Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) ludsimon


ludsimon
veterán

Csak úgy érdeklődésképp megkérdezem, létezik 60k-ig bezárólag valami fékváltókaros országúti 58-as méretben?

undefined

(#24102) ludsimon


ludsimon
veterán

A rózsaszínű trikós gyógyul, Ferrari bocsánatot kér

"Visszatérve a pontlevonással és pénzbírsággal sújtott olaszra, Roberto Ferrari korábbi nyilatkozata szerint azt mondta, nem látta, mi történik mögötte, de később a felvételeket megnézve elismerte, hogy vétett a szabályok ellen."

"Az eset után kialakult feszültség oldása céljából az Androni kerekese kinyilvánította szándékát, hogy a szerdai időfutam előtt nyilvánosan bocsánatot kér Mark Cavendish-től, Taylor Phinney-től és a bukásban érintettektől."

Így korrekt!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24103) salieri. válasza ludsimon (#24101) üzenetére


salieri.
őstag

Én ezt láttam a napokban.

Egyre inkább megy fel a retro országúti gépek ára . :U

(#24104) Ariadne válasza sanzi89 (#24094) üzenetére


Ariadne
őstag

Torára cserélni szerintem is megéri, az árakat viszont mostanság nem ismerem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#24105) ludsimon válasza salieri. (#24103) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi! Ezt kerestem, de nem tudtam már, hogy keressek rá.

undefined

(#24106) Ariadne válasza tzimash (#24063) üzenetére


Ariadne
őstag

BBB-t ajánlom, 10k körül van többféle is, jók szoktak lenni, általában sötét, sárga és átlátszó lencsével. :K Barátom most vett egyet, igaz piros lencséset, ahhoz van még a sárga és az átlátszó, és tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#24107) Tüzi válasza ludsimon (#24102) üzenetére

Az az alpesi rész nem lesz gyenge... sokszor jártam arra, nem egyszerűek az utak arra fele :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#24108) salieri. válasza ludsimon (#24105) üzenetére


salieri.
őstag

Csapj le rá! Ennyiért nagyon jó!
Kérdés megvan-e még...

(#24109) tvamos


tvamos
nagyúr

Reggel zakoztam egyet a palyaudvaron. :N
A vonatra varok megtapsoltak! :C
Nagyon buszke voltam magamra... :B
Ugy ugrottam at a kormanyon, int 20 eve! :Y
Ez a kritikus kombinacioja a sineknek, es a tarcsafeknek. :R
Remelem, az elso kerek centirozas is belefere az elos ingyen szervizbe! ;]
Bar... a lancot elszaggattam, tobbszor leutottem a telot, es meg ez is. :W
Majd mondanak valamit ezek a Sved nepek! :P

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24110) fungeld


fungeld
aktív tag

Lenne egy nagyon fontos kérdésem. 73mm-es csapágyházas octalink monoblokk kéne, de nekem csak 70mm-es van. Lehet használni azt is?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#24111) venember83 válasza fungeld (#24110) üzenetére


venember83
nagyúr

Kétlem, hogy elég hosszú lesz a tengely.

(#24112) salieri. válasza venember83 (#24111) üzenetére


salieri.
őstag

(#24113) fpeter07 válasza Tüzi (#24107) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen alpesi részről kellene tudni valamit?

(#24114) ludsimon válasza salieri. (#24108) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem nekem kell. :)

Bár jó lenne nekem is rohangálósnak. :))

undefined

(#24115) amargo


amargo
addikt

Tegnap a 3H ezt találtam! Ez az az út ami a Fenyőgyöngyére jön le a Remeteároktól, kék jelzés.

Még egy adalék, haladok a bringaúton, ami kanyarog és a Petőfi híd lábánál pont bokrok takarják ki a kanyarba én haladtam egy erős tempóval, majd a kanyart hirtelen belátva az én oldalamon - jobb oldalt - egy kosztümös lányka bukkant fel. Én satu Ő leugrik a bringáról. A gumik és a fékek jól fogtak, megúsztuk. Szabadkozik, szerintem meg is tért a lelkem, vigyázzunk egymásra!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#24116) ludsimon


ludsimon
veterán

Látom azért most, hogy tényleg itt az igazi tavasz azért mindenki teker. :K
Remek is az. :)

undefined

(#24117) ludsimon


ludsimon
veterán

(#24118) szki válasza tvamos (#24109) üzenetére


szki
őstag

Az gáz! Gondolom a svédek is szoktak zakózni bicajjal:)

Nekem meg az első lámpám, és a kmórámat lovasították meg ma :((( Váztáskából vették ki.

#24117) ludsimon: de láttunk már. Ezért nem is közlekedünk ilyen kijelölt gyalog-kerékpárúton se gyalog, se bicajjal.

[ Szerkesztve ]

(#24119) ludsimon válasza szki (#24118) üzenetére


ludsimon
veterán

Leszedted a bicikliről és betetted a váztáskába? :Y
Miért nem vitted magaddal?
Mondjuk ha nem volt fent a biciklin, hanem csak úgy benne hordtad a táskába azt megértem.
De ilyet. :N
Sokra fog menni km órával, meg lámpával tartó nélkül. :W

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24120) szki válasza ludsimon (#24119) üzenetére


szki
őstag

Nem vittem magammal. Csak a melóhelyen szoktam mindent levenni. Szerencsére a drága pumpa, hátsó lámpa, és minden szerszám, pótgumi megúszta. 10ekm-t szolgáltak ezek a cuccok:)
Nem is látom értelmét drága bicajnak, és drága cuccokkal felaggatni. A bicaj tönkremegy a pocsék magyar utakon, vagy ellopják. A cuccokat meg mindig levenni... Évente 1-2x kellene egy outi, hogy versenyen hasítsak. Arra meg beruházni :F

Ja, érzékelő, és tartó nélkül nem sokra mennek a cuccokkal. Ilyen világban élünk!

[ Szerkesztve ]

(#24121) ludsimon válasza szki (#24120) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez nem így van.

Nekem is van 2 bicajom, egy amit bárhol ott merek hagyni.
1 edzésre, 1 pedig rohangálásra (egy ilyen szerkezet 50 év múlva is gurulni fog, előbb tulajdonítják el tőlem, mint szétesik. Hi-Ten Acél. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24122) csabi94 válasza bubi92 (#24073) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, hogy szóltál, a következő rendelésem ingyenes lesz (mármint a szállítás). :DDD

(#24123) N.GÁBOR válasza ludsimon (#24121) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nagyon pöpec a vesenyparipa! Egyébként ugyanezt az elvet követem én is. Kedvesemmel együtt kiköltöztünk Graz-ba és elvileg itt más a mentalitás meg minden, de mégsem használom a Meridát és az outit, inkább összerakatok egy kevésbé szemrevaló bicót, amit talán nem lopnak el.

May the force be with you!

(#24125) szki válasza ludsimon (#24121) üzenetére


szki
őstag

Edzésre miért is kell drága bicaj? Számít olyankor bármit is a sebesség? Azt hittem csak a megbízhatóság, kényelem, és a pulzustartomány lényeg :F

Sokat megélt bicaj az enyém:) 13 éves szerkezet, de csak 1,5 éve tekerek vele rendszeresen. Profin karbantartom, és bármekkora távnak bátran nekiindulok vele. Szintén Hi-Ten acél, amin már hegesztettem is az elgörbült első villát egy baleset után:) Alu vagy karbon villa esetén javíthatatlan törés lett volna, és jelentős anyagi kár.

(#24126) salieri. válasza szki (#24125) üzenetére


salieri.
őstag

Nem véletlen jön vissza az acél!

(#24127) Djuree válasza szki (#24125) üzenetére


Djuree
félisten

ezért nem vettem én mocira karbon/titán kipuffot, ha az horpad isten sem kalapálja ki :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24128) ludsimon válasza szki (#24125) üzenetére


ludsimon
veterán

"Edzésre miért is kell drága bicaj? Számít olyankor bármit is a sebesség?"

Ezt nehéz megmagyarázni. Ki kell próbálnod és akkor fogod tudni mi a különbség.
Nem azt mondom, hogy nem lehet edzeni 15 kg-os bicajjal, mert jobban erősödsz, de egy 8 kg-ossal élménydús. Ki kell próbálni igazából, mert rengeteget számít.

undefined

(#24129) hito válasza Vasinger! (#24057) üzenetére


hito
nagyúr

Ugyan nem vittem még be üzletbe leméretni, de hosszas keresés után megtaláltam a bikepedia-n a gyártói specifikációt ami 27.1 fontot ír. Úgyhogy kiderült, hogy elég pontos az otthoni mérlegünk, tekintve, hogy a cirka 18év alatt nem irreális az alkatrészek miatti 0.5-1kg-os súlycsökkenés. :P :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24130) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma lesz érdekes a Giro!!

Team TT!

Biciklivel megyek bőrgyógyászatra vissza, hogy hazaérjek időben. (14h-ra megyek) :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24131) szki válasza ludsimon (#24128) üzenetére


szki
őstag

Persze más feeling a könnyű outi! A versenyen kívül még mellette szól: könnyebb hozzászokni általa a 90-es pedálfordulathoz. A mostani bicajom nem csak nehéz, de a hajtáson is elveszik sok energia, illetve ugye a testtartás miatt a menetszél sok erőt felemészt a szokásos 30-as átlagtempónál. Így talán ezért nem tudok annyira pörgetve tekerni (73-80 közötti a pedálfordulatom). Ha nagyon odafigyelek, csak akkor pörgetek jobban. Vagy csak túl erős a lábam a sok emelkedőtől;]

Hangulatos a videód! 7% épp kellemes:)

(#24132) ludsimon válasza szki (#24131) üzenetére


ludsimon
veterán

Semmi összefüggés nincs a pedálfordulat és a súly között.
Váltással tudod korrigálni.

Ha nem pörög úgy, akkor az azt jelenti túl hosszú a hajtókarod.
Nekem a Neuzeren kb 150-160-as, nem tudom, nagyon rövid és állandóan túlpörgetek, én pedig nem szeretem. Szeretek nyomatékosan tekerni 90-es fordulat körül.
Ez Neuzeren sose jön össze, szerintem 100-110 közötti lehet a pedálfordulatom.
Korrigálni nem tudom, mert nincs azon cad képes óra.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#24133) fpeter07


fpeter07
veterán

A gumifolt nagysága jár valami hátránnyal? Azon kívül, hogy több ragasztót igényel a rögzítése.

Optimistán remélem, hogy elég lesz ennyi erre az évre:

Kisváros ide vagy oda, én piszkosul elfáradtam, mire a vásár helyére értem. Nem a táv, hanem a meleg tett be. Sokan pedig pulóverben sétálgatnak. :O

(#24134) venember83 válasza salieri. (#24112) üzenetére


venember83
nagyúr

Apró horpadás a felsőcsövön, de a festék nem jött le róla. 54-55 cm körüli a váz, ő száznyolcvan centivel használta, neki jó.

fpeter07: Nem igazán számít a folt nagysága, bár nyilván pillekönnyű belsőre, pillekönnyű kerékre kár ekkora foltokat rakni.

[ Szerkesztve ]

(#24135) fpeter07 válasza venember83 (#24134) üzenetére


fpeter07
veterán

Maximum megnyirbálom egy kicsikét. Tényleg nem volt szerencsém ezzel a folttal.

(#24136) Djuree válasza fpeter07 (#24133) üzenetére


Djuree
félisten

ez kömény :C :DDD életemben nem ragasztottam be kereket, mindig faterra hagytam, félek is hogy mit csinálok ha defektet kapok :D majd veszek egy ilyen pakkot, aztán megpróbálom megcsinálni, láttam hogy csinálja fater. de bízom benne nem kapok defektet soha :DDD
ilyen peremfeszítőt vettem a decathlonban, 3 kis kampós szar, ez már van legalább.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24137) fpeter07 válasza Djuree (#24136) üzenetére


fpeter07
veterán

Én azokkal a kampós szarokkal csak szenvedek, legalábbis a leszedéskor. Fel már simán megy, az már nem akadály. Nem árt imádkozni, nehogy kicsípd a belsőt. (sikerült már az a művelet is) Így megduplázod a munkádat. :)
Ha már ilyen nagyot sikerült venni, bízom benne, hogy 10 évig fennmarad.

(#24138) salieri. válasza venember83 (#24134) üzenetére


salieri.
őstag

Ezt inkább ne ha horpadt!

70 k :Y [link]

(#24139) Djuree válasza fpeter07 (#24137) üzenetére


Djuree
félisten

jah igen, hallottam hogy ez is előfordulhat, nem olyan egyszerű művelet.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24140) Ariadne válasza fpeter07 (#24137) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem tudom, hogy csináljátok... Én nem vagyok ügyes egyáltalán, na meg nőből is vagyok kevés technikai érzékkel, mégis megy a gumileszedővel (ez a neve a kampós szaroknak :D) a leszedés és feltétel, ilyenem van, nem egy vagyonba kerülő csodaszerszám... :DDD Tapasztalatom szerint főleg felnije és külsője válogatja, mennyire könnyű, nem a leszedő. Mondjuk ragasztásban én sem vagyok nagyon nagy, ritkán tudom elég erősen szorítani az odaragadási fázisban, ezért általában a fóliát rajta is hagyom a tetején, végülis az is ki van fizetve. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#24141) venember83 válasza Ariadne (#24140) üzenetére


venember83
nagyúr

Úgy-úgy, mondd meg nekik, Bori, csak keményen! :)

salieri: Pedig az a Müsing fenemód tetszik, kinézetben is, árban is, felszereltségben is... :(

(#24142) fpeter07 válasza Ariadne (#24140) üzenetére


fpeter07
veterán

A mostani külsőmet nem olyan nehéz leszedni, de ismerősömért sztem puszta kézzel is simán le lehetne. A felni a probléma, másra már nem gyanakszom.

(#24143) rekid válasza Vasinger! (#24022) üzenetére


rekid
addikt

Ezt a Cube-ot én is nezegettem :P

Gyáva népnek nincs hazája!

(#24144) szki válasza ludsimon (#24132) üzenetére


szki
őstag

Te most szívatsz engem? :DDD Csak tudom, hogy váltással hogyan módosíthatom a pedálfordulatot:)

Azért gondolkodjunk! Az se mindegy az optimális pedálfordulatnál, mekkora a bicajos cipő, pedál, hajtókar, lánc, lánctányérok, fogaskoszorú, kerék tömege, és persze súrlódása. Meg kinek ugye hány kilós a lába, hosszú v. rövidnadrágban teker. Ezt mind mozgatni kell tekeréskor, és egyáltalán nem mindegy mekkora ez a tehetetlen tömeg! Ha 10-zel emelem a pedálfordulatot, akkor könnyen lehet, hogy jelentős plusz energia megy el a fenti tömeg megmozgatásához. Míg alacsonyabb pedálfordulattal, de nagyobb nyomatékkal az előrehaladást segíti az energia nagy része.
Ezzel nem azt akarom kihozni, hogy jobb az alacsonyabb pedálfordulat. De szerintem a bicaj, és a testi adottságok függvénye az éppen optimális és hatékony fordulatszám!

"Szeretek nyomatékosan tekerni 90-es fordulat körül."
Hm. Ehhez jelentős átlagsebesség dukál(na). Persze a "nyomatékos tekerés" mindenkinél más erőt jelent :D

100-110-es pedálfordulat irtózatosan gyors már amatőr szinten. 10 fordulat különbség is rengeteg!
A hajtókar hossz nálam az átlagos 170 mm. Ha csak 2,5 mm-rel ettől eltér, akkor már az érezhető!

[ Szerkesztve ]

(#24145) rii válasza Ariadne (#24140) üzenetére


rii
nagyúr

" ... végülis az is ki van fizetve. ... " :D

"ideaspám ... a dinyében a lyukat is megegyem?"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24146) ludsimon


ludsimon
veterán

Megjött az eredmény.
Decemberben a Vas 12.7, mostani eredmény szerint: 7.4
A kérdésem az, mi a fenétől csökkent, mikor rendszeresen szedem a Supradyn multivitamint??
Tévedhet a labor vagy sem???
TSH 4.67-ről 4.74-re ment fel, többi teljesen OK.

Aki képben van ezekkel a dolgokkal, kérem szépen írjon rám egy privátot!
Köszönöm! :)

undefined

(#24147) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Megvettem számomra életem első komoly bringáját. Már csak sárvédőt szeretnék rá, olyat ami azért nem néz ki csúnyán rajta:) ezt néztem ki: [link] csak azt nem tudom,hogy ez jó e teleszkópos montihoz?? Ha valaki tudja,vagy használta és van róla véleménye akkor ne tartsa magában:)

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#24148) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#24146) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nyilván kevesebbet nyalogatod mostanában a kerékpárod :D

Ezek az eredmények nagyban függenek attól, mit ettél, ittál, mit csináltál a vérvételt megelőző napokon stb.

Ha délelőtt meg délután is levennék a véred, már simán lehetne ekkora ingadozás.
Ezzel nem kell foglalkozni, csak a szélsőséges értékekből érdemes következtetni bármire is.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#24149) SOAD19 válasza Packersbay (#24147) üzenetére


SOAD19
addikt

Esetleg egy ilyen?, bár drágább egy kicsit, viszont van az az előnye, hogy ha nem kell, könnyen kipattintható a sárvédő két része.
Amúgy, az általad linkelt is használható teleszkóppal, valahogy így fog kinézni: [link]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#24150) Packersbay válasza SOAD19 (#24149) üzenetére


Packersbay
tag

Köszi! Megnézem amit küldtél,sztem majd a kettő között választok

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.