Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Xantomas


Xantomas
őstag

Tegnap megvolt az első komolyabb klipszes balesetem.

A pedálom úgy gondolta, hogy elpattan benne egy golyó, és megszorul, de úgy, hogy teljesen beáll. A hátsó kerék fix oldalra fordítva, kiváncsi voltam, milyen outival, földúton, sárban fixizni.
Lábam a klipszben, jól meghúzva a szíj, hogy rendesen fogja.

A kép a következő. A pedál, a hajtókar felső állásában állt meg, és úgy maradt. Ahogy forgott tovább a hajtómű, és vitte a lánc, a pedál folyamatosan fordult lefele, míg az alsó ponton, a pedál lefele nézett, a bekötött lábam mellett. Gyönyörű szépen letérdeltem a bringa mellé, olyan hirtelen volt minden, hogy fékezni se volt időm nagyot. Ha nem lett volna csúszós sár, és nem enged el a pedál menete a hajtókarban, akkor valsz helyben szétkapja a térdem, elég para volt.
Hazafele onnan már úgy mentem, hogy levettem a bal pedált, és fél lábbal, körkörösen tekertem.

A pedált szétkaptam, a törött golyó helyére ment egy ugyan olyan méretű, egy régi 7-es, kopott shimano sorból.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#25802) hoffman_ válasza Xantomas (#25801) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Uh bázeg, ez csúnya, mák, hogy így kijöttél a dologból :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25803) JHONNY 79 válasza venember83 (#25793) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Értem,köszi, Valóban egyik sem érné meg az árát? A GT is annyira silány lenne?

(#25804) Zebu


Zebu
addikt

Az normális, hogy a 700x25-ös gumimban a 8 bar leesik 6-ra kb 1-200km után?

(#25805) venember83 válasza Xantomas (#25801) üzenetére


venember83
nagyúr

Bokád hogy van így másnapra?

JHONNY 79: Ennyiért inkább a használtak között keresgélnék, tény. De mindegyik gép használható, csak éppen idénre ismét szépen felmentek a bringaárak.

(#25806) Xantomas válasza venember83 (#25805) üzenetére


Xantomas
őstag

Nagyobb volt a füstje mint a lángja. Fájni fáj, de ezen kívül semmi baja. Nincs feldagadva, bevérezve. Olyan, mint amikor egy rossz lépés után fordul a bokám. Holnap el is múlik.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#25807) hoffman_ válasza Zebu (#25804) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem 5-5,5ről megy le ilyen 3-4re, ma megyek kútra megint, mert műhelypumpán még nincs. Gumitól is függ, hogy mennyit veszít a cucc. Alapvetően előfordulhat ennyi simán.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25808) Zebu válasza venember83 (#25805) üzenetére


Zebu
addikt

Jah sajna a Ft gyengülés itt is erősen érződik....

Hoffman_ : milyen gumit használsz 5.5-ön?

[ Szerkesztve ]

(#25809) hoffman_ válasza Zebu (#25808) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Valami ócsó vackot :D Elöl-hátul, külső-belső volt ~5k. Rubena a belső(első az oldalon) a és külső is(második az oldalon). Igazából már a végénél járt a keretem, ezt sikerült kihozni belőle. Bírja, amíg bírja, aztán szerintem Continental Sport Contact-ot szeretnék, relfex-csíkkal, a belső meg majd valami defektvédős - de amíg ez nem lesz kukás defekt vagy kopás miatt, addig nem cserélek. Eddig meglepően jól bírja. Azt is benne van, hogy a belső picivel nagyobb a kelleténél, nem tudom teljes méretre fújni, így vastagabb marad a fala.

(megjegyzem, az 5 bar egy picit kevés bele, olyan 6 fölé kéne fújjam, de műhelypumpa híján egyelőre nem tudok kísérletezni - de 5-tel is tökéletesen használható, csak a 90 kilómhoz kicsit lájtos)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25810) salieri. válasza :MTC:kandur (#25799) üzenetére


salieri.
őstag

Annyit mondok neked akkor neki azon tiszta 25 ezer haszon van, mert ingyen hozza be fáról leakasztva pl.
Én nem adnék érte 25 ezret. :U
De ezt már többször kifejtettem.

(#25811) salieri. válasza JHONNY 79 (#25803) üzenetére


salieri.
őstag

A linkelt LaPierre jó vétel nagyon is! ha új kell!

(#25812) JHONNY 79 válasza venember83 (#25805) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi.
Gondolom biztos többen vannak itt akik vásárlás előtt állnak,de nem értenek annyira a bringákhoz,milyen felszereltségűt érdemes megvenni. Esetleg tudnál pár mondattal segíteni milyen alkatrészekből legyen összerakva? Tehát minimum milyen gyártmányú-típusú legyen a váltó,agy,hajtás,teló ami már használható? Mi alapján tudjátok eldönteni hogy most ez megéri az árát vagy sem?

(#25813) deicide


deicide
veterán

Ereszt mindkét belső az országúti bringán, az 1 hét alatt már valamelyest benyomható kézzel is a gumi, tehát nem látványos, de észrevehető. Cseréltetni fogom, de csak jövő kedden, a kérdés az, hogyha felfújom, akkor biztonságos 100+-os túrákat tenni vele hétvégén?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25814) tzimash válasza inkubator (#25798) üzenetére


tzimash
őstag

Ilyet vettem én is múlt hónapban, de még élesben nem volt rá szükség, kopp-kopp-kopp

(#25815) :MTC:kandur válasza salieri. (#25810) üzenetére


:MTC:kandur
tag

tisztában vagyok vele, hogy neki nagyon komoly haszna van rajta. de mit tudnék tenni? :U én nem tudok behozni bringát, ő meg nem fogja 10eft-ért ideadni. csak az érdekelne, hogy mennyire lehet ez a 600as szett komoly/jó konstrukció? nekem nem versenyre kellene, hanem szükségem van egy haladós bringára egyetemre járni. ennyi :)

★★★★★

(#25816) Nyugdíjas válasza Xantomas (#25801) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az igen :Y Ámátőr kérdés... de SPD ilyenkor oldott volna?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#25817) hoffman_ válasza Nyugdíjas (#25816) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én ugyan még sose használtam, de a mechanikájából ítélve - szerintem nem. Majd a vén rókák megmondják a tutit.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25818) dqdb válasza Nyugdíjas (#25816) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen. Ezen szerencsétlen mutatvány alatt lett volna a lábadnak annyi oldalmozgása, hogy oldjon.

Ilyen tengelyberagadás velem szerencsére hagyományos pedállal fordult elő, de ott is majdnem esés lett a vége, annyira kibillentett az egyensúlyból.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25819) Xantomas válasza salieri. (#25810) üzenetére


Xantomas
őstag

Azért ez a tiszta haszon nem olyan egyértelmű. Ha a srác szét is kapja a bringát apró darabjaira, nagygenerált hajt rajta végre, beleszámolja a rezsi, és a benzin költséget, akkor már más a leányzó fekvése. Azért a lomizáshoz is kell tapasztalat, hogy mit honnan tud szerezni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#25820) Misály


Misály
addikt

Mondjatok mar hol talalok 2.5-os ust gumikat?

(#25821) Xantomas válasza Nyugdíjas (#25816) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem hiszem hogy spd rendszerrel ilyen lett volna. Ami előidézhette, az valsz az volt, hogy meglazulhatott a konusz, vagy az ellenanya, és megszorult a csapágy, csak a sárban kiállva ezt nem éreztem. Ha nem szorítom úgy meg a szíjat, akor nem is lett volna semmi baj.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#25822) Misály válasza dqdb (#25818) üzenetére


Misály
addikt

Ilyenrol en meg nem is hallottam, bar fullyn egy zart csapagyas pedalt eleg nehez tonkrevagni. Jobbulast Xantomas.

(#25823) Xantomas válasza dqdb (#25818) üzenetére


Xantomas
őstag

Jéé, neked mióta van egyedi avatarod. Valamiért Karára asszociáltam, nem is néztem a nevet. Mondjuk igen nagy elvonási tünet, ha a korsó sört összekeverem egy hóddal.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#25824) hoffman_ válasza Xantomas (#25823) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De már nincs olyan sok, ezt a 4 hetet fél lábon is kibírjuk, utána pedig NYÁR :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25825) dqdb válasza Misály (#25822) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az eset körülbelül 10 évvel ezelőtt történt meg egy pár hónapos bringán hagyományos fémkeretes pedállal. 100% városi használat mellett állt be a tengely, sarat egy grammot nem kapott.

Xantomas: körülbelül egy hónapja :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25826) Packersbay


Packersbay
tag

Az lehetséges,hogy a sok tekeréstől szétmegy a cipő talpa?? :F

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#25827) Misály válasza Packersbay (#25826) üzenetére


Misály
addikt

Siman.

(#25828) dqdb válasza Packersbay (#25826) üzenetére


dqdb
nagyúr

Platformpedál esetén határozott igen a válasz, a tüskék a lábszár/vádli mellett a cipőre is veszélyesek, én is nyírtam már ki vele cipőtalpat.

SPD esetén határozott nem a válasz :DDD

A többi pedáltípus (fémkeretes, hagyományos taposó) nem veszélyes a cipőre, cserébe nem is tapad semmilyen mértékben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25829) Packersbay


Packersbay
tag

Fasza! de legalább a lábam nem izzad bele a cipőbe :DDD spd-vel én is szemezek csak sajnos elég húzós az ára a pedálnak+cipőnek :(

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#25830) Misály válasza dqdb (#25828) üzenetére


Misály
addikt

En ezt nem is merem labszarvedo nelkul hasznalni:)

(#25831) dqdb válasza Misály (#25830) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem a két éves időtartam alatt a platformpedált sikerült kettő nagyobb vádlifelszántással megúszni, de ez veled ellentétben XC volt, nem lejtőzés. A Syncros Meathook modellje mindenesetre meglehetősen beszédes elnevezés :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25832) hoffman_ válasza dqdb (#25831) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jáuucs, gugli 3. képtalálat. Fáj :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25833) Misály válasza dqdb (#25831) üzenetére


Misály
addikt

Nekem is arra fajt a fogam csak huzos darab:P Egyebkent en is XC-vel szantottam eloszor fel, anyaztam is rendesen:D

(#25834) hoffman_


hoffman_
nagyúr

apro.bikemag-gal mi történt? Beturbult, működik rendesen, már 3 napja próbálom megakasztani, és nem - tök jó :D

Kérdésem lenne. A 42-16, ahogy még régebben írtam, kicsit kevés. Mivel most zajlik a majdnem város széléről a nagyon város szélére költözés, ezért a Pomázról való "országutazást" ki hagyhatom, a Római partról fogok bejárni a városba - de még így is kevésnek érzem a 42-őt előre. Azt kérdezném, hogy szerintetek mekkora lenne az ideális következő lépcső, 44-46-48? A mostanival sajnos 30 fölött már nem nagyon tudom tartani, mert nagyon elpörög. Ha szépen tudnám tartani a 30-35 km/h-t és még el is tudnék indulni, az maga lenne a csoda.

mod:

Jó, hogy ~85 körül állt meg a bringám, ha üléssel együtt nézem, akkor 100...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25835) Nyugdíjas válasza hoffman_ (#25834) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fokozatosan érdemes,mert aztán nehogy ugyjárj, hogy túl kemény lett.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#25836) hoffman_ válasza Nyugdíjas (#25835) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tehát akkor csak 44? Jap, értem miért mondod. Az lenne az igazi, ha lenne a környezetemben valaki, aki használ ilyen áttételt, de igazából bringás se sok van :D Na maj szombaton megpróbálok valamit intézni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25837) venember83


venember83
nagyúr

1*11.

(#25838) hoffman_ válasza venember83 (#25837) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Elég az :))

mod:

Lyukkört azt a két szemben lévő csavar furatközepétől mérem? - 4 csavaros elrendezés esetén.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25839) fpeter07 válasza rétisün (#25773) üzenetére


fpeter07
veterán

Mennyibe kerül egy ilyen?

szerk: Persze csak a színe miatt kérdeztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#25840) Misály válasza venember83 (#25837) üzenetére


Misály
addikt

Hehe en maradi vagyok, iden valtottam 9 sebessegre:D

(#25841) fpeter07 válasza hoffman_ (#25834) üzenetére


fpeter07
veterán

A 42-48-ra váltást nem ajánlom. Nekem fordítva történt, még mindig szokom. Cserébe nincsenek olyan nagy fokozatváltások, ami előny. Versenyzésre kevés, ha adott egy hosszabb tekerhető lejtmenet, nagyon otthagynak. Nagyjából a 35-ig tudom tekerni. (21 sebesség)

(#25842) dqdb válasza Misály (#25840) üzenetére


dqdb
nagyúr

1×9 vagy 2×9?

Az 1×11 így leírva szépnek és jónak tűnik, a szép szó valószínűleg az árazás bejelentése után tűnik el, a jó meg majd kiderül :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25843) venember83 válasza dqdb (#25842) üzenetére


venember83
nagyúr

42-es hátsó tényér. Akkora, mint a fél hátsó kerék. Meg új hátsókerék kell hozzá. Új lánc, új váltó, új váltókar. És amúgy 2*9 szvsz bőven jó AM és enduro felhasználása. Ilyenkor azért nem bánnám, ha ezek a hiábavaló fejlesztések és kidobott dollármilliók következtében szépen bedőlne a cég. :U

(#25844) bubi92


bubi92
őstag

linkelni akartam megint egy szép biciklit de rájöttem, hogy egyszerűbb ha az oldalt linkelem:
Tits and tires
vajon mik lehetnek az oldalon?:D :U

[ Szerkesztve ]

(#25845) szki válasza venember83 (#25843) üzenetére


szki
őstag

Inkább valami fokozatmentes váltót fejlesztenének már ki. Sőt intelligens, automatát ami a nyomaték függvényében állítja az áttételt személyre szabottan. Azt hiszem a mai világban ez már nem olyan futurisztikus:)

(#25846) dqdb válasza venember83 (#25843) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szép és logikus, amit és ahogyan leírnak, ha nem nézzük az árát :) Új lánc, új váltó, új váltókar, új hátsó agy, rengeteg pénz, az egyszer biztos. Az arányokat és elméletet nézve a 2×10 határozottan tetszett nekem addig, amíg kiszámoltam a váltás költségét, aztán dobtam egy hátast a szám láttán :U

A 42 fogas kazetta látványa elgondolkoztatott a 44 fogas hajtóműre ránézve, jogos :(

Nekem a következő mondat váltotta ki a rosszallásomat:
XX1’s 11-speed cog spacing will be unique to the group, however, and isn’t shared with 11-speed offerings from Shimano (more on that soon) or Campagnolo.

szki: és még könnyű legyen, tartós, jól karbantartható és olcsón fenntartható? :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25847) Misály válasza dqdb (#25842) üzenetére


Misály
addikt

Termeszetesen 1*9. Blackspire feszitohoz nehez plusz tanyerokat rakni, meg kell a francnak, kihuzom a nyerget ugyanugy tudok felfele menni, csak tobb ero kell hozza:D

Szki : ezen en is gondolkoztam mar, marmint a nyomatek alapjan valto szerkezetnek. A sram mar gyart teljesitmenymeros hajtomuveket az jo kiindulasi alap.

[ Szerkesztve ]

(#25848) hoffman_ válasza fpeter07 (#25841) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hátul mi a vége? Mert én sajnos hátul 16 alá nem tudok menni - és a 42-16 nekem 30 fölé kevés, 28-30at még ki tudok tekerni belőle, de efölött már nagyon pörög, nem jó, nem szeretem/akarom. De akkor 44 lesz belőle csak, meglátjuk, az olyan 4k körül van - a baj csak az, hogy fekete a tányért, szürkét/krómot nem találok, érdekes lesz a króm színű hajtókarral. Micsoda problémák :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25849) fpeter07 válasza hoffman_ (#25848) üzenetére


fpeter07
veterán

A hátsó fogszámban nem vagyok biztos, estére le fogom írni.

(#25850) hoffman_ válasza fpeter07 (#25849) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kösz szépen :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.