Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) ludsimon válasza venember83 (#27400) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól megnevettettél, mikor olvastam. :D
IRL az micsoda? :D

Nem volt benne semmi csúnya, nehogy azt mondd! :N :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27402) szki válasza Toomy (#27399) üzenetére


szki
őstag

Látom szakmai ártalom a szerelés:)
Nekem a monoblokkban, és a hajtóműben 18k van. A monoblokk még bírná, de a hajtómű nagyobb tányérjai elkoptak. Shimano cucc még a múlt évezredből.
Lehet csak lánctányérokat kellene cserélnem valahogy :F

(#27403) ludsimon válasza rétisün (#27397) üzenetére


ludsimon
veterán

Befejeztem. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27404) rétisün válasza ludsimon (#27401) üzenetére


rétisün
veterán

"internet szleng IRL (In Real Life, vagyis a valódi életben)"

(#27400) venember83: ezek szerint nem bringáztam eleget? :DD

:P

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27405) Cathfaern válasza ludsimon (#27401) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csúnya szó nem, de hogy mostanában divatos szóval éljek, alpáriság igen. Egyetértek venember83-al, ez nem az a topic.

(#27406) ludsimon válasza Cathfaern (#27405) üzenetére


ludsimon
veterán

Elnézést kérek a nyugalom megzavarásáért! :R

Píísz! :)

undefined

(#27407) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Annyira kedvem lenne most tekerni! Már majdnem egy órája itt van bennem :( Ha nem lennének még kőkemény vizsgák hátra, és 22+ fok lenne, már itthon se lennék! És ha visszajönne a nyergem a gariból, mert a mostanival szenvedek sajnos.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27408) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hogy ontopic is legyek, én se örültem ma a szélnek. Főleg, hogy az első 20km-en szembefújt, majd mire a kör alsó részére értem és visszafele jöttem szépen átfordult, így miután az erdős részről kiértem, újból szembefújt... nagyon örültem :) (főleg, hogy túl se voltam öltözve, kénytelen leszek valamit beszerezni, mivel hétközben csak így naplemente fele tudok tekerni :( ). Viszont ennek ellenére elégedett vagyok a mai nappal, ez volt az első alkalom, hogy 40km-t letekertem megállás nélkül (tudom ez sokaknak alap :B).

Ruhára visszatérve, mit ajánlotok ilyen 12-14 fokos időre? Venni inkább egy hosszú ujjú mezt + nadrágot, vagy a mostani fölé venni valamit? (és ha utóbbit, akkor mit?) Ma a rövid ruha fölé egy vékony bokáig érő nadrág + hosszúujjú póló került, de ez a széllel megspékelve kevés volt...

Amúgy részben új útvonalon mentem, és egyre érik bennem az elhatározás, hogy nem lesz itt outi :( Vagy ha igen, akkor kap 28mm-es gumikat... tavaly még egész tűrhetőek voltak az utak (vagy én mentem jó fele), de idénre sokat romlottak, és kétlem, hogy mostanában kezdenének velük valamit... nem sok fele tudnék elmenni virsligumikkal nyugodt szívvel.

Jut is eszembe: csabi94:
Ezt már akartam kérdezni korábban, te milyen széles gumikkal tekersz?

(#27409) Nyugdíjas válasza Cathfaern (#27408) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Karmelegítő? Én szeretem. Könnyebb vele "bánni" mint felvenni egy pulcsit, valamit aztán kimelegszel, stb...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27410) Cathfaern válasza Nyugdíjas (#27409) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az kevés lett volna, nem csak a karom fázott. Meg nekem sajna elég érzékenyek a vállaim (számítógép előtt ülök melóban is, meg amúgy is kocka vagyok), szóval jó lenne mindenképp azoknak is védelem. De köszi azért az ötletet :R

(#27411) szki válasza Cathfaern (#27408) üzenetére


szki
őstag

Én még a téli cuccokat kapom elő néha most is, mint például tegnap.
Szerintem is kar-, és lábmelegítőt kellene beszerezned legalább.
Nincs is jobb a reggeli és esti tekeréseknél! Napi 2x40 épp jó lesz:) Bár még hideg van reggelente, és néha este is. Most épp csak 6 C fok van.

Az utak tényleg rettenetesen rosszak. Most 32 mm széles 5 Bar-ra fújt gumikkal járok éppen, de olyan érzés sokszor, mintha macskaköveken száguldanék.

Látható a nap, és tiszta az égbolt! Meglestem ezt a Vénusz-tranzitot!

[ Szerkesztve ]

(#27412) ludsimon


ludsimon
veterán

[link] :Y :Y :Y
Az ilyen elvetemült versenyek láttán jön meg nekem is az ilyen elvetemült dolgokhoz a kedvem. :))

Még jó, hogy nincs megfelelő gép hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27413) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#27412) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

De még lehet... ;)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27414) dqdb válasza ludsimon (#27412) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez mitől elvetemült verseny :F Egy XCO pálya így szokott kinézni, vagy még durvábban.

Nem mintha erőben és technikában alkalmas lennék arra, hogy egy ilyenen végigmenjek értelmes időn belül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27415) ludsimon válasza dqdb (#27414) üzenetére


ludsimon
veterán

"Ez mitől elvetemült verseny"

Hát ha neked a 15+ % feletti emelkedő nem extrém, akkor: :R
Nekem az.
Látszik, hogy csak a 'kemény mag' tudja kitekerni azt, többi leszáll.

undefined

(#27416) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#27415) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

XCO-ban ez valóban nem ritkaság.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27417) venember83 válasza ludsimon (#27415) üzenetére


venember83
nagyúr

Neki is az, bár hozzátenném, hogy nem csupán a 15%-ot meghaladó lejtő a gond ebben az esetben sem. De egy XCO pálya egyszerűen ilyen kell, hogy legyen. Ha elvetemült pályát akarsz, akkor az kb. itt kezdődik, de a profik itt is leszállás nélkül mennek végig, ha nincs előttük esés.

[ Szerkesztve ]

(#27418) ludsimon válasza venember83 (#27417) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez nem is olyan durva... ;]

Ilyen szép időben görgőzni vétek, úgyhogy irány a szabad! :K

undefined

(#27419) dqdb válasza ludsimon (#27415) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy egyszerű vagy könnyű, a közelében nem lennék egy ilyen körnek, hanem azt, hogy nem számít elvetemültnek, mert minden XCO pálya ilyen (sőt, durvább is tud lenni, a venember83 linkelte videóban van pár igen durva köves-technikás szakasz, amihez hasonlót ebben az összefoglalóban nem látni). Az XCO pályák az erőnlét és a technikai tudás szadista keverékei eszméletlenül töményen tálalva ;]

Ha ennek egy kicsit lightosabb változata érdekel, akkor nevezzél be az Underworld Kupára, azon egy terepgumi feldobva a Neuzerrel is simán végig tudsz menni (a fully ott szinte hátránynak számít, és verseny közben garantáltan mindenre és mindenkire fogsz gondolni, csak arra nem, hogy kellene egy első teleszkóp :) ).

Cathfaern: szélálló térd- és karmelegítő egész évben jól tud jönni. Én most a 14-15 fokban rövidnadrágban és térdmelegítőben tekerek be munkahelyre, valamint egy hosszú ujjas focimezben. Visszafelé csak a rövidnadrág marad és váltok egy rövid ujjú mezre. Én a következőképpen szoktam megoldani:
10-13 fok és nincsen szél: hosszú nadrág, alá térdmelegítő, felülre aláöltöző, rá hosszú ujjú mez
10-13 fok és van szél: hosszú nadrág, alá térdmelegítő, felülre rövid ujjú mez, karmelegítő, rájuk hosszú ujjú mez
13-17 fok és nincsen szél: rövid nadrág és térdmelegítő (vagy hosszú nadrág), felülre hosszú ujjú mez (esetleg karmelegítő még)
13-17 fok és van szél: rövid nadrág és térdmelegítő (vagy hosszú nadrág), felülre hosszú ujjú mez, karmelegítő (ezt az esetet a legkönnyebb túlöltözni)
17 fok felett már rövid nadrág és rövid ujjú mez, extrém szél esetén hosszú ujjú mez

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27420) csabi94 válasza dqdb (#27419) üzenetére


csabi94
őstag

Underworld-ön én is gondolkozok! :)

(#27421) csabi94 válasza Cathfaern (#27408) üzenetére


csabi94
őstag

1,5-ös asszem. Az országúti.

(#27422) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

udv!
ma reggel az elso tarcsafekemben eltort az a kis femdarab, ami a fekbeteteket tavoltartja egymastol.. ilyesmit lehet szerezni valahonnan? ha veszek fekbetetet, ahhoz van?

Szerk: Avid Juicy 3 fekrol van szo..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#27423) raczger válasza sghc_toma (#27422) üzenetére


raczger
őstag

Igen, új fékbetéthez adnak, külön nem tudom, hogy lehet-e kapni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27424) sghc_toma válasza raczger (#27423) üzenetére


sghc_toma
senior tag

OK, koszi! Akkor veszek betetet, legalabb lesz tartalek :)

in asm we trust

(#27425) Packersbay


Packersbay
tag

Ez az Underwold engem is érdekel,főleg,hogy lyukas a mostani zoknim :DDD

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27426) kisfuri78 válasza ludsimon (#27418) üzenetére


kisfuri78
csendes tag

Helló Simon!

Megérkeztem a fórumba! Köszönöm a magasztalásokat a Velence10x -el kapcsolatban.
Készen van a kormánycsapágyam is, végre nem lóg. Hét végén tekerhetnénk 1 nagyobbat a tegnapi alternatívák közül kéne választani !

Imre - Kisfuri

Egy jó üzletember mindig korrekt !

(#27427) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Kicsit megzavarodtam...

jelenleg egy 8-cas fogassor van a Giant fitnesz bicómon.

Msot arra gondoltam, hogy ha rá akarnék tenni egy Tiagra vagy 105 hátsó váltót, akkot legalább 9-ces fogassort kellene feltennem. Vagy 10-zest...
Ez még ok is... Gondolom a fogassor rá is menne... Viszont hogyan tudnám megoldani a fék és váltókar kérdést? Mivel egyenes kormány van... így milyet tudnék feldobni rá?

Jelenleg Shimano ST-R221 fékváltókar szett van rajta, ami 3x8.

(#27428) rétisün válasza Zebu (#27427) üzenetére


rétisün
veterán

ilyen. vagy ilyen

de láttam bikemag aprón felennyiért, el is gondoloztam rajta nem kéne-e mgvennem, előre gondolva öreg napjaimra, amikor már nem hajlik majd a derekam a koskormányhoz :DDD

de ha nem ragaszkodsz a 10 (vagy 9) sebességhez, maradhatsz a 8-as rendszernél is, attól még tehetsz rá tiagra vagy 105-ös váltót, a mostani váltókarral is fog az működni.

amúgy a mostani hátsóváltó miért nem jó? :F

(#27429) Zebu: egy próbát mindenképpen megér, én addig nem cserélnék váltókart, csak ha tényleg nem vált normálisan a mostanival.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27429) Zebu válasza rétisün (#27428) üzenetére


Zebu
addikt

Deore XT fékváltókarral is lehetne jól használni?

Amúgy a Tiagra az tetszik! :)

nincs vele baj, csak nézegetem miket lehetne majd fejlesztgetni! :)

A fékkar nem tetszik, egy rövidebb 2 ujjas jobban tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#27430) rétisün válasza Zebu (#27429) üzenetére


rétisün
veterán

ami gondot okazhat, hogy egy outi hátsóváltó ált. max 27 (az újbbak 28) fogszámú fogaskoszorúhoz jók, illetve kérdés, hogy elég-e egy outi hátsóváltó kapacitása a mostani rendszeredhez.

"Kapacitás: 45 fog (SGS - hosszú kanalas)) / 33 fog (GS - rövid kanalas) - ez azt jelenti, hogy ennél nagyobb teljes kapacitású hajtásláncot nem tud kiszolgálni az adott váltó. Ez az érték úgy jön ki, hogy a hajtómű legkisebb és legnagyobb tányérjainak fogszám különbségét hozzáadod a fogaskoszorú legkisebb és legnagyobb lánckerekének fogszám különbségéhez. Tehát, ha van egy 44-32-22-es hajtóműved, és egy 11-34-es hátsó sorod, akkor a teljes kapacitás úgy alakul, hogy (44-22)+(34-11) = 22+23 = 45. Ebből is láthatod, hogy egy ilyen hajtáslánchoz nem lenne alkalmas a max 33 fog kapacitású GS hátsó váltó."

idézet Jorus-tól, ha jól emlékszem a korábbi bicajostopikból.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27431) Zebu válasza rétisün (#27430) üzenetére


Zebu
addikt

Amúgy most a fogassor cserénél ha a PG850 helyett felrakok egy HG50-es fogassort az akkor úgy nem lesz gáz ugye?
PG 850 12-26
HG 50 12-21, 12-23 vagy 12-25 lesz.

A váltó egy Sora. gondolom nem a rövid fajta... gyárilag ezzel szerelték a bicót.

Ez nem gáz ugye?

[ Szerkesztve ]

(#27432) rétisün válasza Zebu (#27431) üzenetére


rétisün
veterán

akármilyen 8-as outi fogaskoszorút használhatsz, HG 50 is jó.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27433) Packersbay


Packersbay
tag

Kupon napok az árkádban,ridebike-ban 20% kedvezmény mindenre :) [link]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27434) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos voltam Meménél a első fékemmel, korábban írtam róla, hogy nem fog.

Kiszedték a betétet és látták hogy fényes volt nagyon, tehát valószínűleg beégett, bár azt nem tudom mitől, mert nem volt alkalmam beégetni, szerintem az előző tulaj művel, de szerintük én nem tudok fékezni...na mind1..

Kicserélték egy 4k-s BBB fékbetétre, most úgy harap ahogyan kell. (1k-t kellett fizetnem érte) A pláne az, hogy nincs még bekopva se. Ha majd bekopik nagyon durva lesz. 202-es tárcsám nem harap ennyire. Soha semmilyen féket nem próbáltam még, ami ennyire erős lenne.

A konklúzió az, hogy ez a Formula K18 jó fék, de nem jó kopott vagy beégett fékbetétetekkel használni :D

[ Szerkesztve ]

(#27435) ludsimon válasza csabi94 (#27420) üzenetére


ludsimon
veterán

Szólj ha biztos. :D

undefined

(#27436) Packersbay


Packersbay
tag

Spirit a legjobb DH-s gép :DDD [link] ennyiért ajándék ;]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27437) ludsimon válasza kisfuri78 (#27426) üzenetére


ludsimon
veterán

Helló!

Üdv a fórumozók világában!
Jó kis csapat van itt, most kb 70 - 30 %-ban országúti - montis viszonylatban vagyunk. :)
Én ma egy ilyet tekertem.
Aki ismeri a Dechatlonos téli sí aláöltözetet, az tudja, hogy főttem meg a napon benne. :(
Ennyi sikerült így.

Most jó kis rakott tészta, egy jól behűtött sörrel. :)

Neked is gmail-ed van. Akkor javaslom ott fent van egy boríték és egy apró pici kocka a jobb felső sarokban. Kattints rá és akkor automatikusan értesíteni fog ha új hozzászólás érkezik!
Fórumok » Fáradt gőz » Kerékpárosok, bringások ide! < és ennek a végén.

Én benne vagyok a hosszabb tekerésben!

Üdv

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27438) csabi94 válasza csabi94 (#27420) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem az utolsó pillanatban fog eldőlni, hogy el tudnak-e vinni, ha meg dolgozok akkor, akkor eleve felejtős, mert a meggyesben nincs szabi. Ha egy nap nem megyek, akkor onnantól szopok addig, amíg meg nem üresedik újra a helyem. ;]

szerk.: ludsimon-nak ment.

(#27437) ludsimon: nincs is annál idegesítőbb, mint amikor egy ilyen pörgős topiknál egyfolytában kapod az email-eket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27439) ludsimon válasza Packersbay (#27433) üzenetére


ludsimon
veterán

Tök jó, csak épp 20% kedvezménnyel most van ott a RideBike árba, ahol az eBike meg a bringabutik. :D

undefined

(#27440) Packersbay válasza ludsimon (#27439) üzenetére


Packersbay
tag

Azt nem figyeltem :) én majdnem mindig a bringabutik-ban vásárolok.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27441) ludsimon válasza csabi94 (#27438) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom, hogy van ez a diákmunka sajnos. Budapesten még ha látják rajtad az akarást se fognak foglalkoztatni egész nyáron MAX 2-3 hét 1 diákszövetkezet.
Ott van a többi diák, ha csak engem/Téged foglalkoztatnának akkor nem érné meg nekik.
Több diák = több pénz nekik.
Én vagy 4 diákszövetkezethez voltam belépve, így volt 1,5 hónapon át munkám anno.. :D

undefined

(#27442) hoffman_ válasza Vasinger! (#27434) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tárcsa-csere akkor végül nem volt? Nem egyértelmű nekem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27443) Vasinger! válasza hoffman_ (#27442) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, az nem volt. Így is fog mint a bitang. Csak betéteket cseréltek.

(#27444) ludsimon


ludsimon
veterán

Rajzolt az arca vagy igazi? :Y
Egyébként Liz Hatch, Ő is outis. :K

csabi94: :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27445) csabi94 válasza ludsimon (#27441) üzenetére


csabi94
őstag

Ez nem diákszövetkezeten keresztül megy... :)
Ez Vitamór :DDD Aki ide valósi, tudja miről beszélek... ott a pocsolyákban szoktak az emberek mosakodni. ;]

(#27446) ludsimon


ludsimon
veterán

(#27447) lacos001 válasza ludsimon (#27446) üzenetére


lacos001
senior tag

Inkább EZT linkeld ! :DDD

Láttam a Fábryba,csak lestem mi a fene ez....ha bejön akkor lehet lesz jövője,bár a magyar termékek aztán annyira nem hiresültek el a nagy világban,legalábbis jelen korban....

(#27448) rétisün válasza ludsimon (#27446) üzenetére


rétisün
veterán

kelly's 9.9-el :C :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27449) ludsimon válasza rétisün (#27448) üzenetére


ludsimon
veterán

Elképesztő ember! A tisztelet az Övé! :R

undefined

(#27450) Napfénysüti válasza csabi94 (#27445) üzenetére

Ó de mennyire ismerős. Bár én magam sose dolgoztam ott de sok barátom igen. ;]

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.