmasan deformálódik a kerék a tárcsa blokkolásakor.
De egy pár fokos szögelfordulás sztem teljesen normális. Az meg csak mellékhatás, hogy ilyenkor aszfalton pattog a hátsó kerék, hisz ha túlfeszülnek a küllők, akkor visszarántja, így ugrik egyet a súrlódás ellenében.
Vagy talán mások tárcsás bringái nem pont ugyanígy viselkednek blokkoláskor?
Először én is néztem furcsán, hogy álló helyzetben mondjuk egy lejtőn fékezem a tárcsát, de a kerékkel tudok mozogni picit, vagyis tovább fordul amennyit enged a rugalmassága. Felnifékről váltva elég szokatlan jelenség volt, de gondoltam ez normális. :F

(#49942) bakospe válasza Bati0501 (#49927) üzenetére


bakospe
tag

Nem értek hozzá annyira, így használtat nem mernék/szeretnék bevállalni. Hiába, hogy ennyiért sokkal jobb használtat, vagy ugyanilyen minőséget kevesebbért kapnék meg.

(#49943) Szakbarbár válasza salieri. (#49929) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az pech, idén már tuti nem veszek új biciklit. Még megpróbálom a nyeregcső cserét, ha úgy sem lesz jó, akkor marad a szenvedés. Bár egy vázcserével lehet hogy olcsóbban kijönnék, a többi cuccot meg átpakolom.

xboxmod: 78 cm az átlépő magasságom, pont a felsőcső közepénél van. Az alapján 54-es váz kellene.

Deicide, szép átlag, én outival nem tudok ennyit :O

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49944) mickemoto válasza bakospe (#49926) üzenetére


mickemoto
őstag

Miért nem a 2011-es Level A7? Az még kevesebbe van a Gepidánál is.

(#49945) deicide válasza Szakbarbár (#49943) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, hát nem baj az, biztos menni fog idővel. Nekem talán azért megy, mert 132kg-ról indultam és a lábam irdatlan igénybevételnek volt/van kitéve bringán/gyalog. Most 97kg vagyok, eleve az is nagy előny, hogy kevesebb súlyt kell cipelnem, meg a lábam is óriásira nőtt az 1 évnyi terhelés alatt...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49946) Kashim válasza Teasüti (#49941) üzenetére


Kashim
őstag

Én sosem éreztem ilyet, max a teleszkóp rugózik be első féknél. (vagy a stucni csusszant fel picit és kotyog a kormány csapágy) Mondjuk én viszonylag könnyű vagyok + nagyon ritkán satuzok. Lehet más stílus jobban kihozza ezt a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#49947) Teasüti válasza dqdb (#49886) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy biztos, hogy az XT szintet el kell érni, attól lesz egy bringa tényleg jó? Nyújt annyival többet, mint egy SLX? Olyan oldalról is megvizsgáltad, hogy melyiket mennyi üzemben tartani, hiszen egy bringa tele van kopó-fogyó alkatrésszel? Sokan beugranak a használt XT/XTR felszereltségű bringába, mert olcsó, aztán meglepődnek, hogy a pótalkatrész drága, mert új és XT/XTR.

Hehehe +1. :C
Több mint négyezerért rendeltem most két kis vacak váltógörgőt, mert a kerámia perselyt darabokban szedtem ki az egyikből. :DDD
:O
Az XT kopó alkatrészek mindegyike 10k-ba fáj egyenként (fogsor, lánc, féktárcsa, középcsapágy), kivéve a hajtóműt, az kifizethetetlen, de elvileg a tányérok egyesével is cserélhetők, de azoknak is elég vicces áraik vannak. Egy gyári fékbetét is ca. 5000 pénz.
Ha meg a hidrós XT dualcontrol karos fékeimmel történne vmi, egy ideig nem kell bringáznom. :N

Még jó, h legalább a hajtás állapota megállapítható ránézésre, annyival kisebb kockázat.

(#49946) Kashim
Terhelés alatt engem sem érdekel/nem érzem. Ez kis terhelésnél látványos, hátsó kerék blokkolásánál nagyon jó tapadási viszonyok között, illetve álló helyzetben mikor csak hintáztatod a gépet rajta ülve, vagy mondjuk egy lejtőn állsz éppen behúzott fékkel.
Nekem akkor tűnt fel első ízben, mikor egy hegyoldali épített (föld, deszka, vasrudak, mint a teraszos kertekben) lépcsőn ereszkedtem le centiméterenként, akkor figyeltem fel rá, hogy a kerekek eléggé rugalmasra veszik a figurát.

[ Szerkesztve ]

(#49948) venember83 válasza HwAdokVeszek (#49931) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, nem ugyanaz a váz. Nem, nem tehetsz 29er villát a 26-os vázba, mert akkor bár elöl valószínűleg el fog férni a kerék, de hátul nem. Bár ilyenre is volt példa, 69ernek hívják ezt az elmeroggyant koncepciót.

(#49949) rétisün válasza Szakbarbár (#49943) üzenetére


rétisün
veterán

"én outival nem tudok ennyit"

én se, és ahogy az idén művelem ezt a bicikizést, csak rosszabb lesz. nem mintha bármikor is érdekelt volna különösebben az átlag (egy nem régi széllelküzdős bicajozás óta meg még annyira se), tudomásul vettem, hogy gyenge vagyok, hogy igazándiból outizzak. az amit én csinálok, az inkább csak bringázás outival :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49950) AtHoS válasza AtHoS (#49915) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszönöm a válaszokat mindenkinek :R

Kicsit nyomogtam a telót és a developer beállítások között találtam egy érdekeset: Don't keep activities, ami be volt kapcsolva. Ezt kikapcsoltam és így a "home" gombbal már háttérbe dobja az endomondo-t. Persze élesben még nem teszteltem és hívás sem jött közben, de ami késik nem múlik :DDD

Lehet jól jön ez az infó másnak is

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.