Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légy szíves, hogy mennyit érhet ez a bringa kb.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#25452) dqdb válasza Zebu (#25450) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tipp: a mostaninál rosszabb forintárfolyam a 2011-es készletek berendelésekor?

#25453: ez sajnos általában úgy megy komplett bringáknál (és bizonyos alkatrészeknél is), hogy az importőr berendeli év végén a teljes következő éves magyarországi készletet, aztán abból gazdálkodik minden viszonteladó. Ami megmarad belőle, az megy akcióba szeptembertől addig, amíg el nem fogy csökkentett áron. Ha idő előtt elfogy egy modell, akkor szívás, de nem lesz belőle újabb, akármennyire szeretnéd te, és akármennyire szeretné a bolt, akinél vásárolnál.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25453) Zebu válasza dqdb (#25452) üzenetére


Zebu
addikt

jah csak érdekes, hogy nem rendelnek amikor kérem! :)

(#25454) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Erről a bringáról tudtok röviden véleményt mondani? Inkább csak annyi érdekelne, hogy szerintetek megéri-e megvennem másod bringának melóba járáshoz?

Szerintem jobb, mint egy jó állapotú, de gyári Favorit 20 ropiért. Igaz én nem értek hozzá. Sajnos nem tudom megnézni személyesen, csak postán jönne ha jönne. Szerintetek nagyon vészes lenne látatlanban megvenni?

(#25455) salieri. válasza Zebu (#25450) üzenetére


salieri.
őstag

nem dilerségre gondolok,de soha nem ismeri magát az ember és mikor tör rá az-az érzés ,hogy nekem egy másik gép kell:D Nem mindegy,hogy buksz rajta 150 ezret ,vagy esetleg csak 50 ezret eladásnál,nem?

Nekem ezek tetszenek a mostani felhozatalból

Canyon Nerve

Canyon Yellowstone

(#25456) salieri. válasza Stauffenberg (#25454) üzenetére


salieri.
őstag

Egyik kutya másik eb,pénzt kiadni egyikért sem érdemes.
Ez már arra érdemesebb

(#25457) Zebu válasza salieri. (#25455) üzenetére


Zebu
addikt

Ennyiből már inkább újat! :) vagy a fene tudja... nem tetszenek.... :F

(#25458) salieri. válasza Zebu (#25457) üzenetére


salieri.
őstag

Szerintem ezek irányárak.
Az új is rögtön sáros lesz, hiszen ezek arra vannak kitalálva :)

(#25459) Eagl3 válasza Zebu (#25457) üzenetére


Eagl3
veterán

Más egy katalógus kép, meg más a valóság... pl. itt egy Canyon katalógus kép: [link]
Sztem. elég jól néz ki :DDD

(#25460) MZsoltee válasza belaazallat (#25401) üzenetére


MZsoltee
veterán

A Manitou skareb super-en sztem van V fék fogadási lehetőség.
De mintha ezen is lenne:[link]
Bár nagyon amatőr vagyok ebben a témában ezért kérek tőletek segítséget.
Esetleg ha tudtok ajánlani valami amit érdemes lenne ebben az árban (20k) a használt piacról megvenni, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25461) rétisün válasza salieri. (#25455) üzenetére


rétisün
veterán

"mikor tör rá az-az érzés ,hogy nekem egy másik gép kell"

ne is mondd.....most eléggé úgy fest a dolog, hogy cserélik a vázat, mégis itt motoszkál bennem, hogy bizony csak meg kéne venni azt a giant vázat, amit láttam nemrégen, mert azért körülnézegettem, mi legyen, ha nem cserélik :B annak ellenére is, hogy ahhoz másik középcsapágy meg nyeregcső is kéne.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25462) Zebu válasza salieri. (#25458) üzenetére


Zebu
addikt

Ez igaz, én sem aszfalton mennék vele! :)

Na holnap megnézek párat élőben!

(#25463) lorcsi válasza bajtokarpi (#25451) üzenetére


lorcsi
veterán

15k ért vettem iylet pár hónapja

(#25464) salieri. válasza rétisün (#25461) üzenetére


salieri.
őstag

melyik giant váz ? lemaradtam! :DDD kapsz egy új kelly's vázat?

Zebu: nem tudom téged zavar-e az a tény,hogy jön veled szembe olyan gép amit te használsz.
A kelly's -nél ez sanszosabb.
Ennyi pénzből pedig már lehet ritkább gépeket is venni szerintem.

Stauffenberg: itt a probléma a fékekkel és felnivel van, ezekkel a favorit és társai megállni szárazon is elég nehéz,na és ha kapsz egy kis esőt ?:)

[ Szerkesztve ]

(#25465) Stauffenberg válasza salieri. (#25456) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt már lejátszottuk, te mindenre tudsz egy kapásból kétszer drágábbat vissza írni aminek örülök, mert okosodok, hogy mégis mit érdemes nézegetni ha jobbat akarok. De nem ez volt a kérdésem.

Veszek majd egy normálisabbat is amit lehet komolyan hajtani a következő fizum környékén. De most előbb veszem meg a másod bringát. Munkába járáshoz kell, városban, laza tempóval haladva.

És ami fontos: Nem fogok nap mint nap az utcán hagyni egy drágább bringát. Nincs rendes őrzött parkoló az irodánk előtt, nem tudom felhozni az irodába sem. Kell egy 20-25k körüli szaladgálós roncs.

Aztán a komolyabb tekeréshez meg szívesen beáldozok 80-100k körüli összeget a kezdéshez. De most nem erre keresek bringát.

(#25466) Dirtyz válasza rii (#25385) üzenetére


Dirtyz
őstag

Van külön jobbos és balos pedál, nem egyforma a menetük, az egyiken jobbos, a másikon balos menet van. ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#25467) rétisün válasza salieri. (#25464) üzenetére


rétisün
veterán

igen, most nagyon úgy néz ki, hogy cserélik, csak az még a kérdés, hogy el kell-e küldeni az enyémet először, és megnézik/vizsgálják, vagy csak simán leküldik a másikat, aztán annyi.

a giant-et nem is említettem itt (se) :N de ha nem bírok magammal, és a csere ellenére képes leszek megvenni, tudni fog róla a topik, azt megígérem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25468) venember83 válasza lorcsi (#25463) üzenetére


venember83
nagyúr

Kb. ennyit érhet, húszasnál többet nem adnék érte.

Amúgy ti bringáztok is vagy csak beszéltek a bringázásról? :) Hetvenvalahány hozzászólás született, mióta elmentem bringázni, termékenyek vagytok.

rétisün, egészségedre most elkortyolok egy finom búzasört!

(#25469) rétisün válasza venember83 (#25468) üzenetére


rétisün
veterán

"Amúgy ti bringáztok is vagy csak beszéltek a bringázásról" szerinted? :U

de hogy ne magadban sörözz, egészségedre!

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25470) venember83 válasza rétisün (#25469) üzenetére


venember83
nagyúr

Te igazoltan fórumozol. Sajnos.

(#25471) Vasinger! válasza venember83 (#25468) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt már én is észrevettem, hogy főleg így ősszel, nyáron a PH! egyik legforgalmasabb topikjává válik ez..

[ Szerkesztve ]

(#25472) csabi94 válasza salieri. (#25444) üzenetére


csabi94
őstag

Milyen skála? :F
A pedál kialakításában van a különbség. Az 520-as jobban tűri a sarat, kicsit nyitottabb a belseje (főleg az eleje), ezért könnyebben távozik a sár... :))

(#25473) rétisün válasza venember83 (#25470) üzenetére


rétisün
veterán

ráadásul megint le kell faragnom pár grammot majd a bicajból, ha már bedrótoztak :DD :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25474) salieri. válasza rétisün (#25467) üzenetére


salieri.
őstag

Na ennek nagyon örülök ,hogy vállalják a felelősséget, és nem hárítanak :C

csabi94

[link]
rosszul fogalmaztam :kijelzett rugóerő manual szerint

[ Szerkesztve ]

(#25475) csabi94 válasza salieri. (#25474) üzenetére


csabi94
őstag

Az csak egy ábra. Az a csavar kb. 8 fordulatot tud megtenni ha állítod...
Hogy jelezné ki?

(#25476) bajtokarpi válasza lorcsi (#25463) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm a segítségedet! Én is valami ilyesmi árra gondoltam.

battletag: bossi#2666

(#25477) venember83 válasza rétisün (#25473) üzenetére


venember83
nagyúr

A Giant könnyebb lenne legalább? :)

(#25478) rii válasza Dirtyz (#25466) üzenetére


rii
nagyúr

óóó .. próbáltam én már mindent mindenhova :) jobbról balra balról jobbra, szemmel verni, hátulról mellbe ... de nem ment ...

beszerek egy tolómérőt, és akkor leglább a tengelyátmérőkről tudok is valamit mondani (:

csak a keró 25 km-e van :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25479) rétisün válasza venember83 (#25477) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom :N és engem is meglep, hogy különösebben nem is foglalkoztat :Y (lehet, hogy a sisak ellenére jobban beütöttem a fejem, mint elsőre gondoltam? :DDD )

de az amúgy is csak a B terv volt.....

(#25474) salieri.: persze azért várjuk csak ki a végét, de momentán úgy néz ki, nem lesz szükség a B tervre. hacsak saját magam miatt nem....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25480) Hasaggymeg válasza Teasüti (#25369) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nekem Maxxis Overdrive Kevlar Inside 26"x 1,75 van immár 2 éve (~3000km-e),és vegyes véleményem van róla.Jól néz ki a mintázata és jól tapad,elég jó a defektállósága(1 királydinnyés defekt) .Gördülési ellenállása átlagos.Rossz tapasztalatok:először is egyikbe elég nagy csavar van,sztem.vissza is kellett volna azonnal küldenem (e-bike). Másodsorban sehol sem írta,hogy csak 50psi (3,5bar) lehet fújni,amit kevésnek találok és ami miatt ~80kg-om alatt csak átlagos a gördülési ellenállása.Végül gyorsan kopik,vegyes terepen,80% aszfalt 15% föld,5% murva,a hátsó már jó ha az idén még kitart.
Én biztos nem tennék 1,9-nél vastagabbat slick-ben.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#25481) MZsoltee válasza MZsoltee (#25460) üzenetére


MZsoltee
veterán

:U

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25482) venember83 válasza MZsoltee (#25460) üzenetére


venember83
nagyúr

Inkább a Skareb. Az se mai gyerek, de azért a másik linkeltnél újabb.

(#25483) rétisün válasza MZsoltee (#25481) üzenetére


rétisün
veterán

mindkettőn van, a manitou-n még a fék is rajta van....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25484) venember83 válasza rétisün (#25483) üzenetére


venember83
nagyúr

Mindkettő Manitou. :) Amúgy a Skareben fent vannak a tüskék, a másikon nincsenek.

(#25485) rétisün válasza venember83 (#25484) üzenetére


rétisün
veterán

"Mindkettő Manitou"

ja? jó.... :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25486) Mewryck válasza rii (#25445) üzenetére


Mewryck
tag

DH-soknak szokott lenni 165 mm-es hajtokar,ill országutisoknak 172.5mmes is,általában 170 vagy 175 mm-esek a karok a montikon

kétfél pedálátmérő van manapság,a kisebbik tengelyű(nemtudom pontosan hány mm)12"-14" bringákon szokott lenni,ettöl nagyobb bringákon már a normál tengelyméretű pedálok vannak

milyen hajtokarbol szedted ki a pedált,acél vagy alu?alunál hajlamos kihuzni a menetet a pedáltengely a karbol,ilyenkor a rárakodott alu miatt nem vagy csak nehezen lehet behajtani más karba,ill nézd meg,hogy jobb ill bal odlali-e a pedál(tudom alap dolog,de már hoztak vissza igy pedált,mert erösebbek voltak mint okosabbak és valahogy sikerült nekik a két oldalt megcserélve behajtani...)

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#25487) Zebu válasza salieri. (#25464) üzenetére


Zebu
addikt

Hmmm nem izgat fel a kérdés. Rapid-os embert sem láttam eddig, pedig tök jó lett volna tapasztalatokat cserélni! :)

(#25488) Zebu


Zebu
addikt

Amúgy alapvetően a Kellys jó minőségű cucc?

(#25489) Vasinger! válasza Zebu (#25488) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Változó. Vannak nagyon jól összeszerelt bringái és vannak borzasztóan, pl. az a fully amit kinéztél azt hiszem elsőnek. Fox felfüggesztés, de még Deore szintű hajtás sem volt rajta....

Igazából szinte minden gyártónak vannak jó és rossz biciklijei, a Kellys alapvetőn nem rossz márka, eléggé elterjedt, mint pl.: a Merida, szóval "népbicikli" is egyben.

(#25490) Zebu válasza Vasinger! (#25489) üzenetére


Zebu
addikt

Nagyon el fogok mozdulni a Glock felé szerintem....

XT hajtókar nagyon megindított....

[ Szerkesztve ]

(#25491) Zebu válasza Zebu (#25490) üzenetére


Zebu
addikt

Megjött az eső....

(#25492) venember83 válasza Zebu (#25490) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó választás ez a Glock.

(#25493) Zebu válasza venember83 (#25492) üzenetére


Zebu
addikt

Minusz 15%-kal olcsóbban még jobb! :C

(#25494) Bandi18 válasza Zebu (#25491) üzenetére


Bandi18
tag

Remélem hétvégére nem lesz rossz idő...

(#25495) D.Orion válasza Bandi18 (#25494) üzenetére


D.Orion
veterán

Elvileg jó időt mondanak. Remélem nem tévednek az időjósok.

(#25496) salieri. válasza Zebu (#25490) üzenetére


salieri.
őstag

Sok sikert az új géphez :C

(#25497) TripleB válasza salieri. (#25427) üzenetére


TripleB
senior tag

Kéz alól vennéd?
Mert akkor vinnék láncnyúlásmérőt magammal.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#25498) Zebu válasza salieri. (#25496) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi! Délben elmegyek és körbenézek a boltban! Majd beszámolok! :K

(#25499) salieri. válasza TripleB (#25497) üzenetére


salieri.
őstag

Igen kéz alól, nincs lehetőségem személyesen átvenni. :U

(#25500) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Lehet már lerágott csont de keresővel nem találtam megoldást a problémámra.

Elől/hátul Shimano Hayes MX4 féknyergek kerültek a bicómra. Egyik vacsi új, másik használt de nem sok km van benne.
Előre egy 203 mm-es Alligator wind cutter került, hátul eddig valami, szintén 203-as, használt acor hulladék volt próbának.

Durva kanyarokban hallottam enyhe rezgést az alligator felől, hátul kritikán aluli volt az acor. Nagyobb sebességnél (20-30km térkövön, körmös gumával). Nem mertem vele emberek közé menni. Mintha egy vaslemezt találomra fellógattam volna a gépre és azt rázná az egész.

Kicseréltem a két tárcsát, most hátul kussolt az alligator, elöl meg még hangosabb volt az acor. Eldurrant az agyam, vettem egy 203-mas Alligator wind cutter formájú(!) BTS tárcsát.

Tök ugyanúgy néz ki, súlyra ugyanaz stb. Régi alligator ment előre vissza mert azzal ugye eddig sem volt baj, hátra ment a BTS. Örül, hogy jó lesz. 50 méter múlva kiderült, hogy nagyon nem lesz ez így faja mert most mindkét tárcsa zenebonál. Most már legalább egyenesben csak tényleg nagy sebességeknél viszont kanyarban borzalmas...

Dobjam a fenébe a 203-at és legyen csak 180? :F
Nem értem mi változott, ha eddig elöl jó volt, most meg ugyanazzal a tárcsával rossz.

www.reballing.hu/forum

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.