Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Toomy válasza szki (#24200) üzenetére


Toomy
senior tag

Hát igen, ezek után már jobban oda fogok figyelni a bringára. elvégre hálás kis jószág :K :DDD

(#24202) tzimash válasza szki (#24200) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, ha annyira nem is komoly, végre tapasztalok valami fejlődést, pár hete azon a szerpentinen nehezebben másztam fel.

(#24203) tvamos válasza ludsimon (#24169) üzenetére


tvamos
nagyúr

No... nekem is meg kene olajoznom! Csupa homok, meg kavics lett a 7vegen.
Es meg tekertem vele azota is, tisztitas, meg olajzas nelkul.
(Venni kene valami fasza lancot!)
// Olyan reg nem olajoztam, lehet, mar elfelejtettem, hogy kell!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24204) ludsimon


ludsimon
veterán

Szerintetek van esőnap?
Infót nem találtam, de nem szeretnék lebetegedni, mert az 1 dolog, hogy megázok, de utána még haza is kell jutni, vonatra csurom vizesen fel, aztán még1x elázni.

"A program megváltoztatásának jogát fenntartjuk!"

Hol tudok bővebben valami infót kérni???

Katasztrófa ez az egész szervezés!! E-mail nem működik amit próbáltam, az info@-ra nem válaszolnak... Borzalom.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24205) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Egy 180 cm magas embernek M-es méretű mountain bike nem lenne kicsi? Néztem pár oldalt méretválasztással kapcsolatban,de ez a méret pont határeset.
Az illetőnek akinek lenne derékfájós,nem szeret nagyon előre görnyedni. Az eggyel nagyobb méretü bringa meg ugye hosszabb is.

[ Szerkesztve ]

(#24206) Tüzi válasza JHONNY 79 (#24205) üzenetére

184 vagyok, M-s Giant-em van, pont jó. Se nem kicsit, se nem nagy.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24207) venember83 válasza Tüzi (#24206) üzenetére


venember83
nagyúr

De egy XTC, nem? Azok elég hosszú vázak. Nekem pl. S-es kellene a 174 centimhez.

(#24208) ludsimon válasza ludsimon (#24204) üzenetére


ludsimon
veterán

erre se fogok többet költeni az is biztos...
Ha már ennyi lóvét elkérnek pofátlanul, akkor legalább válaszra méltatnának.

Egy ku*vának alacsonyabb a tarifája, az pedig nem beszél... :DDD

undefined

(#24209) JHONNY 79 válasza venember83 (#24207) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Akkor mi alapján, vagy hogy érdemes bringa méretet választani? Meddig érjen a láb,kéz ,stb..?

(#24210) Tüzi válasza venember83 (#24207) üzenetére

az :) tudja/tudta a franc, hogy ezek hosszúak-e vagy sem a többihez képest :D
mondjuk az tény, hogy az átlagnál hosszabb végtagjaim vannak.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24211) Toomy válasza ludsimon (#24208) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor terep ismeret nélkül csapsz bele? Azért legalább kocsival végigmehetnél rajta egy itinert készíteni :DDD
Ha addig elfelejteném, akkor sok sikert a szombathoz! :K

(#24212) Vasinger! válasza JHONNY 79 (#24205) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én 183 vagyok és 20"-os vázam van, akár merev, akár össztelós biciklimről van szó, ami igencsak L-es méretbe tartozik. Néha még kicsinek is érzem, de a nagyobb váz már nem kényelmes. Jah és én is eléggé derékfájós vagyok, bár az más téma, mert az teljesen független mindentől, hogy fáj e vagy sem..

(#24213) venember83 válasza JHONNY 79 (#24209) üzenetére


venember83
nagyúr

Érdemes felülni rá, és úgy kipróbálni. :K De itt van egy jó kis számolóprogram: [link].

(#24214) venember83


venember83
nagyúr

Hehe, ez még kapható? 3-4 éve használok ilyet, ár-érték-tartósság arányban jobb szerintem nincs.

(#24215) inkubator


inkubator
tag

Ha egy országúti bringa Shimano 105 szettel van szerelve, akkor az mennyire számít jónak? Milyen árkategóriás használt bringákon szokott lenni?

Ugyanis tervem hogy a jelenlegi szakadt rozsdás országúti kerómat lecserélném, mert már szinte napi használatban van és jobb lenne egy megbízhatóbb.

Jelenlegi: Noname hajtásrendszer elöl 1 hátul 6 sebesség. Szimpla felni.

Amit szeretnék: Városi huszárként duplafalu felni és valami jobb hajtás mint a noname. Olyan 30-40.000 lenne a maximum.

EZ volna 30.000-ért.
vagy van valami más bringa Shimano 105 szettel. Holnap lövök róla képet.
Vagy vegyek egy Csepel vázat és építsek bele valamit?

Segítsetek!
mire?
- 90% városi rohangálós
- 10% városon kívül

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#24216) venember83 válasza inkubator (#24215) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor már inkább ez.

(#24217) JHONNY 79 válasza venember83 (#24213) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi a linket.
Ahogy nézem az M és L méret is jó lehet. Milyen az ideális testtartás tekerés közben?

(#24218) venember83 válasza JHONNY 79 (#24217) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyénfüggő. Kérdés, hogy szeretsz-e nyújtózni a bringán, vagy a rövidebb, kezesebb bringát szereted.

(#24219) ludsimon válasza Toomy (#24211) üzenetére


ludsimon
veterán

Kösz, de úgy néz ki az időjárás elmossa.
Én nem fogok 4 órát esőben ázni, aztán vizesen felszállni a vonatra utazni 1,5 órát, utána még haza 1 órát csurom vizesen.

Felvettem a kapcsolatot a szervezőkkel, de b*sznak válaszolni. Ez volt az utolsó, hogy én erre a tósport.hu-n bármikor is fizetek előleget, vagy indulok...

undefined

(#24220) ludsimon


ludsimon
veterán

De azért van pofájuk 9000Ft, helyszínen 11 ezer forintot lenyúlni az emberektől a Pelso-ra, de válasz semmi nem érkezik.

A fene enné meg, hogy nem paypal-on keresztül fizettem, úgy visszakérném a pénzemet mint a villám.

undefined

(#24221) emre válasza belaazallat (#24178) üzenetére


emre
veterán

Szerintem nem kell neked 20000 ft-os racsni. :N

A sram 951 vagy 971 lánc,(4-5k) meg egy Sram 970-971 9-es sor elég. (8,4-14,8k) Shimano-ból a CS-HG61 racsni jöhet szóba szerintem. (12k) (ebike árak)

Azt már eldöntötted hogy kell-e neked a patentszemes lánc? :U

mod:
Mivel valszeg náluk fogsz vásárolni:
HG50 sor 6,5k
ennél többet nem adnék sorért, HG80 16k
lánc, connex 904, 7k, de ezt meg nem venném ennyiért, hiába patentes.
Szóval marad a HG 53-as shimano.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#24222) Toomy válasza emre (#24221) üzenetére


Toomy
senior tag

Azt hiszem ez a hsz. most nekem is jól jön! :K :R

(#24223) raczger válasza belaazallat (#24178) üzenetére


raczger
őstag

Én láncból csakis a sramot ajánlom, akinek shimanoból nem xtr lánca volt, az mind elszakadt egy éven belül. Neked jó lesz a 971-es szerintem. Emellé szintén a sram 970 sort ajánlanám, az többet bír a sima deore sornál. Elől XT hajtóművel volt, de 4 évig használtam ezt a lánc+sor kombót, ami kb 15k-20k kilométert jelent, aminek nagy része természetesen hegyi terep!
A linkelt XT sor az jó, csak nagyon drága, az XT lánc meg egy szar, hamar elszakad.
Jelenleg hátul XT sorom van és Sram 991-es láncom, ha mégis többet akarsz rá szánni, akkor ezt a párost tudom ajánlani. És azt ne feledd, hogy ajánlott két láncot venni és 2000 kilométerenként cserélni a két láncot, így mind a kettő a hajtásodhoz kopik, így ha történni valami az egyik lánccal nem kell új hajtást venned, ha már nem bírna el egy zsír új láncot!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#24224) ---Lasali--- válasza belaazallat (#24178) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ez az akció nem akció. Ez a botrányos magyar shimano áraknak a normalizálására tett kísérlet!
Gyakorlatilag posta költséggel együtt Németországból, még mindig 2300 ft al olcsóbban meg lehet rendelni az akciós árhoz képest.
A 36 ezres eredeti ár akkora vicc hogy hihetetlen.
Paul Lange nél szerintem elmentek otthonról. Deore sor idén kb dupla annyiba kerül. Az XT hajtómű elérte a 90 ezer forintos árat, miközben német webshopon még mindig 45 ezer.
A hazai kiskereskedéseket lehetetlenítik el ezekkel az árakkal. Nevetséges. És igen, újra az arcunkba köpnek, ez lett belőled Magyarország.

raczger
Ha 3-4 ezer km en belül elszakítasz egy shimano láncot, az biztosan user error. 4 ezernél többet meg közel esélytelen hogy akármilyen lánc kibírjon nyúláshatáron belül, főleg MTB -on, ahol kapja a port, sarat, vizet.

[ Szerkesztve ]

(#24225) emre válasza Toomy (#24222) üzenetére


emre
veterán

Hát a kolléga igényeit és lehetőségeit nagyjából ismerem, lehet privibe kellett volna küldenem neki az elméletemet. Szóval általános okosításra nem ajánlom a soraimat.

(#24223) raczger

Köszi a megerősítést. :R
Ez volt az alap koncepció. :K

A gond mindössze az hogy Kaposváron kevesen tartanak készleten Sram cuccot.
Aztán mikor meghoznak valami akkor jön a duma hogy azt nem találtam amit rendeltél, csak ez volt.....(ami persze nem igaz, csak azt hoznak amit több haszonnal tudnak eladni) Néha az agyvérzés kerülget.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#24226) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Linkelek egy lánc tesztet, itt lehet látni kinek a lánca mit tud, sajnos csak 10 es láncok vannak a történetben.
Más láncokhoz ne viszonyítsatok ezek alapján. Szóval ami igaz az adott 10 es sram típusra az nem lesz biztos hogy igaz egy 9 es sorozat azonos kategóriájú láncának teljesítményével, még a többihez viszonyított helyezéshez sem.
[link]
Egyébként a tesztet a Wippermann csinálta, szóval a Connex láncok az össze esküvés elméletek pártolóiknak ki is húzhatóak a listáról, de még így is hordoz hasznos információt.

(#24227) raczger válasza ---Lasali--- (#24224) üzenetére


raczger
őstag

Ezek szerint az egyesületből mindenki hülye, hogy elszakad a lánca? :)
Tegnap is itt volt egyik haverom, 5000km alatt 4 deore lánca szakadt el a montin, pedig ő 80%-ban síkon, aszfalton jár. Eddigi tapasztalataim alapján, az XTR és Dure-ace láncon kívül az összes shimano lánc szar. Akivel legtöbbet járok edzeni, régebben év 2-3 XT láncot elhasznált, aztán átváltott Sram 991-re, azóta nem volt láncszakadása.
Egy jó lánc 10k kilométernél többet is kibír. Én év elején, 3200km után cseréltem láncot (nem volt baja, csak legyen két lánc ami a hajtáshoz kopik) és az egész hosszon mindössze 1-2 mm-t nyúlt meg, pedig elhiheted, hogy kapott ez rendesen.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#24228) ---Lasali--- válasza raczger (#24227) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hol szakadnak el?

(#24229) ludsimon válasza ---Lasali--- (#24226) üzenetére


ludsimon
veterán

Kellemes! Conex 10SX 12 ezerbe, patentszemmel együtt, igen barátságos! :K
Főleg, hogy ha ennyivel tovább bírja a többi láncnál. :K
Köszi! :R

undefined

(#24230) raczger válasza ---Lasali--- (#24228) üzenetére


raczger
őstag

Akárhol (nem a patentszemnél).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#24231) Toomy válasza raczger (#24223) üzenetére


Toomy
senior tag

Az utolsó pár mondatod mekkora okosság! Azt hiszem ezt én is így fogom csinálni. :K

(#24232) ---Lasali--- válasza ludsimon (#24229) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Igazából nem a ConneX láncok miatt mutattam ezt a tesztet. :D
Nem vagyok nagy ConneX párti. 808 as csoda láncukat ugyan úgy szétkoptattam montin, mint ahogy akármi mást. Meg láttam pár éve 9 es csúcs láncukat úgy szétmenni, hogy a kopott fogsorra felcsúszott a lánc, és a fogaskerekek hegyei megnyomták a gyűrűket a láncban, és megszorult az egész lánc. Úgyhogy az vicc anyagból készül..
Országútira egy ilyet vettem anno: [link]
Gyakorlatilag ez egy szemét, veszettül rozsdásodik, ugyan úgy kinyúlik mint anno a 17 eurós ultegra, ha nem jobban.
Plusz ennek a Connexnek az oldala kicsitsem hasonlít a HG rendszerhez, szerintem jóval gyengébb volt az ultegra szett váltás teljesítménye ezzel.
10SX az lehet valami nagyon frankó anyagból van, és tényleg bír annyit mint amit a tesztben írnak, de a váltás teljesítmény, és az ára miatt nem venném meg.
Ugyanis próbáltam a KMC 10 es láncát is, meg ultegrát, dura ace-t, és 3 ezret mindegyik elvergődött, 4 et meg már egyik sem bírta ki.
Most az ultegra ára sajnos felment 23 euróra, de a 10SX nek az ára 40 euró. Szóval kb duplája, ha az ultegra elmegy 3500 at, akkor a 10XS nek az ára alapján el kéne mennie 6500-at. Amire szerintem nem sok esély van. Szóval én maradok az ultegra láncoknál.

raczger
Nekem haverom, aki egy vadállat, 8 ezer km után tépte el a HG53 -at, úgy hogy normálisan kenve, tisztítva sem volt.
Anno 4-5 ezer ft okért rendeltünk dura ace/xtr láncokat, és azzal ment mindenki, 9 es láncból akkor azért az árért, az volt a best buy -ok best buya. :DDD
Na indulok munkába, remélem nem szakad el a trekkingen az XTR lánc. :B

[ Szerkesztve ]

(#24233) venember83 válasza ---Lasali--- (#24224) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem hiszem, hogy a PLH lenne a hibás. A németek egyszerűen ennyivel olcsóbban kapják, mivel lényegesen nagyobb mennyiséget rendelnek. Meg valószínűleg a jen árfolyama sem érződik annyira az euró viszonylatában, mint a forint viszonylatában.

(#24234) ---Lasali--- válasza venember83 (#24233) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

FOX is rohadt drága lett mióta hozzájuk került.

(#24235) ludsimon válasza ---Lasali--- (#24232) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyik ultegra?
Ez? 3 ezerrel olcsóbb.

Ha elmegy ez a connex 6000-et már jó, de mi a baj a váltásteljesítményével?
Mert teszt alapján dupláját tudja a Connex az ultegrához képest!
10sX 114 óra alatt nyúlt 1%-osra, 6601 52 óra alatt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24236) ---Lasali--- válasza ludsimon (#24235) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Basszus itt nem is figyeltem mennyivel olcsóbb a ConneX.
9 eurót ráver a bike24 re. :Y
Nem tudom, nekem nehezebben rakta a sebességeket mint az ultegrával.
Vedd meg, aztán kiderítjük. :D

[ Szerkesztve ]

(#24237) ludsimon válasza ---Lasali--- (#24236) üzenetére


ludsimon
veterán

Amint elkoptattam a 105-ös láncomat ki fogom próbálni ezt a 10sX-et az biztos. :K

Aztán majd írok mennyit bírt a 105-ös lánc, most még újonc, van bene talán 1300 km.

undefined

(#24238) Xantomas válasza raczger (#24227) üzenetére


Xantomas
őstag

Azért a láncszakadás tekintetében nagyon sok függ attól is, hogy mennyire van mosva.
Az eddigi tapasztalataim alapján, nagyon úgy tűnik, hogy a brigéciol nem tesz jót a láncok anyagának, mert tele lesznek repedéssel.

Folyamatosan írkálom, hogy mennyit megyek, kb mekkora erővel, de eddig, a nem mosott láncom, amit csak ultra dermes vízzel, meg körömkefével mosok, és utána jó alaposan olajozom, eddig 1.5x annyit bír, mint amit kb 200km-ként mostam brigeciol 2000-ben.

Az egysebin levő lánc ugyan ez, később múlt el a hibás láncvonal miatti kerregés is.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#24239) raczger válasza Xantomas (#24238) üzenetére


raczger
őstag

200 km-enként az nem túl egészséges. Én évente egyszer tisztítom meg úgy a láncomat, utána már csak ronggyal (de azt is max havonta egyszer). Nem baj, ha a sok olajos dzsuva rajta van (persze bizonyos mértékig), mert akkor kevésbé kopik, nem érintkezik annyit a fém a fémmel.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#24240) Xantomas válasza raczger (#24239) üzenetére


Xantomas
őstag

Nah igen, anno átestem a ló túloldalára, jó volt látni tisztán a bringát, amit az ember diákmunkából kapart össze.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#24241) ludsimon válasza Xantomas (#24240) üzenetére


ludsimon
veterán

ismerős :))
De én is leálltam ezzel a csili-vili módival.
Kb 1500-2000 km-enként néha kimosom, de akkor sem hagyom benne 5 percnél tovább és annyi.

undefined

(#24242) Nyugdíjas válasza ludsimon (#24241) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nálam épp újabb fellángolás van :D Mióta tart a jóidő kb 3x mostam át az egész gépet. Baj lesz ebből :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24243) ludsimon válasza Nyugdíjas (#24242) üzenetére


ludsimon
veterán

A 'vitrinbringás' kitüntetést ezennel átnyújtom Nyugdíjas kollégának. :C :D
Rétisün a gyógyulóbringás, szki, Tommy a hardcore bringás :D, én meg még nem tudom mi leszek/vagyok. :D

De folytatom is. :D
salieri. az olasz bringák lexikonja :DDD.

Többiekre még nincs jellemző vonás. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24244) Nyugdíjas válasza ludsimon (#24243) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tartottam tőlem hogy nem soká titkolhatom, hogy egy pózer vagyok :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24245) dqdb válasza Nyugdíjas (#24242) üzenetére


dqdb
nagyúr

Legközelebb szóljál, ha rád jön a takaríthatnék, és a kezedbe nyomom a bringámat :D A becsúszók csillognak, és ennyi :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24246) ludsimon


ludsimon
veterán

[link] :)

undefined

(#24247) SOAD19


SOAD19
addikt

Jelenleg már, csak egy kötelező kiegészítő hiányzik a bicajomról, ez pedig a prizma lenne. Viszont nem prizmát szeretnék venni, hanem helyette a küllőre pattintható fényvisszaverő csíkokat, és az lenne a kérdésem, hogy egy kerékre kb. mennyit ajánlott felrakni?!

Köszi!

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#24248) Doki-HUN1978 válasza SOAD19 (#24247) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én nyolc küllőre raktam / kerék, de 3M fényvisszaverős matricával oldottam meg az anyagi oldala miatt.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#24249) belaazallat válasza raczger (#24223) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszönöm! :R

Jelenleg helyben csak sram PC951-es láncot lehet beszerezni. Megkérdezem a 971-es láncot és a 970-es sort mennyiért mikorra tudják beszerezni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#24250) Hasaggymeg válasza raczger (#24239) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Előzetes törlés után,80-100 km-ként fújom a TF2 vel,de kéri is,hogy csendben maradjon.(KMC Z82).Brigéciolt meg nem ismeri.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.