Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hát én nem tudom... Volt szerencsém Nepálban járni, a himalája lábánál. Ott nem kicsit esik ha esik az eső (márpedig ott esik). De ki merem jelenteni, hogy ez volt a legdurvább amit eddig átéltem. Budapest, belváros... Ha valaki járt most arra.
Kettőig nem láttam (szerintem aza utósok sem, ig yközlekedgettünk együtt :D), és levegőt alig kaptam. Mint amikor nyakonöntenek egy vödör vizzel. Kb. 5cm magasan állt a viz az úton. Nagyon beteg...

De a legjobb az volt az egészben, hogy én voltam az egytelen kerékpáros (pedig találkoztam párral) aki teljesen le tudta ezt sz.rni. Áldom a jó eszemet, hogy normális cuccaim vannak. Rajtam volt a dzsekim, ami tökéletesen vizálló, és biztonságban olt mindenem a táskámban, ami szintén. Ugyhogy csak kitettem őket száradni mikor haazértem, aztán ennyi.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27852) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jóétvágyat.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27853) TripleB válasza Nyugdíjas (#27819) üzenetére


TripleB
senior tag

Az emlegetett Animal Pak példának okáért...
shopbuilder
proteinbuilder

Mi többen összeállunk és több mindent megveszünk egyszerre.
De ezzel le is zárnám a témát, mindenki azt vesz és ott ahol akar. ;)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27854) Bandi18 válasza rii (#27845) üzenetére


Bandi18
tag

Szintén ilyen időpontban kerékpárúton főút mellett.
Közvilágítás: 0, Neki se első se hátsó lámpa, se láthatósági mellény, se fényvisszaverő, full sötét, fekete cuccban tolja. Még időben észrevettem. Kérdezem tőle hogy lámpa ? Erre a válasz adsz ? WTF :F. Csávóba szerintem volt egy kis löket is már.
Ezzel csak az a baj hogy nem csak a saját épségét, de a másét is veszélyezteti....

(#27855) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Biztos történt már meg valakivel (legalábbis remélem) hogy a hajtókarba eltűnt a menet. Rosszul lett a pedál becsavarva, lelazult rátekertem volt/nincs menet :F . Lehet vele valamit kezdeni vagy csere?

(#27856) asuspc96


asuspc96
senior tag

Jézusom, hogy mennyi hülye ember van ebbe a picinyke fővárosban... :W

remélem még emlékszetek arra, hogy be akartam tekerni a suliba bringával...megkérdeztem, egyik osztársamat, hogy nem-e tart velem...erre Ő: ha most nem tudjuk lemérni akkor megveszem a bérletet. (mondom neki lemérjük este)...az nem jó....helyette kiköhög 4 rugót egy hétre bérletre.... :W

lehet én vagyok hülye ehhez a világhoz... :F

asuspc96

(#27857) fpeter07 válasza asuspc96 (#27856) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen lemérésről volt szó?

(#27858) SOAD19 válasza asuspc96 (#27856) üzenetére


SOAD19
addikt

Én nem teljesen értem, mit kellett volna lemérni (a távot a suliig)?! :F

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#27859) Chosen


Chosen
addikt

Ha V-féknél félrekoptak a betétek, akkor reszeljek le belőle, vagy próbáljam meg úgy beállítani, hogy normálisba visszakopjon?

(#27860) anaqer válasza SOAD19 (#27858) üzenetére


anaqer
veterán

Gondolom szintidő addig, ja.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#27861) asuspc96


asuspc96
senior tag

fpeter07 ; SOAD19

Igen a táv és az idő...mert nem mindegy mikor kelünk indulunk, stb....

nincs ötletem mivel győzhetném meg.... :O :(((

asuspc96

(#27862) venember83 válasza Chosen (#27859) üzenetére


venember83
nagyúr

Utóbbival lehet próbálkozni, ha elég anyag van még a pofán. De egyenesbe tedd be, ne told el a másik irányba.

(#27863) ludsimon válasza asuspc96 (#27861) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért ne lehetne meggyőzni? :F

Menjetek csak úgy hétvégén el arra és nézzétek meg mennyi az annyi.
Szerintem belefér mindkettőtök idejébe. ;)

undefined

(#27864) ludsimon


ludsimon
veterán

Lehet én látom csak így, de a többség 20 év alatt nem tartja fontosnak a sportolást futást/kerékpározást. Vagy felsőtestre gyúrnak inkább?
De például hölgyek miért nem kerékpároznak? Ők mit csinálnak?
Ti, hogy vélekedtek erről?

Szerintem 28-45 közöttiek az 'aktívak'.

Ti, hogy látjátok?

undefined

(#27865) Vasinger! válasza ludsimon (#27864) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

20 év alatt és annak környékén nem szálkás lábakkal fogsz becsajozni a helyi disco-ban...
Talán ez a magyarázat az egészre. De valamelyest igaz, ez a korosztály inkább kondizik vagy hasonló, mint rendszeresen kerékpározzon.

[ Szerkesztve ]

(#27866) fpeter07 válasza ludsimon (#27864) üzenetére


fpeter07
veterán

Mivel nem osztozom a többi kamasszal, így nem tudok erre felelni. Még diszkóban sem voltam, szóval ez is fekete folt. :D A lányok álláspontját szintén nem ismerem.
Szerintem a számítógép elég sok fiatalt rabul ejt és sportolni meg azért nem sportolnak, mivel
a) nincs rá idejük
b) nem mutatták meg nekik milyen sportok vannak. (pl.)

[ Szerkesztve ]

(#27867) ludsimon válasza fpeter07 (#27866) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is a gépfüggőségre tippelnék, illetve a másik véglet, a felső test kigyúrása 'oszt jóvan.
A hölgyekkel mi a helyzet?
Én nem úgy gondolom, hogy ugyan ez a két véglet náluk.
Egy hölgytől kéne megkérdezni, vagy aki tudja. :)

Ha tippelnék az egyik véglet, a bulizós, költekezős, mindig fontoskodó és minden apró mozzanatát meg kell osztani (hol van, mit vett, vagy valami random fas**ág) facen típus > másik fogalmam sincsen. :F

Csaba, Imre, SZKI, Tommy, Vénember Ti, hogy látjátok?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27868) szki válasza ludsimon (#27864) üzenetére


szki
őstag

Most kezdődik a strandszezon. Majd kiderül, milyen kondiban lévő fiatalok láthatók a strandokon. A környezetemben nem olyan rossz a helyzet. Persze a 20 évvel ezelőttihez képest lehangoló.

szerk: talán hiányzik a fiatal férfiaknak a sorkatonaság, ahol kondit szerezhetnének:D

[ Szerkesztve ]

(#27869) D.Orion


D.Orion
veterán

Tegnapinál is durvább vihar jön ma estére! Bár itt Fehérváron csak késő este volt eső.

[ Szerkesztve ]

(#27870) ludsimon válasza szki (#27868) üzenetére


ludsimon
veterán

Tavaly amit láttam strandon azt vettem észre kb 70 - 30%-ban oszlik meg a kocka - gyúrós brigád. :D

D.Orion:
Jöjjön csak, de legyen holnap reggel jó idő! :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27871) Cathfaern válasza ludsimon (#27864) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én inkább kitolnám azt ~25 évre. De nem feltétlenül a számítógép vagy a kondi a probléma, hanem az, hogy ebben az életkorban az emberek többségének még nem esik le, hogy lehet oda kéne figyelni az egészségére. A szerencsésebbek ilyentájt rájönnek, hogy lehet kéne mozogni is (és nem csak a discoban), a kevésbé azoknál meg ~40 évesen elkezdenek sorba jönni a problémák (mind érrendszeri, mind mozgási).
Kondizás meg menő, de az esetek többségében azzal csak többet ártanak maguknak, mint segítenek (sokan gyúrnak felsőtestre, de vázizmokra semmit, ezzel is megalapozva a későbbi gerincsérvet pl.). Egy másik részük meg beszélgetni jár oda... :)

szki:
Én nagyon támogatnám a kötelező sorkatonaságot, de csak akkor ha értelmes módon csinálnák (elméletet olyan tanítana aki tényleg ért hozzá, eddzések tényleg eddzések lennének, nem az emberek szivatása, stb, stb.). Amire sajnos nem látok sok esélyt :( De nagyon ráférne nem egy emberre mind egy kis szigor, mind egy kis erőnlét... (utóbbiba beleértem magamat is, én kimaradtam már a kötelezőből, de ha ésszerűen lenne bevezetve, akkor visszamenőleg is benne lennék a dologban).

(#27872) tzimash válasza ludsimon (#27867) üzenetére


tzimash
őstag

Szerintem csak rohadt lusták az emberek. A másik, meg hogy a sport annyira nem menő ebben a lusta, züllött, morálisan és erkölcsileg a béka segge alatt fetrengő társadalomban. (max a kondizás, bár ott is sok a lusta, csak jól kinézni akaró, de ezért minél kevesebbet dolgozó)
Pl. ha elmeséled az ismerőseidnek/kollégáidnak/rokonaidnak, hogy bringáztál a hétvégén 100km-t hülyének néznek. Ha azt meséled, hogy jól beb@sztál, aztán egész nap döglöttél és bámultad a tv-t, helyeselnek vagy megjegyzik hogy milyen laza csávó vagy. Ilyenek a mai értékrendek.

(#27873) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Amikor a kerékpár az erősebb... :) [link]

(#27874) eddie1978 válasza ludsimon (#27846) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én a Ceramic Wet-et használom Record láncon tavaly óta. Az tuti jó, bár itt mindenki lehurrogta, hogy hogyan néz ki. Ceramic Wax még nem lettbevetve, de azt ellövöm majd a melóbajáróson ha elfogy a sima wax. Maradok a Ceramic Wet-nél úgy érzem.

szerk: A gyártóis írja, hogy fekete lesz használat közben. Engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#27875) ludsimon válasza tzimash (#27872) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyon egyetértek mindkettőtök álláspontjával!
Egyébként ez morális probléma. Nem a katonaság miatt. Mindenhol ez van.
Talán 1-2 kemény kommunista államban nem így van, mint pl Észak-Koreában. Egyszer láttam egy videót, több ezer ember egyszerre menetelt! :Y
Én nem mondom egyáltalán, hogy kéne ez a vas szigor. De sokszor elgondolkodok rajta, ráférne tényleg a mai suhancokra egy kis komoly szigor, nevelés..

Ide kapcsolódó téma ez a Hajógyári sziget sztory, magas beosztású rendőröket vettek őrizetbe.
Állítólag hagyták, hogy a drog uraljon mindent, kenőpénzért.
Ezzel az eggyel egy a probléma. Az ügyvédeik vagy tisztára mossák, ha épp nincs tárgyilagos egyértelmű bizonyíték (ami miért lenne), vagy rossz esetben leültetik 1-2 évre luxuscellába.

Aztán kijön és folytatja amit elkezdett.
A legmegdöbbentőbb számomra az egészben, hogy az ilyen ember 2008-ban év rendőre címét kapta! Az ilyen embert én 20 évre csuknám le és elvenni a jogot, hogy többé rendőrként dolgozzon akármilyen beosztásban.

eddie1978:
Tegnap rendeltem be a 10sX-el! Szerintem jövőhéten bevetem élesbe a WET-et és akkor én is leírom a tapasztalataimat. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27876) Xantomas válasza Cathfaern (#27871) üzenetére


Xantomas
őstag

El kell menni a Stadionokhoz, a készenlétisek központjához, és oda bekéreckedni a konditermükbe, uszodába. Szinte filléres a bérlet, civilek is mehetnek, ha van kapcsolatuk.

Egy szlogenjük van. "Nem kell sokat. Csakis annyit amennyit én." Ezt általában a legjobban kigyúrt, izomtornyok mondják a kopaszoknak az első napjukon.

Mod: thx

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27878) SOAD19 válasza asuspc96 (#27861) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem kellene a nyári kánikulában a buszon (vagy bármely más tömegközlekedési járművön) tolongani és megfőni a tömegben. Nem kell rohanni, hogy elérje az ember a buszt, illetve akár hamarabb is odaérhet az adott célhelyre, ergo tovább is alhat ez esetben.
Meg persze, spórolhat magának, vagy a szülőknek jó pár ft-ocskát is.

ludsimon: Nem tudom, de én itt Debrecenben elég sok, változó életkorú (bár tényleg, mintha inkább 20-tól felfele, nem sok tini lányt látok tekerni) hölgyet látok tekerni. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#27879) fpeter07 válasza Xantomas (#27876) üzenetére


fpeter07
veterán

Annyit mint ők, vagy pontosan annyit mint ők? :DDD

(#27880) Xantomas válasza fpeter07 (#27879) üzenetére


Xantomas
őstag

Jaja. Aztán a kopaszok fejvesztve menekülnek. De amúgy jó motiváló erő, mert aki ott bármi plusz anyagot szed, azt szétkapják.

Tervezek én is menni, már kb egy éve, de egyszerűen nagyon-nagyon kevés vagyok oda (de leginkább lusta).
Havi ~2000 ft-ért korlátan kondi, és uszodabérlet nem pénz, de durván porig lennék alázva.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27881) SOAD19 válasza Cathfaern (#27873) üzenetére


SOAD19
addikt

A másik véglet, mikor a kutya az erősebb: [link]

Szerencsére, láthatóan semmi baja nem lett a blökinek. :) Meglepődtem, hogy a felni, hogy összegyűrődött a kontakt hatására.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#27882) ludsimon válasza Xantomas (#27880) üzenetére


ludsimon
veterán

2000 huf korlátlan USZODA?????????????? :Y :Y

HOL MIKOR azonnal megyek!
Nem tudok úszni, de akkor megtanulok. Az baromi jó ár!
Meg kell szereznem az én általam kitűzött célt állóképesség ügyileg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27883) Chosen válasza venember83 (#27862) üzenetére


Chosen
addikt

Értem.

Még egy V fékes kérdés. A bal oldali fékbetét nagyon közel van a felnihez, a jobb meg 2-3x annyira van, sokkal többet mozog. Hogy állíthatnám egyenlő távolságra őket? Állítócsavar nem viszi őket sehova, csak húzásnál húzza jobban vagy kevésbé.

Egyébként ez már a Corratec X-Vert Motion bringa, megvettem. :)

(#27884) venember83 válasza Chosen (#27883) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát, pedig annak az állítócsavarnak az is lenne a szerepe. Esetleg nézd meg, hogy mindkét V-fék pillangójának a rugója a váz ugyanazon rugófeszítő lyukába van beakasztva, elvileg három kell legyen, középsőbe vagy alsóba kell akasztani.

(#27885) Xantomas válasza SOAD19 (#27881) üzenetére


Xantomas
őstag

Az utolsó snitt, ahol a CC versenyen a hapsit, aki meglöki a másikat, bedobja az egyik szurkoló, vagy a pályabíró, az nagyon kész van :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27886) SOAD19 válasza Xantomas (#27885) üzenetére


SOAD19
addikt

Aha, az nekem is nagyon bejött, jól megönkényigazságszolgáltatta a nem sportszerű tagot. :DDD

Meg van a vége fele egy olyan rész, ahol egy visszafordító kanyart az egyik versenyző "kicsit" levágja (igaza van, mindig az egyenes út a legrövidebb, minek bonyolította volna túl ;] ), igaz egy ütközés elkerülése miatt. Ez, így mennyire szabályos?

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#27887) venember83 válasza SOAD19 (#27886) üzenetére


venember83
nagyúr

Teljesen, tudtommal nem volt cirkusz emiatt. Mr. Armstrong abban az évben meg is nyerte a Tourt. Ha megnézed, a többiek utol is érik s el is hagyják, mivel le kellett szálljon a bicikliről.

(#27888) anaqer válasza venember83 (#27884) üzenetére


anaqer
veterán

Illetve ugye az sem mindegy, középen van-e a kerék. Volt már, hogy napokig tekergettem, csúsztatgattam, fordítgattam a világon minden állítási pontot, mire végül eszembe jutott ránézni, hogy is áll az a kerék... :o

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#27889) venember83 válasza anaqer (#27888) üzenetére


venember83
nagyúr

Teljesen igaz, érdemes megnézni azt is, hogy rendesen elhelyezkedett-e a tengely a váz saruiban. :K

(#27890) SOAD19 válasza venember83 (#27887) üzenetére


SOAD19
addikt

Aha, újranéztem. Tényleg nem származott előnye a dologból, így nem is lett volna értelme megbüntetni.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#27891) Chosen válasza venember83 (#27884) üzenetére


Chosen
addikt

Tudom, hogy elvileg az lenne a szerepe, de nem csinálja. A csavar is elég nehezen tekeredik, a rugó is kattog amikor ráhúzom, lehet hogy ott van valami gond?

(#27892) venember83 válasza Chosen (#27891) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tudom, szedd le, tisztítsd meg, zsírozd meg, aztán hátha megjavul.

(#27893) rétisün


rétisün
veterán

visszatettem a konára a sora elsőváltót, kapott egy alap, pozicionálatlan váltókart is, most már mehetek hegyet dombot mászni is :))
ilyen:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27894) ludsimon válasza rétisün (#27893) üzenetére


ludsimon
veterán

Ismerőőős! :DD

Neuzeren is ilyen van. 'Álom'.. :DDD

undefined

(#27895) venember83 válasza rétisün (#27893) üzenetére


venember83
nagyúr

Mikorra lesz meg a váz? Tudod egyáltalán, milyen váz lesz?

(#27896) rétisün válasza ludsimon (#27894) üzenetére


rétisün
veterán

jó lesz, amíg a konával bringázok. amikor meg dolgozóbajárós lesz megint, úgyis leveszem, városba nem kell első váltó.

(#27895) venember83: talán a jövő héten meglesz. őszintén szólva engem már az meglep, hogy eddig eljutottunk, nem nagyon bíztam az egész dologban....persze még mindig mondhatják azt a kellysék, hogy nincs csere, erre nem vonatkozik a garancia.
igaz, ha a fénykép alapján kérik a vázat, nem mondtak egyből nemet, akkor azért talán csere lesz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27897) fpeter07


fpeter07
veterán

Én világkupát nézek itthon. [link] Most megy, élő.

(#27898) ludsimon válasza rétisün (#27896) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne legyél ennyire pesszimista !!!!!!4444444 :)
Legyél kicsit pozitív és ki fogják cserélni. :K

undefined

(#27899) rétisün válasza ludsimon (#27898) üzenetére


rétisün
veterán

nem pesszimizmus, egyszerűen csak az is benne van a pakliban....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27900) ludsimon


ludsimon
veterán

Innen jönne valaki úszni Bp-ről? :D
Találtam egyet, 10 alkalmas: 5180Ft / hó diáknak, 770Ft 1 alkalmas diák.

17. kerületben van 67-es busszal Örsről 22 perc, biciklivel még gyorsabb (én azzal fogok menni természetesen... ) .

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.