Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) bimbilla09


bimbilla09
tag

na. hát ide találtam én is. egy ideje keresgélek már kerékpáros fórumot, de nem hittem volna hogy a fáradt gőz-ben találom majd meg:) látom, ti szinte csak pesten közlekedtek. láttam videókat a pesti bringázásról, hát az valami brutális nekem, vidéki srácnak. elég meleg helyzetek vannak egy nagyvárosi bringás életében, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#26052) Tanya- válasza deicide (#26050) üzenetére


Tanya-
tag

A Bartók Béláról át a Szabadság hídon majd végig a kiskörúton, Bajcsy, Nyugati, Váci út. Így nem kell szarozni a rakparton.

(#26053) Franklin válasza Newyorker (#26036) üzenetére


Franklin
addikt

Szerintem ne MTB-t vegyél, hanem trekkinget. Ahol az MTB elmegy, ott egy trekking is, csak nem fáradsz ki annyira.

Aszfalton meg ég és föld a kettő.

(#26054) tvamos válasza hoffman_ (#25965) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert a patronosnal nincsen "smart"-abb!
:))
// Pumpara gondoltam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26055) deicide válasza Tanya- (#26052) üzenetére


deicide
veterán

:R Köszönöm, ez jól hangzik. Akkor a Kálvin tér már járható, nincs túrás? Mert nagyon régen jártam arra.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26056) Newyorker válasza Newyorker (#26036) üzenetére


Newyorker
addikt

:U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#26057) fpeter07 válasza szki (#26033) üzenetére


fpeter07
veterán

Én nem is olyan rég az első kerékről hagytam el. Letörte egy ág... Szerencsére kettő volt felszerelve, így most elöl-hátul 1-1 van.

(#26051) bimbilla09: Videóportálokon találsz nagyvárosi fixis videókat, no azokat ajánlom. (egy gyöngyszem)

[ Szerkesztve ]

(#26058) rétisün válasza fpeter07 (#26057) üzenetére


rétisün
veterán

csak az első keréken kötelező.... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26059) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Alex ACE-18 felnijeim vannak.Nem igazán találok leírást,hogy mekkora gumit rakhatok rá.Most Kenda K-922 26x1.95 van,de cserélni szeretném.Nem igazán megyek durva terepre.Szerintem valami 1.75 méretű kellene.Szerintetek?(túl drágát nem szeretnék,max 11-12 legyen a kettő)

A logikában semmi sem véletlen!

(#26060) bubi92 válasza deicide (#26055) üzenetére


bubi92
őstag

basszus te tényleg nagyon rég járhattál arra. még télen mikor a mol székházban dolgoztam arra jártam és már akkor se volt semmi olyan ami akadályozott volna a bicikli sávban. persze mellette ott építkeznek. de nem para.

(#26061) seu


seu
csendes tag

Sziasztok tudorok :) ! Kaptam egy favorit bringát amin szeretnék pár alkatrészt kicserélni ha lehet modernebbre.erősebb terheléskor állandoan recseg az eleje a hajtásnak.A lánc kerékben is van egy kis 8as stb.Mit ajánlotok,foglalkozott már ilyennel valaki?Előre is köszönöm :)

(#26062) seu


seu
csendes tag

Sziasztok Guruk!Kaptam egy favorit márkáju bicajt.Szeretném kicserélni pár alkatrészét modernebbre.Gondolok itt főleg a hajtásra.Az első tengelyem erősebb terheléskor recseg.Az első lánckerekek sem futnak egyenesen.Tetszik ez a bicaj,szívesen fektetnék bele.Köszönöm szépen előre is.

(#26063) bubi92 válasza seu (#26062) üzenetére


bubi92
őstag

elsőre is megértettük:) mindenki teker biztos azért nem válaszolnak. agyban tengely is lehet a baj, küllők is recseghetnek, golyók is. első lánctányért kilehet igazitani, de boltokban is megcsinálják neked.

(#26064) Muton


Muton
addikt

3rd edition :DD

Sziasztok Szakik! Kaptam egy favorit márkáju kerékpárt.Szeretném lecserélni pár alkatrészét újabbra.Főleg a hajtás van célkeresztben.Az első tengely nagyobb terheléskor recseg.Az első lánckerekek sem futnak egyenesen.Tetszik ez a bringa,szívesen költenék rá.Köszönöm a segítséget előre is. :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26065) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Hali!
Bikemag aprón hogyan lehet egy hirdetést több kategóriában feladni? Vagy valamit félreértelmeztem? :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#26066) Bandi18


Bandi18
tag

Hazahoztam a bringám az ünnepekre, mentem is ma egy kisebb túrát. Felüdítő a sík alföld után egy kis hegyi terep :)
Pár kép az útról.
És jól vizsgázott az új külsőm is (Conti double fighter 2). 1.9-es nem kimondott terepre szánt gumi, de a képen látható úton megállta a helyét nem csúszkált. Persze azért ésszel mentem :)

(#26067) fpeter07 válasza Bandi18 (#26066) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezek a képek sem tettem jót a lelki nyugalmammal. Én a mai nap itthon pihenek.

(#26068) D.Orion


D.Orion
veterán

Találkoztam egy autófényezős ismerőssel. Említettem neki, hogy hogy jártam. Nagy meglepetésemre felajánlotta, hogy kijavítja ezeket az apró hibákat, és jobb lesz mint előtte. Szóval úgy döntöttem nem szenvedek a cserével és nem várok heteket egy másik kerékpárra. Holnap megyek és meg is hajtom a gépet.

(#26069) seu


seu
csendes tag

Sziasztok!Csak azert küldtem el 2x a hozzászólást mivel elsőre nem voltam biztos benne,hogy felment a fórumra
Biztos ,hogy elöl az agyban recseg.Különben ki lehet cserélni ezeket a dolgokat újabbra,modernebbre?mert magában a bringa nagyon tetszik.

(#26070) D.Orion válasza D.Orion (#26068) üzenetére


D.Orion
veterán

Tudom, hogy ezt a bolttól kéne megkérdeznem, de ők keddig úgy sem válaszolnak. :DDD

Van ez az 1 ill. 6 hónap utáni felülvizsgálat. Kérdés, hogy ezt vajon akármelyik szervizben elvégeztethetem? :F Remélem, hogy ezért nem kell felvinnem Bp-re a kerékpárt.

seu: A többsége most teker, szerintem csak késő délután kapsz választ a kérdéseidre. Én nem tudok segíteni, mert nagyjából olyan kezdő vagyok, mint te. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26071) Muton válasza D.Orion (#26070) üzenetére


Muton
addikt

az ilyen felülvizsgálat kb arra jó, hogy megnézzék, h minden rendben van-e illetve után állítsanak, ha szükséges (pl fékpofa, váltó, stb.). Ha a bolt ezt garanciában csinálja, akkor meg lehet velük csináltatni ha a közelben van, ha messze van, akkor irány egy helyi szerviz. De ezeket Te is meg tudod oldani, általában nem egy rocket science :)
meg érdemes is foglalkozni vele egy picit, hogy ne kelljen minden apróságért szervizbe menni, egyrészt költség, de a fő csumbi, ha szezon elején kell valami pár perces akármi, és közlik, h két hét múlva tudnak fogadni :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26072) D.Orion válasza Muton (#26071) üzenetére


D.Orion
veterán

Az egy év garancia feltétele, hogy az 1 és 6 hónapos felülvizsgálat megtörténjen egy szervizben.

(#26073) Eagl3 válasza D.Orion (#26068) üzenetére


Eagl3
veterán

Csakhogy te egy hibátlan állapotú kerékpárért fizettél ki egy bizonyos összeget, nem egy ütött kopottért.

(#26074) Muton válasza D.Orion (#26072) üzenetére


Muton
addikt

akkor ki ne hagyd :)
biztos van leírás, hogy mely szervizeket fogadják el. mint pl egy porszívónál, h melyik városban melyik szervizbe viheted. vagy nincs és marad a bolt, ahol vetted :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26075) D.Orion válasza Muton (#26074) üzenetére


D.Orion
veterán

Sajnos nincs leírás a füzetben, így megkérdezem a boltot és a Gepida-t is.

Eagl3: Igen, csak ha visszaküldöm, akkor -2500Ft a futár amit nekem kell állnom, és vagy 3 hét mire megkapom a másik kerót. Ami vagy hibátlan lesz, vagy megint ilyen karcos... Mindenesetre az MPL-el én itt befejeztem, dögöljenek meg ott ahol vannak.

(#26076) Muton válasza seu (#26069) üzenetére


Muton
addikt

első tipp, hogy a csapágygolyók megfigyeltek, akkor ad ki kattogó/recsegő hangot. meg ilyenkor a kónusz is valszeg megfigyelt. pár száz forint az anyagköltség.

de lehet, hogy egy küllőd laza, az is tud hülye kattogó hangokat kiadni.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26077) tzimash


tzimash
őstag

Direkt itthon maradtam a Giro miatt, errefel a kötsög teniszt nyomatják eurosporton. Fél négy óta közvetíteniük kéne az időfutamot... :W

(#26078) Muton válasza tzimash (#26077) üzenetére


Muton
addikt

tegnap pont a giro alatt reklámozták mára a teniszt. amúgy nagyon durva emelkedőn tekertek fel. ott gyalog is megerőltető lenne. meg egy kísérő autó is megadta magát :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26079) csabi94


csabi94
őstag

Izgalmas volt ez a mai nap. Elmentünk kocsival Mátraházára, odafele már kezdett elfolyni a hűtővíz, bicóztam egy jót, majd hazafele úton már nagyon durván fogyott a víz. Fehérvártól hazáig 15 km-enként töltöttem után. :(( Kicsit sem voltam nyugodt, jó lett volna, ha Toomy velünk van. :P :DDD

TRACK

[ Szerkesztve ]

(#26080) ludsimon


ludsimon
veterán

Ti csak fórumoztok? :Y
Képtelenség nyomon követni ezt a topicot, 5 óra alatt temérdek hsz. :D

104,47 km
04:23:28 h
533 m uphill
Break time: 00:08:03 h
track

undefined

(#26081) szki válasza fpeter07 (#26067) üzenetére


szki
őstag

Ne viccelj már! Ebben a szép időben!
Én azért eltekertem arra a PLT napra a Kis-Balatonhoz. Már hiányoltak idén a pecsételők, amit szóvá is tettek:)
4 óra, 117 km, azaz még épp középtáv lett számomra, de olyan igazi Zalai dombos terepen: [link]

(#26066) Bandi18: Szép táj! Az Alföld után meg pláne élvezetesebb is ilyenen tekerni!

#26079) csabi94: Lábad hogy bírta a hegymenetet a tegnapi sprintelgetés után?

#26080) ludsimon: Ne kockulj el! Tekerjél hétköznap 2x1órát, és hétvégén egyik nap 4-8 órásat:)

(#26082) ludsimon válasza szki (#26081) üzenetére


ludsimon
veterán

2x1 órának nem látom értelmét. Inkább mikor van időm egybe 2, 2,5 3-4 órát tekerni akkor megyek. :)

undefined

(#26083) ludsimon válasza tzimash (#26077) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem szabad ezért otthon maradni. :Y
Akkor nem vagyunk jobbak mint akik otthon meresztik a seggüket és tv-t bámulnak. :Y

Én innen nézem. Italian képpel, angol hanggal. :D A jobb minőség miatt.

undefined

(#26084) rétisün válasza ludsimon (#26080) üzenetére


rétisün
veterán

ja....

nem ám, mindjárt megyek sörözni :P

(#26081) szki: nem lettem volna olyen béna 6 hete, össze is futhattunk volna egy ilyen alkalomkor.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26085) gery03


gery03
senior tag

Most értem haza Szilvásváradról a maratonról. Nagyon kellemes időt fogtunk ki, porzott a pálya.
Jobbat mentem, mint amire számítottam, annak ellenére, hogy több volt a szint, mint amire számítottam. :)
1:54 valamennyi lett a hivatalos időm.
Voltak érdekes momentumok a versenyen.. Puha hátsó gumival elindulni egy ilyen sziklás versenyen kissé felelőtlenség. :D
Sziklás mederben előzni az amúgy is sziklás részen szintén necces dolog. :D
De megúsztam defekt nélkül, pedig rengetegen kaptak.

Legbosszantóbb az volt, amikor két csajt nem tudtam utolérni a lefeléken. Felfelé még meg is voltak, de lefele elhúztak ezen a rohadt sziklás terepen, pedig nem fogtam vissza magam. Szóval maxi respect nekik.

Itt a track:
[link]

(#26086) ludsimon válasza rétisün (#26084) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem is volt most sok...
Csak mostanában nem olvasom sűrűn és a tegnap estit még nem láttam és azért tűnt soknak. :)

undefined

(#26087) csabi94 válasza szki (#26081) üzenetére


csabi94
őstag

Ezt a tempót simán bírta, kis esti masszázs is biztos segített. :)

(#26088) ludsimon válasza csabi94 (#26087) üzenetére


ludsimon
veterán

Barátnőd megmasszírozott az este? :D ;] :DD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26089) csabi94 válasza ludsimon (#26088) üzenetére


csabi94
őstag

Éreztem, hogy ezt pont Te fogod írni. :DDD
Jelenleg nincs barátnőm, ezért a válasz, nem. :DDD
Majd legközelebb.... :K

(#26090) szki válasza rétisün (#26084) üzenetére


szki
őstag

Sokszor eszembe jutott ma, hogy jó lenne ezt a túrát is együtt tekerni..

(#26082) ludsimon: Azt hittem fejlődni akarsz ;]

(#26085) gery03: Gratu! Akkor külön öröm a sérülésmentes verseny.

(#26091) ludsimon válasza szki (#26090) üzenetére


ludsimon
veterán

Azt akarok de nincs értelme 1 órának tekerészni !!!!!!
Kb 30-40 perc maga a bemelegítés....

csabi94:
Én se találtam még alkalmas egyedet. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26092) Newyorker


Newyorker
addikt

SEGÍTSETEK!

Szeretnék venni egy MTB-t! Most kezdeném a bicózást, de nem akarok márkátlant venni, mert ha megkedvelem a dolgot, akkor nyilván rendszeresen szeretnék nyomatni vele. Vegyes használata kellene, aszfalt, murva, földes út. Nyilván nem napi 100 kmeket akarok nyomatni, ilyen tetstedzésnek, hobbynak kellene!

Néztem a Neuzereket, mert azt olcsóbbnak találom, plusz beszerezhetőség, alkatrész egyszerűbb. Neuzer Mistral esetleg, de elfogadnám az építőjellegű javaslatokat nagyon!

Köszönöm előre is!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#26093) Muton válasza Newyorker (#26092) üzenetére


Muton
addikt

milyen arányban lenne aszfalt/földút? mert lehet, h inkább trekking kellene, mint mtb...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#26094) Newyorker válasza Muton (#26093) üzenetére


Newyorker
addikt

átlagban 80 aszfalt 20 földút

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#26095) Toomy válasza csabi94 (#26079) üzenetére


Toomy
senior tag

Hát sokat nem értetek volna velem szerszámok és alkatrész nélkül, esetleg egy plusz ember aki tolta volna az autót ha úgy adódik. De ha már én nem voltam veletek legalább a szerencse veletek volt, hogy hazaértetek :DDD

(#26081) szki - Azon a vidéken tényleg keményet mentél! Gratulálok hozzá, szép volt! :P

(#26085) gery03 - Szép tekerés terepen! Bravo! Bevállalósak voltak a lányok, vagy csak ismerték a terepet. :K

(#26091) ludsimon - Pedig az egy óra is számít hidd el! Bár neked is csak fél óra kimenni és fél óra visszaérni városon belül a kiindulópontra. Akkor marad a görgő! Mert a heti 2x1 vagy 3x1 óra nagyon is sokat számít! :K

Én ma, szinte csak síkon voltam.Sajnos ennél síkabb területet nem lehet errefelé lelni. Hacsak nem lemegyek a 6-os főúton Szekszárdig meg vissza. De gyanítom hogy ha a rendőr ott megállít akkor ott azonnal fejlövés, ha megtudja honnan jövök és hova megyek. :DDD Néha így is bevállalom 10-15km-es szakaszra, de szerintem csak addig amíg 1x pórul nem járok. :K
Amúgy elég jól esett a mindig szintezés után lazulni egy kicsit. Nálam csak az a gond, hogy eltökélem, hogy ma pl. 125-135BPM-es edzés lesz és a felénél mindig elkap a mehetnék. Na ezt kellene tudnom megállni, de nagyon. :K

[ Szerkesztve ]

(#26096) ludsimon válasza Toomy (#26095) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom, hogy számít, de akkor úgy mondanám, én ha elindulok akkor 2 óra a legkevesebb ha már kimozdultam.....

Nemsokára meglesz a görgő erre az esetre, ha túl fáradt vagyok/szar az idő vagy van valami.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#26097) dqdb válasza Toomy (#26095) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bevállalósak voltak, én pár helyen féltem, de eresztettem :) Masszív 30+ km/h-s szakasz volt 13-14 kilométeren át köveken pattogva, egy percre megálltam a közepén, mert nem bírtam a kormányt fogni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26098) szki válasza ludsimon (#26091) üzenetére


szki
őstag

Bemelegíteni bicaj nélkül szoktam 5-10 perc alatt gimnasztikával :U
Keress egy edzőt/klubot, hogy tudj fejlődni!

(#26099) Toomy válasza dqdb (#26097) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor ilyen terepre kell rendesen felsőtest és kar is :K Én az aszfalton való versenyzéstől is ódzkodok, nem hogy ilyen kemény terepen. Sokan tényleg határon mennek a versenyek alatt és hát egy rossz mozdulat vagy bármi és magával ránt még egy jó pár embert a delikvens :K Én ettől tartok csak. Mert ha velem történik valami akkor helyettem senki nem fog dolgozni, ergo 0 forint ki tudja meddig. Lehet hogy kellene valami biztosítást kötnöm. :U

(#26100) gery03 válasza dqdb (#26097) üzenetére


gery03
senior tag

Ne is mond! Nagyon a határon volt a kezem nekem is. Markoltam a kormányt mint állat, majdnem begörcsölt nekem is. Szerencsére mindig pont időben jött egy kis pihiszakasz.

Pihiszakasz alatt 30 feletti tempót érteni terepen lefelé, mérsékelt kőmennyiséggel. :D Ott lehetett tornáztatni kezet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.