Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4901) Ariadne válasza niti (#4898) üzenetére


Ariadne
őstag

A kondi az megjön idővel, ha rendszeresen megy az ember. Idén márciusban Budapestről Szentendréig (síkon) alig jutottam el, olyan 15 km után meghaltam, nagy szenvedések közepette tudtam hazajutni. Aztán rendszeresen mentem túrázni, és nyár végén már nem okoztak gondot a 6-700m szintemelkedéses 80 km körüli túrák, a legtöbb 103 km volt Dobogókővel meg Prédikálószékkel (na jó, azért ott voltak tolós részek :B ), meg egy 80 km-es túra 900m szintemelkedéssel, na ahhoz azért még fejlődnöm kell, de végülis túléltem. :) Szóval csak menni kell... ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4902) niti válasza Jorus (#4899) üzenetére


niti
aktív tag

Köszi, de ez nem tetszik. :(
Nem szimpatizálok a Gepidákkal, és drága is nekem.
Lehet, hogy lehiggadok, és a már meglévő bringámra költöm ezt a pénzt. Egyébként semmi baj vele, felszaladtam már rajta Balatonfüredről Veszprémbe, és itt már a saját határaimat feszegettem, szóval amire nekem kell, arra bőven jó.
Deúgyszeretnékegymeridáááát

Adriane: 80 km nekem is volt nyáron, de síkon. Szerintem én síkon bármeddig elmegyek, csak mászni ne kelljen:) Egyébként grat a fejlődéshez! :C

[ Szerkesztve ]

(#4903) niti


niti
aktív tag

Mégegy kérdés: ehhez [link] hasonlót használtatok már? Láttam már autókon, de még sosem figyeltem, ezeken hogy marad rajta a bicikli??

(#4904) Jorus válasza niti (#4903) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gravitáció. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4905) Ariadne válasza niti (#4902) üzenetére


Ariadne
őstag

Kösz, de tényleg csak illusztrációként írtam, hogy csak el kell kezdeni meg szenvedni kicsit felfelé, és aztán egyre jobban megy, "kondi nélkül" is el lehet kezdeni. De ha síkon tudsz menni 80-at, akkor simán nekifuthatsz emelkedőknek is. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4906) niti válasza Ariadne (#4905) üzenetére


niti
aktív tag

De a 80 km-re ráment egy délután:D
Gravitáció... Akkor az első bukkanónál lerepülhetnek? :F

(#4907) Jorus válasza niti (#4906) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ugratáskor esetleg :), de szokás odapókozni, vagy lezáróval rögzíteni, főleg, ha leparkol az autóval az ember.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4908) niti válasza Jorus (#4907) üzenetére


niti
aktív tag

Szóval stabil, és hosszabb úton is megbízható? Valahogy a tetőcsomagtartó szimpatikusabb. De ez olcsóbb. Mit javasoltok? :)

(#4909) bmx powa válasza niti (#4908) üzenetére


bmx powa
tag

veszel pár gumipókot, és tökéletes hosszabb úton is. azért ha mondjuk 5órára otthagyod egy magyar teszkó parkolójában, akkor én nem vállalnék érte felelősséget...

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4910) niti válasza bmx powa (#4909) üzenetére


niti
aktív tag

Nem hagyjuk ott sehol!! Azért kell, mert itt az Alföldön k.va unalmas biciklizni, se víz, se erdő, se semmi... És ha el szeretnénk vinni valahová, akkor ne kelljen vonatoztatni, mert az meg iszonyatosan drága.
Köszi a véleményt, akkor szerintem ez mellett döntünk :))

(#4911) Jorus válasza niti (#4908) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én olyat használok, mint amilyet linkeltél, csak más gyártótól. 5 ajtós autókhoz jó, én meg vagyok vele elégedve. Nem mindig rögzítem a bringát, főleg rövid úton, de még sosem akart leeseni a bukkanókon. :) A tetőcsomagtartóra szerelhető kialakítás nekem nem tetszik, nagyon ingatag, rontja a légellenállást, főleg nagy sebességnél, nem fér be a sínbe vaskosabb külső, és a rögíztő mechanizmusa sem éri át a vázam alsócsövét. :) Ettől eltekintve még lehet, hogy neked be fog válni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4912) Jorus válasza niti (#4910) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért az autózásnál jóval olcsóbb a vonat. Persze kalandos, izgalmas, vadregényes, igénytelen és miegyéb vonatozni, de az biztos, hogy olcsóbb. Bejártuk az ország meglehetősen sok részét vonattal és bringával, de mindig olcsóbb volt, mint autóval. Ja, és ha autóval mész, nem lehet kocsmázni sem, ami a kerékpáros turizmus egyik alapköve. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4913) niti válasza Jorus (#4911) üzenetére


niti
aktív tag

Mondjuk a tetőcsomagtartó előnye, hogy mást is rá tudsz tenni ugye... Bár a Suzynk teteje lehet, hogy nem bírna el egy hűtőt... Nagy sebesség meg ugye alapból kizárva :DD
És a hátulra szerelhetőtől hogy látsz ki??? Ez a legnagyobb aggályom vele kapcsolatban.

Szerk:
Olcsóbb?? Én nagyon szeretek vonatozni, de Kecskemét- Balatonfüred vonattal rögtön kb 10ezer oda- vissza (kettőnknek, kerékpárjeggyel). Suzyval megjárjuk 6 ezerből. Kocsmába meg nyilván bringával megyünk :))

[ Szerkesztve ]

(#4914) niti válasza niti (#4913) üzenetére


niti
aktív tag

Na jó, lehet, hogy nem jól számoltam. 6 ezerből nem jön ki, de 8-ból egésezn biztos. Vonat meg említett távon kb 3500/fő, bicikli ezres, és ezt szorozd néggyel... Nem éri meg :(
Pláne ha még belekalkulálod, hogy nekünk majdnem mindenhová kell egy pesti átszállás. A mi vonatunk a Nyugatiba érkezik, Balatonra Déliből megy, át kell vergődni a városon, volt már, hogy lekéstünk a csatlakozást emiatt.

(#4915) Jorus válasza niti (#4914) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lehet, hogy Suzukival olcsóbb, de nem Suzukim van. :) Diákkedvezményről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4916) Jorus válasza niti (#4913) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért vannak az oldalsó tükrök. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4917) niti válasza Jorus (#4915) üzenetére


niti
aktív tag

Na ezaz:D
1. jó neked:)
2. nekünk olcsóbb:)
3. diákkedvezmény nekem már nem jár, csak a suli meg alekhely között, mivel estis vagyok. :(

Nekem nincs jogsim, nem tudom, mennyire zavaró, hogy csak oldalról kukucskálhatsz. De ezek szerint nem gáz. Megyek is bringásboltba, megkérdezem, mennyiért kapok.
Köszönöm szépen a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4918) Jorus válasza niti (#4917) üzenetére


Jorus
nagyúr

Célszerű egyébként jó minőségű kerékpártartót beszerezni, bután néz ki, ha 120-nál lepottyan az autópályán a bringa. :) Thule-ék jó cuccokat gyártanak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4919) Pinya007 válasza Jorus (#4918) üzenetére


Pinya007
tag

Vagy az olcsó Tacskós tetőre szerelhető hátranyeklik és beveri a hátsó szélvédőt...
Láttam már ilyet, az anyagilag is fáj!
Szal én is minőségit ajánlom!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4920) bmx powa válasza niti (#4910) üzenetére


bmx powa
tag

énis Kecskeméti vagyok :) van itt erdő is, van víz is :U erdőben bringázáshoz ottvan a Csalánosi, meg a Szabadidőpark, ahol van elég sok víz is :) mondjuk engem ez mind hidegen hagy, hiszen országútizok, ezért inkább az üres jóminőségű főutak vonzanak:) pl a Máriahegyre vezető út, ami szinte mindig üres, és a legjobb minőségű aszfalt itt Kecskeméten...
Ha pedig új biciklit akarsz venni, akkor melegen (nem, nem úgy :DDD ) ajánlom a Nagykőrösi utcán lévő Bicishop-ot.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4921) Bero válasza niti (#4917) üzenetére


Bero
aktív tag

Ha esetleg érdekel, én szombaton megyek veszprémbe, el tudom hozni.
Bár mihasznom :) pápai vagyok...

Egyébként ezért megyek Veszprémbe... Jeee :))

(#4922) niti válasza Bero (#4921) üzenetére


niti
aktív tag

Köszi, inkább lemondtam róla... Leveszéltem magam:)

Bmx powa: én jobban szeretem a természetet, a Csalánosi nekem nem az a kategória :D A szabadidőparkba be sem engednek bringával. Vagy de? :F Mindenesetre nem túl sokáig izgalmas a környék...
Máriahegybe vezető út? Az melyik? :F

(#4923) sanyixXx válasza Bero (#4921) üzenetére


sanyixXx
senior tag

minek mész érte? bikeland ingyen postázza a meridákat...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4924) Bero válasza sanyixXx (#4923) üzenetére


Bero
aktív tag

neeee, viccelsz? ennek utánanézek... bakker...

Szerk.: emelett nem volt ingyenes szállítás ikon, szerintem akkor ezt nem

[ Szerkesztve ]

(#4925) Pinya007 válasza Bero (#4924) üzenetére


Pinya007
tag

Így van, nem mindegyik Merida-t szállítják ingyen.
Az általad linkelt vázat már nem is láttam web shop-ban, egy db volt belőle és félretették neked?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4926) bmx powa válasza niti (#4922) üzenetére


bmx powa
tag

már hogy ne engednének be! A horgászok 90%-a csak bringával megy, és az egyik erdész is bringás, egy Trans Mission-je van...azt hozzá szokták tenni hogy a dombra tilos fölmenni, de ez minket nemnagyon érdekel, mivel én nem azért megyek föl hogy lefelé száguldozhassak, hanem hogy fölfelé edződjek...

MOD: Máriahegyre vezető út: szabadidő park bejáratánál jobbra mész az arborétum felé, DE nem kanyarodsz balra a Hetényi út felé, hanem továbbmész egyenesen. Az első kb 500m-en még van forgalom, mert ott kanyarodik egy út jobbra a Tesco felé, de utána általában üres.

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4927) Bero válasza Pinya007 (#4925) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen, lefoglaltam, nagyon várom.
Szép bicó lesz belőle. Úgyis kevés itt a virsli gumis :)

(#4928) bmx powa válasza Bero (#4927) üzenetére


bmx powa
tag

Én itt vagyok! Holnap jön meg a 10-es Ultegra sorom:)

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4929) Pinya007 válasza Bero (#4927) üzenetére


Pinya007
tag

virsli gumis XC :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4930) Pinya007 válasza Pinya007 (#4929) üzenetére


Pinya007
tag

Bringa ismeri a pályát! :C

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4931) becuszabi válasza Pinya007 (#4930) üzenetére


becuszabi
aktív tag

:)) :DD :DD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4932) Ariadne válasza Pinya007 (#4930) üzenetére


Ariadne
őstag

Jó! :C Ha már videók, mostanában sokat nézegetem ezt a videót pl., meg a szerzőjétől további bringás videókat, csodálatosak. Már tervezem, hogy egy-két év múlva elmegyünk nyáron arrafelé a Francia-középhegységbe, Grenoble környékére, bérelünk freeride-ra bringákat meg cuccot, és kipróbáljuk a lightosabb ösvényeket. Mekkora lenne.... :DD
Freeride

mod: Már ha jól vágom, hogy ez (az első fele mármint) az, ami freeride név alatt fut. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4933) sanyixXx válasza Pinya007 (#4929) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ez CX kéremszépen... egész jó kis sportág. mondjuk múltkor majdnem meghóttam a versenyen. első alkalommal voltam és senki nem mondta előtte, hogy nyélen kell menni 60 percig :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4934) Bero válasza bmx powa (#4928) üzenetére


Bero
aktív tag

ohh, jee, mennyibe fájt ez a csoda?

(#4935) Bero válasza sanyixXx (#4933) üzenetére


Bero
aktív tag

Jep CycloCross. Durva egy sport. Jön egy kajdály, nyeregből le, bringa vállra, átrugrod, újry nyeregbe...
Veszélyes :DDD

(#4936) becuszabi válasza raczger (#4822) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Az XTR bowdenszett-ek milyenek? Semmi extra, vagy van bennük azért vívmány (pl. teflonbevonatú e a bowden, vagy csak sima köszörült)?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4937) raczger válasza becuszabi (#4936) üzenetére


raczger
őstag

jók, és tartósak, azaz:
fékbowdenszettből volt már ilyenem, és nehezen nyúlik, és a régi másfél év után is jól működött, azaz ha vigyázol akkor 2 évig is el lehet használni a bowndeneket
váltóbowdenszettről: itt a bowndeneken már van teflonbeconat meg a nyílt részeknél ilyen gumi izé hogy ne menjen be a sár, full extrás:) és elvileg ez is kibír 2 szezont! ez hosszantiszálas, a fékszettnél pedig a tekercselős izé van, most nem jut eszembe hogy hívják normálisan
jah és természetesen nagyon kicsi a súrlódása, ugyhogy ezáltal jobb fékerőt is produkál, nameg hogy nehezen nyűlik meg azért is:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4938) becuszabi válasza raczger (#4937) üzenetére


becuszabi
aktív tag

:R Köszi

na, akkor a "barátnő új bringája" projectbe ezt is beveszem :D

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4939) Pinya007


Pinya007
tag

Felszereltem sárhányóval paripát. Elölre Acor márkájú "lépcsős" telóra valót, hátulra nevetségesen olcsó, nem nyeregcsőre szerelhető (250 HUF) Marikoo Sport. Tapasztalatok: deréktól felfele alig szennyeződtem. :)

Hátsó sárhányóval küzdöttem, mire fel tudtam szerelni, úgy hogy elférjen V-fék alatt. Az első váltóig ér le, hátulján meg van egy kis toldat is.
Alacsony sebességnél szépen fogta a mocskot, kb 25 km/h felett már feszegettem a sárfogó képességének határait.

Első nem sokat fogott, talán a kormány kevésbé lett mocskos, meg arcomba sem verte fel, kb ennyire is számítottam. Viszont hiába a lépcsős kialakítás, mert későn emelkedik az elülső része, és Marzo-m beleér, egy két durvább egyenetlenségnél koppant-reccsent, de még nem tört le. :)

A legjobb persze az lesz, ha végre felszárad a talaj, mert így kb annyi ideig tisztítom bringát, mint amennyit tekerek vele. :(

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4940) sekli


sekli
addikt

Sziasztok,

Edesanyamnak gondoltam venni valami bringat, tudtok valamit ajanlani...?
Tudom, hogy ha o venne maganak, akkor nem szivesen adna ki erte tul sok penzt, valoszinuleg bemenne egy aruhazba, megnezne, hogy melyiken van lampa, prizma, csengo, csomagtarto, kutyafule, es megvenne azt...
Na azert ez nem lenne jo, mert azok mint tudjuk nem tul jo bringak...

Egy olyanra lenne szuksegem, ami, ha vigyaz ra, kulonosebb problemak nelkul sokaig kitart neki, csak utcan hasznalna, szvsz teleszkop meg ilyesmi se kell, fontos, hogy noi vaz legyen... Tudtok valami komplett cuccot ajanlani...?

koszonom

[ Szerkesztve ]

(#4941) sanyixXx válasza sekli (#4940) üzenetére


sanyixXx
senior tag

bikemag apróban a maxi-bikenak vannak jó trekking női bicói.nézd meg őket.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4942) sekli válasza sanyixXx (#4941) üzenetére


sekli
addikt

koszi, megneztem, az a baj, hogy a legtobb az agyvaltos..., az meg valoszinuleg nem lenne jo, ugyanis errefele nagyon meredek a terep... :)

(#4943) sanyixXx válasza sekli (#4942) üzenetére


sanyixXx
senior tag

és a többit megnézted a trekking/fitnesz/városi kategóriában? vannak ott egész szimpi női bringák :K

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4944) Bero válasza sekli (#4942) üzenetére


Bero
aktív tag

hmm... talán ez :)

(#4945) becuszabi válasza Bero (#4944) üzenetére


becuszabi
aktív tag

egy fokkal jobb, mint az áruházi minőség :D

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4946) becuszabi válasza sekli (#4942) üzenetére


becuszabi
aktív tag

van ott egy 7 fokozatú agyváltós canga is, az szerintem már elegendő lehet

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4947) sekli válasza Bero (#4944) üzenetére


sekli
addikt

nemjo..., tul olcso..., nem akarok gagyit...:DDD egyebkent ferfi...:)

becuszabi: szvsz a het is nagyon keves, en 2x5-os orszagutival kozlekedem, es hat nagyon nagyon nehez foltekernem..., es mint mondtam ez meg csak nem is nekem lenne...:)

(#4948) sekli


sekli
addikt

igy a tel kozepen nem tul aktivak a bringasok..., pedig en ma is bringaztam... nagy volt a kod...

( ez egy rejtett up volt a biciklivasarlasi problemamnak...:B )

(#4949) becuszabi válasza sekli (#4948) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Magellán, Gepida, Kelly's bringák között vannak rendes női vázasak is, 50k alatt megúszható és minőségük is valószínűleg jobb mint a gazdaságos kiszerelésűeké (no meg azt se felejtsük el, hogy probléma esetén a garancia érvényesítése is egyszerűbb).
pl.: [Canga.hu]

Mi is tekertünk egy kellemeset amúgy és tényleg nem sok bringással találkoztunk az utakon...de ez van, az időjárás nem igazán buzdít arra, hogy tekerjünk...magamtól pl. én se indulnék el, de a társaság nagy húzóerő.
A héten viszont már én se megyek, szétkapom a bringát (középcsapágy csere, teló javítás, stb.)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4950) Bero válasza sekli (#4947) üzenetére


Bero
aktív tag

A 2x5 nagyjából megfelel a 7-es agyváltónak, ugyanis keresztbeváltás...
Ha esetleg nem vállna be, rakhatsz előre egy kissebb fogszámú lánctányért. (lehet hogy mondjuk kompletten hajtókarral)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.