Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Stauffenberg válasza Cathfaern (#24674) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És amúgy városi közlekedésre nagyon gagyi lenne egy cross bicaj? Legtöbbet aszfalton mennék (hétköznap az irodába dolgozni), de hétvégente szívesen kimennék a természetbe is. Oda meg az országúti egyértelműen nem alkalmas.

Vagy inkább vegyek egy országútit az aszfaltra és egyszer próbáljak meg kigazdálkodni mellé egy MTB-t?

Nyilván ez lenne a legoptimálisabb, de akkor amennyit a két bringára költenék vehetnék egy jobb cross-t is talán. Azért a tárolás kérdése sem elhanyagolható és egy cross jobban elfér, mint két másik.

(#24702) Zebu válasza venember83 (#24700) üzenetére


Zebu
addikt

Nah izé jó kérdés. BBB BSP-20 [link]

[ Szerkesztve ]

(#24703) Zebu válasza asfgh (#24698) üzenetére


Zebu
addikt

Hajtókarra gondolsz?

(#24704) venember83 válasza Zebu (#24702) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem könnyű darab, de érdemes lenne esztergályossal beszélni, hogy szerinte érdemes-e. Én csak kibicelek.

(#24705) Zebu válasza venember83 (#24704) üzenetére


Zebu
addikt

Inkább elpattintom, majd elkelődik!:-)

Vagy megtartom hátha jó lesz hokedli lábnak.

[ Szerkesztve ]

(#24706) JHONNY 79 válasza JHONNY 79 (#24684) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Valaki?

(#24707) venember83 válasza JHONNY 79 (#24684) üzenetére


venember83
nagyúr

A gyártóval nincs gond, elég jó felszerelésűek a gépeik az árkategóriájukban.

(#24708) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok, bicajt szeretnék venni és kinéztem egyet még régebben sajnos már olyan nincs. Egy Merida S-Presso volt, agyváltós, tárcsafékes, matt fekete. Tudtok hasonlót ami ilyen technikailag? Városi használatra szeretném.

plata o plomo

(#24709) salieri.


salieri.
őstag

(#24710) venember83 válasza salieri. (#24709) üzenetére


venember83
nagyúr

Ajándék? Nekem? Küldheted. Ez még pont belefér méretben. Talán. :)

code1005: Az S-presso valóban jó bringa, alternatíváját nem nagyon tudok, ami árban és kinézetben megközelíti. Speci Langsterek se rosszak, de az más kategória.

(#24711) salieri. válasza venember83 (#24710) üzenetére


salieri.
őstag

csapj le rá megbízható a forrás,ez a srác vette meg az én bringámat :)

(#24712) ludsimon válasza salieri. (#24709) üzenetére


ludsimon
veterán

Ennyi pénzért '11-es szettet várna az ember.. :)
De lehet csak én vagyok ennyire kekeckedős. :))

De azért a2. kép durva. :Y
Olyan mint ha játékbicikli lenne. :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24713) salieri. válasza ludsimon (#24712) üzenetére


salieri.
őstag

ennyiért? az enyémet jóval drágábban adtam el 2008-as 105 szettel

[ Szerkesztve ]

(#24714) venember83 válasza ludsimon (#24712) üzenetére


venember83
nagyúr

Nézd meg a De Rosa vázak árait.

salieri.: Nem fér bele a költségvetésbe. :(

(#24715) Toomy válasza csabi94 (#24668) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi Csabi a linkelést! Simon Neked meg köszi a temérdek peptalk-ot :K
Szóval ma nyomtam két keményet. Az egyik reggel 7óra körül volt, de az csak pár percig tartott és azt inkább nem is linkelném :DDD
A másik kitartott egész estig. :K
Hétvégén szépen túlzabáltam magam, ami 3 kiló pluszba mutatkozott meg. Persze ez csak a gyomor tartalom, meg a sok hozzáivott folyadék.
Délben mikor elindultam akkor csak 115-135 -öt terveztem. De ez lett belőle, pedig az égiek nagyon ellenem voltak.
Rögtön Budaörsnél hátsó defekt. Sebaj van két plusz belső. 5perc csere és gyerünk tovább. Kijutottam a Duna mellé a 10-es útra. Tekerek szépen és azt veszem észre hogy egyre többen dudálnak. Persze, mert az út mellet van egy nagyon f@sz@ és széles bringa út. Soha nem szoktam bringa útra menni, csak nagy ritkán. Most is vesztemre :U Találtam egy rácsatlakozó részt Tát és Nyergesújfalu között, persze egyik kezemben a telefon és azon spekuláltam, hogy mennyit menjek ma, amikor a bringaút mellet bele mentem fél kézzel egy gödörbe, szemből jöttem az útról rá a brinagútra. A kép közepén látható kátyús rész dobott meg, úgy hogy 1-2 métert az első keréken gurulva mentem. Majd itt egy 180 fokos fordulatú kép, a közé a négy beton pózna közé kellett betalálnom. kb. olyan 20-al mehettem. Sikerült is csak a póznák között ott egy beton fedlap is ami jóval túl lógott a füves részen, na ott végképp fejre álltam, úgy hogy átbicskázott felettem a bringa. Felpattantam első reakció a bukó, aminek semmi baja, akkor a fejem is rendben van. Második reakció a végtagjaim az is okkés. A következő a bringa első kerék megpörgetés, nyolcas nincs, totál lapos. Körbenéztem, a beton fedlap kicsípte az oldalát egy helyen. Sebaj van még egy belső és egyben az utolsó is :U Még mielőtt kicseréltem a telefonra is vetettem egy pillantást, az akku nem esett ki , mert úgy markoltam :K Szuper akkor egyben lesz az útvonal megörökítve :DDD
Rendbe raktam magam és a bicajt gyerünk tovább.
A 10-esről felkanyarodva Neszmély felé ott kezdett el rendesen esni. Felértem a Hilltop-hoz és ott magamra öltöttem a decatlonos orkán alsó/felső kombinációt. Ott már ésszel kellett közlekednem, mert a lehetett volna a lejtőkön sederni, de féletem hogy kimegy alólam a bicaj. Tatánál már csak szemerkélt az ami hazáig kísért. Plusz még Martonvásárnál elszakadt az első váltó bovdenem is, ami már nagyon nem is kellett :DDD
Idén letekertem már cirka 3200km-ert és minden gond nélkül. Ez alatt az út alatt volt két defekt egy látványos perec, egy bovden szakadás és kb 120.km-en keresztül szakadó eső. De az orkán/vízálló cucc megvédett teljesen, csak a lábam lett vizes a kicsit rongyolódott kamásli miatt. Ja és persze az államról végig folyt a víz. :DDD
Bocs hogy ilyen hosszú lett, de ezt most ki kellett írnom magamból. :K

[ Szerkesztve ]

(#24716) JHONNY 79 válasza venember83 (#24707) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Tehát amit linkeltem bringa nem lenne rossz vétel?

(#24717) salieri. válasza venember83 (#24714) üzenetére


salieri.
őstag

Hát sajnálom,szerintem enged valamennyit az árból próbáld meg :)

(#24718) rétisün válasza Toomy (#24715) üzenetére


rétisün
veterán

egyrészt minden elismerésem :C :R

másrészt szégyelld össze magad..... :P bringázás közben telefonálni?! :Y

én még anno az első (nem teljes) balaton-körömön estem el majdnem egyik kezemben telefonnal, azóta inkább megállok, mielőtt a kezembe veszem a telefont.

mod: két bovdenszakadásod volt, nem?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24719) ludsimon válasza Toomy (#24715) üzenetére


ludsimon
veterán

Szívesen! :)
Holnap gondoljatok rám is 8:00-15:00 között, első írásbeli nap. :o :o

undefined

(#24720) Toomy válasza rétisün (#24718) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi! Hát igen, az okos ember más kárából tanul, a hülye meg a sajátjából sem :K Végülis nem telefonáltam, hanem az IGO-t babráltam, hogy merre menjek majd. A lényeg, hogy fél kézzel fogtam a kormányt ami nagy felelőtlenség volt, mert ugyebár ha eltalálom esés közben valamelyik beton póznát akkor meg lett volna a meleg váltásod :U
Igen most a másik is elszakadt. 5000km-ént cserélni fogom őket ha jó ha nem.

(#24719) ludsimon - Neked meg egy kalappal a holnapi napra! :K ne aggódj menni fog ;)

[ Szerkesztve ]

(#24721) ludsimon válasza Toomy (#24720) üzenetére


ludsimon
veterán

Holnapi vizsganapot, meg a szerdai vizsganapot éljem túl, utána már szabad leszek. :o
Szóbelik azok ilyen 15 percesek az már simán meglesz van olyan jó beszélőkém, de ez az írásbeli aggaszt.

undefined

(#24722) JColee válasza ludsimon (#24721) üzenetére


JColee
őstag

Hova jársz?

(#24723) ludsimon válasza JColee (#24722) üzenetére


ludsimon
veterán

[link]

undefined

(#24724) szki válasza Toomy (#24715) üzenetére


szki
őstag

Kisebb táv már Neked smafu:-)
Szép volt!
Én sajna totál szembeszelet kaptam ma 147 km-én végig... De holnap Fertő tó kerülés haverral túrázva. És ott lehet hátszeles szakasz is:-)

(#24725) venember83 válasza JHONNY 79 (#24716) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, de vannak jobbak. Pl. ez. Ha nem vagy nagyon nehéz, nem tekersz tengelyig érő sárban, akkor a tárcsafék se fog hiányozni. És olcsóbb. Valamint jobb.

(#24726) Toomy válasza szki (#24724) üzenetére


Toomy
senior tag

Nem, de gyúrok a 350km körülire. Ha ma reggel 8-kor rá tudtam volna ülni a bringára akkor bíz isten kipedáloztam volna a 300-350km-ert is ezzel a 26-os átlaggal :P
Más ilyenkor már lefekszik én meg még most is pörgök, meg még viszem le az ebet is. Azért a következő esős napokat lehet hogy hanyagolom, mert most kaptam belőle rendesen :K

(#24727) rétisün válasza Toomy (#24726) üzenetére


rétisün
veterán

"gyúrok a 350km körülire"

fiatalság, bolondság...... :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24728) Toomy válasza rétisün (#24727) üzenetére


Toomy
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy megy e még a 10 évvel ezelőtti táv? Vagy csak feszegetem a határaimat :U

(#24729) rétisün válasza Toomy (#24728) üzenetére


rétisün
veterán

nekem simán menne :K

csak 3-4 éve megyek 100+-os túrákat :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24731) Toomy válasza rétisün (#24729) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor már keményen elkapott Téged is a gépszíj :K :C
Nekem kimaradt 2-3 év, de ilyet még sosem csináltam, mit most márc. közepétől. :N Jó ha évi 2-3 ezret meneteltem. Talán 4ezret.
Gondolom Te meg már majd megőrülsz, hogy most szünet van :U A lényeg hogy felépüljél 100%-an. :K
Ezt el is felejtettem csatolni az írkálmányomhoz, miszerint a bejárati ajtóhoz koppanva lett 200.00km az óra szerint :DDD

(#24732) dqdb válasza venember83 (#24730) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na ezt nevezem én minőségi online közvetítésnek :K

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24733) Nyugdíjas válasza dqdb (#24732) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

hun tart má' a tekknika :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24734) Cathfaern válasza Toomy (#24731) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a pulzusmérős óra hogy van rögzítve nálad? :) Szereztem most be én is, de még nem találtam jó megoldást arra, hogy kormányra hogy lehetne felszerelni.

(#24735) venember83 válasza Cathfaern (#24734) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyes órákhoz adnak adaptert, hogy kormányra is fel tudd szerelni.

Toomy: Az Astrale 8 órával mennyire vagy elégedett? Ennél a hátsó villára kell rögzíteni a jelvevőt, és ugyanaz a vevő érzékeli a pedálfordulatot és kerékfordulatot is, igaz?

(#24736) Toomy válasza Cathfaern (#24734) üzenetére


Toomy
senior tag

Még egy régi ócska pulzusmérőhöz kaptam tartozékként. kb. 6-7 éve vettem azt is a decatlonba, de az az óra csak 1-1,5évet bírt ki, de legalább ez a tartó megmaradt :K

(#24735) venember83 - Teljesen jó az óra. Igen a hátsó kereken van a km/sebesség számláló, de a pedálfordulathoz egy külön érzékelő együttes van. Tehát az órából két ág jön ki. Viszont a pedálfordulatot nem mérem, mert a jeladó leszakadt, ami megvan, de a hajtókaron levő mágnes nem tudom hova tűnt(valahol meg kell annak is lennie).
Viszont lehet hogy meg fogom csinálni, mert az is fontos már számomra hogy lássam hogy csapkodok a lábammal.

[ Szerkesztve ]

(#24737) Fej1973 válasza Toomy (#24726) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Nem, nem jössz velem csütörtökön tekerni, de csak szolid 120 ast.

(#24738) Toomy válasza Fej1973 (#24737) üzenetére


Toomy
senior tag

Egyenlőre úgy tűnik jó az egész nap, de ha addig beesik egy meló akkor az élvez elsőbbséget, mert ugyebár én is pénzből tengetem nyomorúságos kis életem :DDD
Holnap este még írjunk egymásnak!

(#24739) Mr X


Mr X
veterán

Mivel legutóbb elkallódott a kérdésem, megpróbálom újból, máshogy. :)

Nem igazán vagyok tisztában a kerékpár méretekkel. 170cm magas vagyok. túl kicsi lenne nekem egy 24-es kerekes MTB, hozzáillő vázzal? A felhasználás munkába járás. Azt tudom, hogy a "normál" MTB méret 26", de gőzöm sincs, mekkora a valós differencia a két méret között az egész bringára levetítve.

Tudom, biztosan hülye a kérdésem, de jól jönne egy válasz. :B

(#24740) N.GÁBOR válasza Mr X (#24739) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nem nagyon értek hozzá, de szerintem egy ekkora kerekü bringával annyira nem haladnál, hogy meg is utálnád a bringázást. Persze ha ez van, akkor megértem.
De ha már beruházol egy gépbe, legyen ez használt vagy új, akkor ilyen felhasználási terület mellett inkább egy trekking vagy cross bicó természetsen a 170 cm-d nek megfelelő vázzal.

May the force be with you!

(#24741) dqdb válasza Mr X (#24739) üzenetére


dqdb
nagyúr

24"-as kerékkel gyerekbringákat szoktak szerelni, neked 16,5-17" környéki vázméretű MTB kellene, ami már nem gyerekméret. Azonban mivel munkába járás a cél, ezért inkább a városi/trekking/cross bringák között nézelődjél 28"-as kerékkel és sárvédő rögzítési lehetőséggel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24742) Mr X válasza dqdb (#24741) üzenetére


Mr X
veterán

és N.GÁBOR:

Köszönöm a válaszokat.

(#24743) Tamoo válasza dqdb (#24434) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Itt vagyok. :DDD csak annyira pörögtök, nekem meg nemigazán van időm követni.

(#24744) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nah most fizettem ki az új verdát, remélem pár nap múlva megérkezik :DD

(#24745) Tamoo válasza GeneraL_XTX (#24744) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó vásárt csináltál vele :K

(#24746) GeneraL_XTX válasza Tamoo (#24745) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Remélem is :DDD

Nem is értem hogy adhatják ilyen jó árban, megnéztem a rajta lévő alkatrészek árát és már csak a váz,a teleszkóp, a tárcsafék és a hajtókar többe kerül mint maga a bringa :C

(#24747) bubi92


bubi92
őstag

létezik kerékpáros útvonaltervező?(pestre) ami figyelembe veszi a bicikli utakat is.( jó volna, ha a gmaps-ban is lenne ilyen opció :K )

(#24748) Vasinger! válasza GeneraL_XTX (#24746) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

22"-os váz? Az igen. Hány centi vagy? Biztos 190 körül vagy.

(#24749) tvamos válasza Mr X (#24739) üzenetére


tvamos
nagyúr

Picik azok a bicajok, nem jo 150cm folott!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24750) GeneraL_XTX válasza Vasinger! (#24748) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen, 189 :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.