Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) hoffman_ válasza Bati0501 (#49349) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem igazán. egy vacak, agyonhasznált csípőfogóval is kb 20 másodperc alatt elkötik a bringát.

beci:

ez nekem is szimpi. valószínűleg ultragagyi, de 2500-at talán megér, ha 1-2 évig mérné az összes megtett kilométeremet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49352) D.Orion válasza Bati0501 (#49349) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez pont annyit ér, hogy 599Ft. Egy jó 2500Ft-os csípőfogóval egy szuszra elcsípem és annyi. Persze kérdés, hogy milyen kerékpárt védenél vele? Villagebike :), 30 éves Csepel?

(#49350) beci: Én a lánctisztítót néztem, hogy egy nagyobb mosás után azzal fejezzem be a tisztítást. Pumpa már van az előző kerékpáros hetekből, igaz az normál álló, kézi.

[ Szerkesztve ]

(#49353) Kashim válasza D.Orion (#49352) üzenetére


Kashim
őstag

Lánctisztítóval én is szemezek, lehet holnap leugrok városba és meglesem milyen élőben is. Ha jó akkor viszem. Még ez a kis teleszkópos pumpa is pofásnak néz ki annyiért. Alumínium + nyomásmérős. Van már ilyen kis pumpám amit hosszabb távra viszek magammal, de ezzel valószínű gyorsabb lenne egy gumicsere.

(#49354) beci válasza hoffman_ (#49351) üzenetére


beci
őstag

2500?Km? :)
Én a pumpát linkeltem be 1200-ért.:)

D.Orion!
Sajna én arról lecsúsztam,második nap már nem volt egy db sem..:(

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49355) zack


zack
nagyúr

Megrendeltem a Merida MG-3 sisakot, de innen: [link]

Fekete-Pink lesz. :) Nem szeretem a pinket, de a fekete zöld nem tetszik, a piros meg nem megy a bicajhoz. A kis pink csík meg nem fog zavarni, és legalább szebb színe van a Merida feliratnak, és a sisak sötét.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49356) hoffman_ válasza beci (#49354) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akutyafáját, én már tovább kattintottam a vezeték nélküli km órára :D szorri :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49357) beci válasza hoffman_ (#49356) üzenetére


beci
őstag

No problem.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49358) D.Orion válasza Kashim (#49353) üzenetére


D.Orion
veterán

A kézipumpa nagyon komolynak néz ki azzal a plusz tömlővel (+még nyomásmérős is). Így már a kevésbé rutinosnál sem fordulhat elő az, hogy a fix fej miatt szétcseszik a belsőt a sok rángatással, pumpálás közben. 5bar pedig csak az outiba nem elég. :P

(#49359) Teasüti válasza zack (#49348) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gyerekkorom kedvenc animéjét a Dragonball-t is az olyan gyenge láncszemek miatt tiltották be, mint akikről beszélsz.
Én is úgy gondolom, h nem a gyenge láncszemekhez kéne igazítani a társadalmi normákat, hanem a gyenge a láncszemeknek kéne felnőniük a társadalomhoz. :W
Sajnos a mai világban még inkább lejjebb adjuk a mércét és a világ akar megfelelni a gyengéknek...
Taigetosz hívő vagyok, bocsi, csak kikívánkozott belőlem. :D

(#49360) Burt1793 válasza Teasüti (#49359) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha mindig ledobják a leghülyébbeket, akkor egyszer te is (ne értsd félre én is) le fogsz onnan esni... :C

Milyen tracker programot használtok androidon?

(#49361) zack: Khm, miért cserélted le a note2-t?
Az akciósabb IPad árusításon mit kell érteni? Én most tervezek venni egy iPad4-et. Sima wifiset, a netet megosztom mobillal

[ Szerkesztve ]

(#49361) zack válasza Teasüti (#49359) üzenetére


zack
nagyúr

Tökéletesen igazad van. De nem kell retardáltnak lenni ahhoz hogy valaki megpróbálja utánozni. Nem csak 25+ éves emberek bicajoznak. Vannak 15-16 évesek is, akik így-úgy de ki akarnak tünni a haverok közül, és úgy a nagy átlagból. Sajnos a nevelése a mai fiatalságnak elég hiányos, lényegében egy serdülő kölök a haverjai között nő fel, mert a szülők éjt nappallá téve robotolnak, hogy a rezsi és egyéb kiadások fedezve legyenek. Nincs az már mint régen, hogy a szülő figyelemmel kíséri a csemete fejlődését, és elmondja mi helyes és mi nem. Ez manapság baráti kör függő. Ha normálisak a barátok, akkor az már elég lehet. Ha nem, akkor van baj.

(#49360) Burt1793

Endomondo Pro

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49362) Stauffenberg válasza Bati0501 (#49349) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem ennél a legolcsóbb 3000 Ft-os U-lakat is ezerszer többet ér (csak ne körkulcsos legyen). Az is rögzíthető vázra ha van hozzá tartókonzol.

Sajnos az nem ér semmit, hogy vannak járókelők. Pár napja már leírtam egy haverom esetét, akinek a 700 ezres DH bringáját vitték el fényes nappal az egyik mozi elől, pedig motorosoknak ajánlott vastag láncot használt. Gondolom felismerték a tolvajok az értékét és még több tucat járókelő szeme láttára is bevállalták, hogy megműtik a láncot.

Egy kisebb értékű bringa esetén még az olcsóbb (de már elégséges védelmet nyújtó) U-lakat elég jó elrettentő erő, mert nem állnak le vele szórakozni amíg vannak olyanok akik ilyen kis cérnaszálakkal kötik le a bringát.

(#49359) Teasüti: Sajnos ma a világ a szellemileg gyengéknek kedvez. Láttad az idei érettségit? A magyar feladatsorban a szövegértelmezés résznél a feltett kérdések meg voltak számozva és a szövegben meg volt jelölve, hogy az adott kérdésre melyik mondatban van a válasz. EZ MI? Páviánokat, funkcionálisan analfabétákat nevelünk közpénzen?

[ Szerkesztve ]

(#49363) Teasüti válasza Burt1793 (#49360) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ingyenesek közül a Sports tracker-t, mely legutóbbi tudomásom szerint egyedüliként támogatja az auto szünetelést.
Többi csak fizetős verzióban.
A weboldala viszont elég primitív.
Weboldalas felületek közül a Sportypal a legjobb, annak viszont az androidos kliense nem tetszik és szintén nem tudja a szünetet.

(#49361) zack
Ez az effektus régen is megvolt, hajaj de még hogy!
Mégse volt szükségünk euro normás játszóparkra, meg ilyen szarokra.
És még itt vagyunk és élünk, pedig nem egyszer volt, hogy csak úgy nyekkentünk a vas mászókákon, meg a betonon.
Nincs ezzel semmi baj.

[ Szerkesztve ]

(#49364) hoffman_ válasza zack (#49361) üzenetére


hoffman_
nagyúr

bmx-esek és vadállat montisok közt nőttem fel, ott voltam olyan eséseknél dirt placcokon, illetve zakóztam én is akkorákat, hogy visszagondolni is sz*r. kevered a szezont a fazonnal.

ha valaki ezt utánozni akarja, akkor vélhetően érdekelt a dologban. de nem fogja egyszerre markolni az egészet. én egy időben kezdtem anno dirt/street bmx-et pár általános iskolás sulistársammal. én is megpróbáltam a dolgokat, ők is. estünk olyanokat, hogy rossz volt nézni, rommá tört orr, véres pólók, zúzódások, ami kell. nekem nem feküdt, visszapártoltam a nagyobb kerékhez, városhoz meg montihoz. a másik srácnak bejött a dolog. egy kicsit. amit ezzel mondani akarok, az az, hogy ő se adta be a vp-t félcsőben azonnal. senki nem olyan hülye, hogy utánozni akarjon egy Chris Akrigg-ot kapásból. de motivációnak egyszerűen fantasztikus.

ezt nem érted meg, hogy tényleg nincs olyan hülye, aki azonnal ezt akarja utánacsinálni. az tényleg tajgetosz+. ha mégis akad, mert időről időre van egy-két amcsi hír, hogy ez-az történt a gyerekkel, annak egy oka van, az extrém felelőtlen szülő, aki nem mondta el a gyereknek, hogy csodák nincsenek, legyen kitartó, de ne hülye. szóval senki és semmi más, főleg nem a profi rider.

ez olyan, mintha a jagermaister gyártóját/forgalmazóját szidnád azért, mert a gyereked alkoholista lett. kicsit sarkított példa, de teljesen ekvivalens.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49365) Burt1793 válasza Stauffenberg (#49362) üzenetére


Burt1793
veterán

Hogy vágták el? Sok idejük volt rá?
Nekem az egyik legmegbízhatóbb és legdrágább colstok lakatom van, ha ellopják a biciklimet minden tolvajt feljelentek! :D

(#49363) Teasüti: És mennyire merítik a telót? Síelésnél használtam az iTrackert, ment 9-10 órát és csutkára szívta az aksit :D

[ Szerkesztve ]

(#49366) hoffman_ válasza Burt1793 (#49365) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én is endomondo-t használok, a fizetőset. a gps azért zabálja az akksit, egy egész napos túrát nem tudom, hogy kibírna-e. próba nélkül azt mondom, hogy ha csak az megy, és nem pötyögsz mást a túra alatt, akkor gond nélkül. nekem ilyen 2-30% szokott elmenni városban 3-4 óra alatt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49367) Teasüti válasza Burt1793 (#49365) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Teló függő, de az sejthető, h a folyamatos gps tizedeli az üzemidőt.
Nálam az Ace-t lehúzza 3-5 óra alatt is könnyedén.
Ez nem programfüggő.

MÁS:
Amúgy tegnap kimentem az spd-vel bringázgatni városba és olyan szuper ötleteim jöttek, h kéne tanulgatnom alapvető trükköket. Csak kétszer estem el, mert rögzítve volt a lábam. :D
De ez nem számít piros lámpás esésnek, ezt én provokáltam ki. :P

[ Szerkesztve ]

(#49368) Stauffenberg válasza Burt1793 (#49365) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Olyan 2.5 órájuk volt rá amíg a gazdi a filmet nézte. :D Ő sem tudja hogyan vágták el, mert a láncot is elvitték, de valószínűleg a lakat adta meg magát, vagy csak simán varázslat. A biztonsági kamerák képét a rendőrség sosem nézte meg, pedig 700 ezer pénz már bőven egy autó ára... bár lopott autókat sem nagyon kergetnek. Felvették a feljelentést ismeretlen tettes ellen, majd 30 vagy 60 nappal később jött az értesítés, hogy a nyomozást lezárták bizonyítékok hiányában. Pedig a haverom direkt térfigyelő kamerák alá egy bitang hirdetőtáblához láncolt. Kétszer fellebbezett, de a rendőrség sosem nézte meg a kamerák felvételeit, legalább is ez egyik jegyzőkönyvben sem szerepelt.

Az egészben az a legdühítőbb, hogy biztos nem volt rövid idő míg elkötötték, de senki nem hívott rendőrt, senki nem szólt rájuk, senki nem lépett közbe. Mondjuk engem onnan egy sarokra raboltak ki fényes nappal (nyolcker FTW) egy konyhakéssel. Nagyjából 30-40 ember ment el mellettünk és reméltem, hogy valaki rendőrt hív, próbáltam az időt húzni, mert látszólag lehetett dumával hatni a rablóra, de aztán átlátott a szitán és jobbnak láttam ha a gyomromba ékelt penge helyett megszabadulok a pénztárcám tartalmától. Annyira örült a 4000 Ft-nak, hogy a mobilomat és a vállalom lógó laptopot elfelejtette elkérni. Gondolom herkás volt és ebben az aznapi adagját látta.

Azóta ő is úgy nyomja mint én: 30-40 ezres lakat helyett legyen egy 30-40 ezres másod bringa. Minden lakat és lánc törhető, feszíthető, felnyomható, csak idő kérdése. És akkor nem csak a lakatod árát bukod, hanem a drága bringát is.

(#49369) Burt1793 válasza hoffman_ (#49366) üzenetére


Burt1793
veterán

Síelés közben nem nyomkodtam, folyamatosan megyünk és egy 70%-ot minden nap merült :D
Sajnos lassan tölti fel az aksit, a túrákon meg nem szeretem tölteni. Egy hetet kibír a teló, ha nem használom durván. El tudom képzelni, hogy a kis note 3100 mAH-s aksiját milyen lehet tölteni, egy éjszaka kell hozzá! :D
Az enyém is 4-5 órát tölt... pedig csak 2000es.

(#49370) Burt1793 válasza Stauffenberg (#49368) üzenetére


Burt1793
veterán

Hát igen, ez a bringa új nekem is, nem rég lopták el az előzőt, egy gyönyörűséges Cube Delphi volt :(
Felvettek minden adatot a bicikliről, de azóta semmi... most van egy új, még drágább, de ezt nem lopatom el.
Nekem is van másodbringám, nagyjából csak nagyobb utakra megyek az elsőddel. Azért nem szeretem, mert megállok valahol és mindenki nézegetni, fogdosgatja. (Utálom). De legalább nem állok meg annyiszor :P

Azt nem írom le, hogy hogyan lopták el a Cube-ot, mert holnapig röhögnétek. ;]

(#49371) Teasüti válasza Burt1793 (#49370) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elkérte egy kis purdé kipróbálni és elfelejtette visszahozni? ;]

(#49372) Burt1793 válasza Teasüti (#49371) üzenetére


Burt1793
veterán

Majdnem... :D

A mostanit is sajnos kipróbálták már páran. :(

A garázsban áll, van egy akkora karc a gyönyörűséges eloxált vázon, hogy minden nap elsírom magam! :O

Összezártuk egy másik cube-bal (egy kicsit gyengébb, csak részben XT-s), Budapesten.
Valahogy kinyírták a zárat, pedig kb 1 órát voltak ott a bringák. Az én bicóm eltűnt, elkezdtük keresni, a közelben, erre egy járókelő odatolta a másik bringát, hogy nem-e a miénk, megtalálta egy kuka mellett...
Hát biztosan egyedül volt a tolvaj, jobban örültem volna, ha az enyémet hagyja ott :B

(#49373) Teasüti: Köszi, de sajnos vicceltem, furcsa, hogy nem tűnt fel neked! ;]

[ Szerkesztve ]

(#49373) Teasüti válasza Burt1793 (#49372) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Irigylem a problémáidat. :P :DDD

Az enyémet már nem tudják tesztelgetni, mióta felraktam az spd pedálokat. :DD

Ebben nem látom a poént. :(

[ Szerkesztve ]

(#49374) Muton válasza Burt1793 (#49369) üzenetére


Muton
addikt

én vettem túrázáshoz egy külső akkut. 10 font vagy dodó volt (kb mindegy is), 2600-as és az a legjobb benne, hogy több, mint 1 A-al ad le, mert sokkal gyorsabban tölti a telót (gal s3), mint a telefon töltője. de mivel usb-s, tud tölteni fényképezőt, bármit (lehet, hogy még i cuccokat is, de arról azt olvastam, hogy nekik 1,5 A kell, de engem ez egyelőre nem érint :) )

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49375) Burt1793 válasza Muton (#49374) üzenetére


Burt1793
veterán

A telefont nem hinném, hogy gyorsabban tölti, mert a hálózati töltő is annyival tölti, amennyivel a teló aksija engedi.

Jó lenne egy ilyen vagy inkább egy agydinamóra kapcsolható töltő (van agydinamó a biciklin), a hosszabb túrákon az zseniális lenne (vannak olyan nomádabb túrák, amikor 4-5 napig nincs konnektor, kempingmentes övezetekben, aztán egy-két nap van kemping, aztán megint nincs.)
Nem tudtok megoldást a dinamósra?
(#49373) Teasüti: ;]
Mindegy, kedvesek voltak, hogy a másikat visszahozták...

[ Szerkesztve ]

(#49376) zack válasza Burt1793 (#49375) üzenetére


zack
nagyúr

Én szivargyújtóval töltöm bringán. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49377) Teasüti válasza Burt1793 (#49375) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bike2usb a neve a megoldásnak. Autentikus magyar termék. :K

[ Szerkesztve ]

(#49378) Burt1793 válasza zack (#49376) üzenetére


Burt1793
veterán

Kén egy tartó is és akkor filmezhetnék biciklizés közben! :D
Erre rákeresek! :)
Nincs valakinek ezen a téren tapasztalata?

(#49377) Teasüti: Köszi megnézem, az más kérdés, hogy mennyire éri meg egy jól összerakott világítást szétbarmolni egy töltővel.

[ Szerkesztve ]

(#49379) Bati0501


Bati0501
őstag

hoffman_: Igen,tudom,h nem ad egy nagy védelmet,egy olyan U lakat+sodrony vagy mi,amit pár napja linkelt,h végül is megvette,na olyat vennék a legszívesebben,csak most ez úgy mond megtetszett,h 600 Forint és tényleg nem hagynám sokáig kint.Nagyon féltem a bringám,a sok olvasott rossz sztorik miatt (is).

D.Orion: Nem,egy 2 éves bringát,ami ~100e-et ér. :)

Stauffenberg: Igen,olvastam,szörnyű...

Akkor inkább nem veszem meg,max lehet,h elmegyünk vásárolni és akkor megnézem,h milyen,majd akkor veszek vmi komolyabbat,az árát meg felteszem mixre. :DDD

(#49380) lsebestyen válasza Stauffenberg (#49362) üzenetére


lsebestyen
addikt

"Láttad az idei érettségit? A magyar feladatsorban a szövegértelmezés résznél a feltett kérdések meg voltak számozva és a szövegben meg volt jelölve, hogy az adott kérdésre melyik mondatban van a válasz. EZ MI? Páviánokat, funkcionálisan analfabétákat nevelünk közpénzen?"

Azért ez túlzás, egyrészt a bekezdések voltak megszámozva, másrészt ez mindig így van, harmadrészt pedig azért, mert ha másik bekezdésből keresnéd ki, más válasz is elfogadható lenne.:)

[ Szerkesztve ]

(#49381) Teasüti válasza Burt1793 (#49378) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem hinném, hogy kivitelezhető lenne. Néztem barátom túrabringáján a telefon tartót is, hogy olyan szinten rázkódik, h menet közben szinte semmi értelmeset nem látsz belőle.
Akkor már inkább Google glass. :K

(#49382) Burt1793 válasza Teasüti (#49377) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez nekem azért az oldalt olvasva kicsit kezdetlegesnek tűnik. Tévedek?

(#49381) Teasüti: A filmnézés vicc volt, térkép szokott lenni a kormányon, teljesen jól olvasható. természetesen nem Budapest utcáin túrázom! :D

[ Szerkesztve ]

(#49383) Burt1793


Burt1793
veterán

Na, most ilyen cikkeket fogok olvasni: [link]
Az a baj, hogy vannak olyan túrák, ahol sok a gyerek és nincs meg mindig a 14km/h... Akkor mi van? egyáltalán nem tölt? :( Ide oda kéne mennem, mi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#49384) zack válasza Bati0501 (#49379) üzenetére


zack
nagyúr

Én is azon a véleményen vagyok hogy 50k+ bicajt ne hagyjon kint senki, semmivel. Van elvághatatlan láncom, illetve csak elektromos flex viszi, se fagyasztás, se sav, semmi. De 8kg. GSXR-t kint mertem hagyni vele bárhol, akár éjszakára is, de bringán meleg lenne cipelni. Csodák nincsenek. Egy könnyű bringa lánc, könnyen is vágható. Ezért ha megyek, nem hagyom felügyelet nélkül a bringát, ez a legjobb megoldás. Bár a szigeten az Árpád híd felöli végénél nem 1x láttam 100k+ KTM bringát a tárolóban. Tudtommal onnan még nem tűnt el bicaj, de én tuti nem futnék így, hogy kikötöm. Valahogy a bringa ilyen szempontból nem ideális közlekedési eszköz kicsiny országunkban. A tartalék bringa se megoldás, mert 20-30k bringát is elviszik és 5k-ért értékesítik. Meg aztán ez is pénz, hiába kevesebb, de ez is érvágás. Ez egy olyan országban működik, ahol vagy jobban működik a rendőrség, és jobban büntetik a bicikli lopást, vagy olyan országban ahol nem szorulnak rá az emberek hogy kéz alatt vásároljanak feketén.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49385) Teasüti válasza Burt1793 (#49382) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bike2usb? Pedig elég jó cucc. Már a sokadik verziónál tartunk, választék is van a pufferelt energia mennyiségére, már kellően kiforrott termék, garanciával, amivel kell.
Talán csak az a fura, h nem egy dizájnos ipari formatervező gyümölcse kínai kacat? :P
Beszámolók alapján is kifogástalan.

(#49383) Burt1793
Van most egy olcsóbb alternatíva a Ghoo Power-re, Yoobao a neve és Edigital-ban kapható.
Én is erre vagyok rágerjedve már egy-két hónapja, most lesz aktuális a vétel, ha megjön a fizu.

[ Szerkesztve ]

(#49386) Burt1793 válasza Teasüti (#49385) üzenetére


Burt1793
veterán

Én közvetlen szeretnék mobilt tölteni, külső aksim van, de azt nem vinném magammal, az lenne a jó, ha a tartóban lévő mobilt tölteni a cucc. 14 km/h alatt sajnos halott :(
A kondenzátor viszont hasznos a kis megállások miatt (mint az új mazda6os ;) )

(#49387) Muton válasza Burt1793 (#49375) üzenetére


Muton
addikt

márpedig gyorsabban tölti, mint a gyári töltő. nyilván azért, mert vagy nagyobb feszt, vagy nagyobb áramot ad le. akár hiszed, akár nem :P

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49388) Teasüti válasza Burt1793 (#49386) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is szerettem volna, ahogy az jó kockához illik, de semmim nincs hozzá és elég durva befektetés lenne a dinamó, a kerék, a bike2usb és akkor még én buheráljam meg a villogókat is elemesről vezetékesre.
Jah és mindezt egy városi bringára. :N

Maga a koncepció nagyon tetszik viszont. Ha lenne fölösleges pénzem (ami nem létezik, mint olyan), akkor jó játék lenne. :)

(#49387) Muton
Ez így van, a gyorstöltők sincsenek túlméretezve, ha a telefon fel tud venni nagyobb áramot, akkor fel is veszi.
1 A elég általános, a legtöbb usb-s telefon fel tudja venni.
A lényeg, hogy a töltendő elektronika szabályozza a felvett áramot, nem a töltő.
A gyorstöltőről is csak 0,5 A-t vesz fel, ha azt hiszi a telefon, hogy adatátvitel céljából dugtad be.

[ Szerkesztve ]

(#49389) Stauffenberg válasza zack (#49384) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A jobb helyeken is élénk a bringák feketepiaca, bár szerintem jellemzőbb, hogy alkatrésznek adják el. Pont nemrég volt egy cikk, hogy bringatolvaj csoport (értsd: erre szakosodott bűnbanda) bukott le, ahol száznál is több bringát találtak amik még szétszerelésre vártak. Ekkora mennyiséget orgazda nélkül képtelenség eladni... szóval itt már nem csak a piti tolvajokról van szó, akik pár ezer forintos bevételt várnak egy bringán. Ezek nagyon is piaci áron értékesítik az alkatrészt, legfeljebb az alatt egy picivel, hogy ne keltsen gyanút, de csalogassa a vevőt. Ehhez már olyan szervezés kell, mint egy legális vállalkozáshoz, csak éppen adót nem fizetsz.

(#49390) Bati0501 válasza zack (#49384) üzenetére


Bati0501
őstag

Ezt én is így gondolom.
Angol tanárhoz járok,ott van vagy 2m-es kapu-kerítés,de átlátható,szóval nem teli,a kaput mindig zárják,szóval ha bemegyek,akkor rögtön zárja is be,de még így is,oda teszem a bringát,ahol nem látszik az utcáról,a ház másik felére.És ezt ők is mondták,h nyugodtan tegyem oda ahova akarom,h ne látszódjon kintről.

Én se szeretnék második bringát tartani,vagyis szeretnék,de nem egy 20-30e-set,csak azért,mert azt ott merem hagyni.Annyira sztem azt se szeretném bárhol is hagyni.Egyrészről ha elviszik a bringát,akkor -20-30e Forint,ha már arra is tennék spd-s pedált,akkor abban a cipőben gyalogoljak haza,általában ha az ember biciklivel megy vhova,akkor nem a közelbe megy...+ha nincs nálam pénz,akkor még buszra se tudok felszállni.

Szóval inkább költök egy drága/drágább biztonsági eszközre,ami lehet,h csak elrettenti a tolvajt,de végső soron az is elég,hisz a lényeg,h a bringád ott legyen,ahol hagytad.

(#49391) Burt1793 válasza Teasüti (#49388) üzenetére


Burt1793
veterán

Az még egy kérdés, hogy amikor ez a bike2usb van az agydinamón, akkor a gyári lámpákat le kell-e kötni vagy fent lehetnek azok is. Biztos sokat fogyasztanak, bár nem használnám egyszerre a kettőt.
Jajj, sajnos duci az első agy, rá van vésve ráadásul, hogy XT, a villámokat is begyűjti... ;]

(#49392) Teasüti válasza Burt1793 (#49391) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Természetesen lehet párhuzamosan kötni a lámpákkal, viszont egyszerre nem fog menni a kettő.
Az agydinamók éppen úgy vannak méretezve, hogy a lámpákat üzemeltessék, nem marad szignifikáns teljesítmény, amit még levehetnél róla. Persze próbálkozni lehet, de a lámpáid szépen el fognak halkulni és a töltésed se lesz túl acélos, néhány száz mA maximum. :)

[ Szerkesztve ]

(#49393) rekid válasza cekkk (#49324) üzenetére


rekid
addikt

Hali!
A 7 ezer forintos sőt a 4-5 ezres (x-factos) is ugyan úgy védi a fejed mint a 20 ezres.

A különbség a szellőzés, (minnél több lyuk annál jobban szellőzik) esetleg a bogárháló, és az összeszerelési minőség. (Itt azt értem hogy a habszivacsra rányomott műanyag minta leszokott esni a habszivacsról, vagy az ellenzőt nem lehet normálisan bepattintani.) Nekem van egy longus ventex a napellenzője mindig felhajlik, ludsimonnak lejött a színes műanyagfedő a habszivacsról.

Most vettem egy spezializedet a páromnak meg egy cascot. a kettő együtt 30e ft körül. Azért vettem mert lehetett EP kártyával fizetni és miután nem vagyunk betegesek így volt egy kalap "talált pénzem".
Funkcionálisan mindkét régi elláta a dolgát.

Na meg hát a legfontosabbat kihagytam: kinézet. :) Az emberek nagy többségénél (nőknél mindig) ez dönt.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49394) rekid válasza fpeter07 (#49316) üzenetére


rekid
addikt

XC-s rész zseniális fölfelé, látszik a homok/szikla lépcsőnél a triál rutin :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49395) cekkk válasza rekid (#49393) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

(#49396) fpeter07 válasza hoffman_ (#49351) üzenetére


fpeter07
veterán

Én múlt alkalommal ugyanezt 1500-ért vettem. Érdekes az árazása.

(#49397) lsebestyen válasza rekid (#49393) üzenetére


lsebestyen
addikt

nekem is az x-factos van, esni még nem estem vele szerencsére, a nap se nagyon szívta még ki, és van rajta háló, ami szerintem elengedhetetlen...Szerintem 4-5k fölött lényegtelen, első esés után ami éri a sisakot úgyis kidobnám, ezért sem költök rá többet.

(#49398) fpeter07 válasza lsebestyen (#49380) üzenetére


fpeter07
veterán

Igen, így nyilván nem annyira megtévesztő a feladat.

Egyébként bármelyik érettségit nagyon nehéz 90% felettire megírni.

(#49399) rekid válasza lsebestyen (#49397) üzenetére


rekid
addikt

Ilyen van a páromnak. Szerintem jobban össze van rakva mint a longus. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49400) Bati0501 válasza fpeter07 (#49396) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,ez nekem is feltűnt,h a múltkor egy ezressel olcsóbb volt.Gondolkoztam is rajta,h egyet lehet,h kellene venni,mert ilyen olcsó,de aztán nem vettem,minek,egy bringám van,azon van is egy jó óra...Am tele volt múltkor órákkal az a "rekesz",amikben voltak,volt benne,több,mint 100...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.