Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) ludsimon válasza Toomy (#49429) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudod Te kiről beszélsz? :Y :Y

Cador Rida? Tudod ki ő? Mert nem írnám le azért, mert produkált dopping teszten pozitívat. Jobb, mint Kuszti, meg Lovassy Cador..

undefined

(#49452) Tomi_Sci válasza attiati (#49448) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Persze hogy kevés megtekintése van, ez egy kalózfeltöltés.

Gratulálok a topic minden versenyzőjének :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49453) hoffman_ válasza zoo8800 (#49447) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a Life Cycles félévente előkerül legalább egy vagy két alkalommal :DDD de valóban pazar, nekem gépen van régóta. meg a Where the Trail Ends is, szintén remek darab :) (a Life Cycles jobb szerintem, picit más jellegű, azt nagyon megfogták)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49454) Kashim


Kashim
őstag

Aki megy még ma Lidl-be, teleszkópos pumpát ne vegyen. Egy rakás szar élőben. :DDD

(#49455) D.Orion


D.Orion
veterán

Lidl mostani kerékpáros cuccok:
Kesztyű a szokásos cucc. A full fekete színűnek más anyagból van a külső része, mint a többinek, hálós ugyan, de szerintem melegebb.

Km/h ugyanaz, mint a múltkori. Ha az ember vigyázz rá és nem körömmel nyomkodja a gombokat, akkor nem lesz baja.

Lábpumpa: Kialakítása jó, de nekem a normál pumpa jobban bejön. Szerintem az használhatóbb.

Hűtőtáska: Ez egy elbaszott egy szerkezet. :U Jól meg kell nézni, hogy a bowden-től és a váltóktól mennyire fér el, a kormányra egyáltalán rögzíthető-e. Az első világítást hova rakom, ha netán éjszaka is megyek? Nagy túrázóknak(több 100km) jó lehet kerékpárra előre, de rövid távon tuti csak a negatív része jön elő.

Lánctisztító: Egészen jól néz ki. Egy jól karbantartott lánc időszakos kis takarítására tökéletes. Fanatikusoknak akik 200km megtétele után takarítják a láncot tuti beválik. :P

(#49454) Kashim: Műanyag rögzítőcsavar. :U Egyébként maga a kiképzése az jó, mert anyagból van. A csatlakozókat nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#49456) Kashim válasza D.Orion (#49455) üzenetére


Kashim
őstag

Van benne fém csavar is, szvsz nem azzal van a gond. De egyrészt full sorja az egész, minőségre okádék, másrészt a plusz tömlő fém menettel csatlakozik a műanyagba... Az milyen. 3x belerakod aztán szétcseszi az egész menetet. Meg a tartóban nincs is hely kialakítva neki, csak a pumpának.
Én vettem egyet csak úgy próbaképp, de nyitáskor is nyeklik-nyaklik az egész, szóval nem néz ki valami hosszú életűnek. Majd odaadom valami ismerősnek akinek egyáltalán nincs pumpája, semminél jobb, meg végül is a hosszabbító tömlő nélkül is használható.

Lánctisztító jónak tűnik, ugyanaz, mint amiket 3-4 ezerért árulnak eBike-on meg többi helyen.

[ Szerkesztve ]

(#49457) D.Orion válasza Kashim (#49456) üzenetére


D.Orion
veterán

Egyébként én is vettem épp most bomtottam ki. A fém csavart megtaláltam benne és az enyém nem sorjás szerencsére. A plusz tömlő csatlakozását én sem értem, hogy miért fém, és azt se, hogy miért nincs neki hely. Így, hogy azt tulajdonképpen nem lehet használni mondhatni, hogy nem is éri meg az 1600Ft-ot. A cseklés-nyeklésre csak annyit tudok mondani, hogy nekem az XLC minipumpám ugyan ilyen, de csak műanyag. Az 1200Ft, ez aluminium és 1600Ft. Jól használva talán kicsit többet bír. Az XLC-t például kinyírta egy szezon, nyáron a nap szívta, télen meg a hideg rideggé tette. Ez az alu lehet tovább bírja, de 1600Ft-ért tényleg van jobb vétel neten.

(#49458) lsebestyen válasza Packersbay (#49024) üzenetére


lsebestyen
addikt

hello, én ilyet vettem a héten, szerintem megéri azt az 5k felárat..

(#49459) beci


beci
őstag

Na,vettem egy ilyen Lidl pumpát...

1200Ft,nem egy csúcs minőség,de a célnak tökéletesen megfelel.
A fej rész rögzíthető,így nem kell tartani,a hozzá adott hordtáska rögzíthető a vázra.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49460) xylevi válasza Burt1793 (#49365) üzenetére


xylevi
tag

mar linkeltek itt par 100 hozzaszolassal korabban, de itt van: Tolvajkergetok nagy lakatteszt1
Tolvajkergetok nagy lakatteszt 2

a masodik videoban valami uberhiperszuper colstok lakatot vagnak el 11 perc alatt minusz fokokban...

(#49461) beci


beci
őstag

Valami hasonló szerszám "készletet" tudtok ajánlani,ami biztos jó minőségű?
Lehet ez is az,de nem ismerem.
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49462) hoffman_ válasza xylevi (#49460) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez a spybike jó cucc, csak baromi drága. előbb csinálok itthon, mint hogy ennyit adjak érte.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49463) fpeter07


fpeter07
veterán

Ha érdekel valakit egy, a napszemüvegeken túlmutató napszemüveg: [link]

(#49464) sssent válasza beci (#49459) üzenetére


sssent
senior tag

A hozzá adott táska ugyan rögzíthető a vázra, viszont a pumpa hordozására alkalmatlan, ugyanis túl kicsi. Maga a pumpa nem egy műremek, de szerintem az árát megéri.

(#49465) beci válasza sssent (#49464) üzenetére


beci
őstag

Kicsi?Nekem simán belemegy minden erőltetés nélkül.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49466) WP14


WP14
őstag

ERRE valaki? Köszi, ha van megoldás.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#49467) D.Orion


D.Orion
veterán

Újra nyitva a webbicikli weboldala. :R

Még mindig van elvileg Magellan Serpens AM Disc 175K-ért. Vááááá kínzás! :O

(#49468) sssent válasza beci (#49465) üzenetére


sssent
senior tag

Bele lehet rakni, de nem jó a méret, feszül rajta, ugyanakkor rendkívül pocsék anyagból is van. Majd pár ki-berakás és párszáz km zötykölődés után szépen szétesik, meglátod. Van ilyenem tavalyról, most vettem még egyet, mert a pumpa jó, de a táskára nem érdemes számítani.

WP14: Szerintem pár óra múlva kérdezd meg harmadszor (negyedszer) is - biztos, ami biztos ;)

(#49469) Segesdy


Segesdy
tag

Erről szeretnék véleményeket kérni. terepre és országútra egyaránt kell, első teleszkóp nincs, de majd idővel lehet cserélnék... esetleg ha van más ötlet ilyen árban azt szivesen meglesem.

(#49470) Cheesy


Cheesy
őstag

Ma majdnem megvettem egy KTM Road Life-ot


Ugyanez, csak V-fékkel, támasztó nélkül, 120k újonnan.

De előtte kikérném a véleményeteket. Napi 2x10km munkábajárás, túrázás, idén tervbe van véve egy Balaton körültekerés.
Súlyom 95KG, remélem nem fog szétesni alattam :)

Van amit érdemes tudni a típusról? A Meridák nagyon tetszenek, de jobb mondjuk egy Speeder T1...

Viszont a KTM váza nekem kissé terepesebbnek tűnik. Illetve nem értem a nyeregcsőnél miért kellett megtörni a vázat a hegesztésnél... Nem jobb, ha ey csuklóban találkozik a váz?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#49471) TripleB válasza TripleB (#49442) üzenetére


TripleB
senior tag

Verseny közben jégeső, finom volt...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#49472) dqdb válasza Cheesy (#49470) üzenetére


dqdb
nagyúr

Viszont a KTM váza nekem kissé terepesebbnek tűnik.
Jól látod, a Merida fitneszbringa, azaz országúti váz, országúti alkatrészek (hajtómű, váltás), de egyenes kormány, aszfaltra született. KTM cross bringa, másabb váz, szélesebb félterep-terep gumival könnyebb terepre is kiváló, de aszfalton sem szenvedés hajtani.

Illetve nem értem a nyeregcsőnél miért kellett megtörni a vázat a hegesztésnél... Nem jobb, ha ey csuklóban találkozik a váz?
Ez tisztán költségoptimalizálásnak tűnik. A felsőcső esése (sloping) olyan-amilyen, a gyártó arra törekszik ennek a megfelelő belövésével, hogy minél kevesebb vázmérettel/csőmérettel le tudja fedni a teljes skálát. A támvilla szöge is adott, ha ennél laposabbra veszik, akkor a sárvédők felszerelésével lehet probléma. Így vagy egy pontban futnak össze, vagy nem, akár adott váz különböző méreteinél is lehet némi változás. De amúgy ez nem probléma, nem lesz ettől rosszabb egy váz (a csúcs országúti vázak szinte mindegyikénél van ilyen "törés", sőt, sokkal nagyobb).

95 kg-t minden gyári bringának illene tudnia, 120 kg környékén kezdődnek a súlyosabb problémák, vagy diétás alkatrészek beszerzésekor (például az én kerékszettem 90 kg-t bír csak el).

Ha kényelemre törekszel vagy mennél terepen is, akkor egy cross, ha a hatékonyságra/könnyebb bringára, akkor fitnesz. Ez a javaslat most csak a kategóriákról szólt, nem erről a két konkrét bringáról, nem néztem meg a felszereltségüket, nem tudom, van-e náluk jobb ár-érték arányú ajánlat.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49473) beci válasza sssent (#49468) üzenetére


beci
őstag

Nekem nem feszül benne.Lehet a kínaiak nem egyen méretben dolgoznak.:)
De a táska minőségével egyet értek.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#49474) Kashim válasza Cheesy (#49470) üzenetére


Kashim
őstag

KTM mindenképp sokoldalúbb, első (?) bringának szvsz érdemesebb olyat venned, főleg ha pici terepre is akarsz vele menni. Az a trekking Merida szigorúan aszfaltra született, oda viszont sokkal jobb.
Ha többet mész aszfalton a gumikat még mindig könnyebben lecseréled, mintha a Meridával akarnál terepezni, fix villával és v-fékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#49475) rétisün válasza Kashim (#49474) üzenetére


rétisün
veterán

a ktm is v-fékes lenne.....

"Ugyanez, csak V-fékkel, támasztó nélkül, 120k újonnan."

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49476) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!

Erre a vasra szeretnék teleszkópot venni.
Ezt találtam, de 2008as modell, mennyire lehet ez leharcolva, van értelme foglalkozni vele?
Vagy ez?
A mostaninak ereszt a szimeringje, és már nincs is benne olaj, 80mm-es.
Szeretnék legalább egy 100mm, városban használom főleg.

(#49477) zoo8800 válasza hoffman_ (#49453) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem eddig kimaradt. :B

rip and tear, until it is done

(#49478) Kashim válasza rétisün (#49475) üzenetére


Kashim
őstag

Vak vagyok, kép elvonta a figyelmem. :B

[ Szerkesztve ]

(#49479) Cheesy


Cheesy
őstag

Köszi a válaszokat, az előző bringám egy Mali Cobra volt:

Tavaly eladtam, mert épp akkor jól jöttem ki belőle és mert beláttam, hogy rosszul választottam még 2008-ban :) Párezer KM-t beleraktam, de terveimmel ellentétben nem mentem vele terepre. Egy erős vázat kerestem benne amit meg is találtam, de ez a bicó terepre született.

Kimaradt majd 1 év bringa nélkül és hiányzik. Viszont most már adottak a körülmények, minek kell megfelelnie. Meridát nem találtam eddig jó áron, de ahogy nézem min. 40k-val lenne drágább mint ez, ugyanolyan felszereltséggel...

www.vakbelmutet.hu

(#49480) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

milyen bicót ajánlanátok nekem, amit vác pest között használnám. oda-vissza 60 km a táv. szigorúan aszfalt. még a poros aszfaltot is elkerülném vele. :K
viszont 28"-osat akarok, mert azt elvileg könnyebb tekerni. a lélktani határ az árnál pedig 120ezer magyar forint.
kellyis c20-at nézegetem, de gyanús az ára. jó lenne, ha nem esne szét 3-4 hét után.
a lentebb linkelt merida is pofás, viszont nem találom sehol...

:)

(#49481) Toomy válasza ludsimon (#49451) üzenetére


Toomy
senior tag

Szerinted miért írtam :F Igen, tudom kiről beszélek!!! De aki pozitív tesztet produkál az nálam is megbukott!!!
Röviden ennyi.
Ha bekaptam volna valamit akkor lehet hogy én is benne lettem volna az első 10-ben! Ezzel most nem azt akartam mondani, hogy most is cuccolt. De egyszer már megfogták...
De tudod mit legyen Neked a példaképed L.A. mellett ;)
... és ne pattintsuk ki ismét a meseládát! Az élsport mivel kemény pénzről szól ezért mindenki meg tesz mindent azért, hogy az Ő markát üsse!

(#49482) Doki-HUN1978 válasza deicide (#49437) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Na hazaértünk...
Volt sár bőven, de legalább nem porzott... :)
Nyomtunk egy jó race-t.

(#49471) TripleB: Te melyik versenyen voltál???

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49483) Teasüti válasza D.Orion (#49457) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mondj már nekem 1600-ért egy jobb vételt!! :((
Én úgy látom még 4-5k körül is erősen kompromisszumosak a minipumpák. :(

(#49484) D.Orion válasza Teasüti (#49483) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem mondok. :(( <-Ezért a smile-ért. A minipumpák mindig is ilyen kompromisszumosak lesznek.

(#49485) Teasüti válasza D.Orion (#49484) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Idegel, mert most küldök vissza egy kalap szart ebike-nak, ami többe fájt, mint ez a Lidlis és fele ilyen jó sincs.
Ebike választékában az 5k lélektani határig egyetlen egy kiváló pumpát se találtam, amibe ne tudnék belekötni.
Azon a honlapon meg a 2k alatti pumpák a térképen sincsenek minőségben és használhatóságban.
És máshol se olcsóbb semmi, sőt még mindig úgy gondolom, h ebike-nak vannak a legjobb hazai kisker árai.

Aztán vannak még az ilyen alkalmi pumpák, mint ez a Lidlis, meg Testbike-ról vmi Btwin, mint a kategória legjobbjának jelölt, de ezek beszerezhetetlenek.

Szóval még mindig nyitott a kérdés.
Az alkalmilag hozzáférhető pumpák nem játszanak, csakis a folyamatosan rendelhetőek és hazai forgalmazásúak.
Hallgatlak. :U

Nem Ebay lesz az véletlenül, vagy vmi hasonlóan alternatív forrás?

[ Szerkesztve ]

(#49486) Syd69 válasza beci (#49461) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem van ua. ilyen. Semmi különös, használható ( a gumirögzítők nyúlnak)

Alma

(#49487) Teasüti válasza D.Orion (#49484) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A minipumpák mindig is ilyen kompromisszumosak lesznek.
Az a baj, nem érzem, hogy az árral egyenes arányban növekedne a minőség.
Erős a gyanúm, hogy drága pénzekért is még lötyögő dugattyúszárat kapok, ami elfogadhatatlan.
1600-ért legalább kevésbé piszkálja a csőröm, mintha a többszöröséért kapnám ugyanezt. :o

(#49488) D.Orion válasza Teasüti (#49487) üzenetére


D.Orion
veterán

Szedd szét és megtudod miért lötyög. Baszki alumínium esetén van egy 0.6mm vastag oldalfallal rendelkező cső, műanyag esetén meg egy 0.8mm. Teljesen kihúzód belőle a teleszkópos nyelet jó, hogy lötyög. Nincs mire feltámaszkodnia. Ha benne hagysz 2-3cm-t, akkor nem lötyög, mert fel tud támaszkodni. Dechatlon-ban, kisebb boltokban lehet kapni ugyanennyiért ugyanilyen pumpákat. Én itt a porfészek Székesfehérváron is tudok venni két helyen két különböző márkát, plusz ott még a Dechatlon is. :U

(#49489) TripleB válasza Doki-HUN1978 (#49482) üzenetére


TripleB
senior tag

A klubom szervezésében indított versenyen.
[link]

A velence maraton biztos jobb körülmények között zajlott.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#49490) hoffman_ válasza Teasüti (#49487) üzenetére


hoffman_
nagyúr

1600ért érdemes lehet szétszedni, ha szét tudod, hátha lehet orvosolni a hibát. én 5 ezerért vettem pumpát anno, ma már 7k boltban, de tény, hogy egy rossz szavam nincs rá, országúti belsőt is fel lehet vele fújni jóra 5-6 perc alatt, és kézbe véve prémium minőség.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49491) Tomi_Sci válasza TripleB (#49489) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Húú de badass a kép bal oldalán a ficko a 28as slickkel :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49492) fpeter07 válasza Toomy (#49481) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért ez a vélemény több szempontból is megtámadható.

(#49493) TripleB válasza Tomi_Sci (#49491) üzenetére


TripleB
senior tag

Vannak nálunk ilyen elvetemült emberek.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#49494) Doki-HUN1978 válasza TripleB (#49489) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Azt hittem Te is itt voltál Velencén és nem találkoztunk?!

Miért, annyira rossz volt nálatok?
Milyen táv volt ez, mennyi szinttel?
Hogy ment?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49495) Kashim válasza Teasüti (#49487) üzenetére


Kashim
őstag

Nekem ilyenem van most. Szerintem minőségben szanaszét veri ezt a lidliset. Részben alu ez is + gumi borítás, ugyan nincs rajt nyomásmérő, nincs rajt hosszabbító, nem teleszkópos, de nem lötyög, kotyog meg sorjás az egész. Korrekt a felfogatója is.
Van belőle nyomásmérős változat is, nem sokkal drágábbért, már bánom, hogy nem olyat vettem anno.

Tomi_Sci
Haha, de durván tolhatja, ha így lépést tart a többiekkel azon a terepen.

[ Szerkesztve ]

(#49496) TripleB válasza Doki-HUN1978 (#49494) üzenetére


TripleB
senior tag

XC, én már master2 kategóriában nyomom, hobbi 3 kör volt a penzum, az elit 6 kört teljesített.Igazából nem volt hosszú a táv, de jó sok emelkedő volt, kétszer leraktam a Specit, rosszul mértem fel a kanyarokat, tegnap mentem 75 km-t dél körül és már akkor "lefőtt a kávé",ráadásul nem is aludtam este. Egy élménnyel gazdagabb lettem.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#49497) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy mostantól komolyabban a kerékpározás felé fordulok. Múlt hétvégén sikerült vennem egy egész jó kis országúti bringát és eladni a montimat. Egész jó állapotban van a korához és az árához képest.
Viszont szeretnék rá pár dolgot, de annyira nem vagyok még otthon a témában.

Szükségem lenne egy bandázsra. Jelenleg fehér szivacsos markolat van a kormányon, ez eléggé mállik és már koszos is. Ahogy olvasgattam a fórumot nézegettem a webáruházakat, arra jutottam, hogy nem érdemes nagyon drágát venni, mert évente, félévente komolyabb használat mellett cserére szorulnak. Milyen bandázst ajánlanátok ami nem túl drága de viszonylag jó a fogása, nem csúszik, nem izzad rajt az ember keze? Árban ilyen 2-3 ezer forintra gondoltam.

Valamint egy kilométeróra is jó lenne. Ebből sem kéne semmi extra. Egy sima vezetékesre gondoltam, ami sebességet, megtett utat és eltelt időt mér valamint rögzít. Itt sem szeretnék túl drágát. Érdemes megvenni a Tescós 1500-2000 forintos darabokat? Ezek mennyire tartósak, valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
Nem szeretnék sokat rákölteni, a bringára, nem akarom, hogy drágább legyen a leves, mint a hús.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#49498) Teasüti válasza D.Orion (#49488) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Valószínűleg azért, mert a dugattyú csak egy lapos tányér és a szár sincs megvezetve.
Konstrukciós hiba. Na most nekem az a szívfájdalmam, hogy ugyanilyen tervezési hibákkal van tele a drága pumpák nagy része is. És ezt nem írják oda a webshop-ban, ez csak kézhezvételt követően derül ki. :(((

(#49495) Kashim
Nekem az egyedüli kifogásom a Lidlis ellen, hogy lötyög a szár.
Nálam nincs sorja, se egyéb probléma.
És épp erre akarok kilyukadni, mutasson nekem vki ennél jobbat ezért a pénzért! :)
De tudja ugyanezeket, tehát nyomásmérő, tömlő és teleszkóp. :P
Faék egyszerűségű terméknél, ami az előbbi három közül egyiket sem tudja, sztem nem egy ringben játszik a Crivit-tel. Elvégre nem nagy kunszt ugyanolyan olcsón adni egy jóval egyszerűbb felépítést, könnyebben gyártható, kevesebb alkatrészből álló terméket. :P

(#49499) salieri. válasza leikomessi (#49497) üzenetére


salieri.
őstag

Deda,Cinelli,3T, Lizard Skins ,Fizik ezek tartósabbak,jóval!parafával szórt,vagy géles.
Viszont az ilyen 2 ezer körüli BBB-vel jártam úgy,hogy meg kellett erősíteni kétoldalas ragasztóval,mert nem tapadt rá a kormányra.
Aldiban,Lidlben kapsz olcsón órát.

[ Szerkesztve ]

(#49500) Perillustris válasza Cheesy (#49470) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nekem évek óta T2 van, nagyon szeretem. Az akkori T1-esre montis cuccokat tettek, a T2 és T3 volt országúti alkatrészekkel szerelve, erre figyelj, hátha ma is így megy.

Perillustris

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.