Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) rii válasza Vasinger! (#27500) üzenetére


rii
nagyúr

szervizeléssel kapcsolatban is lehetne a försz post-bn pár dolog ... mi az amire mindg figyelni kell,szinten tartani, olajozni, tisztítani ... lánc, teleszpók

topik átnézésében csak erre gondoltam ;-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27502) sanzi89


sanzi89
addikt

Országúti fékhez lehet használni V fék kart? Illetve milyen olcsó, de használható féket ajánlotok? Most van rajta egy ezer éves szar, de fékerő kb nulla. Valami ilyesmi?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27503) sanzi89 válasza sanzi89 (#27502) üzenetére


sanzi89
addikt

Illetve mi a különbség az "országúti fék" és a "patkófék" között?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27504) rétisün válasza sanzi89 (#27503) üzenetére


rétisün
veterán

a régebbi, egyforgáspontos fékeket szokták patkóféknek hívni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27505) Jorus válasza salieri. (#27494) üzenetére


Jorus
nagyúr

A legviccesebb szavak az "angol gyártmányú", az "eredeti" és az általad is említett "magas minőségű". :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27506) Jorus válasza rii (#27499) üzenetére


Jorus
nagyúr

Plusz 65.000+ post az archívumokban is van. :)

Az ötlet jó, és nem szeretném elvenni a kedveteket, de erősen le kellene szűkíteni, hogy mit is szeretnétek belefoglalni, mert nagyon szerteágazó, gyorsan változó és nagyon sokrétű a téma, amit fel szeretnétek ölelni. Elég, ha csak arra gondolunk, hogy hányféle "szakág"-ról, kategóriáról beszélünk manapság. Nagyjából olyasmi feladatnak tűnik így elsőre, mintha vki össze szeretné foglalni egy postba a PC-t érintő összes aspektust (alkatrészek, gyártók, típusok, felhasználási területek, teljesítmény, szerelés, összeállítás, stb.).

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27507) sanzi89 válasza rétisün (#27504) üzenetére


sanzi89
addikt

Van egy régi országútira hajazó bringám, ami utcai bringának van átalakítva, normál kormánnyal. Azon van ilyen ezer éves patkófék, hozzá valamilyen műanyag, szar fékkar, és így egyben a fékerő kb 0. V-fékben otthon vagyok, de ugye olyat meg nem tudok rátenni. Tudnál ajánlani valami olcsó, de elfogadható alternatívát mondani országúti fékhez, de egyenes kormányhoz? :U

Lényegében ez az egy dolog, ami miatt nem vagyok kibékülve a bringával.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27508) rétisün válasza sanzi89 (#27507) üzenetére


rétisün
veterán

először is mérd meg, mekkora benyúlású fék kell. mivel régi bicaj, valószínűleg a most használatos outi fékeknél hosszabb benyúlású (47-75 mm) és ha lehet, kétforgáspontos legyen.
fékkar: nem tudom, mekkora bovdenhúzású fékkar kell egy ilyen régebbi fékhez, de sztem egy v-fékhez való fékkar jó kell legyen, a v-féknek kell a legnagyobb bovdenhúzás.

konkrét típusokat nem tudok ajánlani, talán Xantomas jár erre, ő jobban otthon van ebben.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27509) venember83 válasza Jorus (#27506) üzenetére


venember83
nagyúr

Számomra már pl. a Milyen SSD-t vegyek topik első hozzászólása is túl hosszú volt. :U Inkább lemondtam egy SSD beszerzéséről a laptopba. :DDD

(#27510) hoffman_ válasza venember83 (#27509) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen? Plazmában jártál már? :DDD És én ezt végigolvastam, kétszer is, vásárlás előtt :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27511) rétisün


rétisün
veterán

a múltkori kárfelmérésből kimaradt (talán látszik)

kedden tűnt fel, hogy nem igazán jól működik a 42/27 (addig ugye nem használtam) jobban megnézve a váltótartó fül is hajlott egy kicsit befelé.....

....és hogy azért egy rossz hírrel ne kelljen beérnem, még 2 hét táppénz, és mégis ki kell majd venni a drótot a kulcscsontból....

:O :O

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27512) rétisün


rétisün
veterán

de azért jó hír is akad, 5 perce jött e-mailben:

"SOS kellene a váz! Pénteken jön a futár érte és cserélik!"

:))

mod: az éremnek két oldala van.....a mai bringázásnak lőttek. :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27513) Packersbay


Packersbay
tag

Hétvégén megint élénk északi szél, de örülök én ennek,pont amikor megyek túrázni :((

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27514) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne hozzátok, hátha találkozott már valaki közületek agyfékkel/dobfékkel/rollerfékkel, ahogy nevezzük.
Nekem egy ilyen van a régi bicómon, valami Shimano cucc.
Elég gázul fog már, le kéne cserélnem. Kérdés az az lenne, hogy az újonnan kapható fékek egytől-egyig mind rámennek a régi helyére? Illetve házilag ezt ki lehet cserélni vagy szaki kell hozzá?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#27515) rii válasza rétisün (#27511) üzenetére


rii
nagyúr

aztkurvaa .... volt 3 kulcscstontörésem, de ehhez képest az semmi, .... mint amin Te most átmész

csak fel van fogatva a karod? gondolom még azóta se létwzik rögzítés .... meg nem is lehet ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27516) rétisün válasza rii (#27515) üzenetére


rétisün
veterán

már nincs felkötve, az első 6 héten volt csak. vasárnap már 8 hete lesz, hogy buktam....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27517) fpeter07 válasza rétisün (#27511) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem vagyok otthon benne, de nem jó hír, hogy kiveszik?

(#27518) rii válasza rétisün (#27516) üzenetére


rii
nagyúr

öröm az ürömben, hogy nyár elejére már cangázhatsz, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27519) rétisün válasza rii (#27518) üzenetére


rétisün
veterán

már bringáztam :B

(#27517) fpeter07: nekem ez nem jó hír, mert a doki, amelyik műtött, azt mondta, ha nem zavar, maradhat bennem. ma egy másik doki volt (aki műtött, szabadságon van) ő azt mondta, ki kéne venni....
majd kiderül két hét múlva, mit szól ehhez az "eredeti" dokim

tegnap láttalak, a posta mellett jöttél lefelé...3/4 5 körül.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27520) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

A bringámat a hétvégén sikerült szinte teljesen befejeznem, most már csak apróságok vannak hátra, de nagyobb távokra is el mernék most már menni legalább.
Kapott új váltószettet ( első, hátsó, új bowdenek, váltókarok), féket, ami immár nem műanyag, hozzá új fékkarokat, új monoblokkot, új hajtóművet, hátsó racsnit és láncot, valamint nyerget.
Így már egészen pofás, teljesen másképp is megy, lévén az első és hátsó agyat is kitisztítottam, újrazsíroztam, a hátsó kerék centírozva lett, megy utána az első is majd.

De még két egységet szeretnék kicserélni, mégpedig:
kormánycsapágy, fej és maga a kormány
illetve a gumik ( külső, belső)

Mivel ez egy régi MTB, így gondolom menetes a kormánycsapágy, de nem tudom 1 collos vagy 1 1/8-os...Hogy deríthetem ki?
Illetve a kormányfejet meg aszerint vegyek hagyományos 22,2-es vagy 25,4-est hogy milyen befogójú kormányt akarok igaz?

Gumik:
Most Continental SportContact van, de sajnos repedezik nagyon és mindkét gumin baljós szálszakadás szerűség van a peremnél.
Na most helyette EZT néztem, negyed annyi árban, mint a Conti, és egész jónak tűnik, 0,1 collal szélesebb bár, de ez nem lehet gond.
Belsőnek pedig EZT gondoltam.

Köszi a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#27521) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Elgondolkodtam, hogy jövőre lehet váltani kellene a Gepida Sirmium-ról egy cross-ra, hogy még lendületesebben tudjak közlekedni a városi rengetegben. A cross-ok mennyire alkalmasak arra, hogy hegyekben használja az ember murvás utakon? :F Illetve mennyivel alkalmasabb egy cross városi használatra, a mostani bicajomnál, ha lecserélném a bütykös gumikat?
Esetleg tudnátok ajánlani pár olyan cross bicajt, aminek a geometriája hajaz a mtb-kre, valami ilyesmire gondolok: [link]

Még egy kérdés Mostanában mintha olvastam volna itt, hogy a tárcsaféknél nem jó, ha fékezésnél visít, ez tényleg így van, és ha igen, akkor mitől van, illetve hogy orvosolható?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#27522) venember83 válasza gooool (#27520) üzenetére


venember83
nagyúr

Mérd meg a villa nyakát, annak a vastagsága számít. Ha 25,4 mm, akkor 1 colos. A külső jó a belsőhöz, és ez fordítva is igaz. Kormányfejet pedig olyat kell vegyél, ami jó a kormányhoz, igen.

(#27523) ludsimon válasza rétisün (#27512) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratula!! :C :C

Ugyan olyanra cserélik?

undefined

(#27524) rétisün válasza ludsimon (#27523) üzenetére


rétisün
veterán

majdnem biztos, hogy nem, mégis csak 2009-es bringa/váz. de végülis, mindegy, csak tényleg cseréljék. az összes alkatrész fekete, az megy minden vázhoz :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27525) ludsimon válasza rétisün (#27524) üzenetére


ludsimon
veterán

Csimpy Béla csatlakozzá' !!!444 :DD
[link]
Honnan jött egyébként is ez a név? :DDD

undefined

(#27526) rétisün válasza ludsimon (#27525) üzenetére


rétisün
veterán

csatlakoztam, legyen kit túlbiciklizni :D (ugye így a hétvégi bringázásoknak is lőttek, legalábbis sok felé nem mehetek a konával első váltó nélkül. ja, szombaton amúgy is más dolgunk lesz :DDD )

a south parkból a ritmikus csimpifonból, meg hogy egy időben a haveri körben mindenki béla volt a'la legényanya.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27527) ludsimon válasza rétisün (#27526) üzenetére


ludsimon
veterán

Én megmondom Neked őszintén, hogy nem azért hívtalak meg.
Akkor nagy baj van, ha valaki azért teker, hogy túlkörözzön valakit. :U
Én azért tekerek, hogy magamat 'nyomjam le' és sikerüljön valami vasember állóképességet összeszednem jövőre.
De egyelőre olyan szar fosnak érzem magamat, hogy el is bújok szégyenembe. :(((
3,5 - 4 hónap fokozatos rendszeres edzések után se érzek olyan nagy változást, mint mikor elkezdtem és ez engemet egyre jobban aggaszt!!! Lehet ilyen szar maradok örökre??
Pedig a célom az, hogy elérjem a 36 km/h átlagsebességet versenyen. Az lenne az álom állóképesség. A 'karrierem csúcsa'. De most, még mindig csak 24-25 átlag megy. :W
Megőrülök ez miatt.

undefined

(#27528) csabi94 válasza ludsimon (#27527) üzenetére


csabi94
őstag

Ne vicceljé' már, úgy jöttél velünk szombaton, mint a szél! Nagyon jól bírtad, komolyan. Kezdésnek ez nagyon is jó, tartsd be azt, amiket tanácsolnak/ tanácsolunk, és fejlődni fogsz.

(#27529) ludsimon válasza csabi94 (#27528) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi a bátorító szavakat! :R
Jól esik, csak valahogy ez nekem a nem elég kategória és fejlődni szeretnék már utazósebességben is.
Próbálom most már tartani ahhoz amiket írtatok endo-n. :R
Aztán remélem összejön jövőre az a bizonyos kitűzött cél.

undefined

(#27530) TripleB válasza ludsimon (#27446) üzenetére


TripleB
senior tag

Káldy Attila már párszor megcsinálta.
[link]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27531) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#27529) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha mégsem, akkor ezzel biztosan sikerül... :))

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27532) ludsimon válasza Doki-HUN1978 (#27531) üzenetére


ludsimon
veterán

Atya ég mennyibe kerül! :Y
De mi ez egyáltalán?

Állóképesség növelő vagy mi?

undefined

(#27533) venember83 válasza ludsimon (#27532) üzenetére


venember83
nagyúr

A hormon szónál kell abbahagyni a linkelt cikk olvasását.

(#27534) ludsimon válasza venember83 (#27533) üzenetére


ludsimon
veterán

Káros az egészségre? :F
Jó, de ha már +15%-al gyorsabb fejlődést érek el, már megéri nekem.

Én arra lennék kíváncsi ez az EPO mennyivel több oxigént képes szállítani, mint a normális szervezet? Tehát, hogy mennyi %-ban az elért teljesítménynövelés.

De csak elmélkedés. Én tuti nem szúrnám magamat. :N
Mással... ;]
Na jó csak vicc volt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27535) Vasinger! válasza ludsimon (#27534) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem nézz be a gyúrós topiba. Ők mindent tudnak arról, hogy mit érdemes, mit szabad szedni, vagy hogy hogyan tudnád növelni a teljesítményedet, mert ők naponta ezzel foglalkoznak eléggé intenzíven.

Áttérve az első hsz. készítésre.

Ki lenne benne akkor segíteni a készítésben? Egyedül kevés vagyok hozzá, mert sok mindent én se tudok, amiben kéne a Ti segítségétek.

Jah és ha hosszú lesz az első hsz. az se baj szvsz. majd több bekezdésre bontjuk adunk nekik címeket a jobb átláthatóság miatt és csak azt olvassa el az ember amit kell neki.

(#27536) ludsimon


ludsimon
veterán

Megtaláltam
[link]

EPO segítségével a hematokrit szint könnyen beállítható éppen az engedélyezett határérték alá, ami tudtommal nőknél 47 %, férfiaknál 50 %.
Fontos is, hogy jól be legyen állítva, mert egy bizonyos határ fölé növelése az élettel összeegyeztethetetlen, a szív alvás közben megáll. A határ egyéni, mikor kiderül, hogy túllépték, már nincs visszaút. A nyolcvanas évek második felében, mikor még nem végeztek hematokrit szint vizsgálatot a doppingellenőrök, 18 európai profi kerékpáros halt meg ilyen módon.

Az EPO drámai állóképesség növekedést okoz. Egy norvég tanulmány szerint (Birkeland et al. 2000) egy sportoló maximális oxigénfelvevő képessége, ami durván arányos a hosszútávú futósebességgel, egy négy hetes EPO kúra során 7 %-kal növekedett, miközben hematokrit szintje 43 %-ról 51 %-ra nőtt.

7% csak? Huhh, hát az élsportban lehet van értelme, de az a 7% a 100%-hoz viszonyítva egy amatőr versenyzőnek nem éri meg az életével játszani.

undefined

(#27537) TripleB válasza ludsimon (#27534) üzenetére


TripleB
senior tag

Én először a mikro- és makroelemeket tenném helyre
pl AnimalPak
[link]

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27538) ludsimon válasza TripleB (#27537) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi! Benézek a gyúrós topicba, ahogy ajánlották, hátha van valami jó kis megoldás a problémámra. :)

undefined

(#27539) dqdb


dqdb
nagyúr

Muszáj ebben a topikban az izotóniás italoknál és az energiazseléknél messzebbre menni :F Én bringázni szeretnék és nem mérgezni magam :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27540) hoffman_ válasza ludsimon (#27532) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Soha, semmi pénzért nem tömnék magamba ilyen sz*rokat, nem hogy még fizessek is érte :U Pedig el tudnám képzelni magam máshogy is.

mod:

Ha beállítasz a gyúrósokhoz így, lehet ki leszel osztva, elég moody és elvakult népség :D De persze vágják a témát keményen, az is fix.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27541) TripleB válasza dqdb (#27539) üzenetére


TripleB
senior tag

Szerintem minden sport alapja egy jó ásványi anyag és vitaminkiegészítés a fokozott terhelés miatt.

Az EPO és hasonló sz@rágokat hagyjuk meg a milliomos csapatoknak és embereknek . :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27542) venember83 válasza TripleB (#27541) üzenetére


venember83
nagyúr

Addig nincs is baj, amíg vitamint meg ásványi anyagokat pótolunk. Sőt, én még az amúgy nem túl jó ízű és minden bizonnyal mindenféle tartósítószerrel és kevéssé jótékony anyaggal teli zseléket és izotóniás italokat se vetem meg. De én a hormonháztartásba semmi pénzért sem nyúlnék bele, pl.

[ Szerkesztve ]

(#27543) hoffman_ válasza venember83 (#27542) üzenetére


hoffman_
nagyúr

És tökre igazad van.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27544) Toomy válasza ludsimon (#27527) üzenetére


Toomy
senior tag

Jól mondja a Csabi!
pl. a PELSO-n már most tudtál volna produkálni 35-36-ot simán a bollyal. Az más kérdés hogy hova tűntél volna Akarattyánál :)
Kicseréltem a monoblokkomat és továbbra is recseg valami :W
Most vagy pedál csapágyra gyanakszom vagy mittudomén :U Ha kiállok akkor is recseg...

(#27545) hoffman_ válasza Toomy (#27544) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem akarok ördögöt a falra festeni? De valahol repedés a vázon? Az is lehet, hogy szemmel nem is látni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27546) ludsimon válasza Toomy (#27544) üzenetére


ludsimon
veterán

jójó, de én már többet várnék magamtól.
Akár illegális szerbe is bele mennék ha tudnám 6 hónap alatt el tudnám azt érni amit amúgy 1-1,5 év alatt. Csak nem ilyen egyszerű a dolog állóképességnél. Ez nem gyúrás. Ez annál komolyabb dolog.

Szerintem akkor pedált nézd meg. Először csatold ki a jobb oldalit, tekerj vele úgy picit, majd a bal oldalit. Akkor kiderül a pedál a rossz.

Nem is akartam beleszólni, de 13k a középcsapágynak még nagyon fiatal! 2x ennyit is ki kellene bírnia. Hajtóművel szokták kicserélni együtt.

csabi94:
Türelmetlen vagyok. Tudom. :D
Szeretem a maximumot kihozni magamból. Eléggé maximalista és egyben pesszimista alkat vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27547) csabi94 válasza ludsimon (#27546) üzenetére


csabi94
őstag

De mért ennyire fontos, hogy erős légy? Oké, hogy elvárod magadtól, de nincs ennyi türelmed?

(#27548) venember83 válasza hoffman_ (#27545) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor mindenképpen érdemes megnézni, ha szemmel nem látni. :K :D

Szerintem más lesz az, lánctányércsavarok, kormánycsapágy bármely mozgó része, pedálmenet hajtókarban, szóval érdemes mindent átnézni. :K Enyém is nyekereg, már amikor odajutok, hogy használjam, de gyanítom, hogy az SPD stopli nincs eléggé rászorítva a cipő talpára. Meg még megtisztítom a pedálon a rugót, kap egy kis zsírt, aztán meglátjuk. Csak az a bicikli nem ad ki hangot, amelyiket nem használják. :)

(#27549) dqdb válasza TripleB (#27541) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amikor a hozzászólásomat írtam, még nem láttam a tiédet, az azelőttiekre reagáltam ;) A többit, amit most írhatnék, venember83 már megtette az imént.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27550) hoffman_ válasza venember83 (#27548) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó, na, kicsit hülyén jött ki :D De érted. Lehet hajszálrepedés, ami ha fekete részen van, én az életbe nem veszem észre. Vagy az is előfordulhat, hogy a festék nem repedt át. De persze ne legyen igazam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.