Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) rii


rii
nagyúr

kolegám küldte http://acidcow.com/video/33124-amazing_downhill_overtake.html

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26602) Muton válasza Zebu (#26591) üzenetére


Muton
addikt

maxxis :)

rii: elég durván hazavághatta a dolog a srác lelkivilágát...
jogosan :DDD

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26603) D.Orion


D.Orion
veterán

Nem gondoltam volna, hogy a nadrágom szára pont az üres kulacstartóban fog elakadni. :( Ez így nem poén, hogy az első tárcsákban nem akad el, de a kulacstartóban meg igen.

rii: Overfly. :Y

[ Szerkesztve ]

(#26604) Xantomas


Xantomas
őstag

A reggel folyamán belefutottam egy ismerősön keresztül, egy kétes eredetű, gyerekkori álmomba. Konkrétan egy Kirk revolutionba.
Ugyan az a cián szín, mint ami Foglalt Név-nek van/volt. Érdeklődtem nála, de nem válaszolt.
Tudtok róla valamit?

Túl jó áron van, szívesen megvenném.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#26605) D.Orion


D.Orion
veterán

Egy helyi számtech bolt árlistáján böngészve találtam pár érdekes dolgot:
Univerzális világítás rögzítő.
3W-os 1 LED-es lámpa.

Mivel ismerem az eladót így ha van náluk készleten, akkor lehet el tudok kérni egy ilyen lámpácskát próbára.

[ Szerkesztve ]

(#26606) rétisün


rétisün
veterán

nagy nap ez a mai, kérem :DD

megvolt az első tekerésem 46 nap után :Y igaz, csak 30 km, de arra elég volt, hogy kiderítsem, a bringának se lett komoly baja, szóval használható, meg már a vállam is bírja a bringázást, ennyit legalábbis.

azt persze mondanom sem kell, hogy a szél nem lett kisebb, sőt :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26607) dqdb válasza rétisün (#26606) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó ezt olvasni végre :K Szóval akkor a fokozatos terhelés jegyében szombaton a Velencei-tó és tízszer? :))

azt persze mondanom sem kell, hogy a szél nem lett kisebb, sőt
Nem is te lennél, ha ;]

D.Orion: az a tartó csak a kisebb testű lámpákhoz jó, amelyek nem sokkal nagyobbak egy vastagabbak és hosszabbak egy AA elemnél (vagy 14500-as akkunál). A nagyobb testű lámpákat, amelyekbe 18650-es akku kell, már nem bírja el városban sem.

210 lumen nem sok, de városi közlekedéshez elég, a sötétebb utcákban is jól lehet látni vele (én egy hasonló teljesítményűt vagy egy 800 lumeneset szoktam használni, az utóbbit azért szeretem jobban, mert a nagyobb akku tovább bírja). Terepre nekem kevés, de rendesen fogsz vele látni az emlegetett parkolóban is úgy, hogy tempósan haladni is tudsz mellette. Ami kérdés, az az üzemidő, nekem egy 14500-as akkuról hajtva 55-65 perc közötti időt megy.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26608) rétisün válasza dqdb (#26607) üzenetére


rétisün
veterán

"Szóval akkor a fokozatos terhelés jegyében szombaton a Velencei-tó és tízszer?"

:( továbbra sem tudok hogy odajutni :(

meg úgyis csak visszafognám ludsimont meg szki-t (ha megy)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26609) Xantomas válasza D.Orion (#26605) üzenetére


Xantomas
őstag

Olyan butaság ez a felvett teljesítmény írogatása a ledes lámpáknál. pláne azért, mert folyamatosan csökken az adott feszültség melletti áramigény azonos fényerőhöz.

Nem értem, hogy miért nem a fényáramot írják ki a lámpákhoz. Annak több értelme lenne.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#26610) Toomy


Toomy
senior tag

Na most kezdek megőrülni. Még mindig pattog valami a bringámon terhelésnél. Mivel mindent szétszedtem és lezsíroztam. Ma pl. a kormánycsapágyat is azt hittem megjavul, de semmit nem változott :W Ha megfeszítem a kormányt akkor csöndben van. De most már lassan magamat feszítem inkább keresztre. Ez baromira idegesítő és nem tudom hogy honnan jön és még hova nyúljak hogy végre csituba legyen. :U
Valakinek valami ötlet :F

(#26611) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Akarok venni egy bukót a fejemre. Nem tudom mennyit érdemes rákölteni, mi az ami még ésszerű és mi az ami csak marketing. Mint a láncoknál vagy lakatoknál is van olyan ami feleslegesen drága és amúgy is pillanatok alatt levágható.

Országúti bringa és főleg városi közlekedés a jellemző. Milyet érdemes megnéznem?

(#26612) Toomy válasza Toomy (#26610) üzenetére


Toomy
senior tag

Kínomban kihúztam a nyeregcsövet és lezsíroztam ,mert por száraz volt. VÉGRE MEGSZÜNT A PATTOGÁS :C :DD

(#26613) hoffman_ válasza Toomy (#26612) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Basszsus... 1-2 hete olvashattam itt, hogy ezt mondták ugyanilyen jellegű problémára, és azt hittem Te voltál az, és ez volt az első lépés, amivel kezdtél, ezért nem mondtam... Nem baj, a lényeg, hogy megoldódott :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26614) Muton válasza D.Orion (#26605) üzenetére


Muton
addikt

ilyen univerzális lámparögzítőm nekem is van. selejt az egész, mert a szétszakad a tartó keresztelemnél.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26615) venember83 válasza Stauffenberg (#26611) üzenetére


venember83
nagyúr

A lényeg, hogy kényelmes legyen, és jól rögzüljön a fejedre. Kb. ennyi, nincs minimális ár.

(#26616) jazzkifli válasza D.Orion (#26605) üzenetére


jazzkifli
tag

Én Tőle vettem a legdrágább (3800.- HUF) LED-es lámpát + egy bringás tartót 300.--ért.

Nagyon meggyőző készülék, olvasd csak el a hozzászólásokat.

Bringával járok munkába 3 műszakban, ez azt jelenti, hogy kell a lámpa, mert az ipari parkban nem sok fény van (Alba Ipari Zóna).
Olyan fénye van, amitől totál hasra estem, erős|gyenge|erős villogó üzemmódjai vannak.
25-ös tempónál kényelmesen ki tudom kerülni az útegyenetlenségeket, nekem ennyi bőven elég :R

Aláírás

(#26617) jazzkifli válasza Toomy (#26612) üzenetére


jazzkifli
tag

Lájk :DDD

Aláírás

(#26618) Vasinger! válasza Stauffenberg (#26611) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ne legyen túl nehéz. Ha hosszabb túrákra mész, eléggé érezni a nyakizmokban, hogy van valami a fejeden, ezért érdemes minél könnyebbet venni.

(#26619) Zebu válasza Toomy (#26612) üzenetére


Zebu
addikt

nálam ez sajnos nem vált be. Csak néztem amikor a szervizes ezzel próbálkozott.

Na vettem új belsőt. Amúgy a régit mennyire érdemes javítani?

(#26620) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

venember83 és Vasinger: Köszi, ez eléggé egybehangzó vélemény. :D Akkor az ilyen 3-4 ezer forintos bukók is jöhetnek? Alapvetően olyat akarok ami hagyja szellőzni a fejet, esetleg a menetszél egy részét is a fejre vezeti, hogy hűtse. A nyári tűző napon tekerésben jól jöhet. Gondolom én. :)

(#26621) sanzi89 válasza Stauffenberg (#26620) üzenetére


sanzi89
addikt

Illetve figyelj arra, hogy legyen benne bogárháló, és az se árt, ha nem korom fekete. Használtam régen egy sötétkék sisakot, most egy fehér sisakom van, tűző napon ég és föld...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26622) rétisün válasza Stauffenberg (#26620) üzenetére


rétisün
veterán

igen, a szellőzésre is figyelj, legyen rajta minél több lyuk :K

a 3-4 ezer forintos bukó is jobban véd, mintha nem lenne a fejeden semmi.

mod: meg persze érdemes felpróbálni, nem is amiatt, hogy hogy áll :D de a méret miatt mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26623) sanzi89 válasza jazzkifli (#26616) üzenetére


sanzi89
addikt

Én valamiért nem nagyon bízok az ilyen pattintós műanyag megoldásokban. Van egy tépőzáras rögzítőm is itthon, de semmire sem jó. A fentebb linkelt fém, csavaros megoldás azonban beton biztos.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26624) Digital válasza sanzi89 (#26595) üzenetére


Digital
addikt

Az ígért képek:

A felni belső nyílása 19mm! Szerintem jól néz ki, az irányítás sokkal jobb!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#26625) rétisün


rétisün
veterán

juhééé, megint esik....
valahogy éreztem, hogy nem kéne délutánra hagyni a "próbautat"

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26626) sanzi89 válasza Digital (#26624) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon köszönöm a képeket, mindenképpen fontolóra veszem a dolgot! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26627) Zebu válasza D.Orion (#26605) üzenetére


Zebu
addikt

Mi lett a vége a sztorinak a Chilli sporttal?

(#26628) Stauffenberg válasza sanzi89 (#26621) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a bogárháló eszembe sem jutott, de logikus. :) A bringám ezüst színű, szóval amúgy is világos színt választanék hozzá ha a divat most szempont lenne (de nem az szerencsére).

(#26629) Doki-HUN1978 válasza Stauffenberg (#26628) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az sem utolsó szempont, hogy milyen a színe a bukónak.
Én a világos színű bukókat preferálom, mivel abban feltűnőbb az ember és előbb észre vesznek az autósok.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#26630) sanzi89 válasza Doki-HUN1978 (#26629) üzenetére


sanzi89
addikt

Újabb érv a világos mellett. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#26631) fpeter07 válasza hoffman_ (#26558) üzenetére


fpeter07
veterán

A csávó még a lépcsőn lefelé is tekert. :D Tudod ki merne odaállni a közvetlen a pálya mellé. Megcsúszik véletlenül, őt lehet megvédik a protectorok, engem mi véd meg az 50-el száguldó bringától?

(#26632) hoffman_ válasza fpeter07 (#26631) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, ezt én is néztem, elég bátrak voltak az emberek. De ezen ne csodálkozz, az emberek hülyék. Amikor pályabíró voltam, amatőr autóversenyen, akkor csak és kizárólag oda akartak állni az emberek, ahova nem engedtük, mert a legveszélyesebb volt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26633) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Üdv most szeretnék újra elkezdeni bringázni. Leszoktam a dohányzásról már szerencsére, szóval bírnám is. ;]
Szeretnék összerakni egy belépő szintű profibb bringát terepre. Olyan 250k összegből mit lehetne kihozni? Könnyű váz legen teleszkópok elől hátul, és jó fajta felnik amik bírják is az igénybevételt, nem szeretnék nyolcasokkal szarakodni sűrűn.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26634) hoffman_ válasza Cyberpunk (#26633) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Csak a szokásost tudjuk neked is mondani - bár a kereted nem a megszokott, 250-ért nem sokan akarnak itt bringát venni, akik így bekérdeznek. Mire használnád pontosan? - mert az hogy terep, ugye elég tág fogalom. XC, AM, DH?

Ugyanakkor egy komoly gépet összerakni 250-ből még mindig nem lehet, vagy több helyen kéne komolyabb kompromisszumot kötni. Szóval első körben komplett gépet ajánlanék, XC-re ennyiért már vannak szépek, DH és AM téren már sajnos kevésbé. Aztán azt is el kéne dönteni, hogy hajlandó vagy-e használt gépet venni, mert ilyen áron azokból is ki lehet ám fogni nagyon jó darabokat.

A teleszkóp "leírásodból" gondolom, hogy össztelós vas kell - az általában minden, csak nem könnyű :D - viszont így sajna 250-es keretből a használtpiac tűnik reális opciónak, az új gépek horribilis árakon mennek általában.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26635) 55TRM


55TRM
csendes tag

Helló!
Segítséget szeretnék kérni.30000 Ft-ig milyen dioptriázható szemüvegkeretet tudtok ajánlani bringázásra.

[ Szerkesztve ]

(#26636) Cyberpunk válasza hoffman_ (#26634) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen gondoltam kevés lesz ez is.:D

Inkább XC lenne a nekem való.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26637) hoffman_ válasza Cyberpunk (#26636) üzenetére


hoffman_
nagyúr

XC talán az, amire nem profi szinten talán kicsit kevesebb pénzt kell fordítani. 250-ért már egy elég szép merev vázas gépet tudsz vadászni, talán újonnan is, de használtan pláne, ugyanakkor ennyiért, ha a szerencse is veled van, belefuthatsz jó össztelós vételbe, egyértelműen itt kell kezdeni a keresést - ha a használt képben van.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26638) Jorus válasza Cyberpunk (#26633) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezeket fusd át ebben a kategóriában:
- Cannondale Jekyll 1000 (én tutira ezt venném, klásszikus :) )
- Cannondale Rush Carbon (ez kicsit több, de jobb, mint a többi)
- Giant NRS
- Scott Genius 60
- Merida Trans Mission TFS 500D
- KONA Kikapu Deluxe 2006
- Specialized XC Pro

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26639) hoffman_ válasza Jorus (#26638) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Épp a 3. ajánlatodnál jártam, mikor beírtad a hsz-t :D És ha magamnak venném, akkor megpróbálnék még várni/hozzátenni egy kicsit, és a Cannondale Rush Carbon-t venném.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26640) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ma megint hallottam egy bazi nagy kattanást hajtás közbe.
Továbbra sem tudom mi, lehet ahogy két szerelő se.
100Km után kattant egyet, ahogy érzem nem szalajt meg,
de baromi idegesítő.

A fogaskoszorú kazettás részét érdemes lenn szétszedni?
Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26641) belaazallat válasza rétisün (#26608) üzenetére


belaazallat
addikt

Ketten vonaton Velencére? Egy kényelmes tempót kibírnék én is hosszabb távon. Esetleg, ha eltekersz Kaposvárra(akár előző nap, szállást biztosítok), lehet tudok szerezni kölcsönbe puttonyos autót, ha vezetsz mehetünk kocsival.

Vagy meghívlak Keszthelyen egy fagyira! De lehet kettő is!

(#26616) jazzkifli

Már linkeltem neki a lámpát, de nem reagált rá.

[link] Én ilyen rögzítést vettem rá, de csak nagyon nagy esésnél eset ki a lámpa belőle. Agyon foltozott aszfalton 30-as tempónál meg sem mozdul a lámpa.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#26642) rii


rii
nagyúr

én csak ezt'tom, de itt is van pár fully

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26643) belaazallat válasza DonThomasino (#26640) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem lehet, hogy néha a küllők pattannak egyet? Mennyire új kerék vann benne, vagy mikor voltak centírozva?

(#26638) Jorus

A Giant NRS-en a lánc enyhén keresztbe lett váltva, ha a többi alkatrész is ilyen "kíméletesen" volt használva, akkor azalatt az 500km alatt elégé leamortizálódhatott. :U

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#26644) ludsimon válasza rétisün (#26606) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagy gratula! :C
Épp téged emlegettelek, checkold endo-t. :)

Kommenteket oda, ha kérhetem!
Nem tudom követni itt az eseményeket, mert mindenki fórumozik tekerés helyett.
Tisztelet a kivételnek!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26645) ludsimon válasza Toomy (#26586) üzenetére


ludsimon
veterán

Bizony lemaradtál.. :)
Ilyenkor már úúton voltam 'biza! :))

undefined

(#26646) Jorus válasza belaazallat (#26643) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott áttétel nem éppen jó választás, ez tény, de azért nem nevezném keresztbe váltásnak. Természetesen minden használt bringát alaposan át kell nézni, illetve az árra rá kell számolni még pár darab ezrest mondjuk lánc és fogsor cserére, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26647) ludsimon válasza dqdb (#26607) üzenetére


ludsimon
veterán

"Velencei-tó és tízszer?"

Erről beszéltem az edzőtársammal (én inkább edzőmnek tekintem :) ), 14h-ig szutykos 12-14 fokot mondd, végig szakadó esővel.
Ha holnap nem változik az időjárás jelentés 'helyenként megnövekvő gomolyfelhőzetre' akkor nem érdemes elindulni és megfázni és 7 órát ilyen szar időben tekerni.
Vegye meg a halál 50 ezerért a lélegző biciklis esőálló szettet.
Mi akkor kihagyjuk ha ilyen idő lesz.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26648) ludsimon válasza Toomy (#26610) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyeregcső pálca.
Nekem 200 km-ként kenegethetem mint valami síkosítót.... Nem tudom miért 'eszi' ennyire. :F

undefined

(#26649) fpeter07 válasza ludsimon (#26644) üzenetére


fpeter07
veterán

Tisztelet a kivételnek!
Szerencséd! ;] Nem rég nyomtunk egy gigászi stratégia meccset. Ki akartam menni bringázni, de eljátszottam az időt. Szó szerin :Dt.

[ Szerkesztve ]

(#26650) jazzkifli válasza sanzi89 (#26623) üzenetére


jazzkifli
tag

Egyenlőre ez a megoldás van, eddig tökéletesen fogja a lámpát, még nem mozdult el (~100km lehet benne), bár az is igyaz, hogy csak 4,6km-es utakat teszek meg vele.

Nekem is jobban tetszene egy fém bilincses, majd meglátjuk mi lesz ezzel. :))

Aláírás

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.