Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#27299) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

El van nézve... ;)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27302) Xantomas válasza Doki-HUN1978 (#27298) üzenetére


Xantomas
őstag

Mivel iszonyatosan pörög a topic, így nagy a valószínűsége, hogy a felmerülő kérdések igen nagy hányada korábban már téma volt.

Érthető Ludsimon reakciója, még akkor is, ha picit túllőtt is a célon, de van benne valami, hogy ott a kereső, mert a szokásos tavaszi kérdések, mindig újra, és újra felmerülnek.
(ettől függetlenül még senki sem vette a bátorságot, hogy nyitóhsz-be összeszedje ezeket a kérdéseket, és a standard válaszokat rá)

mod: tessék, megint lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27303) Napfénysüti válasza Doki-HUN1978 (#27298) üzenetére

Hagyd, nekem csak ez nem tetszett:
"Rögtön jönnek ezzel a laikus autósok, meg akik nem értenek hozzá, hogy a biciklis a bicikliútra való meg járdára... aha, persze..."

Olyan volt mintha annak tekintene pedig nyilván ha nem bringáznék nem is néznék ilyen fórumot mert nem érdekelne. De "szerencsére" kb 4 szemszögből van szerencsém tapasztalni a közlekedést nap mint nap (gyalog, kerékpárral, autóval, tömegközlekedéssel).

Abban igaza van hogy kereshetem volna. Persze a stílus már más kérdés.

rétisün: ebben van valami. Ide jár moderátor (na ezen agyaltam hogy meg merjem kérdezni)? :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#27304) venember83 válasza Napfénysüti (#27303) üzenetére


venember83
nagyúr

(#27305) rétisün válasza venember83 (#27304) üzenetére


rétisün
veterán

sőt, ha éppen nem is ír ide, priviben is lehet zaklatni.
én már kértem meg tripla hsz. javítására olyankor is, amikor nem volt itt pár napja, és néhány percen belül meg is csinálta. :R

(#27303) Napfénysüti: úgyhogy, ha gondolod, kezdd el szerkeszteni azt a bizonyos 1. hsz-t

"hogy meg merjem kérdezni" ezt mondjuk nem értem :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27306) Packersbay


Packersbay
tag

Valaki erre:[link] vagy ki milyet használ és mik a tapasztalatai vele?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#27307) Napfénysüti válasza rétisün (#27305) üzenetére

Az csak poén volt a végén. :D

Én??? Szerintem itt a fórumon én vagyok a legkevésbé hozzáértő bringa kérdésben. :DDD

Ezt még keresésem szerint nem kérdezték de érdekelne: sajnos ahol albérletben vagyok kicsi a lift és a biciklimet a 9. emeletre csak úgy tudom felvinni hogy minden egyes alkalommal kiszedem az első kreket (gyorszáras). Okozhat-e ez valamilyen gondot? Pl gyorszár túlzott kopása, stb.
Na meg ugye így a féket is mindig ki kell akasztanom. :(

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#27308) Doki-HUN1978 válasza Napfénysüti (#27307) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

:N Semmi gondod nem lesz vele...

Legalább is ebből kifolyólag. :)

Szerk:
1:00-nál érdemes megnézni Andrásunkat, hogy "ugrat" ki a patak mederből, pedig gondolom nem az első körben járunk.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27309) szki válasza rétisün (#27300) üzenetére


szki
őstag

Kellene bizony az az 1. hozzászólás! Ki lesz az ügyes, aki összeállítja?

Napfénysüti: Ha lakott területen kívül az autóknak fenntartott úton nem tiltja tábla a kerékpáros közlekedést, de van az úttal párhuzamosan kerékpárút, akkor bizony a kerékpárutat kell igénybevenni. Mostanában 1-2 hetente kaptam emiatt rendőri figyelmeztetést. Én persze azzal védekeztem, hogy a kerékpárút járhatatlan 40-nel:DDD Lakott területen belül viszont nem kötelező a párhuzamos kerékpárúton tekerni. És bizony nem is szoktam ilyenkor a zsúfolt, és balesetveszélyes bicajúton tekerni. De természetesen tilosban nem tekerek.

[ Szerkesztve ]

(#27310) Chosen


Chosen
addikt

6 fokozatos hátsó váltóhoz lehet használni 7 vagy 8 fokozatos kart? Van egy 6 sebességes bringa, amin nagyon gány a váltókar, de a jobb fajta karok mind 7 vagy 8 fokozatosak. :F

[ Szerkesztve ]

(#27311) rii válasza rétisün (#27300) üzenetére


rii
nagyúr

viccen kívül télleg kelelne az a förszt poszt ... :) lasali-nak is nem egy aranyat érő postja volt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27312) venember83 válasza Packersbay (#27306) üzenetére


venember83
nagyúr

Én valami SKS-t vennék, ha vennék. Azokból láttam párat versenytársak biciklijén.

(#27313) Cathfaern válasza eddie1978 (#27288) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vas megye (Szombathely) viszonylatban ez kb. használhatatlan. ~20 éves bicikli utak sincsenek rajta, a város egyik legforgalmasabb utcája jelöletlen, határon kivezető bicikliútnak vége a határ előtt, majd azt mutatja, hogy onnantól nem lehet biciklivel továbbhajtani... :) stb.

(#27314) #83216640 válasza Chosen (#27310) üzenetére


#83216640
törölt tag

Szerintem lehet, de nem 100%

(#27315) Doki-HUN1978 válasza #83216640 (#27314) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Szvsz. nem fog jól működni vele.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#27316) Xantomas


Xantomas
őstag

Feldobtam két nyerget apróra, hátha valakit érdekelnek.
BBB BSD-09
Szolid virágmintás női nyereg

A nő nyereg szerintem inkább férfi, a szélesebb fajtából, mert nekem baromi kényelmes, csak ugye, férfiként lehet nem kéne ilyen virágmintás cuccal tekernem :D Barátnőmnek lett véve, de neki keskeny, pont a keretnél van az ülőcsontja.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27317) sssent válasza szki (#27309) üzenetére


sssent
senior tag

"Lakott területen belül viszont nem kötelező a párhuzamos kerékpárúton tekerni."
De, sajnos kötelező. A kresz 54. § (1) bekezdése pontosan megmondja, hogy kerékpárral hol _kell_ közlekedni: ha van kerékpároknak kijelölt bármi, akkor ott, ha nincs, akkor ad alternatívákat. Némi félreértésre az adhat okot, hogy sok jogszabályunkhoz hasonlóan ez is kicsit bugos, ugyanis a fenti bekezdés bizony nem engedi meg a lakott területen belüli nem főúton kerékpározást. Ez nyilván hülyeség, és a köv. bekezdésekből már nyilvánvaló, hogy ezt nem is akarták megtiltani, ezért nem is forszírozza senki.

(#27318) Xantomas válasza Chosen (#27310) üzenetére


Xantomas
őstag

(#27315) Doki-HUN1978 Frászt. Simán lehet, csak nagyon óvatosan kell beállítani a váltókart a kevesebb fokozathoz (régi alivio-acera karoknál kis pöcköket is be lehetett tolni, hogy ne is lépjen tovább).

Úgy kell beállítani, hogy a fokozatjelzőn a 6-os legyen a legkisebb lánckerék míg a legnagyobb az 1-en.

A 8-3 nem jó, mert a váltókar még engedné hogy leválts, csak a bowden már nem, és ha peched van, eltörheted a váltókar mechanikáját, és dobhatod a kukába.

Vagy hátsó agy áthézagolásával a 6-os sor helyére feltehető a 7-es is. (8-as váltókar 7-es sornál ugyan ez az eljárás)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27319) Chosen válasza Xantomas (#27318) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a válaszokat. :R Még átgondolom hogy jönnék ki belőle a legjobban, de lehet, hogy egy sima 6-os lesz.

(#27320) szki válasza sssent (#27317) üzenetére


szki
őstag

Konkrétan egy rendőr mondta, amikor döngettem a 71-es főúton a Balaton északi parton, hogy lakott területen belül nem vagyok köteles a főúttal párhuzamos kerékpárutat használni (ha épp nem tiltja tábla). Nézd csak meg a Kresz 2010 v. 2011-es változását, hogy abban megengedi!

[ Szerkesztve ]

(#27321) rétisün válasza szki (#27320) üzenetére


rétisün
veterán

én is úgy tudom, hogy a legutóbbi (tavalyi? amikor az egyirányú utca+kig. tábla is volt) módosítás óta nem kötelező

-az úttal párhuzamos kerékpárutat használni, bár itt a lakott területen kívül/belül nem rémlett :B

-az út szélső 1 m-én kerekezni, itt asszem olyan kikötés sincs, hogy csak szar útnál mehetsz beljebb, korábban mintha lett volna ilyen

(ezeket mind bele kéne venni az 1. hsz-be :K )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27322) dqdb válasza szki (#27320) üzenetére


dqdb
nagyúr

lakott területen belül nem vagyok köteles a főúttal párhuzamos kerékpárutat használni (ha épp nem tiltja tábla)

54. § (11) Ha az út mellett, annak vonalvezetését követve kerékpárutat vagy gyalog- és kerékpárutat jelöltek ki, a kétkerekű kerékpároknak a kerékpárúton vagy a gyalog- és kerékpárúton kell közlekedni. Ha a lakott területen a nem főútvonalként megjelölt út mellett annak vonalvezetését követve kerékpárutat vagy gyalog- és kerékpárutat jelöltek ki és az úton kerékpár nyomot (158/k. ábra) is kijelöltek - ha a közúti jelzésekből más nem következik - a kétkerekű kerékpárok az úttesten is közlekedhetnek.

Azaz a rendőr sem ismerte pontosan a KRESZ-t, és sssent mondja jól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27323) ludsimon


ludsimon
veterán

Arra van valami megoldás, hogy hosszú távon ne recsegjen a nyeregcső??
200 km-enként állandóan kenegetem és mindig elkezd nyekeregni. Már marhára idegesít.

Szerk.:
Lemostam tegnap a paripát, de most biztos nem fogok kimenni, mert tuti elkap egy jó kis zivatar aztán meg szitkozódhatok. :D
Marad a görgő.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27324) szki válasza dqdb (#27322) üzenetére


szki
őstag

Na oké. Akkor félre vagyok tájékozódva! :B Viszont akkor jön a következő kifogás: a kijelölt kerékpárút alkalmatlan kerékpáros közlekedésre, vagy a gyalogosok akadályoznak rajta, akkor viszont kimehetek a nem főútra tekerni, ami párhuzamos. Hisz tudtommal a Kresz célja a biztonságos közlekedés, ami a magyar kerékpárutakon nem valósítható meg.

A lényeg számomra, hogy kerülöm mindig a kerékpárutas szakaszokat! Inkább a műúton, vagy a főúton tekerek, ami még mindig sokkal biztonságosabb!
Viszont Ausztriában, vagy Szlovéniában kifejezetten élvezem a kerékpárutas közlekedést, és ott keresem az ilyen szakaszokat!

Más: Holnap érdemes lesz korán kelni, mert legközelebb csak ükunokáink láthatják a Vénusz-átvonulást.

[ Szerkesztve ]

(#27325) Napfénysüti válasza szki (#27324) üzenetére

Na én azt szeretem mikor Fehérváron megy a gyalogos és a kerékpárút egy sárga csíkkal elválasztva és richtig elfoglalják teljes szélességben a gyalogosok. Körbe sose néznek csak mennek egymás mellett hogy el ne férj... :(

Més que un club!

(#27326) rétisün válasza szki (#27324) üzenetére


rétisün
veterán

rá kellett jönnöm, hogy nekem nagyon nem tett jót ez a kulcscsonttörés :(

olyan lusta lettem, hogy még engem is meglep. most pl. mi a jó francér nem ülök már a bringán? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27327) ludsimon válasza ludsimon (#27323) üzenetére


ludsimon
veterán

Carbon nyeregcső + alu váz páros megoldás? Most alu+alu.

rétisün: Ugye? :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27328) szki válasza rétisün (#27326) üzenetére


szki
őstag

Ne kockulj! :DDD
Irány bringázni Zalalövő oda-vissza!
Este tekerek egy lazát én is.
Hétvégén tekerhetünk együtt is valamerre! Előtte majd futok egyet, hogy lefáradjak :)

[ Szerkesztve ]

(#27329) ludsimon válasza szki (#27324) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem nincs szemüvegem hozzá. :Y
Időkép is közvetíteni fogja, remek akkor alhatok sokáig. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27330) Napfénysüti válasza rétisün (#27326) üzenetére

Egy sérülés mindig ilyen. A térdem miatt sajna én is ellustultam. Nem tudtam a heti céges focira eljárni meg a nagypályás bajnokira. De ami különösen fájó hogy nagyon úgy néz ki már nem lesz az igazi a térdem. Nem csinálhatok nagyon párducugrást vagy ki kell fejlesztenem egy extra óvatos technikát. Elég szar ebbe beletörődni. :(

Més que un club!

(#27331) belaazallat válasza ludsimon (#27323) üzenetére


belaazallat
addikt

Nyeregcsőbilincset megnézted, át kented? Nekem a gyorszár csavarja elhajlott, a gyorszár alátétje kettétört. Mióta kicseréltem azóta csönd van.

Ma megnézem a monoblokkot, hogy milyen kell a bringába.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27332) ludsimon válasza belaazallat (#27331) üzenetére


ludsimon
veterán

:N
Köszi! :)

Lehet nekem is az lesz a gebasz. Mindig megkenem mindenhol és mindig recseg.
Úgy tűnik nekem is mint ha a bilincs recsegne, mert mikor kilazítom elég hasonló hangot ad ki.
Most az lesz, hogy csak a csavart kenem meg. Ha elmúlik a recsegés akkor a bilincset kell kicserélnem.

undefined

(#27333) Chosen


Chosen
addikt

Mi lehet a ludas ha bizonyos fokozatokban (főleg közép 3-4 körül) megcsúszik a pedál/hajtás egy pillanatra minden fordulatnál? Végfokozatok környékén meg teljesen stabil? (1-6) :F

Még mindig a 6 fokozatos bringáról van szó, tartaléknak újítom fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#27334) D.Orion válasza Chosen (#27333) üzenetére


D.Orion
veterán

Mi az, hogy megcsúszik? :F Egy fogaskerekes lánchajtás hogyan tud megcsúszni? :F Biztos ez lenne a megfelelő szóhasználat a jelenségre? :F

(#27335) tzimash válasza Chosen (#27333) üzenetére


tzimash
őstag

Lehet, hogy a legtöbbet használt rész a fogaskoszorún el van kopva.

(#27336) Xantomas válasza Chosen (#27333) üzenetére


Xantomas
őstag

Kapd szét a hátsó váltót, és pucold ki a görgőket. Ha azok akadnak, és mozgásuk nem teljesen egyenletes, akkor is csinálhat ilyen anomáliákat.

De lehet hogy tényleg csak a sor fogai vannak elkopva középen (a legtöbbet használt fokozatokban)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27337) Xantomas válasza Chosen (#27333) üzenetére


Xantomas
őstag

Kapd szét a hátsó váltót, és pucold ki a görgőket. Ha azok akadnak, és mozgásuk nem teljesen egyenletes, akkor is csinálhat ilyen anomáliákat.

De lehet hogy tényleg csak a sor fogai vannak elkopva középen (a legtöbbet használt fokozatokban)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#27338) ludsimon


ludsimon
veterán

Tour de Pelso 2012

undefined

(#27339) ludsimon


ludsimon
veterán

hmmm
Engem ez meggyőzött mi legyen a következő lánc választás. :Y

Inkább fizetek többet érte, csak tovább bírja. Annyival nem kerül többe, mint 2db 105-ös.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27340) ludsimon


ludsimon
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27341) Vasinger! válasza ludsimon (#27339) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy ilyen grafikonod nincs HG szériában is? Gondolok én itt a Deore 9 sebességes hajtás elemeinek összehasonlítására, mert azzal kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, ha elkopna a hajtás mit vegyek, megéri e drágább, vagy bőven elég az "alap" Deore.

(#27342) ludsimon válasza Vasinger! (#27341) üzenetére


ludsimon
veterán

Igazából gőzöm sincs róla. :(

Google képtalálatoknál találtam ezt a táblázatot és úgy találtam meg a videót.
Elég komoly teszten nyomatta végig a férfi a láncokat! :R

De szvsz montinál teljesen lényegtelen. Nem megy egy monti annyit, mint egy országúti.
Míg országútin 2-3-4 havonta cseréled a láncot, addig montin 1 évben 1x, de lehet sokat mondtam.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27343) csabi94 válasza ludsimon (#27342) üzenetére


csabi94
őstag

Azért a montis láncok sokszor nagyobb erőnek vannak kitéve...

(#27344) ludsimon válasza csabi94 (#27343) üzenetére


ludsimon
veterán

Az lehet. :)
De én nem találtam hiába kerestem rá hg93-ra csak a grammániások fényképeit találtam. :D

undefined

(#27345) belaazallat válasza csabi94 (#27343) üzenetére


belaazallat
addikt

Meg több sarat, port, kapnak, mint egy outi.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27346) Toomy


Toomy
senior tag

A délutáni hazajövetelem nagyon kemény volt ebben a 50-60km/h-és szélben! Biatorbágyig azt hittem vért hányok, főleg az emelkedőkön. Na ilyenkor aztán lehet edződni :K Biatorbágyig 21,6-os átlag volt hazáig 28,4 lett.

Simon és Süni - Kifelé az aszfaltra! Csak a leszakadó ágakra figyeljetek! :K

[ Szerkesztve ]

(#27347) Chosen válasza D.Orion (#27334) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, megcsúszik, mint amikor leesik a lánc kb olyan érzés, csak fél kör múlva fog újra, majd megint megcsúszik.

Xantomas: Köszi a tippet, megnézem. :R

(#27348) ludsimon


ludsimon
veterán

[link] :)

Toomy:
Szép volt ! :R
Köszi a törődésedet, de ma így is elég nyűgös vagyok ez miatt a rohadt idő miatt. :(
Tegnap mostam le a bringámat. Itt most orkán szél meg néha eleredő eső van, nem veretném össze a frissen tisztított, olajozott bringámat sárral, legalább tényleg maradjon már tiszta csak egy picikét. :)

Görgőzök mindjárt egyet inkább.

Nem beszélve arról, hogy ez a gagyi Finish Line Dry cucc kb 1,5 hónapot bírt ki és már el is fogyott, mert kb 150 km-enként lehet vele a láncot kenni. :((
Legközelebb a Wet-et próbálom ki. De akkor a láncot is bedobom a kosárba.
Csak gondolkodok még mi fog kelleni, mert kb 3-4 hónapig nem szeretnék semmit se venni neki. Téli lélegző, szélálló ruhát kell keresgélnem inkább amit nem találok normális árban.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#27349) Toomy válasza ludsimon (#27348) üzenetére


Toomy
senior tag

Na abba az orkán erejű szélben jöttem most haza és nem nyílegyenesen ;)
Tegnap én is lemostam a bringát és pont Biatorbágynál össze is saraztam újból. A szakadó esőben üvöltve káromkodtam, persze lakott területen kívül :K :DDD

(#27350) ludsimon válasza Toomy (#27349) üzenetére


ludsimon
veterán

Az szép! :R
Én nem mertem elindulni, mert mikor nézegettem az időt láttam csepereg. Akkor még nem fújt a szél. Aztán hirtelen elkezdett fújni mint az állat.

"A szakadó esőben üvöltve káromkodtam, persze lakott területen kívül"

Jól van, akkor megnyugodtam. :)
Normális vagyok. :D
Néha én is úgy mikor kibuggyan belőlem az ideg elkezdek óbégatni biciklin. :D

Volt már rá példa. Pl mikor hirtelen olyan szembeszelet kaptam, hogy az erőlködős 25 km/h-ból lett 10 km/h. Na az nagyon durva volt! Nem kívánok megküzdeni vele. :N

[ Szerkesztve ]

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.