Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4251) Bikeman válasza tr00p3r (#4250) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Ha a piroson ment át is, miért nem nézett körül, vagy miért nem hallotta? :( :O

Van úgy, igaz, hogy a fogasnál, hogy a piroson megyek át, amíg pl. a fogas a megállóban áll, vagy ilyesmi, de mindíg szinte megállok, és körülnézek.

Ha kocsival vagyok, akkor még a szabad jelzésnél is körül szoktam nézni...

[ Szerkesztve ]

(#4252) 3psilon


3psilon
aktív tag

No, megvan a Corvus. Amint a cimke mondja, 2006-os verzió, de nem tudom ez miben más, mint a 2007-es :F
Mindegy, a lényeg, hogy jó gyorsan menjen, 1 hét múlva teszek rá sárvédőt is, meg most ráapplikálom a bringakompjutert :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#4253) rétisün válasza 3psilon (#4252) üzenetére


rétisün
veterán

gratula, remélem te is annyira meg leszel vele elégedve, mint én enyémmel :C (el is megyel mindjárt egy kicsit tekerni :DD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4254) Azazello- válasza Bikeman (#4251) üzenetére


Azazello-
senior tag

mi tortent???

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#4255) fasyrt válasza Bikeman (#4249) üzenetére


fasyrt
őstag

Lesz itt minden hétvégén... Holnap elvileg tudok pumpát szerezni.

trooper:
Szomorú... :(

3psilon:
Legfőképp design: '07

(#4256) rétisün válasza fasyrt (#4255) üzenetére


rétisün
veterán

amit linkeltél, az a corvus deore. 3psilon más felszereltségűt vett, ha jól emlékszem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4257) slayer006 válasza tr00p3r (#4250) üzenetére


slayer006
addikt

Részvétem.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#4258) 3psilon válasza rétisün (#4256) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hát, a festésen ne múljék. Talán a tolvajok is kevésbé szúrják ki :-/
Holnap kipróbálom egyetemre menet, már ráapplikáltam a bringacomputert :)

Szerk.: amúgy ez "tx50" verzió, megnéztem tök ugyanaz mint a tx30 váltó csak más a festése. Jó ronda cimke mutatta ezt szerencsére a WD40 leszedi a ragacsnyomokat ajánlom mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#4259) fasyrt válasza rétisün (#4256) üzenetére


fasyrt
őstag

Szorri, félreemlékeztem. :B

3psilon:
Milyen lakatod/zárad van?

[ Szerkesztve ]

(#4260) tr00p3r válasza Bikeman (#4251) üzenetére


tr00p3r
őstag

igen a piros az egy fura dolog. én pl. a városban, ne kövezzetek meg, ahol jól beáltható a kereszteződés (szt. istván krt.) én is átmegyek, de nagyon lassan, óvatosan és 100x körülnézve előtte. a vonat az tabu, bár rákosrendezőnél 5-6 vágány van és ott nem tud hiretelen megjelenni egy vonat. az ominózus átjáró a szerencs utcánál van és csak közvetlen a sinek mellől belátható. biztos, hogy egy pillanatnyi elmezavar okozhatta egy a tragédiát. autóval én is minimálisra veszem a sebességet és a szabad jelzésnél is körültekintően hajtok át.

nap-mint-nap történik futárokkal kisebb-nagyobb baleset, de ez durva.... :(

(#4261) kiszu


kiszu
senior tag

Pár hete hozzájutottam új 2007 es hátsó Xtr váltóhoz és 2006-os xtr elsőváltóhoz.

Felrakattam,mentem vele már kb 500 km-et.
Valami csodálatosan precizen,szinte hangtalanul vált,még terhelés alatt is. és nem utolsósorban gyönyörű.

Képek

[link]

[link]

Aki tud,szerezze be,nagyon érezhető a különbség. Az lx és az xt között nem volt ekkora minőségi különbség.

[ Szerkesztve ]

(#4262) tekeyagd válasza tekeyagd (#4245) üzenetére


tekeyagd
tag

elkelt! :DD

(#4263) tr00p3r válasza kiszu (#4261) üzenetére


tr00p3r
őstag

nekem is XTR-em van hátul és XTR váltókarok kezelik mindkét váltóm. elöl egy régi XT, de nekem az is elég. talán egyszer előre is beszerzek egy XTR-t...

(#4264) Pinya007 válasza tr00p3r (#4263) üzenetére


Pinya007
tag

Szia!

Korábban linkeltél egy felsőt thermo mez alá. Milyen anyagból készülnek ezek az "aláruházatok"? Milyet érdemes venni? Mennyibe kerülnek általában?
Tegnap +10 fok + napsütés + nagy szél kombinációban fáztam, úgy hogy csak thermo felső volt rajtam. Be kell nekem is szereznem egy felsőt a mez alá, lehetőleg jó magas nyakút.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4265) sanyixXx válasza Pinya007 (#4264) üzenetére


sanyixXx
senior tag

windstopper cuccot vegyél, ne még egy réteget.

én ma voltam a bükkben tekerni. eger-lillafüred-szilvásvárad-eger kört tettünk. így én bringán még nem fáztam, mint most hegyről lefelé:) és ez windstopperben. ne csodáld, hogy mezei thermóban fázol :DDD

egyébként ajánlom ezt a kört mindenkinek. gyönyörű a táj. mondjuk le nem barnultam, de szép piros lettem a széltül. 102km körül volt az út.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4266) Pinya007 válasza sanyixXx (#4265) üzenetére


Pinya007
tag

Ilyen mezem van, elvileg széltől ez is óv. Csak pl nyakamra nem feszül teljesen, ezért is gondoltam egy feszülősebb aláöltözetre. Meg ha kicsit még hűvösebb lesz és hasonló szél, akkor egy réteg tuti nem elég. Hiába speciális anyag, a több réteg ilyenkor is elkél. Láttam is Decathlon honlapján 2 féle aláöltözetet.

+5 fok alatt meg nem fogok tekerni, mert ott már lábam is fázna, izületeket meg inkább óvom, ill. tüdőnek is sok már az a hőmérséklet különbség szerintem.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4267) tr00p3r válasza Pinya007 (#4264) üzenetére


tr00p3r
őstag

szia,

az amit én linkeltem és használok, az a pearl izumi UltraSensor felső. de nem magas nyakú. én egy softshell dzsekit vagy mellényt veszek fel a felülre. ezt a cég, ahol dolgozom "szponzorálta". ezek micro polár béléssel és magas nyakkal rendelkeznek...

(#4268) Pinya007 válasza tr00p3r (#4267) üzenetére


Pinya007
tag

Dzseki az sok lenne max +5 fokig? Mondjuk nagyon drágán láttam csak a környéken. Úgy gondolom egy szűkebb réteg thermo alá megfelelne nekem, csak száraz időben tekerek.

Decathlon oldalán ezt a két hosszúujjút találtam, majd benézek, ha arrafele járok. a vastagabb sztem elég lenne bőven, inkább kicsit túlöltözöm, mint fázzak. Thermo nadrágom nem vastag fajta ami fagypont alatt használatos, de olyan hőmérsékletben nem is szándékozom tekerni.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4269) tr00p3r válasza Pinya007 (#4268) üzenetére


tr00p3r
őstag

hát nem tudom, én a softshell alá csak a PI hosszúújjút és a mezem veszem fel. bőven elég, sőt azért meg is izzadok rendesen. szerencsére bent tudok tusolni.

(#4270) Joló


Joló
tag

Sziasztok!

Tegnapi túrámon egy érdekes jelenségre lettem figyelmes.
Avid Juicy 3 hidro tárcsafékem van 160 mm-es tárcsákkal, Reba SL teló.
Az elsőfék berázza a telót, olyan mintha szakaszosan fogna vagy nagyon harap.
Rendesen látni és érezni ahogy rázkodik a teló alul...
Mit lehet ez ellen tenni?
Ha 185-ös tárcsát tennék előre, gondolom az még jobban kiváltaná ezt a dolgot!?
Van valami ötletek, hogy lehetne ezt orvosolni vagy esetleg mi okozza a rázkódást?

Köszi előre is!

Üdv: Zoli

(#4271) Dumb


Dumb
senior tag

Tegnap az élet szervezett nekem egy 24 km-es sétát ;] Körút, köszi: nice [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#4272) raczger válasza Dumb (#4271) üzenetére


raczger
őstag

nájsz :D tanúlság: hordj pótbelsőt! (meg pumpát és szerszámot:D)

nekem olyen volt hogy nézem a kerekemet miközben beszélgetek a haverokkal és jéé, egyszercsak benne van egy rajzszög:) nézegetem, nem ereszt a gumi, mondom huhh talán nem érte el a belsőt, kihúzom, erre sSsSsSsSs.... , hopp mondom gyorsan haza:D szerencsére csak két utcányira laktaom onnét, de poén volt

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4273) sekli


sekli
addikt

sziasztok!

Ezt nehany napja lattam..., de nem jottem ra, hogy mire jo, vagy miert van...
(a masik kereke is ilyen volt...)

(#4274) sekli válasza raczger (#4272) üzenetére


sekli
addikt

Nyaron egy biciklituran egy sracnak belement a rajzszog a kerekebe, mar jo ideje benne lehetett, amikor egy pihenonel eszrevettuk, de nem eresztett a fobringas azt tanacsolta neki, hogy ha ugysem ereszt hat ne huzza ki..., jo is volt, mig le nem kopott a feje, akkor aztan a belso mindket felet atszurta... :)

(#4275) Dumb válasza raczger (#4272) üzenetére


Dumb
senior tag

Régebben hordtam, de csak plusz súly :) 1-szer kellett 3-4 év alatt... Most megint kellett volna. Egyébként kb 1 km-t mentem így vele, eresztés nélkül! :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#4276) Tüzi válasza sekli (#4273) üzenetére

"Dizájn center" rovatunkat látták :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4277) sekli válasza Tüzi (#4276) üzenetére


sekli
addikt

Ja, hogy dizajn, akkor ilyen dizajn elemekben bovelkedik a kornyek...:D

[ Szerkesztve ]

(#4278) raczger válasza sekli (#4277) üzenetére


raczger
őstag

egyre jobbak lesznek:D készíthetnél tényleg egy teljes dizájncentert az ilyen képekből, komoly:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4279) Manitou válasza sekli (#4273) üzenetére


Manitou
addikt

Ez csavart küllőzés :D Ilyet én is csináltam még nagyon régen, de csak első kerékben.
Ez csak disign, de nem gyengébb meg nem is erősebb a kerék.

Pl ha hosszú a küllő, de fel akarod használni, akkor jól jöhet ez a fűzési technika :D

(#4280) Tüzi válasza sekli (#4277) üzenetére

:DDD

iránytű odabasz :C

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4281) Dumb válasza Tüzi (#4280) üzenetére


Dumb
senior tag

:DD

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#4282) Pinya007 válasza sekli (#4277) üzenetére


Pinya007
tag

Ez is kész, igazi öreg róka túrázó lehet, különben GPS lenne kormányon! :)
Extra: kulacstartó aranyból! :DDD
Cantilever fék sem fogja villát szétfeszíteni szépen meg van erősítve! :C

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4283) becuszabi válasza Tüzi (#4280) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Lehet, hogy még giroszkóp is van benne :))

A mostani időjárásnak megfelelő öltözködéshez meg annyit, hogy hétvégén voltunk tekerni ([link]), alul vízelvezető póló, aztán hosszú thermo ing, bringás mez, thermo dzseki. Mire felértünk a Lajos-forráshoz kívülről tiszta víz volt a dzseki, egyáltalán nem fáztam, de visszafelé, árnyékos helyen és 40 km/h felett igazából már a didergés miatt húztam a féket. Szóval lehet itt mindenféle szélálló cuccot felvenni, de belső fűtés nélkül egyik sem képes felvenni a harcot a mínuszok ellen.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4284) Pinya007 válasza becuszabi (#4283) üzenetére


Pinya007
tag

Egy véleményen vagyunk, ilyen hidegben lasabban, kisebb intenzitással egészséges menni szvsz. 1-2 ruhadarabot még nézek magamnak, aztán míg azokkal jól esik addig bringázom.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4285) sekli


sekli
addikt

Hol lehet jo sok bar-t nyomni a gumiba...? A benzinkutaknal alltalaban 5-6bar-ig van skalazva, de gyakorlatban joval kevesebbet tud belenyomni...

(#4286) Bikeman válasza sekli (#4285) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Sajnos csak egy jó "műhelypumpával" lehet. A benzinkutak max montira jók.

Amilyen nekem van:Acor AMP-2305

[ Szerkesztve ]

(#4287) sekli válasza Bikeman (#4286) üzenetére


sekli
addikt

Gondolom aranylag kicsi atmeroju a dugattyu, es azert jo..., ezzel mennyit tudsz belenyomni...?

(#4288) Bikeman válasza sekli (#4287) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Kiakad a 10-es mutató...:D

(#4289) sekli válasza Bikeman (#4288) üzenetére


sekli
addikt

az jo, nekem 11 van irva a kulsomre...:DDD

(#4290) sanyixXx válasza sekli (#4289) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nehogy összekeverd a kerülettel :P ;]

azinte bármelyik külső 7-8 körül elfut. ha 11-et nyomsz bele,akkor csak pattogni fogsz az aszfalton. vagy esetleg pályaversenyző vagy?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4291) sekli válasza sanyixXx (#4290) üzenetére


sekli
addikt

eszembe se jutott 11-et nyomni bele... :)

(#4292) Tüzi válasza becuszabi (#4283) üzenetére

Vinni kell pár üveg szürkebarátot, és meg van oldva a belső fűtés :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4293) becuszabi válasza Tüzi (#4292) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Mi ezt Cabernet Sauvignon-nal, vagy késői szüretelésű Hárslevelűvel oldjuk meg :D

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4294) Tüzi válasza becuszabi (#4293) üzenetére

Tudsz élni :C

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4295) tr00p3r válasza Pinya007 (#4268) üzenetére


tr00p3r
őstag

én ma vettem egy hosszú thermo nadrágot az ebay-en potom 40 euróért. kantáros, fényvisszaverős. igaz nincs benne betét, de nem izgat. bár így, ohgy most már minuszokba megy le a hőmérséklet, nem járok be, mert reggel azért már sötét van és nagyon hűvös. napközben ill hétvégére, ha hideg is van, nagyon jó lesz majd.

(#4296) P.e.t.ya. válasza becuszabi (#4293) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Csupa ínyenc emberek :R Ezért csipázom én a bicósokat :DDD

(#4297) Pinya007 válasza tr00p3r (#4295) üzenetére


Pinya007
tag

Én Intersportban vettem egy Online márkájú thermo nadrágot, összetétele hasonló: 85% polyamide, 15 % elastan, Coolmax DuPont betéttel. Ennél vastagabb thermo-k is léteznek, de azok majdnem 2 ennyibe kerülnek. Én inkább veszek majd lábmelegítőt 3,5k körül Decathlonban, azt külön is tudom majd használni. Reggelente nálunk már fagy. :)

Mod: Adidas tudtam hogy ismerős valahonnan. :)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4298) tr00p3r válasza Pinya007 (#4297) üzenetére


tr00p3r
őstag

Nekem most egy Benger átmeneti futó nadrágom van, ami még nem thermo, de nem is nyári nadrág. ebben sincsen betét természetesen, egész jó volt a múlthéten reggel. azért a lábmelegítőből is van több fajta. az enyém thermo, de létezik olyan is, ami szintén átmeneti. szerintem az igazán hűvös időkre kell egy jó thermo gatya, főleg, hogy ezek ugye derék flöé érnek, ami nagyon fontos, mert a vesédet is védi.

mod: ez az a nadrág, csak amit Te linkeltél az betétes.

[ Szerkesztve ]

(#4299) Pinya007 válasza tr00p3r (#4298) üzenetére


Pinya007
tag

Hűvös időre:
nadrág
dzseki

De ennyire már nem vagyok fanatikus. :) Igazán hideg időben ha nagyon nem bírom majd max elmegyek spinningre, vagy sportolok mást fedett helyen. :)
Igen betétes az Adidas, ára sem rossz.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4300) tr00p3r válasza Pinya007 (#4299) üzenetére


tr00p3r
őstag

na ja. ezek azért már a hobbi kategórián kívűl esnek árban.
a spinningen én is gondolkodom, bár urban racer görgőjén is.(ha megvan még) azt berakrnám a garázsba és mehetnék tekerni, bármilyen hideg is van kint.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.