Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5101) Bero válasza sanyixXx (#5099) üzenetére


Bero
aktív tag

tudom, de ha senki nem jelentkezik...

(#5102) PharoaheUMF válasza sanyixXx (#5099) üzenetére


PharoaheUMF
csendes tag

biztos szépek az outik is, de van akit csak ilyesmi hoz lázba :P és ez gyári, vannak ettől sokkal szebb egyedi gépek is :) dirtöt meg nem kell kinőni Covan is már 30 felett van tudtommal meg Lenosky is és lásd disorder 8 még mindig aláznak bárkit a világon :P

Shook ones

(#5103) djtoomi válasza PharoaheUMF (#5102) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát igen,engem ez hoz lázba, emg kona összteló,meg freddy, ileltve specialzied az álmom-vágyam. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5104) Jorus válasza sanyixXx (#5100) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ne aggódj, szerintem is. :DD De új gépet nincs kedvem építeni, a mostanin meg már csak ilyeneket tudok tuningolni (ugye a full Saint, XTR, Mavic, stb., stb. titán motyókat nincs mire cserélni :B ). És szomorú lenne szegénykém, ha nem fejleszteném, érted, no. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5105) raczger válasza djtoomi (#5103) üzenetére


raczger
őstag

és ez tetszik?:D
[link]
[link]
[link]
[link]

amúgy rajtam kívül nevezett valaki a bikemag fórumon található bike of the year-re?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5106) PharoaheUMF


PharoaheUMF
csendes tag

mi ez a kula?:DDD

Shook ones

(#5107) sanyixXx válasza Jorus (#5104) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jogos :DDD

és most érzem igazi mániákusnak magam :DD

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5108) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Most olvastam, hogy a királyi posta kb. 230k-ért vette a 28 kilós single speed gépeket a kézbesítőinek :))
Kicsit még rá kellett volna dobni és akkor most minden postás Raczger-féle Kona Kula-n nyomulhatna :))
...mér kell egy bringának 28 kilót nyomnia?...ilyenen edzenek, aztán lesz valami verseny,ott meg a 9 kilós paripákon szárnyalnak? ...lehet, hogy az US Postal-nak is ez volt a titka? :D

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5109) knifemaster válasza becuszabi (#5108) üzenetére


knifemaster
tag

"...mér kell egy bringának 28 kilót nyomnia?"
-2 csomagtartó,kosaras acélból
-kitámasztó
-hosszútávra tervezve (10-15-20 év)
Ez a posta, nem a grammánia szaküzlet :)

Kérdés:
90+ kiló felett,aszfaltra,főldútra milyen árkategóriától érdemes telót nézegetni?
Esetleg márkától?
A mostai gépen már eléggé odavan a telóm(RST capa T6),nemrég derült ki ,
nagy generálnál.Rozsda,víz,becsúszószáron berágódás..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#5110) sanyixXx válasza knifemaster (#5109) üzenetére


sanyixXx
senior tag

rock shox torát nézzél

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5111) PharoaheUMF válasza knifemaster (#5109) üzenetére


PharoaheUMF
csendes tag

ha nincsenek nagy igényeid akkor manitou black, bár nem tudom még lehet-e beszerezni, ha akarsz ketyeréket is bele mittomén rugóút-állítást akkor meg rockshox tora, de az a villa sztem elég gyik :U bár azért 91-100 kilót még az is biztos bir :D ezek a villák 40-50ezer körül vannak ami ettől drágább az már nem túl általános inkább ki van hegyezve valami stílusnak megfelelően pl cc-villa ami könnyü meg jól mozog de hót gyenge és szar(bocsánatért esedezem krosszkántrisok:DDD)..

az alatt a 10-20 év alatt még a kosár is lerohad róla :P

[ Szerkesztve ]

Shook ones

(#5112) djtoomi válasza raczger (#5105) üzenetére


djtoomi
addikt

EZ gyönyrű! :Y :R :R :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5113) raczger válasza becuszabi (#5108) üzenetére


raczger
őstag

igen, az érdekes, de tegnapa mokkában volt egy tag, aki azt mondta, nem is 230k-ba kerül hanem 110k-s és 130k-s verziójú van
de istenem ha 1,1 milliárdot osztod 4800-al, tuti nem 1xxk-s összeg fog kijönni:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5114) djtoomi válasza raczger (#5113) üzenetére


djtoomi
addikt

De nincs 4800 kézbesítő az országban, csak annyian dolgoznak a postán, itt gödöllőn például 10 kézbesítő van, 10 bringás. :K

Amúgy mennyibe fájt a telód emg a vázad? :B Nagyon megtetszett, legfőképp a teló, vázam van. :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5115) Kazimír


Kazimír
őstag

Egyáltalán nem volt vicces ez a reggel. Negyedóráig tartott mire felküzdöttem az új hátsó világításomat, hogy el ne üssenek. Elindulásnál pedig, mivel a mínuszoktól még kicsit ropogós volt a rendszer, egyből ledobta a láncot. A mellékutcák letaposott havas, jégbordás útjain is elég nagy adrenalinlöketekkel jutottam át a tisztán aszfaltra szánt nyári gumimmal. Végül, a fentiek eredményeként, elkéstem a munkából (szerencsére a főnököm is :) )

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5116) becuszabi válasza knifemaster (#5109) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Oké, hosszú táv rendben, de akkor sem kellene durung vascsövekből csinálni...egy erősen túlépített cangát min. 10 kilóval könyebb verzióban is ki lehetne hozni...és azt sem feltétlenül ilyen áron. Szivesen megnézném, hogy ezeket a hosszú távra tervezett bicókat milyen alkatrészekből építették fel (pl. csapágyak).
No mindegy, nem nekem kell edzeni rajta...szegény postások :(

teló: nekem RS Psylo XC-m van, 100 kilóig tesztelt és durva körülmények között is megállja a helyét. Már nincs forgalomban, de valamelyik (szintén acélrugós) utódja hasonlóan megbízható lesz.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5117) Pinya007 válasza raczger (#5105) üzenetére


Pinya007
tag

Látom még nem sikerült eladni a Ride XC-t, egyébként miért árulod? Mi nem felel meg rajta?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#5118) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Kormányváltáson töröm a fejem (egyelőre csak a bringámnál :D).
Versenyben van egy Oval és egy Ritchey force, mindkettő alu, egyenes és normál méretű (nem OS). Szerintetek?
(vagy ezek túl alsó kategóriások és ne foglalkozzak velük?)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5119) Bero


Bero
aktív tag

Új pedálhoz adnak stopliak? :U
Sosem vettem még spd-t :DDD (újan)

(#5120) becuszabi válasza Bero (#5119) üzenetére


becuszabi
aktív tag

kategóriától, meg típustól függ...elterjedt típushoz nem feltétlenül (feltételezik, hogy minden más van neked)...nekem eddig egyszer sem adtak (ill. a pedál dobozában nem volt, úgy kellett külön kérnem, persze felárért)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5121) Bero válasza becuszabi (#5120) üzenetére


Bero
aktív tag

alsóbb kategória
shimano 520 vagy ritchey v4

(#5122) becuszabi válasza Bero (#5121) üzenetére


becuszabi
aktív tag

nekem most shimano 515 van, ahhoz sem adtak

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5123) Pinya007 válasza Bero (#5121) üzenetére


Pinya007
tag

Stoplit a cipőhöz kapsz pedálhoz nem. Nekem is Shimano 520-asom van.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#5124) bmx powa válasza PharoaheUMF (#5091) üzenetére


bmx powa
tag

ez NAGYON átlátszó:D nemár, fejezd abba...legalább új e-mail cím kellett volna :DDD :U

MOD: NEM a cipőhöz, hanem a pedálhoz kapsz. a cipőnél találják ki neked hogy Time,Look,Crank,Shimano,Ritchey,wellgo,xpedo,Bikepositive (...stb, egy csomót kihagytam ) pedálhoz kell neked a cipő? mert mindegyiknél más a stopli (talán wellgo-xpedo a shimanoval kompatibilis) de ugyanarra a cipőre megy föl...eleve halott ötlet a cipőhöz árulni! mindig a pedálhoz adják!

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#5125) djtoomi válasza bmx powa (#5124) üzenetére


djtoomi
addikt

Hoppá, még a telefonszáma is ugyanaz, de mért nem azt használja? Nem bannolták... :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5126) Bero válasza Pinya007 (#5123) üzenetére


Bero
aktív tag

Cipőhöz? Honnan tudják milyen pedállal akarom használni?

bmx powa közben beelőzött :U
és újra elkéstem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5127) bmx powa válasza djtoomi (#5125) üzenetére


bmx powa
tag

mer hülye :D majd megkérdezem tőle msnen.... (Az előző HSZnál valamiért eltünt a szerkesztés gomb :F )

MOD: Bero, elkéstél :P
MOD2: amúgy pont most lett új telszáma illusiON-nek :)
MOD3: Bero: :P

nem úgy van hogy szerkesztés után újabb 5perc? vagy új RI/OS feature?

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#5128) djtoomi válasza bmx powa (#5127) üzenetére


djtoomi
addikt

Azért emrt eltelt az 5 perc, de kicsit furcsa is vol,ez a stílus... :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5129) sanyixXx válasza djtoomi (#5114) üzenetére


sanyixXx
senior tag

itt gödöllőn például 10 kézbesítő van, 10 bringás
és gondolom ebből egyenesen következik, hogy az országban nem lehet 4800 kézbesítő...merthát hatalmas metropolisz az a gödöllő...

Bero: 520 az frankó pedál, mindkét bringámon az van. jár hozzá a stopli.

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5130) djtoomi válasza sanyixXx (#5129) üzenetére


djtoomi
addikt

Jó akkor úgy mondom hogy 30.000 emberre 10 kézbesítő, akkor mondok olyat hogy békéscsbán kb 60 kézbesítő van. Pesten kb 200. Az országban kötve hinném hogy 1000-max 2000-nél több lenne... :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5131) Pinya007 válasza bmx powa (#5124) üzenetére


Pinya007
tag

Pontosítanék: Shimano cipőhöz kaptam a stoplit, a Shimano pedálhoz nem! A többi gyártóról hasonló információm nincs.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#5132) Jorus válasza bmx powa (#5124) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem feltétlenül adják, mert nem mindig érné meg. Egy Shimano stopli szett 5 - 6.000 Ft, nem igazán érné meg egy alsó kategóriás, 8.000-es PD-M515-öshöz ajándékba adni. Persze boltja válogatja, én a 30k-s 647-esemhez mondjuk kaptam 2 szett stoplit is. Külföldön persze jár a pedálhoz, nade külföldön a teleszkópokhoz is jár javítószett, szimmering készlet, egy kis olaj, puhább/keményebb rugó, levegős telóknál pumpa, stb, míg itthon eléd teszik egy zacsiban, a fent említett kiegészítőket meg külön megveheted, ha akarod...

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5133) bmx powa válasza Pinya007 (#5131) üzenetére


bmx powa
tag

két shimano cipőm van, és két pedálom...egy 515-ös (amihez járt a stopli, Jorus!) és egy 520-as (volt). és mindkettőhöz járt a stopli, cipőhöz csak a fekete műanyag b@szás amit fölrakhatsz a stopli helyére... SPD SL pedáloknál viszont nem nagyon láttam még stoplit a dobozban, de ha gondoljátok megkérdezhetem mondjuk Velotrade-nél hogy mihez mi jár...

Jorus: ez sajna így van...

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#5134) PharoaheUMF válasza bmx powa (#5124) üzenetére


PharoaheUMF
csendes tag

te hallod az a gáz hogy a réginek nem hogy a userneve de még a passwordje se ugrik be :D meg különben is kva rég voltam már itt, megérdemlek egy új azonosságot :P

Shook ones

(#5135) Pinya007 válasza bmx powa (#5133) üzenetére


Pinya007
tag

Akkor ez az egész lehet, hogy a magyar hozzáállás miatt van...
Nekem Shimano MT-50B cipő dobozában volt a stopli, meg a guide a felszereléshez.

520-as pedálhoz meg kaptam két műanyag betétet, ezeket bepattintva normál cipővel is használható a pedál. Sok helyen ezt sem adják hozzá...

Az ország ami bennünk van... ;]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#5136) illusiON válasza PharoaheUMF (#5134) üzenetére


illusiON
őstag

jébazdmeg megvan a régi accountom :DDD looool

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

(#5137) raczger válasza djtoomi (#5114) üzenetére


raczger
őstag

A telót használtan vettem, 30k-ért, szerontem elég jó vétel mert listaára 120k:)
A vázat hasonlóan jó áron szereztem meg, ám ez új volt (szerintem bontott), 65k-ba fájt (eredeti ára 140k)

Pinya007: azért árulom mert ehhez a hajtókarhoz rövidebb monoblokk kéne, ami plusz pénz, de úgyis akartam venni integráltat, és találtam is olcsón, így azt veszem meg a héten vagy a jövőhéten, de szerintem rászánom magamat és holnap bemegyek pestre:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5138) djtoomi válasza raczger (#5137) üzenetére


djtoomi
addikt

Ehhh azért a telóért az bagó, a váz már mondjuk nekem sok lenne, de azért köszi, telót emg vadászok én is. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5139) Jorus válasza djtoomi (#5138) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hova lett a verebed?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5140) illusiON válasza Jorus (#5139) üzenetére


illusiON
őstag

gondolom felfalta a blöki :DDD

( : no woman no cry : )

(#5141) Bero


Bero
aktív tag

Két külön helyen is megérdeklődtem (bikemarket, és ebike), és mindenhol adnak stoplit a pedálhoz. Így a ricsi mellet döntök :)

(#5142) becuszabi válasza Bero (#5141) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Akkor úgy látszik változott a hozzáállás...vagy csak eddig rossz boltokban vásároltam

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5143) Bero válasza becuszabi (#5142) üzenetére


Bero
aktív tag

Hát remélem mikor küldök nem "felejtik" azért majd ki a csomagból. :U

(#5144) djtoomi válasza Jorus (#5139) üzenetére


djtoomi
addikt

Verebem? :F Dirt ÍJumperem volt, meghalt, sikerült egy eséssel a szárat odabaxnom, és eltört, a kezemmel majdnem.Most rst gila t7 van, umf hardy 4 gyárija, de nem sokáig, februárban legkésőbb leszs valami jó, 130-as teló, de lehet hogy 100-as.Jut eszembe mit ajánlotok olyan 50-60ezerig dirtre, meg cc-re? :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5145) illusiON válasza djtoomi (#5144) üzenetére


illusiON
őstag

cc-re meg dirtre egy rebat meg egy gold labelt :DDD 50-60ezerig talán RS tora vagy ha a súlya nem zavar akkor egy új dirtjumper de ha az előzőt így derékba vágtad akkor cc-villát ne merj venni sztem ;) 2 ilyen stílusra egyszerre jó villát nehéz találni főleg ha ennyire képlékenyek alattad a marzok lábai is :D

( : no woman no cry : )

(#5146) djtoomi válasza illusiON (#5145) üzenetére


djtoomi
addikt

Úgy képlékeny hogy akartam nyomni egy no foot cancan,és véletlen nofootnohand lett belőle,bringa emg egy lépcső szélére esett a szárral.Amúgy 2007-es dirt jumper nem kell,cc-t végülis felejtsük el, nem kell,csak annyiból lenne jó,hogy pl egy kavicsos úton,az ilyen 2-3cm-es nagyobb sziklákat visszanyomja,ilyen volt marzo xc-je amit kipróbáltam egyszer,de az dirtre nem jó. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5147) Jorus válasza djtoomi (#5144) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az avatarodra gondoltam vazz... :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5148) raczger válasza Jorus (#5147) üzenetére


raczger
őstag

de azon egy kutya van :DD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5149) djtoomi válasza Jorus (#5147) üzenetére


djtoomi
addikt

Jah hogy úgy.Jól van, szép lavinát indítottam el. :B
Nem veréb volt különben sem :o ,hanem varjú, de olyan hülye feje volt. :F :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5150) illusiON válasza djtoomi (#5146) üzenetére


illusiON
őstag

pedig jó ám, nekem 07es dj3mam van az tény hogy undorító villa vastag nincs formája viszont 50rugó (nekem havertől 25) és szépen mozog jó csillapítás van benne nameg erős, nem a régi szar marzo váll van rajta. (bűn ocsmány váll valóban, de erősebb a réginél :P) mást pedig ennyiért nem fogsz találni ami dirtölni való, toraval haver ugrott 1 szépet dh-n és ugy maradt :DDD dirtnél sem lehet tudni sose hogy mi fog történni, és a dj több ''soselehettudni't fog elbírni mint más ennyi pénzért. vagy vegyél havona egy mozo R500at az is megéri, sőt :DDD

mondomén morzsikutya megette a verebét :P

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.