Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) ludsimon válasza Doki-HUN1978 (#24148) üzenetére


ludsimon
veterán

ok, köszi :)

undefined

(#24152) fungeld válasza venember83 (#24111) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi, és azt honnan fogom tudni?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#24153) venember83 válasza fungeld (#24152) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem észreveszed szerelés közben, ha túl rövid a tengely.

(#24154) Vasinger! válasza ludsimon (#24100) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát az úgy volt, hogy szereltem fel a Cube-ra (lassan valami nevet is kéne adnom neki) a km órát, szóval semmi extra, egy helyben állt a bringa, egyszer csak el kezd ereszteni a hátsó kerék, de nagyon erősen. Fél perc alatt 0-ra engedett. Nézem, hogy mi a sz@r van, egy helyben állt a bringa és úgy ereszt.

Szétszedtem, megnéztem, hogy a felni felőli oldalon sok kis lyuk keletkezett, mintha anyaghiba lenne, vagy mintha nem bírta volna a gumi a nyomást. Tüske vagy hasonló dolog nem volt sehol, többször is átnéztem. A felnivédő szalag is a helyén volt. Valószínűleg a nap miatt engedett el, de ezt nem tudom, nem volt olyan nagy meleg sem.

És akkor most jött a feketeleves. Mikor kiszedtem a hátsó belsőt láttam, hogy az van rá írva, hogy 26x1.3-1.75. Hát mondom ez nagyon jó. Ilyen belső beletenni egy 2.25-os erősen ballonos külsőhöz eléggé fura.

Elől sem volt sokkal jobb a helyzet, ott 26x1.5-1.95-ös volt, de egy 5-600 forintos Kenda belső volt benne, hátul legalább Coninental volt.

Itthon meg persze, hogy hadilábon álltam belsőkkel, főleg olyan méretben amilyen kéne, valahogy megoldottam, de nem volt egyszerű, mert a rövid szelepes belsők eléggé nehezen mennek bele némelyik felnibe...

Ma elmentem Crazybe, sajna Meme nem volt bent, így mással kellett megbeszélnem az ügyet, de igazából az volt rá a válasz, hogy nem számít, hogy milyen méretű belső van benne, ettől nem lehetett defektem, pont.

Oké, hiszek nekik, mert nem értek hozzá, de azért egy 250k-s bringába csak illene egy Schwalbe, de legalább Conti belső előre és hátulra is, lehetőleg jó méretben...

Kárpótlásul kaptam egy 800 Forintos láncvillavédőt és ha Meme bent lesz megbeszélem vele ezt a dolgot, hátha adnak egy belsőt, mivel gari időn belül vagyok, de ez már a jövő zenéje.

(#24155) fungeld válasza venember83 (#24153) üzenetére


fungeld
aktív tag

Ezt nem hiszem el. Bele se kap a menetbe. Ilyenkor a vázzal vagy a monoblokkal van a baj? Próbáltam mindkét irányba.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#24156) venember83 válasza fungeld (#24155) üzenetére


venember83
nagyúr

Többféle menet van, sajnos több ismeretlenes távsegítségben nem vagyok túl képzett.

Vasinger!: A kisebb belső miatt nem nagyon kaphatsz defektet. Amúgy most vettem 2 Kenda belsőt, valószínűleg a többszázezres összteleszkópos gépemben is használni fogom, mert miért is ne tenném? Most épp ez volt, ezt vettem, ennyi.

(#24157) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Emberek, ez eszméletlen!

Most értem haza első grazi bicózásomról. Nem tudom, hogy ez jó-e vagy sem, de jobban kellett koncentrálnom mint kocsival! Csak úgy kígyóznak a biciklisek a belvárosban, a lámpáknál meg valóságos dugók vannak a biciklisávon. Mivel rengetegen jönnek szembe és utánad is, ezért állandóan "bolyban" tekersz, vagyis úgy kell eljárni mint kocsinál ha előzni akarsz. Kinéz, szembejövőt lecsekkol és hátranéz, hogy nem akarnak-e épp előzni. Döbbenet, én ilyet még nem láttam. Egyfelől jó érzés, hogy erre haladunk, másfelől viszont nagyon fura stresszes helyzetet teremtet, pedig a bicózásról korábban minden eszembe jutott, csak a stressz nem.

Nah, elnézést, csak gondoltam ezt megosztom veletek.

Üdv

May the force be with you!

(#24158) Atipapa


Atipapa
csendes tag

Én is bringával járok dolgozni minden nap , és tapasztaltam hogy sok autós nem figyel ránk , ott ahol nincs bicikli út , nehéz úgy közlekedni hogy ne üssenek el .

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#24159) Atipapa


Atipapa
csendes tag

És még valami , a jobbkezes utcákon is kihajtanak , ha nem látnak autót közeledni , mert minket nem vesznek figyelembe , múltkor is majdnem belém jöttek .

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#24160) rii válasza Tüzi (#24076) üzenetére


rii
nagyúr

köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24161) salieri.


salieri.
őstag

Sisakot kell vennem, valaki használt itt ilyen sisakot ? Szívesen várnék róla véleményeket,tapasztalatokat.

Salice SPIN

[ Szerkesztve ]

(#24162) Djuree válasza Atipapa (#24159) üzenetére


Djuree
félisten

múltkor én is majdnem elcsaptam egy nőt, ha munkatárs nem ül mellettem és ordít rám akkor elcsapom jobbra kanyarodáskor :( pedig figyelek a bicósokra/motorosokra, mindkettőt csinálom, fokozottan figyelek rájuk, mégis majdnem baj lett. ugye korán reggel még fáradt az ember, könnyen benézi sajnos.

haver tavaly elcsapott egy outist, áthajtott a bicajos a bicikliúton ami keresztezett egy másik utcát, és szét sem nézett a bicajos, 40-el áthajtott, havernek esélye sem volt észrevenni, sövény volt a bicajút mentén, nem láthatta a bicajost. csak a bicaj tört szerencsére, drága volt, csak a felni volt 40k :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24163) tzimash


tzimash
őstag

Mai karika, meló utáni "hegyi" edzés :)) Az átlag azért lett jobb, mert nem egyedül voltam, hanem egy kicsit edzettebb kollégával. Azért mentem én is elől néha :B meg felfele mindenki a saját zsírján megy ugye.. sajna én szó szerint :(( :DDD

(#24164) csabi94 válasza tzimash (#24163) üzenetére


csabi94
őstag

Szép karika! Akár össze is találkozhattunk volna. :)
Múltkor bejelöltelek endo-n, ha gondolod jelölj vissza, minden fórumtársat bejelölök akit csak tudok. :DDD

(#24165) tzimash válasza csabi94 (#24164) üzenetére


tzimash
őstag

Ok, acceptáltalak, azt hittem a múltkor már megtettem, ezek szerint valami elb@lfaszkodtam akkor :)

(#24166) ludsimon


ludsimon
veterán

ÉLVEZD like :K

undefined

(#24167) ludsimon


ludsimon
veterán

Ilyenkor megkapják őket 1 éjszakára vagy nem? - milyen motiváció lenne már :DD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24168) venember83 válasza ludsimon (#24167) üzenetére


venember83
nagyúr

Az élsportolóknak a verseny napjai alatt sok mindenre nincs energiájuk és idejük, szerintem ezt elég könnyű belátni. Kezdesz közönségessé válni kicsit, gondoltam, szólok.

(#24169) ludsimon


ludsimon
veterán

Visszatérő olajozós emlék :D

venember83:
Én már csak ilyen vagyok. :D / Vicc akart lenni ha nem esett le. /

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24170) :MTC:kandur válasza venember83 (#24168) üzenetére


:MTC:kandur
tag

Bár nem kerékpározásban, de én is eltöltöttem pár évet (él/verseny)sportolóként. Tudom, milyen az, amikor már levegőt venni sincsen energiád, és akkor következik a nap 3. edzése... Ma már visszasírom azt az időt, pedig nem is volt régen...
kikívánkozott belőlem...

★★★★★

(#24171) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Egy kis közvélemény kutatást csinálnék:

Ki milyen láncot(-kat) használ(-t), hány km-en keresztül? Országúti szekciót is kérdezem, de jöhet mouten-bike-os szakosztály is és nem utolsó sorban szki, mint külön szakosztály!

Szerk: Pontos típus megjelölést kérhetnék?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#24172) ludsimon válasza belaazallat (#24171) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyet kerülj el messziről: XT lánc! Egy hulladék!! Szanaszét szakítottam állandóan, egy csomószor lett foltozva, pedig nem is vagyok erős.

A többi alsóbb kategóriásak is jók, ezzel az egyel tapasztaltam negatívumot.

Az, hogy mennyit bír a lánc, nem a címkétől függ ami rá van írva.
Nagyban befolyásolja az időjárási körülmények, mikor milyen körülmények között volt használva. Poros környezet se jó neki. Milyen rendszerességgel volt mosva a lánc, kenve a lánc stb.

undefined

(#24173) ludsimon


ludsimon
veterán

awesome!

undefined

(#24174) fpeter07 válasza ludsimon (#24167) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem valószínű. :N Dicséretes azonban az, hogy ilyen lányok adják át az ajándéko(ka)t.

(#24175) Spam123


Spam123
tag

Mitől csilingel az első tárcsafékem? Olajos 203-as tárcsám van és csilingel vagy mi. A hátsó nem csinál ilyet. Nincs 8-as a tárcsában.

(#24176) salieri. válasza belaazallat (#24171) üzenetére


salieri.
őstag

Én Campagnolo Recordot
Shimano Ultegrat es Dura Ace láncot használtam, ez 2 -szer annyit kibír szerintem mint egy olcsóbb lánc. :U
ami km-ben 5-6 ezret jelent.

[ Szerkesztve ]

(#24177) ludsimon válasza salieri. (#24176) üzenetére


ludsimon
veterán

Hülyeség.

Mitől, attól, hogy -50 grammal könnyebb?

undefined

(#24178) belaazallat válasza ludsimon (#24172) üzenetére


belaazallat
addikt

akkor ezt az akciót felejtsem el?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#24179) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#24166) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez tök nagy. :C :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#24180) sanzi89 válasza belaazallat (#24171) üzenetére


sanzi89
addikt

Shimano CN-HG53 9s 4500km-nél esett bele a nyúlásmérő 1-es oldala, most van benne 5374km, de mivel a fogsor is kopott volt (CS-HG50), így széthajtom amennyit bír. Az utódja Sram PC-951, már csak fel kéne tenni, de 1-2 héten belül muszáj lesz.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24181) Fej1973 válasza ludsimon (#24173) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Garmin Barracudáék nagyon mennek.

(#24182) tzimash válasza belaazallat (#24171) üzenetére


tzimash
őstag

Shimano HG50: mtb-n, kb 4500km-en keresztül, vizet nem kapott, port se sokat, mert többnyire aszfalton mentem. Rendesen takarítva 1x volt, benzinnel, általában csak ronggyal lehúztam a szutykot róla pár 100km-enként. Elég nehéz vagyok és szeretek kiállva is tekerni emelkedőn, de sosem szakadt el. Váltás is ok volt vele.

Sram PC830: Kicsit féltem tőle, a fenti láncot váltotta (csak ez volt a szervizben). Kb 500km-t mentem vele a szokott stílusban, ezalatt nem volt gondom vele, bár sok jót nem írnak róla testbike-on.

Sram PC971: outin, 500+ km, eddig jó, csendesen fut, váltás zökkenőmentes. A gyári kenése jól bírta nagyon. Még nem takarítottam komolyabban.

(#24183) dqdb válasza Spam123 (#24175) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért csilingel, mert 203 mm-es tárcsád van, bár egy kisebb is képes rá. Eléggé ki vannak könnyítve a féktárcsák, és egy akkora szimplán könnyebben berezonál a méreténél fogva. Nekem a hátsó képes rá egy bizonyos tempó felett(185 mm-es tárcsa van elöl-hátul). Van akinek kanyarodás közben rezonál az első. Ha ennyire zavar, akkor king size pizza helyett váltság kisebbre, az is bőven elég szinte mindenhová, és még a teleszkópot sem gyilkolja annyira.

belaazallat: Shimano HG50 2400-2500 kilométer után csere, most SRAM PC971 van fent 600-700 km óta, takarítani kellene már, a wet lube kenés és poros erdő párosa eléggé meglátszik szegényen :B

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24184) ludsimon válasza belaazallat (#24178) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor azokról írok amiket már elhasználtam.
Shimano CN-UG51 (1100Ft-os lánc) ~ 5k km-ig 1.0 megnyúlással dobtam ki( 2 db-ot használtam ebből a típusból) minden körülmény között, ritkán olajozva, soha nem mosva.

Shimano Deore (CN-HG53) 9s (4800Ft) - 5k km-ig 0.75 megnyúlással dobtam ki, ~3x mostam ki összesen, aszfalton használtam.

Shimano Deore XT (CN-HG93) 9s (9300Ft) - 4k km-ig, ~6-8x mostam ki, aszfalton használtam, szakadások miatt, meg 10-es rendszerre váltás miatt dobtam is ki.

Shimano 105 '11 (CN-5701) (9300Ft) - tapasztalat hiányában nem tudok semmit sem mondani rá, most van benne ~1200 km, teszi a dolgát ahogy kell hiba nélkül.

Tehát ez az M770 amit linkeltél nem a HG93 úgy tűnik, tehát érdemes kipróbálni, biztos valami újfajta.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24185) rétisün válasza belaazallat (#24171) üzenetére


rétisün
veterán

sramot (1050-1070, mikor milyen volt éppen a boltban) egyszer próbáltam BBB-t, ált. 3000-3500 km-t bírtak, állítólag a 10-es láncoknál ez a szokásos.(kivéve a fentebb említett ultegra-dura-campa cuccok :U )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24186) Spam123 válasza dqdb (#24183) üzenetére


Spam123
tag

Csak azért fura mert hátul is 203-as van és az meg nem csilingel soha. Az igaz, hogy eléggé ki van könnyítve a tárcsa, elég lyukacsos. Kisebbre nem hinném, hogy cserélném, mert akkor az is fog csilingelni ezek szerint. Lehet, hogy a külső miatt csinálja? Eléggé rücskös terep külső van fent.

(#24187) venember83 válasza Spam123 (#24186) üzenetére


venember83
nagyúr

Gyorszáras az agy? Ha igen, akkor megvan a válasz a kérdésre.

(#24188) salieri. válasza ludsimon (#24177) üzenetére


salieri.
őstag

Mert olcsón vásároltam és a láncot szokás kicserélni az olcsóbbakat 3 ezrenként. :U
Mindig az olcsó a drága ...ez a mondás nagyon igaz egyébként.
Sőt sram pc951 lánc 2000 km után már kiugrik a "tányérról"kicsit, terhelésre.

[ Szerkesztve ]

(#24189) ludsimon válasza salieri. (#24188) üzenetére


ludsimon
veterán

és azt mi állapítja meg, hogy 3 ezrenként olcsóbbikat ki kell cserélni? :F
Ez nem állja ebben a formában meg a helyét.

Az viszont biztos, hogy minél nagyobb sebesség, annál hamarabb elkopik.

Míg egy 7 sebességes, illetve egy 9 sebességes elmegy 4500-5000 km-t 0,75-ig, addig a 10 sebességes 3k-ig (rétisün állítása szerint).
Kíváncsi leszek rá mikor lesz kuka az első 10 sebességes láncom.

undefined

(#24190) Spam123 válasza venember83 (#24187) üzenetére


Spam123
tag

Igen, mert? Mi köze ehhez az agynak? Váltsak csavarosra?

(#24191) salieri. válasza ludsimon (#24189) üzenetére


salieri.
őstag

Jobb kicserélni ,mint komplett hajtást cserélni. Ez természetesen használattól is függ..
Nagyobb nyomatékkal hajtod akarod mondani nem?

(#24192) ludsimon válasza salieri. (#24191) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem. :)
Nem hasra ütés szerűen kell mondani azt, hogy egy lánc elkopott, erre akarok kilyukadni, ha nem esett le. ;) :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24193) Dirtyz válasza belaazallat (#24171) üzenetére


Dirtyz
őstag

Montin: racsni:Shimano XT CSM770, lánc:Shimano CN7701 (ebből 2 db-ot, és 3-4 havonta cserélgetem őket) Ez az összeállítás már második szezonját futja, de ez lesz az utolsó....

Országút-Cyclocross: racsni: Shimano Ultegra CS6700, lánc: KMC X10, ez az összeállítás is a második szezonját futja.

Gyerekszállító bicaj: 8-as XTR sor, és egy shimano lánc.

Kilométert ne kérdezz, nem írom külön, hogy mivel mennyit megyek...

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#24194) salieri. válasza ludsimon (#24192) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem nincs ilyen eszközöm, egyszerűen a gép mellé állok ráterhelek a pedálra ha kiugrik kicsit is a lánc dobom le a francba.

(#24195) venember83 válasza Spam123 (#24190) üzenetére


venember83
nagyúr

A gyorszár rugalmas, a gyorszáras villa is rugalmas, így terhelésnél mozog ide-oda a kerék, és az nyilvánvaló, hogy ezeket a mozgásokat a nagyobb átmérőjű tárcsa felnagyítja. Igen, a csere is megoldás. Vagy csak vegyél be egy leszarom tablettát. Én már utóbbi mellett tettem le a voksom, amíg könnyen forog a kerék, fenét meg érdeklik az apró zajok. :)

(#24196) ludsimon válasza salieri. (#24194) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezen rohadt jót nevettem. :DDD :C :DD Bocs :D

undefined

(#24197) salieri. válasza venember83 (#24195) üzenetére


salieri.
őstag

Na mi lesz már az az országúti projekttel?:D
Nem jo az a Scott AFD váz?

(#24198) belaazallat


belaazallat
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ! :R

Azért kérdeztem, mert eljutottam arra a szintre, hogy a belépő szintű technikát 1000km alatt leamortizálom.

Sram láncot néztem ki, remélem kapok helyben: Sram PC-951 vagy 971-ben gondolkodok. Ezen felül mivel a hátsó agyra úgy látom ráfér egy 9-es sor, Deore váltóm tudja a 9-es fokozatot, van 9-es deore váltókarom a 8-as alivio helyett. Valamint a HG-30-as soromat cserélném vmi komolyabb 9-es sorra.

Építő jellegű javaslata valakinek?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#24199) Toomy válasza belaazallat (#24171) üzenetére


Toomy
senior tag

Shimano Shimano CN-HG73 és most jön a feketeleves! remélem nem köveztek meg :B 10xxxKm-el ezelőtt vettem a MERIDA 903-as országutit. Azóta ez van rajta. 5x 6x volt takarítva. Csak aszfalt, de néha poros, valamit amikor elkapott egy zuhé akkor abba is hajtottam. Gondolhatjátok nem kicsit nyúlott már a lánc, de ami hihetetlen hogy még a hátsó fogaskoszorú (SRAM PG-950 12-23) is jól néz ki és tökéletesen teszi a dolgát még most is. Igaz 7-8 ezer km laza 24-25-ös átlagsebességgel telt el. Most kezdtem tépni a gépet. De most már inkább cserélem a láncot és a koszorút is, mert még az első tányérokat meg akarom menteni még egy szett erejéig. :K

(#24200) szki válasza tzimash (#24163) üzenetére


szki
őstag

Nocsak! Ez már komoly teljesítmény!

#24171) belaazallat: én a trekkingen 3500-4000 km-enként cserélek láncot. a patentszemes Sram PC-830 van fenn (3000 Ft), ami 5-8-as sorra jó. Sokat váltok, és sokat tekerek dombokon nagy áttéttel. 100 kg-ot mozgatok minimum a bicajjal együtt télen-nyáron, esőben-hóban :DDD
Egyszer próbáltam a Sram PC-10-et (2000 Ft), de az nagyon hamar kinyúlott:) A 12 éves Shimano HG-50 is jó volt, de az nem patentszemes. Drágább cuccokat nem próbáltam :DDD

(#24199) Toomy: Akkor nálad most minden egybe van kopva. De Te ehhez úgyis jobban értesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.