Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) csabi94


csabi94
őstag

Kezdem megunni, hogy hetente kell ragasztani a cipőmet, és egyre inkább elfárad az anyaga a sok ragasztótól. :(((
EZ szerintetek jó vétel? Érdemes lenne ezzel a cipővel foglalkozni?
Nagyon jónak tűnik képeken, és így az ára sem annyira vészes. Mostanában nem nagyon láttam jó cipőket jó áron, ami elfogadható áron lenne, az ilyen túrázgatós "bakancs", olyat nem szeretnék. ;]
Légyszi véleményezzétek a hirdetést! :R
Még esetleg ez jöhet szóba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27902) Gery15


Gery15
addikt

Jelentem, hogy be van állítva a shimano altus első váltóm! Még hét a hét elején írtam a dologról... még is csak találtam itt a környéken egy fiatal srácot, aki elég komolyan keni ezt a biciklis témát és ő segített nekem. Újra megy a gép, sőt még jobban hasít mint eddig. Mindenkinek további jó tekerést!

Más: Amit beszéltem vele, nem ártanának új felnik. Milyen felniket ajánlanátok? Most rigida cyber 10-esek vannak alatta, neten hsz-ok alapján elég gány termékek. Illetve ilyen külsőkkel.

HyperX

(#27903) ludsimon válasza csabi94 (#27901) üzenetére


ludsimon
veterán

Én nem vennék ennyiért cipőt, megmondom Neked őszintén!

Én 11 ezer forintért vettem Dechatlonba leértékelt cipőt. Semmivel nem különb a Shimano vagy egyéb neves cipőktől.
Kemény a talpa, kényelmes, jó. Amit láttál rajtam az a fekete.

undefined

(#27904) csabi94 válasza ludsimon (#27903) üzenetére


csabi94
őstag

Azért nem ritka, hogy sárban megyek bicóval, tehát nem ártana a mászó fog, és amúgy is hosszú távra tervezek, szóval úgy vagyok vele, hogy inkább most kiadok érte többet, csak sokáig bírja...
Csak simán országútra jó lenne nekem is egy olcsó, de azért nálam többet kell egy cipőnek bírnia.

(#27905) venember83 válasza csabi94 (#27901) üzenetére


venember83
nagyúr

Én a helyedben begurulnék a fővárosban, Berguson, Probike, Bringavilág, így hirtelen. Náluk rengeteg cipő van ennél jóval olcsóbbért is. Meg ugye Decathlon is jó opció lehet.

(#27906) csabi94 válasza venember83 (#27905) üzenetére


csabi94
őstag

Akkor ez ennyiért szerinted nem jó? 42-ért lehet venni újonnan, és ez elvileg pont a méretem. Ez a max. amit kiadnék egy cipőért, tehát nem az árral van gond, csak nem ismerem annyira a cipőket.

(#27907) venember83 válasza csabi94 (#27906) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó lehet. De csak felpróbálva vennék cipőt. A Specim pl. felpróbálva tökéletes, de olyan negyed óra után elkezd nyomni itt-ott, aztán zsibbad picit a lábam, de hamar megszűnik ez az érzés. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy eléggé kényes az emberi láb, érdemes legalább felpróbálni és járogatni a cipőben, mielőtt megveszi az ember. Így sem tuti, hogy teljesen jó lesz a cipő, de sokkal sanszosabb.

(#27908) csabi94 válasza venember83 (#27907) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem megengedi, hogy felpróbáljam. :) Ha meg úgy küldené postán, akkor megbeszélném vele, hogy ha nem jó, akkor visszacseréljük. Amúgy ebből az árból-még ha pofátlanság is, de- lehetne alkudni.

(#27909) ludsimon válasza csabi94 (#27904) üzenetére


ludsimon
veterán

Tessék.
Szerintem nem kell többet hozzátennem. :)
A képen látható túrázásra is alkalmas fogak.
2010-ben vettem, ez is a képen van.

Egy cipőre nem érdemes ennyit kiadni.
Körbeérdeklődnék hol van akció, ilyesmi. Dechatlon-ba érdemes kezdeni.

De ha nekem nem hiszel, 2010 óta nyüstöli Xantomas, illetve KaraDani kolléga terepen, térdig érő sárban.

Azt hiszem 9800Ft volt leárazva utolsó darab, de nem mernék rá megesküdni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27910) Nyugdíjas válasza venember83 (#27907) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az enyém is pont ezt csinálja a lábammal. Elzsibbad kb egy fél óra után,de aztán meg jó lesz. Lehet márkajellegzetesség :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27911) venember83 válasza Nyugdíjas (#27910) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez lenne a Body Geometry lényege? :DDD A lényeg, hogy elmúlik. :K

(#27912) Nyugdíjas válasza venember83 (#27911) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is pont erre gondoltam :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27913) szki válasza venember83 (#27911) üzenetére


szki
őstag

Nem inkább arról van szó, hogy picit megdagad a lábfej tekeréskor? Pláne melegben.

(#27914) venember83 válasza szki (#27913) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet. De ezt eddig nem éreztem a másik cipőmben, továbbá ha ez lenne az ok, valószínűleg nem múlna el csak úgy magától pár perc alatt. Amúgy szándékosan pont emiatt eggyel nagyobb cipőt vettem, mint amiben még éppen elfért a lábam, persze ez se túl nagy, de a dagadás miatt inkább picit nagyobb legyen, minthogy szorítson.

(#27915) salieri. válasza csabi94 (#27908) üzenetére


salieri.
őstag

Ez a bontranger cipő vicc áron van szerintem.
Minek ennyit egy cipőért adni? :F
Ennyiért már van vibram talpas is

valaki vigye ezt a gyönyörű gépet :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#27916) Xantomas válasza ludsimon (#27909) üzenetére


Xantomas
őstag

Nekem pl tavaly "beszakadt" a belső cellulid alapú talpa, a klipsz rögzítő sin alatt. Nem érezni, csak mikor kipucoltam akkor vettem észre. Nincs tartó szerepe, azt átveszi a felette levő szivacs betét. Egyéb baja nincs.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27917) Xantomas


Xantomas
őstag

Milyen bringás rendezvény volt ma? Bejött a keletibe egy román felségjelű IC, és leszállt egy halom bringás.

Más. Létezik olyan, hogy zárt cellás szilikon gumi hab markolat? Csak hirtelen jött ötlet.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27918) Gery15


Gery15
addikt

Erre valaki?

HyperX

(#27919) venember83 válasza Xantomas (#27917) üzenetére


venember83
nagyúr

[link], így hirtelen.

Gery15: Kéne egy kis plusz információ árrégióra, felhasználásra és bringára vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

(#27920) Gery15 válasza venember83 (#27919) üzenetére


Gery15
addikt

Keró az egy Stevens S2 Comp. Lökök be képet róla, mert nem valami ismert gép. [link] Ár hát kb olyan 5k lenne db-onként (max). Felhasználás minden. Néha terep, de leginkább város, hosszabb táv, ugratgatások meg ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#27921) Gery15 válasza Gery15 (#27920) üzenetére


Gery15
addikt

Ahogy elnézem az árakat ez az 5k, amit én megadtam lópikula... :((

HyperX

(#27922) Xantomas válasza venember83 (#27919) üzenetére


Xantomas
őstag

Megy is könyvjelzőbe a link. Eddig csak a TTT honlapját nézegettem. :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27923) venember83 válasza Gery15 (#27920) üzenetére


venember83
nagyúr

Sun Rhyno Lite, Sun Ditch Witch, ilyesmi.

(#27924) rii


rii
nagyúr

b*zmeg
kifordult elém egy kocsi
felkenődtem rá

csak a nagylábújkörmöm fáj picit ... megúsztuk az új keróval ... annak se semmi baja ...
olyan patáliát rendeztem (elkattant az agyam) ordítottam: hívjunk rendőrt??? - majd rákúrtam az ajtót

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27925) ludsimon


ludsimon
veterán

Barbi nem szívbajos!
Csak úgy elment outi versenyre és 2. helyen végzett. :D

from facebook:

"Barbara Benkó
Orszàgùti Magyar-kupa, Tour de Gyömrő 2.hely! B terv volt a mai verseny mert a terepet még nem bírja a bokám, de a mai teszten átment, nem fájt és jól bírta. Jövő héten remélem már újra MTB!
Tetszik 19· · Megosztás · · kb. egy órája, mobil használatával ·
"

Közben Ő montis! :Y :D

undefined

(#27926) venember83 válasza ludsimon (#27925) üzenetére


venember83
nagyúr

A montisok nagy része országúton edz, aszfalton könnyebb bizonyos gyakorlatokat végrehajtani.

(#27927) ludsimon válasza venember83 (#27926) üzenetére


ludsimon
veterán

Najó, de ez milyen porig alázás már:

- montis, oké, hogy országúton edz 80%-ban
- nő
- bejelenti, hát csak úgy B tervként ment el és elvitte az ezüst érmet :DD

Más hónapokat, féléveket, éveket edz ilyen eredményért és mondjuk xx-edik ként fut be. Oké, hogy Ő már x éve versenyszerűen biciklizik.

Remélem érted a célzást.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27928) venember83 válasza ludsimon (#27927) üzenetére


venember83
nagyúr

Persze, értem de egy nemzetközi szinten kategórián belüli top5-top10-es versenyzőről beszélünk, azért nem mindegy, hol edződik az ember. :)

(#27929) ludsimon válasza venember83 (#27928) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem kell megmondani kiről van szó. Én is tudom. :D
Na mind1. :))

Inkább arra lennék kíváncsi ki lett az első.
Tipp: Vígh

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27930) tjokai


tjokai
senior tag

Mit jelent az a kifejezés bringásoknál, h "XC-re használt kerékpár"? :F
Bocsi a kérdésért, de nem vagyok jártas ebben a témakörben...

Üdv!

(#27931) venember83 válasza tjokai (#27930) üzenetére


venember83
nagyúr

Cross country. Terep, nagyrészt ugratások nélkül, de jó kis mászásokkal, sziklás lefelékkel. Verseny szinten ilyesmi: La Bresse 1, La Bresse 2.

(#27932) csabi94 válasza salieri. (#27915) üzenetére


csabi94
őstag

Mi a gond az árral? :) Ez jobb? A Diadora Kava-m is 30 lett volna, ha nem lett volna leárazva.
Te mit ajánlanál?

(#27934) tjokai válasza venember83 (#27931) üzenetére


tjokai
senior tag

Így már világos, köszönöm :R

Üdv!

(#27935) fpeter07 válasza venember83 (#27931) üzenetére


fpeter07
veterán

El akarod riasztani a használt bringa vásárlásától? :D

(#27936) venember83 válasza salieri. (#27933) üzenetére


venember83
nagyúr

Ilyen talppal inkább bakancsszerű bringás cipők vannak, túracipők, nem az, amit ő keres.

(#27937) csabi94 válasza venember83 (#27936) üzenetére


csabi94
őstag

Nem lenne nekem igazából ezekkel sem bajom, csak én igen sokat (kb. 80%) megyek országúton, és ott azért mégiscsak jobb egy olyasmi cipő mint mondjuk a Kava. Meg nekem utcai cipőknél is inkább ez a forma jön be. :)
Egyenlőre bírja a mostani ragasztás, szerintem körülnézek majd a Decatlonban, úgy is visszaviszem a pulzusmérőmet, és hozzájuk vágom. :D Ekkora sz@rt még nem láttam, nem volt még olyan út, hogy ne szarakodott volna. :(( Ma végig azt írta, hogy 50-60-as pulzusom van, holott 160 körüli lehetett. És nem győzöm benne cserélgetni az elemet. :W

[ Szerkesztve ]

(#27938) ludsimon válasza csabi94 (#27937) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem van egy pulzusmérő órám, de azt tartogatom nyugalmi pulzus mérésre, meg úszásra.

Aldiba, Lidli-be árulták tavasszal, meg ősszel is azt hiszem. 5900Ft volt és az árához képest jó.
Be kell vizezni a pántot mielőtt felteszed, mert különben tiszta hülyeségeket mér össze vissza.

Lehet neked is az a baja. Vizezd be, vagy ha van síkosító a legjobb erre a megoldásra, azzal nagyon jól mér! ;)

undefined

(#27939) csabi94 válasza ludsimon (#27938) üzenetére


csabi94
őstag

Minden alkalommal bevizezem az érzékelőit. Azt sem értem, hogy amikor gurulok lefele 50-nel, sehol semmi vezeték, mért ír ki 222-es pulzust? Elfújja a szél a jelet? Vagy mi? Most már betelt a cérna, elszakadt a pohár, viszem be és cseréltetem. Zozó barátomnak is negyedévente cserélik...

(#27940) ludsimon válasza csabi94 (#27939) üzenetére


ludsimon
veterán

:D
Akkor tényleg vágd a fejükhöz. Milyen márka ez?

undefined

(#27941) csabi94 válasza ludsimon (#27940) üzenetére


csabi94
őstag

Kalenji.

(#27942) ludsimon válasza csabi94 (#27941) üzenetére


ludsimon
veterán

Megnéztem az enyémet is.
Hát ezen nem találtam márka megnevezést, az a legszebb az egészben! :DD
Krippl-Watches ennyit találtam kb 2-es vagy 4-es betűmérettel felnyomtatva a hátuljára. :DDD

Mióta a Sigma átvette a szerepét nem használom. De nem adom el, mert jól mért és úszáshoz jó lesz. Kíváncsi leszek mennyi az annyi. Mennyivel lesz több/kevesebb a pulzusom úszáskor.

Valaki holnap 13-14h körül a fent megjelölt uszodába nem akar eljönni?
Egyelőre csak 1 alkalom, megnézem milyen, stb.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27943) sanzi89 válasza salieri. (#27933) üzenetére


sanzi89
addikt

Volt Vibram talpú bakancsom, sima gyalogtúrára, és nem volt tőle elájulva... Most Contagripes van, erre kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27944) rii válasza csabi94 (#27939) üzenetére


rii
nagyúr

nekem a polarnal az volt a gond, hogy soká kapcsolt be
aztán rájöttem, hogy azért, mert a teshőtől fel kellett melegednie
szóval nálam a melegvizes(forró+ fürdő segített ... de már vagy 6-7 éves asszem ..

próbáld meg melegvízzel is ... nátha ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27945) csabi94 válasza rii (#27944) üzenetére


csabi94
őstag

Köszönöm a tippet, megpróbálom, bár szerintem nem ilyen jellegű a probléma, mert ha fél órája van rajtam, akkor is csinálja.

(#27946) amargo


amargo
addikt

Sikerült a specialized Taho cipőm talpából az spd-t kiszakítani, továbbá a talpán a fogakból is pár kiszakadt. A fog egy éve meglett ragasztva most ezzel ismét meglehetne csinálni, ellenben az spd kiszakadását nem hiszem.

Szerettem a cipőt, mert kényelmes volt, de ez alapjában véve konstrukció hiba lehet, mert érzésem szerint a talpában lévő fémlemez szakította szét a talpát, márpedig az járáskor hajlik.

Így keresek valami értelmes cipőt.
Első körben a tesztek alapján és beszerezhetőségileg a speci comp mtb ami tetszik.

Kinek mi a véleménye vagy kinek mi jött be?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27947) ludsimon


ludsimon
veterán

Srácok, senki nem akar jönni abba az uszodába? :D

Nem akarok úgy beállítani, hogy úszni akarok és még úszni se tudok. :DD
Egy kicsit hülyének néznek. :DDD

Már nézem youtube-n mi az elmélet, remélem menni fog élőbe. :D

undefined

(#27948) salieri. válasza sanzi89 (#27943) üzenetére


salieri.
őstag

Ha már bakancs akkor ilyen ;]

[ Szerkesztve ]

(#27949) csabi94 válasza ludsimon (#27947) üzenetére


csabi94
őstag

Ne gondold, hogy olyan egyszerű úszni, hogy nézel videókat, és megtanulod. Hónapokig tart tökéletesíteni a technikát. Nem azért mondom, mert én annyira tudok, csak tudom... :)
Amúgy meg ha rosszul csinálod, akkor nagyon hamar elfáradsz, és ez elveszi a kedved (tapasztalat!!).

(#27950) ludsimon válasza csabi94 (#27949) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor mit csináljak? :O

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.