Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4601) tekeyagd válasza Bero (#4595) üzenetére


tekeyagd
tag

:R :R :R
csodaszép!!! :C

(#4602) koob válasza Pinya007 (#4600) üzenetére


koob
senior tag

Decathlonon kívül Pesten ilyen cuccokat mily áron lehet beszerezni?

(#4603) Pinya007 válasza koob (#4602) üzenetére


Pinya007
tag

Pesti árakkal nem vagyok tisztában, mivel nem vagyok pesti. Veszprémben egy jó kesztyű (Briko) 8k, azért ez más kategória mint amit vettem, szal ilyen szintűt nem árulnak Decathlonban sem feléért.
Dzseki meg gyártótól is függ. Ez a Rockroder 7,8k-ért sztem Decathlonban jó vétel volt. Boltban 15 k körül láttam Shimano-kat.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4604) Bero válasza tekeyagd (#4601) üzenetére


Bero
aktív tag

Köszönöm :B , volt is vele dolog rendesen

(#4605) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy bicajt asszonykámnak, csak régen foglalkoztam ezzel a témával. A hervis-ben láttam most leárazva Scott biciklit 80k-ért (holnapig ebből lejön még 20%). Tudom, h. biciklit nem illik multitól venni, de jó árnak tűnik érte. Ismeri esetleg valaki ezt a hervis-ben kapható bicajt? Véleményeket szívesen venném, mert ez az ár nem tűnik soknak érte, és a bicajra olyan max. 70-et szánnék. Sílécet, síbakancsot néztem, és azok korrekt áron vannak, majdnem olyan árban, mint nyugaton :-)

Köszi!

(#4606) sanyixXx válasza Squirrel (#4605) üzenetére


sanyixXx
senior tag

scott az jó stuff szokott lenni. mondjuk nem ártana a felszereltséget tudni...
ha megtetszene, akkor fékekre, kerékagyakra, hajtóműre figyelj oda mindenképp, hogy mi van rajta, esetleg próbáljátok ki.

pár napja jártam a madaras teszkóban, ott találtam olyan kereket, aminek az agya frankón nem forgott...öhöhöhö

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4607) Squirrel válasza sanyixXx (#4606) üzenetére


Squirrel
őstag

ez az, hogy most fejből nem emlékszem rá. A váltószett asszem Acera v. alivio volt, a fékekre, agyra nem emlékszem sajnos. Teló az alap rst volt tán.

(#4608) concret_hp


concret_hp
addikt

már volt róla szó, de szeretnék még megerősítést :B
úgynézki megveszem ezt nyugtassatok meg, hogy frankó minden alkatrész a leírás alapján ennyiért.
a figura írja, hogy 50cm-s a váz, 180pár centi vagyok az szerintetek is kb. jó ugye? :)
fentebb linkeltek egy ilyet 90K-ért, de az alkatrészei annak mások voltak ahogy nézem :U
ill. a kerekekről nem sok infó van, de gondolom sima közlekedésre jó ez :U

esetleg valami, hogy mit nézzek meg mindenképp átvételkor? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4609) raczger válasza concret_hp (#4608) üzenetére


raczger
őstag

jó ez, nekem is kb ilyen volt még 3-4 éve az alapbicóm
én most majdnem 180 centi vagyok, és elég nekem a 18"-os váz, de ez 19-esnek néz ki, ugyhogy szerintem jó lesz nekeda méret is. A kerekek meg tuti jók:D szerintem, merida azért nem csinál annyira szar bringákat:D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4610) becuszabi válasza concret_hp (#4608) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nekem a 180-as magasságomhoz a 18''-as canga úgy volt jó, hogy az eredeti stucnit hosszabbra cseréltem és a nyergem is egy hosszú sines volt (jól lehetett tologatni). Szerintem ez a 19''-es méret tökéletesen megfelel számodra, főleg úgy, hogy a szokásos állítgatási lehetőségek itt is adottak. A felszereltség alap, de mivel túlméretezettek (anyagmennyiség szempontjából) hosszú életűnek számítanak...szóval ezért az árért, mint új bringa, megéri.

...ha aztán ráérzel a tekerés ízére és komolyabban kezdesz el vele foglalkozni úgyis lecseréled idővel az alkatrészeket, maga a váz jó alapot kínál a tuningra

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4611) knifemaster


knifemaster
tag

Köszörültetett már valaki féktárcsát? Érdemes egyáltalán,vagy nem tesz jót ha vékonyabb lesz?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4612) becuszabi válasza knifemaster (#4611) üzenetére


becuszabi
aktív tag

miért akarod köszörültetni? a súlyán akarsz csökkenteni, vagy esetleg hullámos?
(ha az utóbbi, akkor teljesen reménytelen a próbálkozás, mert soha nem lesz belőle tökéletes tárcsa)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4613) knifemaster válasza becuszabi (#4612) üzenetére


knifemaster
tag

Berágódás,nem vészes max 1 tizedes de nem hinném hogy jót tenne az új fékpofákkal.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4614) becuszabi válasza knifemaster (#4613) üzenetére


becuszabi
aktív tag

hmmm...esetleg akkor valami tuti síkköszüvel...ha tényleg csak ilyen keveset kell belőle leszedni, az még nem árt a tárcsának
...csak vigyázni kell, hogy a melegedés ne okozzon deformálódást, mert akkor mehet a kukába

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4615) knifemaster válasza becuszabi (#4614) üzenetére


knifemaster
tag

Azzal nem lesz gond,vasas vagyok..:)

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4616) concret_hp válasza becuszabi (#4610) üzenetére


concret_hp
addikt

ok, köszi :)

hát bp-n attól nem félek, hogy olyan jó lesz tekerni, mint vidéken :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4617) Pinya007 válasza concret_hp (#4608) üzenetére


Pinya007
tag

Jó vétel ez, nyugi! 50cm = 20", szal méret is megfelelő!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4618) Bögre


Bögre
aktív tag

kövezzetek meg érte ha nem való ide, de hátha valaki pont ilyet keres :U

(#4619) becuszabi válasza Bögre (#4618) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Szép bicó...és tekintve, hogy mégiscsak egy Cube, az ár is elfogadható
(és nem fogunk megkövezni :) )

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4620) becuszabi válasza Bögre (#4618) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...könnyebb lenne a bicó, egy az egyben megvenném a barátnőmnek (így marad az egyedi építés)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4621) raczger válasza becuszabi (#4620) üzenetére


raczger
őstag

sokkal jobban megéri építeni...
amit én rakok össze az nekem fog kerülni kb 260k-ba csak 1-2 dolog használt belőle de amúgy a többi új, ha ezt összerakottan, újonnan venném meg akkor 400-450k-ba tuti belekerülne... elég sokat lehet spórolni! meg azért egy egyedi bringához az ember szíve jobban hozzánő, jobban értékelni fogja, mert mégicsak ő építette, ő választotta ki az alkatrészeket:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4622) bmx powa válasza raczger (#4621) üzenetére


bmx powa
tag

Ez igaz :K

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4623) becuszabi válasza raczger (#4621) üzenetére


becuszabi
aktív tag

pontosan, főleg ha akciókat is kihasznál az ember
...ma kaptam meg az ebike-os cumókat, összeszámoltam, kb. 45%-ot spóroltam :C
(aminek csak ha a fele igaz, még akkor is jól jártam)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4624) raczger válasza becuszabi (#4623) üzenetére


raczger
őstag

én meg eddig csak a vázzal meg a teleszkóppal kb 150k-t (igaz a teleszkópot használtan vettem, de semmi baja sincs)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4625) becuszabi válasza raczger (#4624) üzenetére


becuszabi
aktív tag

szép összeg :K
én már annak örülnék ha végre meglenne a váz...baromi nehéz olyan vázat találni, ami férfi szemmel nézve műszakilag, női szemmel nézve pedig esztétikailag is megfelel
(...bár egy kanárisárga Kona Kula Supreme-re azt mondta, hogy tetszik neki...szerencsére nem bonyolódtunk bele, mert az ára: :Y)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4626) raczger válasza becuszabi (#4625) üzenetére


raczger
őstag

:D

na és az én vörös kona kula primo-m?:D
szerintem szép is meg jó is... olcsón hozzájutottam, és örülük is neki

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4627) becuszabi válasza raczger (#4626) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Húú...na látod azt el is felejtettem neki mutatni.
Nekem tetszene a helyében :D
Próbálom egy ilyenre rábeszélni [Magellan Pyxis], de eddig még nem nyilatkozott...pedig ennél nehezebb vázat nem nagyon akarok alá tenni, bármilyen szinű is...és ez szerintem elég "dögös"

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4628) raczger válasza becuszabi (#4627) üzenetére


raczger
őstag

jaja, szépek lettek ezek az új pyxis-ek, és megfizethető áron vannak:)
ismerek pár embert akinek pyxis-e, meg pyxis team-je van, mind megvannak vele elégedve

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4629) sanyixXx válasza becuszabi (#4627) üzenetére


sanyixXx
senior tag

asszony versenyző? ha nem, akkor ez elég erős túlzás szerintem. egy sima pyxis vagy crux is bőven elég. semmivel sem tudnak kevesebbet és kőkemény 100g a különbség. viszont pont a felébe kerülnek...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4630) becuszabi válasza sanyixXx (#4629) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nem, nem az :)...csak elég pehelysúlyú
Amúgy nem újonnan akarok neki venni vázat, úgyhogy az árak aránya már nem lenne ennyire rossz

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4631) Thyb


Thyb
senior tag

Nos, uton van a váz, valamint a Villa. Ha minden jól megy akkor tavaszra össze áll 1 ilyen gép. :R

Szerk:

terveim szerint a többi karbon cucc PZ racing lesz, a keményebben igénybe vett cuccok Ultegra SL, a kevésbéigénybe vett cuccok pedig Dura Ace-ből állnak majd össze. Egyenlőre a kerekek még kérdésesek.

[ Szerkesztve ]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4632) becuszabi válasza Thyb (#4631) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ez eléggé ott van a szeren :) ...ilyen se sok fog veled szembe jönni az utcán...gratula hozzá (mondjuk az a piros kormánybandázs nekem valahogy nem passzol a képbe)
...külön örzővédőkáeftét is adnak mellé?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4633) Thyb válasza becuszabi (#4632) üzenetére


Thyb
senior tag

nem, de viszem magammal az ágyba ;)

a mostanit is a lakásban, a cégnél meg zárt tárolóban tartom. Ott csak megmarad.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4634) tr00p3r válasza Thyb (#4631) üzenetére


tr00p3r
őstag

húúúúúúúú, de "szar" lesz

(#4635) becuszabi válasza Thyb (#4633) üzenetére


becuszabi
aktív tag

van ez így :D
...én tegnap kiraktam az asztalra magam elé az új hajtóművemet (Truvativ Stylo), hogy gyönyörködjek benne
...oké lehet, hogy nem a legmerevebb, nem a legkönnyebb, de az eddigi Deore-mhoz képest elég minőségi ugrás, főleg a mostani akciós áron

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4636) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Van valakinek tapasztalata az Avid BB5-ös fékkel kapcsolatban? A képekről és a leírásokból nekem nem derül ki, hogy a fékpofa állítási lehetőség olyan lenne-e, mint a nagyobb testvéré ...a képen nem látszanak a tekerentyűn a recék, tehát mintha nem kézzel kellene állítani...ill. a legrosszabb: mintha nem is lehetne állítani

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4637) raczger válasza becuszabi (#4636) üzenetére


raczger
őstag

a bb5-ösön csak az egyik oldalt állítható a fékpofa, a másik oldalt az adapternél kell helyre igazítani, mint sok más tárcsaféknél, meg valamivel gyengébb minőségi fékpofa van mint a bb7-esben, és így a hatása is elmarad a bb7-től.
Én ezek miatt is inkább bb7-est veszek, mert ott mind2 oldalt állítható a fékpofa meg jobban is fog, és már nem is olyan drága a '08-as verzió
amúgy haveromnak volt bb5-öse és egész jól fogott
és elég sok embert ismerek akinek bb7-ese van:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4638) becuszabi válasza raczger (#4637) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Akkor mit lehet csinálni ha már kezd kopni a fix pofa? Semmi sufnituning lehetőség?
Nekem is BB7 van és más nem is volt eddig, úgyhogy nem tudom, hogy a fix pofásokkal mi a teendő.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4639) djtoomi


djtoomi
addikt

Ha esetleg érdekel valakit,van egy elado vadi uj hátsó deore váltóm,ezüst.Ma érkezett ebikeból,1-t rendeltem 2 jött,de mivel a villa amugy is sok volt,fel sem tűnt. :F

Ő lenne az... :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#4640) Pinya007 válasza Thyb (#4631) üzenetére


Pinya007
tag

Nem semmi, ezzel aztán lehet hasítani! Versenyre lesz?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4641) bmx powa válasza Pinya007 (#4640) üzenetére


bmx powa
tag

ez a bringa máshol meghalna. vagy a lassúságtól, vagy az utaktól... :))

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4642) Bero válasza Thyb (#4631) üzenetére


Bero
aktív tag

Tetszik, nagyon pöpec gép lesz :)
Szabad tudni hogy árban összesítve menyire jön ki?

(#4643) Bikeman válasza djtoomi (#4639) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Magánvélemény, de ha te egyet rendeltél és ők kettőt hoztak, akkor át sem vettem volna (bár írod, hogy fel sem tűnt), vigyék vissza, nehogy má (én meg a Lali vigyük oda... :DD ) te bajlódj az eladásával, amikor ők hibáztak... :(((

(#4644) djtoomi válasza Bikeman (#4643) üzenetére


djtoomi
addikt

Egy nagy csomag jött,benne egy villa,tárcsfék,váltó(k),tárcsa,agyak,felnik,és igy jött plusszba,és minden egy hatalmas dobozban,és azon belül sok kis dobozba,kb 3k lenne vissza gls-ezni,és lehet hogy vissza sem vennék. :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#4645) Thyb válasza Pinya007 (#4640) üzenetére


Thyb
senior tag

Egyenlőre mivel eddig nem volt OUTim nem tudom, de nem kizárt az sem. Senior kategóriában még jó leszek. :D

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4646) Thyb válasza Bero (#4642) üzenetére


Thyb
senior tag

kb olyan 350-500 között, még nem tudni. Sok mulik majd azon milyen kerekeket kap.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4647) raczger válasza becuszabi (#4638) üzenetére


raczger
őstag

fogod az imbuszt és beljebbtolod a féktestet a kívánt pozícióba.... ennyi:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4648) becuszabi válasza raczger (#4647) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Áááá...ez így nem teccik...maradok a BB7-nél :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4649) raczger válasza becuszabi (#4648) üzenetére


raczger
őstag

jól teszed:D na nekem meg úgy néz ki hogy jövőhéten megrendelem a többi cuccot a brinyómra mert addigra elvileg meg is lesz a pénz rá!
remélem ezúttal ebike nem fog azzal visszaírni hogy ilyet meg ilyet nem tudunk beszerezni, mert akkor mérges leszek:)...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4650) sanyixXx válasza becuszabi (#4648) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jobb a BB7, 5-ösre ne cseréld le semmiképpen sem...

thyb: állat lesz a bringa nagyon :C csak a váz mennyi volt? ja és ugye te nem akarod piros bandázzsal elrontani a kompozíciót?

más: a thyb áltla linkelt bringán az mifelé dura ace hajtómű?csak a tányérok vannak kicserélgetve?

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.