Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) GeneraL_XTX válasza venember83 (#27183) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Milyen slick gumik ajánlottak montikra városi közlekedésre?

(#27202) venember83 válasza GeneraL_XTX (#27201) üzenetére


venember83
nagyúr

Én a legolcsóbb CST Traveller City Classic gumit használom, egyetlen érv szól mellette, bitang olcsó volt. Viszonylag vastag a gumifala mindenhol, ezért defektet se kap túl könnyen. De nem is tapad túlságosan, egyszer döntöttem meg egy tempósabb kanyarban, többet se fogom. :N

(#27203) belaazallat válasza salieri. (#27196) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem nem az egyediség számít, hanem a vázgeometria. Vázcsövek alakja, formája.

Ezért is estem bele a Wenson Splice 5500-ba, igaz trecking, de terepgumival majdnem montis kinézete van.

Szerk: fizum 5 számjegyű.

(#27204) salieri.

Láttam már olyan bringát, ami egyedi, de ha fizetnének sem kellene.(Na jó, ha fizetnének, akkor duzzogva használnám.)
Ezek már ízlések, amik szerencsére nem mindig egyeznek másokéval.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27204) salieri. válasza belaazallat (#27203) üzenetére


salieri.
őstag

Az" egyedi" gépeknek mindegyiknek jó geometriája van szerintem.

(#27205) csabi94 válasza venember83 (#27202) üzenetére


csabi94
őstag

Minden igaz amit leírtál, én is ezt használom. :) Már valahol 6000 környékén jár (görgőzéssel együtt), de még szerintem bírni fog vagy ugyanennyit.

(#27206) Toomy válasza ludsimon (#27164) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi Simon!
Sajnos most másra kell elsősorban a lovetta :U A szombati esőben való tekerés után vasárnapi 40-esemen el iszonyatosan recseget az egész hajtás(gondoltam mert száraz a láncom), még jó hogy pörgetésen voltam. Ma lepucoltam a bringát. Láncot kitisztítottam és újrakentem. Jövök vele haza mint az állat recseg és ez már a hajtóműcsapágy. A nagytányéron kevésbé a kis tányéron mint az állat. Égett is arc arcomon a bőr rendesen. Biatorbágynál sz@rrá áztam, de Sóskúton esőnek sem volt nyoma. Hazaérve az utcában lesz@rt egy köcsög galamb. Mert azok is olyanok mint az autósok vannak köztük normálisak és nem normálisak. Na ez megvárta míg alá érek és telibe a sisak elejét, arról le a szemüvegre onnan pedig a combomra. Hogy dögölne meg! :(((
Ja és oda akartam kilyukadni, hogy amikor eláztam utána megint kussba lett a csapágy. Ilyen jól ken a víz :F Na mindegy csere, mert abban is van már min. 13000 kili. Úgyhogy most e miatt nem jut rá pénz. De nagyon köszi hogy én jutottam eszedbe. :K :R

(#27207) ludsimon válasza Toomy (#27206) üzenetére


ludsimon
veterán

Szívesen! :) Próbálok segíteni ahol, amikor tudok.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27208) Ati3120


Ati3120
tag

Erre valaki ?

(#27209) D.Orion


D.Orion
veterán

Ma mentem egy kisebb kört a városban. Annyira utálom, hogy mire feltekerem 30km/h-ra már állhatok is meg... Sok piros lámpa, kereszteződés, gyalogos, stb stb. De durva, hogy az előző két kerékpárommal 25km/h ill. 22km/h volt az utazó sebességem a városban ill. a környező falvakban, addig ezzel meg 30km/h.

Kérdés: Mivel lemezmegmunkáló üzemben dolgozom így arra gondoltam, hogy az egyik lézergépen vágatok egy nagyobb első tárcsát. ;] Anyag lenne, alumíniumtól elkezdve, acélon át egészen savállóig minden. Szerintetek ez kivitelezhető lenne? A méreteket ki tudom számolni, azzal nincs gond, csak arra irányul a kérdésem, hogy egy kb. 15mm-el nagyobb átmérőjű tárcsára fel lehet még dobatni a láncot ezzel a váltóval? Értelem szerűen a most középső tárcsa lenne a legkisebb utána.

[ Szerkesztve ]

(#27210) Doki-HUN1978 válasza venember83 (#27195) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A múltkor kipróbáltam a haverom fully-ját.

Lefelé álom vele menni, sokkal jobb volt mint az enyémmel,stabilabb volt, jobban kezelhető, kényelmesebb és kevésbé rázós, de -megmondom őszintén- síkon és felfelé nem cserélnék vele. :(

Nem érzed magad alatt annyira a talajt és ez sokszor bizony hátrány lehet.

(#27209) D.Orion: Hidraulikus V-fék?! :F Olyat még nem láttam közelről...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27211) ludsimon válasza venember83 (#27195) üzenetére


ludsimon
veterán

Hmm tehát továbbra sem vagyok hátrányban a Neuzerrel, max súlyos egy kicsit. ;]

undefined

(#27212) salieri. válasza Doki-HUN1978 (#27210) üzenetére


salieri.
őstag

Ugyan nem tudom milyen fullyt próbáltál ,de ha az RP23 lockolva van gyakorlatilag merev a gép.

(#27213) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok srácok nem régiben vettem egy Stevens S2 Comp első teleszkópos MTB-ot. A véleményeteket szeretném kérni, hogy szerintetek mire kellene költenem, hogy strapabíróbb legyen? A célom egy megbízható keró lenne, felhasználás amolyan hobbi biciglizgetés akár terepen, akár aszfalton. Eddig már megtettem vele kb olyan 150-160km. Rakok be pár képet róla. egész, első kerék, megint, első fék, hátsóváltó és fékkar, egész másik oldalról, hátsókerék, hátsó fogaskeréksor, első fogaskeréksor,
első váltó
Amiket sikerült beazonosítanom: Shimano: első és hátsó váltó Altus, illetve V-fékek és a váltókarok a fékkel egybeépítve szintén. Első villa Stevens XC60. Meg a hajtómű is Shimano. Előre is bocsánat a sok linkért. :B :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#27214) Muton válasza Ati3120 (#27208) üzenetére


Muton
addikt

szerintem nincs szükség hajtómű cserére, mert nekem 60 kmph felett kezd elfogyni a monti hajtómű, nem hinném, h Ő ilyen gyorsan tekerne.

Aszfaltra: vékony gumi, 30kmph felett meg már a légellenállás számít, szóval alacsonyabb kormány, erőnlét kell. szóval esténként dolgoztasd meg a combját ;]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#27215) GeneraL_XTX válasza venember83 (#27202) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nekem a régin a Continental CityContact volt 2.1-es szélességgel, imádtam azokat a gumikat. Csak az volt a baj, hogy 7,5k volt darabja.

Ezért lepődtem meg, amikor a szervízre kiszemelt bringaboltban megláttam őket 300ft/db-ért :Y :Y

Ha lesz is, már rakatom is fel :C

(#27216) D.Orion válasza Doki-HUN1978 (#27210) üzenetére


D.Orion
veterán

Eddig én se, de csak jót mondhatok róla. 30km/h-val enyhe 2-3° -os lejtőn fékezve is nagyon hamar megáll a gép. Sikerült belőnöm úgy az első telót, hogy nagyobb fékezéskor nagyon sok energiát elnyeljen, de még eleget adjon át az első keréknek ahhoz, hogy ne tudjon blokkolni. Így se én nem repülők előre, se az első kerék nem blokkol. Hátsó féket szinte alig használnom, mert nagyon hamar blokkol, hiába nehezedek rá.

Most már esik az eső így nem megyek le a garázsba, de holnap csinálok róla képet. Úgy kell elképzelni, hogy nem bovden van, hanem hidraulika folyadék. Ha a fékkart behúzom, akkor a csőben lévő folyadék nekinyomja a fékpofákat a felninek. Csak maga a fékpofa mozog ki-be, a szerkezet többi része teljesen fix.

Videó róla, igaz német, de a videón jól látszik minden.

[ Szerkesztve ]

(#27217) hoffman_ válasza Ati3120 (#27208) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[link]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27218) Doki-HUN1978 válasza salieri. (#27212) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Egy ilyet.

Igen, bizonyára igazad van, csak elképzeltem, hogy verseny közben állítgatom a hátsó telót, a domborzat függvényében.
Hülyét is kapnék...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27219) ludsimon


ludsimon
veterán

Öcsémtől ellopták ma a bringáját:
Rockrider

2012.06.04-én 7:15 - 13:30 között tűnt el a Neumann JánosSZKI biciklitárolójából.

Ha bárki látta az kérem rögtön írjon vagy rendőrségen jelentse!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27220) venember83 válasza Doki-HUN1978 (#27218) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig nem nagy dolog, lenyúl az ember, és kiválasztja a propedal, teljesen nyitott vagy teljesen zárt pozíciót. Mondjuk én lusta vagyok és folyamatosan PP állásban használom. Sajnos úgyse az első helyek egyikéért megyek, akkor meg minek hajlongani? :)

(#27221) hoffman_ válasza ludsimon (#27219) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ennyit arról, hogy az olcsónak tűnő gépek biztonságban vannak...

:(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27222) ludsimon válasza hoffman_ (#27221) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez az! Már az olcsó biciklik sincsenek biztonságban!!! :(
Ráadásul nem 8.ker, hanem 14.ker Zugló... :(

undefined

(#27223) Vasinger! válasza hoffman_ (#27221) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pont ez jutott nekem eszembe. Eddig azt hittem, hogy ha ezt kint hagyom valahol, akkor biztonságban van, de úgy néz ki mégsem...

Igaz, én egy ilyen 2 kilós lánccal zárom, de ettő függetlenül nem érzem biztonságban a biciklimet.

Én meg nem értettem, mikor szüleim mondták, hogy ne hagyjam kint az állomáson a biciklit, még ilyen lánccal se, de úgy néz ki Nekik van igazuk.

[ Szerkesztve ]

(#27224) venember83


venember83
nagyúr

1. Egy esetből ne vonjunk le messzemenő következtetéseket.
2. Nem azért használunk ilyen olcsó gépeket, hogy ne a drágaságainkkal essen meg ilyesmi, ne azzal üssenek el városon belül stb.? De. Sehol nem sikerült a biciklilopásokat megszüntetni, még a nagybetűs nyugaton sem, ezt vagy elfogadja az ember vagy tömegközlekedik és feladja a biciklizést.

(#27225) Toomy


Toomy
senior tag

Szegény Csabi94! Na most nem irigylem. Ez most nem egy kis zápor lesz :U Hanem kemény vízibicikli hazáig :U Itt battán most ért ide az ítéletidő.

(#27226) lacos001 - Szakad és villámlik. Mindjárt ott lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#27226) lacos001 válasza Toomy (#27225) üzenetére


lacos001
senior tag

Én most értem haza kis laza ( 15 km....tudom.. nyugdíjas táv.... :) ) délutáni feleséges tekerésből,érezhetően itt a III.kerben lehűlt a levegő,de nem tudom mikor jön a beharangozott sok eső.

Nálatok annyira rossz idő van :F

[ Szerkesztve ]

(#27227) venember83


venember83
nagyúr

Legyen egy kis igazi elvetemült bringás téma:

Július 21-22-én Ironbike Nagyváradon.

Két táv lesz, egy maratoni táv 150 kilométerrel és kb. 2500 méter szinttel, illetve a valódi IBO táv kétfős csapatoknak 258 kilométerrel és kb. 4500 méter szinttel. A nevezési díj 140 RON (kb. 9500 forint) a rövidtávra egyénenként, a hosszú távra pedig 300 RON (kb. 20 000 forint) kétfős csapatoknak. A szintidő a rövidebbik távon 14 óra, míg a hosszabbikon 24 óra. A versenyközpontban lehet sátorozni ingyenesen a verseny napjain, de van szállás is a közelben (3-4 perc bringával a versenyközponttól). A verseny oldala üzemel, de sajnos magyar nyelvű változat nem lesz idő híján és sok egyéb teendő miatt. Ha bármi kérdésetek van, szívesen válaszolok.

(#27228) raczger válasza venember83 (#27227) üzenetére


raczger
őstag

Jónak tűnik, ha lenne rá keret (de sajnos másra kell most a zsé) kipróbálnám magam azon a hosszú távon, nincs benne sok szint a távhoz képest.
Tavalyi eredményeket nézem, tavaly mi történt akik a hosszún mentem, időjárás miatt lefújták?

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27229) venember83 válasza venember83 (#27227) üzenetére


venember83
nagyúr

Szóval a rövidebb táv: [link]. :)

raczger: Igen, monszunszerű eső volt csak és kizárólag azokon a napokon, előtte 4-5 napig sima eső, ha jól emlékszek, a hegyekben a patakok elég csúnyán megáradtak, agyagos sár mindenhol, le kellett fújni a hosszút, nem volt értelme az egésznek. Már a rövidtávon is a második-harmadik ellenőrzőpontnál a versenyzők arra panaszkodtak, hogy a fékbetétek elkoptak, kb. mindenki fék nélkül jött be a rövidtávról is.

[ Szerkesztve ]

(#27230) fpeter07 válasza venember83 (#27227) üzenetére


fpeter07
veterán

Valami azt súgja nem érnék be a célba. ^.^

(#27231) rii


rii
nagyúr

III - kolosy tér .... leszakadt az ég alja

rég nem láttam ilyet
nem is az eső meg a szél a gond, hanem h leghül a levegő )))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27232) #83216640


#83216640
törölt tag

Rendeltem egy Alivio downswinges váltót, de nem tudták teljesíteni a rendelésem és ajánlottak egy másik Alivio váltót amiről üzembe helyezés közben derült ki, hogy top swinges ergo nem jó a vázammal. Szerintetek ilyen esetben jogosan kérném hogy cseréljék ki?

(#27233) Zebu


Zebu
addikt

Uhhh de komly ez a Renovo....

Itthon nem lehet ilyeneket venni? Vagy más gyártótól? Nincs helyi "manufaktúra"?

(#27234) rétisün válasza Zebu (#27233) üzenetére


rétisün
veterán

itthon is van "manufaktúra", csak az karbon rekut gyárt :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27235) csabi94


csabi94
őstag

Ahogy Zozó barátom mondta ma tekerés közben: 'Tekerni akkor kell, amikor jól esik." :DDD
Hát esett az eső egy szakaszon, az biztos, de szerencsére mire hazaértünk, megszáradtunk. :))
TRACK

Ja, amúgy 4-e van, de már most majdnem annyit tekertem aszfalton, mint a múlt hónapban összesen. Ez a Velence jól jött. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27236) Gery15


Gery15
addikt

Legalább annyit írjatok rá, hogy szar. :DDD [link]

HyperX

(#27237) JColee válasza rétisün (#27234) üzenetére


JColee
őstag

Ha sokat keresnék, tutira kipróbálnék egy ilyet, de egyetemistaként azért sokba van... Főleg túrázásra próbálnám ki (kicsit túrabuzi vagyok).

(#27238) #83216640 válasza Gery15 (#27236) üzenetére


#83216640
törölt tag

Mondjuk vehetnél rá egy Alivio első váltót :D

(#27239) rétisün válasza Gery15 (#27236) üzenetére


rétisün
veterán

szar :P

használd egészséggel, sok-sok balesetmentes km-en :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27240) Gery15 válasza #83216640 (#27238) üzenetére


Gery15
addikt

Miért és miben jobb, mint ami most van rajta?

rétisün: Ezt vártam. :D Köszönöm. ;)

HyperX

(#27241) csabi94 válasza Toomy (#27225) üzenetére


csabi94
őstag

Nem volt semmi gáz, kis frissítő volt csak. A tegnap előtti keményebb volt. ;]

(#27242) salieri. válasza Gery15 (#27240) üzenetére


salieri.
őstag

Jól működik minden????
...
Ha igen ,akkor minek a csere? :F

(#27243) Gery15 válasza salieri. (#27242) üzenetére


Gery15
addikt

Igen! Mondjuk olyanra gondoltam, hogy gumik, amitől esetleg jobban gurul a gép vagy felnik, amik jobbak vagy ilyesmi. Úgysem most tervezem még a vételt csak szétnézni gondoltam. ;)

basta: Ő lenne az?

HyperX

(#27244) salieri. válasza Gery15 (#27243) üzenetére


salieri.
őstag

csak azt cserélj ami elkopott.
minek cserélnél ugyan váltót? :F
szerintem értelme nincs.

(#27245) Gery15 válasza salieri. (#27244) üzenetére


Gery15
addikt

Éppen ezért írtam nektek, hogy még is mit kellene és akkor most már mit nem kellene. :D

HyperX

(#27246) ludsimon válasza csabi94 (#27235) üzenetére


ludsimon
veterán

Te vadállat! :DDD

Itt meg csattog az ég, meg szakad az eső, gondolom ott se volt jobb a helyzet.

Én görgőztem, mert estére jött csak rendbe teljesen a térdem. :U
Miért nem görgőztél inkább?

undefined

(#27247) #83216640 válasza Gery15 (#27243) üzenetére


#83216640
törölt tag

Igen, ez. Bár addig tényleg nincs értelme amíg szét nem küldöd a meglévőt.

(#27248) Gery15 válasza #83216640 (#27247) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben van. :R

HyperX

(#27249) salieri. válasza ludsimon (#27246) üzenetére


salieri.
őstag

Ez érdekes! ide küldjétek már az esőt!

(#27250) salieri. válasza Gery15 (#27245) üzenetére


salieri.
őstag

hajtani kell ész nélkül!
:C

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.