Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) venember83 válasza amargo (#27946) üzenetére


venember83
nagyúr

Ilyen van, szeretem. Mondjuk sok kilométert még nem nyomtam bele, de egy versenyt pl. már igen, jó, kényelmes, hatékony. Csak drága. A Sport MTB olcsóbb, nagy különbség merevségben nincs a kettő között, annyi, hogy a Sport csak tépőzáras, míg a Compon van egy csat is, amivel még használható, ha a tépőzárak elfáradnának idővel.

ludsimon: Úszótanfolyam. Nem szégyen jobbaktól tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#27952) rétisün válasza ludsimon (#27947) üzenetére


rétisün
veterán

ha tényleg komolyan gondolod, akkor ne sajnáljrá még egy kis(?) pénzt, és vegyél normális úszásleckéket valaki hozzáértőtől.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27953) amargo válasza venember83 (#27951) üzenetére


amargo
addikt

Akkor megkérdezném, hogy az orra mennyire kemény? Mert a Tahoban szerettem azt, hogy volt rajta egy kemény borítás. Erdőben volt, hogy egy benézett kanyar és egy rönk lenyomta a lábam az spd-ről, így mindenképpen valami masszívat nézek.

Továbbá ezek a szellőzések milyenek? A Taho-val télen nyáron elvoltam.. télen vastag zoknit vettem fel annyi.
A sport-ot is megnézem majd az üzletben.

salieri. Bár én egy könnyebbet viselek - Canyon II, de más világ az tény. Elégedett vagyok vele, pedig Lowa, Asolo, TNF is színesíti a kínálatot :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27954) venember83 válasza amargo (#27953) üzenetére


venember83
nagyúr

Eddig leginkább melegben használtam, megizzadt benne a lábam, de persze ez sokat nem jelent. Nem tudom, milyen lenne hűvösebb időben. Elég kemény az orra, van benne tartás rendesen.

(#27955) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

mai tura Visegradra: [link]
szerencsere a beigert esobol csak kb. negyed orat kaptunk, vegig jo ido volt.. tempo ilyen nagymamisra sikeredett, egyik utitarsunk sajna nem nagyon birta..

in asm we trust

(#27956) amargo válasza venember83 (#27954) üzenetére


amargo
addikt

Köszi!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27957) salieri. válasza amargo (#27953) üzenetére


salieri.
őstag

Így van a legjobb cuccok! :C

(#27958) ludsimon


ludsimon
veterán

Hát akkor lemondok viszont az úszásról, mert nekem nincs pénzem 15-20k ++-t úszótanárra kifizetni. :(((

ELSŐ HSZ-be ez is mehet:
Budapesti kerékpárút térkép

undefined

(#27959) venember83 válasza ludsimon (#27958) üzenetére


venember83
nagyúr

Te azt hitted, hogy bemész, aztán úszol, miután megnézel egy youtube videót? :DDD

(#27960) ludsimon válasza venember83 (#27959) üzenetére


ludsimon
veterán

Valamennyire tudtam úszni, csak nem ment a technika és utána meg fogták és ezek a b**ik ledózerolták azt a jó kis uszodát a Bosnyák téren, pedig ingyen jártam oda 1 évig. :O :O :O

Igen, azt gondoltam megnézem és profi úszó leszek, érteem?! ;] ;]
:DD
Olyan mint a biciklizés, nem? :DDD

undefined

(#27961) Gery15 válasza venember83 (#27923) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm, mihelyst elnyüvöm a mostaniakat ilyet fogok venni majd. Bár a vélemények megoszlanak... de úgy gondolom mindenképp jobb, mint ami most van meg ezért ilyen áron ne várjak jobbat. Amire én használom a kerót szerintem simán elég.

HyperX

(#27962) Cathfaern válasza csabi94 (#27939) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor még szerencse, hogy nem Kalenjit vettem :Y Oda tartottam, de intersport útba esett, mondom megnézem mi van ott, és szimpatikus lett az egyik Sigma, és elhoztam... az ég világon semmi baja, sose mutatott még hülyeséget, pedig ez elvileg nem is kódolt... Igaz mifelénk nagyfeszültségű vezetékek sincsenek.

Xantomas:
Igazából szimpatikus ez készenlétisek központja, a porrá alázás engem nem zavar, ha tudom, hogy nem szórakozásból megy, hanem eredményt is hoz... :) Csak az a kár, hogy innen az osztrák határ mellől problémás lenne oda eljárni :(

(#27963) Syd69 válasza csabi94 (#27937) üzenetére


Syd69
aktív tag

Pulzusmérő óra: nekem van egy full alap POLAR-om ( az akkori legolcsóbb)

Három éve használom. Se bevizezés se egyéb praktika, csak felrakom és GO!

Eddig egyszer mért baromságot (pár másodpercre 210-es pulzusértéket írt ki), a többi kb jó vagy hihető.

Alma

(#27964) Syd69 válasza amargo (#27946) üzenetére


Syd69
aktív tag

Taho nekem 2 éve hibátlan (na jó kopik)

Gyanús, hogy ebben a kategóriában kell keresgélned szerintem.

Hol van abban fog?

Alma

(#27965) ludsimon


ludsimon
veterán

Ha Shleck már ott se tud nyerni, ahol elvileg nyernie kéne akkor sehol nem lesz Tour de France-n :D
[link]

Szerk.:

Ez viszont tök frappáns :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27966) amargo válasza Syd69 (#27964) üzenetére


amargo
addikt

A talpa bütykös/fogas, lehet van rá valami szakszerűbb kifejezés is, de úgy gondolom a fog kifejezés megállja a helyét.
Én is ebben néznék szívem szerint, shimano sh-mt42 is tettszene még.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27967) fpeter07 válasza ludsimon (#27947) üzenetére


fpeter07
veterán

Sheldon is otthon tanult meg úszni. Szerinte az elmélet átültethető a gyakorlatba.

Én egy kis méretű medencét nem tudok többször átúszni. Mellúszásban egyszerre csapok a lábammal és a kezemmel. Tudom mi a hibám, de ritkán vagyok éves szinten vízközelben. Ja és megfelelő izmok sincsenek meg hozzá.

(#27968) TripleB válasza venember83 (#27951) üzenetére


TripleB
senior tag

Már mindkét csatot cseréltem.Aztán elengedte a csat alatti varrás magát. Most a sarkát szakítottam le, beleakadt a nagy lánctányérba. :-(

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27969) ludsimon


ludsimon
veterán

Azért megkérdeztem email-ben, hogy van e ilyesmi lehetőség, vagy mit tanácsolnak.

undefined

(#27970) rétisün válasza fpeter07 (#27967) üzenetére


rétisün
veterán

asszem sheldon nem a legjobb példa :DDD :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27971) amargo válasza ludsimon (#27958) üzenetére


amargo
addikt

Letekersz a Velencei tóra és elkezdesz úszni, nyár végére meg ismerősöket szerzel/utánajársz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27972) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#27965) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Vagy majd pont akkor lesz ott, azért nincs most ott...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27973) venember83 válasza TripleB (#27968) üzenetére


venember83
nagyúr

Csupa jó hír, kösz. :D No mindegy, ha nem bírja a cipő 3 évig legalább, következő ismét Shimano lesz.

(#27974) Cathfaern válasza ludsimon (#27969) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ha tudsz úszni, csak némi plusz tanács, segítség kéne, az olcsóbban is megúszható. Vagy ha tudsz ismerőst szerezni, akkor az alap dolgokat könnyen el tudja már mutogatni.

Amúgy ha már úszás... sajnos elég sokat ülök gép előtt, plusz a bicikli sem épp vállazító sport, szóval kezd rakoncátlankodni a vállam (főleg a jobb). Jól sejtem ha eljárnék úszni, az javítana ezen? Főleg hátúszásra gondoltam, ott azért rendesen meg vannak mozgatva a vállak.

(#27975) TripleB válasza venember83 (#27973) üzenetére


TripleB
senior tag

Ez még a régebbi széria, van már pár éves. :-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27976) venember83 válasza Cathfaern (#27974) üzenetére


venember83
nagyúr

Mivel tehermentesíti a gerincet és kellően megmozgatja a gerinc melletti izmokat, igen, nagyon jót tenne.

(#27977) ludsimon válasza Cathfaern (#27974) üzenetére


ludsimon
veterán

Eljössz az uszodába?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27978) csabi94 válasza ludsimon (#27977) üzenetére


csabi94
őstag

:DDD :C

(#27979) ludsimon válasza csabi94 (#27978) üzenetére


ludsimon
veterán

Úgy értem megtanítani úszni, tanácsot adni elméletben és megnézni, hogy úszok és kijavítani.
Mi ebben a vicces? :F

Kit kéne keressek?

#27980
Jaa, oké :)

dqdb:
Ééén vagyok write only? Olvasd el mit írt a kolléga.
Vagy szerkeszd át egy .-ra ezt a hozzászólást. :DDD :C

Úgy már értem. Azt nem figyeltem honnan valósi, én meg voltam róla győződve Budapesti.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27980) csabi94 válasza ludsimon (#27979) üzenetére


csabi94
őstag

Hát csak ahogy toborzod itt az embereket. Jóindulatú nevetés volt. :)

(#27981) dqdb válasza ludsimon (#27979) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mi ebben a vicces?
Az, hogy mennyire write-only vagy :U

-17 hozzászólás (vagy Cathfaern előző hozzászólása), és helyből kiderül, hogy több száz kilométerrel nem budapesti.

Nem szerkesztem át egy pontra a szöveget, számomra a fenti ok miatt "vicces".

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27982) szki válasza Cathfaern (#27974) üzenetére


szki
őstag

Az úszás macerás (uszoda, v. strand felkeresése, öltözködés, dtb). Javaslom az otthoni gimnasztikát. Meg kell tornáztatni a vázizmokat!
Szerk.: sokat, és jól úsztam korábban, tehát van tapasztalatom.

#27979) ludsimon: Már kaptál tanácsot, hogy úszótanfolyamra jelentkezz. Nem csak az 5 éveseknek tartanak tanfolyamot.

[ Szerkesztve ]

(#27983) belaazallat válasza Nyugdíjas (#27910) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem egy ilyenem van: [link]
Az általad leírt probléma nem jelentkezik. Igen izzadós a lában, de még a mostani nagy melegben sem izzadt meg a 180km-alatt, és 7 fokban sem fázott benne a lábam.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27984) Nyugdíjas válasza venember83 (#27951) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem a sport van. meg csak pár hónapos, de remélem nem tervez elfáradást... Nem örülnék.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27985) Chosen válasza venember83 (#27884) üzenetére


Chosen
addikt

Leszedtem a karokat, nem láttam a pillanatot amikor lejött sajnos, így nem tudom, azonos lyukban voltak-e, de visszatettem mindkettőt a középsőbe biztos ami biztos. Alatta csont száraz volt, az első karok nehezen is jöttek le emiatt, de jó alaposan megtísztítva és bezsírozva tettem vissza őket, plusz a rugó és fékbetétcsavarok is kaptak egy kis WD40-et (azok is be voltak állva). Az első karoknál úgy tűnik működik a dolog, állítócsavar ki vagy beviszi ha kell, de a hátsónál továbbra sem mozdul alaphelyzetben, talán csak minimálisan. Hozzá kell tennem, hogy az állítócsavarokon is ugyanaz a szennyeződés van, mint ami a beállt karok alatt volt, lehet, hogy oda is kéne egy kis WD40?

Feltehetőleg azért vannak ennyire beállva ezek a dolgok, mert a tengerentúlról érkezhetett a bringa, minden apróbb helyen rozsda foltok vannak (csavarok, stb) , amit sós tengeri levegő okozhatott, mivel eső károkat nem fedeztem fel rajta. Ennek fényében mire érdemes még ránézni amit károsíthatott a levegő? (Persze nem biztos, de erre utalnak leginkább a dolgok)

(#27986) ludsimon válasza szki (#27982) üzenetére


ludsimon
veterán

Sajnos nekem pedig ez a tapasztalatom! Kb 15 uszodát nyálaztam végig és egyetlen 1 hely volt felnőtt oktatás az is valami 24ezerért! :Y
De utánajárok, írtam mail-t ennek az 'itteni' uszodának.

undefined

(#27987) salieri. válasza Chosen (#27985) üzenetére


salieri.
őstag

A WD40 kimossa a zsírt, drága is és semmire sem jó :)
Ja de igen, Thinkpad fedlapot tisztítani

(#27988) Chosen válasza salieri. (#27987) üzenetére


Chosen
addikt

Beállt csavart nem igen szedek ki mással. Egyébként csak zsír van vagy WD40, olaj out of stock jelenleg.

mod: motorolaj van.

[ Szerkesztve ]

(#27990) Chosen válasza salieri. (#27989) üzenetére


Chosen
addikt

Zsírozás előtt használtam csak (és le is töröltem a zsírozandó felületekről), plusz ugye a rugóhoz fújtam be egy kicsit, ahová mást amúgy esélyem sincs eljuttatni.

Tehát mit kellene használnom, mit csinálhatnék még, hogy az állítócsavar tegye a dolgát? Mi lehet még a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#27991) Cathfaern válasza szki (#27982) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából szeretek úszni, uszoda közel van, úszáshoz lenne ismerős is (akinek úgy amúgy jót tenne a mozgás, csak nehéz rávenni), szóval szól mellette pár érv :) Ellenben otthoni gimnasztikával az a baj, hogy panelben lakok, és nem túlzok, de ahhoz is megfelelő helyet kell keresnem, hogy egy karkörzést elvégezzek :( De ha tudsz esetleg adni valami linket ahol vázizmokat megmozgató gimnasztika gyakorlatok vannak, azt megköszönöm :)

ludsimon:
Szerintem ne neten és csoportos tanfolyamokat nézegess, mert az tényleg nem lesz normális áron. Szerintem célszerűbb lenne kiválasztani egy szimpatikus uszodát, és ott utánaérdeklődni a lehetőségeknek. Ha nem eddzésszerű oktatást akarsz, csak hogy pár órában mondja el valaki az alap úszásformáknál mire kell figyelni, meg első pár alkalommal nézze, hogy jól is csinálod-e (a szó szerinti elméletet meg tényleg akár netről is meg lehet nézni, csak az kell, hogy valaki nézze, hogy jól is alkalmazod-e), akkor bőven ez alatt meg lehet úszni szerintem. Mert azért ha jól értem úszni azért tudsz, csak a szabályos úszás nem megy.

(#27992) Xantomas válasza fpeter07 (#27967) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem esett le, hogy hogyan jön ide Sheldon Brown... Aztán koppant. :C

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27993) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A múltkori, fellelkesült kirohanásom... most már csak 135 ezer, a 150-ről...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27994) Chosen válasza hoffman_ (#27993) üzenetére


Chosen
addikt

Úgy látom a tulajáé az első vélemény itt:[link]

(#27995) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Heti Rapha.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27996) ludsimon


ludsimon
veterán

Srácok!

Lenne egy fontos kérdésem!
Csináltam még anno egy tesztet, mielőtt sportolni kezdtem volna.
Akkor a legalacsonyabb mért nyugalmi pulzus 54 bpm volt februárban.
Ugyan azzal az eljárással és órával, mindent ugyan úgy mértem ma reggel szintén.
Most a legalacsonyabb mért nyugalmi pulzusom 42 bpm volt.

Mit jelent ez egészen pontosan?
Mennyivel fejlődött az érrendszerem és a szívem?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27997) rétisün válasza Xantomas (#27992) üzenetére


rétisün
veterán

sztem fpeter másik sheldonra gondolt..... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27998) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Még év elején néztem, hogy majd ez jó lesz esetleg itt.
De nem lett belőle semmi mert idén nem tudok edzeni versenyre meló miatt úgyhogy lemondtam róla.

- Mindenki hazudik! -

(#27999) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez egy érdekes cikk így kora reggel.. :Y
Tényleg, én még nem is hallottam biciklis sportolót (NEM ÉL!) szívinfarktusban meghalni.

undefined

(#28000) amargo válasza amargo (#27971) üzenetére


amargo
addikt

Velencei-tó, ejj..

Cathfaern: Vagy használj gumiszalagot
Még kis füzetet is kapsz hozzá, de létezik videó is, amin bemutatják, de akár én is leírhatok olyat gimnasztikát, amit elsőnek megcsinálva másnap mozogni alig bírtam. Barátomnak mutatta gyógytornász miután kiugrott a válla.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.