Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4651) Thyb válasza sanyixXx (#4650) üzenetére


Thyb
senior tag

Igazándiból még nem tudom milyen BAndézzsal lesz szerelve. Nekem a piros sem idegen, hisz most egy felspécizett 05-ös Madman-el nyomom ahol a piros ugyancsak alap szin. Majd élőben ha már össze lesz rakva akkor megnézzük milyen szinválaszték van és abból fogjuk kiokoskodni a frankót.
A vázszett 160 felett volt. Garival és szállitási költséggel együtt. Ami amugy megfogott a gépben az a váz kialakitása, mert sokkal erősebb a carbon társainál és a cég 110kg-ig garit vállal. Mármint ha a lovas annyit nyom. Amugy ez a váz geometria innen eredeztethető. :C Ezzel is ki lennék békülve, csak nem tudom megfizetni. :B

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4652) sanyixXx válasza Thyb (#4651) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hát egyik sem csúnya:)
a 160 fölött az megnyugtató. azt nem tudnám kifizetni:D még mindig jól állok a mostani coppi vázammal. genius csöves pillekönnyű acélváz :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4653) Thyb válasza sanyixXx (#4652) üzenetére


Thyb
senior tag

Itt vannak a vázhoz tartozó méretek.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4654) Jancsi válasza becuszabi (#4638) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Van egy nagy piros tekerntyű a fék kerék felöli oldalán, azt ha tekered akkor lehet kijebb vagy beljebb állítani a fix pofát, ha nem iskerülne kézzel tekerni, akkor a fékhez adott torx kulcsal menni fog. [link] 5a és 6-os ábra

(#4655) knifemaster


knifemaster
tag

Villát csak egyben árulnak,vagy lehet alkatrészeket is venni bele?
Továbbá a villanyak nem fut párhuzamossan a becsúszó szárakkal,ez természtes,vagy sikerült meghajlítanom valamelyik részét?:)

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4656) concret_hp


concret_hp
addikt

milyen zárat javasoltok amit nem vágnak el 2 másodperc alatt? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4657) knifemaster válasza concret_hp (#4656) üzenetére


knifemaster
tag

Sokan az Abus termékeire esküsznek.
Én sodrony zárat használok,azt nem szeretik az erővágók.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4658) becuszabi válasza Jancsi (#4654) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Köszönöm az infót.
Az aktív fékpofa utánállítása a bowden által mozgatott kar úgymond "előfeszítésével" történik, vagy itt is van valami szerszámmal való állíthatóság (a doksiból ez nem derül ki).

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4659) Jancsi válasza becuszabi (#4658) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Bowdennel, ha sokat kell állítani, ha kevest akkor a bowden becsatlakozásánál kévő kis fekete bigyót érdemes tekergetni, de ezzel csak 2-3mm-rt lehet állítani.

(#4660) bmx powa válasza sanyixXx (#4650) üzenetére


bmx powa
tag

2007-es Hollowtech 2-es Dura Ace hajtómű. Csak a tányérok vannak kicserélve, ahogy mondod.

MOD: knifemaster: kb ennyiből tart egy vastag sodronyzár is. Annyi a feltétele hogy nagyobbnak kell lenni az érővágó szájának.
MOD2: nem, NEM lopok bringákat. :)

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4661) Pinya007 válasza bmx powa (#4660) üzenetére


Pinya007
tag

Van itt jó pár videó. Talán hasznosabb ezeket nézegetni, mint leírások közt elveszni.
Az a zollstock szerű Abus tetszik, vagy egy bika U-lakat is jobb választás mint sodrony, vagy gerinc szvsz.
mod: a tökéletes megoldás egy mesterlövész-orvgyilkos a tetőn, aki figyeli bringád, de ez több szempontból is nehezen kivitelezhető... :D

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4662) sanyixXx válasza concret_hp (#4656) üzenetére


sanyixXx
senior tag

kryptonit, abus. u lakat vagy vastag lánc. a többi hulladék...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4663) knifemaster válasza bmx powa (#4660) üzenetére


knifemaster
tag

Igaz lehet,bár nem ezekre a hurkakolbász méretekre gondoltam..egy 10 mm-es átmérőjű sodronykötélhez méteres erőkarú vágó kell,azzal meg nem futkároznak feltűnés nélkül...ha meg kocsból lopnak akkor olyan mindegy mi van rajta.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4664) bmx powa válasza knifemaster (#4663) üzenetére


bmx powa
tag

volt criticalmassan pár videó, hogym iket csinálnak...direkt kikötöttek egy brigát, ami az övéjük volt. Srác odasétál 40cm-es erővágóval, ami egy tesco-s szatyorban volt. Odamegy, szenved vele 30mp-et. Levágja, fölpattan rá, az erővágót odafogja a kormányhoz, és elgurul vele. Ennyit erről :U

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4665) knifemaster válasza bmx powa (#4664) üzenetére


knifemaster
tag

Akkor nem (csak)a zárral volt gond....szenved vele mondjuk 5 percig és ugyanúgy elgurul..mivel a kutya nem szól rá kérdezi meg....(A széfeket is úgy hitelesítik,ez 5 perces,ez fél órás.:) )

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4666) bmx powa válasza knifemaster (#4665) üzenetére


bmx powa
tag

igazából nem a zárral, hanem Kurvaországgal van a gond :U

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4667) concret_hp válasza concret_hp (#4608) üzenetére


concret_hp
addikt

na megvettem a kicsikét :)
az időjárási körülmények ellenére is elég jó volt hazatekerni vele :D

a hátsó váltó kis késleltetéssel vált lefele (kisebb fogaskerék felé) olyan 1-5mp, ez normális vagy lehet valahogy gyorsítani? (felfele (a nagyobb fogaskerék felé)) azonnal vált)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4668) becuszabi válasza concret_hp (#4667) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Az az 1-5 mp sok, valószínűleg nincs jól beállítva a váltó. A bowden becsatlakozási helyén lévő tekerentyűvel kell játszadozni.
A másik ok az lehet, hogy a forgási pontoknál zsír van, ami hidegben bekeményedik és lassítja a mozgást.
A kis fogaskerekek felé a váltóban lévő rugó mozdítja a váltókanalat, felfele pedig közvetlenül a bowden (ezért gyorsabb).
Egy kis WD-40 a forgáspontokra csodákra képes.
(esetleg nézd meg, hogy a bowdenezésben nincs e valami törés)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4669) sanyixXx válasza becuszabi (#4668) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a wd 40 kimossa teljesen a zsírt onnan, ami általában nem véletlenül van odakenve...

A kis fogaskerekek felé a váltóban lévő rugó mozdítja a váltókanalat, felfele pedig közvetlenül a bowden (ezért gyorsabb).

ez meg ugye rugóállástól függ. bár nem tudom, milyen váltóról beszélünk...

concret: elég ha a bovdennel játszol, ne fújkáljál semmit sehova.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4670) Liberator


Liberator
tag

Sziasztok! Tegnap ellopták a tárcsfékemnek a 2 mágneses fékpofáját, precízen lecsavarozták.( vihettek volna el mást isa bringáról....) :DD :O Történt már valakivel hasonló?

(#4671) concret_hp


concret_hp
addikt

köszi a tippeket a váltóhoz, majd ránézek igazából elázva áthűlve és kómásan nem volt kedvem :U

még 1 kérdés: az U lakat nem veri le a festést a vázról? vagy fel lehet tenni úgy hogy ne nagyon mozogjon (mármint amikor nincs lezárva a gép, hanem közlekedés közben)

ill.: az ülés meg a kerekek is gyorsoldósak, ezeket mennyire jellemzően csórják el vagy lehet tenni ellene valamit?

(tudom a fentiekből következik, hogy ne a kerekénél rögzítsem a bringát ha lezárom :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4672) becuszabi válasza sanyixXx (#4669) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Most mé kötekecc? :)

Ha esetleg mégis a kenőanyag lassítja a mozgást (aminek oké, hogy kicsi az esélye), akkor talán sokkal jobb ha kimossa valamivel.
A váltó Acera, szerintem ott még nem vezették be a fordított rugóállást.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4673) concret_hp


concret_hp
addikt

ja még 1 kérdés lemaradt mi a stucni? :U ( a gugli képtalálataiból nekem nem egyértelmű, hogy hol van ez...)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4674) Pinya007 válasza concret_hp (#4673) üzenetére


Pinya007
tag

Másnéven kormányfej, ami a kormányod összeköti a villanyakkal.
Ilyen ni: stucni

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4675) becuszabi válasza concret_hp (#4671) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A jó minőségű lakatokhoz adnak tartót (amit pl. a vázra lehet felcsavarozni), így nem veri le a festéket.
A patentzárakat meg érdemes lecserélni imbuszkulccsal oldhatóra. Az alkalmi tolvajoktól megóvja a járgányt.
(a "céltudatos" tolvajoktó nem, de azoktól semmi, hogy dö...ne meg mindegyik)

stucni: kormányszár (ami összeköti a kormányt a bringád többi részével :) )

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4676) becuszabi válasza Pinya007 (#4674) üzenetére


becuszabi
aktív tag

hogy Te mindig megelőzöl egy fél perccel :D :C

"Aki szívből él, az élből szív"

(#4677) Pinya007 válasza becuszabi (#4676) üzenetére


Pinya007
tag

Biztos azért van, mert sokat ülünk gép előtt! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4678) Manitou válasza sanyixXx (#4662) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem OnGuard Bulldog U lakatom van. Szerintem van olyan jó mint egy Abus

(#4679) sanyixXx válasza Manitou (#4678) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem a gyártókra mondtam, hogy hulladék. :B

többieknek: csak azt nem lopják el, amit nem akarnak.

stucni=kormányszár=kormánybefogó=ami fogja a kormányt a villához

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4680) raczger


raczger
őstag

[link]

:(

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4681) _seth_


_seth_
veterán

[link]

([link] hmm, castelli szóra a googleben ez is egy találat volt :P ).

Na de a lényeg: a fenti nadrágban hány fokig tekerhetek? Olyasmim van szintén castelli, az anyaga polár szerű belül.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4682) Pinya007 válasza _seth_ (#4681) üzenetére


Pinya007
tag

Nem ismerem az általad linkelt márkát, én úgy tudom, hogy a sima thermo-kkal 5 fokig kb, de ez egyéntől is függ. Aláöltözet meg térdvédő mindenképp ajánlott alá. 5 fok alatt, kb -5-ig meg vannak vastagabb, szélálló anyagú nadrágok:
Kelly's

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4683) sanyixXx válasza Thyb (#4653) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ELADOD??? :Y :Y :Y MIÉÉÉÉÉÉÉRT? :Y

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4684) tr00p3r válasza _seth_ (#4681) üzenetére


tr00p3r
őstag

a második azért jobb bármelyik kerekpáros kelléknél ;] :DDD

(#4685) Thyb válasza sanyixXx (#4683) üzenetére


Thyb
senior tag

miért ne? ;)

Tudod, van másik :D

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4686) _seth_ válasza Pinya007 (#4682) üzenetére


_seth_
veterán

[link]

Ilyesmi az enyém egész konkrétan de még ma megnézem milyen is pontosan :)

Amikor rajtam volt még 13 fokban nagyon meleg volt, nem éreztem, hogy átfújna rajta a szél. Egyébként amerikai gyártó a castelli és versenyzők használják többnyire (országútisok), én is egy országútis versenyzőtől vettem bagóért :)

tr00p3r: ne igen, nem is tudtam nem belinkelni :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4687) sanyixXx válasza Thyb (#4685) üzenetére


sanyixXx
senior tag

na most ez hogy? a minap írtad, hogy csak most érkezik. vagy ugyanolyat cserélsz ugyanolyanra?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4688) Thyb válasza sanyixXx (#4687) üzenetére


Thyb
senior tag

képlékeny a dolog, most találtam egyet ami ugyanugy bejön :D

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4689) Zewa


Zewa
senior tag

Ohh Je! Jön a bringás időszak. Valószinűleg majd este tajékában elmegyek egy karikára :)
Nincs ötletek miből lehet csinálni frankó szöges gumit? Megyek olcsó, új gumit (1-1,5K )
és abba nyomjak a csavarokat, vagy régi gumiba van kér kb 30%-os Maxixom. :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#4690) Pinya007 válasza _seth_ (#4686) üzenetére


Pinya007
tag

Thermoflex anyagot nem ismerem, Roubaix, meg SuperRoubaix-ből voltak azok a nadrágok amiket én találtam és 5 fok alatti bringázásra ajánlottak.

Vasárnapra tervezünk egy túrát környékbeliekkel, ott letesztelem saját öltözékem. :)
Sima 1xű thermo nadrág, hosszú aláöltözet, térdmelegítő, kamásli. Ennyi fogja védeni a lábam. Felül szintén hosszú aláöltözet, nyári mez, thermo mez, és vízálló-szélálló izzadságelvezető hálós dzseki. Még kell vennem egy vastagabb kesztyűt, már kinéztem egy háromrétegűt: belül thermo, aztán egy szélálló réteg, kívül pedig vízálló. Tenyérrész bőrszerű (lehet hogy műbőr, de nagyon jó a minőségérzete), zselé betéttel.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4691) pink75


pink75
aktív tag

Ha netán találkoztatok már vele, akkor esetleg megint:)
ne multizzatok, itt van ő:)
thyb: látlak, látlak...

[ Szerkesztve ]

xxx

(#4692) sanyixXx válasza Zewa (#4689) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a szöges gumi az eléggé spéci darab. vannak rajta kis menetes lyukak, amikbe a hozzá illő csavarokat lehet tekerni. nem úgy megy, hogy fogok egy szar külsőt és beledugok pár rajzszöget...visszatolja a csvart/szüget/fogpiszkálót/akármit a talaj és az felsérti a belsődet. valószínűleg több helyen is ahogy gördül.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4693) Pinya007 válasza Zewa (#4689) üzenetére


Pinya007
tag

spike ilyenekkel jobban jársz szerintem is, ha mindenképp szöges kell. Ezek jégre valók. Ha olyan lesz a tél mint tavaly, akkor inkább sár gumi kell. :)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4694) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

ha neaggyisten érdekelne valakit pár holmi:

cuccaim a bájkmagon

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4695) Thyb válasza pink75 (#4691) üzenetére


Thyb
senior tag

Te csak bujj vissza a kocsiba, majd reggel megint szólok. ;] :P

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4696) pink75 válasza Thyb (#4695) üzenetére


pink75
aktív tag

ezzel akarsz jönni majd a 24h-ra? :C

xxx

(#4697) Ariadne


Ariadne
őstag

Hali!

Keresek oversized (31,8) befogójú egyenes fekete kormányt, a mostani 660mm széles hajlított nem igazán jó túrázni. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4698) Thyb válasza pink75 (#4696) üzenetére


Thyb
senior tag

naná ;] annyi lessz lassan az össztelós a csapatban, hogy valakinek a másik irányba kell váltani, hogy a CC látszat megmaradjon

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4699) raczger


raczger
őstag

van pár eladó cuccom, ha érdekel esetleg valakit: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4700) sanyixXx válasza Ariadne (#4697) üzenetére


sanyixXx
senior tag

vágjál a kormányból és máris jó :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.