Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) Fej1973 válasza Vasinger! (#24544) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Háromszor rendeltem tőle. Mind a három 1,5 hét alatt ideért. 5174 eladása van és 99,7% rátája. Ebaynél nagyon keményen kidobják ha sumákol.
Ez volt az utóbbi rendelésem, de ilyet semmiképp ne rendelj mert nem szeretném ha lenne még egy ilyen az országba. :D:D:D Méretre figyelj, mert nálam az "L" es picit szűknek bizonyult, bár lehet ez csak azért van mert elég extrém combom van. :|
Mellesleg én is most fogok ismét rendelni mivel jön a szülinapom. Ja és nézd hogy pántos vagy sima gatya van hozzá, személy szerint a pántost jobban szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#24552) Fej1973 válasza Vasinger! (#24549) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Ezt is megoldhatjuk kimosom a cuccot és felpróbálod.

(#24553) ludsimon válasza Fej1973 (#24551) üzenetére


ludsimon
veterán

Ejjj, ez de rohadt jól néz ki!!!! :Y :R
Ha nem találok szebbet ezt fogom legközelebb megrendelni. :DDD

undefined

(#24554) Vasinger! válasza ludsimon (#24550) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jónak néz ki valóban, de azt írja, hogy már csak 1 van. Neked hányat írt még amikor megvetted? Mert lehet, hogy az az 1 már a Tied, csak még nem vonta le.

Fej1973:

Okés, köszi a tanácsokat! :R

(#24552) : Köszi az ajánlatot, még megfontolom :D

[ Szerkesztve ]

(#24555) ludsimon válasza Vasinger! (#24554) üzenetére


ludsimon
veterán

Gyorsan vedd meg! :Y

2 dbot írt nekem mielőtt megvettem. Frissít ebay automatice.

undefined

(#24556) dqdb válasza eddie1978 (#24536) üzenetére


dqdb
nagyúr

Dakota 10-zel próbáltam meg a pulzusmérőmet összekapcsolni, de ott egyszerűen nem volt rá opció. GPSMAP 62 volt a másik kísérleti alany, az csont nélkül vette a feladatot (bár az adatrögzítést nem próbáltam vele, de a kijelzés simán ment).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24557) lorcsi válasza Fej1973 (#24531) üzenetére


lorcsi
veterán

ezek baromi olcsó dolgok...ennyiért már elgonlokodom egy normálisabb mezen..és még 1-2 kiegészítőn is

(#24558) hollozoli


hollozoli
tag

Sziasztok!

Használtan vásároltam MTB kerékpárt. Az első szervízelés 11000 forintomba került.

Azt szeretném megkérdezni, hol? és hogyan lehet a sima aluminiumfelni-jeimet kicserélni duplafalú aluminiumfelnikre?

Ilyenkor leszedik a racsnit a hátsó kerekemről és átrakják az új hátsókerékre?

Melyik szervíz vállal ilyesmit (Budapesten)? Illetve, hol éri meg megcsináltatni? Illetve milyen márkát érdemes vennem?

Várom a válaszokat!

Köszönettel:

HZ

(#24559) ludsimon válasza hollozoli (#24558) üzenetére


ludsimon
veterán

Vidd be RideBike-ba árkádba, vagy rákóczi és ott meg fogják csinálni.

Elmondod nekik, hogy szeretnéd lecseréltetni duplafalú felnire és ennyi.
Majd úgy is kérdezi mire használod, milyen árban gondoltad stb.

undefined

(#24560) dqdb


dqdb
nagyúr

salieri. és Fej1973: olyan eladót nem tudtok véletlenül, aki alacsony szállítási költség mellett freeride stílusú nadrágokat is árul? A tapadós cicanaciktól hülyét kapok, valami lazább, de megfelelő anyagú ruhadarab jó lenne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24561) salieri. válasza Vasinger! (#24549) üzenetére


salieri.
őstag

A karbon kulacstartó tényleg bagó! :D Nekem 12 ezer volt ,de csak azért ,mert rá van írva ,hogy ELITE :D
Szerintem ebből a kínai mezekből egy számmal nagyobb kell mint ami a tényleges méreted!
Én pl. mindenből L -es cuccot hordok, a mez viszont picit szűk, XL -es méretet kellett volna vennem.
Lehet kínai emberkékre van szabva :DDD
dqdb aliexpressről vettem ,nem ebayről. ott nézz szét ilyen nadrágok között.

[ Szerkesztve ]

(#24562) Fej1973 válasza Vasinger! (#24554) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Passz, ezt 1 hónapja vettem, és valahogy eképp áll rajtam.

(#24563) Fej1973 válasza salieri. (#24561) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Teljesen igazad van én is most kénytelen vagyok XL t rendelni, pedig a méretem "L"-es.

(#24564) szki válasza dqdb (#24560) üzenetére


szki
őstag

"A tapadós cicanaciktól hülyét kapok"

Megemlítettem télen a kolléganőimnek, hogy kell vennem hosszú cicanadrágot futáshoz. Tudták, hogy sokat bicajozok, meg futok, de mégis kiröhögtek, hogy férfinak nem való cicanaci:)
Szóval sporthoz az alkalomhoz illő ruházat dukál. Szerintem futáshoz, és országúti bicajos száguldáshoz mindenképpen testre feszülő alsó, és felső ruházat. Városi bóklászáshoz, bevásárláshoz, terepezéshez már tényleg nem feltétlen szükséges passzentos ruha :D

Mondjuk nekem elég lassan gyűlt össze a ruházat, de már megvan legalább:)

(#24562) Fej1973: Ez az "elég extrém comb" gondolom a montis korszakodból való, mert outisnak tényleg elég extrém. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24565) ludsimon


ludsimon
veterán

Nekem hosszú, szélálló szett kellene, aláöltözet vagy pedig hosszú ujjú mez+hosszúnadrág télire.

Tud valaki ilyet ebay-ről vagy olcsón valahonnan?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24566) lorcsi válasza dqdb (#24560) üzenetére


lorcsi
veterán

iyne jó lenne nekem is..végignéztem ezt a kínais faszit..mind passzos nacis :(

(#24567) ludsimon


ludsimon
veterán

Első videó

undefined

(#24568) Fej1973 válasza ludsimon (#24565) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Rengeteg van az ebayen. Az őszi cuccom, ennek csupán annyi baja van hogy nem kantáros. Megbízható korrekt eladó ez is.

(#24569) ludsimon válasza Fej1973 (#24568) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez nem szélálló. :(

Sajnos azt néztem én amit találtam ebay-en az is drága.
Mert a szélálló lélegző téli cuccok általában nagyon drágák.

undefined

(#24570) dqdb válasza lorcsi (#24566) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt találtam hirtelenjében, még keresgélek azért.

salieri.: köszi, jut eszembe, a DX-et is megnézem.

szki: Városi bóklászáshoz, bevásárláshoz, terepezéshez már tényleg nem feltétlen szükséges passzentos ruha
A legkeskenyebb külsőm 1,75"-ös, de a mostani kerekek nem láttak még 2,10" alattit ;)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24571) ludsimon válasza dqdb (#24570) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is keresgélek közben találtam neked olyat amit keresel:

[link]
[link]

Középső ujj befigyel. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24572) dqdb válasza Fej1973 (#24562) üzenetére


dqdb
nagyúr

Le tudnád mérni az L-es mezed szélességét vállban, deréknál, valamint a mez hosszát? S-től XL-ig van mindenféle méretű bringás cuccom :)

ludsimon: köszi.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24573) ludsimon


ludsimon
veterán

Mi a véleményetek erről?

Tudom, megoszlik a vélemény, de én nekem a szobám színe is ilyesmi és szeretem a zöldet. :K
Meg nem utolsó sorban ez nem fekete, ami nyáron borzasztóan szívja a meleget.

Szerk.:
Ez is jól nézne ki ha nem ilyen kék lenne. :D Ez már elég női feeling.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24574) Ariadne válasza ludsimon (#24573) üzenetére


Ariadne
őstag

Nemzetközi szállításnál legtöbbször nem tudod elkerülni, hogy áfát kelljen fizetned utána, meg vámot, úgy már nem is olyan olcsó. Elasticban most vettünk emberemnek egy iszonyú jó anyagú Giant csapatmezt kantáros nacival, 12.000 volt...

mod.: Ja nekem meg egy ilyet sikerült lőni, kétezerér'... :DD Mármint nem a pasit, csak a mezt. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#24575) ludsimon


ludsimon
veterán

A pirosat kedvelőinek:

[link]
[link]

Ariadne:

Ez 8800Ft és 99% nem fogják meg a vámon. ;)
Van már elég tapasztalatom, volt már 20 ezres rendelésem Hong-Kong-ból és nem fogták meg.
Szerintem csak a nagy csomagokat fogják meg, vagy amire feltűnően kis érték van írva érték mezőbe.

Téli cuccok voltak ott? Szélállóra gondolok. Kéne ilyesmi, de azt itthon szeretnék először körbenézni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24576) #43960832


#43960832
törölt tag

Sziasztok!

Régi MTB-omra (Neuzer Condor) szeretnék egy kis rúgóutas első teleszkópot. Kérdésem, hogy mire érdemes figyelni a vásárlásnál? A jelenlegi első villa menetes, a homlokcső 1 col átmérőjű.

[link]
Egy ilyen teleszkóp megfelelő lenne?

Jól gondolom, hogy a mostani kormánycsapágy villanyakon lévő alkatrészeit át kell majd tennem? Mi ennek a szakszerű módja?

Köszönettel: a_51

(#24577) Vasinger! válasza #43960832 (#24576) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én ennyiért nem vennék teleszkópot, bár ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Minimum 15-20k-t költenék telóra, még ha használtról is lenne szó.

Egyébként mihez kéne a teló? Lehet, hogy ideálisabb a merev villa, mint egy olcsó teleszkóp.

(#24578) #43960832 válasza Vasinger! (#24577) üzenetére


#43960832
törölt tag

Számítottam hasonló reakcióra. :) Az egész gép nem ér annyit kb, minimális befektetéssel szeretnék egy első telót, hogy a városban a kátyúk ne rázzák szét az agyam. Minimális igénybevétel, gyakorlatilag csak betonút / utca.

(#24579) dqdb válasza Vasinger! (#24577) üzenetére


dqdb
nagyúr

1"-es villanyaknál van ez és a semmi, nincsen értelmes választék.

area_51: Vasinger!-nek annyiban igaza lehet, hogy bár a semminél határozottan több, de sokat ne várjál tőle, némi minimális csuklókímélő csillapítás mellett főleg optikai tuning lesz csak (hidegben főleg).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24580) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Érzetre mennyi különbség van a 22-32-44 és a 28-38-48-as tányérok között ? Sokszor van az hogy elfogy a sebesség a montiban és csak pörög a lábam de nem nő a sebesség.

Köszi

(#24581) csabi94 válasza ludsimon (#24567) üzenetére


csabi94
őstag

Te 0:59-nél vagy, kiszúrtalak. :)
Én 1:30-nál barátommal. Az második kanyarig együtt mentünk. :DDD

(#24582) Fej1973


Fej1973
csendes tag

8 - 10 e ft vel nem fognak szarakodni a vámon, nekem MacBook al se szarakodtak. 59 dollárig azt rendelsz amit akarsz, és utána is vannak baromi egyszerű kiskapuk, de ebbe nem mennék bele.

(#24583) ludsimon


ludsimon
veterán

Jééé mit találtam!!!!

Sikerült a kínaiaknak végre egy használható 720p képes kamerát lemásolniuk baráti áron!
Teszt videó
A kormányra tette fel és még így is tűrhető szintű, de fejen sokkal jobb.
ebay link
További leírás és tesztvideók DX-ről

Fejlődnek ezek a kínaiak. Ilyenre már érdemes szvsz beruházni.

csabi94: :K

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24584) Fej1973 válasza Bandi18 (#24580) üzenetére


Fej1973
csendes tag

És és föld a különbség. Én MTB ztem 1 évig és gyakorlatilag a legkisebb fogason mentem de nem éreztem már semmit. Amikor megvettem az utit akkor egyből a legkisebbre tetem, majd be tojtam és vissza kellett raknom a közepéig.

(#24585) Tüzi válasza Fej1973 (#24531) üzenetére

Szia!

köszi a linket, és az infót.
biztosan jó dolgokat árul, de nekem kissé gyanús, kicsit kínai szaga van.
ha próbáltál már biemme-t van sms-santini-t, nem akarsz majd kínaiba bújni hidd el.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24586) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Vetnétek egy pillantást erre a bringára?

Megéri ez a 110k-t? Vagy maradjak inkább ennél a Polarisnál? :F

(#24587) Nyugdíjas válasza Tüzi (#24585) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én már most sem akarok, pedig még konkrétan ezeket nem próbáltam. Nevezzenek sznobnak,de irtózom a gagyitól. :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24588) Tüzi válasza Ariadne (#24574) üzenetére

pályáztam egy időben xtc team mezre gatyával, aztán letettem róla, mert sehol nem találtam :(
12ezer az jó ár :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24589) Tüzi válasza Nyugdíjas (#24587) üzenetére

nekem az a bajom, hogy megkapom harmada áron, de 1 vagy max 2 év alatt tönkremegy, a normál minőségű meg 5 évig simán kihúzza.
így nézve már nem is olyan jó vétel...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24590) Nyugdíjas válasza Tüzi (#24589) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ráadásul amikor elkezd az ilyesmi széthullani, én módfelett fel tudom magam bosszantani rajta. Tökmindegy milyen olcsó volt. Szeretem, ha "szolgálnak" a hazsnálati eszközeim, nem kell velük foglalkozni folyton.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24591) fpeter07 válasza Fej1973 (#24568) üzenetére


fpeter07
veterán

Pont ezt néztem rövidbe. Kicsit extrém, de tetszik.

(#24592) Cathfaern válasza Bandi18 (#24580) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

48-assal (hátul: 14) én olyan 42-44km/h-ig fel tudom tekerni síkban (mondjuk 40-42-ig kényelmes igazán, onnantól már erősen pörgetni kell). Ez viszonyítási alapnak jó lehet :)

(#24593) Fej1973 válasza Tüzi (#24589) üzenetére


Fej1973
csendes tag

Az Iphonokat is Kína gyártja, nem kell azért ezt annyira lenézni. Érdemes lenne az "eredetiek" címkéjét elolvasni.
Merida német cég, mégis az összes bringát Taiwanba gyártják.

(#24594) Nyugdíjas válasza Fej1973 (#24593) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Te is tudod, hogy nem erről van szó. Nem az a lényeg hol csinálták, hanem hogy milyen minőségben.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24595) Muton válasza ludsimon (#24505) üzenetére


Muton
addikt

70-es képen csávókám műhelypumpával a hátizsákban :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#24596) ludsimon válasza Muton (#24595) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem is vettem eddig észre.
Kemény! :C :DDD

Meg az is kemény akinek volt annyi esze, hogy felvette azt a pamut pólót ilyen elképesztő hőségben....

Maratonon 1 emberen se láttam, no azért meglátszik ki az aki biciklizni jött és ki az aki megmutatni, hogy itt is volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24597) rétisün válasza ludsimon (#24596) üzenetére


rétisün
veterán

én nyáron simán egy ujjatlan pólóban tekerek....nincs ilyen csili-vili bringás cuccom :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#24598) Muton válasza ludsimon (#24596) üzenetére


Muton
addikt

az a lényeg, hogy ott voltak. Irigylek mindenkit, akinek van ideje tekerni, nekem sajna semmi időm sincs, pedig egy 30 kg-ot kellene idén letekernem magamról :((
Érzem, hogy semmi sem lesz belőle :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#24599) ludsimon válasza rétisün (#24597) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem is kell csili-vili csapatmez. :DDD

Csak egy egyszerű mez, meg naci és ennyi, enyém is Lidli-ből van amit hordok, kb 6k volt az egész 2 mez meg nadrág. :DDD

Pamut pólóba egyenesen borzasztó tekerni. Teli izzadod és soha nem szárad meg, megállsz fázol mint a fene, megfázol.

Ezért tökéletesek a rásimuló műszálas mezek, nadrágok. Elvezeti az izzadságot és nagyon gyorsan megszárad.

Én utolsó órában fél kulacs vizet a fejemre, hátamra öntöttem, mert már eléggé felhevült a testem :D és kb 10 perc után teljesen száraz volt az egész mez.

Muton:
Pontosan! Az a lényeg tényleg, hogy végre látni az embereket mozogni és mint utólag kiderült hatalmas tömeget sikerült tegnap megmozgatni (2000 feletti résztvevő).

Csak amikor láttam, hogy mezre még ráhúzza a papi, vagy az apja, anyja a kisgyerekére a sárga pólót azt hittem megüt a guta.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24600) rétisün válasza ludsimon (#24599) üzenetére


rétisün
veterán

"megállsz fázol mint a fene, megfázol"

30-35 fokban? örülök, hogy egy kicsit hűsít :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.