Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4351) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Na, tök jót tekertünk ma 60 kili 900 körüli szinttel, 6 és 9fok között volt a hőmérséklet.
Nem fáztam egyátalán, BBB heavy duty kamáslit vittem, sima rövidnaci+Pearl Izumi térdmelegítő+thermogatya, felül Decathlonos aláöltözet+sima röviduljú mez+Asics hosszúuljas futófelső+nem túl vastag hosszúmez+Pearl Izumi mellény, bicóssapka, nyári hosszúkesztyű :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4352) tekeyagd válasza Dirtyz (#4351) üzenetére


tekeyagd
tag

jesszus,akkor te akármekkorát esel azt sem éreznéd nem,nem hogy a szelet meg a hideget... :DDD

(#4353) fasyrt válasza 3psilon (#4311) üzenetére


fasyrt
őstag

Műszakin kilopják a tárolóból is a bicókat, ne vedd 100-nak azokat a fehér kalitkákat. Van hozzá kulcsuk, tavaly a gépészes diákújságban volt is róla szó, hogy mi a helyzet ezen a téren. Szánalmas, hogy Mo-n ami mozdítható, annak lába kél. Meg ami nem, annak is. :((

Gumi terén, kicsit megkésve: mikor nektek írtam, megírtam ezt a boltnak is, ahol vettem. Kérték, hogy vigyem be. Bevittem, egy srácnak elmondtam mindent, ő meg végignézett mindent. Megvolt a vizes teszt is, de az a *** belső nem volt hajlandó ereszteni. Alattam 5 baron meg ereszt, mint a rossebb. Nem tudtak vele mit kezdeni, kicserélték a belsőt (for free) és kérték, hogy jelezzek vissza mi újság. Előre látom lelki szemeimmel, hogy ez tuti nem fog durranni, és mikor visszaírok, hogy minden ok, na akkor száll el.

(#4354) becuszabi válasza fasyrt (#4353) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Egyébként érdekes módon jártam én is az első kerekemmel. A múlt vasárnapi túra után letettem a gépet, nem is nagyon mozgattam, nem tapiztam a gumikat. Szombatra az első kerekemen a gumi ott volt összerogyva. Oké mondom, kis defekt (ha már ennyire lassan lehelte ki a lelkét). Gumi ki, levegő be, nyomom a víz alá: semmi. Forgattam egy fél órán keresztül, de semmi szivárgás nem volt. Aztán annyi levegőt nyomtam bele, hogy nagyobb volt az átmérője, mint szerelt állapotban. Ismét be a víz alá és nagy nehezen sikerült megtalálni azt a picinyke lyukat (amin persze még így is csak éppenhogy szökött a levegő).

Na szóval lehet, hogy az a vizes próba nem feltétlenül volt elég körültekintő

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4355) Dirtyz válasza tekeyagd (#4352) üzenetére


Dirtyz
őstag

Soknak hangzik, de nem voltam túlöltözve, sőt..., a karom fázott egy kicsit, ameddig aszfalton mentünk relatíve gyorsabban, de az erdőben nem volt semmi gond :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4356) Pinya007 válasza Dirtyz (#4355) üzenetére


Pinya007
tag

Lehet, hogy én vagyok fagyos, de nekem se tűnik soknak. Kezem lábam hamar kihűl. BBB Heavy Duty kamásli leírás alapján jó lehet. Strapabíró, szélálló, Ilyesmit akarok én is venni. BTwin kamáslik milyenek? Melyiket érdemes venni? Btwin, vagy BBB?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4357) Dirtyz válasza Pinya007 (#4356) üzenetére


Dirtyz
őstag

Király a BBB Heavy Duty, bár ilyen időben még kicsit meleg volt. BTwin-t még csak zokniban próbáltam...

Kaptam egy bringáskesztűt, de nekem kicsi, nem érdekel valakit? Csak próba erejéig volt rajtam, köbö 5 perc...kesztű, az ára monjuk legyen 4k.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4358) Ariadne válasza Dirtyz (#4357) üzenetére


Ariadne
őstag

Milyen méret az a kesztyű?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4359) Dirtyz válasza Ariadne (#4358) üzenetére


Dirtyz
őstag

Bocs, azt elfelejtettem írni, "L"-es méret.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4360) Dirtyz válasza Ariadne (#4358) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ha esetleg érdekel, szivesen lemérem az ujhosszát vagy tenyérméretet.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4361) Ariadne válasza Dirtyz (#4360) üzenetére


Ariadne
őstag

Kösz, de akkor biztos nagy, ha S vagy M lenne, még esélyes, de L biztos nem. Nagyon kicsi a kezem, ezért kaptam fel a fejem arra, hogy kicsi. :) S-es nyári BBB kesztyű is nagy nekem... :B

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4362) Bero


Bero
aktív tag

Nem tudom hány országútis, vagy konkétabban fixis van itt.
Szóval most építgetem a harmadik fiximet, most egy komolyabbat, lassacskán csak elkészül majd. Előzőkről holnap dobok képet, az egyik lazán dizájn centeres :DDD
Szóval kést kérdésem lenne. Milyen dolog lenne, ha keverném a Campagnolo monoblokkot, és a Shimano (Dura Ace) hajtókart?
Illetve mia az általános vélemény a BBB cuccokról? Nagyjából látom h mindenre van BBB alternatíva, ez mennyire megy a minőség rovására?

(#4363) Dirtyz válasza Ariadne (#4361) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ok, csak viszonyításképpen, a mutatóujj hossza 7cm. ( a kesztyűn... )

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4364) Ariadne válasza Dirtyz (#4363) üzenetére


Ariadne
őstag

A kezemen lévőnek is annyi a hossza. :)
Nagyon hidegben fájó szívvel bár, de nem tekerek, most jobban megnézve ez olyan nagyon meleg télies, nekem szerintem elég lesz majd egy egyszerű hosszú ujjú.
Nem mertem kitenni a lábam (kerekeimet), mióta ez a zima van, félek a Decás vastag naci két mezzel meg egy polárral kevés lenne, kéne még pár dolog... Decás aláöltőzők mennyire jók?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4365) tekeyagd


tekeyagd
tag

mi tegnap voltunk terepen/erdőben,nekem elég volt egy hosszú aláöltözék felülre,egy hosszú thermo mez efölé,alulra meg a kantáros thermo pluszos gatya. A thermo cuccok mind elasticéktól valók voltak. én nem fáztam így,de mondjuk rajtam van egy kis fókazsír,lehet,hogy ezért... :DDD

(#4366) Dirtyz válasza Ariadne (#4364) üzenetére


Dirtyz
őstag

"Decás" aláöltözetet is használok, nem rossz. Érdemes olyan legfelső réteget választani, ami szélálló ugyanakkor az izzadságot elvezeti kifelé. Én rétegesen szeretek öltözni, legfelülre szélálló mellényt használok, de csak 5 fokig jó amit tegnap előtt használtam.
Vannak olyan nadrágok, amiknek az első része szélálló anyaggal is be van vonva, mig a hátsó része nincs. Ha több réteget veszel alulra érdemes úgy csinálni, hogy a térdeden legyen valami + réteg, nehogy kipurcanjon idő előtt, de azért ésszel a ruhával, nehogy annyi gatyót vagyél fel, hogy ne hajoljon a térded és ne tudj tekerni.

Télen, hidegben érdemes lassabban menni, nem izzadsz meg annyira, nem veszed olyan kapkodva a levegőt, a több rétegtől nem tudsz úgy mozogni.

Ha gondolod és pesti vagy odaadom a kesztűt, próbáld ki, hogy milyen....

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4367) Pinya007 válasza Dirtyz (#4363) üzenetére


Pinya007
tag

Hali!

Én épp kesztyűt keresek!
Van egy Nike kesztyűm az L-es és pont jó. Mutatóujjam is 7 cm kb.
Részleteket privátban küldöm!

Mod: Közben látom Tekeyard-nak is lehet jó a méret.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4368) Pinya007 válasza Pinya007 (#4367) üzenetére


Pinya007
tag

Ill Ariadne-nek, kicsit elfáradtam, már összekeverem a dolgokat! :)

Egyébként nem egyszerű eligazodni BBB téli kesztyűk között ahogy nézem. Van külön kiemelten windproof, winterproof, weatherproof, pff ... :)
Gondolom mindegyik hasonlóan alkalmas téli felhasználásra és egyikben se fagy le a user keze, csak hogy legyen választék minden igényre.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4369) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Ariadne, Pinya007: mindkettőtöknek ment privi :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4370) tekeyagd válasza Pinya007 (#4367) üzenetére


tekeyagd
tag

:DDD

(#4371) Pinya007 válasza Ariadne (#4364) üzenetére


Pinya007
tag

Decathlon-os aláöltözetről is hallottam jókat, meg ajánlottak bringás dzsekit (Rockrider), 13k körül, thermo belső, szélálló külső, azt mondják, nagyon jó.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4372) sanyixXx válasza Pinya007 (#4371) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a rockriderről nem tudok semmit, de a btwin fekete felső az igen csak el van szabva...
viszont most vettem egy mybike feliratos piros-szürke felsőt. jó vegyes, a karjai windtexesek és lecipzárazhatók, a melle windtexes és az egész háta és rövid ujja thermo.

mod: ez is decathlonos cucc, ez kimaradt

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4373) Pinya007 válasza sanyixXx (#4372) üzenetére


Pinya007
tag

Köszi, megelőzted kérdésemet Decathlonos helyzetről. :)
Más márkából sincs olyan dzseki amit említettem, 13k körül?

Találtam egy jónak tűnő mezt, olcsón: techtex
Írtam srácnak, de még nem válaszolt. Sok infót az anyagról nem találtam, de sokat nem bukok rajta ha kipróbálom.

Esetleg még rendelek egy ilyen kabátot, meg egy betétnélküli bringás nem kantáros thermo nacit a mostani alá és bőven jó vagyok 0 fokig sztem.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4374) sanyixXx válasza Pinya007 (#4373) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Más márkából sincs olyan dzseki amit említettem, 13k körül?

én csak ezt a 2-t találtam. rockrider is van biztos, de azt írtam ugye, hogy nem tudom, hogy milyen. van ilyen vékonyabb hosszú ujjas is ag2r-ben, de az annyira nem nyerő, mert nem melege és a szél is átfúj rajta.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4375) Pinya007 válasza sanyixXx (#4374) üzenetére


Pinya007
tag

Köszi infókat! Ahogy elnézem a héten nem kell bringáznom, tegnap óta esik és mondják egész hétre, szal van időm ruházatot keresgélni.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4376) concret_hp


concret_hp
addikt

üdv!

metróba láttam kevesebb mint 10K-ér bringát. szerintetek mi mindent kéne lecserélnem rajta, hogy ne essen szét alattam és ez mibe kerülne? normál városi közlekedésre kéne semmi extra.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4377) Pinya007 válasza concret_hp (#4376) üzenetére


Pinya007
tag

Szvsz ne vedd meg! Még egy olcsó használtabb is jobb vétel lehet nála. 10k-ért nem kapsz bringát.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4378) concret_hp válasza Pinya007 (#4377) üzenetére


concret_hp
addikt

gondolom az alapára nem ennyi lenne, csak ugye most a kutya nem vesz bringát így fél évig rajtuk rohadna, állna benn a pénz, foglalná a helyet a raktárban stb.
szóval mondjuk lenne 15-20K is talán.
tudom h nem bestbáj, de ha azt nézem, hogy a legfosabb alkatrészekből is többe lenne egy bringa... aztán max ha elszaródik rajta 1-2 dolog kicseréltetem :U meg anyázok :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4379) sanyixXx válasza concret_hp (#4378) üzenetére


sanyixXx
senior tag

boltba járni még lehet jó. bár az árából kiindulva nem biztos, hogy elgurul a boltig:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4380) Pinya007 válasza concret_hp (#4378) üzenetére


Pinya007
tag

Tapasztalatból beszélek, unokaöcsémnek vettek bringát és sajna nem voltam jelen. 25k körül egy "össztelós" csodát. Fék életveszély, semmit nem fogott, egyből csere. Shimano Altus V-fék rendszer, mindent lecserélve ~10k. Aztán kerekeket kellett, mert azok is kritikán aluliak voltak, azt olcsón megúszta, mert én tuningolom bringám és megkapta régi kerekeim.
Ilyen bringára nem érdemes költeni! Ha egy mód van rá unokaöcsémnek is átszerelem vmikor a fent említett alkatrészeket egy értelmes vázra. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4381) slayer006 válasza concret_hp (#4376) üzenetére


slayer006
addikt

ajánlom figyelmedbe: Tesco gazdaságos ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#4382) Pinya007 válasza slayer006 (#4381) üzenetére


Pinya007
tag

Mondjuk ez az az oldal amire nem szabad adni, de ezt a kategóriát túlzás nélkül jól leírják! ;)

Ha valakit komolyabban érdekel a bringázás hitelesebb tapasztalatokat véleményeket inkább itt talál: mtbr

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4383) Ariadne válasza concret_hp (#4378) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem simán életveszélyesek ezek, hallottam olyanról, akinél kitört a villa, épp csak megúszta komolyabb gondok nélkül. Nem dh-zott, csak ment vele... Szerintem ne, újonnan olyan 40 alatt nem létezik kerékpár. :U Egyes kerékpáros fórumok adó-vevő lapjain érdemes keresgélni használtat, ha "árérzékeny" módon keresel. ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4384) concret_hp válasza Ariadne (#4383) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk egyszer én is mentem egy ilyen TG biciklivel, hát én sem éreztem biztonságban rajta magam :U (és nem azér mer akkor tanultam volna biciklizni :DDD)

arra gondoltam fékcsere alap, az megvan max 10ből. a váz viszont hogy lehet annyira silány hogy eltörik?? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4385) Pinya007 válasza concret_hp (#4384) üzenetére


Pinya007
tag

El csaknem törik, de olyan amire nem érdemes fejleszteni. Kapásból fék csere, kerekekben is hamar 8-as keletkezik, V-féknél ez sok centírozást jelent. Szal ha így állsz hozzá, hogy 10k + 10k fékre egyből, akkor sztem érdemes körbenézni használt piacon.

Vagy ha tudsz még hozzátenni 40k-ért kapsz újat, ami városba megfelel. Ha túrázni, terepezni akarsz, akkor ezeknél picit jobbal kellene kezdeni. Vigyázz, hamar fanatikussá válhat az ember! :)

Author
Magellan

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4386) concret_hp válasza Pinya007 (#4385) üzenetére


concret_hp
addikt

tekertem én már elég sokat, nem kell mondani :D
de ami bp-n van :O
szóval kb. arra kéne hogy bemenjek vele egyetemre meg haza. így legalább mozognék is kicsit.
igazából nem az ár a fő szempont, de ha óccsón is meg lehetne úszni akkor azért nem költenék rá 3* annyit :U bár hosszútávon valószínűleg jobban járnék egy drágább de megbízható géppel :U
viszont annyira nem értek a bringákhoz, ezért kérdeztem, hogy mire számíthatnék egy ilyen különösen olcsó cuccnál :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4387) Manitou válasza concret_hp (#4384) üzenetére


Manitou
addikt

Ezek lehet nem mai darabok, de elég olcsók és messze meghaladják egy TG bicikli teljesítményét.

[link]
[link]

(#4388) concret_hp


concret_hp
addikt

arról hogy melyik alkatrész a frankó arról hol lehet vmi infót szerezni?
mert odaírják, hogy ilyenmegilyen típusú váltó hát az nekem nagyon sokat mond :(

Hajtóm? : PROWHEEL 48-38-28
Fogaskerékcsoport :Shimano MF-TZ-07 14-28

ezt úgy kell értelmezni, hogy hátul 14-28 elől meg 28-48 az áttétel? (szóval 1:1től durván 3.4:1ig?)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4389) Horbal válasza concret_hp (#4386) üzenetére


Horbal
őstag

Semmi jóra nem számíthatsz...és ezen nincs mit szépíteni...ezek gyakorlatilag nem merítik ki a kerékpár fogalmát...szvsz. büntetni kellene azt aki ilyet árul...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#4390) Horbal válasza concret_hp (#4388) üzenetére


Horbal
őstag

Ahogyan írtad úgy van...
Az MF TZ07 egy 7 sebességes legalapabb sor a shimano kínálatában, asszem a Turney-ba tartozik, egyszerű menetes racsni...

Erről a Prowheel-ről még sehol nem halottam...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#4391) Bikeman válasza Dirtyz (#4351) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Melyik Decathlonos aláöltözeted van?

Én ezt néztem ki, kicsit szélálló is. A másik sem rossz, olcsóbb, de elég vékony.

(#4392) Dirtyz válasza Bikeman (#4391) üzenetére


Dirtyz
őstag

Rövid ujjasokat használok, vékonyat.... Ellenben sanyixXx féle mybike-os felsőt akarom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#4393) Bikeman válasza Dirtyz (#4392) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Én most valami hosszúujjasat keresek. Van egy baromi jó Biemme (7k) is, csak még az XL-es is kicsi, az is hosszúujjú, szélálló, nem lenne rossz, de hát...

(#4394) fasyrt válasza concret_hp (#4376) üzenetére


fasyrt
őstag

Na, nekem volt metros bicajom.
Voltam vagy 11-12 éves és karácsonyra kaptam ajándékba, ajándék lónak meg ne nézd a fogát, azt a tizenötezer forintosat. SO-357 volt a neve, volt még valami betű is a alsó csövén (mi is a neve? :B), de már nem tudom.
A váza akkori szememmel nézve elég nehéz, merev váz volt, ami később elkezdett rozsdásodni.
A váltók Shimanok voltak, de valami kurblis megoldással voltak jelen a kormányon, ebből következik, hogy egy váltás mindig sokáig tartott, utána meg jól belőni, hogy ne kerregjen végig. De váltott. :) Elöl olyan volt, hogy sose érte át mindhárom lánctányért, csak kettőt. lehetett variáli, hogy a kicsi és a közéső, vagy a közéső és a nagy. Persze ez akkortájt nem volt gond, mert mindig síkon mentem, de a nagy tányérhoz zsenge koromban gyenge voltam, így csak a középsőt használtam, de nekem tizennyolc sebességes bicajom volt. :)
A fékek beépített ABS-el rendelkeztek nyúlt a bowden, nyúlt a fékkar, minden... :) Nem tárcsás, de nem is V-fék volt. A két fékpofa volt egy bowdennel összefogva, és ezt a kereszt-bowdent középen rángatta a fékkarhoz rögzített bowden. Na ez az igazi V-fék!
Kanyarodni kanyarodott, 13-as kulccsal lehetett a kereket kivenni kerékcserére.
A meghajtás az olyan volt, hogy fordulatonként ugrott egy ötöd fordulatot.

Lehetett használni, de mostmár nem biztos hogy felünkék rá tapasztaltabb fejjel.

Ha nagyon olcsón akarsz vásárolni, akkor esetleg a Hauser márka háza táján nézz körül, őket is lehet kapni a nagyáruházakban, kicsit drágább, de mégis valamivel normálisabb.

Tegnap elmentünk a srácokkal a Normafához. Konkrétan mire felértünk, sz.rrá áztunk. :D Lefelé minden mindegy alapon már nem foglalkozunk a vízzel, lejöttunk bicókkal, de igen érdekes volt: párásodott az esőcseppekkel teli szemüveg, és sűrű köd volt, és a fékek sem álltak a helyzet magaslatán. Tudom, hogy nektek ez nem újdonság, de én most vagyok túl az első esős-hegyes-bicajos kalandon, igaz aszfalton mentünk végig.
Ma is mentem egy kicsit, kiderült, hogy az egyik dzsekim egész jól állja a szelet. Tök jó, ráadásul a mellkasa és a háta termo béléssel rendelkezik. Kesztyű és valami arcot is takaró sál viszont nagyon kéne, ezek a dolgaim nagyon fáznak. A lábam még kevésbé, egy melegítőnadrágban voltam, de nem kellett több.
Tetettem a láncba patentszemet, holnap megveszem a Brigéciolt is, aztán lesz lánctakarítás. Kérdés: a brigéciolt le kell mosni vízzel, vagy csak hagyjam megszáradni? A láncnak tényleg nem mindegy hogy milyen irányban teszem vissza?
Dekektes téma: 2 nap alatt 5 barról 4.2-re eresztett. Ez tényleg normális? Boltban avval magyarázták, hogy nem tudom olyan gyorsan levenni a szelepről a kompit, meg hogy a gumin keresztül elszelel a lég.

(#4395) Bikeman válasza fasyrt (#4394) üzenetére


Bikeman
aktív tag

A brigéciol, ahol olajat talál, ott ilyen tejes-fehér lesz, tehát le kell mosni, én legalábbis úgy szoktam, de olvasd el a flakonon, ha jól emlékszszem ott is úgy írják.

A szó, amit keresel a fékkel kapcsolatosan:D: Cantilever
Ugyanilyenem volt nekem is, olyan '93 táján, full műanyag, sikerült is eltörnöm a fékkart... :))

[ Szerkesztve ]

(#4396) szatocs


szatocs
őstag

Hello Mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen kerékpárt érdemes venni 50k - ig. Jó, most tudom, hogy jönnek majd a lehurrogások, hogy ennyiből semmit nem veszek, meg ilyenek, de nem én keresem a rávalót, és most már ki van a .... - om a mostanival. Most egy semmilyen szintű van, annak idején 17-ért lett véve, sima 26 - os mountain bike, semmi extra. Már nem tudom, hogy hanyadjára lett benne cserélve minden, szóval használva volt eleget. Ma épp ott akadtam ki, mikor mentem volna vele a vonathoz, és a 2 km - es útból (késésben) az első 20 m - en letört a hátsó 6-os fogaskerék együttesből az alsó fogaskerék, amelyiken a lánc volt. Először rendesen megijedtem, hogy most hogy fogok kiérni, aztán gyorsan megnéztem okával a problémát, kézzel átemeltem a láncot 2 fogaskerékkel feljebb, és kitekertem, még épp időben. (Amúgy találkozott valaki már ilyennel? Mire számíthatok, megy utána a többi is?:D )

Szóval, mire kell figyelni, mi legyen benne egy kerékpárban, az sem baj, ha 50 alatt lenne (csak meg ne kövezzetek :) ). Valószínűleg menne hátra rá egy csomagtartó is, mert igen sokat használom a mostanin lévőt is. És kizárólag első teleszkóposra gondoltam, ha már teleszkóp lesz rajta.

Tudtok is esetleg valami boltot linkelni, aminek van elég nagy választéka, és esetleg onnan mondanátok valamilyen típust.

És várok esetleg olyanokat is, hogy miket kerüljek, melyikek azok az alkatrészek, amelyikek feleslegesek lehetnek, vagy épp egyáltalán nem ajánlottak.

Nem downhill, meg gyorsasági meg miegyéb kell nekem, csak egy normális, rendes, jóravaló, megbízható útitárs:), nagyrészt városon belülre, de ne törjön nekem össze, ha át kell vele ugranom másik városba is.

=== Szatocs ===

(#4397) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet hülye kérdés, de országúti vázas géppel bp-n közlekedni esélytelen?
a sok döccenő járdára fel-le (ahol járda mellett van a bicikliút, már ahol van egyáltalán) stb. mennyire viseli meg a virsli kerekeket?
sokáig országúti vázas géppel jártam, de az nem bp volt :U
sajnálnám szétb*szni a bringát szóval ha valszeg szétmenne akkor inkább nem olyat veszek.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4398) rii válasza concret_hp (#4397) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem inkább veszlyes rád nézve.

ha van egy kis úthiba, mondjuk pont egy menetriányban levő repedés, vagy nem is beszélve a sinekről, (elég macera egy ilyen keróval sineknél átmenni), sztem könnyen eldobhatod a kerót, ha egy kicsit is nem figyelsz. Forgalomban, 40-50-el, valami singo-vékonyésgú kerékkel szerintem jó esély van egy bicsakra ....

én schwinn-csepel "verseny"-el mászkáltam tizen-valahény évig, túl merev, már csak a kökemény gumi miatt is, annak sincs semmi "játéka".

nekem abba' a vastag kerékbe is hamar ment nyolcas-tizenhatos, egy két tojás.

a montimat csapdostam mindenhova, ütöttem vágtam, sokkal inkább biztonságos

de ez csak az én véleményem

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4399) concret_hp válasza rii (#4398) üzenetére


concret_hp
addikt

hát azért aki bp-n forgalomba mer és tud menni 40-50-el annak :R :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4400) rii válasza concret_hp (#4399) üzenetére


rii
nagyúr

lejtőn lefelé és hátszélben lazán :DDD

de amúgy nem magamból indultam ki ;-)

no meg mernék én, csak nem tudok :-Đ

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.