Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Egy kis segítség kellene. Pesten el kell jutnom a Keletiből a Határ útig. KB 1 órám van rá ezt dobta a guglimapsz :)
Kevésbé veszélyes útvonalra valakinek valami tippje ?

(#27702) ludsimon válasza Toomy (#27566) üzenetére


ludsimon
veterán

Reagálok erre jobban.
Ha egy ilyen biciklis lánnyal találkozok akkor bizony nagyon nagy 'baj' lesz, mert biza' elcsavarja az eszemet!!!!44444
Hellósziamizu:D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27703) fpeter07 válasza ludsimon (#27702) üzenetére


fpeter07
veterán

(#27704) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én és TheChos3nOne nem vártunk tovább, elkészítettük az első hozzászólás első verzióját, amiben van még jó pár hiányosság és gondolom pár pontatlanság is, amiben a Ti segítségeteket kérném, hogy befejezzük.

Itt található meg a próba topikban, ha valaki kiegészítené, vagy csak javítani akarna rajta, az írjon nekem Pü.-t és kiegészítem/javítom, ha pedig kész megkérek egy moderátort, hogy tegye be az első hozzászólásba.

ludsimon:

Oké, írj majd már nagyon hiányzik :D

fpeter07:

Az TheChos3nOne 5lete volt, de utólag én is ezt tettem volna oda. :K

[ Szerkesztve ]

(#27705) ludsimon válasza fpeter07 (#27703) üzenetére


ludsimon
veterán

HULK :DDD
Na jó ne offoljunk. :))

ON is legyen, lefényképeztem az új carbon alkatrészeket. :))

Tapasztalatok így 500 km után:
Jól tartja. Nem ugrik ki a helyéről még az 1 literes sem. Nagyon jól testre szabható, rengeteg luk van rajta. Könnyű. 2 db nyom annyit mint 1 db régi. 80g

Vasigner!
A legutoljára rendelt bottle cage még nem érkezett meg, szólni fogok! ;)

SRÁCOK! Nagyon pengék vagytok!!! :Y :R
Ez nagyon jó első hozzászólás!! Mehetne még bele pár KRESZ is.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27706) fpeter07 válasza Vasinger! (#27704) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen kedves, hogy az én Traction gumimat írtad példának. Való igaz, az már egy terepre való gumi, de harapja az aszfaltot is.
szerk: Azért azt sem jelenteném ki hirtelen, hogy 10k forint alatt nem érdemes villát menni. Nagyobb bukkanóknál meglepően jó a sajátom is. És nem pogózik. ^^

[ Szerkesztve ]

(#27707) Vasinger! válasza fpeter07 (#27706) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor, ha van esetleg valami, amit ajánlasz ebben a kategóriában, akkor jöhet. Egyébként ahogy látod a teleszkópos rész eléggé félkész állapotban van, szóval azok amiket beírtam oda példák csak úgy hozzávetőlegesek.

(#27708) Chosen válasza fpeter07 (#27706) üzenetére


Chosen
addikt

Sokaknak van még, köztük nekem is. :)

(#27709) venember83 válasza Smani (#27699) üzenetére


venember83
nagyúr

Nehéz megmondani. Talán segít egy belső pucolás, de talán nem. Vidd be egy szervizbe, ha te nem tudod megcsináni. 2-3-4k forintnál többet én semmiképp nem adnék a javításért.

(#27710) Smani válasza venember83 (#27709) üzenetére


Smani
senior tag

Meglátjuk.

20-ért milyen telót ajánlanál? 160mm-es Avid bb5-s fékeim vannak.

(#27711) venember83 válasza Smani (#27710) üzenetére


venember83
nagyúr

Valami Rock Shox Dart2-t, de inkább spórolnék kicsit s vennék harmincért egy Rock Shox Torát.

(#27712) Smani válasza venember83 (#27711) üzenetére


Smani
senior tag

Rock Shox Dart2 nekem elég lenne.
Hol lenne célszerű megvenni?

(#27713) venember83 válasza Smani (#27712) üzenetére


venember83
nagyúr

Bikemag apró, testbike bolha, boltban húszért nem kapsz.

(#27714) Smani válasza venember83 (#27713) üzenetére


Smani
senior tag

Ajjaj. Használt cuccok. Félek. Majd kiderül.

(#27715) Doki-HUN1978 válasza Vasinger! (#27704) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nagyok vagytok srácok! :R :C

Majd menet közben finomítunk rajta, de szerintem indulásnak jó lesz...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27716) fpeter07 válasza Vasinger! (#27707) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem nem, mi mást ajánlhatnék, mint a saját gumimat? :D

(#27717) Bandi18


Bandi18
tag

(#27718) szki válasza Vasinger! (#27704) üzenetére


szki
őstag

Frankó! Ügyesek vagytok! :R
A holkerekparozzak.hu-n vannak hasznos tanácsok a karbantartáshoz, vásárláshoz: [linkek mazsolázni]

[ Szerkesztve ]

(#27719) ludsimon válasza Bandi18 (#27701) üzenetére


ludsimon
veterán

Keleti, bicikliút Stadionok felé, aztán ott a bicikliút Könyves Kálmánon, aztán lefordulsz Lágymányosi előtt a Soroksári útra.

undefined

(#27720) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Holnap jön valaki Balaton felé?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27721) ludsimon válasza Vasinger! (#27704) üzenetére


ludsimon
veterán

Még valami!
Klikk

undefined

(#27722) venember83 válasza Smani (#27714) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem biztos, hogy használt. Van, aki megveszi a bringáját s rögtön cseréli a telót, ami így kvázi új.

(#27723) Bandi18 válasza ludsimon (#27719) üzenetére


Bandi18
tag

Köszi :)

(#27724) rétisün válasza belaazallat (#27720) üzenetére


rétisün
veterán

én biztos nem....keresztedzésként sörcipelős kirándulás lesz a program.

Ludsimon: trekkinggel. 2 g-vel..... :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27725) Vasinger! válasza ludsimon (#27721) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen ez is benne van, a stílusok végén és a kressznek is van ott hely, az a legutolsó menüpont, csak kéne valami jó linket találni, vagy egy leírást.

(#27726) D.Orion


D.Orion
veterán

No hazaértem. Nem lett csak egy 30km-es kör, és a telóm is lemerült menet közben. :W

Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudnék hatékonyan edzeni az emelkedőkre? És milyen fokozatokban érdemes azokat megtámadni és felküzdeni. A közepes és rövid emelkedőkkel nincs nagy bajom, bár 500-700 méter kapaszkodás után azért ott is kapkodom a levegőt. Igazából a meredek rövid emelkedőkkel van bajom. Egyszerűen gyorsabb áttéteken nem tudom hajtani a pedált, lejjebb váltva meg úgy érzem mintha nem is dolgoznék. Egy-egy sebesség között is akkora különbség van erőkifejtésben, hogy ezt én már nem is értem.
Pl. ahol 3/9-ben alig bírok(10km/h alatt) menni, ott 3/7-ben már 15-18km/h, de 3/6-ban már nem tudok tovább gyorsítani, mert egyszerűen az már olyan könnyű, hogy abban fáradok el.

Hogyan tudnék erre edzeni?

Érdekesség: Sukorónál jöttem le az emlékműtől és hegyről lefele útban volt egy autós, de azért megelőzni mégsem akartam. :N Papika és mamika 50km/h alatt haladt ott ahol 90km/h a megengedett. :(

(#27727) venember83 válasza D.Orion (#27726) üzenetére


venember83
nagyúr

Mit írtam neked a napokban? Menj hosszabbakat, hogy a keringési rendszered és a tüdőd szokja a bringázást, szokja az igénybevételt. Aztán közben megismered, hogy neked mi a praktikusabb dombon felfelé, megszokod a biciklit, és rájössz, hogyan érdemes felmenni a most még problémás emelkedőkön. :)

(#27728) fpeter07 válasza D.Orion (#27726) üzenetére


fpeter07
veterán

Én 6 km/h-val is elvagyok emelkedőn. Tudnék gyorsabban is menni, de nem akarom magam az igazán meredek előtt feleslegesen fárasztani.

Most néhány nap pihi, amúgy is beteg lettem.

(#27729) D.Orion válasza venember83 (#27727) üzenetére


D.Orion
veterán

Oksa mester megfogadom, ha holnap nem esik, akkor csatlakozom öcsémhez. Ő egy Balaton kört tervezett magának. Innen Fehérvárról indulnak a haverjaival. Félek, hogy a kis 18-20 évesek le fognak hagyni az MTB-vel, mint valami triciklist.

fpeter07: Volt olyan emelkedőm ma amin szégyen szemre majdnem leszálltam már. Enyhén olyan érzésem volt mikor kiegyenesedtem, hogy hátra akar dőlni a bicikli. :DDD

Ruha: Kéne vennem valami nagyon egyszerű nekem alkalmi tekerőnek való ruhát. Ma ez a sima öltözet nem igazán jött be. Tudom, hogy a másikban is izzadnék, mint a ló, de azért mégis. Ez normális utcai ruha, nem arra találták ki, hogy biciklizéssel "szétszedjem". Decathlon vagy Hervis-ben gondolom találok már ilyen egyszerű nekem megfelelő ruhákat.

[ Szerkesztve ]

(#27730) Motaba78 válasza D.Orion (#27729) üzenetére


Motaba78
őstag

Szia

legolcsóbban használt ruha kereskedésben nézz szét, valamilyen mez után, kerékpáros vagy foci mez felső, gatyát esetleg hervisbe vagy dechatlonba.

(#27731) rii válasza Vasinger! (#27704) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon ottvagytok!!! :)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27732) Ati3120


Ati3120
tag

Ma este egy furcsa anomáliát tapasztaltam az evado 2.0-n , lefelé akartam váltani a baloldali kar 5.-ben volt és a jobboldal meg 3.-ban leakartam váltani eggyel kisebb tányérra mikor össze vissza ugrált a sebbegések között és volt amikor nem is tudtam eltekerni a pedált úgy 50 méteren belül kétszer ,amikor végre betalált azt vettem észre hogy nehezebben lehet eltekerni a pedált kb.30%-kal az összes fokozaton .Mitől lehet ez ?

(#27733) venember83 válasza Vasinger! (#27704) üzenetére


venember83
nagyúr

Véleményem szerint a fékek minőségsorrendjét mindenképpen töröljétek, mivel mindegyik márka több típussal rendelkezik, nem lehet összehasonlítani ezeket márka szinten. Sok szerelőnél is pl. rendkívül szubjektív a megítélés és csak ezt vagy csak azt dicséri, ezért butaság ez a sorrend. A napokban még átolvasom s megírok még 1-2 észrevételt.

(#27734) Vasinger! válasza rii (#27731) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi! :)

Én most értem csak haza, azt hittem, hogy 10 után már nem lesz dög meleg, a szar nincs :D

Látszik, hogy nagyon elszoktam a nightride-tól, sokkal jobban kell koncentrálni, mint nappal és úgy érzem, hogy a lámpám sem elég, de még az is lehet, hogy nem volt eléggé felöltve az elem...

Frissítettem az 1. hozzászólás KATT, de még elfogadnánk pár segítséget, eddig csak rii segített idáig :(

venember83:

Oké! :R Esetleg csak egy top 5 fék márkát beleírni, sorrend nélkül?

Ati3120:

Szerintem leesett a lánc a helyéről. Nem görbült el a lánc valamelyik szeme? Nekem volt már hasonló esetem?

[ Szerkesztve ]

(#27735) venember83 válasza Vasinger! (#27734) üzenetére


venember83
nagyúr

Persze, a felsoroltakkal nincs baj, csak sorrend ne legyen köztük.

27737: Most csak átfutottam s erre figyeltem fel.

[ Szerkesztve ]

(#27736) Ati3120


Ati3120
tag

Lehet hogy elgörbült nem láttam így a sötétben,(holnap az lesz az első hogy megnézem) miután ez megtörtént valóban ledobta a láncot most előszór 4hét után :((( egyébként ha ez az eset áll fent akkor lehet cserélni csak lánc szemet vagy mindenképp egy komplett láncot kell venni ?Vagy esetleg az okozta hogy 1 láncszemmel kevesebb van most fent barátom javaslatára .

(#27737) hoffman_ válasza venember83 (#27733) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Telóknál is elég nagy az átfedés, nem csak a fékeknél :U Amúgy ha az OFF részek ki lesznek bővítve, meg kicsit pofozgatjuk, fejlődik, akkor egész jó lesz szerintem.

plusz:

Mit érdemes enni, inni ahhoz, hogy fejldőjek?

Ide van egy jó revomag cikk, illetve fentebb lett linkelve, azt hiszem ludsimon-nak három darab link, egy cikk sorozat valami body-bulider oldalról, nekem jónak tűnt nagyon.

SPD pedál vs. platform

Ide is van sok-sok leírás, és hsz már a topicból.

Mi szükséges a bringára ahhoz, hogy a rendőr ne tudjon belénk kötni?

Ez is le lett írva, össze lett szedve nagyon jól, egy hsz-ben, nem rémlik, talán dqdb, vagy Jorus volt.

Sajnos kikeresni nincs jelenleg időm, lakásfelújításból jövök, reggel megyek vissza, meg még vizsgázzak is, élni is fáradt vagyok, de a lényeg, hogy a topicban már nagyon jól össze vannak szedve, csak meg kell keresni.

mod@venember: Tiszta sor :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27738) hoffman_ válasza hoffman_ (#27737) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na, egy kicsit azért belemásztam, ezeket tudtam, hogy gyorsan megtalálom.

Étkezéshez: Revomag, + builder.hu cikksorozat: [1], [2], [3]

Bringa-felszereltség kontra rendőrök: [link] - ez közel 2 éve lett leírva, nem tudom, hogy azóta változott-e érdemben valami, ezt le kéne ellenőrizni.

A zárkérdést megpróbálom összefogni és lekörmölni, hogy ha van rá igény, az összes kapcsolódó hsz-t legalább háromszor átnyálaztam a topicban - de ezt csak a jövő hétre tudnám prezentálni, ha rendesen megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27739) Vasinger! válasza Ati3120 (#27736) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem feltétlenül. Nekem csak 1 szem görbül el úgy, hogy, picit nehezebben mozgott már, de ez épp elég volt, mert 9 sebesség volt hátul és oda-vissza ugrált. Ki kellett csak egyenesíteni és már teljesen oké.

Vagy esetleg az okozta hogy 1 láncszemmel kevesebb van most fent barátom javaslatára .

Hát, nem tudom. Nem hinném. Nem tudom mitől lehetett, mert nekem vadi új láncom volt és bár én is kiszedtem pár szemet, de azt a bicikli boltban javasolták.

hoffman_:

Igen, valóban sok az átfedés, de valamilyen rangsort ott mégis jó lenne felállítani, mert eléggé nagy az ugrás egy Fox és RST között. Ezt meg egy kezdő bringás nem biztos, hogy tudja, max ha az árakat nézi :D

Igen, tudom, hogy valahol össze vannak ezek írva amiket írsz, de fogalmam sincs, hogy hogyan keressek. Ezért kéne egy kis segítség, hátha valaki emlékszik rá pontosan.

(#27738) Már írom is :R

[ Szerkesztve ]

(#27740) Ati3120 válasza Vasinger! (#27739) üzenetére


Ati3120
tag

Meg néztem nem bírtam ki :) ,szemmel láthatólag nincs görbült láncszem de ezt még holnap nappali fénynél is ellenőrzöm ,viszont amit észre vettem hogy mintha a hátsó fogassorba lenne egy minimális oldalra mozgás bár lehet hogy idáig is volt csak nem vettem észre és csak akkor látom ha tök gyorsan tekerem hátra felé a pedált álló helyzetben .

(#27741) hoffman_ válasza venember83 (#27628) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Gyááááj, nagyon durca! Őrültek. Lenyűgöző :R

mod:

Plusz brutál jó monti! Recon, XT váltás, integrált SLX, XT tárcsafék, 150k! :Y

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27742) gooool


gooool
őstag

Na meglesz olcsón az első Shimano hajtás, helyi üzletben tudnak hozni, Shimano patentszemes lánccal.
Kormánycsapágy kicserélve, azzal sem lesz gond jó ideig.

Érdemes egyúttal a hátsó noname váltót is lecserélni Shimanora?

Üdv, Balázs

(#27743) hoffman_ válasza hoffman_ (#27741) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Basszus. Srácok, miért ilyen olcsó ez a bringa?? Ez boltban újonnan 300 körüli, lazán. Rohadtul nem kéne, nagyon-nagyon nem tenne jót, és nagyon nem szabad, de ez olyan jó vétel, hogy nem szabad kihagyni, és lehet, hogy meg tudnám venni. Basszus :F Idővel(1-2 éve) egy fully váz, és a világ végére is elvinne. Nem tudom, hogy fontolgassam-e, hogy megveszem, bakker :(

mod: Bár elnéztem, a fékek csal 445-ösök, nem XT-k, csak a tárcsák - de még így is szuper, nyilván.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27744) szentkuti11 válasza hoffman_ (#27743) üzenetére


szentkuti11
addikt

Korrekt konfig ennyiért. Én is SLX hajtást használok. De szerintem nem irreálisan olcsó. Nem árulni akarja, eladni. Persze nem árt alaposan átnézni, és adásvételit írni.

Ez a kormányvégi két kis szarv basszus. Ízlésficam. Én is használtam ilyet egy hétig, de még emelkedőzésben sem segít.

[ Szerkesztve ]

(#27745) Vasinger! válasza hoffman_ (#27743) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem vedd meg, ha jó a méret és ki tudnád használni. Ennyiért jó vétel, már csak azért is mert tényleg jó állapotban van, legalábbis a leírás és a képek alapján.

(#27746) D.Orion válasza hoffman_ (#27743) üzenetére


D.Orion
veterán

Ilyenkor örülök, hogy nekem a 21"-os váz is majdnem kicsi. :DDD Így nem fáj a szívem ha ilyet látok.
Jelenleg a nyeregcső 15mm-el a minimum határtól van kihúzva, így is le tudom tenni egyik oldalt simán a lábam, igaz nem teli talppal, de stabilan. És nem kell leszállnom a nyeregről, ha tekerek(talppal), akkor meg majdnem teljesen nyújtva van a lábam.

(#27747) hoffman_ válasza D.Orion (#27746) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A 186 centimhez nekem se a 18" a legoptimálisabb alapvetően. Áh, nem tudom.

Vasinger, szentkuti:

Az a baj, hogy egyetemistaként elég nagy luxus, hogy egyáltalán elgondolkodhatok azon, hogy megvegyem-e. Az is tény, hogy a következő két évem mondjuk megérezné... Nem éheznék, de inkább tartalékolni, meg spórolni kellene. Viszont egy ilyen kaliberű bicaj, amit én szeretnék, az mindenkor legalább 150 lesz, ez meg jócskán(tízezrekkel) a használtpiaci ára alatt van, ha tényleg jó az állapota.

Nem tudom, erre alszom még párat, aztán ha még meglesz, akkor meglátjuk. Mindig van jó vétel 150 ezerért, de azért ilyen felszereltség nem jött még szembe velem 200 alatt, pedig egy éve már megint rendszeresen nézem az aprót.

Arról nem is beszélve, hogy ha kiadok erre pénzt, az érdemi használathoz egy bukó is kell, ez legalább 5k, egy pedál, ami legalább 3-4k(spd, persze, majd...), ez a minimum felszerelés.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27748) Vasinger! válasza hoffman_ (#27747) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez szerintem el is dőlt. 186 centihez kicsi az a váz.

[ Szerkesztve ]

(#27749) Chosen válasza hoffman_ (#27747) üzenetére


Chosen
addikt

Kb ugyanilyen magas vagyok pont, de én 20" alá nem mennék. Már kicsinek érzem. Korábban 21"-esem volt, most 20"-esem van.

[ Szerkesztve ]

(#27750) rii válasza hoffman_ (#27738) üzenetére


rii
nagyúr

étkezéshez még: Sárga Kapszula ... itt láttam a PH!-n

hiteles könyv, egy olyan szerzőtől, aki nem nyerészkedés miatt írta meg, hanem mert addig verték a tőle sok-sok tanácsot kapó egyének a fejét, hogy végülis rávette magát ...
stílusa nyers, kemény, kíméletlen, őszinte

nekem azért volt mérföldkő ez a könyv, mert azt kaptam meg, amire még régóta vágytam .. a hifi, a mikro, a fúró után végre itt az emberi test felhasználói kézikönyve, használati utasítása is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.