Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) ---Lasali--- válasza Bati0501 (#49100) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

120 ért az nem rossz bicikli ám, csak elől van rajta sora váltó, ott meg megteszi, egyébként tiagra a hátsó. Teljesen használható rajta minden alkatrész, az agyak nekem egyedül amik elég gagyik benne, de ha szerencséje van az embernek talál hasonló küllő peremű komolyabb shimano agyat és át lehet fűzni, de nem muszáj, ha ezek be vannak jól állítva meg zsírozva, nincs beáztatva, akkor sokáig elmegy.

A moser meg inkább már műérték, delta fékek :U De akkor se normális dolog 1500 eurót kérni érte..

[ Szerkesztve ]

(#49102) salieri. válasza Gyufaaa (#49099) üzenetére


salieri.
őstag

Ennyiért sokkal jobb gépet is kapsz,nevetséges ár az a capriolo..
Nyitott szemmel kell járni :)

[ Szerkesztve ]

(#49104) ---Lasali--- válasza salieri. (#49102) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kettő kicsit más kategória..

(#49105) salieri. válasza ---Lasali--- (#49104) üzenetére


salieri.
őstag

Ezt is át lehet alakítani fitness bringává,vagy mire gondolsz.?bár elég nagy marhaság...

(#49106) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv urak!

Netán valaki tudna segíteni...?

Navitel Navigációra ha jól olvasom van kerékpáros útvonaltervezés...

Csak hogy itt ír valami szelvényes izét, ami nekem körülbelül kínainak néz ki :W Nem érteni milyen szelvény milyen koordináta? O.o

Illetve ha ezt így be rakom a navitelbe magyarul fogja bele nyögni a fülembe, hogy a következő sarkon fordulj balra jobra??

bármiféle segítséget köszönök

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#49107) ---Lasali--- válasza salieri. (#49102) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mondjuk a kettő közt eltelt 21 évet? Vagy azt hogy az egyik egy új dizájn, új stílus, most lett kigurítva egy boltból, míg a másik egy tejesen más geometria, régi dizájn, diós rendszer, pillangó váltó hiánya, stb..
Értem én hogy mire gondolsz, hogy egy régi holmi, ami nincs széthajtva, nincs szétrohadva az funkcióját tekintve használható, tartós darab, de az emberek többsége nem így gondolkozik, és nem is kell hogy így gondolkozzon..

[ Szerkesztve ]

(#49108) salieri. válasza ---Lasali--- (#49107) üzenetére


salieri.
őstag

Persze, ma a design ad el ilyen kategóriában mindent sajnos.
Borzalmasak lehetnek ezek a 2200-as kerékagyak,nekem is volt ilyen "fitness" gépem igaz abban joytech agyak voltak,de azonnal szét kellett szedni :)
Ez kb. 2-300 km futott :) tehát vadiúj.

(#49109) zoo8800 válasza Burt1793 (#49059) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez a tárcsa csak műgyantás fékbetéttel használható. Ha cserélsz tárcsát (én cserélnék), az SM-RT64-et ajánlom helyette.

rip and tear, until it is done

(#49110) ---Lasali--- válasza salieri. (#49108) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Egy jobb kazettás joytech aggyal van kb egy kategóriában ez a 2200 as, azért is mondtam hogy az a legjobban lehajtható alkatrésze a biciklinek.. Ezeket egyébként mindig szét kell szedni, ahogy kihoztad a boltból, mert a legtöbb csicsás boltba nem foglalkoznak ezeknek a zsírzásával és jó beállításával, héten is szereltem több olyan bringát, amit kereskedésben eladtak, kb futott 1500 km -t, láncnyúlásból tippeltem, egyébként kb patika állapotban volt a bringa, és már szét volt cseszve a csapágy csésze is.. mert gyárilag olyan szorosra volt állítva, a kedves eladó meg hozzá sem nyúlt miután kivette a dobozból.. na mindegy ezekből élünk.. boltba eladják gyorsan, azzal van a legkevesebb meló, viszont a legtöbb pénz, szétcsesződik, forgó alkatrészre garanciát nem adnak, aztán hozzák hozzánk a kis műhelybe, én meg megcsinálom faszára.. de ez 15 éve is így ment, csak akkor én még nem dolgoztam..

[ Szerkesztve ]

(#49111) Burt1793 válasza lecsokolbi (#49095) üzenetére


Burt1793
veterán

Elég sokat megyek ma délután is mentem egy bemelegítő 72 kilómétert a dombokon-hegyeken (inkább dombokon :D), ezzel a tárcsával is állatul fog a fék, ennél biztos nem fog jobban XT tárcsával sem, az más kérdés, hogy ez a műgyantás fékpofához való tárcsa hazavágja a 6000 forintos XT fékhez való betéteimet... Ha még egyszer bekrepál, megveszem az XT tárcsákat.
Az a furcsa, hogy az első nem ment tönkre (még ;] )

(#49109) zoo8800: Ez biztos jó? Én XT-t néztem 12-ért 180 mm-eset előre, 10ért 160mm-eset hátra.
Ha rakni kell bele, XT-t fogok bele venni, megéri azt a 22 ezret. Igen, azt láttam, hogy a mostani 2 ezer forintos... :D
(ez egy túrabicikli (trekking), nem MTB vagy hasonlók...)

[ Szerkesztve ]

(#49112) zoli03 válasza eladohardver (#49106) üzenetére


zoli03
őstag

Fel van osztva részekre a térkép, egy rész egy szelvény. És nem úgy van elnevezve a szelvény, hogy Pl Budapest, hanem a koordinátákkal van megadva, hogy milyen területet fed le. Amúgy vannak hozzá magyar hangok is.

(#49113) andyTM


andyTM
senior tag

---Lasali--- - a bringádra a név-matricát hol csináltattad? - csinálnál róla közelebbi képet? :R

(#49114) hoffman_


hoffman_
nagyúr

hűha mit találtam megint... XT fékek, XT hajtás, korrekt kerék, Reba villa, 190k. talán még egy pici alku is van benne szerintem, pazar gép.

múltkor elkezdtem összerakni magamnak egy hasonló, kicsit jobb felszereltségű bringát bontott Rebával apróról meg új Trek vázzal és XT-vel nagykeráron, Mavic Crossride kerékszettel, 240 ezernél abbahagytam... nagykeráron...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49115) zoo8800 válasza Burt1793 (#49111) üzenetére


zoo8800
veterán

Teljesen biztos, hogy jó bele. Szerintem nem éri meg a felárat az XT tárcsa, de a Te pénztárcád felett Te uralkodsz. :)

rip and tear, until it is done

(#49116) lorcsi válasza salieri. (#49102) üzenetére


lorcsi
veterán

ez mitől különleges ?

(#49117) salieri. válasza ---Lasali--- (#49110) üzenetére


salieri.
őstag

Csak a gond az én "beállítva " vettem :) olyan ez mint a "dacia" újra szét kell szedni majd összerakni.
Amúgy összehasonlítom a mai 105 agyamat a régi pezső 105 aggyal, sokkal szebben forog,szívesebben hajtok vele.

lorcsi: régebbi karbon váz alu muffokkal.

[ Szerkesztve ]

(#49118) Burt1793 válasza hoffman_ (#49114) üzenetére


Burt1793
veterán

Az a baj ezzel, hogy ki tudja, hogy mi mikor fog bekrepálni, aztán veheted rá az új XT-s tartozékokat borsós (akár nagyker) áron...

(#49119) hoffman_ válasza Burt1793 (#49118) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egyrészt képek alapján nagyon szép, másrészt ha van némi rutinod, akkor átvételnél nyilván megvizslatod a gépet, látod a fogsor és tányérok állapotát, nem zsákbamacska ez :)

mod:

de ez a bringa makulátlan a képek alapján, párszáz km sincs benne szerintem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49120) ---Lasali--- válasza andyTM (#49113) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azóta csinált nekem a srác az országútira, első körben nem sikerült, de a második már jó lett, majd lefotózom neked ha úgy adódik. Privátban elküldhetem az elérhetőségét, egyébként nem sokat szórakoztam vele, mert ismerősöm is barátom is ígérte hogy van dekoros ismerős aki megcsinálja, de megúntam a majd szólok neki meg majd felhívjuk válaszokat, aztán a google-n kerestem egy embert aki gyárt matricákat bringához is, mert általában a dekorosok utálnak a biciklikkel foglalkozni, mert sok vele a macera, egyedi és kicsi matricák kellenek, szóval nincs benne pénz de az idő az megy.

salieri.
Ezeknek nagyon jó kis csapágya van, nekem is van hasonló kerekem, wh-r550 es, 18 ezer km van benne, első agyat mindig fölöslegesen szedtem szét, utóbb mindig kiderült hogy hibátlan zsírt találtam benne. Hátsó agy sajnos mindig beázik ha esőt kapok.. de egyébként az is nagyon jó.. ezek az igazán tartós csapágyak, nem az iparis dolgok. Csak az emberek 90%-a nem tartja karban, beáztatta, és rosszul állítja be, aztán utána fikázza hogy mekkora szar a kónuszos megoldás..

[ Szerkesztve ]

(#49121) Bati0501 válasza hoffman_ (#49114) üzenetére


Bati0501
őstag

Ez tényleg jó kis gép.Biztos nem lesz fent sokáig.
Már csak a Reba-t egy Fox-ra kell kicserélni és tökéletes is lesz. ;] :))

(#49122) andyTM válasza ---Lasali--- (#49120) üzenetére


andyTM
senior tag

:R , jöhet..., a kép is :)

(#49123) lorcsi válasza ---Lasali--- (#49120) üzenetére


lorcsi
veterán

ez a matrica dolog engem i s érdekelne :R

MÁS:
ha már iylen ügyesen kerestek gépeket
segítsetek már nekem egy picit..
női mtb-ben keresnék normális felszereltségűt 50-80k közötti ársávban

tx

[ Szerkesztve ]

(#49124) Burt1793 válasza zoo8800 (#49115) üzenetére


Burt1793
veterán

Azt nem értem, hogy úgy adták el ezt a bringát, hogy full xt-s, több német tesztet megnyert, ráadásul ezzel a tárcsával. Ott is ez a tárcsa volt rajta, mindenhol (most is visszakerestem)...
A kerékpár német márkájú és Németországban vásárolt, szóval reklamálni nem fogok innen. :) Nem megyek most ki, meg nem is ér annyit. Furcsa, hogy ilyen alap tárcsával adták el, de fogni így is tényleg nagyon fog, jól is bírja a lejtőket, még csomaggal is.

hoffman_: (#49119)-ast nekem címezted? :B

[ Szerkesztve ]

(#49125) lecsokolbi válasza Burt1793 (#49111) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Minden csak idő kérdése ;]
Annyi az ára jól láttad én is úgy használom 180elől 160 hátul.

- Mindenki hazudik! -

(#49126) Burt1793 válasza lecsokolbi (#49125) üzenetére


Burt1793
veterán

Idő kérdése, ha megint beszarik, akkor kap XT-t előre-hátra.
Egyébként úgy romlott el egyik napról a másikra, mintha valaki átitatta volna olajban a fékpofákat... :D
Fogni nem fogott, de nyikorgott, egy kamiont simán lenyomott volna a hangjával. ;]
Az első meg teljesen hibátlan, nem is volt cserélve az első fékpofa, mert úgy fog, ahogy kell.

(#49127) hoffman_ válasza Burt1793 (#49124) üzenetére


hoffman_
nagyúr

persze, neked ment válasz :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49128) Burt1793 válasza hoffman_ (#49127) üzenetére


Burt1793
veterán

És milyen képekről írtál? Linkeltem a gépemet? Nem emlékszem rá :B
Átnéztem a bringát amikor kifizettem, kinyomtattam az alkatrészlistát, minden megegyezett, bíztam a németekben. :D
Az a baj, hogy most hátra olyan fékpofa került, ami puhább... :(((
Na mindegy, milyen képekről beszéltél?
Új XT tárcsákat fogok bele venni.

(#49129) hoffman_ válasza Burt1793 (#49128) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát azokról a képekről, amik azon a linken voltak, amit én szúrtam be, hogy best buy vétel :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49130) Manitou válasza hoffman_ (#49114) üzenetére


Manitou
addikt

Az a reba mondjk nem mai darab benne, amúgy korrekt :)

Én már nem is merem számolni hol tartok most a 8,5-9kg körüli MTB projetemnél.....

(#49131) hoffman_ válasza Manitou (#49130) üzenetére


hoffman_
nagyúr

8,5 mtb? azt én se szeretném számolni :DDD a Reba gyanítom nem gyári, mert Fox-al szerelték, ahogy néztem, cserébe 630 ezer a boltban ez a gép... a Rebát nem is néztem, ha levegős, akkor nem túl jó választás ehhez a fékhez, beleraknék egy masszívabb telót, meg elölről száműznék egy vagy 2 tányért, de amúgy perfekt gép, pláne ennyiért.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49132) lecsokolbi válasza Burt1793 (#49126) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Jahjjj hagyjál a nyikorgással :D Egy jó ideje küzdök vele. Szerintem a nyikorgás tárgya egy vicces munkatárs volt, aki adott neki egy kis olajat.

Azóta meghúztam vékonyan a tárcsát, állítottam a féknyergen, hogy más szögben álljon a betét, felcsiszoltam tisztára.

Ennek ellenére visszajön a nyikorgás mert teljesen bele van égve a pofába vmi ajándék... :(((
Szóval, ahogy ez elkopik és megveszem az újat megszűnik majd.

- Mindenki hazudik! -

(#49133) Burt1793 válasza hoffman_ (#49129) üzenetére


Burt1793
veterán

Ja, értem, bocs, az én problémámon gondolkoztam... :W

Nem rossz, az én bringám tavalyi, az új XT-s cuccokkal :D (kivéve a tárcsák ;] )
Bár az első agyra nincs ráírva, hogy Shimano Deore XT, de hasonlít rá, agydinamós...

(#49132) lecsokolbi: Tudok adni egy 1000 kilómétert használt kb negyedéves alig kopott XT gyári fékpofát, ingyen! :)

[ Szerkesztve ]

(#49134) lecsokolbi válasza Burt1793 (#49133) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Köszi a felajánlást :) lehet viszont, hogy kipróbálok egy XLC-t mert ismerősök azt szokták még xt helyett, ha olcsóbbat akarnak.

- Mindenki hazudik! -

(#49135) Burt1793 válasza lecsokolbi (#49134) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha Budapesten laksz, jársz secperc alatt oda tudom adni. Megvan még valahol :D Nincs baja, nem jó a tárcsához... :(

[ Szerkesztve ]

(#49136) xylevi válasza lorcsi (#49123) üzenetére


xylevi
tag

nem tudom mit ertesz normalis felszereltseg alatt...mi ma hoztuk el az asszonynak rendelt bicot (feketet)...en is nezegettem hasznaltakat, de ez uj bringa, tetszett neki kulsore is, nem szereti a durvan csilivili noies szineket, nincs lehajtva tutira, baratnom pedig nem fogja hamar tonkrevagni egyik gyengebb reszet sem szerintem (pl. muanyag pedal stb.), ki fog neki tartani egy darabig hetkoznapi hasznalat mellett...szerintem jo vetel volt :)

[ Szerkesztve ]

(#49137) Manitou válasza hoffman_ (#49131) üzenetére


Manitou
addikt

Jaja. MTB, merevvázas -elsőtelós-tárcsafékes. Ahogy számolgattam 8,2-re le tudnék menni, de az már nagyon fájna a pénztárcámnak , úgyhogy lehet jó lesz nekem kicist nehezebben is. :DDD
Az a reba kb 50-érhet így használtan. Jaja , jó árban van amúgy.

(#49138) mickemoto válasza ludsimon (#49048) üzenetére


mickemoto
őstag

Érdemes végignézni.A csíksomlyói túrabeszámoló is jó.

Patentpedállal lehet sima utcai cipőben is tekerni vagy csak hozzávaló cipőben?

(#49139) hoffman_ válasza Manitou (#49137) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én ennél lemaradtam, azóta mik vannak még? :D

8,2, az igen...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49140) csabi94 válasza mickemoto (#49138) üzenetére


csabi94
őstag

Lehet, csak kényelmetlen.

(#49137) Manitou: 8,2? :D Az nagyon jó, mikből áll a bringa? :)

[ Szerkesztve ]

(#49141) lorcsi válasza xylevi (#49136) üzenetére


lorcsi
veterán

nem rossz, főleg ha azt nézem hogy vatta új
de nekem nem a szívem csücske ez a Tourney felszereltség..
ha használt is de egy lx..deore nagyon jó lenne, csak nincs, főleg nem nőiben :(

ma láttam egy csajt kelly's-el volt..majdnme odamentem lecsekkolni, hogy honnan és menyniért :D

(#49142) andyTM válasza lorcsi (#49141) üzenetére


andyTM
senior tag

- akkor ismét:[link]

(#49143) lorcsi válasza andyTM (#49142) üzenetére


lorcsi
veterán

bocs, ezt a postod a múltkor nem vetem észre

tx :)

(#49144) Teasüti válasza Burt1793 (#49111) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És milyen betéteid vannak jelenleg? Mert ahogy elnéztem a Shimano techdocs-ot, pl egy RT77-es tárcsához jó a M06-os fémes és M07-es műgyantás betét is.
Nem egészen értem én ezt, hogy a tárcsa "hazavágja" a fékbetétet. Ha a kopásra gondolsz, akkor az elvileg természetes. Mégis mi az elképzelés, talán a tárcsa kopjon a betét javára?? :F

(#49145) Toomy válasza CHIPman (#49086) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez felütés vagy oldal irányú? Mert ha felütés akkor nem nagyon volt ez a gumi rendesen felfújva :U Ha aszfalton használod és egy 5-öst beleküldesz nem történik ilyen.
Télen a bordás 1.75 -ös terepgumimmal olyanokat padkáztam, hogy csak úgy nyekkent a bringa alattam, meg 20-30 centit fel is emelkedett a hátulja, de ilyen nem történt. Ráadásul valami gagyi 2-3 ezer forintos felniről van szó. Igaz a küllők rendszeresen meglazultak és kettő el is pattant :)

(#49146) xylevi válasza lorcsi (#49141) üzenetére


xylevi
tag

hat ja, Tourney nem csucs az teny...lx, deore-t 80ert is alkudva lehet kifogni jo allapotba...es persze nem noiben...legalabbis en nem lattam...kb. 1 honapig nezelodtem a baratnomnek, de ez tunt a legjobb dontesnek...kicsit mar igazsag szerint a varakozast es nezegetest is meguntam...remelem nem dontottem rosszul :)

[ Szerkesztve ]

(#49147) Burt1793 válasza Teasüti (#49144) üzenetére


Burt1793
veterán

Én sem értem, a lecserélt fékpofák egyáltalán nem kopottak. A mostaniak pontos nevét már nem tudom fejből, de most működik.
Ez a gond, senki sem érti, hogy mi volt a baja... :-(

(#49148) lorcsi válasza xylevi (#49146) üzenetére


lorcsi
veterán

én még csak most kezdtem alig egy hete keresgélni, de már unom :DDD

bár igazság szerint egy meme féle bicajt többe nézek
pl:
Nakita 8670 80k és hidrós felnifék plusz csomó deore alkatrész..selle nyereggel..és a váz is ejtett

vagy a két másik HT gép sem rossz
vagy a wichita-k is

[ Szerkesztve ]

(#49149) Teasüti válasza Burt1793 (#49147) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, bármi is legyen ez csak megerősítés nekem, hogy ezentúl is csak és kizárólag gyári cuccokat használjak, azokból is azonos kategóriából összeillő dolgokat. :K
Vagyis ha a Shimano techdocs azt írja, hogy az XT M765 fékemhez RT77-es tárcsa kell, akkor az lesz. Az RT77-hez pedig M06 vagy M07 betét, akkor az és semmi más. :)

[ Szerkesztve ]

(#49150) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

Egy sram x.4 váltószetthez elvileg passzolnak a shimano fogaskoszorúk? vagy célszerű cserélni láncot kazettát mindent?
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.